17:40 Pamiętam że przejeżdżałem przez ten mostek podczas "tripu po Polsce". Człowiek nawet nie ma świadomości ze przejeżdża po kawale historii.. Jak już wiemy po wojnie wszystko było wykorzystywane jak tylko da, no ale tego bym się nie spodziewał. Jak zawsze zostawiam kciuk i cieszę się, że znowu sie czegoś dowiedziałem, informacji, której nigdy bym się nie spodziewał. Aż szok! Pozdrawiam całą ekipę i nadal życzę większego rozgłosu o waszym kanale. I super "znajdziek" do rekonstrukcji!
Dobry program z "mojego podwórka"- mam na myśli część o Łabędziowie i Lisowie . Dodam od siebie, że ciekawym doświadczeniem była pomoc przy budowie stanowiska Pantery. PS A jeśli chodzi o "szopkę", to byłem w niej, gdyż na tym podwórku gościłem wielokrotnie, spędzając czas na wojennych opowieściach człowieka, który był świadkiem tamtejszych wydarzeń... Pozdrawiam @Tank Hunter, Konrada Maja i chłopaków z Salamandry!
20-30km od Morawicy znajduje się miejscowość Lścin (kilka km od Jędrzejowa). Na polu aż do lat 90 znajdował się czołg Pz.IV który jest obecnie w muzeum w Skarżysku, podobno niedługo ma się doczekać renowacji :) Przy okazji warto wspomnieć o Jędrzejowskiej legendzie - podobno w rzece Jasionka utknął jakiś czołg, warto byłoby zbadać ten temat, pozdrawiam serdecznie!
U mnie w wiosce była taka akcja, ze dziadek JS miał na placu wieżyczkę od unikalnego pojazdu. Na koniec odcinka pewnego programu nakazał go zakopać z powrotem. Wiadomo ze kilka dni później wieża, lufa i kilka elementów pojechała do renowacji a właściciel utrzymuje, ze ja ukradziono. :)
Byłem w 16-stej pancernej tam właśnie walczyliśmy, przez moment dzięki wam przeniosłem się do 45 i widziałem tą bitwę w wyobraźni. Konrad super opowiada-POZDRAWIAM
Złoto, to jest element którego mi czasem brakuje w materiałach, tak doskonale przedstawiona historia, świetnie opowiedziane, nie potrzebne są wstawki poglądowe jak to mogło wyglądać, przedstawienie szczegółów pozwala tam przy nie wielkim użyciu wyobraźni niemal być i to widzieć na własne oczy, świetny materiał, pozdrawiam serdecznie i udanych łowów.
Kierowniku, Twój komentarz to też złoto - dziś nasza wyobraźnia jest tłamszona przez podawanie na tacy - staramy się czasem właśnie uchwycić to co ulotne! Dzięki za miłe słowa! Pozdrawiamy!!!
Dziadek kiedyś opowiadał ze u nas na wiosce wysadzono jeden niemiecki czołg który stał do późnych lat 50 nim został "zdemontowany" przez okolicznych mieszkańców. Słyszałem również o nadprożach i rożnych elementach pieców itp zrobionych z częsci tego czołgu. Niestety dziadek już nie żyje, a byłem zbyt młody by zapamiętać szczegóły tej historii. Postaram sie dopytać ludzi czy czegoś nie pamiętają
Elegancko. Bardzo fajny odcinek. Człowiek nie zdaje sobie sprawy, w jakich miejcach można natrafić na elementy pojazdów pancernych. Wchodząć tutaj po każdej premierze zawsze jestem pewien, że odcinek będzie pełen merytoryki i emocji. Brawo ekipo Tank Huntera, tak trzymać :).
Jestem z wami praktycznie od początku istnienia kanału. Czekałem, kiedy tylko się pojawicie w tych okolicach. A właściciel szopki pracuje razem ze mna :) dużo opowiadał o przebiegu tej bitwy właśnie. Niestety tygrys spalil jego stodołe, w ramach zemsty wykorzystano jego czesci do odbudowy :)
Historia,którą warto ocalić od zapomnienia,oddając cześć uczestnikom walki i zmieniając spojrzenie nowych pokoleń pasjonatów...i przede wszystkim laików.Gratuluje,podziwiam i dziękuję!
