qrde, w Niemczech nikt nie wie, co to plac manewrowy. Wszystkiego człowiek uczy się na mieście, w realnych warunkach i może dla tego tam potrafią jeżdzić u nas przy odrobinie szczęscia, można umieć zdać 🙃
@@jazdazk9427 Swego czasu jak robiłem cały komplet tj. C, CE + Kod 95 gdzie na samym C wylosowałem właśnie równoległe tyłem oraz skośne przodem - po zdanym egzaminie kat C spytałem się egzaminatora jaki cel ma to parkowanie równoległe? Przecież w normalnym życiu solówką bardzo rzadko taki manewr się wykonuje...To facet odpowiedział mi, że to ma na celu sprawdzenia czy potrafi Pan zaparkować na wąskich parkingach xF. Jeżdżę 5 rok zestawem w tym tylko rok na samej solówce i tylko raz mi się przydało równoległe tyłem xED.
Jak mi na kursach nie wychodziło równolegle to na Egzaminie to dostałem i zdałem, teraz CE rozpocząłem i mam nadzieję, że też jakoś pójdzie. Pozdrawiam
na zasadzie lusterek tez idzie to zrobic, tez mozna to zrobic za pomoca prawego rogu z przodu ze jak bedzie na wysokosci slupka lewego nalezy juz krecic kierownica.
A mnie tam uczyli ,że gdy połowa skrzyni ładunkowej zrówna sie z pierwszym słupkiem to max skręt i jak zobaczę w lewym lusterku oba tylme słupki to odbijam kierownica na max w 2 strone ( Chyba zawsze tym sposobem mi sie udawało parkować)
Czy sformułowanie "brak obszaru wjazdu" oznacza, że pojazd możemy ustawić dowolnie, tyle tylko że z zachowaniem odległości min. 2 metrów od stanowiska? Chodzi tutaj np. o sytuację, kiedy cofając najeżdżam na linię żółtą od łuku tylnym kołem bo manewr rozpoczynam bliżej stanowiska . Czy jest to dozwolone?
Tak. Linie od łuku nie maja żadnego zastosowania do manewru parkowania równoległego, co najwyżej mogą służyć jako pewnien punkt odniesienia, ale można swobodnie po nich jeździć wykonując ten manewr.
Witam. Czy istnieje możliwość tak ładnie wytłumaczenia każdego parkowania? Dziwią mnie niektórych komentarze przecież wymiary stanowiska muszą być wszędzie takie same
To tylko luźna sugestia. Czy będzie to metr, 70cm czy nawet 50cm nie ma to większego znaczenia przy tym układzie placu. Cała robotę robi się w dalszej części tego manewru.
@@Edmunt3030 zaczynając jazdę po łuku masz ustawiony prawidłowo samochód, wystarczy zapamiętać przed ruszeniem za pomocą prawego lusterka ile widzisz linii przerywanych i tak samo się zatrzymać podczas cofania
@@kamilbartnik1023 niekoniecznie. Ja na swoim egzmaminie miałem samochód odstawiony dużo dalej niż linia jednego metra - około 5 metrów od właściwej link zatrzymania ( linii 1m )i musiałem wykonać manewr prawidłowo. Niestety nie udało się dlatego pytam o sposób
Czy pojazd musi stać równo do lini ? czy tylko aby mieścił się w wyznaczonym miejscu ? Bo instruktor gadał że musi być równo a nie krzywo a gdzieś czytałem że tylko by się mieścił w wyznaczonych miejscach i dlatego pytam jak to jest by lepiej się doinformować
Według rozporządzenia: pozycja wewnątrz stanowiska. Nic nie mówi się o konieczności ustawienia się idealnie równolegle do linii/krawężnika, choć z pewnością pomaga to w "schowaniu" pojazdu wewnątrz wyznaczonego stanowiska.
Dlatego nasz film jest skierowany do zdajacych w Płocku...gdzie te linie są dokładnie takie, jak tu przedstawiamy. Co więcej, pod koniec filmu dość wyraźnie podkreślamy, że ta metoda to tylko PODPOWIEDZIĄ i SUGESTIA, a każdego zdającego zachęcamy do wypracowania własnej techniki wykonywania tego manewru, podczas jazd z profesjonalnym instruktorem.
