Школи та освіта в Бельгії очима українців

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 28 ноя 2024

Комментарии • 25

  • @АннаКузьмина-ш5м
    @АннаКузьмина-ш5м 3 месяца назад

    Дуже корисне відео! Дякую 🙏🏼
    Ми як раз приїхали в 5,5, тепер з гарним налаштуванням готуємось до навчання)

  • @savchukvasilina8127
    @savchukvasilina8127 Год назад +4

    Маріель Славська ваше відео справді гарне. Воно для українців, і ви маєте з чим порівнювати. В мене немає досвіду з українською сучасною школою ( окрім свого особистого, звісно).
    Отже: 1) 5й клас атестат? Який атестат в 5му класі, можливо у нас інша школа, але в нас нічого не дають. Або видають лише для тих, в кого тимчасовий захист(можливо, я не знаю).
    2)вчителі зазвичай не дають свій приватний номер. Лише мейл. Відповідають в залежності від нагальності. Іноді в той же день, або, навіть , вечір. Бельгійці регулярно перевіряють почту.
    3)існують закриті батьківські чати та закриті фб групи, де публікують фото. Попередньо беруть письмову згоду батьків. Це, скоріше особливість дитячих садочків, які тут є, але до 3 років. Діти можуть відвідувати до 3,5 рочків ( наприклад під час шкільних канікулів, коли батьки працюють)
    4) покурити і навіть знайти наркотики тут, нажаль теж можна. Це стосується уже старших класів. Школи ведуть з цим боротьбу, звісно. Але ця проблема є, особливо у великих містах.
    5)так, на уроках вчать багато практичних речей. Все прив’язано до сьогодення, що їм знадобиться в щоденному житті. Походи на базар, покупки продуктів з яких потім готують разом їду(для молодших), прибирання парку, водойми, поїздка в притулок для тварин та ін... похід в будинок пристарілих... це може бути будь-що. Так діти розширюють свої знання про світ. Поїзки залежать від віку.
    6) графіки в школах відрізняються. Але середа - короткий день. Ще є тенденція до меншого навантаження, ближче до канікулів.
    7)система оцінювання теж різна. Я ще не бачила балів. Ми в 6му класі. Починаються бали з 7го. Різні школи.
    8)Домашка є, хоч і не багато, як у нас. З 1го класу. Це, здебільшого, онлайн платформа. В перших класах додому носять книжечки для читання. В першому й другому додавання/віднімання/множення рекомендують вдома теж повторювати. Для цього додому дається матеріал для вивчення в ігровій формі.
    9) з сьомого класу йде розподіл по групах: для тих, хто планує на вищу освіту де потрібно засвоювати багато матеріалу . Групи для тих, хто йде вчитись на соціальні/гуманітарні напрямки. Групи для тих хто йде на технічний напрямок. І групи для тих, хто йде вчити робочі професії. Це ще не технікум. Технікум - hoge school. Щоб туди потрапити, треба закінчити школу з потрібним балом.
    10) підручники з 7го класу. Приблизна ціна 400євро. Треба мати планшет, або орендувати в школи. Деякі проги теж платні.
    11) навчання безкоштовне, але в кінці місяця приходить рахунок)) десь 35 за дитину.
    11) батьківські комітети є. Вони організовують свята та акції для збору грошей на екстра для дітей. Наприклад: продаж млинців, на зібрані кошти закуповують нові іграшки. Або літня вечірка під закриття школи: на зібрані кошти: якісь матеріали для школи: ігровий майданчик і тд. Це все по бажанню.
    Таке трохи доповнення))

    • @she_can_blagodim
      @she_can_blagodim  Год назад

      Щиро дякую за важливі доповнення 🙏🏻

  • @margarytakuznietsova36
    @margarytakuznietsova36 Год назад +2

    В Україні більшість шкіл теж мають закриті території, куди батьків не пускають. Це нас дратує, якщо чесно, бо ми звикли все контролювати 🤣 В нашій маленькій звичайній киівській школі директор зранку теж зустрічає учнів і зі всіма вітається. 😄 Не знаю, як в ірпінстких, але в київських школах до війни були великі зміни в частині харчування. Був вибір та непогано за смаком.

