Ahoj, já bych to určitě zkusil opravit. Drátky jsou dobře přístupné. Vinutí kolem v celku bez následků. Nic nebrání je spojit a zaizolovat. Práce na pár minut. Ten kondenzátor bude dle příkonu 27-30 µF a určitě se na sběrném dvoře z něčeho podaří vyndat. Lze ho složit třeba z několika kusů paralelně, kapacity se sčítají. Zapojit se to dá na odzkoušení provizorně a když to půjde sežene se takový aby se do toho podstavce vešel. Nic tím nemůžete zkazit, více to už rozbít nejde, maximálně to práskne, nebo vyhodí jistič a nebo lépe získáte funkční mašinku, která vám nadělá spousty práce. Jak se říká, "Kdo nic nedělá, nic nezkazí". Tady je velká šance na úspěch.
Tome, ten drátek oprav! to jsem udělal několikrát a v pohodě. pokud tam bude zavada ještě další, tak to nepomuže, ale tady to vypadá pěkně, to pojede dle mne. už jen za ten pokus na video by to stálo. drátek musíš očkrabat od laku, připájet k němu kousek jiného a ten pak připájet k tomu pokračování. ten přídavnej drátek obtoč kolem toho stávajícího, aby to při pájení neupadávalo.
Ta modrá barva na rotoru znamená, že teplota uvnitř motoru byla značná. Ta mohla změnit magnetické vlastnosti rotoru až tak, že motor se neroztočí a propálí se vinutí někde jinde. Tomáši, vždyť máš tak krásné stroje v manufakuře a to by byla veliká škoda je nevyužit na tu řemenici, jak jsi říkal.
Já bych ten motor zkusila opravit. Ruplo to na přístupném místě, čili vadné místo provizorně přemostit a změřit multimetrem indukčnost vinutí. To musí být nějak rámcově v relaci k tomu druhému, které je patrně zdravé. Když vyjde tohle, tak dva krutispoje, důkladně přelakovat (jde to dost čímkoliv, osobně bych tam stříkla Plastik 70, protože ho prostě mám) , udělat si místo ještě u těch okolních (žádné ostré nástroje) a důkladně přelakovat také. Přes krutispoj bych (pokud to půjde) přetáhla silikonovou bužírku. To se samozřejmě musí nachystat před tím, než se to spojí. Bužírka musí být skutečně silikonová, nejprve strčit do plamenu svíčky a zkusit, jestli to nehoří nebo se to netaví, silikonová bužírka to vydrží, nicméně ono dnes se prodává pod tím názvem leccos. No a zkusit to složit, podle mého to pojede. Upřímně řečeno, ono ikdyby se tomu pár závitů odmotalo, oba konce se vytáhly někam bokem a tam se to spojilo, tak ono se nic nestane, ale není úplně dobré to dělat, protože se při tom může porvat lak ještě někde jinde na nepřístupném místě, no a to je z deště pod okap. Druhá varianta je najít stator z podobného motoru. Asynchroňáky si nechají líbit hodně. Stačí, aby to bylo podobné a dalo se to nějak napasovat na sebe. V obou případech se bude muset sehnat kondenzátor, ví bůh jaká tam má být hodnota, možná to tam někde bude napsané. Ono co se může stát horšího než že to nepojede? No, nic, že. Práce s přemostěním nějakého napáleného drátu nějak zásadní nebude, tak bych to prostě zkusila. Jiný stator by se podle mého taky našel, Renda je takový sběratel, možná by něco vyhrabal. Předělat to, samozřejmě proč ne, ale viděla bych to až jako poslední možnost, protože to dá nejvíc práce. Nejde o to tam dát nějaké kolo na řemen, to je hned, ale ještě se taky dole musí vyhlodat díra a do něčeho se musí chytit motor.
