Доброго время суток, таким способом зимую 4сезон, в конце августа начало сентября собираю предворительно гнёзда(12рамочные 300+145). 145 на низ с маломёдными рамками 300 на верх 7- 8 рамок сборка, пчёлы до конца сентября выбирают остаток мёда с 145 корпуса переносят в 300 делаю разовую подкормку в середине сентября сиропом 3,5-4литра с КАС 81 и всё зимуют прекрасно, сечатое дно на весь объём местность граница Николаевской-Днепропетр.обл.(ближе к северу) - пыльцой 145 не забивают и матка осенью и весной сеять на 145 рамку не опускается до самой акации, а перед акацией опять е2 и порядок. Удачи Вам. Пасика 80+ пчелосимей.
Добрый день Андрей.Смотрю все помешались на нижней вентиляции.Пробовал и я в ППУ "Химэкселен" с нижней сеткой зимовать и наоборот дно глухое из ППУ и с верхней вентиляцией.Поедание кормов в зиму примерно одинаковое ,с верхней вентиляцией даже магазинные рамки с пергой снизу были без плесени,отсутствует поздняя и ранняя яйцекладка матки.Вот это действительно холодная зимовка а в вашем варианте только сквозняк.Если уже зимуете с нижней вентиляцией то сделайте сверху и с боков теплый купол то есть обверните толстым теплоизоляционным материалом полностью бока и верх,затем обверните пленкой или другим материалом пониже всю эту конструкцию примерно как утепляют в зиму трубы.Оставьте только дно-сетку свободной для воздуха.А то вы говорите стенка улья 20-30 мм,считаю что спереди и сзади улья это мало, утепленные внутри бока вас не спасут, все равно в улье будет сырость и холодно.Можно еще один вариант ,ближе к зиме собрать все эти ульи в одну кучу и утеплить всю эту конструкцию примерно как я описал об одном улье но это в том случае если не планируете зимой туда заглядывать,на подсолнечном меду это не реально конечно.Извините что не в общий хор любителей нижней вентиляции но ее я уже пробовал не мое это.Еще профессор Снежковский писал что самая лучшая вентиляция для улицы это верхняя вентиляция.
Здравствуйте, спасибо за то, что выложили свое видение зимовки пчел, про утепление улья синтепоном думал, но отказался - очень большие трудо и финансовые затраты, подумываю сделать комплект доньев с меньшей вентиляцией
@@andrii_haldin Попробовать конечно нужно для сравнения но на мой взгляд будет в улье еще больше влажность чем раньше по крайней мере так утверждают некоторые любители нижней вентиляции.Если дорого то вместо синтепона можно применить камышовые или соломенные маты главное чтобы на них не попадала вода.В камыше мыши не заводятся а в соломе скорее всего заведутся так что лучше камышовые маты и пресс там не нужен можно и руками спрессовать между рейками.Считай материал без платный только ваш труд и время а для этого есть целая зима но для начала на 1 улье попробовать просто для сравнения стоит этим заниматься или нет.
Вітаю з Дніпропетровщини. Дно сітку закриваю однослойною сінтетичною мішковиною. Зверху пустий мазазин на 145 для збільшення простору. Потім гніздо на 300. Поверх гнізда кладу планочки 8-10мм, щоб бджола переходила з вулочки на вулочку. Потім накриваю одним слоем сінтет мішковини. Замість піддашника використовую мазазин з трьома круглими льотками для виходу вологи. На гніздо теплу подушку. В кінці січня закатую мішковину біля задньої стінки і віддвигаю подушку щоб був отвір для виходу вологи. Як у лютому матка почина сіяти потолочину знову закриваю. І до тих пір поки весною бджола не почне носити пилок в гніздо не лізу. Так зимую більше 8 років. 100 % вихід з зимівлі і завжди сильні сімьї і з травневим медом.
Київщина третій рік практикую холодну зимівлі, вул дерев'яні, також є дно сітка. Споживання меду менше, підмору мінімум. Утеплюю тільки на початку лютого. А бджілки злі то вже ж осінь, плюс до того гляньте що по кліщу. В мене карніка мирна, а от коли злилась не знав що сталось, зробив обробку то виявилось, що кліщ був причиною злюк. Ситуація по миролюбності виправилась по обробці від вароа. Вдалої зимівлі колего 🇺🇦💪
Доброго дня, Андрій! Я мав досвід користування рогатими Паливоди і хочу сказати, що усі ваші побоювання, що рамки в нижньому корпусі зацвітуть, занесуться пергою, можливо ще й підсіються маткою, вірні. Я прийшов до висновку, що нижній корпус має бути в зиску без рамок. Щасти!
