Чому вигідно вирощувати амарант

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 14 май 2023
  • Амарант - сільськогосподарська культура, що увірвалася в український аграрний бізнес і набуває усе більшої популярності. Сьогодні на цю культур встановився стійкий попит у Європі, що робить її ще більш привабливою для українських аграріїв.
    Інтелектуальне рішення для міжрядного обробітку від компанії LANDECOTECH
    +380972199814,
    let.in.ua/product/prosapnyj-ku...
  • НаукаНаука

Комментарии • 13

  • @user-ve5zo5io1s
    @user-ve5zo5io1s 11 месяцев назад +1

    Єдина культура, за 30 років моєї фермерської діяльності, яку я виростив і потрапив у халепу цю культуру ніхто не купує,а ті кому я здав врожай оказались жуліками гроші я так і не отримав

  • @user-bc7sr1gj1e
    @user-bc7sr1gj1e 2 месяца назад

    В амаранті єсть сквален, який лікує імунітет,запобігає розвитку раку,,,це білок рослинний,і вся таблиця Менделєєва,,дуже корисно людям,тваринам,,,❤

  • @maxdmytriev7130
    @maxdmytriev7130 Год назад +1

    Так а чому його вигідно вирощувати??? Заголовок не відповідає змісту відео. Який спрос на ринку??? Яка ціна та рентабельність??? Тупо реклама амаранту, без інфи , та чому саме він вигідний. Автор думає??

    • @AgribusinessToday
      @AgribusinessToday  Год назад

      Ви певно неуважно слухали. В кінці відео йде інформація про урожайність та ринкові ціни. Якщо вам справді цікаво, то варітсть коливається від 25 до 45 грн за кілограм, залежно від обсягів. При урожайності в 2-3 тони з гектра - це близько 80 000 - 120 000 грн з гектару. Вигідно вирощувати через масу причин.. І рентабельність одна з них, хоча й не головна.

    • @maxdmytriev7130
      @maxdmytriev7130 Год назад +1

      @@AgribusinessToday в користі рослини, сумніву немає... А от в наявності ринку збуту, є великі сумніви. І коли ви кажете про рентабельність, то варто рахувати не тільки 2-3т з га по 25грн за кг, а й вартість добрив, роботи людей , палива, техніки та інших чинників. Я 10 років спостерігаю за цією культурою... І там де вона була, там і залишилась. Єдине що може бути рентабельним, то це повний цикл ( вирощення, та переробка в продукт для споживача). Скажіть будь-ласка, де я можу купити амарантову продукцію??? Може в Сільпо, а може в АТБ? )) Де??? Така рентабельна культура(як і продукція), що вдень з вогнем не знайдеш. )) Можливо десь в Україні є завод який спеціалізується на переробці амаранту в продукт споживання?

    • @AgribusinessToday
      @AgribusinessToday  Год назад +1

      @@maxdmytriev71301. Асоціація амарантоводів скуповує весь вирощений врожай. Переробкою в Україні займається багато виробників (вже понад 50 переробників). Специфіка амарнтової олії в тому, що вона має дуже короткий термін споживання і тому на полицях АТБ їй робити нічого. Амарантовий шрот чи борошно має усе більший попит серед покупців. До того ж, цього року Європа почала скуповувати українське зерно, що також підніме ціну і на внутрішньому ринку. Щодо повного циклу - це навть не обговорюється, але затрати по амаранту не більші, ніж по пшениці, а то й менші і станом на посівну 2023 року оцінюються в 15 000 грн на га. І знову маю повторитися, що якось неуважно ви спостерігаєте, адже кількість переробників росте, кількість вирощеного зерна росте, кількість очисних центрів росте. Якщо порівняти стан з вирощування амаранту 10 років тому і зараз - то це два різіні світи. Тож саджайте, а зі збутом, якщо самотужки не впораєтеся, ми вам допоможемо.