Nie należę do grona osób które wybitnie interesują się czołgami czy też bitwami pancernymi, ale to co robicie i to ile w to wkładacie pracy, czasu, poświęcenia i w sposób jaki przekazujecie swoje materiały z bardzo dobrą narracją i wiedzą, trafiają do takich laików jak ja za co macie spory szacuneczek! ;)
Z ta myzka oglada sie coraz lepiej. Swietna robota i swietne materialy. Fajnie jest to opowiadanie o historiach danych pulkow i zwiazane z nimi ciekawostki o ktore ciezko tak naprawde. Oby tak dalej. Pozdrawiam
Na każdej wiosce są różne tematyczne legendy u mnie na ten przykład w lesie podobno leży rozbity samolot z ll wojny A podczas budowy autostrady A1 budowniczy natrafili na czołg zalegający głęboko w bagnie ale go nie ruszali teraz jest tam wiadukt więc po ptokach
Fajny odcinek, serdeczne brawa dla chłopaków ze Stowarzyszenia za pracę. Widziałem w tym roku na str Nadleśnictwa Daleszyce to odbudowane stanowisko. 👍😉 Świetne opowiadanie, duża wiedza Konrada o tym terenie. Pozdrawiamy
Pochodzę z Pierzchnicy. Jeszcze w latach '90 na wzgórzach między Szczecnem a Pierzchnicą można było trafić na pozostałości tych walk. Pamiętam że bawiliśmy się znalezionym tam hełmem niemieckim. Bardzo ciekawy odcinek, pozdrawiam!
Brawo Panowie z wami historia nie zginie... Chociaż chciałoby się zapomnieć o tym wszystkim co się wtedy działo to jednak nie wolno bo trzeba o tym pamiętać! Robocie kawał dobrej roboty dla historii ! Nie przestawajcie :)
Od godziny 8:30 oglądam cały Wasz kanał z mała przerwa na obiad. Obłęd! Czekam na więcej filmów z wyciągania „złomu” z ziemi! Pozdrawiam i życzę powodzenia !!
U mojego wujka, mostek nad strumieniem zasilającym stawy hodowlane też wykonany został na bazie jakiegoś niemieckiego pojazdu. wiele lat temu pełzałem pod mostkiem i widziałem to żelaztwo. było to... oczywiście w Świętokrzyskiem :) Za kowadło służył kawał stali który miał być zaczepem od jakiegoś "pance".
@@TankHunterPoland Nie chciałbym narażać was panowie na daremny trud, widziałem to i było to powiedzmy jeszcze w latach 80-tych, teraz tam wiele się zmieniło, prawo własności przede wszystkim, okoliczności przyrody w miarę podobne do obecnych. Adres tego miejsca to Zachybie 2, gmina Mniów. Mostek był nad strumieniem biegnącym wzdłuż stawów na przebiegu drużki biegnącej przez "dużą groble" i dalej w kierunku wsi Przełom. Może kiedyś, przy okazji wpadniecie i sprawdzicie, Powodzenia.
No kuźwa! Tyle razy przez lisów do teściów jeżdżę a nie wiedziałem że takie cudeńka można tam znaleźć! Możecie podać choćby przybliżoną lokalizację pola pod Szczecnem na którym miejsce miała "rzeźnia"? Jak następnym razem będę w okolicy to z chęcią zajrzę. Poza tym genialny materiał, jak zwykle czekam na więcej!
Każdy odcinek fajnie się ogląda. Mam nadzieję, że będzie seria z budowy czy naprawy pojazdów wojskowych od początku naprawy do końca nie mówię Tutaj o całych pojazdach, ale wymienić sprzęgło czy coś w ten deseń. Myślę, że byście trafili w niszę na yt zwłaszcza jakby jeszcze było po angielsku. Cieszy mnie to, że w końcu zaczynacie rozmawiać z widownią. Życzę wam udanych poszukiwań i rozwoju na youtube.
Oglądam was od początku. Poziom ciągle rośnie, ciekawe, wciągające produkcje. Pozwolę sobie na prywatę, szkoda że Pan Mateusz nie działał w 1990 roku, pantera byłaby jego. Teraz zdobi amerykańskie muzeum. Życzę samych sukcesów!
Dziękuje za ten odcinek. Mimo iż jestem że świętokrzyskiego to dowiedziałem się wielu ciekawych informacji i na pewno odwiedzę te miejsca. Pozdrowienia
Jak najbardziej rob takie filmy przedstawiaj takie historie to jest niesamowicie ciekawe zobaczyc ze gdzies jest krzyż z lufy czułgu przeciez takich rzeczy nigdzie sie nie dowiemy a ni nie przeczytamy z zadnym przewodniku.Takie zapomnianie historie o jakis starciach pancernych z wojny , jak na przyklad teraz w odkrywcy pisza o jakis zaginionych Tygrysach , albo np mozna sie dowiedzic ze podczas oblezenia Grudziądza cały odział ruskich przeszedł zamarznietą wisłe (ze sie nie potopili ) zeby zamknąć okrążenie
Panie Mateuszu jak już tu jesteście, proszę się zapoznać z okolicą gminy Łopuszno. Od wielu łudzi słyszałem o niemieckim czołgu zatopiony w torfie w miejscowości Jedle gmina Łopuszno. Pozdrawiam
bardzo fajnie przygotowany materiał. Szkoda tylko że twórcy wpisują się używanie niewłaściwych nazw historycznych. W tamtych czasach byli to żołnierze radzieccy a państwo nazywało się Związek Radziecki. Używanie słownictwa typu sowieci, sowiecki świadczy o braku szacunku do historii i wpisuje się typowy polski złośliwy tok przedstawiania historii. Historia była jak była i my musimy ją przedstawiać wiernie. Możemy nie lubić Związku Radzieckiego z wiadomych powodów ale historię trzeba przedstawiać bez zacietrzewienia. Gratuluję przygotowania merytorycznego i pasji. Z przyjemnością obejrzę kolejne odcinki.