Доброго дня. Система 300+145(10 рамкові), бджоли карніка. Зимую на 6-7рамках стінка22 дно1/3 ,сітка по боках теплі заставні, за заставною резервна рамка(навпроти сонечка). Під низом магазин (10 рам ,так як рамки мусолить туди-сюди не хочеться).В цей магазин,по можливості ставлю гірші рамки(на наступний рік в перетопку якщо що). Критичного пліснявіння не спостерігав. На істину не претендую, і , до речі, втрати за зиму завжди були, є і будуть(просто не всі це визнають)
Зимую на рогатих 8 рамкових по двох технологіях: 1. В середині жовтня 5-6 рамок з бджолами здвигаю на середину вулика, з боків роблю простір для циркуляції повітря, криша утеплена пінопластом, плівку залишаю оскільки дно суцільна сітка. Витрата кормів на 5 рамках до березня-квітня. Немає грудневих засівів маткою. 2. Відрізняється лише тим, що ставлю теплі заставні по боках, при настанні холодів, плівку скручую, залишаю лише там де, сидять бджоли. Розхід кормів більший. Бджола карніка. Корпус під низ не ставлю, хоча треба спробувати, вулики стоять на піддонах. Але бджоли мають бути максимально забезпеченні кормами. Хоча цього року ситуація з кормами складна.
@@ruslanchaika Я від заставних відказався, хіба дуже слабка сім'я.Залишаю комплект з 8 рамок,але якщо маловато кормів,і є дуже мало медові рамки,то долі зкорочую перед закормом,опускаючи маломедові в нижній буферний.А якщо стоять на піддонах,і на 2 півкорпусах можливо доцільніше під вулик засунуть фольгоізол, повітря буде вільно проходить,але менший сквозняк буде.
У тебе одні експерименти... Кто стучит тому отк...👍🏻 А рамки у низу зайві, бо мав негативний досвід, весною бджола спускається і при заморозках замержа, Чим менше рамок на зимівлю тим краще
50% на жару,а 50% на оприски по гарбузах. Поки самі сіяли було все ок, а в цьому році пару агрофірм орендували землі запасу і засіяли гарбузовим а вони оприсків не жаліють.
Чернігівшина, зимують в рутах з стінкою 20-22 мм. Під корпус з бджолами на зиму пустий магазин, щоб рамки не пліснявіли і зверху в потолочині з фанери отвір 25 мм для виходу теплого вологого повітря із вулика. Зими здається холодніші ніж у вас. Причина не в холоді мені здається, а в силі сім'ї і наявності гарного підтримуючого медозбору в період нарощування бджіл на зиму. Коли бджоли обмежені в кормах, така і зимівлі буде, у них свої собівартості продукції і потреби в ній. Моя думка
Если 145 корпус пустой без рамок с низу и сечатое дно, то та пчела что случайно упала на днище зимой уже в клуб не вернётся подмора в этом варианте больше можете проверить я уже это для себя поэкспериментировать, если сечатое дно только корпус вместе с рамками в низу!
@@СерБорис-б3щ Нет пчел случайно упавших на днище ЗИМОЙ, а потом поднявшихся обратно:) На днище в любом исполнении всегда минусовая температура. И все, что туда упало там и остается. Здоровая пчела сама по себе с клуба не падает...
@@andrii_haldin я ставив обично вниз пустий корпус,але іноді залишав і полукорпус з чорною сушью,рамки підплеснівають в ньому ,також мусор,дохлі бджоли застряють між рамками(тоді краще кілька рамок але широко розставить),засирають повесні. В цьому році багато ще расплоду в найнижньому корпусі,але не во всіх сім'ях.Мабуть буду корпус цей з рамками залишати,все рівно наперетопку,або по дві витащу і розширу ,щоб дохлі просипались.На 300 деякі зимував вообще без буферного.І повесні у кого були буферні забирав і чистив ще до обльоту.Раніше рогаті накривав на зиму пльонкою,потім перейшов на ветпозащиту,зараз не накриваю і стан по вологості краще.Стоять на піддонах,думаю може вообще на двох без буфера залишить,так перетопкой щось займатись не охота.А білі рамки ставити погана затея, однозначно.
