Każdy nowoczesny system ogrzewania ma zaimplementowane algorytmy, które pozwalają na inteligentne sterowanie ogrzewaniem. Twierdzenie że muszę sam z wyprzedzeniem czasowym wysterować ogrzewaniem - mija się z prawdą.System się uczy i sam wie o której godzinie włączyć ogrzewanie , aby uzyskać zadaną temperaturę o odpowiednim czasie. Po to jest czujnik temperatury zewnętrznej, aby sterować temperaturą pracy kotła, nie trzeba zmieniać żadnych ustawień.
wszystko pięknie opowiedziane o sterowaniu, a czy znajdę gdzieś jakiś film o tym jak to wszystko łączyć, jakie przewody do jakich urządzeń, i różne informacje instalacyjne?
Ciekawy system, ciekawe rozwiązania, szkoda że na początku Pani mówi bzdury. A dlaczego tak uważam, opiszę na podstawie swojego domu. W całości domu mam ogrzewanie podłogowe zasilane kotłem gazowym z czujnikiem zewnętrznym i jednym sterownikiem w salonie. Ten prosty system myśli za mnie i zapewnia mi komfort termiczny w domu. Po wprowadzeniu ustawień i później lekkiej korekcji nic nie muszę robić. Obecnie na sterownik spoglądam tylko jeśli chcę wiedzieć jaka jest temperatura na zewnątrz. Przy zmianie temperatury nie trzeba oszukiwać sterownika żeby uruchomił kocioł kilka godzin wcześniej, wystarczy zaznaczyć opcję aby żądana temp pomieszczenia była uzyskana w określonej godzinie i algorytmy sam określa o której musi uruchomić ogrzewanie aby na np 6 rano w domu było 21st. Taka sama sytuacja z rekuperacją. Każdy przyzwoity rekuperator ma rozbudowane sterowanie, lub posiada możliwość rozbudowy. Gdy rekuperator wykryje podwyższone stężenie dwutlenku węgla podczas wizyty gości lub np większą wilgotność po kąpieli sam zwiększy wydajność wentylacji. Niektóre rekuperatory nie mają panelu sterowania ze względu na tak zaawansowaną automatykę, po prostu jest zbędny, a jeśli jest potrzeba coś zmienić to z aplikacji. No i na samym końcu.. nie oszukujmy się, to nie jest system dla przeciętnego Kowalskiego patrząc na ceny podzespołów dla małego domku 100m2 w pełni inteligentnego nie wiem czy 70tys wystarczy za sam materiał.
Dzień dobry, dziękujemy za podzielenie się własnymi doświadczeniami. Pisze Pan o kilku osobnych technologiach z różnymi systemami sterowania. Zakładamy, że pracują one indywidualnie w oparciu o ustawienia, które Pan wprowadził, i nie wiedzą o sobie nawzajem. W przypadku Loxone po pierwsze - nie potrzebuje Pan zarządzać niczym z paneli, bo ich zwyczajnie nie ma. Wszystko dzieje się automatycznie w tle. Po drugie - wszystkie technologie są ze sobą połączone i nigdy nie działają wbrew sobie (np. otwarte okna vs. ogrzewanie, klimatyzacja vs. zacienianie). Loxone zawsze wybierze bardziej ekonomiczny sposób na osiągnięcie celu. Jeżeli mamy w zimę słoneczny dzień, to w pierwszej kolejności wykorzysta słońce do ogrzania wnętrza. Latem z kolei w inteligentny sposób steruje zacienianiem, aby utrzymać w środku przyjemny chłód. Z klimatyzacji skorzysta dopiero jeśli to nie wystarczy. Czujniki wilgotności, temperatury, CO2 umieszczone w naszych produtkach (przyciskach, głowicach itd.) zbierają dane, z których korzystają wszystkie technologie, nie tylko jedna. Do wszystkich technologii ma Pan również jedną aplikację. W skrócie - Loxone łączy wszystko w jedną całość. Cena może być różna. Pewien poziom automatyzacji można osiągnąć już za koszt samego Miniservera, czyli 2500 zł netto. Wszystko zależy od tego, jakie technologie klient chce mieć u siebie. Jeżeli porówna Pan 1:1 koszt zwykłej instalacji i kompleksowego rozwiązania smart home np. od Loxone, zakładając podobne technologie, to cena będzie bardzo zbliżona. Pozdrawiamy i życzymy miłego weekendu.
