Cześć. Różnica między wkrętarką a kluczem czy "zakrętakiem" ( co próbujesz wyjaśnić) polega na sposobie działania. Inaczej mówiąc, jest różnica pomiędzy udarem liniowym i stycznym. Udar liniowy to taki który działa w osi wrzeciona.. pobijaka. W wielkim skrucie np. SDS. Udar styczny (impact) to taki, którego wektor siły skierowany jest stycznie do osi obrotu wrzeciona urządzenia.... 🙂 Pozdrawiam, Fajny kanał polskojęzyczny. 👍 sub
Po dokręceniu kluczem udarowym najlepiej markować np. pisakiem olejowym nakrętkę i śrubę pręgą w poprzek. Następnie można dokręcać kluczem dynamometrycznym i ocenić czy pręga na nakrętce jest przesunięta względem śruby. Jest to metoda stosowana w motoryzacji, żeby potwierdzić, że śruba się nie odkręciła :)
Mam tą zakrętarke i bardzo sobie chwalę 😊 Mam trochę sprzętu parkside i nie miałem z żadną problemu. . Raz na jakiś czas pracować z tym sprzętem to nie ma co przepłacać na inną filme. .
@@ghostanddiy Widzę że z ciebie bardzo dobry znawca. . Ale tak jak napisałem używać raz na jakiś czas to jest sprzęt budżetowy Bo jak mam kupi makiety czy coś żeby zrobić jakiś domek czy piaskownice dziecku to po co przepłacać. . Skoro będę używał tego sprzętu mało.. wiadomo że do film żeby to chodziło codziennie po kilka godzin to może się nie sprawdzić. . Pozdro
@@Henio_92 mam taka zakretarke jak na filmie Parkside i chwale a pracuje ciezko przykreca deske elewacyjna na konstrukcje stalowe wkretami samowierty i nie stęka i powiem ze lepszy jest od zakretarki DeWalt a
@@ghostanddiy skoro tak punktujesz gościa to ja Ciebie wypunktuje. Po 1- park to sprzet dla amatora tak jest napisane przez producenta.Po 2-cena -jakość jest ok.Po 3- co do marek profesjonalnych czas eksploatacji ma znaczenie ,jednak pisząc że parkiem nic nie zrobisz to już bzdury opowiadasz.Po 4- mam kilka profesjonalnych znanych marek i park wcae nie wychodzi zle. Po 5- nie narzedzie czyni mistrza , spotkałem już wielu partaczy pracujacych festolem
@@ghostanddiyparkside to sprzed hobbystyczny jeśli chcesz tego używać profesjonalnie to musisz mieć ich więcej i wyrzucać jak się popsują a jak chcesz mieć pewne narzędzie kupujesz coś markowego
Zakrętarka ma pracować wkrętami do tego powstała okazjonalnie może pracować z adapterami na 1/2 ale rwą wszystkie nawet Milwaukee a wiercenie z udarem jest szybsze od wiercenia zwykła wkretarką Wesołych Świąt wszystkim
Używam drugi rok Parka i uważam że najlepiej wydane 300zl w moim warsztacie:) oczywiście tylko spore wkręty ciesielskie idzie jak dzik, Porównywałem do Milwaukee serii fuel i w tym przypadku ciesze się sporo kasy zostało na inne wydatki, pozdrawiam
@@WymyśliZrób Jeśli będziesz miał okazję sprawdzić to maleństwo, Milwaukee zakrętarka udarowa Hex M12 fid0.samo body mieści się na dłoni;) 147 NM i trzy tryby,wkręca z precyzją wkręta 10mm jak i Ciesielskiego np160mm, a tylko 12v Moja ulubiona w warsztacie.
Mam Parchsida i tego upragnionego przez Ciebie Dewalta ;). I w kwestii powiedzmy możliwości oba dają radę. Kiedyś pisałem już, jak testowałem je na szpilkach w ciągniku rolniczym, które były zdecydowanie ponad ich siły na papierze, natomiast w rzeczywistości dawały jakoś radę przy odkręcaniu. Park wiadomo, gorzej wykonany, pewnie mniej trwały, natomiast cenowo zdecydowanie na plus. Jak to w parku, jedna na ileś sztuk będzie z defektem, bo chyba kontrola jakości nie jest ich najmocniejszą stroną, ale serwis zazwyczaj wymienia wszystko bez gadania. Wg mnie to bardzo udany sprzęt za te pieniądze. A jak dobrze poszukać to można taniej dorwać z jakichś alegrowych lombardów i innych takich. Jak kupiłem za 200zł. Czasy mamy takie, że za tyle to niedługo nawet w mordę nie będzie można dostać :D, więc wg mnie to bardzo dobrze wydane 200zł. Co do Festoola to problem jest zawsze ten sam, cena :D. W tym budżecie (około 2k) mamy Dewalt DCF850 (czyli ta fajna zakrętarka), klucz udarowy Dewalt DCF921 (moment 407Nm, zrywający 612Nm, żeby było śmieszniej wielkościowo to jest tylko minimalnie większy od zakrętarki, naprawdę kozak sprzęt), i jak się dobrze zakręcić to ładowarkę i dwa aku 5Ah. Jest to zestaw zdecydowanie nie do pogardzenia ze te pieniądze. W aucie praktycznie żadna śruba nie straszna, a i w większych sprzętach daje radę. A od Festoola za tę cenę mamy zakrętarkę samo body ;). Połowę ceny bym zrozumiał, bo u nich tanio nie jest, ale prawie 2k za zakrętarkę to już zdecydowanie przesada. Szczególnie, że jest to po prostu zwykła, raczej przeciętna zakrętarka, ani nie jakaś super kompaktowa, ani też nie za mocna. A cena z kosmosu.
Kupilem ostatni model tej zakrętarki na allegro , bez papierów bo była nowa po 200 zł, dokupilem w Lidlu druga żeby mieć gwarancje na jeśli by się któraś popsuła. Czyli w sumie za 500 zł mam dwie i właśnie skończyłem niedawno robic garaz drewniany . Jestem w szoki jak wkrety ciesielskie 8x220 idą jak w masło. Amumulator 4A daje spokojnie rade . Są różnice w pracy między tymi zakretarkami ale za takie pieniądze nie widzę obecnie nic lepszego do kupienia.
Mam tego parka, dla mnie jest git. Robi co ma robić. Wkręca, odkręca. Może i jest tak jak piszą, że koło porządnych narzędzi nawet nie stał, ale wybierając spośród tanich marketowych narzędzi, ciężko znaleźć coś lepszego.
Tymi urządzeniami trzeba trochę popracować, to wtedy się dowiemy jaka jest różnica😂między sprzętami i wiertarko-wkrętarkami, jak tzw. zakrętarką - impaktem😀
Witam ja mam stanleja dokupiłem 2 giego ale filmy super doradzaja uswiadamiaja ogladam prace tarasow super filmy kupować pracować nie leniuchować zdrowia pozdro😊
Ja z profesjonalnych sprzętów to polecam Milwaukee. Używamy w firmie różnych ich sprzętów poczynając od wkrętarek, kluczy, szlifierek kontowych, lisic, pił, nitownic, a na ukośnicy i magnesówce kończąc. Powiem tylko, że bardzo ciężko je zarżnąć.
Festool jest marka doskonale budowana ! To nic ze nie jest warta siebie ,ale chciana ! Nosiło mnie lata zeby w to pójść , na szczęście wyleczyłem się z tego , Jeżdżę Toyota a nie niemieckim przeprojektowanym urządzeniem i nie mogę marudzić. Posiadam skrzynki Festool i sa doskonale ! Ale na tym skończyłem. Festool rozpoznaje jako marke narzedziocholizmu ,ktos nad tym pracuje! Pozdrawiam !
