Курсанти здобували марунові берети

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 6 фев 2025
  • Курсанти Військової академії (м. Одеса) факультету спеціалістів Десантно-штурмових військ пройшли комплексне заняття з подолання тактико-вогневої психологічної смуги перешкод на базі військової частини. Зазвичай, саме на цьому етапі юнаки приймають для себе чи не найважливіше рішення в житті: чи стане сил носити почесне звання військовослужбовця ДШВ. Інструктаж і напутнє слово перед початком смуги - короткі: заходи безпеки, неухильне виконання умов проходження навчальних місць і в жодному випадку не залишити своїх.
    Комплексне заняття включало в себе рух в умовах задимлення, проходження тунелю - в умовах замкнутого простору і обмеженої видимості, рух пересіченою місцевістю, завантаження в бронетранспортер і спішування десанту, дії за ввідними - умовний поранений, якого треба евакуювати, раптовий «обстріл», розосередження, групові вправи на силу та витривалість.
    Обов’язкова традиційна вправа на злагодженість дій - водна перешкода - групове перенесення колоди по пояс у воді. Під час проходження етапів смуги перешкод курсантами військовослужбовці-інструктори активно використовували засоби імітації та дими, подавали ввідні - «обстріл», «поранений» тощо, щоб максимально наблизити виконання вправ до бойових умов.
    Після групової вправи з колодою - час обсушитися і підготуватися до пішого маршу в розташування частини. Під звуки оркестру курсанти забігають на спортивний майданчик, де на них чекає фінальний етап - спаринг з інструкторами з рукопашного бою - щоб виявити, скільки сил ще залишилося у курсантів після проходження смуги.
    Основна місія кожного військовослужбовця - перемога над собою, над життєвими викликами і, врешті, над ворогом. До ритуалу посвячення у ряди воїнів десантно-штурмових військ допускають лише найкращих.
    Пройшовши випробування вогнем, водою і перешкодами, на стройовому плацу частини курсанти промовляють слова Клятви десантника. Командири підрозділів військової частини вручають курсантам маруновий берет.
    Це хвилюючий момент, до якого молоді десантники йшли дуже довго, не шкодуючи сил, протягом напруженого тренувального дня.
    Присутні вшанували пам’ять полеглих військовослужбовців частини хвилиною мовчання і поклали квіти до підніжжя Меморіалу Пам’яті.
    Миколаївські десантники, які планували, забезпечували та організовували проходження комплексної смуги перешкод, зі свого боку зробили все можливе, щоб курсанти-першокурсники отримали безпосередній практичний досвід і вишкіл, посильне навантаження, перевірили себе і своїх друзів, навчилися діяти разом в незвичних і важких умовах, повірили у власні сили та відчули командний дух.
    Подібні комплексні тренувальні заняття проводяться для всіх молодих військовослужбовців, які проходитимуть військову службу в частині.

Комментарии •