Preteky FIS - Vysoké Tatry - Tatranská Lomnica 1935

• Опубликовано: 14 дек 2021
  • Lyžiarske závody FIS, Vysoké Tatry, Československo, 13.-18.2.1935 🎥🇸🇰🇨🇿
    A bit of history /86 years/ : FIS Ski Races, High Tatras, Czechoslovakia, February 13-18, 1935 🎥🇸🇰🇨🇿
    Otvorenie lyžiarskych závodov FIS sa konalo 13.2.1935 v Tatranskej Lomnici. Súťažilo sa v štyroch klasických disciplínach - skoky na lyžiach, štafetový beh na lyžiach muži 4 x 10 km, klasický beh na lyžiach muži na 18 km a vytrvalostný beh na lyžiach muži na 50 km.
    Štafetový beh na lyžiach muži 4 x 10 km. Štart a cieľ Tatranská Lomnica.
    Víťaz preteku bola štafeta z Fínska.
    Klasický beh na lyžiach muži na 18 km - prihlásených 308 pretekárov, štartovalo 215 pretekárov. Do cieľa dorazila polovica štartujúcich . Štart a cieľ Jarolímkov mostík, Mlinická dolina. Podmienky extrémne ťažké - silný vietor a hmla. Víťaz preteku bol lyžiar Karpinen z Fínska v čase 1 hodina, 27 minút, 50 sekúnd.
    Vytrvalostný beh na lyžiach na 50 km - štartovalo 58 pretekárov. Na namáhavej trati ich veľa vzdalo. Štart a cieľ preteku bol v Starom Smokovci. Trasa preteku bola vedená medzi Vyšnými Hágmi a Matliarami v nadmorskej výške 1200 metrov. Občerstvovanie bolo v Tatranskej Lomnici. Víťaz preteku bol lyžiar Eklund zo Švédska v čase 4 hodiny, 14 minút.