Szép napot! Látom a termelést és kevesellem. Egy 10Kw os napelem rendszer ilyenkorra már jóval 6-7 ezer Kw-nál kellene legyen éves szinten, mivel annak az éves termelése 10 ezer Kw. Gondolom azért mert az inverter csak 5Kw-os. És gondolom azért is mert a panelek több fajtából vannak, így többet visszafognak egymásból. Viszont a rendszer gyönyörűen van kiépítve. Korrekt szuper munka. Le a kalappal. Nekem 2 fajta rendszer van. Egy visszatápláló 3Kw inverter, 4.1Kw napelemmel és egy szigetüzem 3Kw inverter, 4Kw napelemmel. A visszatápláló 3Kw inverter napi legnagyobb csúcs teljes eddig, 26.1Kw. Akkor egy 5Kw os inverter 1 napi csúcstermelése a legjobb időben, 45Kw-nak kellene lennie. A 30Kw nem optimális. Főleg hogy 2x akkora napelem rendszer van az inverteren. Valamelyik napelem visszafogja a másikat. De ettől függetlenül tényleg nagyon szépen Össze lett rakva a rendszer. Tetszik nekem is. Szuper! És szuper a video is. köszi!
@@21szazalek nos igen. Sok mindentől függ. Nekem full délre néz. Az év szinte felhőtlen volt. Tavalyi évhez képest 2x annyit sütött a nap. Volt mikor egész évben a fele mennyiséget termelte a vártnak. De az egy hatalmas fának is köszönhető volt, ami télen beárnyékolt. Ki is vágtam. Szuper a rendszeretek ha 6Kw-al ilyen sokat le tudtok termelni. Ügyes.
@@solct A többlettel ilyenkor mi történik? Nem megy tönkre a panel, ha süti a nap, de nem tudja leadni a termelt energiát? Ok, hogy jellemzően olyankor akkut tölt, de mi van, ha az akkuk is már nyakig vannak, család valahol odavan és a fogyasztás közel nulla?
Köszi Robi. Szép munka. Kétszer is megnéztem a videót hogy ne kérdezek hülyeségeket de én nem látom hogy bárhol is mondanád az inverter típusát. Nagyon tetszik a rendszere. Elmondanád Mi a típus neve? És hogy mikor vették? Köszi. Ha jól értettem ez nem a te rendszered csak bemutatod... de nincs jelentősége Szép munka Köszönjük a videót. Csinálhatnál videót a többiről is amil az udvaron van... például a gomba tenyésztés... az is mindenkit érdekel szerintem... úgyis az önfenntartás felé halad mindenki... Kérdések összefoglalva: - inverter típus, hol vette, rendelte? - napelem tipus - tartószerkezet anyaga tehát L alakú idom vagy más anyag méret vastagság hol vette esetleg... rozsdamentes anyag-e vagy csak sima vas lefestve... - akkumulátorok típusa Hol vette lehet e még kapni Vagy rendelni kell hogyan hozzák házhoz mert jó nehéz..stb... . Az ördög a részletekben rejlik Ahány videót megnézek szinte sehol nincsen erről szó. Pedig szerintem nagyon sok ember szeretné saját magának feltelepíteni helyesen anélkül hogy felgyújtaná magára a házat... ha valaki villanyszerelő de még nem csinált ilyet (mint például én) valószínű hogy több a bátorsága hozzá mint egy laikusnak. Megfogadtam, hogy én saját magamnak fogom felépíteni és mindent be kötögetni... nem bízom másra mert ha valami elromlik akkor nem kell idegent hívni én magamnak meg szerelek mindent, valószínű hogy a tanulópénzt meg fogom fizetni és többe fog kerülni mint végül hogyha szakembert Hívtam volna de valahol el kell kezdeni .. előre is köszi...
Üdv az inverter típusa ,,EaSun igrid svII 5kw 48v,, Az akkuk,, varta 12v210ah 1200 promotive,, teherautó akkuk A szerkezet sima zárt szelvény és levan festve ,dedeman. Sajnos sókkal több adatot nemtudok adni és amugyis minden Romániában volt vásárolva. 2022 január környékén volt vásárolva és beüzemelve minden.
Betettem az inverter linkjét de nem engedi közzé tenni. Lehet Olaszból is rendelni, 5-6 nap alatt eljön. Írj egy email címet, elküldöm arra ha még aktuális.
Nekem több mint egy éve dolgozik így, két string 6,4kW. Annyit szed le amennyit fogyasztok. Csak arra kell ügyelni, hogy a fogyasztás ne menjen 5kW felé egyszerre. Általában egy 2kW-os és egy 2,5kW-os fűtőszálat működtetek róla és időnként a klímát.
Hello! Mostmar lassan osszeall a rendszer, megvan az inverter panel akuk, a teton a tartok ... a kerdes az lenne hogy tobb sztring eseten a sztringek feszultsege egyforma kell hogy legyen vagy nem fontos?
Jo napot.Nagyon jo a video,gratula,en is keszitettem magamnak egy sziget uzem.....de segitsegre lenne szuksegem a bealitasokat az inverternel... Hogyan tudnam felvenni a kapcsolatot Robival?? Esetleg egy tel szamot lehetne kerni..Halas köszönöm...
Sziasztok szuper a videó köszönöm! ez a több String dolog engem is érdekelne pontosan hogyan kell kötni, jó lett volna egy kép az említett diódákról. Nekem 3 kW-os inverterem van 24v rendszeren. max pV input 1500w felirattal. Van 6db 260w panelem sorba kötve 90 V-on majd párhuzamosítva. Van még 3 panelem sorba kötve szintén 90v-on de ezt már nem mertem közvetlenül az inverterre kötni, külön töltés vezérlőn van majd akkuk (akkuhíd ahogy vki írta) Így hogy a stringek feszültsége megegyezik elvileg ráköthető lenne? Köszönöm a segítséget köszönjük a videót!
@@alexferenci Vannak speciális panelok aminek a hátulja collektor, nem tudom hol lehet beszerezni, de már hirdetést is lattam róla. Megprobalom megtalálni... Trazpares el napelem az eleje, az alatt hagyományos napelem és mögöttük víz van. Erre azt mondják hogy 40%hatásfoku....
@@chrisp4028 Ha már van áram, azzal sokkal egyszerűbb a cekászt melegíteni, mint még pluszban becsövezni mindent, azt fagyállóvá tenni, a keringetést megoldani, a túlforralást megelőzni, stb.
@@alexferenci Szia! Már akkor megtaláltam és elküldtem, de úgy látszik hogy a linkeket törli. Megnézem a csatornádat, ha ott nem tudom elküldeni, akkor gyere az én csatornámra és ott meg tudom osztani!
Udv Robi! Lenne egy kerdesem ha a feszultseget nem lepem tul a napelem oldalon akkor az arameroseget tulephetem nem fogom megsutni az invertert ? Kicsit erosebb EAsun invertert rendeltem es kb 7kw napelemet akarok rarakni. a max vac az inverter tablajan 500 az amper pedig 20 .
Üdv az ampert tull lehet lépni azomban az akku töltése vissza kell szabájozni ,hogy az akku töltés és a fogyasztó ne akkarjon többet kivenni napelemböl mint az a 20A
nem értem, ha sorba vannak kötve a napelem panelek az 100-200volt fesz lenne, hogy van az? nekem sziget üzem kellene napi 4-5 órán át 600watt terhelésre 100-250V fesz, egy elektromos motor töltöjét kell meghajtanom, sajnos nem tudom lassan tökteni közvetlen a motor akku cellákat mert okos BMS van benne csak a saját hálózati töltöjével indul el a töltés az meg 540wattot eszik
@@MikRobi sajna egy 12V-os akkut lerántana 600Wattos terhelés az invertertől, így midnenképp nagyobb feszen kell lennem legaláb 24V de 48V-nyi sorba akku különben naponta vehetek új aksit, ahhoz meg 4 napelem kell legalébb sokrban hogy legyen a töltő fesz 100V felett, és az már eleve szinte megfelel akimeneti feszemnek, csak kellene puffer, még nem tudom hoyg lenne olcsóbb de úgy érzem nem éri mega beruházás, 50ezer forint per év áramszámlát váltana ki deakárhoygis számolok csak a napelem panel lenne több mint félmillió ami tud 100voltot terhelten és 600Wattot, akkro kevés puffer akku kellene.
Nem mostani tartalom, de ez az első telem, es 22-24V között remeg a szigetem, egész napokat siporodik az inverter is egymagában, a sötét pincében. De 2 kerdesem van téli időszakhoz. 1. a bemutatót+ konzolok állíthatók a téli napocskához? 2. Ha nincs hálózat. Pl Tanya, nagy birtok, vagy még közművesités előtt álló telek. Lehet e pl a 12-24, vagy 48V rendszer sorait pl autóval tölteni? Ugy ertem, járó motorral nyilván, de "bikázva" 10-20-30 perceket soronként? Egy kis Diesel autoban 50-60-70A generátor van, es egy óra alatt sem fogyaszt sokat alapjáraton. De nem is termel 50A alapjáraton. Egyáltalán lehet többszáz Ah-t tölteni kocsival, vagy az generátor gyilkosság? Illetve alapjáraton számottevő amit tölteni tud? Amit irtam az évi 1-2-3 alkalommal, vész esetén értendő eset. Köszönöm a válaszokat.
Gratulálok a feltalálónak a három stringből mindig csak egy dolgozik! Feszültség illesztés, dióda működési elve, Ohm törvénye, csomópontok törvénye stb.
Üdv Igen nyáron csak egy dolgozik de szerintem nyáron nincs is többre szükség de viszont borus időben és télen együtt dolgoznak és ugy már nem rosz mert együtt már majdnem megkapjuk ismét a csucsteljesitményt.
