#39 BLOWER DOOR Test szczelności domu. IZODOM2000 ???

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 28 окт 2024

Комментарии • 55

  • @izodomenergysavinghouses1865
    @izodomenergysavinghouses1865 Год назад +3

    Nasz komentarz dotyczy kształtek - 31:20 minuta filmu (nie posiadamy wrażliwych miejsc w technologii). Aktualnie w ofercie IZODOM standardem są elementy MCFU - które nie mają styropianowych przewiązek, co eliminuje możliwość pojawiania się pionowych szczelin. To, co jeszcze polecamy to betonowanie całej kondygnacji, aby nie robić przerw technologicznych, a także stosowanie w przypadku domów pasywnych i energooszczędnych narożników gotowych. Wszystkie te zabiegi ułatwiają powstanie monolitycznej i szczelnej konstrukcji betonowej w środku szalunku z klocków IZODOM. Oczywiście, aby budynek był szczelny, ważne są także inne elementy, w których trzeba zadbać o szczelność. Są to:
    • same okna i ich sposób montażu,
    • połączenie ściany z drewnianą konstrukcją dachu,
    • a także w przypadku poddasza użytkowego sam dach.
    Należy także zwrócić uwagę na wszelkie instalacje, przepusty, które przechodzą przez szczelną powłokę. Tutaj warto zastosować dedykowane komponenty dla budynków energooszczędnych i pasywnych jak np.: uszczelki czy kołnierze EPDM.

    • @stodoanaswoim6180
      @stodoanaswoim6180  Год назад +1

      Dziękuję za komentarz, budując drugi raz dom też zdecydował bym się na Waszą technologie bo widzę w niej owiele więcej plusów niż minusów. Zaczynając z zerowym pojęciem o budowie domu teraz bym na więcej rzeczy zwrócił uwagę ale jak to się mówi człowiek uczy się na błędach i nie da się wszystkiego przewidzieć. Szczerze mówiąc zaczynając i planując budowę nawet nie myślałem o szczelności domu i nie wiedziałem że jest tak ważna.

  • @mateuszlachowski7813
    @mateuszlachowski7813 Год назад +4

    Świetna robota :) Teraz czas na Twojego ebooka jak to powtórzyć :D

    • @stodoanaswoim6180
      @stodoanaswoim6180  Год назад

      Dzięki 👍 no jak teraz bym budował to faktycznie wiem na co zwrócić uwagę. Ale będą w późniejszym czasie materiały na kanale.

  • @Lukasz_Galus
    @Lukasz_Galus Год назад +2

    Gratuluję fajnego wyniku i życzę powodzenia w uszczelnianiu :)

  • @EkoNiezalezny
    @EkoNiezalezny Год назад +1

    Gratuluję super wyniku w testach szczelności. Pozdrawiam serdecznie.

  • @KrzysztofSromek
    @KrzysztofSromek Год назад +1

    Witam, świetnie że zaprosiłeś Pawła :) U nas wykończenie elewacji na kostkach Izodomowych dało bardzo duzo! Tynki w środku również. Została stolarka Sokółki która po prostu się rozkleja... ale z tego co widze to i tak lepiej niż na fixach :O Przed elewacją wyszło 0.6, ciekawi mnie ile teraz, Paweł wpadnij na kawe ;) Powodzenia w doszczelnianiu bo komfort jest wg mnie tego wart, a i kieszen tez pozytywnie odczuje :) Pozdrawiam!

    • @stodoanaswoim6180
      @stodoanaswoim6180  Год назад +2

      Witam, no po doszczelnianiu i elewacji mam nadzieję że będzie lepiej i Paweł wpadnie przetestować sam jestem ciekawy co to wyjdzie. Pozdrawiam

    • @diablotestuje
      @diablotestuje Год назад +1

      Hej Krzysiek, będę szukał luki w kalendarzu. Pozdrawiam :)

  • @sylwiaplaszczyk144
    @sylwiaplaszczyk144 Год назад +1

    Gratuluję. Wielki ,,Szacun,, za Twoje wykonanie domu.

  • @qwerfdsdsdfghd
    @qwerfdsdsdfghd Год назад

    super film, najciekawsze ze pokazaliście przyszłym inwestorom na co uważać przy konstrukcjach w technologii z Izodom.

  • @IZODOM
    @IZODOM Год назад

    Istnieje rozwiązanie uszczelnienia ościeżnic okiennych w konstrukcjach Izodom, które zastosowaliśmy w domu pasywnym przechodzącym certyfikację w Rumunii, gdzie w teście uzyskaliśmy wynik 0,26. Można go nakładać wyłącznie przed wykończeniem wnętrz.

    • @stodoanaswoim6180
      @stodoanaswoim6180  Год назад

      To super wynik a można podzielić się co to za rozwiązanie? Mam jeden temat bo wymieniam okna w starym izodomie. Można na email wysłać wiadomość.