    • @maxdmytriev7130
      @maxdmytriev7130 Год назад +2

      @@AgribusinessToday чому це я не уважний??? Повторюєтесь в друге)) , ок...
      1. Ану покажіть мені ту Європу яка купує українське зерно??? Ви щось не уважно стежите за подіями в світі... (я б сказав відстали від цих подій). Аграрна продукція йде транзитом, і пів Європи хоче її ембарго.
      2. Весь амаранту купує асоціація??? То хрін вам хтось дасть більше 25грн/кг, бо це тупо монополія...
      3. Витрати 15 тис на га??? Ви серйозно. В це окрім вас ніхто не повірить. Ви в курсі, скільки коштує тона добрив??? Паливо? Праця?
      Може варто уважніше проаналізувати ситуацію на цьому ринку, перед тим як робити такі висновки? Чи може ви скажете скільки тисяч гектарів, щороку сіють? І скільки його сіяли 10 років тому? Щоб можна було порівнювати якісь цифри, а не оце ваше "в рази"??? І хто ж купує то борошно, та де ці люди??? Короткий термін зберігання??? Оогоо, це ризик, як для покупця так і для продавця...
      Може будете уважніші в своїх відповідях, бо стільки недоліків назвали, що то страшне...

    • @AgribusinessToday
      @AgribusinessToday  Год назад +1

      @@maxdmytriev7130 Отже.
      1. Перший пік виробництва амаранту припав на 2003 рік, коли його вирощували на площі в 30 000 га. Недостатня купівельна спроможність в середині країни і слабкі експортні можливості обвалили на нього ціну і відбили бажання в аграріїв сіяти його на довгі роки.
      2. Другий пік припав на 2021 рік - це 35 000 га.
      3. У 2018 році під амарантом знаходилося 800 га. Гадаю, що динаміка від 800 га до 35 000 за кілька років - це позитивна динаміка?
      4.Сьогодні 80% амарантової олії йде на експорт і кількість угод постійно зростає (не варто асоціювати експорт зерна із експортом олії і більше того, не варто продавати сировину там, де можна продати вироблений із неї продукт).
      5. За останні роки, коли ви стежили за цією рослиною, до державного реєстру занесли 16 сортів української селекції.
      6. Ціни добрива? Якщо вам справді цікаво, то вартість нітроамофоски 32 000 га, а аміачної селітри близько 25 000. Тобто на гектар треба затратити (якщо вносити добрива) близько 4000 грн. Додайте сюди ще затрати на насіння, біопрепарати, пальне, амортизацію і витрати на зп і вийдете на суму в 15 000 грн. Ця цифра взята не зі стелі, а результат реального досвіду людей, з якими ми спілкувалися.
      7. Тривалість зберігання усіх сиродавлених олій дуже обмежена у часі. І амарантової особливо. До її виготовлення та зберігання має бути особливо уважний підхід. Тому більшість із них роблять не наперед, а під замовлення. Саме тому цим бізнесом, здебільшого, займаються невеликі масляні цехи, які роблять олію під замовлення, або в день замовлення і поширюють в інтернеті чи у власних магазинчиках. Ті олії, що стоять на прилавках магазинів не відповідають заявленим якостям. Ви можете перевірити це зробивши аналіз із тих олій за кислотним та пероксидним числом - і побачите, що числове значення у них буде значно вище за допустиму норму.
      8. Хто ж купує це борошно та де ці люди? Вони поруч з вами. А з огляду на ваші коментарі, я б і вам радив вживати амарантову олію, чи хоча б борошно. І насправді на цю продукцію є величезний запит, не лише від тих, хто веде здоровий спосіб життя, а від тих, хто має проблеми зі здоров’ям.
      9. Ціна в 25 000 за тону - є дуже рентабельною. Якщо ви не хочете віддавати своє зерно асоціації, ви можете самотужки продавати його чи вироблену з нього продукцію як в середині країни, так і за кордон. Усе у ваших руках.
      10. Цікаво знати, який земельний банк у допитливого глядача? Що саме ви вирощуєте ви.
      11. Людина, яка пише вам відповідь є ініціатором створення цього відео. Воно зроблено з метою популяризації цього продукту. Особисто я сам роблю різні олії і з амаранту зокрема. І достеменно, на відміну від вас, знаю технологію його виробництва, ціни, збут, терміни зберігання. Останнім часом зріс запит на цей продукт зі шпиталів, дитячих будинків, де люди мають потребу, але не мають коштів… Маленьке підприємство не взмозі безкоштовно закривати усі існуючі запити, але те, що вони є і те, що є люди, для яких ця продукція допоможе покращити якість життя неодмінно знаходитиме відклик у збільшенні площ.

  • @user-in4jo7ro7u
    @user-in4jo7ro7u Год назад

    Суперкультура. Актуально