Panie Andrzeju, dziękujemy za komentarz i cieszymy się, że będzie pan nas nadal oglądał. W kwestii nazewnictwa posługujemy się formą używaną przez znanych i cenionych historyków np: prof. Pawła Wieczorkiewicza. Jednocześnie nie negujemy używania formy ZSRR. Pozdrawiamy serdecznie i doceniamy jakość wypowiedzi!
Ach te święte relikty.... Przeszłości... Teraz to niewiadomo czy to nie stanie się łupem jakiś cwaniaczków którzy będą na to ostrzyć zęby... Odcinek rewelacja👍
Tank hunter mam informację o pewnym lesie w Czechach niedaleko mego miejsca zamieszkania gdzie podobno rosjanie z wozili czołgi niemieckie rzekomo na testy swoich pojazdów pancernych a potem podobno coś ukrywano do dziś się tam znajduje części pojazdów pancernych jeśli byście chcieli to podam bliższe informacje.
Znajomy ciągnął mnie w tamte okolice w l80 do pomocy dziadkowi. Mieliśmy zakopywac doły na polu powstałe na skutek przerdzewoenia wlazow w zakopanych t34 chyba. Podobno ruskim nie chcialo się tych resztek pozbierać i zasypali je tylko.
Super odcinek. Może dałoby się dogadać z lokalsami w celu wydobycia cennych części do wozów żeby zrekonstruować jakikolwiek. Te ogniwa do Königstiger to by zdecydowanie lepiej wyglądały na chociażby wieżyce. A te ramy co siedzą w moście to taka sama sytuacja jak z tym niszczycielem czołgów który jest zalany betonem i się marnuje. Tyle części się marnuje a szkoda.
Nie przesadzajmy że drewna na krzyże nie było..chodziło o upamiętnienie walk bitew z udziałem pozostawionych wraków na polu..one często stały latami zanim zabrano na strzelnice poligonowe na pomniki i do jednostek wojskowych jako muzea..Pamiętam za dzieciaka że oprócz wyjetego zamka i przyrządów celowniczych były to całkiem sprawne czołgi..szkoda że to co zostało pod koniec lat 90 tych trafiła do handlarzy złomu celem uprzatnięcia terenu przekazanego dla Gmin lub Lasów Panśtwowych..Pozdro..
Upamiętnienie na pewno tez było przyczyną powstania tego typu kaplic, ale ludzie wtedy myśleli bardzo pragmatycznie. Stal jest trwalsza niż drewno. Pozdrawiamy!
powiat Lubartowski gmina Firlej jezioro kunów okolo 15 m od lini brzegowej jeziora do dnia dzisiejszego stoi czołg na okolo głębokosci 1m pod wodą chętnie pokaże w ktorym miejscu fajnie gdyby został wydobyty
W Wyszkowie na tak zwanych łęgach są według opowieści dwojga starych osób utopione dwa czołgi radzieckie, w lato kiedy woda opada czasem było widać wystającą lufę jednego z nich.
Fragmenty pojazdów stworzonych do niszczenia i zabijania pełnią teraz funkcje religijne. To dopiero śmiech historii. Kolejny super odcinek :) Z niecierpliwością czekam na kolejny. Pozdrawiam :)
W Pilicy małym miasteczku Sulejowie byście czegoś poszukali tam też się działo w 45 roku Wiem że kilka sztuk sd kfz było wyciągnięte i to nawet kompletne pozdrawiam
Kurcze jedne mosty robią na pojazdach, w innych siedzą miny. A w bagnach jak nic jak nie czołg to chociaż jakaś broń. Gdyby nie brak czasu to moze by się poszukało czegoś. Pozdro panowie 😉
Jeszcze pare czolgow zalega i na wzgorzu rozjebany sd kfz w okolicach Morawicy a w swietokrzyskim o czolgach ktorych wiem jest jeszcze troche okolo 10 ciu czekaja na lepsze czasy i fundusze na wydobycie ps Tank Hunter lubie ogladac twoje programy swietne zdjecia filmy oraz rzeczowe opisy artefaktow wojennych i historii pozdro !!!
Podobno w korczynie w Swietokrzyskim nad rzeką wierna koło młyna są czolgi które jak jest niski stan wody widać tak twierdzą od lat mieszkańcy tej wsi słyszałem o tym od dłuzszego czasu ale czy one tam są tego nie wiem Pozdrawiam
Mateusza mógłbym słuchać 24h 7 dni w tygodniu :) Dla tego większość odcinków powtarzam, za każdym razem gdy nowy materiał pojawi się na kanale :)) Muszę w końcu wpaść kiedyś wpaść do waszego muzeum przybić pionę całej ekipie !
