Тищенко - це яскравий приклад бидло-бізнесмена. Я тут бізнес роблю і навіть якісь податки плачу (а якісь не плачу, але це не ваша справа), а ви тут мені заважаєте (що значить мій бізнес заважає людям по місту рухаються, нічого себе комфортно почувати на вулиці, комфортно себе можна почувати тільки в моєму ресторані).
Перш за все, вітаю Вас із 70 тис. підписників! Величезна вдячність за Вашу аналітичну і просвітницьку працю заради прекрасного гармонійного розвитку наших міст! Бажаної скорого досягнення 100 тис., а потім більше й більше!
Гарний системна аналітика ознак ідеальної вулиці та рекомендацій щодо її облаштування! Ще й наповнена стількома прикладами для наглядної ілюстрації проблем чи переваг. Дякую Вам за працю! Як завжди, на висоті!
Od nowego roku jest w Polsce nowy taryfikator mandatów i tak za jazdę po chodniku należy się 1500 zł czyli 10000 uah. Mam nadzieję, że w końcu kierowcy w PL nauczą się nie jeździć po chodniku. Liczę, że Ukraina też pójdzie tym szlakiem i też podniesie mandaty za jazdę po chodniku.
@@israelbuchholz3613 To jest smutne. Pamiętam tylko jednego bloga z Białorusi. Był odcinek o jednym kolarzu, który pojechał do Polski, aby zostać dostawcą. Przeżyli spory szok kulturowy z powodu wolności dla rowerzystów. W swoim ojczystym kraju mieliby sporo kłopotów przy takim samym typie jazdy.
Прекрасно! Дякую! Був би радий побачити більше подібного освітнього контенту на тему урбаністики. Маю на увазі приклади погано/добре з різних частин світу, наукові пояснення з посиланнями на авторитетні джерела, пропозиції для окремого громадянина або ою'єднання громадян по впливу на розвиток урбаністики свого міста.
Хотіла б уточнити щодо мосту у Відні - для велосипедистів і пішоходів облаштовано місце для руху, напевно на одному рівні з метро. На нього легко потрапити з набережної зі сторони костелу. Дуже зручно, майже не чути шуму від дороги і можна милуватися Дунаєм 😁 Щиро вдячна за вашу працю!
Вже кілька днів розглядаю сумні отвори на дорогах, з яких асфальт зійшов разом зі снігом, і розумію, що всі мої мрії зосереджені на тому, щоб виграти якийсь чарівний конкурс, і відновити як мінімум (так, егоїстично) свою, щоб мати можливість дійти до зупинки в чистих черевиках. А як максимум -всі. 😍 Мрію, щоб вулиці були чисті, безпечні і естетичні.
Дуже дякую за відео. Хотів трохи зауважити про слово "влада", яке ви використовуєте. Нещодавно ми з хлопцями прийшли до висновку, що це не дуже правильно так казати, бо трохи цементує наратив, що є влада і якісь кріпаки... І саме у контексті міського самоуправління є дуже гарне слово "муніципалітет". Не знаю, в чому причина, але в Україні це слово не є популярним. Хоча воно ідеально підходить для опису самоуправління, бо це і є самоуправління. Було б дуже корисно, якщо такі блогери як ви свідомо почали б більше використовувати саме це слово, вкладаючи новий зміст у відносини між містянами та чиновниками. Я спробував так. Спочатку було не дуже комфортно, але потім звик. Дякую за увагу!
Дуже рекомендуємо для підписки канали City Beautiful і Not Just Bikes де якраз самі американці/канадці порівнюють свої міста в плані урбанізму, екології і затишку, рівняючись на Нідерланди чи взагалі Європу.
Дуже вам дякую, ніби лекцію подивилася цікаву і корисну. На одному диханні просто. Перейшла до вас у влог від Рагулівни, здається. До того не задумувалася взагалі про вигляд Харкова, мого міста. Так, розуміла, що воно далеке від ідеалу, але чому, не могла сформулювати. Ви даєте цінні відповіді на багато питань 💛
В нас є чудові фахівці з урбаністики, до яких треба прислухатися і лише з ними робити планування вулиць. Натомість, питаннями урбаністики займається Зефахівець з пищеблоку!
