Pasieka Maja rolniczy handel detaliczny i sprzedaż bezpośrednia miodu

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 8 сен 2024

Комментарии • 19

  • @kamilGekon
    @kamilGekon 2 года назад

    Super.. dziękuję za informację.

  • @pasiekaenzo7653
    @pasiekaenzo7653 6 лет назад

    Fajny film. Ciekawe jak to by było w moim przypadku jak pasieka jest na terenie restauracji a miejsce pozyskiwania miodu w kuchni :) no i sprzedaż pewnie by była w mojej restauracji. Będę musiał się przejechać i dopytać.

    • @seryyogiego6376
      @seryyogiego6376 6 лет назад +1

      Pasieka ENZO nie ma ż tym problemu. Ja mam sprzedaż bezpośrednia i jak weterynarz przyjeżdża na kontrolę to pokazuje że wiruje miód w kuchni. Musi być woda bieżąca i ściany i podłogi zmywalne.A Ty masz idealne warunki 😀

    • @pasiekamaja7968
      @pasiekamaja7968  6 лет назад +1

      Na pewno zależy to o regionu i weterynarz kontrolującego.

    • @pasiekaenzo7653
      @pasiekaenzo7653 6 лет назад

      Pasieka Yogi I Bubu no to elegancko :) czekam jeszcze rok zobaczę jak mi się będzie pracować w kombinezonie i podejmę decyzję.

  • @konradopl4310
    @konradopl4310 3 года назад

    Zrobisz filmik jak wypełnic wniosek i plan technologiczny?

  • @ZielonaIwona
    @ZielonaIwona 3 года назад

    Bardzo przydatny filmik :) Proszę o informację, czy jest Pan "rolnikiem indywidualnym"? Znalazłam informacje, w Internecie, że RHD przysługuje tylko rolnikom (w domyśle indywidualnym).

    • @pasiekamaja7968
      @pasiekamaja7968  3 года назад +1

      Ogólnie jestem rolnikiem, ale koledzy pszczelarze z mojego koła którzy z rolnictwem nic nie mają wspólnego i mieszkają w blokach bez problemu zarejestrowali.

    • @ZielonaIwona
      @ZielonaIwona 3 года назад

      @@pasiekamaja7968 Dziękuję za odpowiedź! Myślę, że warto rozpowszechniać tą informację, że do RHD nie trzeba mieć statusu "rolnika indywidualnego" :)

  • @Woj_Tesz
    @Woj_Tesz 6 лет назад

    Zwróćcie uwagę, że w rozporządzeniu o rolniczym handlu detalicznym określono limity sprzedaży produktów nieprzetworzonych, co jest chyba pomyłką, ponieważ ten rodzaj działalności dotyczy wyłącznie produktów przetworzonych. Jak zawsze, mnóstwo niejasności, interpretacji, jakby nie można było "po prostu".

    • @ZielonaIwona
      @ZielonaIwona 3 года назад

      Z tego co się naczytałam to RHD obowiązuje zarówno w przypadku produktów przetworzonych jak i nieprzetworzonych zwierzęcych i roślinnych. A Sprzedaż Bezpośrednia tylko nieprzetworzonych zwierzęcych? - I te limity chyba się nie łączą, więc można teoretycznie część miodu sprzedawać jako RHD, a pozostałą jako SB i tym sposobem sprzedawać więcej - ale to ploteczki, więc lepiej potwierdzić tą informacje w wiarygodnych źródłach ;)

  • @tomaszwyszynski2381
    @tomaszwyszynski2381 Год назад

    Nędza jak po wojnie . Trzeci świat. Zyczę sprzedaży i poprawy warunków bytu .

  • @Marco_Pralco
    @Marco_Pralco 6 лет назад

    Powiedziałeś, że badania na książeczkę sanepidowską robi się raz w życiu, a tak naprawdę, to trzeba je co 2 lata odnawiać. Czasami wymagany też jest rentgen klatki piersiowej. Koszta niestety więc pewne są :/

  • @Woj_Tesz
    @Woj_Tesz 6 лет назад

    Słowa uznania za poświęcony czas i dogłębne zbadanie tematu.
    W kilku słowach, wg mnie to wygląda tak:
    1. sprzedaż bezpośrednia (SB) : kiedy pszczelarz sprzedaje nieprzetworzone produkty pszczele tylko z własnej pasieki (miód rozlewa do słoików, pyłek suszy i konfekcjonuje i to na tyle, i taką chyba działalność prowadzi większość z nas).
    2. rolniczy handel detaliczny (RHD) dotyczy produktów pszczelich przetworzonych (przetwarzanie to m.inn. konfekcjonowanie miodu swojego ale i z innych pasiek, dodatek do miodu np. orzechów, pierzgi ).
    Nie ma zatem potrzeby jednoczesnego rejestrowania SB i RSD.
    Proszę nie twierdzić, że tzw "letnia kuchnia" nie musi spełniać podstawowych warunków higienicznych, określonych prawem dla produkcji żywności (być jednocześnie rupieciarnią i rozlewnią miodu ).Te wymogi są jednakowe dla SD i RSD, bo niby dlaczego miały by być inne.

    • @pasiekamaja7968
      @pasiekamaja7968  6 лет назад

      Nie twierdzę, że nie musi spełniać wymogów sanitarnych, wręcz przeciwnie mają być spełnione. Moja kuchnia jest rupieciarnia, ale ja tam nie prowadzę produkcji, tylko w miodziarni.

    • @Woj_Tesz
      @Woj_Tesz 6 лет назад

      W 2 min 58 sek filmu Pan stwierdza, ze w takich warunkach można kręcić (miód?), więc proszę nie zaprzeczać.:)

    • @pasiekamaja7968
      @pasiekamaja7968  6 лет назад

      Chodziło mi, że w takich warunkach można pozyskiwać miód jak moja kuchnia letnia i dalej mówię o warunkach sanitarnych. Nigdzie nie mówię, że można to robić w rupieciarni. Pozdrawiam i życzę miłych świąt.

    • @Woj_Tesz
      @Woj_Tesz 6 лет назад

      Po prostu zaszło nieporozumienie :). Nie wiem skąd się wzięło to nieszczęsne określenie "w warunkach letniej kuchni". Już były minister rolnictwa p. Sawicki, a potem jego następcy entuzjastycznie obwieszczali o znacznym złagodzeniu wymogów sanitarno - wet. Tymczasem, zarówno w SB (zgodnie z rozporz. min. rol.) jak i RHD (brak polskiego rozp.) obowiązują wymagania określone (dość ogólnie) w rozp. nr. 852 z 2004 r. Parlamentu Europejskiego i Rady, ujęte w Rozdziale III.
      Zatem, czy posiadamy rejestrację w SB czy w RHD, obowiązują nas te same podstawowe zasady higieny, związane z produkcją żywności. I wcale nie trzeba wielotysięcznych nakładów aby takie miejsce urządzić i należycie prowadzić.
      Również pozdrawiam i życzę spokojnych świąt.

  • @VipDiscuscom
    @VipDiscuscom 9 месяцев назад

    Człowieku po kilku minutach już opowiadasz bajki. Do końca nie ma co oglądać. Usuń te wypociny bo tylko wprowadzają zamieszanie i robisz nieznającym temat krzywdę w imię zasięgów.