Sprawdzanie czy klucz odkręci śrubę dokręconą z jakimś momentem ma sens jak się zna formułę. Formuła ta jest dosyć prosta, przyjmuję się że aby odkręcić świeżo dokręconą, czystą, śrubę potrzeba około 80% siły dokręcenia, tzn śruba dokręcona z momentem 100NM wymaga około 80Nm odkręcenia. Druga sprawa, sprawdzanie czy klucze dokręcają z odpowiednią mocą, jeżeli nie mamy sprzętu który jest w stanie to zmierzyć to takie dobijanie kluczem dynamometrycznym niewiele mówi. Warto w pierwszej kolejności zauważyć, że te narzędzia nie są narzędziami precyzyjnymi i te realne odczyty względem tego co deklaruje producent mają się nijak do siebie, są to wartości orientacyjne, często niecelne i można sobie ograniczyć taki moment, złapać wstępnie śrubę po to żeby ją potem dokręcić właśnie kluczem dynamometrycznym, natomiast nie powinno się na tym polegać. Ostatnia rzecz, nie rozumiem wytykania tego braku przedłużki, z takich przedłużek korzysta się jak trzeba gdzieś wcisnąć ten klucz, lub gdy korzystamy z krótkich bitów, a co do zasady korzystając z zakrętarek udarowych powinniśmy korzystać z dłuższych bitów. Każda przedłużka, każda część którą dokładamy do klucza/zakrętarki sprawi, że ograniczamy możliwości takiego narzędzia i część momentu idzie w powietrze. Starty na takich przedłużkach potrafią być nawet kilkudziesięciu procent.
Trzeba było ustawić Parkside na 190nm i wtedy robić testy. To byłoby najbardziej miarodajne, bo wtedy moce są prawie takie same i od razu zweryfikowane by zostały aspekty prędkości i temperatury. Może jednak zrobić nowy odcinek ? :)
Festool kojarzy mi się ze stolarnią. Mieliśmy tam sporo różnych narzędzi. Najbardziej lubiłem wkrętarki. Oprócz nich mieliśmy też Makitę i Boscha. Żadna nie miała tak gładkiego startu i nie była tak wygodna w dłuższej pracy. Sprzęt nie do zajeżdżania, mimo pyłu i oparów. Bardzo szanuję markę ale dla siebie bym nie kupił z powodu absurdalnych cen. Wolę kupić Makitę lub DeWalta. Nawet jeśli pożyje krócej, to za tyle mogę kupić 2 nowe.
Super test. Subskrybuję. Nawet nie tyle długość ma znaczenie a odległość między chwytem a końcówką. w przybliżeniu od włącznika do bita. A tu akurat Parkside pewnie jeszcze lepiej wypada. W przypadku tych małych zakrętarek w sumie nawet nie sama moc jest najważniejsza ale ten komfort pracy, też to jak płynnie pracuje przycisk, czy łatwo można i z wyczuciem regulować obroty. Zwłaszcza by nie dokręcać wkrętów do drewna zbyt mocno.
Fajny test, na następne proponuję testy bojowe, a mianowicie 10 sekund dokręcania festoolem na maxa i 10 sekund odkręcania parkiem, czy czymkolwiek innym i wiadomo, później na odwrót. Zawsze da jakieś porównanie który mocniejszy. Kolejną kwestią jest to, że podawane Nm na tych urządzeniach, to są parametry uzyskiwane po iluś sekundach dokręcania / odkręcania i powiedzmy, że w te dane 3 sekundy powinno urządzenie uzyskać pułap X Nm. Zarówno tym parkiem i festem byś dał radę odkręcić i śrubę dokręconą na 600Nm, po prostu byś potrzebował więcej czasu (wiem, że park da radę, bo widziałem jego testy na innych kanałach).
nie dokonca jest tak jest kwestia momentu zrywającego i szczerze to wątpie czy by ten słabienki festool zerwał 600 nawet po minuncie grzania, park jak widać ma wiekszy moment i byc moze by zerwał wkoncu. Gdyby tak było jak piszesz to zarketarka 100 nm mogłaby odkrecić 2000nm tylko np po 5 minutach a wiemy że to jest nierealne. Kupiłem B3 i nawet fajnie to smiga.
@@dr00spikeee Masz rację, przesadziłem trochę, ale patrząc się po testach parka / einhella i innych wynalazków, które mają deklarowane 150-220nm, to każdy z nich dawał radę z śrubą zakręconą na 500nm. Tylko wiadomo, nie po 3 sekundach użycia.
Pół decybela to jest bardzo dużo Nie żebym mówił że to porównywalne sprzęty ale decybele są prawie że wykładnicze. Nie pamiętam dokładnej rozpiski ale 41 decybeli to zdecydowanie głośniej niż 40
Nie jestem jakimś napinaczem ale klucz dynamometryczny, przy dokręcaniu na określony moment, powinno się trzymać tylko za rękojeść. Klik klucza przy osiągnięciu momentu wynika z ustawionej na pokrętle długości dźwigni wewnątrz klucza. Pomaganie sobie drugą ręką w innym miejscu fałszuje siłę dokręcenia. W rzeczywistości śruba/nakrętka jest dokręcona z większą siłą niż ta ustawiona na kluczu.
Ja ten klucz pierwszy raz w życiu miałem, myślałem ze instrukcja telefoniczna kolegi mechanika mi wystarczy ;) najwidoczniej muszę się jeszcze podszkolić ;) dzięki 💪
@@WymyśliZróbtak ale z założenia jest A,B i C, A to najwyższa klasa, B to średnia i C najsłabsza, Każda cyferka wyżej oznacza kolejny nowszy model danej klasy A1
Myślę, że jednak 10 parksidow, ponieważ zawsze się trafi taki z kilku sztuk, którego nie można zajechać nawet skacząc po nim, a i mamy w razie awarii na wymianę od ręki 😂
Ludzie ,co tu dywagować. Cena w stosunku do jakości mówi wszystko,ja mam i działa jak wściekłe. Za te pieniądze to mam 6 w cenie festoola . 5lat gwarancji,czego chcieć więcej. Nie wiem z jakiego powodu miałbym przepłacać,kręciłem tym dachy, belki drewniane,wykręcałem potężne wkręty i wszystko szło
Jesli chodzi o zakretarki i inne wkretarki to wielkiej roznicy nie ma ale jak sie porowna zaglebiarke festool z jakakolwiek inna to juz jest bardzo duża różnica w użytkowaniu. No chyba ze mafell ale to juz jest wyższa półka. Pozdrawiam
Dokładnie takie sprzęty jak wkrętarka, szlifierka itp. Mają się tylko kręcić ;) wiadomo: ergonomia, dodatki, komfort pracy ale to i tak nie zmienia faktu że dużej różnicy nie ma w porównaniu z innymi markami
Kolejna grupa narzedzi to szlifierki oscylacyjne lub rotacyjno oscylacyjne jak ets albo rtsc bija na glowe konkurencję pod względem zbierania i odsysania juz nie wspominając o szlifierkach rotex które po prostu "zjadają " powierzchnie drewniane 😀 Pozdrawiam
W narzędziach nie zawsze chodzi o siłę i prędkość. Ważna jest bezawaryjność i ergonomia. Trochę sprzętu miałem już w rękach i ciężko porównywać marketowe do sprzętu profesjonalnego. Dla majsterkowicza Parkside jest po prostu świetny ale przy codziennej pracy to nie ma nawet sensu zarwać sobie głowy. Są firmy jak Festool które są wyspecjalizowane w konkretnych branżach i ciężko do nich nawet porównywać firmy które produkują sprzęt profesjonalny, niestety to jest inna liga.
Muszę przyznać, że trochę dziwnie się to oglądało... ;))) Zapomniałeś o jednym teście, ale to tam ci już napiszę żeby nie dolewać oliwy do ognia. I coś tam jeszcze... ;)))
Jedna rada, jak uzywasz tego typu klucza dynamometrycznego, to staraj sie trzymać go tylko za ryflowaną część rączki, chwytając go bliżej zmniejszasz dźwignię i powstaje błąd pomiaru momentu, zazwyczaj klucz przeskoczy przy mniejszym momencie 👍
Nie prawda. Skracasz dźwignie , więcej siły będziesz musiał użyć by wytworzyć odpowiedni moment. Sam klucz dynamometryczny sprawdza jakim momentem działasz na niego , nieważne czy to bliżej nasadki czy dalej ,czy dołożysz rurę....