Kedves @@MikRobi! Nem akarok belemenni a részletekbe a korábban nevezett törvényszerűségek miatt semmilyen időben nem tud ilyen módon a 3 db string együtt dolgozni. Lehetnek véletlenek amikor éppen olyan állapot áll elő amikor igen, de ez nem tartós. 3 módja van az illesztésnek, ebből kettő amit könnyen meg lehet csinálni, a videóban kiépített rendszer esetében csak egy. (1.) Az első megoldás, hogy a stringeket feszültség szinten illeszteni az inverterhez. Ha ezt 3 stringnél valaki megcsinálja (nem horror áron kis vesztességek mellett) engem is érdekel. (2.) Ollyan invertert kell kiválasztani aminek 3 db MPPT bemenete van és fogadni tudja a 3db stringet külön-külön. Így megoldódik az illesztési probléma mert ezt az inverter fogja lekezeli egy közös DC sínre ráillesztve a stingekből jövő teljesítményt. (3.) Jelen rendszerre ez a legegyszerűbb. 2 db MPPT töltésvezérlőt beüzemelni amik az akuk 48 V-os feszültségére dolgoznak (ebben az esetben az akku mint DC-sín is dolgozik). Az egyik string (legnagyobb teljesítményű) megy a jelenlegi inverterbe, a másik kettő pedig a töltésvezérlőkbe. A stringeket a töltésvezérlőkhöz sztintén illeszteni kell teljesítményben és feszültségben is (vannak olyanok amik 190V-os feszülztségig is bírják és nem kerülnek horror összegbe) Mivel a fent leírt megoldásban a két kisebb teljesítményű stringnek az árama nőni fog, (mivel csökkenteni kell a stringek feszűltségét) a védelmi berendezések újra méretezését és esetlegesen a napelemes kábelek cseréjét vonhatja maga után.
@@andrassantha7151 az inverte 120-450v között képes fogadni a napelemeket és a videoban elmondtam hogy 370v jön le a napelemek ből párhuzamosan nincs gyengébb vagy erősebb string
Kedves @@MikRobi ! Mérd le egymástól függetlenűl a 3db stringnek teljesítményét és ugyanabban az időben hasonlítsd össze. És jegyezd fel azokat a körülményeket amikor a dióda nyitófeszültségén belül tudtak dolgozni a stringek egymáshoz képest. (terhelés alatt, nem üresjáratban) A 3 db string orosz rulettezik egymással és a nagyobb feszültségű zárja mindig a kisebb feszültségűt. (a dióda működési elve) A lezárt sztringek üresben malmoznak addig.
Üdv! Köszönöm a videót, pár dolgot most is tanultam! Azért lenne egy kérdésem, hátha valaki tudna rá mondani valami okosat Hogy lehet azt megoldani, hogy egy betermelős 2 stringes 3 fázisú inverter AC oldalát megcsapolni, és egy ilyen easun invertert mellé kötni aksikkal, úgy hogy a 2 inverter 220V ja össze van kötve. Lehet abból gubanc? vagy illene rakni egy váltót?
Üdv a stringek folyamatosan rajta vannak mivel az akkun 20A korlát van beállítva kicsi a valószínűsége annnak hogy az mppt nem tudja lekezelni a helyzetet,( anyit vesz ki a napelemböl amenyire szüksége van) ahoz az kellene hogy 5 kw fojamatos fogyasto legyen és az akku kérjen töltést.
de ez az inverter tud 80A-ral is tölteni. Miert jobb, hogy le van 20A-ra korlatozva?Azert mert savas az akksi? Mert egy 48V 200A licium/vas akksit lehet siman 80A is tölteni. Olyan akksival erdemes lenne 80A-ra allitani az invertert? Igaz?
ugy tudom hogy ez az inverter 27A napelem bemenetet bir el. Ez eppen eleg ennel a 3 stinges megoldasnal, mert 2 egyfele, a 3. masfele iranyba nez, igy nem lessz 27A-nal nagyobb aram sose neki. Egy sting kb. 12A-os, Ugye? Az teoretikusan 3x12=36A lenne, ha minden string eggy iranyba nezne. A legyjobb lenne, ha az egyik kelet fele, a masik nyugat fele nezne. S a harmadik pl. del fele. Ez volna a tökeletes!!! Mert akkor kb. egyforma ampert adna, reggeltöl estig, kb 20A-rt.
igen, ez igaz, mert ez a 80A a DC es AC összesege!!! De vannak olyan Off-grid inverterek, amik 120A -t is birnak. Ott egy kicsit jobb lenne a helyzet. 40A több. Az is valami.
Sziasztok...Látom itt többen értenek hozzá...az lenne a kérdésem hány évig lehet használni egy ilyen akkut pl. ebben a megoldásban?Mert ahogy nézem 1mill.a 4 akku.
Hosszútávon jobban megéri a litium vas foszfát akku. Sokkal több évet bírnak mint a savasok, több áramot tárolnak. Van erről egy nagyon jó kis magyar video. Megpróbalom belinkelni ide. ruclips.net/video/GxHJKb6eNNQ/видео.html
Üdv nem nagyon értem a kérdést, amennyiben az akkura szeretnél bisztositékot 2000w 24v ra akkor 80A es késes bisztositékot ajánlanák itt egy link. www.google.com/search?q=80a+k%C3%A9s%C3%A9s+biztos%C3%ADt%C3%A9k&client=ms-android-xiaomi-rvo3&prmd=ivsn&sxsrf=ALiCzsbigMw9P6fNguVOQY5QKtGQYpvNEw:1659780811897&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwi7oMqt_bH5AhX7h_0HHbjbBUQQ_AUoAXoECAIQAQ&biw=393&bih=712&dpr=2.75
Üdv. Tisztelt Robi! Én is építettem egy kis sziget üzemű rendszert, de külön fogyasztás mérőt nem raktam bele, a WatchPower , mint itt a videóban látszik, tud ilyen funkciót, vagy ez valami más szoftver? Előre is köszönet a válaszért.
Üdv tudja monitorozni a fogyasztást ,a videoban SolarPower van nem WachPower de mindkettő tudja, azomban ahoz 0-24 ben kell menjen a laptopnak ,számítógépnek.
@@MikRobi Köszönöm válaszod! ( A videóban mintha WatchPowert említettél volna, én meg nem értek hozzá :) ) Megy a laptop, de KWh-t nem találtam , az más, hogy a "LOGOLT" adatokból tudok számolgatni. VISZONT !!! Tanultam valamit, már tesztelem is a SolarPowert. Köszönet még egyszer a válaszért.
Lenne egy buta kérdésem. Meg lehet e csinálni a következő elgondolásomat? A stringeket nem manuális kapcsolóval ellátni, hanem egy beállítható alkonykapcsolóval. Amikor erősen süt a nap, akkor csak egy string menne, mert az alkonykapcsoló lekapcsolná a többit. Mikor tél van, és köd, vagy borult idő, akkor rákapcsolná a stringeket, és többet termelne. Gondolom ez nehezen kivitelezhető. Egyáltalán megoldható lenne?
Figyeld Mikrosilver ,szepi és ChrisP csatornákat és hamarosan a közeljövöben jön valami hasonló fokozat váltó kapcsolás (ne áruld el senkinek mert még nem publikus🤪)
Pont erre gondoltam én is és akkor egy invertert kikerülve könnyen lehet hogy infrapanel re rá lehet direkt kapcsolni Ugyanis az infrapanel egy sima ohmikus ellenállás száz ohm körülbelül az értéke és akkor megspórolunk egy drága alkatrészt ami esetleg még talán el is romlik... annyi a történet hogy max45 szabadság sorba kötni mert az egyenáram mindig erősebb mint a váltóáram Nem szinuszos Hanem állandó
@@ujfalvilajos2859 Igen, de rövid kábellel akár egy bojlerra is köthető, viszont mivel egyenáram, semmi nem szakítja meg a sók száz wattot! Én ezt tenném, ha már annyira sok a felesleg, de sok száz literrel!
Szia! Engem az érdekelne, hogy hogyan meg oldható, az hogy van hálózati áram és sziget üzem is. Illetve az, hogy hogyan az itt látható :D de úgy tudom, hogy ezt az eon nem hagyja senkinek, hogy legyen a hálózathoz kötve napelem rendszer szigetüzemben.!? Tudnátok nekem valamit mondani, hogy van most szabály erre? Hasonló rendszert szeretnék építeni. Köszönöm
Üdv ez az inverter Nem táplál rá a szolgáltató hálózatára és tavasztól őszig teljes Sziget üzemben működik. A Sziget üzemű napelemes rendszert nem kötelező jelenteni.(tudomásom szerint) A hálózat jelen van gond esetén át lehet állni vagy a szolgáltató bisztositot hálózatra vagy generátor ra vagy ahogy ebben az esetben télen kipotolja a hálózat a napelemek teljesítményét szükség esetén de ezek a valtások a videoban látható modon egymástól elválasztó kapcsolokkal működik.
Szia! Ez Magyarországon van? Javítsatok ki, de úgy tudom, hogy itthon nem lehet sziget üzemű rendszert létesíteni, kötelező betáplálni a hálózatba. Hol találom az ide vonatkozó jogszabályt? Köszönöm
Ohh szóval Románia, na ez a bajom mert ez így teljesen jól működik hogy átkapcsolhato. De ebben a retkes tetü országban, én is úgy tudom a jogszabályt, hogy ha van bevezetve hozzám hálózat, akkor csak hálózatra visszatáplálós rendszert lehet telepíteni. Csak akkor lehet szigetüzemet telepíteni ha nincs bevezetve eonos hálózat. Remélem, hogy tévedek és akkor valaki javítson ki kérem. :D Előre megyünk nem hátra....