Alicja kazdy plac manewrowy jest taki sam, musza miec takie same wymiary z przyczyn obiektywnych, wielkosci stanowiska i odleglosci do linii sa dostosowane do wielkosci pojazdu. Jedyna roznica moze wystapic jesli pojazd egzaminacyjny bedzie krotszy, w niektorych WORDach zdaje sie na ciezarowkach marki DAF ktore sa nieco krotsze, filmik instruktazowy jest idealny dla tych co zdaja na MANach.
No dobrze jeśli nie ma linii i punktów którymi mógłbym się zasugerować ? Jak wtedy prawidłowo wykonać ten manewr? Są jakieś uniwersalne wskazówki które sprawdzają się nie tylko na tym konkretnym placu jak również normalnie na ulicy?
Generalnie, nie ukrywam że ten film jest bardzo mocno skorelowany z WORD Płock - zarówno pod kątem placu jak i wymiaru pojazdu (8,2m) oraz rozstawu osi tegoż pojazdu (4,2m). Stąd, na pewno nie wszędzie te wskazówki się sprawdzą. Punkt pierwszego zgięcia, a więc to kiedy zaczynamy kręcić w prawo zależny jest od długości pokazu oraz rozstawu jego osi. Radzilibyśmy nauczyć się oceniać w lusterku prawym, gdzie mniej-więcej wypada tylne prawo koło w odniesieniu do skrzyni. Można poprosić o pomoc instruktora by za pierwszym razem stanął na wysokości tego koła, aby dać nam obraz sytuacji, można następnie próbować zrównać koło z pierwszym pachołkiem stanowiska (konieczne będzie kilkukrotne wyjście z auta by to ocenić, oczywiście na egzaminie nie będzie to dopuszczalne). Gdy nauczymy się oceniać, kiedy tylna oś mija początek stanowiska możemy przejść do kolejnego etapu, czyli prostowania. W przypadku każdego pojazdu z którym mielismy do czynienia (osobówka, solówka, autobus), sprawdzi się teoria ze zgraniem skrzyni z pachołkiem (testowane na placach WORD Płock, Warszawa, Włocławek i Ciechanów). Ostatni etap należy ogarnąć bardzo podobnie jak pierwszy, bowiem jeśli nauczymy się oceniać kiedy lewe tylne koło zgrywa się z linią ograniczająca stanowisko od lewej, będziemy w stanie ocenić kiedy rozpocząć "zwijanie" kółek do lewej. Warto zerknąć na animację znajdująca się w początkowej fazie naszego filmu, to gdzie koła powinny być, widać na niej dość dokładnie, pozostaje kwestia nauczenia się ich oceny "gdzie są koła" względem skrzyni. Powodzenia!
@@pockieprawko3091 Bez sensu jak dla mnie taka nauka jazdy. Według mnie powinno uczyć się techniki która przyda się w życiu a nie tylko pozwoli zdać egzamin. W realnych warunkach nie będzie linii, słupków, za to nie raz nie dwa będzie ciemno , deszczowo ,będzie padał śnieg - i co wtedy? A no radź sobie sam prawda? Taka to polska edukacja.. ...
@@piotrneska5177 pozwolimy sobie mieć inne zdanie w tej kwestii. Parkowanie w warunkach egzaminu bardzo istotnie różni się od parkowania w "życiu". Kryteria oceny powodują że na egzaminie nie ma miejsca na korekty czy wyjście z pojazdu by dokładniej ocenić miejsce do parkowania. Dodatkowo punkty odniesienia są też dość specyficzne gdyż są nimi pachołki a nie realne przeszkody. Tak naprawdę, przedstawione przez nas podpowiedzi można bardzo łatwo przerobić na parkowanie obok dowolnej przeszkody czy pojazdu. Najpierw mijamy przeszkodę tylną osią i zaczynamy kręcić w prawo by wprowadzić pojazd w stanowisko. Po osiągnięciu kąta ok 45 stopni "wjeżdżamy" w głąb stanowiska z prostymi kołami, a gdy już osiągniemy głębię, chowamy przód. Reszta to już kwestia treningu i ogarnięcia gabarytu pojazdu. Oczywiście nie jest to jedyna skuteczna technika, z pewnością można wypracować również inną.