I tak powielasz błędy innych... W dobrych kluczach oprócz karty kalibracji dostajesz instrukcje jak poprawnie używać i kalibrować klucz, rączka nie bez znaczenia jest ryflowana na odcinku 7-10 cm co przy używaniu większych kluczy, które wymagają siły obu rąk, może być kłopotliwe, ale to daje gwarancję błędu pomiarowego na poziomie +-2% , dlatego dobrzy mechanicy robiąc silniki tak się męczą z jedną ręką , ale już z zegarem używają pełnej mocy obojga rąk 😅. Polecam obejrzeć filmik Roberta deptuly Oszustwa kluczem dynanometrycznym (linka nie wstawię bo YT usunie automatycznie). Tam bardzo obrazowo pokazuje jaka jest różnica kiedy w klasycznym kluczu dynanometrycznym skrócimy lub wydłużymy długość dźwigni... Oczywiście nowoczesne cyfrowe klucze nie mają już z tym problemu bo pomiar odbywa się bezpośrednio na osi śruby, no chyba że używa się specjalistycznych nasadek, to też trzeba zwracać uwagę na długość ramienia do kierunku przykładnej siły ...
@@chilo1990Przestań takie głupoty wypisywać bo inni to czytają i jeszcze łykają jak pelikan..... To wieszanie się na kluczu dynamometrycznym przez autora testu ....aż oczy bolą.
@@pikas4Przy kluczu dynamometrycznym elektronicznym (np. STAHLWILLE MANOSKOP 714) też ma znaczenie gdzie przykładasz siłę dlatego taki klucz posiada rączkę za którą należy trzymać w momencie dokręcania. Pozdrawiam 👍
No to jeśli zakrętarka Milwaukee niszczy przejściówki Milwaukee to chyba nie za dobra reklama sprzętu 😅... Zaletą udaru jest systematyczne dokręcanie z mniejszym momentem niż ten docelowo osiągany , widocznie zakrętarka Milwaukee ma zbyt ciężkie kowadełko 😅
Ostatnio pisałem, że padła wyrzynarka. Serwis napisał, że chętnie wyślą mi nowy sprzęt w ramach gwarancji. No i czekam sobie ponad tydzień i zagadałem, kiedy wyślą bo już minęło trochę czasu a oni ... no ale teraz to nie mamy wyrzynarek żeby wysłać i nie wiemy kiedy będą i jak coś to zwrot pieniędzy. Napisałem że wolę poczekać ale żeby napisali czy trzeba czekać miesiąc czy rok - nie mamy i nie wiem czy będziemy mieć...dodam że na stronie Lidla cały czas dostępna od ręki tyle że 80zl drozsza niż wtedy
Próbujemy być pro, "Nie klucz, tylko nasadka". Ale w tle brzmią tylko "njutony". "moc 270 niutonów". MOC? Niutony? Nm to "njutony"? Moc nie wyraża się czasem w Watach? Jest szansa na rozróżnienie mocy od momentu obrotowego ?
1900 za body Festoola???? Ja za zestaw z 2xaku 4Ah, ładowarką i dodatkowym sortainerem z wyjmowanymi pojemnikami (kosztuje 300) dałem 1625 z wysyłką. Nie na olx od "kogoś", od oficjalnego dystrybutora z 3 lata gwarancji all inclusive... Festoola można skompletować za rozsądne pieniądze...
W testach lepszy, ale w podsumowaniu nie przejdzie Ci przez gardło ze wygrał, jak na fanboya festoola przystało :) jak przeliczysz na cenę to masz 6 parksidów w cenie 1 festoola daje ci to sumaryczną gwarancję na poziomie 12 lat! (6szt x 2 lata) Oczywiście że grupa docelowa tych producentów jest inna, i trudno te narzędzia w ten sposób porównywać. jednak osobiście uważam festoola za zbyt drogą markę - za ten zakrętak uczciwą ceną była by połowa jego ceny.
Nie nie, to nie moja wina, ja mówiłem ze festool lipa, ze drogi, ze nawet przerzucam się na parka….. ale montażysta wszystko wyciął i wyszło jak zawsze 😂😂😂 No co ja zrobię ze kocham Festoola. Nawet jak by mi się rozsypał w rękach to pewnie bym pokazał jak fajnie działa gwarancja 😂😂😂
To jest porównanie tak naprawdę jednorazowe... Gdyby porównać te narzędzia przez np rok czy dwa to Parkside by tak fajnie nie wyszedł :))) Tym bardziej takie narzędzia jak Festool kupuje sie nie tylko dla samej "mocy" ale również dla wytrzymałości w dłuższy okresie czasu, szybkości naprawy(gwarancji) i nie czekania np 2 tyg na narzędzie i robota stoi, jak i ergonomii. Tak samo można by napisać o Hiltim że wsm mocowo nawet i Parkside przez chwile będzie mocniejszy ale jak by zacząć ciorać oba sprzęty to parkside by godziny nie wytrzymał. Parkside to fajna marka narzędzi ale do domowego użytku ewentualnie do lekkiego użytku na budowie.. pozdrawiam ;p
@@WymyśliZróbjak sprawdziłem, to w aktualnej wersji B3 silnik wygląda już inaczej (chodź w testach zakrentarka wypada jak Milwaukee, raz lepiej, raz gorzej, ale średnia ta sama), ale w poprzedniej pierwszej wersji A1 silnik wyglądał identycznie. Najprawdopodobniej Parkside musiał się wzorować mocno na Amerykanach przy budowie swojej zakrentarki, co całkiem dobrze im wyszło (nie licząc wersji B2).
W przypadku wkrętarek , zakrętarek, wiertarek i wszystkich innych urządzeń udarowych nie ma nic lepszego niż Hilti, Festool jedynie sprawdza się w przypadku urządzeń do cięcia i szlifowania drewna takich jak np. zagłębiarki czy szlifierki.
Nie móc a siła. Nie newtonów a Nm-metrów. A to nie jest klucz udarowy do nakrętek tylko zakrętarka do wkręcania dużych wkrętów ciesielskich w drewno. Bierzesz się za testowanie czegoś o czym nie masz pojęcia.
Festool jest przereklamowany drogi i płaci się tak naprawdę za markę. W ogóle w przypadku wszystkich bardziej znanych marek płaci się za markę nie za jakość moc czy wykonanie. W porzypadku karchera jest identyczna sytuacja. Ogółem sprzęt często da się kupić sporo taniej z lepszym wykonaniem tylko bez marki a wytrzymałość ta sama a nawet lepsza.
@@WymyśliZróbhikoki dawniej hitachi, i AEG firma od nastu lat związana z produkcją komponentów elektrycznych silników średnich i dużych mocy itp. 2x tańsze i myśle ze jeszcze by wygrały z tymi co wymieniłeś
Jak biorę ta szlifierkę w rękę to tez się nad tym zastanawiam ;) ale festool nie tylko to ma w ofercie. Inne narzędzia naprawdę są warte swojej ceny. Oczywiście doceni to osoba która zarabia tymi sprzętami. Bo narzędzia są super, serwis jest błyskawiczny i wiele innych zalet, ale żeby to docenić po prostu trzeba pracować tymi narzędziami. Dla zwykłego majsterkowicza nawet Parksaid wystarczy ;)
No nie wiem 6x drozej, ale co ten festool więcej potrafi, raczej niewiele aby usprawiedliwić taka różnice w cenie. To jednak są narzędzia pracy, a nie mercedes którym chcesz się pokazać.