Üdv az akkuk le vannak korlátozva 20 amperre a rendszer és a fogyasztás napalra van kihegyezve éjszaka max 2 kwot vesznek ki a rendszerből (ahogy értettem 9000 euró volt a befektetés de bisztos nem vagyok benne 27 darab 400w os napelem kerülhetett sokba)
Valaki elmagyarazna hogy a fenebe van hogy tulepik a max ampert?Annyira ellehet tajolva mondjuk a ket string hogy mar eggyatalan nem termel mindig az eggyik?Vagy kicsi kinaika jo alkatreszeket valogattak ossze?
Vegul is akkor ugy mukodik a napelem mint egy kapcsolo uzemu tap?Jo ez a video.En delre raknek 4Kwtot es nyugatra is 4Kw az inverter max 6Kwt kezel.Akkor nem gyujtom fel a hazat ha igy rakom fel.En ara gondoltam hogy delen bejon 4kw nyugaton 0 aztan delen 2Kw nyugat 2Kw es este delen 0 nyugaton 4Kw.Elvileg mukodik a dolog.
@@sun-laller5564 az a helyzet hogy ebben a rendszerben kicsi az akku és ha el osztaná kelet, dél,nyugat akkor lenne egy fojamatos töltése de annak az a hátránya ebben a rendszerben hogy borusab időben nap közben nem lenne elég teljesítmény és az akkukhoz kelene nyulni ami levan korlátozva, ebben a rendszerben viszont az az előny hogy borúsabb időben napközben majdnem minden esetben ellátja a fogyasztást, a tulajdonos elmondása szerint éjszaka pedig minimalizálja a fogyasztást okos konektorokall.
@@MikRobi Fel cellas tablak vannak felhos idoben is tok jol termelnek..Itt nalunk a lenyeg hogy delutan is legyen toltes nyugatrol.Nem akartam kulon toltesvezerlot stb.Sajnos rosszul van tajolva a haz a tuzfal van delre es nyugatra van tetoferulet.A lenyeg az lenne a fojamatos toltessel hogy amit nem hasznal el a haz azt attolom egy eletromos kazanban 10fok alat napsuteses idoben.Most csinalom hozza az eletronikat.Hasonloan mint Mikrosilver csak mikrovezerlovel.Egy idos neninek lessz sajnos ahogy elszabadultak az arak ebbol kell valahogy rezsit csokentenem.A neni nen hasznal fel katasztrofikus aromot ,de nagy hazban lakik sok lessz a gaz!Na most csinalok egy eletromos kazant amit berakunk a futes rendszerbe es a tobletet oda tolom at!Telen mikor sut a nap gyakorlatilag ra segit a futesre!Ha olyan tel lessz mint tavaj hamar megterul az egesz!
@@sun-laller5564 itt déli a tájolása a háznak a tetőn 7,2kw napelem van és 2 string re van osztva a kertben van még 3,6kw földi telepítésű napelemek és az kb 20°al elvan forditva nyugat fele deha mindent egybe veszünk felhasználás fugö hogy mennyi napelem és tájolás kell
Robi, nagy köszönet a hasznos infókért! Nekem is van egy 12.6Kw os rátermelős rendszerem amit magam építettem, most dolgozom még egy 5.5Kw os sziget rendszeren, esetleges áram szünet esetére. A különböző fekvésű, feszültségű napelem sztringek diódás összekötéséről lenne kérdésem, ha lehetséges ilyen megoldás egyáltalán. Van egy déli és egy nyugati sztringem, a déli 460V körüli feszültségű, a nyugati 500V körüli. ezek összeköthetőek diódákon keresztül? Arra gondolván, hogy egy inverterrel kiszedni délután, a nyugati rész termelését, mikor már a déli leállóban van.
Ehez több ifora lenne szükség, ezek a feszültségek munkaponti vagy üres járati. A munkaponti fesz lenne a lényeg hogy menyire állnak távol egymástol de a tájolás miat lehet az se fontos mivel lehet pont be esik a fesz mire a nap elhalad ott ezt csak méricskézésel lehetne kideriteni
@@MikRobi Köszi a vállaszt, a munkapontia 460V körül a D i és 500V körül a nyugati, a fesz-ek nem nagyon változnak, inkább a leadott amperek változnak a napállás függvényében, a D i mikor elgyengül csökken az Amper akkor erős a nyugati.
Szia! Hogyan lehet sxiget uzemmodban elinditani, az a,uzemeltetni egy 4kwos szolar Edge invertery? Van erre megoldad? Mert az aramszolgaltato valaszra sem meltatott az igenybejelentes utan.
Egy olyan kérdésem lenne, hogy mi a leghosszabb napelem dc vezeték a panel és az inverter közt, a videóban latott telepítésnél? Mert hogy én próbalom mindig a legrövidebb vezetékkel megoldani, a minimális áramveszteség miatt. A szomszédom viszont közel 10m-re akarja tenni a napelemet az invertertől. Mekkora áram veszteség jelentkezik ilyen hosszú vezetéknél?
Üdv a titok a magas feszültségü stringek azáltal nagy távolságra is viszonylag vékony vezetékkel kiss veszteségell lehet használni, jelenlegi rendszer 380v os munkaponton dolgozik és a kerti földi telepítésű napelemek 50m re vannak.
P=U*I Ahol az U a feszűltség az I az áramerősség. Ez a teljesítmény menne át a vezetéken ha nem lenne ellenállása. A vezeték ellenállásának és az áramerősség ismeretében viszont számítható mekkora teljesítményt fűt el a vezeték. Ísmerve a vezeték ellenállását méterenként, számítható az optimális vezeték kersztmetszet, és távolság. P= R*I2 tehát a vezeték ellenállásának, és az átfolyó áram ismeretében számítható mennyi teljesítményt fog elfűteni a vezeték . Ezért jó minél nagyobb fesztültségen átvinni a teljesítményt.
Valakinek most segítettem a telepítésben, a földben hozta 90m körül 10-es dróttal. 32-es fekete vízcsőbe vezettük a föld alatt. Lemértem a napelmeknél és az invertornál, nem volt feszültség esés. Lehet elég lett volna a 6-os drót is. MYF típusú drótot használtunk, olcsóbb volt és jobb is mint némely solárkábel. Én megjártam egy 6-os solárkábellel, kevesebb mint 10m már vesztességgel dolgozott.
Érdeklődnék az egyik előttem szólóhoz hasonlóan, hogy miként tudta megoldani a tulaj, hogy van hálózati szolgáltatás és szigetüzem is? Én úgy tudtam ezt nem engedi a szolgáltató. Érdekelne a megoldása... Köszönöm!
Üdv ez az inverter Nem táplál rá a szolgáltató hálózatára és tavasztól őszig teljes Sziget üzemben működik. A Sziget üzemű napelemes rendszert nem kötelező jelenteni.(tudomásom szerint) A hálózat jelen van gond esetén át lehet állni vagy a szolgáltató bisztositot hálózatra vagy generátor ra vagy ahogy ebben az esetben télen kipotolja a hálózat a napelemek teljesítményét szükség esetén de ezek a valtások a videoban látható modon egymástól elválasztó kapcsolokkal működik.
Hello! Egy ekkora rendszer ha optimálisan van összerakva mennyibe kerül kb ha saját maga építi az ember, mert ért hozzá. a konzolok nélkül persze azt tudom hogy aksik azok nagyon drágák. Illetve tudni e olyan magánszemélyt akinek télen nyáron megy a szigetüzem és mondjuk napi 12Kw fogyaszt max, az mennyibe kerülne és mennyire kel a téli hónapok miatt túlméretezni?
Pontosan ahogy mondod több napelem van rajta kb 3x anyi amenyi rá van írva de én sose mertem volna rákötni többet mint ami rá van írva deha logikusan gondolkodunk tényleg annyit vételez amenyi kell persze feszültség tartományon belül.
Akkor gyakorlatilag a dual stringes inverterek dragabbak,de nem hasznosabbak?Mikrosilvernek van egy videoja ahol ket kulon iranyban all 2 napellem es muszerrel mutatja mikor meikbol hogy vesz ki ampert.Kerdeztem is tole lehet esetleg ilyen modon tobb napelemet rakni az inverterre.
Na ez hasznos volt. Én is egy ilyen invertert vettem most 4kW napelemmel, meg 11kWh akkuval, meg van még ~4kW régebbi napelemem egy 10kW-os 3 fázisú visszatáplálós inverterrel. Sajnos amikor én telepítettem a visszatáplálóst, nem engedték még a hibrid invertereket (az ostobák) de ezzel gyakorlatilag ugyan azt fogja tudni csak olcsóbban.
@@MikRobi Jah tényleg! Látszott, hogy az akkuk tele voltak. De akkor egy szaldós hálózatba táplálással nem veszne el az efeletti rész sem. Az miért nincs?
@@eszgabor A tulajdonost megkérdeztem erről és én is az ö álláspontján vagyok hogy ha lehet nem kozösködök se az álammal sem az energia szolgáltatoval mert a történelem már megmutatta párszor más esetekben, ahogy adta a szaldot ugy ell is veheti bármikor hát ezért.
@@MikRobi És nem lenne elég akkor szigetüzemre váltani, ha megszűnik a szaldó, ahelyett, hogy évekig használhatná akkuként a hálózatot azért mert fél tőle, hogy mi lesz akkor ha….
Szép munka, költöttek is rá rendesen, viszont azt az egyet figyelmen kívül hagyta a telepítő (szakember) hogy egy dobozba nem teszünk AC-t és DC-t. illetve vagy olvadóbetétet használni vagy ( DC ) kismegszakítót és nem keverve.
Érdeklődnék,hogy az ilyen olcsó inverterek mennyire megbízhatóak? Van már valakinek hoszabb tapasztalata gondolok itt 1-2 évre. Illetve mitörténik ha elromlik,csak elmegy az áram vagy előtte esetleg hazavág pár érzékenyebb dolgoit,tv-t,számítógépet stb?
