Вітаю всіх з цим важливим для всіх нас днем! Наше завдання зробити так щоб наступні покоління зустрічали День Незалежності в мирній, квітучій, але сильній і впливовій країні.
Дякую. Для мене цей ролик не містив нової інформації, але все, що було в ньому сказане відповідає моїм завданням про те як і чому все було. Одже сподіваюся що в інших роликах, які міститимуть нову для мене інформацію вся вона буде підібрана так само якісно, як і в цьому
Напрочуд поверхневе відео. Ви все дуже спрощуєте і змішуєте в купу: марксизм, радянський соціалізм, радянський комунізм, радянську ідеологію, диктатуру, різні економічні категорії, умови і чинники. Якщо ви хочете висвітлити економічні причини розвалу срср то ви повинні їх розділити, назвати і пояснити. Окрім них були ще політичні. Окрім них були ще соціально-культурні, історичні, і купа інших. Це досить складна тема, яку треба досліджувати.
ахха, оцей момент "ви ж не дивитеся це відео на роботі" 🤣 прекрасно. ну і про економіку теж цікаво, бо це теж про те, як влаштоване і як функціонує суспільство.
Мені вкрай не симпатична Радянська система, але все-таки планова економіка була (відносно) ефективна в індустріальну епоху, коли забезпечувала перехід від аграрного до індустріального суспільства чи задовольняла воєнні потреби. І виявилась вкрай неефективною коли цей перехід завершився. Тому маємо стрімке зростання до початку 70-х і колапс потім. Важко сказати, можливо СРСР міг зберігтись як єдина політична система з більш компетентним (і жорстоким) керівництвом, а от економічна модель вочевидь була приречена.
Не у всьому згоден з висновками. Україна разом з негативом (так, корупція, відсутність досвіду державотворення, відсталі сектори економіки на кшталт АПК та легкої промисловості) у спадок від СРСР отримала ще й державу у кордонах 1991 року (СРСР силоміць об'єднав майже усі українські землі в межах УРСР), розвинену металургійну та хімічну промисловість на якій український олігархат зміг вїхати у список Форбс, ВПК, продукція якого користувалась попитом на світовому ринку, труби за якими транспортувалась дешева енергоносії з РФ у Європу, дешеву електрику (ті ж АЕС), доволі хорошу освіту та медичну систему. Це непогані умови для старту. Те, що наша держава цей спадок використала так, як вона його використала то вже інша справа.
СРСР був приречений з 30 року з початком згортання політики коренцізації і нової економічної політики. З цього моменту імперський тиск і як противага народний антагонізм почали набирати силу.
На початку 90-х один россійський економіст(?) висловлював іншу думку. Він спирався на те, що рівень падіння ВВП в СРСР був меншим за рівень падіння ВВП в США під час Великої депресії. Але це не змусило американців змінити політичний устрій. В СРСР важливий не сам розпад, а важлива саме зміна політичного устрою. За думкою цього економіста розпад ініціювали еліти СРСР. В той час партійні керівники, адміністративні керівники усіх ланок від міністрів до директорів заводів могли їхати за кордон (у нас директор лісопильного заводу в карельськом селищі на 4000 мешканців був у Сингапурі, наприклад). Вони бачили що там еліта живе набагато краще. Що тоді заробляв директор завода? Ну 400-700 рублів. Звісно, були "ліві" гроші, був статус, більше можливостей "дістати", "отримати" (квартира, меблі, побутова техніка). А капіталізм давав змогу заробляти більше. Тож всі ці партократи, керівники ВЛКСМ та просто директори великих підприємств зажадали капіталізму. І він стався. Але це лише версія, звісно.
Тут надто багато припущень. Вірити даним ВВП СРСР все одно, що вірити, в ₚосійські дані військових втрат. Видавання бажаного за дійсне. Та й мені ближча логіка бритви Генлона. Банальна неосвіченість та некомпетентність уряду СРСР виглядає більш вірогідно.
@@NeApolitychni Це так. Я просто написав одну з версій ) Достатньо згадати як в СРСР змінювалися податкові системи чи як боролися з інфляцією. Але некомпетентність це не зовсім вірне слово. Якщо брати суто економіку то це надскладна система, яка не піддається математичному опису. Тому різні розрахунки і висновки викликають посмішку. Беремо просто фінт вухами зі зниженням відсоткової ставки від Fed, який вони провернули колись давно і отримуємо те, що економіки розвинених країн мають те, що зараз (високі ціни на житло, зростання цін на нафтопродукти, а на додадчу і інфляція вже на продукти харчування). Некомпетентність? Слідування політичним інтересам? Купа факторів. Так і СРСР. Але головний Ваш висновок дійсно вірний. Така система неспроможна існувати внаслідок цілковитої нежиттєздатності. Вона трохи жила, поки Хрущов остаточно не знищив приватний бізнес в СРСР. Далі все вже дуже круто розписано в відео!
