Praktikák arra az esetre, ha "nem elég a tej", "hamar bealszik a baba mellen", "nem megy a súlya"

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 21 янв 2025
  • Ebben a videóban a címben szereplő helyzetek megoldására szeretnék mankókat nyújtani néhány szoptatás során alkalmazható praktika rövid bemutatásával.
    Szoptatásbarát pótlás történhet kanál, pohár, flow cup, fecskendő, ujjetetés, SNS, házi SNS segítségével.
    Fontos, hogy a szopások után, illetve napi 8-nál kevesebb szopás esetén szopások között is fejjen az édesanya. Az eredményes szoptatás eléréséig naponta 6-7x, alkalmanként legalább 12-20 percig fejjen, minden alkalommal mindkét mellből. Többféle fejési módszer létezik, a legismertebb ezek közül a szaporító fejés.
    Lényege, hogy 7-7-5-5-3-3-1-1 percig kell fejni az egyik, majd a másik mellet felváltva. Tehát 7 percig az egyiket, majd 7 percig a másikat, majd ugyanígy megismételve 5-3-1 perccel. Akkor is fejni kell, ha nem jön tej, itt a mellet érő inger a lényeg. Naponta 1-2-szer megismételhető. Ezzel a módszerrel a tejmennyiség általában egy hét alatt megnövekszik annyival, hogy napi 1-2-3 fejéssel is lefejhető kb. 2-3 decis mennyiség.
    Hogyan történjen a táplálás, amennyiben nem történik meg a mellre tapadás?
    Első 24 óra: kézi fejés, kolosztrumot kanállal, pohárral oda lehet adni az újszülöttnek.
    24-48 óra: legalább 3 óránként érdemes megkísérelni a szoptatást, ha 10 percig sikertelen, a lefejt tejet adjuk oda a babába kanál, pohár vagy ujjetetés alkalmazásával, tehát szoptatásbarát módon történjen a pótlás, emellett fontos a rendszeres fejés (8-10 alkalommal naponta, 12-20 percig), valamint fontos a gyakori bőrkontaktus, nyugodt környezet.
    #szoptatás #breastfeeding #laktációsszaktanácsadás #szoptatásitippek #baba #baby #szülőség #parenting #anya #anyaság #kötődés #nemelégatej #IBCLC #pediatrics #várandósság #anyaleszek #anyatej

Комментарии •