Коли не вистачає сил | Поради психолога | Наталія Сабліна
HTML-код
- Опубликовано: 10 фев 2025
- Коли не вистачає сил | Поради психолога | Наталія Сабліна
Коли не вистачає сил.
Стресове навантаження стає постійним тлом сучасного ритму життя. І ми щоразу намагаємося посилити цей стрес додатковим навантаженням; вже я це на собі відчув: завантаженість на трьох роботах виснажували увагу наприкінці дня, і не тільки увагу, а й сили. Яке там читати, займатися написанням статей, спортом чи навчатися чогось нового! Адже було бажання і на перше, і на друге, і на третє...
За такої завантаженості люди зазвичай поставлені в таке становище, коли вони змушені відмовитися від своїх творчих задумів або від планів саморозвитку. Тому має сенс перерахувати кілька сторін нашого життя та наших особливостей, над якими ми можемо попрацювати та повернути собі нашу увагу, наші цілі, наше життя. Як правило, втрата уваги - один із перших симптомів хронічної втоми або навіть вигоряння.
1. Не ганяйтеся відразу за двома зайцями. Багатозадачність далеко не всім. Якщо ви хочете замість відпочинку розписати вечір відразу під виконання трьох проектів, то рано чи пізно ваш організм просто відмовиться працювати за таким графіком. Відпочинок - це не просто слово з п'яти літер, а необхідність тіла, психіки, імунітету. Якщо ви перевантажуєте об'єм уваги кількома завданнями, що йдуть один за одним з мінімальною перервою, ваш мозок просто не зможе перемикатися, тому що мозок - це не комп'ютер.
2. Не передайте. Особливо на ніч чи вночі. Якщо ви періодично переїдаєте, то реакцією організму у відповідь буде бажання переварити їжу в горизонтальному положенні. Просто тому, що на перетравлення як важкої пиші, так і її надлишкової кількості потрібно більше енергії організму і він, за принципом економії, "не захоче" витрачати її на менш важливі справи.
3. Позбавтеся безвідмовності. Подумайте, може варто навчитися говорити "ні", щоб позбавитися купи справ, які не є по-справжньому вашими. Може настав час когось зігнати зі зручного положення на вашій шиї? Найчастіше час на себе з'являється відразу тоді, коли ви починаєте вчитися відрізняти своє від чужого і спокійно відмовляєте. Бажання бути добрим - часта причина безвідмовності. Але "зручний" та "хороший" не є синонімами.
4. Наведіть порядок на своєму робочому місці та у своєму будинку. Думаєте, це байдуже? Помиляєтесь! У тій атмосфері, де затишок і порядок, більше стимулу для самопрояву, почуття свободи і бажання дихати на повні груди. Навпаки, заламати робоче місце тисне своїм безладдям і дискомфортом. Наша свідомість звикає до чистоти та порядку і з поля уваги йдуть дратівливі чинники.
Дрібниці, на перший погляд, але коли ми приділяємо їм увагу, то наш побут, працездатність, мотивація змінюються на краще.
Бережіть себе.
___________________________
Тренінги та курси - sablinatz.com/...
Телеграм - t.me/sablinatz
Facebook - / trzentr
Instagram - / sablinanatalia
Дякую Наталья, слушні поради
Дякую Вам )
Дякую за цінні і важливі поради ! Приймаю! Беру собі !
Дякую