  • @НаталияМузыченко-й8ц
    @НаталияМузыченко-й8ц 8 месяцев назад

    Можна пропускати навчання без поважних причин. По квартально три рази.У школі дають зразок міні заяви. Ми теж живемо у Фландрії. 😊

  • @roksolanastrembii545
    @roksolanastrembii545 Год назад +1

    Не зовсім погоджуюсь. Мої доньки (14,16 років) відвідують ОKAN клас. Звичайно специфіка іншомовних підлітків. Але вчителі-жінки можуть накричати, шарпнути за рукав, не пускають в туалет, в туалеті заходять до дівчат, перевіряють, що вони там роблять. Вчитель фізкультури чоловік, гладить дівчат по тілу. Діти не можуть за 3 місяці вивчити нідерландську і суто на ній звертатися до вчителів, тому зверхність вчителів в бюро все ж присутня. Усі ці проблеми, з якими стикнулися мої діти, я висловила класному керівнику, - після того проблем ніби не виникало. Сама освітянка, українську систему в школі і дитсадку знаю зсередини і як фахівець і як мати.
    + однозначні, їх усіх довго перелічувати. Основне для моїх дітей: вчишся, стараєшся, тебе хвалять, ти вчишся з рівними собі, переходиш на відповідний рівень навчання. Постійне тестування, ніяких списувань, - чесні знання. Чого в Україні вже давно не існує. Система чітка в зрозуміла, правила і покарання, фактури- все чітко і адекватно навчальній програмі, підручники, роздруківки, ПК. Весь навчальний процес працює по злагодженій і зрозумілій схемі. Батьки беззаперечно несуть відповідальність за власних дітей. Особисто мені цей закон і порядок у всьому дуже подобається. Більшість питань можна вирішити.Поміняли кілька шкіл і класів за період початку війни.

    • @she_can_blagodim
      @she_can_blagodim  Год назад

      Дуже вам дякую, що поділились досвідом 🙏🏻

    • @roksolanastrembii545
      @roksolanastrembii545 Год назад +1

      Будь ласка. В нас буде новий досвід в регулярних класах різних Бельгійських шкіл. Сподіваюсь, що переважно позитивний.

  • @tinatinatinabar4640
    @tinatinatinabar4640 Год назад +1

    Маріель а ваша донька вчиться паралельно в українській школі і якщо так як це відбувається і як з нагрузкою?

    • @she_can_blagodim
      @she_can_blagodim  Год назад

      Доброго дня! Моя донька не продовжує навчання в українській школі з початку минулого навчального року. Це жахливе навантаження. Плануємо при поверненні на батьківщину здати академічну різницю.

    • @tinatinatinabar4640
      @tinatinatinabar4640 Год назад

      @@she_can_blagodim це як тест знань?

    • @tinatinatinabar4640
      @tinatinatinabar4640 Год назад +1

      @@she_can_blagodim бо я теж думаю що якщо віддати свою дитину і в Бельгії плюс нагрузка на вивчення мови дуже тяжко буде.
      Головне щоб потім зарахували в українську школу і як це краще зробити?

    • @she_can_blagodim
      @she_can_blagodim  Год назад

      @@tinatinatinabar4640 в Україні освітяни і самі ще не знають як це робити. По факту, ще немає такої практики. Але точно буде

  • @vitashine7723
    @vitashine7723 Год назад +1

    Ще погано те, що в школах взагалі нема медпрацівника.

  • @vitashine7723
    @vitashine7723 Год назад +2

    В Валлонії школи як після Другої світової ...

  • @СвітланаТайстра-к4у

    Який атестат після 5 класу???

    • @she_can_blagodim
      @she_can_blagodim  Год назад

      Дякую за зауваження. Я оговорилася. Мова йшла про табель

  • @vitashine7723
    @vitashine7723 Год назад +1

    І мені не підходить, що всі мають бути роботами, нема індивідуального підходу, є правило - виконуй.

  • @vitashine7723
    @vitashine7723 Год назад +2

    Ну, не впевнена, що вчителі тут такі дуже добрі. Мені син розповідав, що вчителька кричала і не раз.
    Щодо телефонів: його можна брати, але на уроці не користуватись.

    • @she_can_blagodim
      @she_can_blagodim  Год назад

      Людський фактор не відміниш, звичайно люди різні. Але по моїх відчуттях адекватних більше

  • @vitashine7723
    @vitashine7723 Год назад

    Короткий день в середу - я взагалі не уявляю як працювати з таким графіком (у мене одна з двох дітей в першому класі).
    В нашій школі взагалі нема харчування.

    • @she_can_blagodim
      @she_can_blagodim  Год назад

      А у вас немає групи продовженого дня?

    • @she_can_blagodim
      @she_can_blagodim  Год назад

      Так, чула, що буває без гарячого гарсування(((

  • @bogdan2k2000
    @bogdan2k2000 6 месяцев назад

    Бельгійська школа це просто ужас ти приходиш на урок ти нічо не розумієш з природознавства хоть я і нідерланською говорю а вчителі не будуть допомагати вони тобі скажуть ми це вчили ТИ ЩоОоО не СлУхАв я навіть якщо слухаю а слова тупо не розумію і вдома треба довчитись добре що в нас є нідерландець який перекладає все але я краще буду навчатись в 5класі в Україні там хоть твоєю мовою кажеться а не нідерланською і най я довчусь в дома з українською книжкою а не бельгійською...