Окреме дякую за шикарне ілюстрування з коментарями, особливо - щодо США. Адже стільки автомобілезациклених людей постійно торочать міфи про нібито цілком автомобілецентричну ідеальну щасливу Америку - країну їхньої мрії автомобіліста... Хоча Штати давно пішли вперед у своєму розвитку і також все більше стають на шлях урбаністики як єдиного комфортного для життя людей у місті
Цікаве відео👍🏻 В кінці хотілося б розбір вулиці в Нідерландах, де є супер перехрестя, де всі учасники руху відмежовані і все зроблено максимально безпечно і зручно для людини. Хто має змогу дивитися відео англійською мовою раджу канал Not just bikes. Це канал який веде канадець, який у зв‘язку з своєю роботою жив у багатьох містах світу і переїхав в Амстердам. Він не велосипедист, він просто розказує чому це місто зручне і безпечне.
Підтримую, канал дуже крутий! От, наприклад, одне з моїх найулюбленіших відео звідти щодо предмету цього відео: як проектувати вулиці. ruclips.net/video/ORzNZUeUHAM/видео.html
І сміх, і гріх (с) Знаєте, чому Коля Т. так бурно реагує на стовпчики? Зараз біля його славнозвісного ресторану Велюр на вул. Льва Толстого проводять капітальний ремонт, зробили слоти для паркування, обмежили виїзд лосів на тротуар. Так його гості не паркуються в слотах, а тупо займають праву полосу, а то і завалюють на новий тротуар. Розумієте, він плювати хотів на киян. Під гаслами: дайте автолюбителям парткуватся - у нього захланне бажання грошей і срав він на пішоходів.....
29:55 а якими фасадами ви хочете любуватися? їдучи на авто дерева перекриють собою фасади. + на нульових поверхах зазвичай магазини (тобто там будуть вітрини)
Опитування на сторінці Деснянської РДА Києва (спальні масиви лівого берега - Троєщина та Лісовий) Яка, на вашу думку, найбільш гостра проблема Деснянського району, що потребує першочергового вирішення? 2205 голосів - ремонт доріг та будівництво НОВИХ траспортних розв'язок (розв'язки серед спального масиву?? Й це нові райони в яких будували колові розв'язки великого радіусу у 80-их роках) 372 - збільшення робочих місць 108 - будівництво метро 70 - ремонт парку та збільшення зелених зон Можна сказати, що те що каже тищенко співпадає з думкою більшості, нажаль
Алея у Варшаві, про яку ви говорили, дуже не зручна для людей які вперше туди попали і запізнюються наприклад в аеропорт. Там дуже заплутані стоянки для громадського траспорту і в підземному переході ти блудиш поки знайдеш правильний вихід. Якщо у вас є час, то можете пів години бродити щоб вивчити переходи до стоянок з громадським траспортом. До мене в цьому місці підбігла жіночка з переляканими очима, питала на англійській мові де їй можна сісти на маршрутку в напрямку аеропорта. Це було шоста ранку в суботу , я англійської не знаю і в підземному переході ледве знайшли поляка якій їй допоміг. З дорогами і громадським траспортом у Варшаві дуже добре продумано, а от з інформацією куди іхати і як погано.
В громадах немає запиту на безпеку, а є толеранте ставлення до смертей чи каліцтв на вулицях. Слово "вулиця" стало синонімом до слова "небезпека/смерть". Ви з легкістю найдете десятки коментарів "треба бути уважним/крутити головою на 360/дітей треба тримати за руку або й взагалі невипускати без дорослих". Перше місце в антирейтингу "місто - це завжди небезпека, хочете безпеки - йдіть в поле/ліс". Тобто десяток тисяч років розвитку цивілізації призвів до того, що людям безпечніше в дикій природі, ніж в людському суспілсьтві? Необачність на київських вулицях може коштувати життя (нерегульовані переходи, чи помилка водія на дозволеній швидкості в 80+19+3 км/год)
Зараз перебуваю в місті Ларнака, Кіпр. Тут жахлива урбаністика. Вузькі тротуари, переходи без понижень, часом обриваються тротуари. Я ходжу з коляскою дитячою і це мега незручно. Львів далеко вперед пішов у порівнянні
Насправді, важелі ідеальності вулиць чи проспектів цілком досяжні, потрібно лише якісне планування, а не просто чергове латання дір на дорогах і хідниках натомість грамотних реконструкцій. Не так же складно зробити гарний продуманий проєкт, у якому забезпечити безпеку та інклюзивність, чергувати озеленення з паркувальними лотами, спланувати вулицю для всіх (пішоходи, громадський траспорт, велосипеди, приватні авто) та враховувати масштаб і контекст вулиці. Сподіваюся, що таких вдалих вулиць у наших містах ставатиме все більше!