Bardzo długa droga do przekonania niewiernych aby uwierzyli nawet św. Tomasz nie był wolny od tego .... powtarzam święty!!!.....ale to wszystko zweryfikuje czas i pieniądze ..z mojego podwórka taki sam dom u mnie u u mojego kolegi nastawy w zasadzie bardzo podobne a opłata za gaz rok 2022 mój rachunek 2 400 PLN natomiast jego 5 700 PLN w energii elektrycznej skala podobna i zaczynana coś przebąkiwać o remoncie, oczywiście u niego wszystko zrobione przez fachowca po staremu......jak można mieć w dzisiejszych czasach jeden regulator/ czujnik temp. na cały dom ciekawe czy włącznik światła jest też jeden cały budynek, w samochodzie nierzadko dziś są 2 lub 4 strefy klimatyzacji a co dopiero wymarzony dom .....pozdrawiam niedowiarków
Pogadamy za 10 lat używania takiego systemu jaki będzie jego koszt serwisowania szczególnie jak coś padnie a nie będzie już w sprzedaży (chyba że loxone daje dożywotnią gwarancję) a zamienić na inne nowsze będzie ciężko bo coś będzie zawsze coś niekompatybilne. Takie rozwiązania powinny być proste i uniwersalne a patrząc na ten system i jemu podobne tak nie jest, chociaż na papierze wygląda świetnie. Też miałem hype na taki inteligentny dom, ale po czasie stwierdziłem, że mija się to z celem, są rzeczy oczywiście przydatne z których się korzysta na co dzień i taką automatyzacje sobie zrobiłem ale jest ona tak uniwersalna jak to się tylko dało, pada kamera w wideodomofonie, wymieniam na drugą analogową za grosze, pada przekaźnik od zdalnego otwierania furtki, bramy wymieniam na drugi za grosze, etc Natomiast to co przedstawiają takie firmy jak loxone to w większości drogi bajer przed znajomymi, który po chwilowym podekscytowaniu w przypadku awarii pójdzie w zapomnienie. Różnica w temp poszczególnych pomieszczeń jest w większości pomijana. Widać jesteś jeszcze na etapie zbierania jak najwięcej informacji z otoczenia, które prędzej czy później przeminie. Jednak najbardziej śmieszy mnie w takich rozwiązaniach powoływanie się na ekologię i klimat no ale teraz to jest w modzie, żeby zachęcać do kupna naiwnych xD
"taki sam dom u mnie u u mojego kolegi nastawy w zasadzie bardzo podobne a opłata za gaz rok 2022 mój rachunek 2 400 PLN natomiast jego 5 700 PLN w energii elektrycznej" Ale to dziwisz się, że zapłaciłeś mniej za ogrzewanie gazem, niż on za ogrzewanie prądem? Chyba, że kolega ma pompę ciepła, no to albo ma ją źle skonfigurowaną, albo Ty masz w domu 21 stopni, a on 25. Wszelkie "sztuczki" typu obniżanie temperatury w nieużywanych pomieszczeniach czy gdy wychodzi się z domu na dłuższą metę nie przynoszą spektakularnych oszczędności, a już na pewno nie 50% (przy zachowaniu takiego samego komfortu cieplnego). Zwłaszcza przy ogrzewaniu podłogowym i rekuperacji. I nie jestem przeciwny montażowi instalacji smart, ale od samego montażu regulatorów temperatury rachunki za ogrzewanie nie spadają o połowę.
