Коли не треба їхати за місто щоб відпочити

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 21 окт 2024

Комментарии • 4

  • @marekpacholczyk1783
    @marekpacholczyk1783 2 месяца назад

    Шановна Пані, Осередок спорту та відпочинку на Борках був філіалом фірми, в якій я працював в кінці 70. років минулого століття. Тому я подивився Ваш фільм.
    Але зацікавило мене також щось інше.
    А саме Ваша згадка про Журавлівку.
    Уявіть собі, будь ласка, що сестра моєї бабусі разом з сімʼєю (муж та двоє дітей 13 і 12 років) опинилися в цьому радгоспі біля Харкова зимою 1944 року, після арештування та вивезення совєтськими окупантами. У цієї більшовицької неволі моя тітка прожила до серпня 1945 року, там у Журавлівці народила третю дитину, а потім, в рамках репатріації, через Дніпропетровськ, вони повернулися до поялтанської польської держави.
    Чи Ви згадували про цю Журавлівку, чи якийсь район у Харкові?

    • @Liudmylaup
      @Liudmylaup  2 месяца назад

      Дякую Пану. Журавлівка про яку я розповідаю, це - історичний район міста Харкова, розташований у східній частині міста. Там є річка та облаштована зона для відпочинку. Нажаль не можу сказати чи є то та сама Журавлівка, бо колись (1864 рік) вона була слобода Журавлівка. Тому цілком можливо що це та сама частина міста, де перебували ваші родичі. Ще раз дякую!!!

    • @marekpacholczyk1783
      @marekpacholczyk1783 2 месяца назад

      Шановна Пані Людо, маю свідомість, що встановити зараз конкретне місце їхнього примусового поселення радше неможливо. Назва совхозу є дуже популярною, у родинному фотоальбомі залишилися тільки одна світлина зроблена в совхозній світлиці, а всі документи відібрав переселенчий орган комуністичної держави. Я та мій 79-річний вуйко знаємо цю назву виключно на основі спогадів наших предків.
      Шановна Пані Людо, Ви проживаєте зараз у місті Радом, яке в часі царської росієянської імперії було центром губернії (так само, як Харків). Натепер ранг цього міста не визначається лише кількістю мешканців, тільки його історичним значенням, центральним положенням у країні та економічним і воєнним потенціалом.
      І на кінець дозволю собі на дрібненьку пораду/підсказку. В жодному випадку не вживайте більше форми: «дякую Пане» (у розмові також), бо на таку поляки погоджуються тільки в контактах з чехами. Коли поляк почує «пане» замість „пану» від українця або росієянця, тоді сприймає це як наслідок ворожої, совєтської пропаганди.
      Бажаю Пані щастя й спокою на гостинній радомській землі та справді чистої води для прохолоди в найближчі жаркі дні.

    • @Liudmylaup
      @Liudmylaup  2 месяца назад

      Dziękuję Panu z całego serca. Miasto Radom stało się dla nas drugim domem i bardzo je kochamy. Dziękuję za bardzo ciekawą historię i pozdrawiam