Я не розумію, як у такого чудового каналу так мало підписників, треба якось його розшарити, контент дуже якісний.
Вітаю всіх з цим важливим для всіх нас днем! Наше завдання зробити так щоб наступні покоління зустрічали День Незалежності в мирній, квітучій, але сильній і впливовій країні.
Вже не може бути інакше 😉
Дякую. Для мене цей ролик не містив нової інформації, але все, що було в ньому сказане відповідає моїм завданням про те як і чому все було. Одже сподіваюся що в інших роликах, які міститимуть нову для мене інформацію вся вона буде підібрана так само якісно, як і в цьому
Чудово, що маємо таких освічених глядачів. Цікаво почути Вашу думку на рахунок наступного нашого відео 😉
Дуже цікаво буде побачити нові економічні відео
Дякуємо, з Днем Неазлежності🇺🇦 Разом до перемоги💙💛
Зі святом 🙌
Напрочуд поверхневе відео. Ви все дуже спрощуєте і змішуєте в купу: марксизм, радянський соціалізм, радянський комунізм, радянську ідеологію, диктатуру, різні економічні категорії, умови і чинники.
Якщо ви хочете висвітлити економічні причини розвалу срср то ви повинні їх розділити, назвати і пояснити. Окрім них були ще політичні. Окрім них були ще соціально-культурні, історичні, і купа інших. Це досить складна тема, яку треба досліджувати.
Неймовірно крутий і якісний контент! Дякую за Вашу роботу 😊
Дякуємо! Будемо вдячні, якщо ви поширите наш канал поміж друзів, щоб більше людей змогли зацінити нашу крутість 😅
Дякую за ваш вклад в розвиток українського ютубу!
Екомонічні теми також вітаються, дякую за кожне ваше відео! 👍
Вау. Цікавлячись цією темою, я нічого нового не почув, але все ж якби цей канал існував 3 роки тому, це б мені спростили шлях) Підписка
ахха, оцей момент "ви ж не дивитеся це відео на роботі" 🤣 прекрасно.
ну і про економіку теж цікаво, бо це теж про те, як влаштоване і як функціонує суспільство.
Дякую за відео. Зі святом! Економічні теми також дуже цікавлять.
Обовʼязково поговоримо і про економіку 👍
Як завжди дуже докладно! Дякуємо :) З Днем Незалежності!
Зі святом! 🇺🇦🤗
Дякую за відео!
Дякуємо за перегляд 🤗
Вітаю 💙💛💐Дякую за цікаве відео. Чекаю наступного 👏
А ми вже над ним працюємо 😉
Дуже цікаво, дякую! Економічні теми цікаві і важливі.
Дякую, наступна теж економічна 👍
Дякую!!!
Дякую! Дуже крутий контент. Дивуюся, чого так мало підписників та переглядів. Успіхів вам!
Дуже цікаво. Дякую!
🙇♀️
З днем незалежності! Дякую за цікаве відео! 💙💛
дякую❤
Моя ідея для відео - розібрати політичну систему США, в чому різниця між демократами і республіканцями та чому для нас це важливо.
Круто дякую крутий контент топ автор давай іще!
Економічні теми дуже цікаві! Політика і економіка завжди повʼязані. Тому більше економічних відео)
Дякую. Дуже інформативно. Так тримати!
Дякуємо 😊
Дякую вам за ваші відео 💚
🥰
Дякую за відео в День Незалежності ! 💙💛
Економічні теж цікаві. Запалюйте. Дуже професійно. Гарна команда.
Якщо економічні цікаві - чекайте наше наступне відео 😉
Про економіку теж цікаво)
Тоді чекайте наступні випуски 😊
Дякую! Ви супер!
Україна понад усе!
Дякуємо 🙂
Однажды при феодализме говорили "капитализм невозможен"
Зі святом!!!
Навзаєм ❤️
Токсичні відносини з колишнім, після яких Україні треба пройти свій шлях терапії.
Часом болючої 😞
🇺🇦
Економічні питання також важливо обговорювати.
Погоджуємося 🫶
Гідний контент для гідних українців💛💙
І для гідних підписників 😘
Лайк)
Економічні теми топчик
Питання тільки- як це називається, неаекономічні?
Можливо колись розширимось і окремо в НеАЕкономічний канал 😅
Маркс не нехтував особистими інтересами, навпаки, він перший, в економічній теорії, підкреслив важливість талантів і амбіцій кожного робітника^^
цей канал не дуже славиться своєю неупередженістю
Хоч тисяча років пройде, а для нас то будуть покидьки, які депортували беззахисний народ, коли чоловіки воювали на фронті.
З днем незалежності!
Якісний контент, треба більше підписників і реакції на це(
Дяка, Ви вже допомагаєте своїми коментарями. А якщо поділитися з друзями - то ми взагалі будемо в захваті 🥳
🔥
Цікавит тема впливу діаспори на творення української державності, особливо у розрізі періоду 1991-2022 )
Цікава тема, додамо до нашого списку!