Бро, який стаж у бджільництві? Яке нарощування у жовтні, а коли бджоли будуть облітатись у листопаді? А де їм брати пилок і нектар? А зима на носі, а корми давати в зиму коли в грудні, чи вони в листопаді самі собі наносять, а день короткий і матки в нормальних сім'ях вже перестали сіяти. Можливо в Ялті можна, а більше на території України наврядче
Ще один момент, ввесь сміття і сирость будуть на 145 рамці. У мене шестирамочники 300 плюс 145 ,дно сітка 50 процентів, міжрамковий 70мм.,зимують на 300рамці. Харків, північ. Миру та успіхів.
Не треба всі рамки бракувати, достатньо підпиляти болгаркою деревину зверху верхньої планки рамки на 3 мм саме в тому місці, де корпус сідає над рамкою і все буде ОК. Сам так роблю.
За хімічили,за целофанили,засквозячили (сітка дно) а 3-5 разів захімічили ,хваляця хто більше і переконують, що давай їх у хімічну камеру і буде щастя і ждуть добра. Не багато часу лишилося з такою хімізацією і бджоли будуть тільки на малюнку. А якщо щось виживе то буде ціна і на мед і бджіл😂
В мене був досвід зимівлі взагалі без даху, його знесло вітром, , бджіл мочило дощем, сніг на голову падав. В результаті - перезимували, тому, ми дуже багато не знаємо про бджіл і думка, що вулик повинен бути без протягів - трохи не відповідає дійсності
@@andrii_haldin Андрей! Мне все больше и больше нравятся ваши видеоролики! У вас, юмористически - политическо - капиталистический, информационный канал! Буду продвигать, ваш канал в массы! Вдохновения вам и творчества!
п1вн1ч житомирщини вулики 8.10.14.дадан 12 рамков1 на укр.рамку, вс1 переробив дно с1тка, ц1лий р1к дно в1дкрите прикривав т1льки весною,на зиму п1д низ магазин верх глухий утеплений, в к1нц1 вересня по 5 л1трив с1ропу,зимивля 100 в1дсоткив и н1яко1 вологи,пом1тив якщо весною не забирати з низу магазин то дно можна не закривати що в цьому роц1 и зроблю,остаточно для себе в1ришив 12рамков1 на укр.рамку магазини 145
Аякщо просто полукорпус без рамок і дно просто частину прикрити.Вулики у вас стоять невисоко я думаю вітер незможе піднятись више полукорпуса якщо небуде сквозняка.
@@andrii_haldinяк що рамка світла з меда без перги та не пошкоджена мілью. в 15 стопок по 10р корпусів та хай зимують собі на вулиці. Другий рік так робимо. У нас вдовж хати стоять під стінами.
Доброго время суток, таким способом зимую 4сезон, в конце августа начало сентября собираю предворительно гнёзда(12рамочные 300+145). 145 на низ с маломёдными рамками 300 на верх 7- 8 рамок сборка, пчёлы до конца сентября выбирают остаток мёда с 145 корпуса переносят в 300 делаю разовую подкормку в середине сентября сиропом 3,5-4литра с КАС 81 и всё зимуют прекрасно, сечатое дно на весь объём местность граница Николаевской-Днепропетр.обл.(ближе к северу) - пыльцой 145 не забивают и матка осенью и весной сеять на 145 рамку не опускается до самой акации, а перед акацией опять е2 и порядок. Удачи Вам. Пасика 80+ пчелосимей.
Дякую за Ваш досвід 🙏
Добрый день Андрей.Смотрю все помешались на нижней вентиляции.Пробовал и я в ППУ "Химэкселен" с нижней сеткой зимовать и наоборот дно глухое из ППУ и с верхней вентиляцией.Поедание кормов в зиму примерно одинаковое ,с верхней вентиляцией даже магазинные рамки с пергой снизу были без плесени,отсутствует поздняя и ранняя яйцекладка матки.Вот это действительно холодная зимовка а в вашем варианте только сквозняк.Если уже зимуете с нижней вентиляцией то сделайте сверху и с боков теплый купол то есть обверните толстым теплоизоляционным материалом полностью бока и верх,затем обверните пленкой или другим материалом пониже всю эту конструкцию примерно как утепляют в зиму трубы.Оставьте только дно-сетку свободной для воздуха.А то вы говорите стенка улья 20-30 мм,считаю что спереди и сзади улья это мало, утепленные внутри бока вас не спасут, все равно в улье будет сырость и холодно.Можно еще один вариант ,ближе к зиме собрать все эти ульи в одну кучу и утеплить всю эту конструкцию примерно как я описал об одном улье но это в том случае если не планируете зимой туда заглядывать,на подсолнечном меду это не реально конечно.Извините что не в общий хор любителей нижней вентиляции но ее я уже пробовал не мое это.Еще профессор Снежковский писал что самая лучшая вентиляция для улицы это верхняя вентиляция.