Popieram że cena jest horrendalnie wysoka ale nie mów że nie ma narzedziofreakow, którzy kupują nawet majtki z logo swojej ulubionej marki. I choćby było 10 razy drożej to i tak kupią bo są fanbojami. Wystarczy na ig wpisać milwaukeetoolsaddict...co tam się dzieje. Skrzynka za grubą kasę do której wchodzi pewnie z 6 elektronarzędzi a tam tylko pianka, jedna wkrętarka, Aku i może bity...
Umówmy się, Mercedes to takie samo g…. Jak Parksaid 😂 tylko BMW ;) a co do sprzętów to frstool jest troszkę droższy ale tutaj się płaci za trwałości. Raczej się nie pomylę jeśli powiem, ze moim sprzętami będę pracować mojej dzieci. A nawet jak się coś popsuje to będę mógł to naprawić za 5 czy 10 lat. Takie podejście mi się podoba i to jest ekologia, a nie generowanie śmieci, bo po co naprawiać skoro się nie opłaca.
@ghost Mercedes to marka premium, produkująca auta luksusowe, podałem ja jako przykład. Nie mam mokrych snów nt. Mercedesow. Osobiscie wole auta japońskie. Jak posiadasz samochód za 500tys to jest to twoja wizytówka, nie kupuje się takiego auta, żeby wozić nim cement.
@@BAKTERIA1985 ja mam w robocie mała szlifierkę parksida no jako tako ale gunwo jednak. W internecie ludOe raczej narzekają na to. Z kolei w domu mam młotowiertarka wkrętarkę einhella kupiona w Kauflandzie. Działa nie narzeka wierci, tłucze, wkręca.
@BAKTERIA1985 to że ktoś jest zaradny i stać go nawet na przereklamowane narzędzia które kosztujesz 10x tyle co parksiad nie znaczy że ktoś jest baranem ;) czuje w Twojej wypowiedzi ból dupy, polecam wziąć się do roboty a nie pchać swoją frustrację w internet ;)
To są ceny ze stron ;) to ze można kupić tanie Festoola czy parka to oczywista sprawa, ale 1000 zl ? Hmmm takiej ceny to mi Łukasz nawet nie zrobi ;) No chyba, ze masz dostęp do sprzętów, które spadają z TIR’a 😂
@@ghostanddiy w styczniu płaciłem dokładnie 920 zł brutto za TID 18 basic na Allegro, oczywiście nowa z pełną gwarancją, co prawda to były stare ceny z przed podwyżek ale widzę że teraz za około 1200 już da radę, a za 1400 z gratisowym aku. Festool nie taki drogi jak go malują :D
Park w niczym nie odstaje, a w większosci kopie dupsko festoolowi, ale podejrzewam ze za 10 lat festool będzie dalej działał, a park będzie od dawna leżał popsuty na półce. Te ceny x3 czy x6 to głównie przez żywotność mi się wydaje
Weź zrób testy z milwauke, dewaltem, albo flex. A nie porównujesz go do jakiegoś dziadostwa . Gwarantję Ci, że podobne cenowo uraszenia tych trzech firm, zjedza ten badziew festoola na snidanie. Najmocniejsza zakrętarka dewalta daje rade do 800 niutów, bodjaze tyle samo daje flex , a najnowszy milczek nawet do 900.
festool jest przereklamowany fest i przejechali z cenami fest, a parkside jest zajebisty w swojej klasie cenowej, dodatkowo masz 5 lat gwarancji i wymieniają bez problemu xD, mam już troche tego sprzętu i ani jeden sie nie zepsuł jeszcze.
Cześć.
Różnica między wkrętarką a kluczem czy "zakrętakiem" ( co próbujesz wyjaśnić) polega na sposobie działania. Inaczej mówiąc, jest różnica pomiędzy udarem liniowym i stycznym.
Udar liniowy to taki który działa w osi wrzeciona.. pobijaka. W wielkim skrucie np. SDS.
Udar styczny (impact) to taki, którego wektor siły skierowany jest stycznie do osi obrotu wrzeciona urządzenia.... 🙂
Pozdrawiam,
Fajny kanał polskojęzyczny. 👍 sub
Jak to fajnie czegoś nowego się dowiedzieć ;) Pozdro 💪💪💪
@@WymyśliZrób Tia jasne, coś nowego... ;). Jestem serwisantem to mnie poniosło z teorią 😂. Sorry 😉
Już nie chciałem pisać, że nic nie zrozumiałem 😂😂😂 ale spoko ja jestem strażakiem i znajomym kupuje czujniki dymu na urodziny 😂
zakretarka to nic innego jak śrubokret elektryczny (tylko z duza moca)
Po dokręceniu kluczem udarowym najlepiej markować np. pisakiem olejowym nakrętkę i śrubę pręgą w poprzek. Następnie można dokręcać kluczem dynamometrycznym i ocenić czy pręga na nakrętce jest przesunięta względem śruby. Jest to metoda stosowana w motoryzacji, żeby potwierdzić, że śruba się nie odkręciła :)
Mam tą zakrętarke i bardzo sobie chwalę 😊
Mam trochę sprzętu parkside i nie miałem z żadną problemu. . Raz na jakiś czas pracować z tym sprzętem to nie ma co przepłacać na inną filme. .
@@ghostanddiy
Widzę że z ciebie bardzo dobry znawca. .
Ale tak jak napisałem używać raz na jakiś czas to jest sprzęt budżetowy Bo jak mam kupi makiety czy coś żeby zrobić jakiś domek czy piaskownice dziecku to po co przepłacać. .
Skoro będę używał tego sprzętu mało.. wiadomo że do film żeby to chodziło codziennie po kilka godzin to może się nie sprawdzić. . Pozdro
@@Henio_92 mam taka zakretarke jak na filmie Parkside i chwale a pracuje ciezko przykreca deske elewacyjna na konstrukcje stalowe wkretami samowierty i nie stęka i powiem ze lepszy jest od zakretarki DeWalt a
@@ghostanddiy Ekipa montująca mi kuchnię używała Parkside zielonych mix z perf i sobie chwalili :)
@@ghostanddiy skoro tak punktujesz gościa to ja Ciebie wypunktuje. Po 1- park to sprzet dla amatora tak jest napisane przez producenta.Po 2-cena -jakość jest ok.Po 3- co do marek profesjonalnych czas eksploatacji ma znaczenie ,jednak pisząc że parkiem nic nie zrobisz to już bzdury opowiadasz.Po 4- mam kilka profesjonalnych znanych marek i park wcae nie wychodzi zle. Po 5- nie narzedzie czyni mistrza , spotkałem już wielu partaczy pracujacych festolem
@@ghostanddiyparkside to sprzed hobbystyczny jeśli chcesz tego używać profesjonalnie to musisz mieć ich więcej i wyrzucać jak się popsują a jak chcesz mieć pewne narzędzie kupujesz coś markowego
Zakrętarka ma pracować wkrętami do tego powstała okazjonalnie może pracować z adapterami na 1/2 ale rwą wszystkie nawet Milwaukee a wiercenie z udarem jest szybsze od wiercenia zwykła wkretarką Wesołych Świąt wszystkim
Najlepiej w teście wypadły adaptery na bity milwaukee.
Np. jeżeli dokrecasz z siłą 250 Nm to odkrecisz z siłą ~200Nm, ja bym brał wkręta i w drzewo suche wkręcał w Dęba lub Buka i porównał
Używam drugi rok Parka i uważam że najlepiej wydane 300zl w moim warsztacie:) oczywiście tylko spore wkręty ciesielskie idzie jak dzik, Porównywałem do Milwaukee serii fuel i w tym przypadku ciesze się sporo kasy zostało na inne wydatki, pozdrawiam
A to ciekawe, festool to nie ma najlepszego zakrętaka na rynku, ale Milka to myślałem ze wymiata. Jak będę miał okazje to sprawdzę ;)
@@WymyśliZrób Jeśli będziesz miał okazję sprawdzić to maleństwo, Milwaukee zakrętarka udarowa Hex M12 fid0.samo body mieści się na dłoni;) 147 NM i trzy tryby,wkręca z precyzją wkręta 10mm jak i Ciesielskiego np160mm, a tylko 12v Moja ulubiona w warsztacie.
