EGYÉRTELMŰ UTALÁSOK MESÉKBEN!

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 20 окт 2022
  • A Táncoló talpak (eredeti cím: Happy Feet) 2006-ban bemutatott egész estés amerikai-ausztrál 3D-s számítógépes animációs filmvígjáték, amely Oscar-díjat nyert a Mad Max-trilógia direktorának rendezésében. A forgatókönyvet Warren Coleman, John Collee és Judy Morris írta, az animációs filmet George Miller rendezte, zenéjét John Powell szerezte, a Village Roadshow Pictures készítette, a Warner Bros. forgalmazta. Készült hozzá egy folytatás, amely a Táncoló talpak 2. című animációs mozifilm. Amerikában 2006. november 17-én, Magyarországon december 21-én mutatták be a mozikban.
    Amerikában 2006. november 17-én bemutatott családi mozit a Sydney-i székhelyű vizuális effekt- és animációs stúdió, az Animal Logic készítette a Warner Bros. és a Village Roadshow Pictures számára.
    Ez az első egész estés animációs alkotás, melyet a Kennedy Miller az Animal Logic-kal közösen alkotott. Noha alapvetően animációs film, a Táncoló talpakban akadnak felvételek valós terekről és élő emberekről is bizonyos jelenetekben. A filmet Steve Irwinnek ajánlják, aki egy hónappal azután hunyt el, hogy befejezte szerepének stúdiófelvételét, illetve Nick Enright drámaírónak, a Lorenzo olaja néhai szerzőjének.
    A filmet egyszerre mutatták be szokványos és IMAX 2D formátumú mozikban. A stúdió célzott rá, lehetséges, hogy sor kerül még a jövőben IMAX 3D bemutatóra is.
    A Táncoló talpak elnyerte a legjobb animációs filmnek járó Oscar-díjat, illetve legjobb betétdalért járó Golden Globe-díjat 2007-ben.
    A Herkules (eredeti cím: Hercules vagy Disney Hercules: The Animated Series) amerikai televíziós animációs sorozat, amelyet az 1997-es azonos című mozifilm alapján készített a Walt Disney Television Animation.
    Amerikában 1998. augusztus 31-től a Syndication vetítette, majd 1998. szeptember 12-től az ABC szombat reggeli műsora sugározta. Magyarországon az RTL Klub adta.
    A Verdák (eredeti cím: Cars) 2006-ban bemutatott számítógépes animációs film, a Verdák-trilógia 1. része és a 7. Pixar-film. Az animációs filmet John Lasseter (Toy Story - Játékháború, Egy bogár élete, Toy Story - Játékháború 2.) rendezte. A történet egy olyan világban játszódik, amelyet antropomorfizált autók és más járművek népesítenek be, akiknek hangját többek között Owen Wilson, Bonnie Hunt, Paul Newman, Cheech Marin, Tony Shalhoub, John Ratzenberger, George Carlin, Larry the Cable Guy, Richard Petty és Darrell Waltrip szolgáltatja. A film G besorolást kapott az amerikai korhatármegállapító-bizottságtól, az MPAA-tól.
    A film premierje 2006. május 26-án volt a Lowe's Motor Speedway-en az észak-karolinai Concordban. A bemutatóra 30 000 jegyet értékesítettek.
    A Pixar nem sokkal az első rész bemutatása után elkezdte a munkát a Verdák 2. (Cars 2) címet viselő folytatáson. A filmet 2011-ben mutatták be.
    2014. március 18-án a Disney vezérigazgatója bejelentette, hogy a Pixar elkezdett dolgozni a Verdák harmadik részén. 2016. június 10-én John Lasseter egy interjú során elárulta, hogy a Verdák 3. érzelmesebb film lesz, hasonlóan a legelső Verdákhoz. A film Magyarországon 2017. június 15-én jelent meg.
    A Verdák az utakon című sorozat 2022 őszén jelent meg a Disney+-on.
    Ellentétben a legtöbb animált autótól, a film járműveinek szeme a szélvédőn helyezkedik el. Bob Pauley produkciós designer szerint John Lasseter a kezdetek óta a szélvédőn képzelte el a szemeket. Először is, ez megkülönbözteti a karaktereket a sokkal általánosabb ábrázolástól, ahol az apró szemek a fényszórók helyén jelennek meg. Másodszor pedig, úgy érezte, ha a szemek lent vannak, közel a szájhoz, az autók legelején, a szereplők sokkal inkább emlékeztetnek kígyókra. A szélvédőre helyezett szem jóval emberibb hatást kölcsönöz, illetve így a teljes autó része lehet a karakter animációjának.”
    Az eredeti forgatókönyvet 1998-ban írták meg, s a producerek a Verdákat közvetlenül az Egy bogár élete után kívánták elkészíteni, 1999 eleji bemutatóra. Ám a filmet jegelték, s a Toy Story - Játékháború 2 munkálatai vették át a helyét. Később, mikor ismét előtérbe került a produkció, több nagyobb változtatást is véghezvittek a történeten.
    A film munkacíme 2001-ben A 66-os út (Route 66) volt. 2002-ben azonban megváltoztatták, hogy elkerüljék a bármiféle kapcsolat feltételezését az 1960-as évekbeli, azonos című tévésorozattal.
    Eredetileg 2005. november 4-ére tervezték a bemutatót, de nem sokkal az előzetes 2004 végi debütálása után 2006. június 9-ére változtatták, így nyári premiert biztosítottak a filmnek, a DVD kiadás pedig ebből következően 2006 telére tevődött. A Verdák helyett a Csodacsibét mutatta be a Disney 2005. november 4-én.
    A Verdák a néhai Joe Ranft utolsó munkája; autóbalesetben halt meg 2005-ben. A készítők az ő emlékének ajánlják a filmet.
    Emailcím: zarimotachi@gmail.com
    Közösségi: linktr.ee/zarimotachi

Комментарии •