@Niki Bretschneider nejsem pesimista,právě naopak,ale léta praxe mě vede k tomuto názoru,že tyto pokusy nejsou to pravé ořechové a dříve,nebo později to vede k zásadní opravě pokud to má ještě k něčemu být,zásadně nevylučuji,že by se to mohlo povést,ale jak říkal Chocholoušek pleteme se za x let.Jasně,že by se nechalo i vypustit několik závitů z vinutí,tím by se vůbec nic nestalo,ale najít správné konce k sobě,nezpůsobit při tom další vady a hlavně odstranit závitové zkraty,čím to budou měřit,na toto nejsou vybaveny ani profi opravny,navíc by za to nemohli dát záruku a výsledek by byl značně nejistý a náklady větší než na řádné převinutí,ale chápu,mohlo by to skončit jak Olda s měřákem.Lak Plastik není špatný na DPS,ale zde bych ho rozhodně nepoužil a rovněž silikon bužírka ne,má tepelnou odolnost jen 120 stupnů a co je horší je značně křehká,zde aspoň bužírku teflon,nebo podobné,silikonová bužírka se v plameni svíčky po delší době rozpadne,ono i teflon se na to moc nebude tvářit.Měnit stator z náhody bych bral úplně jako zoufalost,když tak od výrobce nový,ale to nedávalo ekonomický smysl.No a když to tak vezmu suma,sumárum,tak v podstatě má pravdu Tomáš s tím použít to jenom jako hřídel a motor dát pod,protože výkon původního motoru je směšný,než se roztočí to je doba a potom je to stejně tak na ořezávání tužek,to už je vidět z toho kolik prostoru v obalu motor skutečně zabírá.
@@jirizach8042 Proč rešíte odolnost silikonové bužírky ? Ta vydrží tolik, že vinutí už bude dávno po smrti :D . Pravda, nevydrží moc mechanicky. Já bych na spoj navlékl kousek takové té pletené skelné bužírky a pak to celé nějak přilepil k vinutí. Jen technická, změřit indukčnost vinutí snad není takový problém. Ono stačí trochu zaimprovizovat s ampěrmetrem a porovnat proud s druhým vinutím. No a pak už jen vědět, jak správně zapojit kondenzátor a mohlo by to běhat :). Pokud se zapojí obě vinutí bez kondenzátoru, nejde se divit že rotor mění barvu :D když pracuje v podstatě jako trafo do zkratu.:D
@@noplastik když se ptáte slušností bude odpovědět,silikonová bužírka byla taková nepodstatná technická poznámka,ale jinak není pravda,že vinutí již dávno bude,žáleží na tepelné třídě a musíte si uvědomit,že jiná teplota je ve vinutí a jiná na povrchu stroje.Nevím jaké máte zkušenosti,vědomosti pro tuto problematiku,ale měřit idukčnost už pro většinu není úplně běžné,dále by jste potřeboval znát správnou hodnotu a tu se dozvíte kde,takže správné je změřit zda nejsou závitové zkraty,ale to též není snadné a nejsou tím vybaveni ani většina profíku.Napište jak měříte indukčnost vy,jsem všemu přístupný.Možná měření v rámci možností proběhla,motor běžel s náhradním kondenzátorem,porovnávat hlavní a pomocné též nelze když nevíte jaká konstrukce byla použita,jsou i verze kdy se pomocné vinutí odpojuje sp.spínači.Toto vše proběhlo,není to na obraze,což je správně z jistých důvodů a vám bylo sděleno,že to je jenom pro pobavení a vy to v žádném případě nedělějte,profíci vědí proč. Pokud budete chtět ještě něco vysvětlit a já budu vědět,klidně se ptejte,pokud chcete vysvětlit něco mě není problém,jsem přístupný.