Rozumiem że chodzi o moment rozpoczęcia kręcenia kierownicą w prawo? Jeśli nawet nie widzimy przedniego, lewego koła pamiętajmy że ono znajduje się dokładnie pod kierującym. Podczas ćwiczeń na kursie, można więc na tej podstawie wypracować własny punkt odniesienia.
@@pockieprawko3091 Tak chodzi o moment rozpoczęcia skręcania w prawo - nabierania kąta. Nie chodzi o przednie koło a o tylne - jeśli nie widać koła jak mam ocenić w którym momencie należy rozpocząć skręt ?
uwielbiam takie "wskazówki" ja wiem ,że instruktorzy uczą żeby zdać egzamin,ale potem jest płacz jak trzeba wjechać gdzie jest ciasno ,stoją samochody ,budynki albo zaparkować na parkingu na pauzę u niemca,
@@jazdazk9427 dziwi i to bardzo , instruktor uczy pod egzamin a potem płacz na egzaminie w word bo nie ma drzewka ,nie ma kamyczka, myślisz dlaczego potem kursanci zdaja po 3-5 razy i więcej, wlaśnie dlatego ,że są tak dziwnie uczeni , na egzaminie nie będzie ci egzaminator mówił ,że masz zrobić 3 obroty kierownica w prawo albo w lewo, będziesz działał sam, ja zdawałem prawko c, i c+e w 2005 roku , i odrazu instruktor mi powiedział ,że on żadnych podpowiedzi nie daje, sam mam wszystkiego sie nauczyć ,powiedział nie wyjdzie ci za 5 ,10 ,15 razem ale za 20 załapiesz i to była prawda, on sobie szedł do swojej kanciapy a ja jeździłem sam po placu, i się uczyłem, jak się strąciło pachołek to szedłes i stawiałeś , ale uczyłes się sam, i za to jestem mu wdzięczny, nikt na ciasnym parkingu ci nie pomoże, dziś kursant z duma chwali się ,że zdał egzamin za pierwszym razem ,ale co z tego jeśli jeździć nie potrafi, a cofanie pod rampoe to z 30 min zajmuje wszystko przez właśnie te podpowiedzi ,on się uczył tylko jak na placu zdać,a na firmie, parkingu itp itd pojęcia nie ma
@@pockieprawko3091 Dziękuję za odpowiedź. A czy przy tym manewrze tylny obrys pojazdu może wyjść za dłuższą żółtą ciągłą linię równoległą z bokiem pojazdu i czy takie same zasady obowiązują przy podobnych manewrach autobusem?
Tak naprawdę, krawędź stanowiska, przy którym parkujemy prawą stroną pojazdu powinna być ograniczona krawężnikiem. Krawężnika nie wolno najechać kołem, ale oczywiście możemy (a wręcz musimy) na pewnym etapie parkowania naruszyć go obrysem. Dotyczy to zarówno kategorii C jak i D.
Każdy ośrodek ma swój patent. Osobiście nie polecam uczyć się w ten sposób żadnego manewru bo gdy zabiorą ci pachołki to się osrasz a nie zaparkujesz, ale uczymy się zdać egzamin a nie praktycznej jazdy. Pozdrawiam spoko sposób.
Kolejny przyklad na to ze osk ucza jak zdac prawo jazdy a nie ucza jezdzic. Potem jeden z drugim zda ta metoda, pojdzie do pracy i pod rampe nie podjedzie
... i Ty myślisz, że tyle miejsca na taki manewr parkowania ktoś ci zostawi!!???naucz się parkować zaraz za pachołkiem a nie kuźwa dajesz sobie odległość 😁 średniej wielkości pływalni 😁..
Genialna robota, nie zliczę ile razy oglądałem filmy z tego kanału, choć tematyka niszowa to ogrom pracy zostalu tu włożone, dziękujemy bardzo.
Dzięki za docenienie i miłe słowa! Pozdrawiamy!
Najlepsza podpowiedź jaką można znaleźć na RUclips. Dziękuję pozdrawiam.
Witam. Dziękuję za świetną radę. Szukałem czegoś takiego, przyda się.
Pozdrawiam.