17:40 Pamiętam że przejeżdżałem przez ten mostek podczas "tripu po Polsce". Człowiek nawet nie ma świadomości ze przejeżdża po kawale historii.. Jak już wiemy po wojnie wszystko było wykorzystywane jak tylko da, no ale tego bym się nie spodziewał. Jak zawsze zostawiam kciuk i cieszę się, że znowu sie czegoś dowiedziałem, informacji, której nigdy bym się nie spodziewał. Aż szok! Pozdrawiam całą ekipę i nadal życzę większego rozgłosu o waszym kanale. I super "znajdziek" do rekonstrukcji!
Kolejne odcinki:
Wysadzenie mostu
Zburzenie szopki
Tajemnicze zniknięcie krzyży
No ale to nie na naszym kanale. My tu szanujemy historię.
Z tej szopy to by można było wydobyć te ogniwa. Może w środku leżą jakieś fanty i czekają.
@@hanslanda9030 strop pewnie zbrojony 88 haha
Dobry program z "mojego podwórka"- mam na myśli część o Łabędziowie i Lisowie . Dodam od siebie, że ciekawym doświadczeniem była pomoc przy budowie stanowiska Pantery.
PS A jeśli chodzi o "szopkę", to byłem w niej, gdyż na tym podwórku gościłem wielokrotnie, spędzając czas na wojennych opowieściach człowieka, który był świadkiem tamtejszych wydarzeń...
Pozdrawiam @Tank Hunter, Konrada Maja i chłopaków z Salamandry!
O no to bez wątpienia był to odcinek dla Ciebie😀Pozdrawiamy serdecznie!
20-30km od Morawicy znajduje się miejscowość Lścin (kilka km od Jędrzejowa). Na polu aż do lat 90 znajdował się czołg Pz.IV który jest obecnie w muzeum w Skarżysku, podobno niedługo ma się doczekać renowacji :) Przy okazji warto wspomnieć o Jędrzejowskiej legendzie - podobno w rzece Jasionka utknął jakiś czołg, warto byłoby zbadać ten temat, pozdrawiam serdecznie!
Takie miejsca zawsze warto sprawdzić ponownie. Wtedy brano co widać było i w ziemi sporo zostawało.
U mnie w wiosce była taka akcja, ze dziadek JS miał na placu wieżyczkę od unikalnego pojazdu. Na koniec odcinka pewnego programu nakazał go zakopać z powrotem. Wiadomo ze kilka dni później wieża, lufa i kilka elementów pojechała do renowacji a właściciel utrzymuje, ze ja ukradziono. :)
Ale wiadomo dokąd pojechała?
Byłem w 16-stej pancernej tam właśnie walczyliśmy, przez moment dzięki wam przeniosłem się do 45 i widziałem tą bitwę w wyobraźni. Konrad super opowiada-POZDRAWIAM
Dziękuję...!!!
Złoto, to jest element którego mi czasem brakuje w materiałach, tak doskonale przedstawiona historia, świetnie opowiedziane, nie potrzebne są wstawki poglądowe jak to mogło wyglądać, przedstawienie szczegółów pozwala tam przy nie wielkim użyciu wyobraźni niemal być i to widzieć na własne oczy, świetny materiał, pozdrawiam serdecznie i udanych łowów.
Kierowniku, Twój komentarz to też złoto - dziś nasza wyobraźnia jest tłamszona przez podawanie na tacy - staramy się czasem właśnie uchwycić to co ulotne! Dzięki za miłe słowa! Pozdrawiamy!!!
Dziadek kiedyś opowiadał ze u nas na wiosce wysadzono jeden niemiecki czołg który stał do późnych lat 50 nim został "zdemontowany" przez okolicznych mieszkańców. Słyszałem również o nadprożach i rożnych elementach pieców itp zrobionych z częsci tego czołgu. Niestety dziadek już nie żyje, a byłem zbyt młody by zapamiętać szczegóły tej historii. Postaram sie dopytać ludzi czy czegoś nie pamiętają
Ciekawy temat!!!
Elegancko. Bardzo fajny odcinek. Człowiek nie zdaje sobie sprawy, w jakich miejcach można natrafić na elementy pojazdów pancernych. Wchodząć tutaj po każdej premierze zawsze jestem pewien, że odcinek będzie pełen merytoryki i emocji. Brawo ekipo Tank Huntera, tak trzymać :).
Fajnie że w końcu jesteście na na naszej Świętokrzyskiej ziemi .Proszę o więcej.
Na Świętokrzyskiej sporo się działo, od początków Polski po koniec II WŚ.