@@WymyśliZróbJak będziesz miał okazję to sprawdź klucz udarowy marki Hilti 😉
Mam Parchsida i tego upragnionego przez Ciebie Dewalta ;). I w kwestii powiedzmy możliwości oba dają radę. Kiedyś pisałem już, jak testowałem je na szpilkach w ciągniku rolniczym, które były zdecydowanie ponad ich siły na papierze, natomiast w rzeczywistości dawały jakoś radę przy odkręcaniu. Park wiadomo, gorzej wykonany, pewnie mniej trwały, natomiast cenowo zdecydowanie na plus. Jak to w parku, jedna na ileś sztuk będzie z defektem, bo chyba kontrola jakości nie jest ich najmocniejszą stroną, ale serwis zazwyczaj wymienia wszystko bez gadania. Wg mnie to bardzo udany sprzęt za te pieniądze. A jak dobrze poszukać to można taniej dorwać z jakichś alegrowych lombardów i innych takich. Jak kupiłem za 200zł. Czasy mamy takie, że za tyle to niedługo nawet w mordę nie będzie można dostać :D, więc wg mnie to bardzo dobrze wydane 200zł. Co do Festoola to problem jest zawsze ten sam, cena :D. W tym budżecie (około 2k) mamy Dewalt DCF850 (czyli ta fajna zakrętarka), klucz udarowy Dewalt DCF921 (moment 407Nm, zrywający 612Nm, żeby było śmieszniej wielkościowo to jest tylko minimalnie większy od zakrętarki, naprawdę kozak sprzęt), i jak się dobrze zakręcić to ładowarkę i dwa aku 5Ah. Jest to zestaw zdecydowanie nie do pogardzenia ze te pieniądze. W aucie praktycznie żadna śruba nie straszna, a i w większych sprzętach daje radę. A od Festoola za tę cenę mamy zakrętarkę samo body ;). Połowę ceny bym zrozumiał, bo u nich tanio nie jest, ale prawie 2k za zakrętarkę to już zdecydowanie przesada. Szczególnie, że jest to po prostu zwykła, raczej przeciętna zakrętarka, ani nie jakaś super kompaktowa, ani też nie za mocna. A cena z kosmosu.
Mam dcf850 i dcf921 potwierdzam szatany. W aucie każdą śrubę kręcą bez problemu, małe, lekkie, poręczne i adekwatne do ceny. Używam drugi rok.
Wesołego jajka! Jak by nie nie to ze mam już zakretarka Makity to pewnie po twoim teście wziąłbym tego Parkside. Pozdrawiam!
Kupilem ostatni model tej zakrętarki na allegro , bez papierów bo była nowa po 200 zł, dokupilem w Lidlu druga żeby mieć gwarancje na jeśli by się któraś popsuła. Czyli w sumie za 500 zł mam dwie i właśnie skończyłem niedawno robic garaz drewniany . Jestem w szoki jak wkrety ciesielskie 8x220 idą jak w masło. Amumulator 4A daje spokojnie rade . Są różnice w pracy między tymi zakretarkami ale za takie pieniądze nie widzę obecnie nic lepszego do kupienia.
Mam tego parka, dla mnie jest git. Robi co ma robić. Wkręca, odkręca. Może i jest tak jak piszą, że koło porządnych narzędzi nawet nie stał, ale wybierając spośród tanich marketowych narzędzi, ciężko znaleźć coś lepszego.
Hogert zajebiste klucze, mam trochę tego, bałem się kupić ale jak przyszły to kurde się zdziwiłem :D taki klucz też sobie od nich kupie :D
Tymi urządzeniami trzeba trochę popracować, to wtedy się dowiemy jaka jest różnica😂między sprzętami i wiertarko-wkrętarkami, jak tzw. zakrętarką - impaktem😀
Witam ja mam stanleja dokupiłem 2 giego ale filmy super doradzaja uswiadamiaja ogladam prace tarasow super filmy kupować pracować nie leniuchować zdrowia pozdro😊
Rewelacja ten park
Ja z profesjonalnych sprzętów to polecam Milwaukee. Używamy w firmie różnych ich sprzętów poczynając od wkrętarek, kluczy, szlifierek kontowych, lisic, pił, nitownic, a na ukośnicy i magnesówce kończąc. Powiem tylko, że bardzo ciężko je zarżnąć.
Festool jest marka doskonale budowana ! To nic ze nie jest warta siebie ,ale chciana !
Nosiło mnie lata zeby w to pójść , na szczęście wyleczyłem się z tego ,
Jeżdżę Toyota a nie niemieckim przeprojektowanym urządzeniem i nie mogę marudzić.
Posiadam skrzynki Festool i sa doskonale ! Ale na tym skończyłem.
Festool rozpoznaje jako marke narzedziocholizmu ,ktos nad tym pracuje!
Pozdrawiam !
Sprawdzanie czy klucz odkręci śrubę dokręconą z jakimś momentem ma sens jak się zna formułę. Formuła ta jest dosyć prosta, przyjmuję się że aby odkręcić świeżo dokręconą, czystą, śrubę potrzeba około 80% siły dokręcenia, tzn śruba dokręcona z momentem 100NM wymaga około 80Nm odkręcenia. Druga sprawa, sprawdzanie czy klucze dokręcają z odpowiednią mocą, jeżeli nie mamy sprzętu który jest w stanie to zmierzyć to takie dobijanie kluczem dynamometrycznym niewiele mówi. Warto w pierwszej kolejności zauważyć, że te narzędzia nie są narzędziami precyzyjnymi i te realne odczyty względem tego co deklaruje producent mają się nijak do siebie, są to wartości orientacyjne, często niecelne i można sobie ograniczyć taki moment, złapać wstępnie śrubę po to żeby ją potem dokręcić właśnie kluczem dynamometrycznym, natomiast nie powinno się na tym polegać. Ostatnia rzecz, nie rozumiem wytykania tego braku przedłużki, z takich przedłużek korzysta się jak trzeba gdzieś wcisnąć ten klucz, lub gdy korzystamy z krótkich bitów, a co do zasady korzystając z zakrętarek udarowych powinniśmy korzystać z dłuższych bitów. Każda przedłużka, każda część którą dokładamy do klucza/zakrętarki sprawi, że ograniczamy możliwości takiego narzędzia i część momentu idzie w powietrze. Starty na takich przedłużkach potrafią być nawet kilkudziesięciu procent.
Trzeba było ustawić Parkside na 190nm i wtedy robić testy. To byłoby najbardziej miarodajne, bo wtedy moce są prawie takie same i od razu zweryfikowane by zostały aspekty prędkości i temperatury. Może jednak zrobić nowy odcinek ? :)
Festool kojarzy mi się ze stolarnią. Mieliśmy tam sporo różnych narzędzi. Najbardziej lubiłem wkrętarki. Oprócz nich mieliśmy też Makitę i Boscha. Żadna nie miała tak gładkiego startu i nie była tak wygodna w dłuższej pracy. Sprzęt nie do zajeżdżania, mimo pyłu i oparów. Bardzo szanuję markę ale dla siebie bym nie kupił z powodu absurdalnych cen. Wolę kupić Makitę lub DeWalta. Nawet jeśli pożyje krócej, to za tyle mogę kupić 2 nowe.
Super test. Subskrybuję. Nawet nie tyle długość ma znaczenie a odległość między chwytem a końcówką. w przybliżeniu od włącznika do bita. A tu akurat Parkside pewnie jeszcze lepiej wypada. W przypadku tych małych zakrętarek w sumie nawet nie sama moc jest najważniejsza ale ten komfort pracy, też to jak płynnie pracuje przycisk, czy łatwo można i z wyczuciem regulować obroty. Zwłaszcza by nie dokręcać wkrętów do drewna zbyt mocno.