@@jirizach8042 OK, bužírky neřešme a odolnosti smaltů taky ne. Co proběhlo mimo záznam pochopitelně nevím :). Tudíž můžu vycházet jen z toho co vidím a ze zkušeností s podobnými motory. Tudíž předpokládám (stejně jako Niki) že vinutí jsou cca stejná a proto ani nemusím znát přesnou hodnotu indukčnosti - stačí porovnání. Jinak k měření indukčností a kapacit používám RLC meter (ET430, pokud Vás zajímá přesný typ) a tak nějak bych očekával, že profík bude něco podobného používat :), protože DU10 (taky vlastním :D) je sice fajn, ale něco prostě neumí ... Improvizací jsem myslel např. sériové zapojení 100W žárovky, ampérmetru (klidně DU10) a pak střídavě vinutí. Mezizávitový zkrat by měl být poznat :)
Měl jsem podobnou byla to sice leštička OPTIMUM a uvnitř to bylo taky stejné,, maličký rotůrek vinutí kaput dal jsem to převinout tehdá za 1500,- dal nové ložiska a už to fachčilo...Ale stejně po 20minutách na tom nešla udržet ruka jak to hřálo. pak jsem ji myslím za 2 litry prodal v obchodě stála 6. Všechny tyto brusky se zahřívají a bývá tam omezená doba chodu tak i u ELKA Ten motor se nemá jak chladit I BAD20 modla všech brusek taky hřeje. Je to vlastnost né vada. jestli budeš dávat řemenici nevím jestli tam nebude na tak malé hřídelce průhyb od napnutí řemenů, pak ti to bude házet a vybrovat...jedině použít tenký vícedrážkový řemínek z pračky. a řemenici dát blíž k jedné straně, aby se průhyb trochu zmírnil Já osobně bych s tou mrchou praštil a koupil starší litinovou brusku.
Nechci žádným způsobem napadat pana z telefonu, ale osobně jsem řešil stejnou závadu na vibrační brusce a spojení zalakování a převaření smršťovací bužírkou a chodí to jak hodinky
Pan z telefonu se k tomu vyjadroval prave jen telefonu a to se potom tezko radi, takze se radeji drzel na strane bezpecnosti coz je pochopitelne. Mne jako laikovi prijde ta popisovana oprava take lakava, ale radeji se do ni poustet asi nebudeme
@@manufakturaTOKO je to dobře přístupné - spojit, zaizolovat a vyzkoušet, třeba to půjde. Vyhodit stator a předělat na řemínek to půjde vždycky. No a pokud by byl starý spodek od šicího stroje, stačí vhodný převod a bude bruska super-eko na pedál. (ostatně dříve brusiči měli šlapací brusy a fungovalo to)
@Jrslv No ono je podstatný rozdíl mezi vibrační bruskou a bruskou s asynchronním motorem.Vibrační bruska používá elektromagnet,kde je jedna cívka s vinutím v kterém může také vzniknout závitový zkrat(zde je dobré vědět o co jde)a ten většinou nevznikne v horní vrstvě vinutí a při jeho vzniku v mase vinutí by byla vámi řešená oprava nemožná,prostě jste měl štěstí,že to byla vchní vrstva a při závadě nedošlo k prohoření do dalších závitů,u těchto cívek se to někdy takto stane,případně odejdou tepelné pojistky a atd. a je to podobné i u dalších strojů(není to první závada se kterou jsem se potkal,opravoval a ,že jich bylo,motorů nepočítám),u motoru tento pokus většinou nemá řešení a je většinově ztráta času a zde nechci dělat rozbor,jinak byla doporučena ještě konzultace s navijárnou.Klidně mě napadněte,rád se nechám poučit,doporučuji si řádně prohlédnout detail poškození,odtavené Cu kuličky.
@@voda1580 já to tak beru a nic proti,určitá rozvaha je teď a na dálku a jiné to je s odstupem a v detailu,takže po konzultaci jsem pro zkoušku,ale jak to dopadne,zda se přidají komplikace,uvidíme.
Nejlepší jsou vždycky dohady, kdo bude držet dráty a kdo bude přihlížet 😁 To mě kluci pobavilo. Navrhuju příště zavolat sousedku: "Paní Nováková, můžete nám prosím přijít na chvíli něco podržet?" 😉
Premýšľam ze idem kúpiť sustruh, aký odporúčate vy najviac a prečo ? Tos sv 18 rd, tos sn 50 x 1500 (resp 2000) Tos su 50 x1500 (resp 2000) ( hranatý) vopred ďakujem za odpovede
Proč tak velké soustruhy? pro domácí potřeby stačí SU 32 ten má výhodu že elektromotor neběží stále ale spustí se až spouštěcí pákou, takže při dnešní ceně elektřiny velká úspora. SV 18 má jen výhodu že se na tom snadno řežou závity, pohon vřetena plochým řemenem je na prd. Když chcete větší soustruh tak SN 50 a nebo SUI 50.