Jestem z wami praktycznie od początku istnienia kanału. Czekałem, kiedy tylko się pojawicie w tych okolicach. A właściciel szopki pracuje razem ze mna :) dużo opowiadał o przebiegu tej bitwy właśnie. Niestety tygrys spalil jego stodołe, w ramach zemsty wykorzystano jego czesci do odbudowy :)
Świat jest mały:) Fajnie, że jesteś z nami - dzięki!
Historia,którą warto ocalić od zapomnienia,oddając cześć uczestnikom walki i zmieniając spojrzenie nowych pokoleń pasjonatów...i przede wszystkim laików.Gratuluje,podziwiam i dziękuję!
Nie należę do grona osób które wybitnie interesują się czołgami czy też bitwami pancernymi, ale to co robicie i to ile w to wkładacie pracy, czasu, poświęcenia i w sposób jaki przekazujecie swoje materiały z bardzo dobrą narracją i wiedzą, trafiają do takich laików jak ja za co macie spory szacuneczek! ;)
Bardzo dziękujemy, będzie dużo historii nie tylko czołgowej!
Z ta myzka oglada sie coraz lepiej. Swietna robota i swietne materialy. Fajnie jest to opowiadanie o historiach danych pulkow i zwiazane z nimi ciekawostki o ktore ciezko tak naprawde. Oby tak dalej. Pozdrawiam
Staramy się😀
Na każdej wiosce są różne tematyczne legendy u mnie na ten przykład w lesie podobno leży rozbity samolot z ll wojny A podczas budowy autostrady A1 budowniczy natrafili na czołg zalegający głęboko w bagnie ale go nie ruszali teraz jest tam wiadukt więc po ptokach
Wiele razy przejeżdżałem przez Morawicę, czułem przez skórę, że nie jest to taka sobie zwykła miejscowość. Super historia.
Fajny odcinek, serdeczne brawa dla chłopaków ze Stowarzyszenia za pracę. Widziałem w tym roku na str Nadleśnictwa Daleszyce to odbudowane stanowisko. 👍😉 Świetne opowiadanie, duża wiedza Konrada o tym terenie. Pozdrawiamy
Dziękuję za miłe słowa! Pozdrawiam!!
Bardzo ciekawa historia z tym batalionem Panther mam nadzieję że w następnych odcinkach wyjaśni się jaki był ich dalszy los.
Pochodzę z Pierzchnicy. Jeszcze w latach '90 na wzgórzach między Szczecnem a Pierzchnicą można było trafić na pozostałości tych walk. Pamiętam że bawiliśmy się znalezionym tam hełmem niemieckim. Bardzo ciekawy odcinek, pozdrawiam!
Dzięki! Kolejne odcinki w każdy czwartek o 20.00 zapraszamy!!
Brawo Panowie z wami historia nie zginie... Chociaż chciałoby się zapomnieć o tym wszystkim co się wtedy działo to jednak nie wolno bo trzeba o tym pamiętać! Robocie kawał dobrej roboty dla historii ! Nie przestawajcie :)
Od godziny 8:30 oglądam cały Wasz kanał z mała przerwa na obiad. Obłęd! Czekam na więcej filmów z wyciągania „złomu” z ziemi! Pozdrawiam i życzę powodzenia !!
U mojego wujka, mostek nad strumieniem zasilającym stawy hodowlane też wykonany został na bazie jakiegoś niemieckiego pojazdu. wiele lat temu pełzałem pod mostkiem i widziałem to żelaztwo. było to... oczywiście w Świętokrzyskiem :) Za kowadło służył kawał stali który miał być zaczepem od jakiegoś "pance".
Pioter ski daj znać gdzie, chętnie podjedziemy
@@TankHunterPoland Nie chciałbym narażać was panowie na daremny trud, widziałem to i było to powiedzmy jeszcze w latach 80-tych, teraz tam wiele się zmieniło, prawo własności przede wszystkim, okoliczności przyrody w miarę podobne do obecnych. Adres tego miejsca to Zachybie 2, gmina Mniów. Mostek był nad strumieniem biegnącym wzdłuż stawów na przebiegu drużki biegnącej przez "dużą groble" i dalej w kierunku wsi Przełom. Może kiedyś, przy okazji wpadniecie i sprawdzicie, Powodzenia.
No kuźwa! Tyle razy przez lisów do teściów jeżdżę a nie wiedziałem że takie cudeńka można tam znaleźć! Możecie podać choćby przybliżoną lokalizację pola pod Szczecnem na którym miejsce miała "rzeźnia"? Jak następnym razem będę w okolicy to z chęcią zajrzę. Poza tym genialny materiał, jak zwykle czekam na więcej!
Proszę o kontakt, podpowiem gdzie co i jak...Pozdrawiam!!