Nem rég vettem Green Cell 3Kw szigetüzem invertert. Van áram ingadozás néha, és gyönyörűen megszűri őket. Teszteltem hogy hirtelen lekapcsolom neki a hálózatot, és szépen dolgozik tovább.Úgy állítottam be, hogy leginkább napelemről és akkukról dolgozzon. Ha lehet kerülje a hálózati áram felvételt. Ajánlom én is @Mikrosilver videót. Nagyon jók. Pár év múlva elmondom mit bír az inverterem. De ha nincs túlterhelve, akkor sokkal többet bírnak minta mindig agyon lenne terhelve. Ezért érdemes túltervezni, és nem a legolcsóbb, leg kisebb invertert megvenni.
@@MikRobi Nem konkrétan a klón Easun inverterekre gondoltam. Lévén,hogy koppintás kissé olcsósított verzióban(vajon mit spóroltak ki belőle,hogy olcsóbb). De azóta meg lett a válasz mivel gyártói garancia nemigen van rájuk max. csak forgalmazói és úgy érzem az itteni forgalmazók ezt bele is kalkulálják az árba.A webshopjukból rendelt hibás készülékekre sokan panaszkodnak,mert vagy csak ígérgetnek,vagy nem is reagálnak a garanciális problémákra. Így inkább egy eredeti készülék mellett döntöttem,igaz drágább picivel de az Mpp Solar küld egy darabot is,igaz többe került. De lehetett volna olcsóbb ha nem az ebayen veszem,hanem az pl alibabán de most már mindegy. viszont az meggyőzött,hogy még nem láttam 100%-os értékelést több ezer eladás útán az ebay-en .
Graturálok nagyon jok a videoid ,n tudom hogy lehetne kapcsolatban leni veled. Mert vanak kérdések mire kene válasz Meg irtam és a telephone ☎️ számomat is Meg atam csag egy bip és visza hilak köszönöm elöre is Tony
Szia Arról a nap gen- hálózat kapcsolóról tudnál kicsit több információt mondani ? Ezzel a kapcsolóval az egész ház összes konnektorát a kismegszakitóktól tudja kapcsolni hálózat és inverter között ?
Pontosan okoz igaz egy pillanatra áram szünetet de ha nincs hálózat vagy az inverternek gondja van így tud biztosítani a gyógyszertárnak minden esetben áramot
Régóta akarok szigetuzemet, de mindig azzal volt a bajom hogy az inverter AC kimenetetét hogyan juttassam el a lakás különféle fogyasztóihoz újra kabelezes nélkül. Eddig ez a megoldás eszembe sem jutott. Köszönöm a videót! Azt esetleg lehet tudni hogy ez milyen típusú kapcsoló ?
@@ketchup3 Az inverter megtudja oldani ha kell hogy hálózatról át álljon sziget üzemre és visza de a kapcsolo vagy jobb vagy ballos kapcsolo (3 fázisú irányválto kapcsoló a neve)
2 года назад
@@MikRobi Kiegészítésként: a kapcsolót "választókapcsolónak" hívják. Ez háromfázisú. Létezik 1 fázishoz való is,
@ igazde de akkor az egyfázisu kapcsoló több emeletes kell legyen mert az inverter kimenetét lekel vegye és a bemenetet is és a hálózatot vagy ide vagy oda kapcsolja és a 3 fazosuval egyszerűbb remélem érthető amit leirtam 🤪
Jó napot! Mi van akkor ha belecsap a villám? És ha valaki rosszindulatú ember bedobja nekem a napelemeimet egy féltéglával vagy csak kővel? Még nemvolt szerencsém közelről megfigyelni, hogy miből is vannak ezek a táblák.
Üdv Napnyugta után minden klima, bojler és nagyobb fogyasztók leállnak a tulajdonos elmondása szerint 8-9 okos konnektor van a házban és lazán kihuzza az éjszakát, bevan korlátozva az akksi 2 kw/éjszaka nem vesz ki többet.
A 4db 210 Ah-s akksi körülbelül 8Kw/h tudnak. 1 db akku 2000-2200w teljesítményt tud leadni 1 órán keresztül. Azt jelenti hogy a 4db akku max 8 órán keresztül tudja leadni az 1000w-1200w-ot. De függ az inverter beállítástól, hogy meddig engedi merülni az akkukat.
@@bucbuc472 elfelejtettem mondani a savas akkuk árát. A 100Ah banner akku 44-50 ezer körül van darabja. A 230Ah akkuk 107-120 ezer körül. 5kw litium ion akksi 1 milla, és a litium vasfoszfát akuk a leg drágábbak, de a legjobbak is. Azok 10-12 év után veszítenek a teljesítményükből 20%-ot. A savas akksik kb 8-10 évig bírják. Néha tovább is, de függ a használattól. A vasgoszfát akuk 90% át ki lehet hasznalni míg a savas akksiknak 50%-át. Bocsi csak gondoltam ezt még hozzáírom
@@ernstr84 " TILOS! Szigetüzem+Hálózatra kapcsolt üzemet létesíteni" Hálózatra kapcsolt hibrid üzemű, szigetüzemre is alkalmas napelemes rendszerek. Ez egy letezo megoldas. Mi a gond ezzel ? Pontositanad ? Csak erdeklodom.
Ennek semmi értelme.Sose térül meg.ha évi pl.10 ezer kw jön be az 360eft.Az 10 évre 3.6milló.Mennyi volt a rendszer?Megéri elcsúfítani a házat?Elnézést ha nem pontos számokkal dolgoztam.Ahol van vezetékes villany,oda szerintem felesleges.És ezeken kívűl is sok negatív hatása is lehet.
@@MikRobi És az is bele van számítva,hogy a 3.6mft mennyit termelt volna a bankban a jelenlegi magyar helyzetben?Kb. kijön belőle a 10ezer kw ára.Ez olyasmi mint a villany autó,de az legalább szép is lehet.
Szép napot! Látom a termelést és kevesellem. Egy 10Kw os napelem rendszer ilyenkorra már jóval 6-7 ezer Kw-nál kellene legyen éves szinten, mivel annak az éves termelése 10 ezer Kw. Gondolom azért mert az inverter csak 5Kw-os. És gondolom azért is mert a panelek több fajtából vannak, így többet visszafognak egymásból. Viszont a rendszer gyönyörűen van kiépítve. Korrekt szuper munka. Le a kalappal. Nekem 2 fajta rendszer van. Egy visszatápláló 3Kw inverter, 4.1Kw napelemmel és egy szigetüzem 3Kw inverter, 4Kw napelemmel. A visszatápláló 3Kw inverter napi legnagyobb csúcs teljes eddig, 26.1Kw. Akkor egy 5Kw os inverter 1 napi csúcstermelése a legjobb időben, 45Kw-nak kellene lennie. A 30Kw nem optimális. Főleg hogy 2x akkora napelem rendszer van az inverteren. Valamelyik napelem visszafogja a másikat. De ettől függetlenül tényleg nagyon szépen Össze lett rakva a rendszer. Tetszik nekem is. Szuper! És szuper a video is. köszi!
Üdv azért ennyi a kivett teljesitmeny mert nem fogyasztanak többet teljesen Sziget üzemben hajtják.
@@MikRobi igaz! Köszi! Erre nem gondoltam. 😁
Szigetes rendszerben akkora a hozam, amit elhasználsz. Visszatermelősnél a hálózat a puffer.
@@21szazalek nos igen. Sok mindentől függ. Nekem full délre néz. Az év szinte felhőtlen volt. Tavalyi évhez képest 2x annyit sütött a nap. Volt mikor egész évben a fele mennyiséget termelte a vártnak. De az egy hatalmas fának is köszönhető volt, ami télen beárnyékolt. Ki is vágtam. Szuper a rendszeretek ha 6Kw-al ilyen sokat le tudtok termelni. Ügyes.
@@solct A többlettel ilyenkor mi történik? Nem megy tönkre a panel, ha süti a nap, de nem tudja leadni a termelt energiát? Ok, hogy jellemzően olyankor akkut tölt, de mi van, ha az akkuk is már nyakig vannak, család valahol odavan és a fogyasztás közel nulla?
Köszi Robi. Szép munka. Kétszer is megnéztem a videót hogy ne kérdezek hülyeségeket de én nem látom hogy bárhol is mondanád az inverter típusát. Nagyon tetszik a rendszere. Elmondanád Mi a típus neve? És hogy mikor vették? Köszi. Ha jól értettem ez nem a te rendszered csak bemutatod... de nincs jelentősége Szép munka Köszönjük a videót. Csinálhatnál videót a többiről is amil az udvaron van... például a gomba tenyésztés... az is mindenkit érdekel szerintem... úgyis az önfenntartás felé halad mindenki...
Kérdések összefoglalva:
- inverter típus, hol vette, rendelte?
- napelem tipus
- tartószerkezet anyaga tehát L alakú idom vagy más anyag méret vastagság hol vette esetleg... rozsdamentes anyag-e vagy csak sima vas lefestve...
- akkumulátorok típusa Hol vette lehet e még kapni Vagy rendelni kell hogyan hozzák házhoz mert jó nehéz..stb... .
Az ördög a részletekben rejlik Ahány videót megnézek szinte sehol nincsen erről szó. Pedig szerintem nagyon sok ember szeretné saját magának feltelepíteni helyesen anélkül hogy felgyújtaná magára a házat... ha valaki villanyszerelő de még nem csinált ilyet (mint például én) valószínű hogy több a bátorsága hozzá mint egy laikusnak. Megfogadtam, hogy én saját magamnak fogom felépíteni és mindent be kötögetni... nem bízom másra mert ha valami elromlik akkor nem kell idegent hívni én magamnak meg szerelek mindent, valószínű hogy a tanulópénzt meg fogom fizetni és többe fog kerülni mint végül hogyha szakembert Hívtam volna de valahol el kell kezdeni
.. előre is köszi...
