Monastery in the village of Subich.

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 19 дек 2021
  • Дослідники трактують, що келії(кімнати монахів) тут були висічені в камені руками в X-XIII століттях, але перші згадки про субіцький храм датуються XVI століттям. Субіч вважають «молодшим братом» Бакотського печерного монастиря. Бакота згадується в літописі 1024 року, хоча розкопки свідчать, що на цій території були ще і значно старіші поселення.
    В урочищі Монастирище на 40-метровій висоті над Дністром збереглися три невеликі печери. Перед печерами - майданчик шириною близько 2 м. До печер від каплиці на краю села Субіч веде надто крутий спуск по вузькій-вузькій стежці. По дорозі є кілька джерел. Чудовий старовинний монастир в скелях.
    Увага!!! В час дощової погоди, для туристів тут потрібно бути досить уважними щоб не спіткнутися!
    Із тамтешніх місць відкриваються просто фантастичні краєвиди. Звідти уся велич могутнього Дністра видніється як на долоні. На околицях Субіча багато місць, де колись були поселення трипільців, тут і досі можна знайти вироби з кремнію.
    Великий вклад для розчищення доступу до цього скельного монастиря зробив Микола Петрович Семенюк, місцевий житель, військовий лікар за фахом.
    Повернувшись із Афганістану, Микола Семенюк , в подяку Богові за те, що врятувався,знайшов серед односельчан однодумців та вирішив розчистити дорогу - стежину до монастиря. До роботи взялася вся громада села Субіч і за один місяць величезна робота була зроблена.
    Субіч зустрічає всіх на високій горі над водами Дністра. Місцеві жителі кажуть - живемо на убочі «субочі», тобто скраю, тому і село має таку назву. Село зародилось в XV ст. коли навколо монастиря почали поселятись люди. В XVII ст. входить до складу Студенецького ключа маєтків графів Потоцьких. Капличка Святої Марії Магдалини збудована за селом на високій горі над Дністром. На даний час село Субіч нараховує біля 100 дворів.
    Субіч - це 100% те місце, яке варто відвідати.

Комментарии • 4

  • @OleksanderD
    @OleksanderD 2 года назад +2

    Щиро Вам вдячні за пізнавальне відео. Неймовірна краса. Дай Боже Вам сил і наснаги відкривати й надалі духовні місця нашої Неньки - Батьківщини.

  • @user-lj3xt2zj3b
    @user-lj3xt2zj3b 2 года назад +2

    Це наша красива Субіч!!!

  • @serenavittucci7010
    @serenavittucci7010 Год назад +1

    Коментар та лайк на підтримку та просування каналу в рейтингах Ютюбу
    🌿🕊️🌿

  • @user-ni3hv6sb2r
    @user-ni3hv6sb2r Год назад +1

    До уваги потенційних відвідувачів. Територія на якій знаходиться залишки скельного моностиря уже 26 років охороняється як об'кт природно-заповідного фонду України загальнодержавного значення Національний природний парк "Подільські Товтри" . На цій ділянці встановлений найвищий рівень охорони для національних парків - це заповідна зона, самовільне відвідування забороняється законом. Просимо це врахувати.