    • @stodoanaswoim6180
      @stodoanaswoim6180  Год назад

      Fajnie było by porozmawiać jak udało się Wam uzyskać taki wynik

  • @badzi3758
    @badzi3758 11 месяцев назад +1

    Prawde mowiac dom jest dziurawy i nie ma sie z czego cieszyc. Wynik 0,71 to jakis cud. Najgorsze sa wycieki w scianach, bo para bedzie dyfundowac w tych miejscach. Izodom wymaga dolozenia staran przy zageszczaniu betonu wlewanego do ksztaltek. Okna tylko z certyfikatem Passive House Institute in Darmstadt.

    • @stodoanaswoim6180
      @stodoanaswoim6180  11 месяцев назад +2

      Niestety nie o to chodzi. W tych miejscach nie wymaga zagęszczenia betonu wszystko jest dobrze poprostu w tych miejscach nigdy nie będzie betonu na łączeniu kształtek. Teraz izodom wyeliminował ten problem zastosowali przewiązki plastikowe i cały rdzeń już teraz daje szczelność. Wycieki ze ścian zostały wyeliminowane w moim przypadku i kilka innych rzeczy. Będę powtarzał test szczelności myślę że jeszcze wynik się polepszy.

  • @Venom1983PL
    @Venom1983PL 10 месяцев назад

    Witaj, gratuluję wyniku oraz pochwał. Czy jest gdzieś u Ciebie filmik w którym opisałeś jak zrobiłeś strop by był szczelny? A jak nie to proszę opisz tutaj w punktach?

    • @stodoanaswoim6180
      @stodoanaswoim6180  10 месяцев назад

      Witam, jest na filmie od ścian działowych trochę pokazane jak robiłem ściany to folia szła na samą górę żeby zachować ciągłość.
      Ogólnie to kierowałem się kilkoma zasadami:
      *Jak ściany z gk to folia nad ścianami.
      * Przyklejalem tzw fartuchy na około w każdym pomieszczeniu. Pod profil przyścienny folia paroizolacyjną na specjalny klej później profil z pianką.
      *Dobra taśma klejaca (lepiej kupić lepsza taśmę niż folie, folia zwykła z atestem wystarczy)
      *Wszystkie przejścia przez sufit izolowane taśma od rekuperacji każdy przewód itp.

  • @Marcin-hh2gd
    @Marcin-hh2gd Год назад

    Czy mógłby Pan opowiedzieć więcej o piecu- kozie, a w zasadzie jego podłączeniu do komina? Jak wygląda komin z zewnątrz i jakich materiałów jest wykonany ?
    Dziękuje.

    • @stodoanaswoim6180
      @stodoanaswoim6180  Год назад

      Koza jest to podstawowy model z firmy kratki. Taki nam się podobał. Najważniejsze że jest z zamkniętą komorą spalania i doprowadzeniem powietrza od dołu. Komin systemowy zewnętrzny z firmy kominystalowe ocieplony wełną i warstwa zewnętrzna z kwasowki. Podłączony przez ścianę w izolacji w literę T. Na Instagramie są zdjęcia komina.

    • @Marcin-hh2gd
      @Marcin-hh2gd Год назад

      @@stodoanaswoim6180 Dziękuje. Rozumiem, że odcinek poziomy, który znajduje się w ścianie jest również izolowany? Jaką zastosował Pan izolacje- 30 czy 50mm? Widziałem na zdjęciu, że komin jest poniżej kalenicy, nie będzie problemu z odbiorem/użytkowaniem/ciągiem ? Jaką średnicę ma komin ?

    • @stodoanaswoim6180
      @stodoanaswoim6180  Год назад

      Tak poziomy też. Izolacja jest 30mm. Nie bylo problemu z odbiorem było obliczone ile może wystawać z tej strony dachu. Kominiarz mi policzył tak jak jest teraz to 15cm zapasu według przepisów. Jeśli chodzi o ciąg no to jest ok może był by lepszy jak bym chociaż 0,5m dodał ale nie chciałem na razie żeby coś się nie stało z nim. Wiem że jak by miał być dużo wyżej to odciągi są potrzebne.

  • @TOM_Budowniczy
    @TOM_Budowniczy Год назад

    Gratulacje:) siatka z klejem i będzie 0,3 :)

  • @sebastianostrowski3281
    @sebastianostrowski3281 11 месяцев назад +1

    Hey,myslalem ze jestes u Diablo Wlaodarczyka w domu..

  • @damiangambka2549
    @damiangambka2549 Год назад

    Moim zdaniem Twój wynik jest najlepszy bo musisz wziąć pod uwagę, że nie masz jeszcze tynku.
    Tak realnie po wykończeniu elewacji zakrecisz się w okolicy 0,50.
    Więc już teraz jest fenomenalnie.

    • @stodoanaswoim6180
      @stodoanaswoim6180  Год назад

      Dzięki 👍 tak myślę ale zobaczymy co wyjdzie. Uszczelniam jeszcze te połączenia klocków z izodomu i działam z rynkiem.