Здравствуйте, спасибо за то, что выложили свое видение зимовки пчел, про утепление улья синтепоном думал, но отказался - очень большие трудо и финансовые затраты, подумываю сделать комплект доньев с меньшей вентиляцией
@@andrii_haldin Попробовать конечно нужно для сравнения но на мой взгляд будет в улье еще больше влажность чем раньше по крайней мере так утверждают некоторые любители нижней вентиляции.Если дорого то вместо синтепона можно применить камышовые или соломенные маты главное чтобы на них не попадала вода.В камыше мыши не заводятся а в соломе скорее всего заведутся так что лучше камышовые маты и пресс там не нужен можно и руками спрессовать между рейками.Считай материал без платный только ваш труд и время а для этого есть целая зима но для начала на 1 улье попробовать просто для сравнения стоит этим заниматься или нет.
Вітаю з Дніпропетровщини. Дно сітку закриваю однослойною сінтетичною мішковиною. Зверху пустий мазазин на 145 для збільшення простору. Потім гніздо на 300. Поверх гнізда кладу планочки 8-10мм, щоб бджола переходила з вулочки на вулочку. Потім накриваю одним слоем сінтет мішковини. Замість піддашника використовую мазазин з трьома круглими льотками для виходу вологи. На гніздо теплу подушку. В кінці січня закатую мішковину біля задньої стінки і віддвигаю подушку щоб був отвір для виходу вологи. Як у лютому матка почина сіяти потолочину знову закриваю. І до тих пір поки весною бджола не почне носити пилок в гніздо не лізу. Так зимую більше 8 років. 100 % вихід з зимівлі і завжди сильні сімьї і з травневим медом.
Щиро дякую, як на мене, трохи забагато рухів та використовується два порожніх магазини, але головне - результат, ще раз дякую
якщо дно с1тка то верх повинен бути глухий
Київщина третій рік практикую холодну зимівлі, вул дерев'яні, також є дно сітка. Споживання меду менше, підмору мінімум. Утеплюю тільки на початку лютого. А бджілки злі то вже ж осінь, плюс до того гляньте що по кліщу. В мене карніка мирна, а от коли злилась не знав що сталось, зробив обробку то виявилось, що кліщ був причиною злюк. Ситуація по миролюбності виправилась по обробці від вароа. Вдалої зимівлі колего 🇺🇦💪
Дякую, навзаєм 🙏
Доброго дня, Андрій! Я мав досвід користування рогатими Паливоди і хочу сказати, що усі ваші побоювання, що рамки в нижньому корпусі зацвітуть, занесуться пергою, можливо ще й підсіються маткою, вірні. Я прийшов до висновку, що нижній корпус має бути в зиску без рамок. Щасти!
Ніжній підцвітає, але все рівно темні на перетопку
Дякую за пораду
Доброго вечора, неймовірна агресія бджіл
У Вас теж?
Ти молодець,потурбувався про свого песика,зробив йому теплу будку
Дякую
Доброго дня. Система 300+145(10 рамкові), бджоли карніка. Зимую на 6-7рамках стінка22 дно1/3 ,сітка по боках теплі заставні, за заставною резервна рамка(навпроти сонечка). Під низом магазин (10 рам ,так як рамки мусолить туди-сюди не хочеться).В цей магазин,по можливості ставлю гірші рамки(на наступний рік в перетопку якщо що). Критичного пліснявіння не спостерігав. На істину не претендую, і , до речі, втрати за зиму завжди були, є і будуть(просто не всі це визнають)
Дякую, Вам, що поділилися власним досвідом🙏
Зимую на рогатих 8 рамкових по двох технологіях: 1. В середині жовтня 5-6 рамок з бджолами здвигаю на середину вулика, з боків роблю простір для циркуляції повітря, криша утеплена пінопластом, плівку залишаю оскільки дно суцільна сітка. Витрата кормів на 5 рамках до березня-квітня. Немає грудневих засівів маткою.
2. Відрізняється лише тим, що ставлю теплі заставні по боках, при настанні холодів, плівку скручую, залишаю лише там де, сидять бджоли. Розхід кормів більший.
Бджола карніка.