To tylko świadczy o tym, że film był nie dla Pana/Pani. Uważam, że dla kogoś, kto dopiero zapoznaje się z ideą smart home jest doskonały. Jeżeli ktoś nie jest w stanie pościęcić godziny czasu, żeby w swoim przyszłym domu , na który wyda zapewne grubo ponad milion złoty (jak nie dwa albo trzy) czuć się jak najlepiej, to film nie jest dla niego. Natomiast dla osób "początkujących" i chcących poznać jakie w ogóle są możliwości film jest moim zdaniem bardzo dobrze oddający funkcjonalności systemu. A jak komuś się spieszy, to zawsze można przspieszyć odtwarzanie 😉
z grubsza mówiąc, nic nadzwyczajnego. Liczyłbym na coś co wyróżni ten system od innych dostępnych na rynku. Mała intuicyjność, oklepane rozwiązania. Teraz należy zadać sobie pytanie jaka cena dla przeciętnego domu jednorodzinnego, jeśli przekroczy 50k, to w mojej ocenie jak na zaprezentowaną funkcjonalność jest zdecydowanie niewarte inwestycji. Wypowiadam się jako amator programowania i elektroniki. Zbudowałem sterowanie całym domem zupełnie sam, z wieloma ciekawszymi i bardziej zaawansowanymi funkcjami. Oczywiście nie każdy ma wiedzę i czas budować coś samemu... mam jednak na myśli to, że jako osoba bez wykształcenia w tym zakresie, byłem w stanie zbudować coś co znacznie wykracza poza możliwości opisywanego w filmie systemu. Zawiodłem się bo liczyłem na większe zaskoczenie możliwościami loxone :/
Dzień dobry. Dlaczego uważa Pan, że Loxone jest mało intuicyjny i oklepany? Jakie ciekawsze i bardziej zaawansowane funkcje udało się Panu zrealizować a jakich Loxone, Pana zdaniem, nie potrafi? Nasz system ma praktycznie nieograniczone możliwości i jest stosowany nie tylko w domach i mieszkaniach, ale także biurach, hotelach, restauracjach, zakładach produkcyjnych, właściwie wszędzie, gdzie istnieje możliwość zautomatyzowania jakiegoś procesu. To, o czym mówi koleżanka w powyższym filmie, to namiastka możliwości naszego systemu - poruszamy w nim kwestie, które najbardziej interesują klientów odwiedzających nasz showroom. Jeżeli uważa się Pan za osobę techniczną, zapraszamy na nasz webinar dla instalatorów (bit.ly/Webinar_Loxone) albo szkolenie Loxone (bit.ly/LoxoneSzkolenie), gdzie pokazujemy możliwości naszego programu Loxone Config. Pozdrawiamy.
Czujniki dymu bezprzewodowe ze względów bezpieczeństwa? Czy ktoś w ogóle weryfikował to co Pani mówi? Breloki nfc otwierające zamki w domu? Wejście na kod dostępu lub nfc rozbrajający cały system alarmowy? Kto to projektował? Masakra.
Dzień dobry. Nie za bardzo rozumiemy, w czym tkwi problem. Tak działa system dostępu z Loxone. Jeżeli ma Pan/Pani jakieś pytania, zapraszamy do kontaku. Chętnie wytłumaczymy działanie naszego systemu. Życzymy miłego dnia.
@@LoxonePL Proszę wyjaśnić tutaj dlaczego czujki dymu są bezprzewodowe i jest wspomniane, że to ze względów bezpieczeństwa? Kolejna sprawa, jak nfc może rozbrajać alarm po otwarciu drzwi? Rozumiem jeszcze furtkę, ale drzwi do domu? Nie chodzi mi o techniczną możliwość bo wiadomo, że to żadna filozofia to zrobić i bez całego systemu loxone.
@@l33E4 Dzień dobry. W razie pożaru lepiej sprawdzi się czujnik bezprzewodowy. Gdyby instalacja została zajęta, czujnik w dalszym ciągu może zadziałać. W filmie pokazujemy, jakie są możliwości zastosowania Loxone w systemie dostępu, a każdy klient dopasowuje go później do swoich potrzeb. Jeżeli u Pana sprawdziłby się lepiej alarm rozbrajany przy furtce, to nie ma problemu. My rozbrajamy go przy drzwiach do showroomu. :-) Miłego weekendu.