Üdv az inverter típusa ,,EaSun igrid svII 5kw 48v,,
Az akkuk,, varta 12v210ah 1200 promotive,, teherautó akkuk
A szerkezet sima zárt szelvény és levan festve ,dedeman.
Sajnos sókkal több adatot nemtudok adni és amugyis minden Romániában volt vásárolva. 2022 január környékén volt vásárolva és beüzemelve minden.
Betettem az inverter linkjét de nem engedi közzé tenni. Lehet Olaszból is rendelni, 5-6 nap alatt eljön. Írj egy email címet, elküldöm arra ha még aktuális.
@@andras6592
Nekem több mint egy éve dolgozik így, két string 6,4kW. Annyit szed le amennyit fogyasztok. Csak arra kell ügyelni, hogy a fogyasztás ne menjen 5kW felé egyszerre. Általában egy 2kW-os és egy 2,5kW-os fűtőszálat működtetek róla és időnként a klímát.
Akkor már csak 20kWh akku kapacitás hiányzik. :)
Hello! Mostmar lassan osszeall a rendszer, megvan az inverter panel akuk, a teton a tartok ... a kerdes az lenne hogy tobb sztring eseten a sztringek feszultsege egyforma kell hogy legyen vagy nem fontos?
Az az egyik leg fontosabb ha ugyanarra az mppt ra dolgoznak rá
Jo napot.Nagyon jo a video,gratula,en is keszitettem magamnak egy sziget uzem.....de segitsegre lenne szuksegem a bealitasokat az inverternel...
Hogyan tudnam felvenni a kapcsolatot Robival??
Esetleg egy tel szamot lehetne kerni..Halas köszönöm...
Mikrobicontact@gmail.com
Sziasztok szuper a videó köszönöm! ez a több String dolog engem is érdekelne pontosan hogyan kell kötni, jó lett volna egy kép az említett diódákról. Nekem 3 kW-os inverterem van 24v rendszeren. max pV input 1500w felirattal. Van 6db 260w panelem sorba kötve 90 V-on majd párhuzamosítva. Van még 3 panelem sorba kötve szintén 90v-on de ezt már nem mertem közvetlenül az inverterre kötni, külön töltés vezérlőn van majd akkuk (akkuhíd ahogy vki írta) Így hogy a stringek feszültsége megegyezik elvileg ráköthető lenne? Köszönöm a segítséget köszönjük a videót!
Sz!
Szuper rendszer!
Még betennék 2olyan panelt ami víz hűtése és meleg vizet is előállít!
Áram és meleg víz egyben... :)
Milyen panelre gondoltál?
@@alexferenci Vannak speciális panelok aminek a hátulja collektor, nem tudom hol lehet beszerezni, de már hirdetést is lattam róla.
Megprobalom megtalálni...
Trazpares el napelem az eleje, az alatt hagyományos napelem és mögöttük víz van. Erre azt mondják hogy 40%hatásfoku....
@@chrisp4028 Ha már van áram, azzal sokkal egyszerűbb a cekászt melegíteni, mint még pluszban becsövezni mindent, azt fagyállóvá tenni, a keringetést megoldani, a túlforralást megelőzni, stb.
@@chrisp4028 nem sikerul megtalalni?
@@alexferenci Szia!
Már akkor megtaláltam és elküldtem, de úgy látszik hogy a linkeket törli. Megnézem a csatornádat, ha ott nem tudom elküldeni, akkor gyere az én csatornámra és ott meg tudom osztani!
Udv Robi! Lenne egy kerdesem ha a feszultseget nem lepem tul a napelem oldalon akkor az arameroseget tulephetem nem fogom megsutni az invertert ? Kicsit erosebb EAsun invertert rendeltem es kb 7kw napelemet akarok rarakni. a max vac az inverter tablajan 500 az amper pedig 20 .
Üdv az ampert tull lehet lépni azomban az akku töltése vissza kell szabájozni ,hogy az akku töltés és a fogyasztó ne akkarjon többet kivenni napelemböl mint az a 20A
@@MikRobi Ertem. Nekem nagyobb az akupakom zseles 20 darab 100amp es , szerinted mennyir allitsam be a toltest?
48voltos lessz a rendszer .
@@krisztinaszalma356 hát ez fogyasztástol iss függ, mekkora a legnagyobb egyszeri fogyasztó ami betud ugrani és akkor menyi tartalék marad
@@MikRobi Koszonom a valaszokat.. Jo a video tovabbi sok sikert.
Hogyan lehet elinditani,az azuzemeltetni sziget uzemmodban egy solar Edge invertert ? 4kwos
Szép munka gratulálunk ügyesek vagytok
Reaktor ház? 😮
Szia, egy ilyen inverternak mennyi a vesztesége 100w fogysztás esetén?
ruclips.net/user/shortsG4C01iV_jfs?feature=share
Sziasztok! Azt lehet-e tudni, hogy a fűtés is elektromos (tehát ez a rendszer fedezi azt is) ? Köszönöm
Üdv Nem képes télen fedezni a fűtést! Rá segiteni rá segithet néha.
nem értem, ha sorba vannak kötve a napelem panelek az 100-200volt fesz lenne, hogy van az? nekem sziget üzem kellene napi 4-5 órán át 600watt terhelésre 100-250V fesz, egy elektromos motor töltöjét kell meghajtanom, sajnos nem tudom lassan tökteni közvetlen a motor akku cellákat mert okos BMS van benne csak a saját hálózati töltöjével indul el a töltés az meg 540wattot eszik
Olyan invertert kell használni ami alacsony fesz en működik vagy külön töltés vezérlő és inverter.
@@MikRobi sajna egy 12V-os akkut lerántana 600Wattos terhelés az invertertől, így midnenképp nagyobb feszen kell lennem legaláb 24V de 48V-nyi sorba akku különben naponta vehetek új aksit, ahhoz meg 4 napelem kell legalébb sokrban hogy legyen a töltő fesz 100V felett, és az már eleve szinte megfelel akimeneti feszemnek, csak kellene puffer, még nem tudom hoyg lenne olcsóbb de úgy érzem nem éri mega beruházás, 50ezer forint per év áramszámlát váltana
ki deakárhoygis számolok csak a napelem panel lenne több mint félmillió ami tud 100voltot terhelten és 600Wattot, akkro kevés puffer akku kellene.
Nem mostani tartalom, de ez az első telem, es 22-24V között remeg a szigetem, egész napokat siporodik az inverter is egymagában, a sötét pincében.
De 2 kerdesem van téli időszakhoz.
1. a bemutatót+ konzolok állíthatók a téli napocskához?
2. Ha nincs hálózat.
Pl Tanya, nagy birtok, vagy még közművesités előtt álló telek. Lehet e pl a 12-24, vagy 48V rendszer sorait pl autóval tölteni?
Ugy ertem, járó motorral nyilván, de "bikázva" 10-20-30 perceket soronként?
Egy kis Diesel autoban 50-60-70A generátor van, es egy óra alatt sem fogyaszt sokat alapjáraton.
De nem is termel 50A alapjáraton.
Egyáltalán lehet többszáz Ah-t tölteni kocsival, vagy az generátor gyilkosság? Illetve alapjáraton számottevő amit tölteni tud?
Amit irtam az évi 1-2-3 alkalommal, vész esetén értendő eset.
Köszönöm a válaszokat.
Gratulálok a feltalálónak a három stringből mindig csak egy dolgozik! Feszültség illesztés, dióda működési elve, Ohm törvénye, csomópontok törvénye stb.
Üdv Igen nyáron csak egy dolgozik de szerintem nyáron nincs is többre szükség de viszont borus időben és télen együtt dolgoznak és ugy már nem rosz mert együtt már majdnem megkapjuk ismét a csucsteljesitményt.
Kedves @@MikRobi! Nem akarok belemenni a részletekbe a korábban nevezett törvényszerűségek miatt semmilyen időben nem tud ilyen módon a 3 db string együtt dolgozni. Lehetnek véletlenek amikor éppen olyan állapot áll elő amikor igen, de ez nem tartós. 3 módja van az illesztésnek, ebből kettő amit könnyen meg lehet csinálni, a videóban kiépített rendszer esetében csak egy. (1.) Az első megoldás, hogy a stringeket feszültség szinten illeszteni az inverterhez. Ha ezt 3 stringnél valaki megcsinálja (nem horror áron kis vesztességek mellett) engem is érdekel. (2.) Ollyan invertert kell kiválasztani aminek 3 db MPPT bemenete van és fogadni tudja a 3db stringet külön-külön. Így megoldódik az illesztési probléma mert ezt az inverter fogja lekezeli egy közös DC sínre ráillesztve a stingekből jövő teljesítményt. (3.) Jelen rendszerre ez a legegyszerűbb. 2 db MPPT töltésvezérlőt beüzemelni amik az akuk 48 V-os feszültségére dolgoznak (ebben az esetben az akku mint DC-sín is dolgozik). Az egyik string (legnagyobb teljesítményű) megy a jelenlegi inverterbe, a másik kettő pedig a töltésvezérlőkbe. A stringeket a töltésvezérlőkhöz sztintén illeszteni kell teljesítményben és feszültségben is (vannak olyanok amik 190V-os feszülztségig is bírják és nem kerülnek horror összegbe) Mivel a fent leírt megoldásban a két kisebb teljesítményű stringnek az árama nőni fog, (mivel csökkenteni kell a stringek feszűltségét) a védelmi berendezések újra méretezését és esetlegesen a napelemes kábelek cseréjét vonhatja maga után.
@@andrassantha7151 valamint itt félre értelmezünk mert mind 3 string azonos teljesítményű és feszültségüek.