@@lojza46 plánujem si spraviť väčšiu kovoobrabaciu dielňu aby som to nemusel nosiť a chodiť tak ďaleko od domu za každé keď je niečo zapotreby spraviť , a dostávam pomerne veľa otázok ci by som dokázal vyrobiť /opraviť hriadele "väčších rozmerov "(fi 190-270 x L 900-1200mm) na menšie práce chcem mať tos s28 zebrak ale na veľké práce kde potrebujem" ubrať poriadnu šponu" ( lebo čas tlači taktiež občas ) tak mi dlhoročný sustruznici odporučili tieto tri modely sustruhov ktoré by zodpovedali mojim parametrom, len predtým ma zaujíma názor aj iných ľudí, predovšetkým ktorý sa aspoň trochu v danom sustruhu hrabali a vedeli by mi povedať niečo o jeho vlastnostiach , výhody a nevýhody atď...
@Lanthanoid Mendelejev no pakistánci to je jiný level,ti na ulici vyřeší vše,bez ničeho,šikovný kluci na YT,jestli to není tím,že sluníčko je navštěvuje dříve😀
Nádhernej večerníček před spaním hoši. DÍKY!👍
Ahoj, já bych to určitě zkusil opravit. Drátky jsou dobře přístupné. Vinutí kolem v celku bez následků. Nic nebrání je spojit a zaizolovat. Práce na pár minut. Ten kondenzátor bude dle příkonu 27-30 µF a určitě se na sběrném dvoře z něčeho podaří vyndat. Lze ho složit třeba z několika kusů paralelně, kapacity se sčítají. Zapojit se to dá na odzkoušení provizorně a když to půjde sežene se takový aby se do toho podstavce vešel. Nic tím nemůžete zkazit, více to už rozbít nejde, maximálně to práskne, nebo vyhodí jistič a nebo lépe získáte funkční mašinku, která vám nadělá spousty práce. Jak se říká, "Kdo nic nedělá, nic nezkazí". Tady je velká šance na úspěch.
Cabas Tome :) video moc potesilo :) zachovavam priazem pozdravujem aj Sefeho :D
Jéé naše bruska! 😀Fakt by nás zajímalo, jak se to takhle mohlo propálit...
Tome, ten drátek oprav! to jsem udělal několikrát a v pohodě. pokud tam bude zavada ještě další, tak to nepomuže, ale tady to vypadá pěkně, to pojede dle mne. už jen za ten pokus na video by to stálo.
drátek musíš očkrabat od laku, připájet k němu kousek jiného a ten pak připájet k tomu pokračování. ten přídavnej drátek obtoč kolem toho stávajícího, aby to při pájení neupadávalo.
Paráda už se těším na výrobu nové brusky na řemen 👍👍
Ta modrá barva na rotoru znamená, že teplota uvnitř motoru byla značná. Ta mohla změnit magnetické vlastnosti rotoru až tak, že motor se neroztočí a propálí se vinutí někde jinde. Tomáši, vždyť máš tak krásné stroje v manufakuře a to by byla veliká škoda je nevyužit na tu řemenici, jak jsi říkal.
Já bych ten motor zkusila opravit. Ruplo to na přístupném místě, čili vadné místo provizorně přemostit a změřit multimetrem indukčnost vinutí. To musí být nějak rámcově v relaci k tomu druhému, které je patrně zdravé. Když vyjde tohle, tak dva krutispoje, důkladně přelakovat (jde to dost čímkoliv, osobně bych tam stříkla Plastik 70, protože ho prostě mám) , udělat si místo ještě u těch okolních (žádné ostré nástroje) a důkladně přelakovat také. Přes krutispoj bych (pokud to půjde) přetáhla silikonovou bužírku. To se samozřejmě musí nachystat před tím, než se to spojí. Bužírka musí být skutečně silikonová, nejprve strčit do plamenu svíčky a zkusit, jestli to nehoří nebo se to netaví, silikonová bužírka to vydrží, nicméně ono dnes se prodává pod tím názvem leccos. No a zkusit to složit, podle mého to pojede. Upřímně řečeno, ono ikdyby se tomu pár závitů odmotalo, oba konce se vytáhly někam bokem a tam se to spojilo, tak ono se nic nestane, ale není úplně dobré to dělat, protože se při tom může porvat lak ještě někde jinde na nepřístupném místě, no a to je z deště pod okap.