Lepiej do tego kupić klucz udarowy Parksaide 1/2 jest tańszy niż zakrętarka i jest mocniejszy.
Fajny test, na następne proponuję testy bojowe, a mianowicie 10 sekund dokręcania festoolem na maxa i 10 sekund odkręcania parkiem, czy czymkolwiek innym i wiadomo, później na odwrót. Zawsze da jakieś porównanie który mocniejszy.
Kolejną kwestią jest to, że podawane Nm na tych urządzeniach, to są parametry uzyskiwane po iluś sekundach dokręcania / odkręcania i powiedzmy, że w te dane 3 sekundy powinno urządzenie uzyskać pułap X Nm. Zarówno tym parkiem i festem byś dał radę odkręcić i śrubę dokręconą na 600Nm, po prostu byś potrzebował więcej czasu (wiem, że park da radę, bo widziałem jego testy na innych kanałach).
nie dokonca jest tak jest kwestia momentu zrywającego i szczerze to wątpie czy by ten słabienki festool zerwał 600 nawet po minuncie grzania, park jak widać ma wiekszy moment i byc moze by zerwał wkoncu. Gdyby tak było jak piszesz to zarketarka 100 nm mogłaby odkrecić 2000nm tylko np po 5 minutach a wiemy że to jest nierealne. Kupiłem B3 i nawet fajnie to smiga.
@@dr00spikeee Masz rację, przesadziłem trochę, ale patrząc się po testach parka / einhella i innych wynalazków, które mają deklarowane 150-220nm, to każdy z nich dawał radę z śrubą zakręconą na 500nm. Tylko wiadomo, nie po 3 sekundach użycia.
Moment Nm narasta tylko do pewnego stopnia i jak będzie sporo różnicy względem dokręcenia a max Nm urządzenia to nie pójdzie
Pół decybela to jest bardzo dużo
Nie żebym mówił że to porównywalne sprzęty ale decybele są prawie że wykładnicze. Nie pamiętam dokładnej rozpiski ale 41 decybeli to zdecydowanie głośniej niż 40
Chaos, widzę chaos, "on nie rozumie", jedynie Milwaukee przejściówka wie po co tam jest:)
Nie jestem jakimś napinaczem ale klucz dynamometryczny, przy dokręcaniu na określony moment, powinno się trzymać tylko za rękojeść. Klik klucza przy osiągnięciu momentu wynika z ustawionej na pokrętle długości dźwigni wewnątrz klucza. Pomaganie sobie drugą ręką w innym miejscu fałszuje siłę dokręcenia. W rzeczywistości śruba/nakrętka jest dokręcona z większą siłą niż ta ustawiona na kluczu.
Ja ten klucz pierwszy raz w życiu miałem, myślałem ze instrukcja telefoniczna kolegi mechanika mi wystarczy ;) najwidoczniej muszę się jeszcze podszkolić ;) dzięki 💪
Który model tej zakrętarki testowałeś, bo to ważne: B2,B3, czy C3 ?
И мене занима, мислим да је Б3.
Właśnie nie mam pojęcia o co chodzi z tym a1,B3,C3. chwilę myślałem że to o akumulatory chodzi 🤔
To są jakieś wersie im wyższą literka tym chyba świeża wersja.
@@WymyśliZróbtak ale z założenia jest A,B i C, A to najwyższa klasa, B to średnia i C najsłabsza, Każda cyferka wyżej oznacza kolejny nowszy model danej klasy A1
już tłumacze serie A są topowe, B srednie, C najsłabsze niby. Kazda wyższa cyferka oznacza kolejny nowszy model danej klasy A1
Do odrobienia lekcja z różnicy pomiedzy mocą a siłą.
W sumie masz racje ;) nie zawsze ten coś jest najsilniejszy najszybciej gasi światło 😂
A teraz pytanie,czy dłużej podziałałyby 6 wkrętarek z parka czy ta jedna z festoola.
Wydaje mi się ze spokojnie jeden festool przeżyje 10 parksaidow ;)
To oczywiste ze jeden festool
Myślę, że jednak 10 parksidow, ponieważ zawsze się trafi taki z kilku sztuk, którego nie można zajechać nawet skacząc po nim, a i mamy w razie awarii na wymianę od ręki 😂
chyba jedyne parki jakie miałes to te zielone xD.
Ludzie ,co tu dywagować. Cena w stosunku do jakości mówi wszystko,ja mam i działa jak wściekłe. Za te pieniądze to mam 6 w cenie festoola . 5lat gwarancji,czego chcieć więcej. Nie wiem z jakiego powodu miałbym przepłacać,kręciłem tym dachy, belki drewniane,wykręcałem potężne wkręty i wszystko szło
To może teraz test zagłebiarki aku performance i festoola ?
Muszę narazie odpocząć od tych testów :) ale nie mówię nie ;)
Test pokazuje że parkside ma faktycznie deklarowana moc
Konkretny film
Jesli chodzi o zakretarki i inne wkretarki to wielkiej roznicy nie ma ale jak sie porowna zaglebiarke festool z jakakolwiek inna to juz jest bardzo duża różnica w użytkowaniu. No chyba ze mafell ale to juz jest wyższa półka.
Pozdrawiam
Dokładnie takie sprzęty jak wkrętarka, szlifierka itp. Mają się tylko kręcić ;) wiadomo: ergonomia, dodatki, komfort pracy ale to i tak nie zmienia faktu że dużej różnicy nie ma w porównaniu z innymi markami
Kolejna grupa narzedzi to szlifierki oscylacyjne lub rotacyjno oscylacyjne jak ets albo rtsc bija na glowe konkurencję pod względem zbierania i odsysania juz nie wspominając o szlifierkach rotex które po prostu "zjadają " powierzchnie drewniane 😀
Pozdrawiam
W narzędziach nie zawsze chodzi o siłę i prędkość. Ważna jest bezawaryjność i ergonomia. Trochę sprzętu miałem już w rękach i ciężko porównywać marketowe do sprzętu profesjonalnego. Dla majsterkowicza Parkside jest po prostu świetny ale przy codziennej pracy to nie ma nawet sensu zarwać sobie głowy. Są firmy jak Festool które są wyspecjalizowane w konkretnych branżach i ciężko do nich nawet porównywać firmy które produkują sprzęt profesjonalny, niestety to jest inna liga.
Muszę przyznać, że trochę dziwnie się to oglądało... ;)))
Zapomniałeś o jednym teście, ale to tam ci już napiszę żeby nie dolewać oliwy do ognia.
I coś tam jeszcze... ;)))
Festool to dobry jest do skrecania mebli,a nie wkretow ciesielskich.
Może nie maja najmocniejszych wkrętarek na świcie, ale chyba nie jeden cieśla działa na ich sprzęcie.
Jedna rada, jak uzywasz tego typu klucza dynamometrycznego, to staraj sie trzymać go tylko za ryflowaną część rączki, chwytając go bliżej zmniejszasz dźwignię i powstaje błąd pomiaru momentu, zazwyczaj klucz przeskoczy przy mniejszym momencie 👍
Nie prawda. Skracasz dźwignie , więcej siły będziesz musiał użyć by wytworzyć odpowiedni moment. Sam klucz dynamometryczny sprawdza jakim momentem działasz na niego , nieważne czy to bliżej nasadki czy dalej ,czy dołożysz rurę....