Корпус під низ не ставлю, хоча треба спробувати, вулики стоять на піддонах.
Але бджоли мають бути максимально забезпеченні кормами. Хоча цього року ситуація з кормами складна.
@@ruslanchaika Я від заставних відказався, хіба дуже слабка сім'я.Залишаю комплект з 8 рамок,але якщо маловато кормів,і є дуже мало медові рамки,то долі зкорочую перед закормом,опускаючи маломедові в нижній буферний.А якщо стоять на піддонах,і на 2 півкорпусах можливо доцільніше під вулик засунуть фольгоізол, повітря буде вільно проходить,але менший сквозняк буде.
Дякую за Ваш досвід
У тебе одні експерименти...
Кто стучит тому отк...👍🏻
А рамки у низу зайві, бо мав негативний досвід, весною бджола спускається і при заморозках замержа,
Чим менше рамок на зимівлю тим краще
Ще продовжую шукати оптимальне...
Після липи бджоли як скаженіли то до не давного часу всі породи без винятку, як похолодало трішки стали лагіднішими.
З чим пов'язуєте таке явище?
50% на жару,а 50% на оприски по гарбузах. Поки самі сіяли було все ок, а в цьому році пару агрофірм орендували землі запасу і засіяли гарбузовим а вони оприсків не жаліють.
Чернігівшина, зимують в рутах з стінкою 20-22 мм. Під корпус з бджолами на зиму пустий магазин, щоб рамки не пліснявіли і зверху в потолочині з фанери отвір 25 мм для виходу теплого вологого повітря із вулика. Зими здається холодніші ніж у вас. Причина не в холоді мені здається, а в силі сім'ї і наявності гарного підтримуючого медозбору в період нарощування бджіл на зиму. Коли бджоли обмежені в кормах, така і зимівлі буде, у них свої собівартості продукції і потреби в ній. Моя думка
Так, в поганої зимівлі може бути декілька причін
@@andrii_haldin згоден, сама підступна причина це пестициди в кормі на зиму
@@yefremov31 також чернигивщина, Короп.Ця зимовка 100 процентна.Пара слабоват х только вышла.80 семей .
@@yefremov31 поэтому надо дать хотя бы литров 5 сахара с полинью.
@@Пчелогрімм згоден абсолютно, проте при такій ціні зимувати залишив мед на свій страх і ризик
В рамках нижніх корпусів, до весни буде волога, навіть вода. Нижній має бути порожнім. (Перевірено!). Бажаю успіхів, з повагою.
Підтримую буде волога і навіть пліснява прибирай рамки у верхній частині гнізда ніколи набувають вологі Зимую на двох корпусах рута
Навіть на сітчастому дні?
Если 145 корпус пустой без рамок с низу и сечатое дно, то та пчела что случайно упала на днище зимой уже в клуб не вернётся подмора в этом варианте больше можете проверить я уже это для себя поэкспериментировать, если сечатое дно только корпус вместе с рамками в низу!
@@СерБорис-б3щ Нет пчел случайно упавших на днище ЗИМОЙ, а потом поднявшихся обратно:) На днище в любом исполнении всегда минусовая температура. И все, что туда упало там и остается. Здоровая пчела сама по себе с клуба не падает...
@@andrii_haldin Саме на сітчастому дні. При глухій теплій криші. Волога вуглекислота опускається до низу та конденсується на рамках.
Я теж буду зимувать другу зиму.Розплоду вже нема.Перевіз пасіку з Радсаду в Первомайск
В мене розплід ще є
Білі рамки вниз однозначно не ставити.Пустий корпус.
Так от і я такої думки, виходить, навесні прийдеться перетоплювати
@@andrii_haldin я ставив обично вниз пустий корпус,але іноді залишав і полукорпус з чорною сушью,рамки підплеснівають в ньому ,також мусор,дохлі бджоли застряють між рамками(тоді краще кілька рамок але широко розставить),засирають повесні. В цьому році багато ще расплоду в найнижньому корпусі,але не во всіх сім'ях.Мабуть буду корпус цей з рамками залишати,все рівно наперетопку,або по дві витащу і розширу ,щоб дохлі просипались.На 300 деякі зимував вообще без буферного.І повесні у кого були буферні забирав і чистив ще до обльоту.Раніше рогаті накривав на зиму пльонкою,потім перейшов на ветпозащиту,зараз не накриваю і стан по вологості краще.Стоять на піддонах,думаю може вообще на двох без буфера залишить,так перетопкой щось займатись не охота.А білі рамки ставити погана затея, однозначно.