@@LoxonePL Jeżeli instalacja zostałaby zajęta to centrala i tak wejdzie w tryb alarmu jak zostanie przerwany lub zwarty obwód . Poza tym zanim instalacja zostanie zajęta to czujnik i tak dawno się aktywuje, chyba że ktoś nie przemyślał systemu. Państwo nadal nie rozumieją, że alarm rozbrajany przez nfc które otwiera drzwi do domu to bardzo słaby pomysł i poza lenistwem użytkownika i szpanem nie ma wiele wspólnego z bezpieczeństwem.
@@l33E4 czujnik dymu to opcja ;) w wielu domach nie ma systemów ppoż, często klienci też nie chcą bo boją się, że to wizualnie się niezgra. A taki czujnik można dołożyć w każdym momencie w każdym miejscu i dobezpieczyc dom, oczywiście jak ktoś chce przewodowe czujniki to można je również podłączyć bezpośrednio do Loxone, jak ktoś chce montować cały system ppoż to można informacje o alarmach wyprowadzić do Loxone. Koleżanka mówi po prostu o jednej z wielu opcji ;) co do alarmu to po pierwsze uzbrajanie systemu jest newralgicznym punkt systemu zabezpieczającego ponieważ, uzbrajany jest przez pierwsze 2/3 tygodnie potem nikomu się nie chce klikać na klawiaturze, żeby rozbroić i uzbroić system. Automatyka budynkowa w tym pomaga bo wychodząc z domu i gasząc światło automatycznie uzbrajamy alarm, wracając, otwierając drzwi rozbrajamy, takich inwestycji jest ponad 250 tys I myślę że około 75% jest z klawiaturami dostępu od Loxone ;) oczywiście w dalszym ciągu yo jest opcja, można rozbrajać z aplikacji, można klawiaturę zamontować w wewnątrz budynku lub zintegrować jaki kolwiek system alarmowy i komunikować się w dwie strony ;)
Obejrzałem całość i już kilka rzeczy mi się nie podoba. W salonie mamy duże okna od północy zachodu i południa i sterowanie wszystkich żaluzji jednym przyciskiem na raz jest zupełnie bez sensu. Po co mam zamykać okno od północy jak tam słońca nie ma nigdy? a z drugiej strony nie mam ochoty sięgać za każdym razem po telefon żeby tym wysterować. Kolejna sprawa to sterowanie samym pochyleniem lamelek też nie ma możliwości sterowania ich z przycisku? Jak dla mnie bez sensu. Różne motywy oświetlenia też do mnie nie przemawiają, owszem jeśli jest to jedno małe pomieszczenie to pewnie się sprawdzi, natomiast jak mamy połączoną kuchnię z jadalnią i salonem i kilkanaście punktów oświetleniowych to jak to wysterować 1 przyciskiem?
Dzień dobry! W inteligentnym domu Loxone nie potrzebuje Pan przycisku, aby sterować zacienianiem. Wszystko będzie dziać się automatycznie. W trakcie konfiguracji systemu ustawia się orientację geograficzną każdego okna i określa okres automatycznego zacieniania dla każdego z nich. Oznacza to, że jeśli słońce będzie świecić w okno północne, okno od południa nie zostanie zasłonięte. Loxone bierze również pod uwagę temperaturę wewnątrz pomieszczenia i wykorzystuje słońce do ekonomicznego ogrzewania. Dopiero w momencie, kiedy komfortowa temperatura w środku zostanie osiągnięta, uruchomi się zacienianie. Przycisk, aplikacja lub tablet są przydatne w wyjątkowych wypadkach, np. jeśli chce Pan oglądać TV w dzień i potrzebuje Pan zasłonić wszystkie okna. Lamelki będą poruszać się automatycznie, nie musi Pan tego robić ręcznie. Jeśli chodzi o oświetlenie w otwartych przestrzeniach, istnieje możliwość połączenia świateł w kuchni, jadalni i salonie w grupę oświetleniową i sterować nią za pomocą jednego przycisku. Sceny świetlne ustawia Pan w aplikacji Loxone. Jeżeli byłby Pan zainteresowany bezpłatną konsultacją Pańskiego projektu, prosimy o kontakt: www.loxone.com/plpl/lp/konsultacja/. Pozdrawiamy!