@@andrassantha7151 az inverte 120-450v között képes fogadni a napelemeket és a videoban elmondtam hogy 370v jön le a napelemek ből párhuzamosan nincs gyengébb vagy erősebb string
Kedves @@MikRobi ! Mérd le egymástól függetlenűl a 3db stringnek teljesítményét és ugyanabban az időben hasonlítsd össze. És jegyezd fel azokat a körülményeket amikor a dióda nyitófeszültségén belül tudtak dolgozni a stringek egymáshoz képest. (terhelés alatt, nem üresjáratban) A 3 db string orosz rulettezik egymással és a nagyobb feszültségű zárja mindig a kisebb feszültségűt. (a dióda működési elve) A lezárt sztringek üresben malmoznak addig.
Üdv! Köszönöm a videót, pár dolgot most is tanultam!
Azért lenne egy kérdésem, hátha valaki tudna rá mondani valami okosat
Hogy lehet azt megoldani, hogy egy betermelős 2 stringes 3 fázisú inverter AC oldalát megcsapolni, és egy ilyen easun invertert mellé kötni aksikkal, úgy hogy a 2 inverter 220V ja össze van kötve. Lehet abból gubanc? vagy illene rakni egy váltót?
Mindig ra van kötve az inverterre a 3 string?! Vagy csak borus idöben? Es akkor hogy oldotta meg a stringek le- es föl- kapcsolasat?
Üdv a stringek folyamatosan rajta vannak mivel az akkun 20A korlát van beállítva kicsi a valószínűsége annnak hogy az mppt nem tudja lekezelni a helyzetet,( anyit vesz ki a napelemböl amenyire szüksége van) ahoz az kellene hogy 5 kw fojamatos fogyasto legyen és az akku kérjen töltést.
de ez az inverter tud 80A-ral is tölteni. Miert jobb, hogy le van 20A-ra korlatozva?Azert mert savas az akksi? Mert egy 48V 200A licium/vas akksit lehet siman 80A is tölteni. Olyan akksival erdemes lenne 80A-ra allitani az invertert? Igaz?
@@tibor304 abban az esetben lehetne 80A de az megölheti (nem biszto)az mppt részét mert ha fogyasto is kérne áramot
ugy tudom hogy ez az inverter 27A napelem bemenetet bir el. Ez eppen eleg ennel a 3 stinges megoldasnal, mert 2 egyfele, a 3. masfele iranyba nez, igy nem lessz 27A-nal nagyobb aram sose neki. Egy sting kb. 12A-os, Ugye? Az teoretikusan 3x12=36A lenne, ha minden string eggy iranyba nezne. A legyjobb lenne, ha az egyik kelet fele, a masik nyugat fele nezne. S a harmadik pl. del fele. Ez volna a tökeletes!!! Mert akkor kb. egyforma ampert adna, reggeltöl estig, kb 20A-rt.
igen, ez igaz, mert ez a 80A a DC es AC összesege!!! De vannak olyan Off-grid inverterek, amik 120A -t is birnak. Ott egy kicsit jobb lenne a helyzet. 40A több. Az is valami.
tehát van egy 10 kw-os rendszerünk amit 35-40 % hatásfokkal üzemeltetünk?
Nem mondanám inkább egy 5kw os amiben megvan az esély hogy majdnem bármikor az 5 kw rendelkezésre aljon
Szia! Megtudod adni a telepítő szakember elérhetőségét?
Üdv ez a rendszert a tulajdonos a két kezével rakta ősze nem volt kivitelező.
@@MikRobi minden elismerésem a tulajnak!
Sziasztok...Látom itt többen értenek hozzá...az lenne a kérdésem hány évig lehet használni egy ilyen akkut pl. ebben a megoldásban?Mert ahogy nézem 1mill.a 4 akku.
Hosszútávon jobban megéri a litium vas foszfát akku. Sokkal több évet bírnak mint a savasok, több áramot tárolnak. Van erről egy nagyon jó kis magyar video. Megpróbalom belinkelni ide.
ruclips.net/video/GxHJKb6eNNQ/видео.html
4-7év
Köszi
Akkor az nem túl jó. Négyévenként egy milla új aksira.
@@zoltanbata8571 sokat számít hogyan használják. Láttam olyan olomsavas akksit, amit 11 év után cseréltek.
szia 4000/2000w 24v inverterhez milyen 85w biztosítékot ajánlasz litium ion pack hoz egy linket esetleg tudnál küldeni légyszives milyet vegyek?
Üdv nem nagyon értem a kérdést, amennyiben az akkura szeretnél bisztositékot 2000w 24v ra akkor 80A es késes bisztositékot ajánlanák itt egy link.
www.google.com/search?q=80a+k%C3%A9s%C3%A9s+biztos%C3%ADt%C3%A9k&client=ms-android-xiaomi-rvo3&prmd=ivsn&sxsrf=ALiCzsbigMw9P6fNguVOQY5QKtGQYpvNEw:1659780811897&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwi7oMqt_bH5AhX7h_0HHbjbBUQQ_AUoAXoECAIQAQ&biw=393&bih=712&dpr=2.75
@@MikRobi igen ezt szeretném köszi
@@MikRobi esetleg a NH0 hoz foglalatot tudnál linkelni mejk lenne hozzá jó?
@@lacusbarkacs1784 Goggle
jovalolcsobb.hu/Biztositek-foglalat-keses-3-polusos-690VAC-160A-ma
Üdv. Tisztelt Robi! Én is építettem egy kis sziget üzemű rendszert, de külön fogyasztás mérőt nem raktam bele, a WatchPower , mint itt a videóban látszik, tud ilyen funkciót, vagy ez valami más szoftver? Előre is köszönet a válaszért.
Üdv tudja monitorozni a fogyasztást ,a videoban SolarPower van nem WachPower de mindkettő tudja, azomban ahoz 0-24 ben kell menjen a laptopnak ,számítógépnek.
@@MikRobi Köszönöm válaszod! ( A videóban mintha WatchPowert említettél volna, én meg nem értek hozzá :) ) Megy a laptop, de KWh-t nem találtam , az más, hogy a "LOGOLT" adatokból tudok számolgatni. VISZONT !!! Tanultam valamit, már tesztelem is a SolarPowert. Köszönet még egyszer a válaszért.
Lenne egy buta kérdésem. Meg lehet e csinálni a következő elgondolásomat? A stringeket nem manuális kapcsolóval ellátni, hanem egy beállítható alkonykapcsolóval. Amikor erősen süt a nap, akkor csak egy string menne, mert az alkonykapcsoló lekapcsolná a többit. Mikor tél van, és köd, vagy borult idő, akkor rákapcsolná a stringeket, és többet termelne. Gondolom ez nehezen kivitelezhető. Egyáltalán megoldható lenne?
Figyeld Mikrosilver ,szepi és ChrisP csatornákat és hamarosan a közeljövöben jön valami hasonló fokozat váltó kapcsolás (ne áruld el senkinek mert még nem publikus🤪)
@@MikRobi 😁😁😁❤️🥰
Pont erre gondoltam én is és akkor egy invertert kikerülve könnyen lehet hogy infrapanel re rá lehet direkt kapcsolni Ugyanis az infrapanel egy sima ohmikus ellenállás száz ohm körülbelül az értéke és akkor megspórolunk egy drága alkatrészt ami esetleg még talán el is romlik... annyi a történet hogy max45 szabadság sorba kötni mert az egyenáram mindig erősebb mint a váltóáram Nem szinuszos Hanem állandó
@@ujfalvilajos2859 Igen, de rövid kábellel akár egy bojlerra is köthető, viszont mivel egyenáram, semmi nem szakítja meg a sók száz wattot!
Én ezt tenném, ha már annyira sok a felesleg, de sok száz literrel!
Szia! Engem az érdekelne, hogy hogyan meg oldható, az hogy van hálózati áram és sziget üzem is. Illetve az, hogy hogyan az itt látható :D de úgy tudom, hogy ezt az eon nem hagyja senkinek, hogy legyen a hálózathoz kötve napelem rendszer szigetüzemben.!? Tudnátok nekem valamit mondani, hogy van most szabály erre? Hasonló rendszert szeretnék építeni.
Köszönöm
Üdv ez az inverter Nem táplál rá a szolgáltató hálózatára és tavasztól őszig teljes Sziget üzemben működik.
A Sziget üzemű napelemes rendszert nem kötelező jelenteni.(tudomásom szerint)
A hálózat jelen van gond esetén át lehet állni vagy a szolgáltató bisztositot hálózatra vagy generátor ra vagy ahogy ebben az esetben télen kipotolja a hálózat a napelemek teljesítményét szükség esetén de ezek a valtások a videoban látható modon egymástól elválasztó kapcsolokkal működik.
Szia! Ez Magyarországon van? Javítsatok ki, de úgy tudom, hogy itthon nem lehet sziget üzemű rendszert létesíteni, kötelező betáplálni a hálózatba. Hol találom az ide vonatkozó jogszabályt? Köszönöm
@@15bokros Üdv ez a rendszer Romániában van
Köszönöm. Szomorú, hogy itthon nem lehet szigetüzemű rendszert létesíteni.
Ohh szóval Románia, na ez a bajom mert ez így teljesen jól működik hogy átkapcsolhato. De ebben a retkes tetü országban, én is úgy tudom a jogszabályt, hogy ha van bevezetve hozzám hálózat, akkor csak hálózatra visszatáplálós rendszert lehet telepíteni. Csak akkor lehet szigetüzemet telepíteni ha nincs bevezetve eonos hálózat. Remélem, hogy tévedek és akkor valaki javítson ki kérem. :D Előre megyünk nem hátra....
mennyibe került ill. meddig bírják az aksik .üdv jani
Üdv az akkuk le vannak korlátozva 20 amperre a rendszer és a fogyasztás napalra van kihegyezve éjszaka max 2 kwot vesznek ki a rendszerből (ahogy értettem 9000 euró volt a befektetés de bisztos nem vagyok benne 27 darab 400w os napelem kerülhetett sokba)
Szia, lehet tudni milyen diódák lettek beépítve, és kell e hűteni a diódákat?