Druhá varianta je najít stator z podobného motoru. Asynchroňáky si nechají líbit hodně. Stačí, aby to bylo podobné a dalo se to nějak napasovat na sebe.
V obou případech se bude muset sehnat kondenzátor, ví bůh jaká tam má být hodnota, možná to tam někde bude napsané. Ono co se může stát horšího než že to nepojede? No, nic, že. Práce s přemostěním nějakého napáleného drátu nějak zásadní nebude, tak bych to prostě zkusila. Jiný stator by se podle mého taky našel, Renda je takový sběratel, možná by něco vyhrabal. Předělat to, samozřejmě proč ne, ale viděla bych to až jako poslední možnost, protože to dá nejvíc práce. Nejde o to tam dát nějaké kolo na řemen, to je hned, ale ještě se taky dole musí vyhlodat díra a do něčeho se musí chytit motor.
@Niki Bretschneider nejsem pesimista,právě naopak,ale léta praxe mě vede k tomuto názoru,že tyto pokusy nejsou to pravé ořechové a dříve,nebo později to vede k zásadní opravě pokud to má ještě k něčemu být,zásadně nevylučuji,že by se to mohlo povést,ale jak říkal Chocholoušek pleteme se za x let.Jasně,že by se nechalo i vypustit několik závitů z vinutí,tím by se vůbec nic nestalo,ale najít správné konce k sobě,nezpůsobit při tom další vady a hlavně odstranit závitové zkraty,čím to budou měřit,na toto nejsou vybaveny ani profi opravny,navíc by za to nemohli dát záruku a výsledek by byl značně nejistý a náklady větší než na řádné převinutí,ale chápu,mohlo by to skončit jak Olda s měřákem.Lak Plastik není špatný na DPS,ale zde bych ho rozhodně nepoužil a rovněž silikon bužírka ne,má tepelnou odolnost jen 120 stupnů a co je horší je značně křehká,zde aspoň bužírku teflon,nebo podobné,silikonová bužírka se v plameni svíčky po delší době rozpadne,ono i teflon se na to moc nebude tvářit.Měnit stator z náhody bych bral úplně jako zoufalost,když tak od výrobce nový,ale to nedávalo ekonomický smysl.No a když to tak vezmu suma,sumárum,tak v podstatě má pravdu Tomáš s tím použít to jenom jako hřídel a motor dát pod,protože výkon původního motoru je směšný,než se roztočí to je doba a potom je to stejně tak na ořezávání tužek,to už je vidět z toho kolik prostoru v obalu motor skutečně zabírá.
@@jirizach8042 Proč rešíte odolnost silikonové bužírky ? Ta vydrží tolik, že vinutí už bude dávno po smrti :D . Pravda, nevydrží moc mechanicky. Já bych na spoj navlékl kousek takové té pletené skelné bužírky a pak to celé nějak přilepil k vinutí.
Jen technická, změřit indukčnost vinutí snad není takový problém. Ono stačí trochu zaimprovizovat s ampěrmetrem a porovnat proud s druhým vinutím.