No i spoko, teraz tylko na mieście trzeba wybierać miejsca z zaznaczonymi miejscami na pachołki i będzie git majonez.
qrde, w Niemczech nikt nie wie, co to plac manewrowy. Wszystkiego człowiek uczy się na mieście, w realnych warunkach i może dla tego tam potrafią jeżdzić u nas przy odrobinie szczęscia, można umieć zdać 🙃
ale na mieście nie parkuje się równolegle. jedyne miesca, w jakich parkujesz samochodem ciężarowym to pod magazynem xDDD
@@jazdazk9427 Swego czasu jak robiłem cały komplet tj. C, CE + Kod 95 gdzie na samym C wylosowałem właśnie równoległe tyłem oraz skośne przodem - po zdanym egzaminie kat C spytałem się egzaminatora jaki cel ma to parkowanie równoległe? Przecież w normalnym życiu solówką bardzo rzadko taki manewr się wykonuje...To facet odpowiedział mi, że to ma na celu sprawdzenia czy potrafi Pan zaparkować na wąskich parkingach xF. Jeżdżę 5 rok zestawem w tym tylko rok na samej solówce i tylko raz mi się przydało równoległe tyłem xED.
Zdalem jadac dokladnie w taki sposob. Pozdrowienia dla Autora
Pokazał by raczej co w kabinie, a tak info jest przydatna 😊
Fajny tutorial, dobra robota, dziękuję i pozdrawiam
Skomplikowany ten sposob , mnie uczyli czegos prostszego.
Podziel się :) Jeżeli znasz jakis prostszy sposób
Jak mi na kursach nie wychodziło równolegle to na Egzaminie to dostałem i zdałem, teraz CE rozpocząłem i mam nadzieję, że też jakoś pójdzie. Pozdrawiam
Dzieki za pocieszenie, bo też mi nie wychodzi póki co
I jak ci poszło? :)
A co gdy miejsce parkowania jest poza łukiem? Jak to ocenic
na zasadzie lusterek tez idzie to zrobic, tez mozna to zrobic za pomoca prawego rogu z przodu ze jak bedzie na wysokosci slupka lewego nalezy juz krecic kierownica.
Jak najbardziej! Nasza wersja to tylko luźna propozycja :)
A mnie tam uczyli ,że gdy połowa skrzyni ładunkowej zrówna sie z pierwszym słupkiem to max skręt i jak zobaczę w lewym lusterku oba tylme słupki to odbijam kierownica na max w 2 strone ( Chyba zawsze tym sposobem mi sie udawało parkować)
To byś nie wjechał w stanowisko, tylko byś stanął przed, gdybyś od razu skręcił kierownicą w drugą stronę.
czyli w tym ćwiczeniu mozna się zatrzymywać bo nie obowiązuje kryterium płynnosci?
jak na łuku
Zgadza się.
Czy sformułowanie "brak obszaru wjazdu" oznacza, że pojazd możemy ustawić dowolnie, tyle tylko że z zachowaniem odległości min. 2 metrów od stanowiska? Chodzi tutaj np. o sytuację, kiedy cofając najeżdżam na linię żółtą od łuku tylnym kołem bo manewr rozpoczynam bliżej stanowiska . Czy jest to dozwolone?
Tak. Linie od łuku nie maja żadnego zastosowania do manewru parkowania równoległego, co najwyżej mogą służyć jako pewnien punkt odniesienia, ale można swobodnie po nich jeździć wykonując ten manewr.
Super wytłumaczone!!!!!!
Jak jest w waszym word czy jak wystaje lusterko nad linie podczas parkowan lub łuku to zaliczają jako błąd?
1 w prawo, potem prosto, i 2 Skręty z lewo dobrze zrozumiałem?
Witam.
Czy istnieje możliwość tak ładnie wytłumaczenia każdego parkowania? Dziwią mnie niektórych komentarze przecież wymiary stanowiska muszą być wszędzie takie same
Wymiary stanowiska tak wymiary pojazdu już nie koniecznie ;)
Czemu nie ma świateł mijania włączonych? czyżby nie trzeba na egzaminie świateł?
Jak najbardziej, dlatego w ostatniej fazie filmiku są włączone :)
A MOŻE PORADNIK JAK ustawić samochód metr od pachołków podczas jazdy na luku
To tylko luźna sugestia. Czy będzie to metr, 70cm czy nawet 50cm nie ma to większego znaczenia przy tym układzie placu. Cała robotę robi się w dalszej części tego manewru.