Мабуть, багатьом буде цікаво, які саме вуліці у Львові наближуються до ідеального простору для життя у місті! Цікавить думка Юліана, а також інших містян. Прокоментуйте, якщо є у вас час.
А як щодо такого нюансу, коли гт на середині вулиці і трамвай чи довгий автобус банально закриває проїзд чи огляд на протилежну сторону вулиці , проблеми на повороті??
в Нідерландах теж починали з велодоріжок на дорогах. Пізніше зрозуміли що цей підхід є небезпечним та не комфортним. Тож тепер при реконструкціях їх відокремлюють
Прагнути ідеалу - це прекрасно. Сам такий, розумію. Але чи є сенс в ідеальній вулиці при неідеальній забудові? Особливо якщо мова йде не про центр міста, і навіть не про Київ чи Львів. Як діяти на периферії і в провінції, де до історичних будівель можна віднести хіба що суворі адміністративні будівлі і замазюканий білилом фасад Укрпошти, а все решта - це потворні облізлі бетонні коробки, гаражі, мафи і теплотраси? Чи реально видозмінити чи хоча б якось припудрити те урбаністичне жахіття? Чи все, що нам залишаеться, це смиренно чекати пару сотень років, поки воно само собою стрюхне і осипеться? Хотілося б якийсь подібний влог на тему покращення хоча б суто візуального комфорту українських міст: чи доцільно, на скільки дорого і з чого починати.
Теж думаю, що ідеальність вулиці залежить від того, чи вона(залежно від своєї ширини) відповідає стандарту однієї з чотирьох категорій, що наводились у відео
Поясніть мені і іншим людям або в чому прихований сенс: 1. навіщо встановлювати стовпчики, 2. навіщо встановлювати стовпчики за рахунок тротуару, а не за рахунок дороги, 3. навіщо встановлювати бордюри, 4. чому не об"єднати стовпчики і бордюри, виключивши стовпчики, а просто зробити якісь або високі бордюри (які би захищали людей від бризок з під коліс під час дощу чи танення снігу), або фігурні типу хвилями, щоб можна було пройти між хвилями, (виступами, підйомами), або для прибирання снігу (хоча це теж дикість, сніг з дороги скидати на тротуар, як це у нас робиться)
Дуже засмучує те, що коли в нас ( в Тернополі наприклад) роблять ремонт вулиці, то просто на дорозі новий асфальт, на тротуарі «бруківка» (ФЕМ). Немає бачення, як має виглядати зручна і безпечна вулиця, просто освоюють бюджети. Рагулізм, одним словом.
Ох, пане Юліане, все правильно кажете. Але ви, як урбаніст, не розгадали найбільшу загадку Києва і через це приречені страждати від невідповідності реальності вашому, цілком зрілому, відчуттю міського простору. Археологи досі сперечаються, коли саме було засновано місто Київ. Так, сліди перебування людей і можливо навіть сталих поселень, тягнуться аж до шостого-сьогомо сторіччя, але скупчення людей ще не означає автоматично міста. Відомо, наприклад, що в дев’ятому-десятому сторіччі в Києві розташовувався найбільший ринок рабів в Європі. Є теорія, що навіть слово slave зародилося саме в Києві на позначення автохтона, якого можна було придбати недорого. Варяги торгували слов’янами, от і весь бізнес, от і все стале поселення. Найбільша загадка Києва полягає у тому, що власне *місто* Київ досі ще не засновано. Інститут рабства трохи, звісно, помінявся, став більш ефективним, більш гнучким, більш бізнес-орієнтованим, але інститут цей все ще потребує ринків. Людей треба десь тримати і перетримувати. Треба десь розводити і десь ховати. Отже Київ - це, цілком у традиції десятого сторіччя, не місто, а просто трохи перенаселений ринок рабів. Варяги торгують слов’янами, ключовий бізнес за тисячу років кардинально не помянівся. А якщо полишити ілюзію того, що Київ це місто, то і всі його особливості: висотки з зарешіченими парканами, шляхопроводи замість вулиць, бідність і перевантаженість соціальної інфраструктури, - все стає зрозумілим і від того більш прийнятним. Невідповідності не відчувається.