Każdy odcinek fajnie się ogląda. Mam nadzieję, że będzie seria z budowy czy naprawy pojazdów wojskowych od początku naprawy do końca nie mówię Tutaj o całych pojazdach, ale wymienić sprzęgło czy coś w ten deseń. Myślę, że byście trafili w niszę na yt zwłaszcza jakby jeszcze było po angielsku. Cieszy mnie to, że w końcu zaczynacie rozmawiać z widownią. Życzę wam udanych poszukiwań i rozwoju na youtube.
Oglądam was od początku. Poziom ciągle rośnie, ciekawe, wciągające produkcje. Pozwolę sobie na prywatę, szkoda że Pan Mateusz nie działał w 1990 roku, pantera byłaby jego. Teraz zdobi amerykańskie muzeum. Życzę samych sukcesów!
Oglądam wszystko, co czwartek.
Jestem pod wrażeniem waszej pracy.
Podziwiam wiedzę Pana prowadzącego. Życzę samych sukcesów.
Bardzo dziękujemy i wciąż prosimy o nieregulowanie odbiornika😀Jesteśmy co czwartek i nieustannie zapraszamy. Pozdrowienia!!!
Dziękuje za ten odcinek. Mimo iż jestem że świętokrzyskiego to dowiedziałem się wielu ciekawych informacji i na pewno odwiedzę te miejsca. Pozdrowienia
Super gość opowiada aż się nie chce go przestawać słuchać super
Zapraszamy w każdy czwartek o 20.00! :) Dzięki!
Jak najbardziej rob takie filmy przedstawiaj takie historie to jest niesamowicie ciekawe zobaczyc ze gdzies jest krzyż z lufy czułgu przeciez takich rzeczy nigdzie sie nie dowiemy a ni nie przeczytamy z zadnym przewodniku.Takie zapomnianie historie o jakis starciach pancernych z wojny , jak na przyklad teraz w odkrywcy pisza o jakis zaginionych Tygrysach , albo np mozna sie dowiedzic ze podczas oblezenia Grudziądza cały odział ruskich przeszedł zamarznietą wisłe (ze sie nie potopili ) zeby zamknąć okrążenie
Panie Mateuszu jak już tu jesteście, proszę się zapoznać z okolicą gminy Łopuszno. Od wielu łudzi słyszałem o niemieckim czołgu zatopiony w torfie w miejscowości Jedle gmina Łopuszno.
Pozdrawiam
Świetny odcinek i ciekawa historia. Pozdrawiam!
Czekamy czekamy :)
To jak zwykle cieszy:)
Gospodarza nie rozumiem... lepiej niech pokrywa włazu leży i gnije niż dać chlopakom do odbudowy... pzdr dobra robota tak trzymajcie 👊
Myślę, że się zgodzi i przekaże do naszego Muzuem.
Gospodarz chyba czeka na dobrą ofertę :D
@@Hitr-yq6el i lasery!
I "full amo do obrotówy"...😂
@@billgates6247 albo chociaż bomba atomowa
bardzo fajnie przygotowany materiał. Szkoda tylko że twórcy wpisują się używanie niewłaściwych nazw historycznych. W tamtych czasach byli to żołnierze radzieccy a państwo nazywało się Związek Radziecki. Używanie słownictwa typu sowieci, sowiecki świadczy o braku szacunku do historii i wpisuje się typowy polski złośliwy tok przedstawiania historii. Historia była jak była i my musimy ją przedstawiać wiernie. Możemy nie lubić Związku Radzieckiego z wiadomych powodów ale historię trzeba przedstawiać bez zacietrzewienia. Gratuluję przygotowania merytorycznego i pasji. Z przyjemnością obejrzę kolejne odcinki.
Panie Andrzeju, dziękujemy za komentarz i cieszymy się, że będzie pan nas nadal oglądał. W kwestii nazewnictwa posługujemy się formą używaną przez znanych i cenionych historyków np: prof. Pawła Wieczorkiewicza. Jednocześnie nie negujemy używania formy ZSRR. Pozdrawiamy serdecznie i doceniamy jakość wypowiedzi!
Nie jestem pancerniakiem ale uwielbiam historie . Wasz kanał jest SUPER . Pozdrawiam .
Bardzo łdny odcinek ze spokojną narracją. Oby więcej takich.
Ach te święte relikty.... Przeszłości... Teraz to niewiadomo czy to nie stanie się łupem jakiś cwaniaczków którzy będą na to ostrzyć zęby... Odcinek rewelacja👍
Tank hunter mam informację o pewnym lesie w Czechach niedaleko mego miejsca zamieszkania gdzie podobno rosjanie z wozili czołgi niemieckie rzekomo na testy swoich pojazdów pancernych a potem podobno coś ukrywano do dziś się tam znajduje części pojazdów pancernych jeśli byście chcieli to podam bliższe informacje.
Witam jestscie w Kieleckim to poszukajcie w Wiernej Zece koło WIERNEJ jest zatopiony skład amunicji i koło zeki w bagienku prawdopodobniej czołg
Wykonujecie po prostu świetną pracę. Wielkie gratulacje, zdrowia i sukcesów!!!