@@pockieprawko3091 tak wiem ale mi chodziło bardziej w sensie jak ten metr "wyczuć" aby nie stanąć zbyt wcześnie albo przejechać za pacholki
@@Edmunt3030 zaczynając jazdę po łuku masz ustawiony prawidłowo samochód, wystarczy zapamiętać przed ruszeniem za pomocą prawego lusterka ile widzisz linii przerywanych i tak samo się zatrzymać podczas cofania
@@kamilbartnik1023 niekoniecznie. Ja na swoim egzmaminie miałem samochód odstawiony dużo dalej niż linia jednego metra - około 5 metrów od właściwej link zatrzymania ( linii 1m )i musiałem wykonać manewr prawidłowo. Niestety nie udało się dlatego pytam o sposób
Czy pojazd musi stać równo do lini ? czy tylko aby mieścił się w wyznaczonym miejscu ? Bo instruktor gadał że musi być równo a nie krzywo a gdzieś czytałem że tylko by się mieścił w wyznaczonych miejscach i dlatego pytam jak to jest by lepiej się doinformować
Według rozporządzenia: pozycja wewnątrz stanowiska. Nic nie mówi się o konieczności ustawienia się idealnie równolegle do linii/krawężnika, choć z pewnością pomaga to w "schowaniu" pojazdu wewnątrz wyznaczonego stanowiska.
Nauka na słupki ale co jak na egzaminie nie będzie tych linii .
Dlatego nasz film jest skierowany do zdajacych w Płocku...gdzie te linie są dokładnie takie, jak tu przedstawiamy.
Co więcej, pod koniec filmu dość wyraźnie podkreślamy, że ta metoda to tylko PODPOWIEDZIĄ i SUGESTIA, a każdego zdającego zachęcamy do wypracowania własnej techniki wykonywania tego manewru, podczas jazd z profesjonalnym instruktorem.
Alicja kazdy plac manewrowy jest taki sam, musza miec takie same wymiary z przyczyn obiektywnych, wielkosci stanowiska i odleglosci do linii sa dostosowane do wielkosci pojazdu. Jedyna roznica moze wystapic jesli pojazd egzaminacyjny bedzie krotszy, w niektorych WORDach zdaje sie na ciezarowkach marki DAF ktore sa nieco krotsze, filmik instruktazowy jest idealny dla tych co zdaja na MANach.
@@destination603 Alicja nie kazdy plac manewrowy jest taki sam
No dobrze jeśli nie ma linii i punktów którymi mógłbym się zasugerować ? Jak wtedy prawidłowo wykonać ten manewr? Są jakieś uniwersalne wskazówki które sprawdzają się nie tylko na tym konkretnym placu jak również normalnie na ulicy?
Generalnie, nie ukrywam że ten film jest bardzo mocno skorelowany z WORD Płock - zarówno pod kątem placu jak i wymiaru pojazdu (8,2m) oraz rozstawu osi tegoż pojazdu (4,2m). Stąd, na pewno nie wszędzie te wskazówki się sprawdzą.
Punkt pierwszego zgięcia, a więc to kiedy zaczynamy kręcić w prawo zależny jest od długości pokazu oraz rozstawu jego osi. Radzilibyśmy nauczyć się oceniać w lusterku prawym, gdzie mniej-więcej wypada tylne prawo koło w odniesieniu do skrzyni. Można poprosić o pomoc instruktora by za pierwszym razem stanął na wysokości tego koła, aby dać nam obraz sytuacji, można następnie próbować zrównać koło z pierwszym pachołkiem stanowiska (konieczne będzie kilkukrotne wyjście z auta by to ocenić, oczywiście na egzaminie nie będzie to dopuszczalne). Gdy nauczymy się oceniać, kiedy tylna oś mija początek stanowiska możemy przejść do kolejnego etapu, czyli prostowania.
W przypadku każdego pojazdu z którym mielismy do czynienia (osobówka, solówka, autobus), sprawdzi się teoria ze zgraniem skrzyni z pachołkiem (testowane na placach WORD Płock, Warszawa, Włocławek i Ciechanów).
Ostatni etap należy ogarnąć bardzo podobnie jak pierwszy, bowiem jeśli nauczymy się oceniać kiedy lewe tylne koło zgrywa się z linią ograniczająca stanowisko od lewej, będziemy w stanie ocenić kiedy rozpocząć "zwijanie" kółek do lewej.