No a pak už jen vědět, jak správně zapojit kondenzátor a mohlo by to běhat :). Pokud se zapojí obě vinutí bez kondenzátoru, nejde se divit že rotor mění barvu :D když pracuje v podstatě jako trafo do zkratu.:D
@@noplastik když se ptáte slušností bude odpovědět,silikonová bužírka byla taková nepodstatná technická poznámka,ale jinak není pravda,že vinutí již dávno bude,žáleží na tepelné třídě a musíte si uvědomit,že jiná teplota je ve vinutí a jiná na povrchu stroje.Nevím jaké máte zkušenosti,vědomosti pro tuto problematiku,ale měřit idukčnost už pro většinu není úplně běžné,dále by jste potřeboval znát správnou hodnotu a tu se dozvíte kde,takže správné je změřit zda nejsou závitové zkraty,ale to též není snadné a nejsou tím vybaveni ani většina profíku.Napište jak měříte indukčnost vy,jsem všemu přístupný.Možná měření v rámci možností proběhla,motor běžel s náhradním kondenzátorem,porovnávat hlavní a pomocné též nelze když nevíte jaká konstrukce byla použita,jsou i verze kdy se pomocné vinutí odpojuje sp.spínači.Toto vše proběhlo,není to na obraze,což je správně z jistých důvodů a vám bylo sděleno,že to je jenom pro pobavení a vy to v žádném případě nedělějte,profíci vědí proč. Pokud budete chtět ještě něco vysvětlit a já budu vědět,klidně se ptejte,pokud chcete vysvětlit něco mě není problém,jsem přístupný.
@@jirizach8042 OK, bužírky neřešme a odolnosti smaltů taky ne. Co proběhlo mimo záznam pochopitelně nevím :). Tudíž můžu vycházet jen z toho co vidím a ze zkušeností s podobnými motory. Tudíž předpokládám (stejně jako Niki) že vinutí jsou cca stejná a proto ani nemusím znát přesnou hodnotu indukčnosti - stačí porovnání. Jinak k měření indukčností a kapacit používám RLC meter (ET430, pokud Vás zajímá přesný typ) a tak nějak bych očekával, že profík bude něco podobného používat :), protože DU10 (taky vlastním :D) je sice fajn, ale něco prostě neumí ...
Improvizací jsem myslel např. sériové zapojení 100W žárovky, ampérmetru (klidně DU10) a pak střídavě vinutí. Mezizávitový zkrat by měl být poznat :)
Měl jsem podobnou byla to sice leštička OPTIMUM a uvnitř to bylo taky stejné,, maličký rotůrek vinutí kaput dal jsem to převinout tehdá za 1500,- dal nové ložiska a už to fachčilo...Ale stejně po 20minutách na tom nešla udržet ruka jak to hřálo. pak jsem ji myslím za 2 litry prodal v obchodě stála 6.
Všechny tyto brusky se zahřívají a bývá tam omezená doba chodu tak i u ELKA Ten motor se nemá jak chladit I BAD20 modla všech brusek taky hřeje. Je to vlastnost né vada.
jestli budeš dávat řemenici nevím jestli tam nebude na tak malé hřídelce průhyb od napnutí řemenů, pak ti to bude házet a vybrovat...jedině použít tenký vícedrážkový řemínek z pračky. a řemenici dát blíž k jedné straně, aby se průhyb trochu zmírnil
Já osobně bych s tou mrchou praštil a koupil starší litinovou brusku.
Jo takhle to rozhodně doma nedělejte.😊
Pic a mas ho?
Mám starou Elko 175 a jde na větší otáčky, ale při pokusu o zapnutí na menší jen vrčí ale netočí, taky to je vinutí?
Nechci žádným způsobem napadat pana z telefonu, ale osobně jsem řešil stejnou závadu na vibrační brusce a spojení zalakování a převaření smršťovací bužírkou a chodí to jak hodinky
Pan z telefonu se k tomu vyjadroval prave jen telefonu a to se potom tezko radi, takze se radeji drzel na strane bezpecnosti coz je pochopitelne. Mne jako laikovi prijde ta popisovana oprava take lakava, ale radeji se do ni poustet asi nebudeme
@@manufakturaTOKO je to dobře přístupné - spojit, zaizolovat a vyzkoušet, třeba to půjde. Vyhodit stator a předělat na řemínek to půjde vždycky.