Każdy nowoczesny system ogrzewania ma zaimplementowane algorytmy, które pozwalają na inteligentne sterowanie ogrzewaniem. Twierdzenie że muszę sam z wyprzedzeniem czasowym wysterować ogrzewaniem - mija się z prawdą.System się uczy i sam wie o której godzinie włączyć ogrzewanie , aby uzyskać zadaną temperaturę o odpowiednim czasie. Po to jest czujnik temperatury zewnętrznej, aby sterować temperaturą pracy kotła, nie trzeba zmieniać żadnych ustawień.
wszystko pięknie opowiedziane o sterowaniu, a czy znajdę gdzieś jakiś film o tym jak to wszystko łączyć, jakie przewody do jakich urządzeń, i różne informacje instalacyjne?
Dzień dobry, zachęcamy do obejrzenia nagrania z naszego webinarium wprowadzającego do systemu Loxone: ruclips.net/video/GebBRrv90bg/видео.html.
Ciekawy system, ciekawe rozwiązania, szkoda że na początku Pani mówi bzdury. A dlaczego tak uważam, opiszę na podstawie swojego domu. W całości domu mam ogrzewanie podłogowe zasilane kotłem gazowym z czujnikiem zewnętrznym i jednym sterownikiem w salonie. Ten prosty system myśli za mnie i zapewnia mi komfort termiczny w domu. Po wprowadzeniu ustawień i później lekkiej korekcji nic nie muszę robić. Obecnie na sterownik spoglądam tylko jeśli chcę wiedzieć jaka jest temperatura na zewnątrz. Przy zmianie temperatury nie trzeba oszukiwać sterownika żeby uruchomił kocioł kilka godzin wcześniej, wystarczy zaznaczyć opcję aby żądana temp pomieszczenia była uzyskana w określonej godzinie i algorytmy sam określa o której musi uruchomić ogrzewanie aby na np 6 rano w domu było 21st.
Taka sama sytuacja z rekuperacją. Każdy przyzwoity rekuperator ma rozbudowane sterowanie, lub posiada możliwość rozbudowy. Gdy rekuperator wykryje podwyższone stężenie dwutlenku węgla podczas wizyty gości lub np większą wilgotność po kąpieli sam zwiększy wydajność wentylacji. Niektóre rekuperatory nie mają panelu sterowania ze względu na tak zaawansowaną automatykę, po prostu jest zbędny, a jeśli jest potrzeba coś zmienić to z aplikacji.
No i na samym końcu.. nie oszukujmy się, to nie jest system dla przeciętnego Kowalskiego patrząc na ceny podzespołów dla małego domku 100m2 w pełni inteligentnego nie wiem czy 70tys wystarczy za sam materiał.
Dzień dobry, dziękujemy za podzielenie się własnymi doświadczeniami. Pisze Pan o kilku osobnych technologiach z różnymi systemami sterowania. Zakładamy, że pracują one indywidualnie w oparciu o ustawienia, które Pan wprowadził, i nie wiedzą o sobie nawzajem. W przypadku Loxone po pierwsze - nie potrzebuje Pan zarządzać niczym z paneli, bo ich zwyczajnie nie ma. Wszystko dzieje się automatycznie w tle. Po drugie - wszystkie technologie są ze sobą połączone i nigdy nie działają wbrew sobie (np. otwarte okna vs. ogrzewanie, klimatyzacja vs. zacienianie). Loxone zawsze wybierze bardziej ekonomiczny sposób na osiągnięcie celu. Jeżeli mamy w zimę słoneczny dzień, to w pierwszej kolejności wykorzysta słońce do ogrzania wnętrza. Latem z kolei w inteligentny sposób steruje zacienianiem, aby utrzymać w środku przyjemny chłód. Z klimatyzacji skorzysta dopiero jeśli to nie wystarczy. Czujniki wilgotności, temperatury, CO2 umieszczone w naszych produtkach (przyciskach, głowicach itd.) zbierają dane, z których korzystają wszystkie technologie, nie tylko jedna. Do wszystkich technologii ma Pan również jedną aplikację. W skrócie - Loxone łączy wszystko w jedną całość.