Üdv rá mértünk hűtésre nincs szükség mondjuk melegnek meleg 40-80° közötti hőmérsékleten dolgoznak,sajnos tipust nem tudok mondani.
Köszönöm
Valaki elmagyarazna hogy a fenebe van hogy tulepik a max ampert?Annyira ellehet tajolva mondjuk a ket string hogy mar eggyatalan nem termel mindig az eggyik?Vagy kicsi kinaika jo alkatreszeket valogattak ossze?
Üdv minden strin dél felé néz.
Vegul is akkor ugy mukodik a napelem mint egy kapcsolo uzemu tap?Jo ez a video.En delre raknek 4Kwtot es nyugatra is 4Kw az inverter max 6Kwt kezel.Akkor nem gyujtom fel a hazat ha igy rakom fel.En ara gondoltam hogy delen bejon 4kw nyugaton 0 aztan delen 2Kw nyugat 2Kw es este delen 0 nyugaton 4Kw.Elvileg mukodik a dolog.
@@sun-laller5564 az a helyzet hogy ebben a rendszerben kicsi az akku és ha el osztaná kelet, dél,nyugat akkor lenne egy fojamatos töltése de annak az a hátránya ebben a rendszerben hogy borusab időben nap közben nem lenne elég teljesítmény és az akkukhoz kelene nyulni ami levan korlátozva, ebben a rendszerben viszont az az előny hogy borúsabb időben napközben majdnem minden esetben ellátja a fogyasztást, a tulajdonos elmondása szerint éjszaka pedig minimalizálja a fogyasztást okos konektorokall.
@@MikRobi Fel cellas tablak vannak felhos idoben is tok jol termelnek..Itt nalunk a lenyeg hogy delutan is legyen toltes nyugatrol.Nem akartam kulon toltesvezerlot stb.Sajnos rosszul van tajolva a haz a tuzfal van delre es nyugatra van tetoferulet.A lenyeg az lenne a fojamatos toltessel hogy amit nem hasznal el a haz azt attolom egy eletromos kazanban 10fok alat napsuteses idoben.Most csinalom hozza az eletronikat.Hasonloan mint Mikrosilver csak mikrovezerlovel.Egy idos neninek lessz sajnos ahogy elszabadultak az arak ebbol kell valahogy rezsit csokentenem.A neni nen hasznal fel katasztrofikus aromot ,de nagy hazban lakik sok lessz a gaz!Na most csinalok egy eletromos kazant amit berakunk a futes rendszerbe es a tobletet oda tolom at!Telen mikor sut a nap gyakorlatilag ra segit a futesre!Ha olyan tel lessz mint tavaj hamar megterul az egesz!
@@sun-laller5564 itt déli a tájolása a háznak a tetőn 7,2kw napelem van és 2 string re van osztva a kertben van még 3,6kw földi telepítésű napelemek és az kb 20°al elvan forditva nyugat fele deha mindent egybe veszünk felhasználás fugö hogy mennyi napelem és tájolás kell
Robi, nagy köszönet a hasznos infókért! Nekem is van egy 12.6Kw os rátermelős rendszerem amit magam építettem, most dolgozom még egy 5.5Kw os sziget rendszeren, esetleges áram szünet esetére. A különböző fekvésű, feszültségű napelem sztringek diódás összekötéséről lenne kérdésem, ha lehetséges ilyen megoldás egyáltalán. Van egy déli és egy nyugati sztringem, a déli 460V körüli feszültségű, a nyugati 500V körüli. ezek összeköthetőek diódákon keresztül? Arra gondolván, hogy egy inverterrel kiszedni délután, a nyugati rész termelését, mikor már a déli leállóban van.
Ehez több ifora lenne szükség, ezek a feszültségek munkaponti vagy üres járati. A munkaponti fesz lenne a lényeg hogy menyire állnak távol egymástol de a tájolás miat lehet az se fontos mivel lehet pont be esik a fesz mire a nap elhalad ott ezt csak méricskézésel lehetne kideriteni
@@MikRobi Köszi a vállaszt, a munkapontia 460V körül a D i és 500V körül a nyugati, a fesz-ek nem nagyon változnak, inkább a leadott amperek változnak a napállás függvényében, a D i mikor elgyengül csökken az Amper akkor erős a nyugati.
@@gyenisattila1069 hát kicsit sokallom a feszültséget nem tudom meik off grid inverter tudja lekezelni
Z
Szia! Hogyan lehet sxiget uzemmodban elinditani, az a,uzemeltetni egy 4kwos szolar Edge invertery? Van erre megoldad? Mert az aramszolgaltato valaszra sem meltatott az igenybejelentes utan.
Egy olyan kérdésem lenne, hogy mi a leghosszabb napelem dc vezeték a panel és az inverter közt, a videóban latott telepítésnél? Mert hogy én próbalom mindig a legrövidebb vezetékkel megoldani, a minimális áramveszteség miatt. A szomszédom viszont közel 10m-re akarja tenni a napelemet az invertertől. Mekkora áram veszteség jelentkezik ilyen hosszú vezetéknél?
Üdv a titok a magas feszültségü stringek azáltal nagy távolságra is viszonylag vékony vezetékkel kiss veszteségell lehet használni, jelenlegi rendszer 380v os munkaponton dolgozik és a kerti földi telepítésű napelemek 50m re vannak.
P=U*I Ahol az U a feszűltség az I az áramerősség. Ez a teljesítmény menne át a vezetéken ha nem lenne ellenállása. A vezeték ellenállásának és az áramerősség ismeretében viszont számítható mekkora teljesítményt fűt el a vezeték. Ísmerve a vezeték ellenállását méterenként, számítható az optimális vezeték kersztmetszet, és távolság. P= R*I2 tehát a vezeték ellenállásának, és az átfolyó áram ismeretében számítható mennyi teljesítményt fog elfűteni a vezeték . Ezért jó minél nagyobb fesztültségen átvinni a teljesítményt.
@@andrassantha7151 köszi!
Valakinek most segítettem a telepítésben, a földben hozta 90m körül 10-es dróttal. 32-es fekete vízcsőbe vezettük a föld alatt. Lemértem a napelmeknél és az invertornál, nem volt feszültség esés. Lehet elég lett volna a 6-os drót is. MYF típusú drótot használtunk, olcsóbb volt és jobb is mint némely solárkábel. Én megjártam egy 6-os solárkábellel, kevesebb mint 10m már vesztességgel dolgozott.
@@andras6592 nagyon köszi az infót
Érdeklődnék az egyik előttem szólóhoz hasonlóan, hogy miként tudta megoldani a tulaj, hogy van hálózati szolgáltatás és szigetüzem is? Én úgy tudtam ezt nem engedi a szolgáltató. Érdekelne a megoldása... Köszönöm!
Üdv ez az inverter Nem táplál rá a szolgáltató hálózatára és tavasztól őszig teljes Sziget üzemben működik.
A Sziget üzemű napelemes rendszert nem kötelező jelenteni.(tudomásom szerint)
A hálózat jelen van gond esetén át lehet állni vagy a szolgáltató bisztositot hálózatra vagy generátor ra vagy ahogy ebben az esetben télen kipotolja a hálózat a napelemek teljesítményét szükség esetén de ezek a valtások a videoban látható modon egymástól elválasztó kapcsolokkal működik.
tennék szélterelőt a hátuljához mert szerintem 100-120km szél az iszonyat erős lökésekre képes
Volt mostanában nagy szél és otmaradt de az emberünk ott tárolja a tüzelőt alatta
Szia
Milyen diódát és hová kell beépíteni?
Minden stringre kell teni egyet és befuthatnak egy hejre
images.app.goo.gl/YB5v4X5LWNqyqMyJ9
Hello! Egy ekkora rendszer ha optimálisan van összerakva mennyibe kerül kb ha saját maga építi az ember, mert ért hozzá.
a konzolok nélkül persze azt tudom hogy aksik azok nagyon drágák. Illetve tudni e olyan magánszemélyt akinek télen nyáron megy a szigetüzem és mondjuk napi 12Kw fogyaszt max, az mennyibe kerülne és mennyire kel a téli hónapok miatt túlméretezni?
Téli honapokban jobb ha rá segit a hálózat mert túlságosan sok napelem kellene télire ,ez a rendszer 9000 euro aminek több mint a fele a napelemek.
@@MikRobi Köszi az infót!🙏
Mennyibe kerül,amíg mindent megvesz hozzá?
9000 euró
Szia! Miért égne le az inverter ha több napelem van rákötve? Átalakítja amit tud, a többi meg el van magában, nem?
Pontosan ahogy mondod több napelem van rajta kb 3x anyi amenyi rá van írva de én sose mertem volna rákötni többet mint ami rá van írva deha logikusan gondolkodunk tényleg annyit vételez amenyi kell persze feszültség tartományon belül.
@@MikRobi Így legalább talán kicsit borongósabb időben is elég "villany" jön be. A fesz ne legyen magyobb, aztán kész. Köszi a választ😃
Akkor gyakorlatilag a dual stringes inverterek dragabbak,de nem hasznosabbak?Mikrosilvernek van egy videoja ahol ket kulon iranyban all 2 napellem es muszerrel mutatja mikor meikbol hogy vesz ki ampert.Kerdeztem is tole lehet esetleg ilyen modon tobb napelemet rakni az inverterre.
Na ez hasznos volt. Én is egy ilyen invertert vettem most 4kW napelemmel, meg 11kWh akkuval, meg van még ~4kW régebbi napelemem egy 10kW-os 3 fázisú visszatáplálós inverterrel.
Sajnos amikor én telepítettem a visszatáplálóst, nem engedték még a hibrid invertereket (az ostobák) de ezzel gyakorlatilag ugyan azt fogja tudni csak olcsóbban.