I tak powielasz błędy innych... W dobrych kluczach oprócz karty kalibracji dostajesz instrukcje jak poprawnie używać i kalibrować klucz, rączka nie bez znaczenia jest ryflowana na odcinku 7-10 cm co przy używaniu większych kluczy, które wymagają siły obu rąk, może być kłopotliwe, ale to daje gwarancję błędu pomiarowego na poziomie +-2% , dlatego dobrzy mechanicy robiąc silniki tak się męczą z jedną ręką , ale już z zegarem używają pełnej mocy obojga rąk 😅. Polecam obejrzeć filmik Roberta deptuly
Oszustwa kluczem dynanometrycznym (linka nie wstawię bo YT usunie automatycznie). Tam bardzo obrazowo pokazuje jaka jest różnica kiedy w klasycznym kluczu dynanometrycznym skrócimy lub wydłużymy długość dźwigni... Oczywiście nowoczesne cyfrowe klucze nie mają już z tym problemu bo pomiar odbywa się bezpośrednio na osi śruby, no chyba że używa się specjalistycznych nasadek, to też trzeba zwracać uwagę na długość ramienia do kierunku przykładnej siły ...
@@chilo1990Przestań takie głupoty wypisywać bo inni to czytają i jeszcze łykają jak pelikan.....
To wieszanie się na kluczu dynamometrycznym przez autora testu ....aż oczy bolą.
@@pikas4Przy kluczu dynamometrycznym elektronicznym (np. STAHLWILLE MANOSKOP 714) też ma znaczenie gdzie przykładasz siłę dlatego taki klucz posiada rączkę za którą należy trzymać w momencie dokręcania.
Pozdrawiam 👍
Ja w mojej milwaukee 226nm urywam przejściówki na 1/2 co masz
No to jeśli zakrętarka Milwaukee niszczy przejściówki Milwaukee to chyba nie za dobra reklama sprzętu 😅... Zaletą udaru jest systematyczne dokręcanie z mniejszym momentem niż ten docelowo osiągany , widocznie zakrętarka Milwaukee ma zbyt ciężkie kowadełko 😅
Ostatnio pisałem, że padła wyrzynarka. Serwis napisał, że chętnie wyślą mi nowy sprzęt w ramach gwarancji. No i czekam sobie ponad tydzień i zagadałem, kiedy wyślą bo już minęło trochę czasu a oni ... no ale teraz to nie mamy wyrzynarek żeby wysłać i nie wiemy kiedy będą i jak coś to zwrot pieniędzy. Napisałem że wolę poczekać ale żeby napisali czy trzeba czekać miesiąc czy rok - nie mamy i nie wiem czy będziemy mieć...dodam że na stronie Lidla cały czas dostępna od ręki tyle że 80zl drozsza niż wtedy
Za premium się płaci
@@marcinpawe1864 to odpowiedź do mojego komentarza odnośnie reklamacji parksida?
No i premium chyba trochę bardziej przejmuje się ekologia a to tez nie są tanie rzeczy ;)
Próbujemy być pro, "Nie klucz, tylko nasadka". Ale w tle brzmią tylko "njutony". "moc 270 niutonów". MOC? Niutony? Nm to "njutony"? Moc nie wyraża się czasem w Watach? Jest szansa na rozróżnienie mocy od momentu obrotowego ?
to także jest moc xd moc to nie tylko Waty. Moce sa wyrażane w dżulach J, Niutonometrach Nm, Watach, Koniach mechanicznych...
@@lavine6069W koniach mechanicznych na upartego można choć to nie z SI. Ale mylenie momentu obrotowego, mocy i energii?
@@krzysztofszawia2056 to nie jest mylenie xD to wszystko to jednostki mocy w danych dziedzinach xD.
@@lavine6069 nie wiem do końca czy piszesz poważanie czy dla żartów.
@@krzysztofszawia2056 nie, nie pisze dla żartów polecam sobie wpisać czego to są jednostki.
1900 za body Festoola???? Ja za zestaw z 2xaku 4Ah, ładowarką i dodatkowym sortainerem z wyjmowanymi pojemnikami (kosztuje 300) dałem 1625 z wysyłką. Nie na olx od "kogoś", od oficjalnego dystrybutora z 3 lata gwarancji all inclusive... Festoola można skompletować za rozsądne pieniądze...
Jaki to jest model dokladnie tego parka ?
Ok skoro zakrętarki mamy omówione to kiedy test odkrętarek?
W testach lepszy, ale w podsumowaniu nie przejdzie Ci przez gardło ze wygrał, jak na fanboya festoola przystało :)
jak przeliczysz na cenę to masz 6 parksidów w cenie 1 festoola
daje ci to sumaryczną gwarancję na poziomie 12 lat! (6szt x 2 lata)
Oczywiście że grupa docelowa tych producentów jest inna, i trudno te narzędzia w ten sposób porównywać. jednak osobiście uważam festoola za zbyt drogą markę - za ten zakrętak uczciwą ceną była by połowa jego ceny.
Nie nie, to nie moja wina, ja mówiłem ze festool lipa, ze drogi, ze nawet przerzucam się na parka….. ale montażysta wszystko wyciął i wyszło jak zawsze 😂😂😂 No co ja zrobię ze kocham Festoola. Nawet jak by mi się rozsypał w rękach to pewnie bym pokazał jak fajnie działa gwarancja 😂😂😂
Parkside performance ma 5 lat gwarancji
@@ggterror8272 w takim razie 30 lat GW festool na pewno nie bedzie mial :-)
Wolałbym porzucić majsterkowanie niż 30 lat pracować parksaidem, to brzmi jak wyrok 😂
To jest porównanie tak naprawdę jednorazowe... Gdyby porównać te narzędzia przez np rok czy dwa to Parkside by tak fajnie nie wyszedł :))) Tym bardziej takie narzędzia jak Festool kupuje sie nie tylko dla samej "mocy" ale również dla wytrzymałości w dłuższy okresie czasu, szybkości naprawy(gwarancji) i nie czekania np 2 tyg na narzędzie i robota stoi, jak i ergonomii. Tak samo można by napisać o Hiltim że wsm mocowo nawet i Parkside przez chwile będzie mocniejszy ale jak by zacząć ciorać oba sprzęty to parkside by godziny nie wytrzymał. Parkside to fajna marka narzędzi ale do domowego użytku ewentualnie do lekkiego użytku na budowie.. pozdrawiam ;p
czy mi sie wydajw czy nie wspomniales o gwarancji
Witam. Ja mam b3 od roku jak dla mnie kolo domu bajka wkrety sruby wszystko mi sie podoba🫡🧑🔧
Jeśli chodzi Milwaukee, to nie będzie szybszy od Parkside, bo ta zakrentarka Parkside, to po prostu zakrentarka Milwaukee w innej skorupie.
Hmmmm ??? Ciekawa teza, nie mówię ze to zła zakrętarka ale żeby Milwaukee ???
@@WymyśliZrób znaczy, jak się otworzy i porówna Parkside i Milwaukee w środku, to silnik bezszczotkowy wygląda na identyczny
@@WymyśliZróbjak sprawdziłem, to w aktualnej wersji B3 silnik wygląda już inaczej (chodź w testach zakrentarka wypada jak Milwaukee, raz lepiej, raz gorzej, ale średnia ta sama), ale w poprzedniej pierwszej wersji A1 silnik wyglądał identycznie. Najprawdopodobniej Parkside musiał się wzorować mocno na Amerykanach przy budowie swojej zakrentarki, co całkiem dobrze im wyszło (nie licząc wersji B2).
Nakrętki łatwiej odkręcić niż śruby
Proponuję zrobić test po roku używania ...
xD a co to zmieni? Bo jak znam sie na elektronice to nic kompletnie sie nie zmieni.
Jak będzie 130 Nm to 120 strzeli.😁
parkside po zmianie kowadełka działa jak klucz udarowy o niskiej mocy i kosztuje 200zł
❤🐥
W przypadku wkrętarek , zakrętarek, wiertarek i wszystkich innych urządzeń udarowych nie ma nic lepszego niż Hilti, Festool jedynie sprawdza się w przypadku urządzeń do cięcia i szlifowania drewna takich jak np. zagłębiarki czy szlifierki.
@@ghostanddiy a tu dla odmiany masz łapkę.
