Szilikon eltávolító teszt + mosogató szigetelése szilikonnal

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 22 окт 2024
  • Ebben a videóban kipróbálunk egy szilikon eltávolító anyagot, majd visszahelyezzük a mosogatót a munkalapba és tömítjük szintén szilikonnal.
    190328

Комментарии • 26

  • @repaircorner3322
    @repaircorner3322 5 лет назад +19

    Ha szép széleket akarsz, szilikonozás előtt tegyél a védeni kívánt részekre maszkolószalagot. Ha lehúztad a felesleges szilikont, utána csak leveszed a maszkoló szalagot és lesz egy tökéletes éled, egyenletes szilikonréteggel és nem marad nyom sehol. Csempénél (zuhanykabin, vagy kád szélénél) különösen ajánlott kimaszkolni.

    • @boroczcsaba1310
      @boroczcsaba1310 3 года назад

      Szia,
      Tehát konkrétan mondjuk egy zuhanykabinnál, ahogy kiszilózom az üveg és a csempe közötti részt, akkor maszkolom a csempét és az üveges részt is és közötte nyomom ki a szilót, aztán az ujjammal elhúzom, majd utána rögtön (? vagy várjak kicsit?) leveszem a maszk szalagot és közötte szép lesz a tömítés? Ecetsavas szilóval érdemes ugye?

    • @repaircorner3322
      @repaircorner3322 3 года назад

      @@boroczcsaba1310 - Simítás után minél előbb le kell húzni a maszkoló szalagot. Egyszer vártam egy kicsit és a széle már szabálytalan lett, mert bele ragadt és húzta magával.
      Igen, ecetsavas és gombaálló szaniter szilikon tömítőt érdemes használni. Csempe fúgázásnál a dilatációs hézagokhoz akár a fúgával színazonos is kapható.

  • @tormasijeno
    @tormasijeno 5 лет назад +4

    Szia. Mi a szilikon lehúzása előtt amikor már mindenhol egyenletesen kinyomta magát. Le szoktam fújni spricnivel. Egyszerű mosogatószert, vagy folyékony szappant összekeverek vízzel és rápermetezem. Utána húzom le. Vagy jégkrém pálcával. vagy hasonló lehúzóval,vagy ujjal( de előtte azt is nedvesítem a keverékkel). Nagyon szép a végeredmény és csak fillérekbe kerül. Meg gyorsabb is.

  • @gyunagyos
    @gyunagyos 3 года назад

    Én WD40-t és kerámia főzőlap kaparót használtam, és nagyon szépen sikerült!

  • @ErniefromhCanada
    @ErniefromhCanada 5 лет назад +9

    A pult kivágásba mielőtt beragasztanánk bármit, ami nem passzol bele, mozog csúszkál, előbb érdemes beállítani. Legyen az mosogató, főzőlap, akármi. Mert amikor már minden a szilikonban úszik, elég nehéz korrigálni.
    Szóval a kivágott részbe belülről pozdorjacsavarokkal beállítjuk a kellő pozíciót, hogy könnyen ki és berakható legyen, párhuzamosan, merőlegesen álljon a helyén.
    Aztán festő maszkolószalaggal (szigetelőszalaggal, kinek mije van) leragasztjuk jelen esetben a mosogatótálca (tűzhely, akármi) peremét azon a részen, ahol már nem szeretnénk szilikont látni. Ugyanezt a pulttal is megismételjük. Nem kell sok, 3-4, max 5 mm távolság elegendő.
    Kiemeljük a már előzőleg bepozícionált helyéről, és a sarkainál faékekkel feltámasztjuk (nekem 5 cm-es ékek váltak be, ott még könnyű alatta dolgozni, nem inog).
    Az ékekkel felemelt céltárgy alatt a pult peremére kinyomjuk a szilót. Adja magát hogy hova kell, mert már körbe van ragasztva. Az ékeknél nem baj ha kimarad. Ha körbeértünk, a segítőnket megkérjük, hogy segítsen felemelni, az ékeket kivenni, majd leengedni a beragasztandó objektumunkat. Lehet csalni is, én a két oldalán egy-egy spárgával kötöm át, aminek a segítségével bármilyen alakzatról is legyen szó, szépen be lehet engedni a helyére, majd az elvágott spárhát alulról ki lehet húzni.
    Szóval amikor a helyén van minden, a többiek által is javasolt spriccolós technika is alkalmazható párhuzamosan a maszkolással, illetve ha nincs speckó formázó szerszám kéznél, a vízbe mártott ujj mindug bejön (a lehúzó inkább akkor prakttikus, ha olyan hézagméretről van szó, amit már ujjal nem érünk át).
    Az elhúzás után ha már lekerült a maszkolás, érdemes közelebbről még egy pillantást vetni a művünkre, ugyanis a maszk eltávolításakor, a szépen elhúzott művünk sérülhet. Ekkor ismét spriccolás és vizes ujj kombó segítségével egy utolsó kenet következhet ha szükséges, de csak óvatosan, hiszen ha nagyon ráérősen dolgozunk, a sok víztől hamar bőrösödni kezd a sziló felülete, ami az ismételt elhúzásnál már összecsomósodhat.
    A nyomótubus csőrén levő gyári furat nem azért van, hogy azon nem változtathatunk. Sőt, előnyösebb addig szeletelni a hegyétől, amíg kb 3 mm-es nyílást nem kapunk, mindezt pedig kb 45 fokban lecsapva. Egy rossz tubus csőrén lehet gyakorolni, utána már a rajta lévő gyári jelölések segítségével szinte egy mozdulattal le lehet hasítani az optimális formára, amivel nehézség nélkül lehet dolgozni (nem áll tőle kiflibe a nyomópisztoly például). Ezen kívül jó ha kéznél van egy kis üveg benzin, frissen szépen letörölhető vele a rossz helyre került anyag, feltéve ha olyan felületről van szó, amit a benzin nem bánt. Metil-etil-keton (esetleg izopropanol) pedig még jobb, mert úgy oldja le a szilikont (akkor is ha már régen felhordott anyagról van szó), mint a konyhai mosogatószer a zsírt (természetesen a folyamat gyorsítható, ahogy a videóban is látható volt, hogy mechanikus úton eltávolítunk a lehető legnagyobb mennyiséget, a maradékot pedig lehet oldószerrel kezelni). A denaturált szesz se rossz, de abban csak pár százalék a keton vagy izopropanol tartalom (mert adalékolják), így kevésbé hatásos.
    Mindezek ismeretében, és esetleg egy kis előgyakorlással valami hulladék anyagon, tökéletes munkát adhatunk ki a kezünkből.