Доброго дня Андрію підкажіть будь ласка чі можна зараз ще наростити сім'ю?
Бро, який стаж у бджільництві? Яке нарощування у жовтні, а коли бджоли будуть облітатись у листопаді? А де їм брати пилок і нектар? А зима на носі, а корми давати в зиму коли в грудні, чи вони в листопаді самі собі наносять, а день короткий і матки в нормальних сім'ях вже перестали сіяти. Можливо в Ялті можна, а більше на території України наврядче
Моя думка - вже пізно, якщо сім'ї слабі - краще за місць об'єднати
Вже пізно
Маєте багато шестирамників які переваги в технологіїї утримання над іншими?
Шостирамники теплі, тому розвиток в них кращій, тому для відводків - те що треба
Все буде добре,навчишся
Ні хто і не сумнівається
Відкалібруй знизу плечики рамки циркуляркою
А рамки навіщо у низ магазину
Щоб там зберігалися
Справжній мінус буде, коли пообсирають магазинки!
Про це я і не подумав 🤔, мінус суттевий
Ще один момент, ввесь сміття і сирость будуть на 145 рамці.
У мене шестирамочники 300 плюс 145 ,дно сітка 50 процентів, міжрамковий 70мм.,зимують на 300рамці. Харків, північ. Миру та успіхів.
Так, сміття буде сипатися до низу на магазинні рамки
Не треба всі рамки бракувати, достатньо підпиляти болгаркою деревину зверху верхньої планки рамки на 3 мм саме в тому місці, де корпус сідає над рамкою і все буде ОК. Сам так роблю.
Дякую за пораду 🙏
Вулики хлам протяги зверху протяги знизу.А потім зимовка погана
За хімічили,за целофанили,засквозячили (сітка дно) а 3-5 разів захімічили ,хваляця хто більше і переконують, що давай їх у хімічну камеру і буде щастя і ждуть добра. Не багато часу лишилося з такою хімізацією і бджоли будуть тільки на малюнку. А якщо щось виживе то буде ціна і на мед і бджіл😂
В мене був досвід зимівлі взагалі без даху, його знесло вітром, , бджіл мочило дощем, сніг на голову падав. В результаті - перезимували, тому, ми дуже багато не знаємо про бджіл і думка, що вулик повинен бути без протягів - трохи не відповідає дійсності
Люди якісь працюють на городі🤣
😀
У вас дуже гарна дружина.
Нащо Рогатому вулику сітчасте дно?
Така конструкція вулика
Соляру та бензин неможна бо запах ніколи не видалиш,пропаде вулик
Так, видалити важко
Головне ,магазин зверху з медом на 300 не ставить
Немає таких, все викачали
Місцева є агресія селекційна нема
Так в мене, наче, матеріал від селекціонера
Став пустий орпус
Чому без рамок?
Напрягает заточка
Розслабтеся
@@andrii_haldin Андрей! Мне все больше и больше нравятся ваши видеоролики! У вас, юмористически - политическо - капиталистический, информационный канал! Буду продвигать, ваш канал в массы! Вдохновения вам и творчества!
То все фігня, у вас там зимівля помірна, в нас на півночі зимують (в мене) в двох корпусах 145 .
Справа в тому, що в нас багато теплих днів, бджола не сидить в клубі
п1вн1ч житомирщини вулики 8.10.14.дадан 12 рамков1 на укр.рамку, вс1 переробив дно с1тка, ц1лий р1к дно в1дкрите прикривав т1льки весною,на зиму п1д низ магазин верх глухий утеплений, в к1нц1 вересня по 5 л1трив с1ропу,зимивля 100 в1дсоткив и н1яко1 вологи,пом1тив якщо весною не забирати з низу магазин то дно можна не закривати що в цьому роц1 и зроблю,остаточно для себе в1ришив 12рамков1 на укр.рамку магазини 145
Аякщо просто полукорпус без рамок і дно просто частину прикрити.Вулики у вас стоять невисоко я думаю вітер незможе піднятись више полукорпуса якщо небуде сквозняка.
Можно і так, тільки залишилося знайти, куди покласти 1500 рамок магазинної суші
@@andrii_haldinяк що рамка світла з меда без перги та не пошкоджена мілью. в 15 стопок по 10р корпусів та хай зимують собі на вулиці. Другий рік так робимо. У нас вдовж хати стоять під стінами.
Много разговоров и никакого фактажа.
Ви мали на увазі те, що не відкривав вулик?