Znajomy ciągnął mnie w tamte okolice w l80 do pomocy dziadkowi. Mieliśmy zakopywac doły na polu powstałe na skutek przerdzewoenia wlazow w zakopanych t34 chyba. Podobno ruskim nie chcialo się tych resztek pozbierać i zasypali je tylko.
To by było znalezisko!
Rewelacyjnie się ogląda.
Dzięki wielkie!!!
Cały dzień oczekiwania :) Będzie co oglądać wieczorem 👍
😀😀😀
Super odcinek. Może dałoby się dogadać z lokalsami w celu wydobycia cennych części do wozów żeby zrekonstruować jakikolwiek. Te ogniwa do Königstiger to by zdecydowanie lepiej wyglądały na chociażby wieżyce. A te ramy co siedzą w moście to taka sama sytuacja jak z tym niszczycielem czołgów który jest zalany betonem i się marnuje. Tyle części się marnuje a szkoda.
Jak zawsze wielkie ukłony za wspaniały odcinek ... 😁🤩
Dzięki!
Widać prawdziwa pasje,pozdrawiam i życzę powodzenia!
Dzięki, pozdrawiamy!!!
Nie przesadzajmy że drewna na krzyże nie było..chodziło o upamiętnienie walk bitew z udziałem pozostawionych wraków na polu..one często stały latami zanim zabrano na strzelnice poligonowe na pomniki i do jednostek wojskowych jako muzea..Pamiętam za dzieciaka że oprócz wyjetego zamka i przyrządów celowniczych były to całkiem sprawne czołgi..szkoda że to co zostało pod koniec lat 90 tych trafiła do handlarzy złomu celem uprzatnięcia terenu przekazanego dla Gmin lub Lasów Panśtwowych..Pozdro..
Upamiętnienie na pewno tez było przyczyną powstania tego typu kaplic, ale ludzie wtedy myśleli bardzo pragmatycznie. Stal jest trwalsza niż drewno. Pozdrawiamy!
powiat Lubartowski gmina Firlej jezioro kunów okolo 15 m od lini brzegowej jeziora do dnia dzisiejszego stoi czołg na okolo głębokosci 1m pod wodą chętnie pokaże w ktorym miejscu fajnie gdyby został wydobyty
Sweet Kitty kontakt do nas : muzeum@klanino.pl
No Mateusz czekają jeszcze 4 koła dwa zewnętrzne i dwa wewnętrzne z Panthery w koloni na ciebie.... Ale fotki już masz.... Pozdrawiam Arthur
Napewno przyjadę..;)
Szacunek dla waszej pracy
Pozdrawiam
Mateusz ,bardzo ciekawe materiały, prosimy o więcej , dłużej.
Oglądamy całą rodziną 👨👩👧👧 👍💪,pozdrawiamy Waszą ekipę i miłośników historii .
Dziękujemy, pozdrawiamy całą rodzinę!
Bravo Mateusz !!! 👍😁
Dzięki!
@@TankHunterPoland ochoczo! :-)
Łapa w górę ledwie fim ruszył 🎥👍❤️ Uwielbiam Was
Hey. No i siadam no i już oglądam. Pozdro ekipa.
Super! Dzięki, pozdro Saper!
W Wyszkowie na tak zwanych łęgach są według opowieści dwojga starych osób utopione dwa czołgi radzieckie, w lato kiedy woda opada czasem było widać wystającą lufę jednego z nich.
Kolejny świetny odcinek. Jestem waszym wielkim fanem. Naprawde chetnie zobaczylbym proces renowacji któregoś pojazdu. Pozdrawiam i dziękuje .
Super odcinek, niesamowite historie !!!
Brawo!!!!
Dzięki!
Mega odcinek. Jak za każdym razem łapka w górę. Robicie bardzo dobrą robotę - szacun.
Fenomenalni jesteście!!
Fajnie was oglądać z zapartym tchem ,i odwiedzić te tereny. Zobaczyć to co w filmie na własne oczy pozdrawiam
Do tego też zachęcamy:)
I znów kawał dobrej roboty💪💪💪 ,oby tak dalej 💯💯
Dobry odcinek , przykre jest to ze te piękne pojazdy tak źle skończyły .
Może kiedyś uda się je z mostku wydobyć😀
Fragmenty pojazdów stworzonych do niszczenia i zabijania pełnią teraz funkcje religijne. To dopiero śmiech historii. Kolejny super odcinek :) Z niecierpliwością czekam na kolejny. Pozdrawiam :)
Wielkie dzięki! Pozdrawiamy!
W Pilicy małym miasteczku Sulejowie byście czegoś poszukali tam też się działo w 45 roku
Wiem że kilka sztuk sd kfz było wyciągnięte i to nawet kompletne pozdrawiam
Jest wyznaczony rowerowy " Szlak Pancerny" po miejscach gdzie znajdują się cześci z czołgów zniszczonych w 1945.
