Červnové prohlídky včelstev 39x24 - trable s matečníky 1/2

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 28 ноя 2024

Комментарии • 3

  • @PluhyhoSvet
    @PluhyhoSvet 5 месяцев назад +4

    Dobrý den, často ve vašich videích vidím, že vám chtějí včelky frnknout .. nepřemýšlel jste někdy nad demareé?
    Za poslední dobu jsem viděl hodně videí i přečetl spoustu věcí ohledně této metodiky a nejen že zabrání rojení, ale úly jsou pak vyloženě narvané včelama, plné medníky a další bonus je spousta nového díla .. osobně kdybych měl rojivé včelky, tak bych to vyzkoušel (i by to mohly být dle mě velmi zajímavá videa, kdyby jste to třeba u jednoho úlu zkusil)
    Ať se daří

    • @vcelareniproradost
      @vcelareniproradost  5 месяцев назад +2

      Zdravím, ano znám tuto metodu, ale já vlastně nechci mít narvané úly včelami. V mé oblasti je už prakticky po hlavní snůšce a jestli letos "zameduje les" bude to jen bonus navíc. V několika předešlých videích vysvětluji, jak je to u mě se snůškovými podmínkami během celé sezóny. Já jsem s množstvím vytočeného medu velmi spokojen, více už vlastně ani nechci a jak vždy říkám, nevčelařím pro peníze.
      Letitým zkoušením všeho možného jsem přišel na to, že plodová mezera v tomto období po vyrojení, je vlastně pro včelstva požehnáním - roztoč se nemá kde množit, včelstva se omladí. Takhle to mám já.
      Nechci včelstva pumpovat na maximum a ždímat je, aby to vedlo až k zhroucení imunity včelstva i samotných včel. Začátkem července začínám doplňovat zimní zásoby, je-li potřeba. Začátkem srpna mám hotovo a včelstva už nechávám v klidu.
      A jestli se vyrojí anebo nastane tichá výměna, to se ještě uvidí.
      Ať se vám daří.

    • @PluhyhoSvet
      @PluhyhoSvet 5 месяцев назад

      @@vcelareniproradost ahá, tak to potom chápu :)
      Děkuji za vysvětlení, máte to dobře vychytaný