No a pokud by byl starý spodek od šicího stroje, stačí vhodný převod a bude bruska super-eko na pedál. (ostatně dříve brusiči měli šlapací brusy a fungovalo to)
@Jrslv No ono je podstatný rozdíl mezi vibrační bruskou a bruskou s asynchronním motorem.Vibrační bruska používá elektromagnet,kde je jedna cívka s vinutím v kterém může také vzniknout závitový zkrat(zde je dobré vědět o co jde)a ten většinou nevznikne v horní vrstvě vinutí a při jeho vzniku v mase vinutí by byla vámi řešená oprava nemožná,prostě jste měl štěstí,že to byla vchní vrstva a při závadě nedošlo k prohoření do dalších závitů,u těchto cívek se to někdy takto stane,případně odejdou tepelné pojistky a atd. a je to podobné i u dalších strojů(není to první závada se kterou jsem se potkal,opravoval a ,že jich bylo,motorů nepočítám),u motoru tento pokus většinou nemá řešení a je většinově ztráta času a zde nechci dělat rozbor,jinak byla doporučena ještě konzultace s navijárnou.Klidně mě napadněte,rád se nechám poučit,doporučuji si řádně prohlédnout detail poškození,odtavené Cu kuličky.
@@jirizach8042 napsal jsem pouze svůj případ a případná zkouška a oprava by zabrala 10 min. proto si myslím, ze by to za to stálo
@@voda1580 já to tak beru a nic proti,určitá rozvaha je teď a na dálku a jiné to je s odstupem a v detailu,takže po konzultaci jsem pro zkoušku,ale jak to dopadne,zda se přidají komplikace,uvidíme.
Jirka...... No já se postavím někam dál a ty to zkus 😂
Zdravím vás mistři kutilů Tomáši manufaktury Tako krásná stolní bruska na opravu znalce oprav
👍👍👍
Nejlepší jsou vždycky dohady, kdo bude držet dráty a kdo bude přihlížet 😁 To mě kluci pobavilo. Navrhuju příště zavolat sousedku: "Paní Nováková, můžete nám prosím přijít na chvíli něco podržet?" 😉
Ne ne...žádnou sousedku 🤣🤣
Normalne to oskrabej zapajej a dej bužírku nebo zalakuj a ten motorek pojede pokud není někde dál jestě přepáleny ...za pokus nic nedáš
Premýšľam ze idem kúpiť sustruh, aký odporúčate vy najviac a prečo ? Tos sv 18 rd, tos sn 50 x 1500 (resp 2000)
Tos su 50 x1500 (resp 2000)
( hranatý) vopred ďakujem za odpovede
Proč tak velké soustruhy? pro domácí potřeby stačí SU 32 ten má výhodu že elektromotor neběží stále ale spustí se až spouštěcí pákou, takže při dnešní ceně elektřiny velká úspora. SV 18 má jen výhodu že se na tom snadno řežou závity, pohon vřetena plochým řemenem je na prd. Když chcete větší soustruh tak SN 50 a nebo SUI 50.
@@lojza46 plánujem si spraviť väčšiu kovoobrabaciu dielňu aby som to nemusel nosiť a chodiť tak ďaleko od domu za každé keď je niečo zapotreby spraviť , a dostávam pomerne veľa otázok ci by som dokázal vyrobiť /opraviť hriadele "väčších rozmerov "(fi 190-270 x L 900-1200mm) na menšie práce chcem mať tos s28 zebrak ale na veľké práce kde potrebujem" ubrať poriadnu šponu" ( lebo čas tlači taktiež občas ) tak mi dlhoročný sustruznici odporučili tieto tri modely sustruhov ktoré by zodpovedali mojim parametrom, len predtým ma zaujíma názor aj iných ľudí, predovšetkým ktorý sa aspoň trochu v danom sustruhu hrabali a vedeli by mi povedať niečo o jeho vlastnostiach , výhody a nevýhody atď...
Opraví v každé pákistánské dílně na ulici, viz videa na RUclips.
@Lanthanoid Mendelejev no pakistánci to je jiný level,ti na ulici vyřeší vše,bez ničeho,šikovný kluci na YT,jestli to není tím,že sluníčko je navštěvuje dříve😀
Když si někdo plete stator s rotorem, tak je jasný.
bych tu brusku buď vyhodil , nebo nechal převinout na 400V, což by asi mělo jít