Kolejny dobry materiał w bardzo dobrej formie przekazu...aż chce się tam być i dotknąć historii.Pozdrawiam z Bristolu
Dziękujemy i pozdrawiamy Bristol! :)
Super historie :))) Mam nadzieję, że znajdziecie kiedyś też białego tygrysa :d
Znam te okolicę i te krzyże ale ten mostek pozostanie na wieki wieków .Amen
Jak zwykle super odcinek i chyba mam już pomysł na przyszłoroczne wycieczki rowerowe
Rewelacyjny odcinek . Nie pozostaje nic tylko czekać do kolejnego czwartku :)
No to klasycznie czekanko :)
😀😀😀
Jak wszystkie inne odcinki bomba 💣👍
Dzięki!
Mega odcinek, jak dla mnie mogli byście wrzucać nowe odcinki codziennie, super robota.
Jak zawsze świetna produkcja.
To jak widzimy się dziś 😉 Do miłego
No widzimy się!😀
Będzie co w robocie oglądać 👍
😀
Ja właśnie w robocie oglądam 😁
Cały tydzień czekania 😁😁😁
Na razie częściej się nie da choć byśmy chcieli😀
Kurcze jedne mosty robią na pojazdach, w innych siedzą miny. A w bagnach jak nic jak nie czołg to chociaż jakaś broń. Gdyby nie brak czasu to moze by się poszukało czegoś. Pozdro panowie 😉
Tank Hunter dawajcie na Prusy Wschodnie tu tez sie dzialo, starczy tej Belgii Wam ;)
W jakich rejonach bo jestem z warmii
Very interesting story and speaker!👍👍👍
Thank You!:)
Przepiękne krzyże
Pozdrawiam i do następnego
Pozdrawiamy i do czwartku:)
Szacunek za wiedzę oraz hobby 🏆
Tak a propos fragmentów czołgów przypomniało mi się, że na Westerplatte leży kawałek wieży od IS-2. Tzn. dwa lata temu widziałem, że była jeszcze.
Jeszcze pare czolgow zalega i na wzgorzu rozjebany sd kfz w okolicach Morawicy a w swietokrzyskim o czolgach ktorych wiem jest jeszcze troche okolo 10 ciu czekaja na lepsze czasy i fundusze na wydobycie ps Tank Hunter lubie ogladac twoje programy swietne zdjecia filmy oraz rzeczowe opisy artefaktow wojennych i historii pozdro !!!
kurde ! klimat taki ze az sa ciarki na plecach ! !
Super odcinek. Pobudza wyobraźnię. Czwartki najlepsze!! 😍
Siemasz Konrad fajnie cię zobaczyć i usłyszeć pozdrowienia ze Starzyna i dla ekipy TH z Kłanina💪👍
Siemasz Marcin!!!Co za niespodzianka!!!! Dzięki za pozdrowienia i również pozdrawiam!!!
Tank Hunter łączy😀
Jedzcie na budowe drogi Kije Chmielnik
Tam duzo z ziemi wychodzi
Super odcinek i super robote robicie
Dzięki wielkie!
Podobno w korczynie w Swietokrzyskim nad rzeką wierna koło młyna są czolgi które jak jest niski stan wody widać tak twierdzą od lat mieszkańcy tej wsi słyszałem o tym od dłuzszego czasu ale czy one tam są tego nie wiem Pozdrawiam
Jeden tam w okolicy był rzeczywiście, wydobyty w latach 80 tych. Jest w Warszawie
No Mateusz dałeś czadu!!! Wspaniały materiał 👍🏻🎖🎖
Fascinating - thank you!
Ja słyszałem ze gdzieś na terenie gminy wodzierady w woj. łódzkim jest zakopany jakiś czołg. ;)
Możliwe:)
Super wymiataće z filmikami 😍😍😍 do następnego czwartku 😁😁
Mistrzowski materiał!
Dzięki wielkie!!
Świetny odcinek, masa informacji, takie lubię najbardziej!
Świetnie!Dzięki wielkie!
Mateusza mógłbym słuchać 24h 7 dni w tygodniu :) Dla tego większość odcinków powtarzam, za każdym razem gdy nowy materiał pojawi się na kanale :)) Muszę w końcu wpaść kiedyś wpaść do waszego muzeum przybić pionę całej ekipie !
Kolejny materiał ciekawszy od poprzedniego 👏👍
Przez chwile nawet pojawiła się z mojej strony nutka empatii do niemców podczas ogladania tego materiału.
Super nareszcie nowy odcinek i nowe wyzwania :)
Uwielbiam wasz kanał i wasze filmy! Taki wspaniały content i to polski na dodatek
Dzięki, najbliższy odcinek polecamy - czwartek 20.00. Będzie bardzo polski content.
a penetrowałeś okolice lisowa zaraz za morawicą z tego co słyszałem też tam można coś jeszcze znaleźć.Pozdrawiam