Megkerdezhetem a 4kw napelem a 11kwh akksikkal, mindennel mennyibe kerultek kb? Es ezek milyen akksik. Koszonom szepen.
nekünk teljesen átlag sima családi ház két bojler két hűtő egy fagyasztóládda tv-k számítógép stb...17 KW naponta
Valamit nem értek: 10 kWp panel, 5 kW inverter és délután fél hatkor verőfényes napsütésben csak 1,4 kW-tal termel?
Üdv annyit a fogyaszto a többi megy a levesbe
@@MikRobi Jah tényleg! Látszott, hogy az akkuk tele voltak. De akkor egy szaldós hálózatba táplálással nem veszne el az efeletti rész sem. Az miért nincs?
@@eszgabor A tulajdonost megkérdeztem erről és én is az ö álláspontján vagyok hogy ha lehet nem kozösködök se az álammal sem az energia szolgáltatoval mert a történelem már megmutatta párszor más esetekben, ahogy adta a szaldot ugy ell is veheti bármikor hát ezért.
@@MikRobi És nem lenne elég akkor szigetüzemre váltani, ha megszűnik a szaldó, ahelyett, hogy évekig használhatná akkuként a hálózatot azért mert fél tőle, hogy mi lesz akkor ha….
@@eszgabor annak az engedélyeztetése romániában 2 év és a rendszer árát még egyszer bele rakod
Szép munka, költöttek is rá rendesen, viszont azt az egyet figyelmen kívül hagyta a telepítő (szakember) hogy egy dobozba nem teszünk AC-t és DC-t. illetve vagy olvadóbetétet használni vagy ( DC ) kismegszakítót és nem keverve.
én mondjuk a DC (PV) kismegszakítót favorizálnám az olvadóbetét helyett, mert az biztos hogy megszakítja azonnal a másik ágat is.
Szép munka !
Sub ... done ! ;)
Érdeklődnék,hogy az ilyen olcsó inverterek mennyire megbízhatóak? Van már valakinek hoszabb tapasztalata gondolok itt 1-2 évre. Illetve mitörténik ha elromlik,csak elmegy az áram vagy előtte esetleg hazavág pár érzékenyebb dolgoit,tv-t,számítógépet stb?
Üdv @Mikrosilver nek a kiss invertere az amire gondolsz őt kérdezd
Nem rég vettem Green Cell 3Kw szigetüzem invertert. Van áram ingadozás néha, és gyönyörűen megszűri őket. Teszteltem hogy hirtelen lekapcsolom neki a hálózatot, és szépen dolgozik tovább.Úgy állítottam be, hogy leginkább napelemről és akkukról dolgozzon. Ha lehet kerülje a hálózati áram felvételt. Ajánlom én is @Mikrosilver videót. Nagyon jók. Pár év múlva elmondom mit bír az inverterem. De ha nincs túlterhelve, akkor sokkal többet bírnak minta mindig agyon lenne terhelve. Ezért érdemes túltervezni, és nem a legolcsóbb, leg kisebb invertert megvenni.
B típusú FI relé vagy nevezik ÁVK-nak is a megoldás
@@MikRobi Nem konkrétan a klón Easun inverterekre gondoltam. Lévén,hogy koppintás kissé olcsósított verzióban(vajon mit spóroltak ki belőle,hogy olcsóbb). De azóta meg lett a válasz mivel gyártói garancia nemigen van rájuk max. csak forgalmazói és úgy érzem az itteni forgalmazók ezt bele is kalkulálják az árba.A webshopjukból rendelt hibás készülékekre sokan panaszkodnak,mert vagy csak ígérgetnek,vagy nem is reagálnak a garanciális problémákra. Így inkább egy eredeti készülék mellett döntöttem,igaz drágább picivel de az Mpp Solar küld egy darabot is,igaz többe került. De lehetett volna olcsóbb ha nem az ebayen veszem,hanem az pl alibabán de most már mindegy. viszont az meggyőzött,hogy még nem láttam 100%-os értékelést több ezer eladás útán az ebay-en
.
Graturálok nagyon jok a videoid ,n tudom hogy lehetne kapcsolatban leni veled. Mert vanak kérdések mire kene válasz Meg irtam és a telephone ☎️ számomat is Meg atam csag egy bip és visza hilak köszönöm elöre is Tony
Üdv elérhetőség a névjegyben mikrobicontact@gmail.com
Szeretném elkérni a szaki elérhetőségét aki ezt csinálta, mert szivesen fizetnél ezért mivel én nem értek hozzá.
Nincs szaki a tulajdonos rakta ősze a rendszert.
@@MikRobi kár jó lett volna. Ügyes ember!!!
Szia
Arról a nap gen- hálózat kapcsolóról tudnál kicsit több információt mondani ?
Ezzel a kapcsolóval az egész ház összes konnektorát a kismegszakitóktól tudja kapcsolni hálózat és inverter között ?
Pontosan okoz igaz egy pillanatra áram szünetet de ha nincs hálózat vagy az inverternek gondja van így tud biztosítani a gyógyszertárnak minden esetben áramot
Régóta akarok szigetuzemet, de mindig azzal volt a bajom hogy az inverter AC kimenetetét hogyan juttassam el a lakás különféle fogyasztóihoz újra kabelezes nélkül. Eddig ez a megoldás eszembe sem jutott. Köszönöm a videót!
Azt esetleg lehet tudni hogy ez milyen típusú kapcsoló ?
@@ketchup3 Az inverter megtudja oldani ha kell hogy hálózatról át álljon sziget üzemre és visza de a kapcsolo vagy jobb vagy ballos kapcsolo (3 fázisú irányválto kapcsoló a neve)
@@MikRobi Kiegészítésként: a kapcsolót "választókapcsolónak" hívják. Ez háromfázisú. Létezik 1 fázishoz való is,
@ igazde de akkor az egyfázisu kapcsoló több emeletes kell legyen mert az inverter kimenetét lekel vegye és a bemenetet is és a hálózatot vagy ide vagy oda kapcsolja és a 3 fazosuval egyszerűbb remélem érthető amit leirtam 🤪
Nem tudtam megállni, harmadszor nézem!
Megéri ez?
“Itten” 🤯
Jó napot!
Mi van akkor ha belecsap a villám? És ha valaki rosszindulatú ember bedobja nekem a napelemeimet egy féltéglával vagy csak kővel?
Még nemvolt szerencsém közelről megfigyelni, hogy miből is vannak ezek a táblák.
Az érdekes az lenne, hogy az akksik mennyibe kerülnek és meddig bírják ellátni napnyugta után a házat.
Üdv Napnyugta után minden klima, bojler és nagyobb fogyasztók leállnak a tulajdonos elmondása szerint 8-9 okos konnektor van a házban és lazán kihuzza az éjszakát, bevan korlátozva az akksi 2 kw/éjszaka nem vesz ki többet.
@@MikRobi Köszi!
A 4db 210 Ah-s akksi körülbelül 8Kw/h tudnak. 1 db akku 2000-2200w teljesítményt tud leadni 1 órán keresztül. Azt jelenti hogy a 4db akku max 8 órán keresztül tudja leadni az 1000w-1200w-ot. De függ az inverter beállítástól, hogy meddig engedi merülni az akkukat.
@@Findt.J Köszi!
@@bucbuc472 elfelejtettem mondani a savas akkuk árát. A 100Ah banner akku 44-50 ezer körül van darabja. A 230Ah akkuk 107-120 ezer körül. 5kw litium ion akksi 1 milla, és a litium vasfoszfát akuk a leg drágábbak, de a legjobbak is. Azok 10-12 év után veszítenek a teljesítményükből 20%-ot. A savas akksik kb 8-10 évig bírják. Néha tovább is, de függ a használattól. A vasgoszfát akuk 90% át ki lehet hasznalni míg a savas akksiknak 50%-át. Bocsi csak gondoltam ezt még hozzáírom
💋
itten :)
Gazdagok sportja!
Hát anyira nem.
@@MikRobi Ne lègy Ostoba!
5:00 Gyógyszertár=Pénzéhes.
👎
Ezért úgy megbűntethetik a tulajt, hogy ihaj. TILOS! Szigetüzem+Hálózatra kapcsolt üzemet létesíteni... Veszélyes játék ilyet feltenni a youtube-ra!
Üdv amennyiben nem tudja alá támasztani a kijelentését és nem ismeri a körülményeket kérem ne jelentsenki dolgokat elhamarkodottan.
@@MikRobi alá tudnám de jobb ha nem szólalok fel hivatalos minőségemben… én levenném a videót.
@@ernstr84 " TILOS! Szigetüzem+Hálózatra kapcsolt üzemet létesíteni" Hálózatra kapcsolt hibrid üzemű, szigetüzemre is alkalmas napelemes rendszerek.
Ez egy letezo megoldas. Mi a gond ezzel ? Pontositanad ? Csak erdeklodom.
Ennek semmi értelme.Sose térül meg.ha évi pl.10 ezer kw jön be az 360eft.Az 10 évre 3.6milló.Mennyi volt a rendszer?Megéri elcsúfítani a házat?Elnézést ha nem pontos számokkal dolgoztam.Ahol van vezetékes villany,oda szerintem felesleges.És ezeken kívűl is sok negatív hatása is lehet.
Üdv Jelenleg romániai árakhoz viszonyítva 6 év a megtérülése és a rendszer árát eltalálta 3,6m Ft .
@@MikRobi És az is bele van számítva,hogy a 3.6mft mennyit termelt volna a bankban a jelenlegi magyar helyzetben?Kb. kijön belőle a 10ezer kw ára.Ez olyasmi mint a villany autó,de az legalább szép is lehet.
Még mindig nem éri meg. 10 év után megtérül, mikorra Paks 2 adja az áramot majd 20 forintért....
👎
Arra várhatsz... az állam kapja majd annyiért ..neked +nekünk csak egy szép kerek szorzóval adják tovább.