Що ви думаєте стосовно ідеї накривати хідники в місті прозорими дахами. Тоді не буде потрібності чистити кригу та сніг, під дощем можна буде пересуватися містом. Захист від сонця влітку. Чи зустрічали ви десь таке рішення? В чому можуть бути мінуси?
@@ivansmit1074 Ішлося про кригу на хідниках. Якщо ви мали на увазі бурульки, то багато хідників розташовані далеко від домів. Хоча може у Львові й не так багато.
Цей канал має бути примусовим до перегляду для всіх чиновників.
Тищенко - це яскравий приклад бидло-бізнесмена. Я тут бізнес роблю і навіть якісь податки плачу (а якісь не плачу, але це не ваша справа), а ви тут мені заважаєте (що значить мій бізнес заважає людям по місту рухаються, нічого себе комфортно почувати на вулиці, комфортно себе можна почувати тільки в моєму ресторані).
Він не бидло, то коришний бандит з 90-х!
Топ контент 🌪️
Перш за все, вітаю Вас із 70 тис. підписників! Величезна вдячність за Вашу аналітичну і просвітницьку працю заради прекрасного гармонійного розвитку наших міст! Бажаної скорого досягнення 100 тис., а потім більше й більше!
Гарний системна аналітика ознак ідеальної вулиці та рекомендацій щодо її облаштування! Ще й наповнена стількома прикладами для наглядної ілюстрації проблем чи переваг. Дякую Вам за працю! Як завжди, на висоті!
Od nowego roku jest w Polsce nowy taryfikator mandatów i tak za jazdę po chodniku należy się 1500 zł czyli 10000 uah. Mam nadzieję, że w końcu kierowcy w PL nauczą się nie jeździć po chodniku. Liczę, że Ukraina też pójdzie tym szlakiem i też podniesie mandaty za jazdę po chodniku.
Czy stosuje sie ten mandat do jazdy rowerowej?
@@AlexanderSylchuk za jazdę po chodniku albo jezdni jeśli obok jest ścieżka rowerowa jest tylko 50zł mandatu
@@israelbuchholz3613 To nie jest złe.
@@AlexanderSylchuk rower nie stwarza aż takiego zagrożenia jak samochód. 3 albo 4 dni temu w PL auto dostawcze rozjechało 74 letnią babcie
@@israelbuchholz3613 To jest smutne. Pamiętam tylko jednego bloga z Białorusi. Był odcinek o jednym kolarzu, który pojechał do Polski, aby zostać dostawcą. Przeżyli spory szok kulturowy z powodu wolności dla rowerzystów. W swoim ojczystym kraju mieliby sporo kłopotów przy takim samym typie jazdy.
Початок був феєричним :)
Прекрасно! Дякую! Був би радий побачити більше подібного освітнього контенту на тему урбаністики. Маю на увазі приклади погано/добре з різних частин світу, наукові пояснення з посиланнями на авторитетні джерела, пропозиції для окремого громадянина або ою'єднання громадян по впливу на розвиток урбаністики свого міста.
Так хочеться, щоб Ваше відео подивилися всі наші чиновники і взяли собі за методичку...
Хотіла б уточнити щодо мосту у Відні - для велосипедистів і пішоходів облаштовано місце для руху, напевно на одному рівні з метро. На нього легко потрапити з набережної зі сторони костелу. Дуже зручно, майже не чути шуму від дороги і можна милуватися Дунаєм 😁
Щиро вдячна за вашу працю!
Вже кілька днів розглядаю сумні отвори на дорогах, з яких асфальт зійшов разом зі снігом, і розумію, що всі мої мрії зосереджені на тому, щоб виграти якийсь чарівний конкурс, і відновити як мінімум (так, егоїстично) свою, щоб мати можливість дійти до зупинки в чистих черевиках. А як максимум -всі. 😍 Мрію, щоб вулиці були чисті, безпечні і естетичні.