Warto zerknąć na animację znajdująca się w początkowej fazie naszego filmu, to gdzie koła powinny być, widać na niej dość dokładnie, pozostaje kwestia nauczenia się ich oceny "gdzie są koła" względem skrzyni.
Powodzenia!
@@pockieprawko3091 Bez sensu jak dla mnie taka nauka jazdy. Według mnie powinno uczyć się techniki która przyda się w życiu a nie tylko pozwoli zdać egzamin. W realnych warunkach nie będzie linii, słupków, za to nie raz nie dwa będzie ciemno , deszczowo ,będzie padał śnieg - i co wtedy? A no radź sobie sam prawda? Taka to polska edukacja.. ...
@@piotrneska5177 pozwolimy sobie mieć inne zdanie w tej kwestii. Parkowanie w warunkach egzaminu bardzo istotnie różni się od parkowania w "życiu". Kryteria oceny powodują że na egzaminie nie ma miejsca na korekty czy wyjście z pojazdu by dokładniej ocenić miejsce do parkowania. Dodatkowo punkty odniesienia są też dość specyficzne gdyż są nimi pachołki a nie realne przeszkody. Tak naprawdę, przedstawione przez nas podpowiedzi można bardzo łatwo przerobić na parkowanie obok dowolnej przeszkody czy pojazdu.
Najpierw mijamy przeszkodę tylną osią i zaczynamy kręcić w prawo by wprowadzić pojazd w stanowisko. Po osiągnięciu kąta ok 45 stopni "wjeżdżamy" w głąb stanowiska z prostymi kołami, a gdy już osiągniemy głębię, chowamy przód. Reszta to już kwestia treningu i ogarnięcia gabarytu pojazdu.
Oczywiście nie jest to jedyna skuteczna technika, z pewnością można wypracować również inną.
@@pockieprawko3091 Ok wszystko fajnie, tylko jak nauczyć się tego do egzaminu bez punktów odniesienia skoro z pozycji kierowcy nie widać kół?
2x na tym nie zdałem rok temu :P teraz C E atakuje
Jak idzie?
@@krzysztofsudo3378 C zdałem ogólnie za 5 a CE za 6
Za 10 minut mam egzamin. Niestety u mnie inaczej rozłożone linie manewrowe do łuku
A co jeśli nie widać koła - jak wtedy ocenić kiedy zacząć manewr wprowadzania auta i ustawienia w pozycji skośnej?
Rozumiem że chodzi o moment rozpoczęcia kręcenia kierownicą w prawo? Jeśli nawet nie widzimy przedniego, lewego koła pamiętajmy że ono znajduje się dokładnie pod kierującym. Podczas ćwiczeń na kursie, można więc na tej podstawie wypracować własny punkt odniesienia.
@@pockieprawko3091 Tak chodzi o moment rozpoczęcia skręcania w prawo - nabierania kąta. Nie chodzi o przednie koło a o tylne - jeśli nie widać koła jak mam ocenić w którym momencie należy rozpocząć skręt ?
Wszystkie place są takie same?
Pierwsza zasada olać widzimisię instruktora bo często bredzi, swoje wyczucie najlepsze.
Dzienki
Polecam włączyc predkosc odtwarzania na 1.25 chyba ze komus nie przeszkadza ton mowienia ;)
Kolejna szkoła która uczy jak zdać egzamin a nie jak to poprostu zrobić
Nie jesteśmy szkołą:)
Trzeba mieć zmysł do gabarytu podczas cofania i można na lusterka - ale niech każdy prubóje po swojemu.