Może i festool dłużej ale żywotność x 10
Nie móc a siła. Nie newtonów a Nm-metrów. A to nie jest klucz udarowy do nakrętek tylko zakrętarka do wkręcania dużych wkrętów ciesielskich w drewno. Bierzesz się za testowanie czegoś o czym nie masz pojęcia.
Obiecuję poprawę 😘
Festool jest przereklamowany drogi i płaci się tak naprawdę za markę. W ogóle w przypadku wszystkich bardziej znanych marek płaci się za markę nie za jakość moc czy wykonanie. W porzypadku karchera jest identyczna sytuacja. Ogółem sprzęt często da się kupić sporo taniej z lepszym wykonaniem tylko bez marki a wytrzymałość ta sama a nawet lepsza.
Nie mówię że nie masz racji, ale to nie tylko nazwa. Podaj mi przykład tajnego, równie dobrego narzędzia co Festool, Hilti, Mafell,
@@WymyśliZróbhikoki dawniej hitachi, i AEG firma od nastu lat związana z produkcją komponentów elektrycznych silników średnich i dużych mocy itp. 2x tańsze i myśle ze jeszcze by wygrały z tymi co wymieniłeś
ja pierdzule ale szatan ;D
Chyba momentu nie siły.
Za Festool kupisz 5 szt Parksaide
Ja sie zastanawiam z czego tem festool jest wykonany jakies kosmiczne materiały z NASA ze taka chora cena , dziwi mnie że kto kolwiek to kupuje
Jak biorę ta szlifierkę w rękę to tez się nad tym zastanawiam ;) ale festool nie tylko to ma w ofercie. Inne narzędzia naprawdę są warte swojej ceny. Oczywiście doceni to osoba która zarabia tymi sprzętami. Bo narzędzia są super, serwis jest błyskawiczny i wiele innych zalet, ale żeby to docenić po prostu trzeba pracować tymi narzędziami. Dla zwykłego majsterkowicza nawet Parksaid wystarczy ;)
No nie wiem 6x drozej, ale co ten festool więcej potrafi, raczej niewiele aby usprawiedliwić taka różnice w cenie. To jednak są narzędzia pracy, a nie mercedes którym chcesz się pokazać.
Popieram że cena jest horrendalnie wysoka ale nie mów że nie ma narzedziofreakow, którzy kupują nawet majtki z logo swojej ulubionej marki. I choćby było 10 razy drożej to i tak kupią bo są fanbojami. Wystarczy na ig wpisać milwaukeetoolsaddict...co tam się dzieje. Skrzynka za grubą kasę do której wchodzi pewnie z 6 elektronarzędzi a tam tylko pianka, jedna wkrętarka, Aku i może bity...
Umówmy się, Mercedes to takie samo g…. Jak Parksaid 😂 tylko BMW ;) a co do sprzętów to frstool jest troszkę droższy ale tutaj się płaci za trwałości. Raczej się nie pomylę jeśli powiem, ze moim sprzętami będę pracować mojej dzieci. A nawet jak się coś popsuje to będę mógł to naprawić za 5 czy 10 lat. Takie podejście mi się podoba i to jest ekologia, a nie generowanie śmieci, bo po co naprawiać skoro się nie opłaca.
Tylko jak ci się parkside zepsuje a nie masz gwarancji wyrzucasz na śmietnik bo nawet producent nir udostępnia do tego szajsu części.
Skąd wiesz, że mieszam na wsi i mam dresy 😂😂😂
@ghost Mercedes to marka premium, produkująca auta luksusowe, podałem ja jako przykład. Nie mam mokrych snów nt. Mercedesow. Osobiscie wole auta japońskie. Jak posiadasz samochód za 500tys to jest to twoja wizytówka, nie kupuje się takiego auta, żeby wozić nim cement.
Tutaj problem będzie taki zę parkside porobi 2/3 miesiące albo rok z groszem i padnie. Festool będzie robił latami.
@@BAKTERIA1985 ja mam w robocie mała szlifierkę parksida no jako tako ale gunwo jednak. W internecie ludOe raczej narzekają na to. Z kolei w domu mam młotowiertarka wkrętarkę einhella kupiona w Kauflandzie. Działa nie narzeka wierci, tłucze, wkręca.
@BAKTERIA1985 to że ktoś jest zaradny i stać go nawet na przereklamowane narzędzia które kosztujesz 10x tyle co parksiad nie znaczy że ktoś jest baranem ;) czuje w Twojej wypowiedzi ból dupy, polecam wziąć się do roboty a nie pchać swoją frustrację w internet ;)
zakrętarki z takim uchwytem nie są do takich śrub
Niutonometry, Amperogodziny itd..
Inżektory też ? ;)
Jeszcze żyją ludzie dla których takie „detale” mają znaczenie ;-)
znowu park wygral
Trzeba przyznać ze ten klucz parksaidow wyszedł. Pytanie jak z trwałością, ale z tych wszystkich narzędzi to ten klucz bym sobie zostawił
Wystarczy rozebrać i porównać ,widać od razu że parkside jest dla amatora
Kurde wiesz co ja mam takie umiejętności, że jakbym to rozłożył to bym poskładał z dwóch jedną 😂 i nic by nie działało
i tu byś sie zdziwił, przekładnie są tak samo wykonane, obejrzyj sobie porównanie wkretarki dewalta z parkiem,wszystko to samo.
Bzdurny test do tego co odkręcasz to powinien być klucz cyfrowy to pokarze z jaką siłą jest dokręcone , a nie że coś ci strzela,😂😂😂
Z tym 1787 brutto za TID 18 basic to popłynąłeś, za tysiaka już kupisz nówkę.
To są ceny ze stron ;) to ze można kupić tanie Festoola czy parka to oczywista sprawa, ale 1000 zl ? Hmmm takiej ceny to mi Łukasz nawet nie zrobi ;) No chyba, ze masz dostęp do sprzętów, które spadają z TIR’a 😂
@@ghostanddiy w styczniu płaciłem dokładnie 920 zł brutto za TID 18 basic na Allegro, oczywiście nowa z pełną gwarancją, co prawda to były stare ceny z przed podwyżek ale widzę że teraz za około 1200 już da radę, a za 1400 z gratisowym aku. Festool nie taki drogi jak go malują :D
Nie dotrwałem nawet do połowy, za dużo gadasz a za mało robisz, nie mam czasu na takie słuchowiska
Ale czas na napisanie komentarza miałeś ;) za co bardzo dziękuje 💪
Park w niczym nie odstaje, a w większosci kopie dupsko festoolowi, ale podejrzewam ze za 10 lat festool będzie dalej działał, a park będzie od dawna leżał popsuty na półce. Te ceny x3 czy x6 to głównie przez żywotność mi się wydaje
Może nie tyle średnica wkręta ciesielskiego co sposób wykręcania. Wzdłuż włókien zawsze lepiej się kręci niż w poprzek
Mam zieloną zakrentarke parksaida i bardzo sobie chwale robiłem nia mase rzeczy przy domu i nie mam zastrzeżeń.
moj ojciec tez ma 8 lat tą zieloną na szczotkach i dalej to chodzi ,nie wiem jakim cudem 😂.
Weź zrób testy z milwauke, dewaltem, albo flex. A nie porównujesz go do jakiegoś dziadostwa . Gwarantję Ci, że podobne cenowo uraszenia tych trzech firm, zjedza ten badziew festoola na snidanie. Najmocniejsza zakrętarka dewalta daje rade do 800 niutów, bodjaze tyle samo daje flex , a najnowszy milczek nawet do 900.
festool jest przereklamowany fest i przejechali z cenami fest, a parkside jest zajebisty w swojej klasie cenowej, dodatkowo masz 5 lat gwarancji i wymieniają bez problemu xD, mam już troche tego sprzętu i ani jeden sie nie zepsuł jeszcze.
Heheh festool wypadl srednio nonale tylko 5 razy drożej 😂
No trzeba przyjąć że ten zakrętak jest wyjątkowo udany. Festool też jest spoko tylko cena ;)