Дуже дякую за відео. Хотів трохи зауважити про слово "влада", яке ви використовуєте. Нещодавно ми з хлопцями прийшли до висновку, що це не дуже правильно так казати, бо трохи цементує наратив, що є влада і якісь кріпаки... І саме у контексті міського самоуправління є дуже гарне слово "муніципалітет". Не знаю, в чому причина, але в Україні це слово не є популярним. Хоча воно ідеально підходить для опису самоуправління, бо це і є самоуправління. Було б дуже корисно, якщо такі блогери як ви свідомо почали б більше використовувати саме це слово, вкладаючи новий зміст у відносини між містянами та чиновниками. Я спробував так. Спочатку було не дуже комфортно, але потім звик. Дякую за увагу!
Чудова і корисна лекція, особливо для тих, хто ще не дуже в темі урбанізму
Дуже рекомендуємо для підписки канали City Beautiful і Not Just Bikes де якраз самі американці/канадці порівнюють свої міста в плані урбанізму, екології і затишку, рівняючись на Нідерланди чи взагалі Європу.
ага, коменти там читали, де американці відстоюють свої права їздити в магаз за колою, за десяток миль на F-350, "cause Murica!" ?
@@solarissv777 після того наші автомобілісти здаються майже адекватними
@@Mike-ukr так они ведь абсолютно такие же :)
гарний випуск, дякую за роботу!
Чудово! Це максимально концентрований урбанізм здорової людини ) Дякую! До речі, книгу забрав сьогодні )
Дуже вам дякую, ніби лекцію подивилася цікаву і корисну. На одному диханні просто.
Перейшла до вас у влог від Рагулівни, здається. До того не задумувалася взагалі про вигляд Харкова, мого міста. Так, розуміла, що воно далеке від ідеалу, але чому, не могла сформулювати. Ви даєте цінні відповіді на багато питань 💛
Дякую за дуже крутий влог!
Спасибо Юлиан за выпуск. Нам наверное ещё долго ждать улиц для людей. С нашими Тищенками. У вы. Удачи.
Якою б гарною не була архітектура, якщо немає дерев - ця вулиця мене лякає. Мені реально чомусь страшно.
В нас є чудові фахівці з урбаністики, до яких треба прислухатися і лише з ними робити планування вулиць. Натомість, питаннями урбаністики займається Зефахівець з пищеблоку!
Початок дуже повеселив, дякую Вам)) Та особина щоразу показує всю глибину дна свого примітивізму...
Вподобайка в підтримку каналу!!! Дякую!!! Браво!!!
Відень - найкомфортніше та найвпорядкованіше місто, яке я бачила в Європі!)
Дякую за це відео - багато хороших прикладів, давайте це зробим регулярною рубрикою, як новини 🙂 тільки новини псують настрій, а таке надихає !
коментар в підтримку розвитку цього каналу)
Клас, дуже цікаво було!!! Дякую Юліане, що робите випуски навіть під час карантину! Не зникайте!!)
хороші приклади це чудово
дуже цікаво було послухати, дякую!
Окреме дякую за шикарне ілюстрування з коментарями, особливо - щодо США. Адже стільки автомобілезациклених людей постійно торочать міфи про нібито цілком автомобілецентричну ідеальну щасливу Америку - країну їхньої мрії автомобіліста... Хоча Штати давно пішли вперед у своєму розвитку і також все більше стають на шлях урбаністики як єдиного комфортного для життя людей у місті
люблю такі повчальні відео
Дуже класне відео👍
В ТОП
Цікаве відео👍🏻 В кінці хотілося б розбір вулиці в Нідерландах, де є супер перехрестя, де всі учасники руху відмежовані і все зроблено максимально безпечно і зручно для людини. Хто має змогу дивитися відео англійською мовою раджу канал Not just bikes. Це канал який веде канадець, який у зв‘язку з своєю роботою жив у багатьох містах світу і переїхав в Амстердам. Він не велосипедист, він просто розказує чому це місто зручне і безпечне.
На жаль, прийдеться вас розчарувати, те перехрестя не ідеальне, нідерландцям цього не достатньо))
ruclips.net/video/4MuvT50llaQ/видео.html
Підтримую, канал дуже крутий! От, наприклад, одне з моїх найулюбленіших відео звідти щодо предмету цього відео: як проектувати вулиці.
ruclips.net/video/ORzNZUeUHAM/видео.html
І сміх, і гріх (с) Знаєте, чому Коля Т. так бурно реагує на стовпчики? Зараз біля його славнозвісного ресторану Велюр на вул. Льва Толстого проводять капітальний ремонт, зробили слоти для паркування, обмежили виїзд лосів на тротуар. Так його гості не паркуються в слотах, а тупо займають праву полосу, а то і завалюють на новий тротуар. Розумієте, він плювати хотів на киян. Під гаслами: дайте автолюбителям парткуватся - у нього захланне бажання грошей і срав він на пішоходів.....