    • @diablotestuje
      @diablotestuje Год назад

      Zgadzam się, to bardzo realny scenariusz :)

  • @mateuszkwiecien4320
    @mateuszkwiecien4320 Год назад

    No ta nieszczelność na łączeniach kształtek w sumie by nie wyszła, gdyby była już siatka na elewacji, więc cenna informacja dla innych, którzy budują w tej technologii. Ale czy jest sens się bawić w uszczelnienie tego, to nie wiem :)

    • @stodoanaswoim6180
      @stodoanaswoim6180  Год назад +1

      Rok czasu był narażony na słońce i gdzie nie gdzie są duże szpary te pionowe więc i tak wypełnię je piana.

  • @krzysztoflibuszowski5168
    @krzysztoflibuszowski5168 Год назад

    Planuję ogrzewać dom w okresie przejściowym kominkiem z akumulacją. Dom energooszczędny z rekuperacją. Czy uważasz że to wystarczy do ogrzania domu?

    • @stodoanaswoim6180
      @stodoanaswoim6180  Год назад

      Ja kominek chce używać sporadycznie tylko żeby czasami sobie posiedzieć przed i odpocząć i na wypadek braku prądu jak by coś się wydarzyło to zawsze się ogrzeje. Cały system cały czas testuje i coś więcej będę mógł powiedzieć po pewnym okresie jak na razie to nie wystarcza ale uczę się tego wszystkiego. Kable też moim zdaniem muszą być bo np w łazience ciężko zadbać żeby było ciepło na tyle by był komfort.

    • @stodoanaswoim6180
      @stodoanaswoim6180  Год назад

      Jeśli chodzi o ogrzewanie kominkiem to napewno da rade jak jest ciepły i szczelny dom. U mnie nawet przegrzewany jest dom jak odpalam kozę.

  • @honkhonk6443
    @honkhonk6443 6 месяцев назад

    Słabo to świadczy o systemie izodom, jesteśmy w tyle za producentami tej samej technologii np w stanach, gdzie bloczki styropianowe blokuje się za pomocą stalowych klipsów (foxblocks) i nie ma możliwości, żeby nam te kształtki rozepchało. Dodatkowo, po obejrzeniu tego materiału nie zdecydowałbym się na wycinanie rogów samemu.

    • @stodoanaswoim6180
      @stodoanaswoim6180  6 месяцев назад

      Technologia została poprawiona i teraz jest bardzo szczelnie można uzyskać wynik szczelności poniżej 0,3. Ja budowałem jak dopiero wprowadzali i zwiększali nacisk na szczelność.

  • @oneferrdek3346
    @oneferrdek3346 Год назад

    Jeśli szczelność jest tak ważna czemu by budynku folia nie uszczelnić

  • @soniababelek3535
    @soniababelek3535 Год назад

    Jaki producent okien HS ? Można prosić o informacje

    • @stodoanaswoim6180
      @stodoanaswoim6180  Год назад

      Producent ram to Aliplast ale firma która robiła okna jest z Poznania Karo okna. Jak jest potrzeba zrobienia okien to można napisać do mnie meila i podam kontakty.

  • @robertg9152
    @robertg9152 Год назад

    Mam pytanie z trochę innej tematyki niż test szczelności. Bardzo przestrzennie wygląda Twój salon. Same wymiary pomieszczenia znalazłem w pierwszym filmiku na kanale, okna maja po 250cm wysokości, a czy mógłbyś powiedzieć jaką dokładnie wysokość ma salon?

    • @stodoanaswoim6180
      @stodoanaswoim6180  Год назад

      Salon i korytarz ma wysokość 2,85 a okna mają wymiary 2,5x2,5 u HS ma szer 5x2,5

    • @robertg9152
      @robertg9152 Год назад

      @@stodoanaswoim6180 Dziękuję za błyskawiczną odpowiedź. Przy okazji, pamiętasz jaką szerokość miała deska czołowa która montowałeś?

    • @stodoanaswoim6180
      @stodoanaswoim6180  Год назад

      Nie ma sprawy :) deska ok 15cm gruba 2,5

    • @robertg9152
      @robertg9152 Год назад

      @@stodoanaswoim6180 Kolejny raz dziękuję :) Powodzenia w dalszych pracach!

  • @miloszenko
    @miloszenko Год назад

    Czyli tę łączenia bloczków pianować w trakcie układania?

    • @stodoanaswoim6180
      @stodoanaswoim6180  Год назад +1

      Ja próbowałem to czasami nie chciały mi się zapiąć ale myślę że i tak warto delikatny pasek zrobić. Zauważyłem że juz rok czasu są narażone na słońce to się kurczą i nawet jak była piana to się utleniła. Przed elewacja warto poprawić pianę.

    • @k3cube689
      @k3cube689 Год назад

      Może lepszym rozwiązaniem byłby pianko klej

    • @miloszenko
      @miloszenko Год назад

      @@k3cube689 þqk, z 2 paski kleju w pianie powinno zatrzymać ucieczkę w tym miejscu.