Cena może być różna. Pewien poziom automatyzacji można osiągnąć już za koszt samego Miniservera, czyli 2500 zł netto. Wszystko zależy od tego, jakie technologie klient chce mieć u siebie. Jeżeli porówna Pan 1:1 koszt zwykłej instalacji i kompleksowego rozwiązania smart home np. od Loxone, zakładając podobne technologie, to cena będzie bardzo zbliżona. Pozdrawiamy i życzymy miłego weekendu.
Bardzo długa droga do przekonania niewiernych aby uwierzyli nawet św. Tomasz nie był wolny od tego .... powtarzam święty!!!.....ale to wszystko zweryfikuje czas i pieniądze ..z mojego podwórka taki sam dom u mnie u u mojego kolegi nastawy w zasadzie bardzo podobne a opłata za gaz rok 2022 mój rachunek 2 400 PLN natomiast jego 5 700 PLN w energii elektrycznej skala podobna i zaczynana coś przebąkiwać o remoncie, oczywiście u niego wszystko zrobione przez fachowca po staremu......jak można mieć w dzisiejszych czasach jeden regulator/ czujnik temp. na cały dom ciekawe czy włącznik światła jest też jeden cały budynek, w samochodzie nierzadko dziś są 2 lub 4 strefy klimatyzacji a co dopiero wymarzony dom .....pozdrawiam niedowiarków
Pogadamy za 10 lat używania takiego systemu jaki będzie jego koszt serwisowania szczególnie jak coś padnie a nie będzie już w sprzedaży (chyba że loxone daje dożywotnią gwarancję) a zamienić na inne nowsze będzie ciężko bo coś będzie zawsze coś niekompatybilne. Takie rozwiązania powinny być proste i uniwersalne a patrząc na ten system i jemu podobne tak nie jest, chociaż na papierze wygląda świetnie. Też miałem hype na taki inteligentny dom, ale po czasie stwierdziłem, że mija się to z celem, są rzeczy oczywiście przydatne z których się korzysta na co dzień i taką automatyzacje sobie zrobiłem ale jest ona tak uniwersalna jak to się tylko dało, pada kamera w wideodomofonie, wymieniam na drugą analogową za grosze, pada przekaźnik od zdalnego otwierania furtki, bramy wymieniam na drugi za grosze, etc Natomiast to co przedstawiają takie firmy jak loxone to w większości drogi bajer przed znajomymi, który po chwilowym podekscytowaniu w przypadku awarii pójdzie w zapomnienie. Różnica w temp poszczególnych pomieszczeń jest w większości pomijana. Widać jesteś jeszcze na etapie zbierania jak najwięcej informacji z otoczenia, które prędzej czy później przeminie. Jednak najbardziej śmieszy mnie w takich rozwiązaniach powoływanie się na ekologię i klimat no ale teraz to jest w modzie, żeby zachęcać do kupna naiwnych xD
"taki sam dom u mnie u u mojego kolegi nastawy w zasadzie bardzo podobne a opłata za gaz rok 2022 mój rachunek 2 400 PLN natomiast jego 5 700 PLN w energii elektrycznej"
Ale to dziwisz się, że zapłaciłeś mniej za ogrzewanie gazem, niż on za ogrzewanie prądem? Chyba, że kolega ma pompę ciepła, no to albo ma ją źle skonfigurowaną, albo Ty masz w domu 21 stopni, a on 25.
Wszelkie "sztuczki" typu obniżanie temperatury w nieużywanych pomieszczeniach czy gdy wychodzi się z domu na dłuższą metę nie przynoszą spektakularnych oszczędności, a już na pewno nie 50% (przy zachowaniu takiego samego komfortu cieplnego). Zwłaszcza przy ogrzewaniu podłogowym i rekuperacji.
I nie jestem przeciwny montażowi instalacji smart, ale od samego montażu regulatorów temperatury rachunki za ogrzewanie nie spadają o połowę.