Дуже цікаво)
Варшава - это какой-то Киев относительно выздоравливающего человека.
29:55 а якими фасадами ви хочете любуватися? їдучи на авто дерева перекриють собою фасади. + на нульових поверхах зазвичай магазини (тобто там будуть вітрини)
їдучи на авто, треба слідкувати за дорогою, а не дивитись на фасади. саме тому треба робити гарні тротуари, щоб можна було йти і ними милуватись)
@@ugumol гаразд, живучи в тому місті і їдучи на роботу на громадському транспорті)
@@deniskafreedman6171 пробачте, а в чому питання? що дерева закривають фасади, коли ви їдете в громадському транспорті?)
@@ugumol моє питання було адресовано не вам. В мене питання до автора, який на кожному тротуарі хоче бачити дерево. Це не практично.
@@deniskafreedman6171 зрозуміло, що на геть вузьких історичних вулицях це недоречно. але якщо ширина дозволяє, то чому б ні?)
Дуже цікаво, дякую
Мені такий формат з прикладами на Google картах дуже сподобався.
💥💥💥
Опитування на сторінці Деснянської РДА Києва (спальні масиви лівого берега - Троєщина та Лісовий)
Яка, на вашу думку, найбільш гостра проблема Деснянського району, що потребує першочергового вирішення?
2205 голосів - ремонт доріг та будівництво НОВИХ траспортних розв'язок (розв'язки серед спального масиву?? Й це нові райони в яких будували колові розв'язки великого радіусу у 80-их роках)
372 - збільшення робочих місць
108 - будівництво метро
70 - ремонт парку та збільшення зелених зон
Можна сказати, що те що каже тищенко співпадає з думкою більшості, нажаль
Алея у Варшаві, про яку ви говорили, дуже не зручна для людей які вперше туди попали і запізнюються наприклад в аеропорт. Там дуже заплутані стоянки для громадського траспорту і в підземному переході ти блудиш поки знайдеш правильний вихід. Якщо у вас є час, то можете пів години бродити щоб вивчити переходи до стоянок з громадським траспортом. До мене в цьому місці підбігла жіночка з переляканими очима, питала на англійській мові де їй можна сісти на маршрутку в напрямку аеропорта. Це було шоста ранку в суботу , я англійської не знаю і в підземному переході ледве знайшли поляка якій їй допоміг. З дорогами і громадським траспортом у Варшаві дуже добре продумано, а от з інформацією куди іхати і як погано.
Ну я ж не сказав, що Варшава зразкова! Там дійсно ще багато проблем
В громадах немає запиту на безпеку, а є толеранте ставлення до смертей чи каліцтв на вулицях.
Слово "вулиця" стало синонімом до слова "небезпека/смерть". Ви з легкістю найдете десятки коментарів "треба бути уважним/крутити головою на 360/дітей треба тримати за руку або й взагалі невипускати без дорослих".
Перше місце в антирейтингу "місто - це завжди небезпека, хочете безпеки - йдіть в поле/ліс". Тобто десяток тисяч років розвитку цивілізації призвів до того, що людям безпечніше в дикій природі, ніж в людському суспілсьтві? Необачність на київських вулицях може коштувати життя (нерегульовані переходи, чи помилка водія на дозволеній швидкості в 80+19+3 км/год)
Зараз перебуваю в місті Ларнака, Кіпр. Тут жахлива урбаністика. Вузькі тротуари, переходи без понижень, часом обриваються тротуари. Я ходжу з коляскою дитячою і це мега незручно. Львів далеко вперед пішов у порівнянні
Гарний влог інструкція. Дякуємо ВАМ
🆙️🆙️🆙️
Книга вже приїхала, дякую!)
Початок - одразу з "прекрасного" хД
Насправді, важелі ідеальності вулиць чи проспектів цілком досяжні, потрібно лише якісне планування, а не просто чергове латання дір на дорогах і хідниках натомість грамотних реконструкцій. Не так же складно зробити гарний продуманий проєкт, у якому забезпечити безпеку та інклюзивність, чергувати озеленення з паркувальними лотами, спланувати вулицю для всіх (пішоходи, громадський траспорт, велосипеди, приватні авто) та враховувати масштаб і контекст вулиці. Сподіваюся, що таких вдалих вулиць у наших містах ставатиме все більше!