    • @martonk1555
      @martonk1555 Год назад

      A pozdorjacsavaros beállítást hogyan kell elképzelni?

  • @kissistvanocsi
    @kissistvanocsi Год назад

    Sziasztok! Egymedences inox ot is lehet ragasztassal igy betenni? A gyari lefogato kormei also szekreny vagast indukalnanak. 😐

  • @nagyzsolthun
    @nagyzsolthun Год назад

    4:16 milyenek a hosszútávú tapasztalatok? :) véletlenül pont ezt a szilikont vettem ma meg, és kíváncsi lennék milyen a minősége.

  • @MrMacei
    @MrMacei 5 лет назад +2

    Forgácsoló műhelyben használunk szilikon tömítőt. A semlegessel rengeteg a bajunk mert azon kívül hogy nem tapad meg bármin (hiába zsírtalanítunk), megoldja a levegőben terjedő enyhe emulzió pára(bio emulzort használunk). Az ecetessel nincsen semmi gond azon kívül hogy fémtiszta vasra kenve(érthető okokból) oxidálja.

  • @nagyzoltan7952
    @nagyzoltan7952 5 лет назад +6

    Szia Laci! Mielőtt lehúzod a szilikont,fújd le ablaktisztítóval.
    Úgy lesz szupi!

    • @nepazarolj
      @nepazarolj  5 лет назад +1

      Szia Zoli! Köszönöm szépen az új infót! Azt már hallottam hogy be kell vizezni az ujjunkat hogy ha lehúzzuk. Az ablaktisztítót még nem hallottam.

    •  5 лет назад

      @@nepazarolj
      Vagy ablaktisztító vagy mosogatószer keverve vízzel és spricnivel lefújva.
      Folyamatosan az újat bele mártani.
      Sokkal könnyebb lehúzni és egyből bőrös lesz szinte.
      Oda nem fog ragadni ahová kifújod.
      Próbáltam.
      Üdv Péter

  • @gaborm4767
    @gaborm4767 Год назад

    Gumiam pasztát hogy lehet eltávolítani?

  • @behajto1
    @behajto1 5 лет назад +1

    Ha legközelebb használod a kinyomó pisztolyt,mielőtt rá terhelnél tegyél középtájt gyors kötözőt,vagy bármilyen bilincset,akár melyik megfelel ami mereven tartja az eszközt.

    • @nepazarolj
      @nepazarolj  5 лет назад +1

      Hú tényleg, bakker milyen egyszerű ötlet és milyen jó!!! Köszi!

  • @MrJsebak
    @MrJsebak 4 года назад +1

    A benzin nem jó sziló eltávolításhoz ?

    • @nepazarolj
      @nepazarolj  4 года назад

      Nem tudom, még nem próbáltam.

    • @MrJsebak
      @MrJsebak 4 года назад

      @@nepazarolj Ok rendben köszi üdv.-János

  • @muranyi64
    @muranyi64 5 лет назад

    Nem sziloplaszt ?

  • @urogitamas78
    @urogitamas78 Год назад

    4év után az 200e XD
    hogy megy az idő