З Днем Незалежності 💛💙
Сподіваюсь Ви гарно відсвяткували 😉
Мені вкрай не симпатична Радянська система, але все-таки планова економіка була (відносно) ефективна в індустріальну епоху, коли забезпечувала перехід від аграрного до індустріального суспільства чи задовольняла воєнні потреби. І виявилась вкрай неефективною коли цей перехід завершився. Тому маємо стрімке зростання до початку 70-х і колапс потім. Важко сказати, можливо СРСР міг зберігтись як єдина політична система з більш компетентним (і жорстоким) керівництвом, а от економічна модель вочевидь була приречена.
🌪️🌪️
Топконтент!
Дякуэмо за топкомент 😊
Не у всьому згоден з висновками.
Україна разом з негативом (так, корупція, відсутність досвіду державотворення, відсталі сектори економіки на кшталт АПК та легкої промисловості) у спадок від СРСР отримала ще й державу у кордонах 1991 року (СРСР силоміць об'єднав майже усі українські землі в межах УРСР), розвинену металургійну та хімічну промисловість на якій український олігархат зміг вїхати у список Форбс, ВПК, продукція якого користувалась попитом на світовому ринку, труби за якими транспортувалась дешева енергоносії з РФ у Європу, дешеву електрику (ті ж АЕС), доволі хорошу освіту та медичну систему.
Це непогані умови для старту. Те, що наша держава цей спадок використала так, як вона його використала то вже інша справа.
А чи був у вас відеорозбір теорії марксизму?
Є відео з коротким вступом до теорії Капіталу
Дякую за відео. Але це ми розуміємо що СРСР був приречений на загибель, а наших бабусь і дідусів цим не переконаєш. Вони як завжди вперті.
СРСР був приречений з 30 року з початком згортання політики коренцізації і нової економічної політики. З цього моменту імперський тиск і як противага народний антагонізм почали набирати силу.
сподіваюсь так колись скажуть і про рф
Схоже ₚф не дарма взяла на себе роль "правонаступниці" СРСР 🤷♀️
30,2
На початку 90-х один россійський економіст(?) висловлював іншу думку. Він спирався на те, що рівень падіння ВВП в СРСР був меншим за рівень падіння ВВП в США під час Великої депресії. Але це не змусило американців змінити політичний устрій. В СРСР важливий не сам розпад, а важлива саме зміна політичного устрою. За думкою цього економіста розпад ініціювали еліти СРСР. В той час партійні керівники, адміністративні керівники усіх ланок від міністрів до директорів заводів могли їхати за кордон (у нас директор лісопильного заводу в карельськом селищі на 4000 мешканців був у Сингапурі, наприклад). Вони бачили що там еліта живе набагато краще. Що тоді заробляв директор завода? Ну 400-700 рублів. Звісно, були "ліві" гроші, був статус, більше можливостей "дістати", "отримати" (квартира, меблі, побутова техніка). А капіталізм давав змогу заробляти більше. Тож всі ці партократи, керівники ВЛКСМ та просто директори великих підприємств зажадали капіталізму. І він стався. Але це лише версія, звісно.
Тут надто багато припущень. Вірити даним ВВП СРСР все одно, що вірити, в ₚосійські дані військових втрат.
Видавання бажаного за дійсне. Та й мені ближча логіка бритви Генлона.
Банальна неосвіченість та некомпетентність уряду СРСР виглядає більш вірогідно.
@@NeApolitychni Це так. Я просто написав одну з версій ) Достатньо згадати як в СРСР змінювалися податкові системи чи як боролися з інфляцією. Але некомпетентність це не зовсім вірне слово. Якщо брати суто економіку то це надскладна система, яка не піддається математичному опису. Тому різні розрахунки і висновки викликають посмішку. Беремо просто фінт вухами зі зниженням відсоткової ставки від Fed, який вони провернули колись давно і отримуємо те, що економіки розвинених країн мають те, що зараз (високі ціни на житло, зростання цін на нафтопродукти, а на додадчу і інфляція вже на продукти харчування). Некомпетентність? Слідування політичним інтересам? Купа факторів. Так і СРСР. Але головний Ваш висновок дійсно вірний. Така система неспроможна існувати внаслідок цілковитої нежиттєздатності. Вона трохи жила, поки Хрущов остаточно не знищив приватний бізнес в СРСР. Далі все вже дуже круто розписано в відео!
Слава Україні!!! Героям Слава!!! Слава нації!!! П*здець російській федерації!!!
Ось ось, під кінець ви уже починаєте говорити більш структуровані речі)
+
😺
31
31,1
комуністи найтупіші люди в світі.
Ну їх ідеологія м'яко кажучи утопічна 😬
Постійно на роботі в ютубі (Польща)
Інакше би здуріла
Дякую за відео!