Dziś to robiłam na placu i stwierdzam ze nie jest to super proste ale tez nie mega trudne- do ogarniecia
Tyłem jest o wiele łatwiej w ciężarówce tak ogólnie
Najlepiej to nauczyć się na lusterkach jeździć. A nie cofanie na pamięć…
Ah, a w tym filmie zakazujemy korzystania z lusterek? :)
uwielbiam takie "wskazówki" ja wiem ,że instruktorzy uczą żeby zdać egzamin,ale potem jest płacz jak trzeba wjechać gdzie jest ciasno ,stoją samochody ,budynki albo zaparkować na parkingu na pauzę u niemca,
a co mają zrobić jak mają tylko 30godzin nauki na jednego kursata? tylko przygotować do egzaminu i nic wiecej
@@turbodzik9727 Tylko potem taki "szofer" nauczony jazdy na placu na różne dziwne sposoby, nie potrafi cofnać na firmie pod rampę
@@arturzalewski7745 jakoś ja teraz dopiero zdałem i jakoś potrafię i nie jest to jakiś problem
@@arturzalewski7745 czemu się dziwisz, skoro na kursie nie jeździ się ciągnikiem z naczepą i nie uczy podjazdu pod rampę xD
@@jazdazk9427 dziwi i to bardzo , instruktor uczy pod egzamin a potem płacz na egzaminie w word bo nie ma drzewka ,nie ma kamyczka, myślisz dlaczego potem kursanci zdaja po 3-5 razy i więcej, wlaśnie dlatego ,że są tak dziwnie uczeni , na egzaminie nie będzie ci egzaminator mówił ,że masz zrobić 3 obroty kierownica w prawo albo w lewo, będziesz działał sam, ja zdawałem prawko c, i c+e w 2005 roku , i odrazu instruktor mi powiedział ,że on żadnych podpowiedzi nie daje, sam mam wszystkiego sie nauczyć ,powiedział nie wyjdzie ci za 5 ,10 ,15 razem ale za 20 załapiesz i to była prawda, on sobie szedł do swojej kanciapy a ja jeździłem sam po placu, i się uczyłem, jak się strąciło pachołek to szedłes i stawiałeś , ale uczyłes się sam, i za to jestem mu wdzięczny, nikt na ciasnym parkingu ci nie pomoże, dziś kursant z duma chwali się ,że zdał egzamin za pierwszym razem ,ale co z tego jeśli jeździć nie potrafi, a cofanie pod rampoe to z 30 min zajmuje
wszystko przez właśnie te podpowiedzi ,on się uczył tylko jak na placu zdać,a na firmie, parkingu itp itd pojęcia nie ma
Czyli u na v nie ma tych punktów. A powiem wan miałem kiepskiego instr. Sam się nauczylem
A potem lebiegi nie umią podjechać pod rampę po nie mają lini,ps kierowca zawadowy kat.BC,C+E i D
Na filmie 4:23 i 5:07 lewe przednie koło pojazdu cofającego przekracza linię. Czy jest to prawidłowe?
Tak.
Jest to linia od "luku" (zadanie jazda pasem ruchu) i nie ma żadnego znaczenia dla wykonującego zadanie parkowania równoległego tyłem.
@@pockieprawko3091 Dziękuję za odpowiedź. A czy przy tym manewrze tylny obrys pojazdu może wyjść za dłuższą żółtą ciągłą linię równoległą z bokiem pojazdu i czy takie same zasady obowiązują przy podobnych manewrach autobusem?
Tak naprawdę, krawędź stanowiska, przy którym parkujemy prawą stroną pojazdu powinna być ograniczona krawężnikiem. Krawężnika nie wolno najechać kołem, ale oczywiście możemy (a wręcz musimy) na pewnym etapie parkowania naruszyć go obrysem.
Dotyczy to zarówno kategorii C jak i D.
Materiał ciekawy i pomocny ale operator kamery beznadziejny trzęsie kamerą jakby miał delirium .
Zapraszamy do obejrzenia innych naszych filmów, tam jest jeszcze gorzej!
🤣
Każdy ośrodek ma swój patent. Osobiście nie polecam uczyć się w ten sposób żadnego manewru bo gdy zabiorą ci pachołki to się osrasz a nie zaparkujesz, ale uczymy się zdać egzamin a nie praktycznej jazdy. Pozdrawiam spoko sposób.
Kolejny przyklad na to ze osk ucza jak zdac prawo jazdy a nie ucza jezdzic. Potem jeden z drugim zda ta metoda, pojdzie do pracy i pod rampe nie podjedzie
My nawet nie jesteśmy osk :)
Miałem to na egzaminie dla mnie banał
polska patologia
w życiu nie będziesz miał lini i pachołkow
Jebniete za 1 proste
muzyka i tłumaczenie...jprd
... i Ty myślisz, że tyle miejsca na taki manewr parkowania ktoś ci zostawi!!???naucz się parkować zaraz za pachołkiem a nie kuźwa dajesz sobie odległość 😁 średniej wielkości pływalni 😁..