Niestety musiałem przewijać bo bym usnął 🤔
To tylko świadczy o tym, że film był nie dla Pana/Pani. Uważam, że dla kogoś, kto dopiero zapoznaje się z ideą smart home jest doskonały. Jeżeli ktoś nie jest w stanie pościęcić godziny czasu, żeby w swoim przyszłym domu , na który wyda zapewne grubo ponad milion złoty (jak nie dwa albo trzy) czuć się jak najlepiej, to film nie jest dla niego. Natomiast dla osób "początkujących" i chcących poznać jakie w ogóle są możliwości film jest moim zdaniem bardzo dobrze oddający funkcjonalności systemu. A jak komuś się spieszy, to zawsze można przspieszyć odtwarzanie 😉
z grubsza mówiąc, nic nadzwyczajnego. Liczyłbym na coś co wyróżni ten system od innych dostępnych na rynku. Mała intuicyjność, oklepane rozwiązania. Teraz należy zadać sobie pytanie jaka cena dla przeciętnego domu jednorodzinnego, jeśli przekroczy 50k, to w mojej ocenie jak na zaprezentowaną funkcjonalność jest zdecydowanie niewarte inwestycji. Wypowiadam się jako amator programowania i elektroniki. Zbudowałem sterowanie całym domem zupełnie sam, z wieloma ciekawszymi i bardziej zaawansowanymi funkcjami. Oczywiście nie każdy ma wiedzę i czas budować coś samemu... mam jednak na myśli to, że jako osoba bez wykształcenia w tym zakresie, byłem w stanie zbudować coś co znacznie wykracza poza możliwości opisywanego w filmie systemu. Zawiodłem się bo liczyłem na większe zaskoczenie możliwościami loxone :/
Dzień dobry. Dlaczego uważa Pan, że Loxone jest mało intuicyjny i oklepany? Jakie ciekawsze i bardziej zaawansowane funkcje udało się Panu zrealizować a jakich Loxone, Pana zdaniem, nie potrafi? Nasz system ma praktycznie nieograniczone możliwości i jest stosowany nie tylko w domach i mieszkaniach, ale także biurach, hotelach, restauracjach, zakładach produkcyjnych, właściwie wszędzie, gdzie istnieje możliwość zautomatyzowania jakiegoś procesu. To, o czym mówi koleżanka w powyższym filmie, to namiastka możliwości naszego systemu - poruszamy w nim kwestie, które najbardziej interesują klientów odwiedzających nasz showroom. Jeżeli uważa się Pan za osobę techniczną, zapraszamy na nasz webinar dla instalatorów (bit.ly/Webinar_Loxone) albo szkolenie Loxone (bit.ly/LoxoneSzkolenie), gdzie pokazujemy możliwości naszego programu Loxone Config. Pozdrawiamy.
Czujniki dymu bezprzewodowe ze względów bezpieczeństwa? Czy ktoś w ogóle weryfikował to co Pani mówi? Breloki nfc otwierające zamki w domu? Wejście na kod dostępu lub nfc rozbrajający cały system alarmowy? Kto to projektował? Masakra.
Dzień dobry. Nie za bardzo rozumiemy, w czym tkwi problem. Tak działa system dostępu z Loxone. Jeżeli ma Pan/Pani jakieś pytania, zapraszamy do kontaku. Chętnie wytłumaczymy działanie naszego systemu. Życzymy miłego dnia.
@@LoxonePL Proszę wyjaśnić tutaj dlaczego czujki dymu są bezprzewodowe i jest wspomniane, że to ze względów bezpieczeństwa? Kolejna sprawa, jak nfc może rozbrajać alarm po otwarciu drzwi? Rozumiem jeszcze furtkę, ale drzwi do domu? Nie chodzi mi o techniczną możliwość bo wiadomo, że to żadna filozofia to zrobić i bez całego systemu loxone.
@@l33E4 Dzień dobry. W razie pożaru lepiej sprawdzi się czujnik bezprzewodowy. Gdyby instalacja została zajęta, czujnik w dalszym ciągu może zadziałać. W filmie pokazujemy, jakie są możliwości zastosowania Loxone w systemie dostępu, a każdy klient dopasowuje go później do swoich potrzeb. Jeżeli u Pana sprawdziłby się lepiej alarm rozbrajany przy furtce, to nie ma problemu. My rozbrajamy go przy drzwiach do showroomu. :-) Miłego weekendu.