Мабуть, багатьом буде цікаво, які саме вуліці у Львові наближуються до ідеального простору для життя у місті! Цікавить думка Юліана, а також інших містян. Прокоментуйте, якщо є у вас час.
Вулиця Садова - один зі зразків якісного проектування простору "від фасаду до фасаду".
Вулиця Ентузіастів на Русанівці, на разі робиться під лозунгом "безпечна". Чи можете підняти її план та зробити огляд?
Бажаю нашим містам тільки ідеальних вулиць, а громадянам -тільки розумного голосування
Шо не кажи, але "подарунок сталіна" виглядає дуже навіть гарно.
У США зараз дуже багато мови про помилку автомобілізації.
якого біса коля катлєта виступає в київраді?
😎👍🖐🖐🖐
А чи існує проектування вулиць у нас?
А як щодо такого нюансу, коли гт на середині вулиці і трамвай чи довгий автобус банально закриває проїзд чи огляд на протилежну сторону вулиці , проблеми на повороті??
Можете надати посилання на сайти з прикладами? Було б чудово в відео залишати посилання
Під відео в описі є посилання на сайт NACTO, з якого юліан показує приклади, будо б добре хоч заглянути в опис але тоді щось вимагати ;)
@@rapvoznya останнього сайту немає!
в Нідерландах теж починали з велодоріжок на дорогах. Пізніше зрозуміли що цей підхід є небезпечним та не комфортним. Тож тепер при реконструкціях їх відокремлюють
Дивлюсь під кінець восьомого дня війни. Щоб відволіктись і помріяти, як відбудовуватимемо свої міста в новій реальності 💙💛
Виступ на початку відео лякає, виступаюче створіння розумово відстале. Як воно може бути народним депутатом і хто це обрав?
Хотілось би таке саме відео , але про українські міста
Слухати Тищенка - себе не поважати. Яскравий приклад біосміття.
*не поважати))
Так, пішохідна.
За Колю ) велике Дякую )) цэ уже 96 квартал , т.э. майбутне (((
Про тротуари в Будапешті згоден , жив у готелі на цій вулиці 4 дні. Постійні сирени, хтось ганяє, підземні переходи - нагадує наш Проспект Перемоги
Стовпчики руйнують бізнес - то ж треба бути таким безмозким...
Зелень дуже додає плюсів причому любій вул і пішохідній і магістральній
Прагнути ідеалу - це прекрасно. Сам такий, розумію. Але чи є сенс в ідеальній вулиці при неідеальній забудові? Особливо якщо мова йде не про центр міста, і навіть не про Київ чи Львів. Як діяти на периферії і в провінції, де до історичних будівель можна віднести хіба що суворі адміністративні будівлі і замазюканий білилом фасад Укрпошти, а все решта - це потворні облізлі бетонні коробки, гаражі, мафи і теплотраси? Чи реально видозмінити чи хоча б якось припудрити те урбаністичне жахіття? Чи все, що нам залишаеться, це смиренно чекати пару сотень років, поки воно само собою стрюхне і осипеться?
Хотілося б якийсь подібний влог на тему покращення хоча б суто візуального комфорту українських міст: чи доцільно, на скільки дорого і з чого починати.
вступна частина бімба, коля жжот)
Я тільки почав дивитися Ваше відео, але ж відразу пишу комент: що той сракоданс сере?
Смішний депутат
Чи могли б Ви висловити свою думку, стосовно такої схеми ОДР, яку розробила наша ГО?
ruclips.net/video/wjaUUNGQuq4/видео.html
за поменьше тищенків + і лайк)
!!!!!!!!!!!!!!!
Японії не вистачає в прикладах
Why City Design is Important - ruclips.net/video/uxykI30fS54/видео.html
Теж думаю, що ідеальність вулиці залежить від того, чи вона(залежно від своєї ширини) відповідає стандарту однієї з чотирьох категорій, що наводились у відео
Тищенко.
Депутат.
Вже лише ці два слова не можна докупи ліпити.