@@LoxonePL Jeżeli instalacja zostałaby zajęta to centrala i tak wejdzie w tryb alarmu jak zostanie przerwany lub zwarty obwód . Poza tym zanim instalacja zostanie zajęta to czujnik i tak dawno się aktywuje, chyba że ktoś nie przemyślał systemu. Państwo nadal nie rozumieją, że alarm rozbrajany przez nfc które otwiera drzwi do domu to bardzo słaby pomysł i poza lenistwem użytkownika i szpanem nie ma wiele wspólnego z bezpieczeństwem.
@@l33E4 czujnik dymu to opcja ;) w wielu domach nie ma systemów ppoż, często klienci też nie chcą bo boją się, że to wizualnie się niezgra. A taki czujnik można dołożyć w każdym momencie w każdym miejscu i dobezpieczyc dom, oczywiście jak ktoś chce przewodowe czujniki to można je również podłączyć bezpośrednio do Loxone, jak ktoś chce montować cały system ppoż to można informacje o alarmach wyprowadzić do Loxone. Koleżanka mówi po prostu o jednej z wielu opcji ;) co do alarmu to po pierwsze uzbrajanie systemu jest newralgicznym punkt systemu zabezpieczającego ponieważ, uzbrajany jest przez pierwsze 2/3 tygodnie potem nikomu się nie chce klikać na klawiaturze, żeby rozbroić i uzbroić system. Automatyka budynkowa w tym pomaga bo wychodząc z domu i gasząc światło automatycznie uzbrajamy alarm, wracając, otwierając drzwi rozbrajamy, takich inwestycji jest ponad 250 tys I myślę że około 75% jest z klawiaturami dostępu od Loxone ;) oczywiście w dalszym ciągu yo jest opcja, można rozbrajać z aplikacji, można klawiaturę zamontować w wewnątrz budynku lub zintegrować jaki kolwiek system alarmowy i komunikować się w dwie strony ;)
Obejrzałem całość i już kilka rzeczy mi się nie podoba.
W salonie mamy duże okna od północy zachodu i południa i sterowanie wszystkich żaluzji jednym przyciskiem na raz jest zupełnie bez sensu. Po co mam zamykać okno od północy jak tam słońca nie ma nigdy? a z drugiej strony nie mam ochoty sięgać za każdym razem po telefon żeby tym wysterować.
Kolejna sprawa to sterowanie samym pochyleniem lamelek też nie ma możliwości sterowania ich z przycisku? Jak dla mnie bez sensu.
Różne motywy oświetlenia też do mnie nie przemawiają, owszem jeśli jest to jedno małe pomieszczenie to pewnie się sprawdzi, natomiast jak mamy połączoną kuchnię z jadalnią i salonem i kilkanaście punktów oświetleniowych to jak to wysterować 1 przyciskiem?
Dzień dobry!
W inteligentnym domu Loxone nie potrzebuje Pan przycisku, aby sterować zacienianiem. Wszystko będzie dziać się automatycznie. W trakcie konfiguracji systemu ustawia się orientację geograficzną każdego okna i określa okres automatycznego zacieniania dla każdego z nich. Oznacza to, że jeśli słońce będzie świecić w okno północne, okno od południa nie zostanie zasłonięte. Loxone bierze również pod uwagę temperaturę wewnątrz pomieszczenia i wykorzystuje słońce do ekonomicznego ogrzewania. Dopiero w momencie, kiedy komfortowa temperatura w środku zostanie osiągnięta, uruchomi się zacienianie. Przycisk, aplikacja lub tablet są przydatne w wyjątkowych wypadkach, np. jeśli chce Pan oglądać TV w dzień i potrzebuje Pan zasłonić wszystkie okna. Lamelki będą poruszać się automatycznie, nie musi Pan tego robić ręcznie.
Jeśli chodzi o oświetlenie w otwartych przestrzeniach, istnieje możliwość połączenia świateł w kuchni, jadalni i salonie w grupę oświetleniową i sterować nią za pomocą jednego przycisku. Sceny świetlne ustawia Pan w aplikacji Loxone.
Jeżeli byłby Pan zainteresowany bezpłatną konsultacją Pańskiego projektu, prosimy o kontakt: www.loxone.com/plpl/lp/konsultacja/. Pozdrawiamy!