То ж просто якесь знущання з місцевого самоврядування )
Поясніть мені і іншим людям або в чому прихований сенс:
1. навіщо встановлювати стовпчики,
2. навіщо встановлювати стовпчики за рахунок тротуару, а не за рахунок дороги,
3. навіщо встановлювати бордюри,
4. чому не об"єднати стовпчики і бордюри, виключивши стовпчики, а просто зробити якісь або високі бордюри (які би захищали людей від бризок з під коліс під час дощу чи танення снігу),
або фігурні типу хвилями, щоб можна було пройти між хвилями, (виступами, підйомами),
або для прибирання снігу (хоча це теж дикість, сніг з дороги скидати на тротуар, як це у нас робиться)
Слава богу що Тищенко не мер Києва. Вже Кличка вистачає
Легенди говорять, що справжні автомобілісти спочатку вчаться їздити на авто, а потім вже ходити 😅
ммм Катлєта , не знав що цей канал ще й кулінарний 🤣
Дуже засмучує те, що коли в нас ( в Тернополі наприклад) роблять ремонт вулиці, то просто на дорозі новий асфальт, на тротуарі «бруківка» (ФЕМ). Немає бачення, як має виглядати зручна і безпечна вулиця, просто освоюють бюджети. Рагулізм, одним словом.
В Новоград-Волинському те саме, і бордюри по коліна
Що ще нема коментарів ?
Тищенко накол а Клычко мэр
Тернопіль рухається в сторону Індії.
молодь жаліється що ви трохи занудно розказуєте) Можливо варто наприклад з телебачення Торонто запартнеритись?)
Хтось же голосує за Тищенків і подібних персонажів
Команду Зе не в Трускавець треба возити ,а показувати блог Юліана,може шось дійде.
Взагалі дуже класне відео, можна скидати як "Урбаністика 101"
Ох, пане Юліане, все правильно кажете. Але ви, як урбаніст, не розгадали найбільшу загадку Києва і через це приречені страждати від невідповідності реальності вашому, цілком зрілому, відчуттю міського простору.
Археологи досі сперечаються, коли саме було засновано місто Київ. Так, сліди перебування людей і можливо навіть сталих поселень, тягнуться аж до шостого-сьогомо сторіччя, але скупчення людей ще не означає автоматично міста. Відомо, наприклад, що в дев’ятому-десятому сторіччі в Києві розташовувався найбільший ринок рабів в Європі. Є теорія, що навіть слово slave зародилося саме в Києві на позначення автохтона, якого можна було придбати недорого. Варяги торгували слов’янами, от і весь бізнес, от і все стале поселення.
Найбільша загадка Києва полягає у тому, що власне *місто* Київ досі ще не засновано. Інститут рабства трохи, звісно, помінявся, став більш ефективним, більш гнучким, більш бізнес-орієнтованим, але інститут цей все ще потребує ринків. Людей треба десь тримати і перетримувати. Треба десь розводити і десь ховати. Отже Київ - це, цілком у традиції десятого сторіччя, не місто, а просто трохи перенаселений ринок рабів. Варяги торгують слов’янами, ключовий бізнес за тисячу років кардинально не помянівся.
А якщо полишити ілюзію того, що Київ це місто, то і всі його особливості: висотки з зарешіченими парканами, шляхопроводи замість вулиць, бідність і перевантаженість соціальної інфраструктури, - все стає зрозумілим і від того більш прийнятним. Невідповідності не відчувається.
Влучно сказано
Ще один момент - тротуари на нових вулицях мають бути відсунуті від фасаду будинку. Щоб не ходити зі страхом що приб'є якась сосуля чи шматок карнизу.
Why the Dutch Wait Less at Traffic Lights - ruclips.net/video/knbVWXzL4-4/видео.html
Вічні "Сто тисяч" і "Господар". На жаль.
Що ви думаєте стосовно ідеї накривати хідники в місті прозорими дахами. Тоді не буде потрібності чистити кригу та сніг, під дощем можна буде пересуватися містом. Захист від сонця влітку. Чи зустрічали ви десь таке рішення? В чому можуть бути мінуси?
Крига проб'є прозоре накриття на раз два
@@ivansmit1074 Ішлося про кригу на хідниках. Якщо ви мали на увазі бурульки, то багато хідників розташовані далеко від домів. Хоча може у Львові й не так багато.
Шкода, що у ВР сидять здебільшого якісь «наукивці». Соромно
Юліане, я не змогла б не підкреслити і не написати, що, це вбрання вам дуже личить.
Мерсі за компліман)))