Vajon megéri még Ausztriában dolgozni?

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 21 янв 2025

Комментарии • 36

  • @zoltantasnadi1277
    @zoltantasnadi1277 Год назад +1

    Köszi a videót!😊
    Egyetértek veled,az ingázás rengeteg pénzt elvisz és a családra pedig nincs jó hatással.

  • @csikicsikk
    @csikicsikk Год назад +1

    Köszi szépen! 🙏🏻😊

    • @dumaturaausztria
      @dumaturaausztria  Год назад +1

      Nem tudom mit, de szívesen 😅

    • @csikicsikk
      @csikicsikk Год назад +2

      @@dumaturaausztria hogy megosztottad ezeket az infókat! 😊 Elgondolkodtató. Annyit esetleg hozzá tennék, hogy ha nem csak a pénzt tartjuk szem előtt, hanem pl. azt, hogy milyen az egészségügyi és oktatási rendszer, akkor is Ausztria felé billen a mérleg nyelve…

    • @dumaturaausztria
      @dumaturaausztria  Год назад +3

      Próbáltunk már kis listát összeírni, Vorteile-nachtaile, de valahogy minden témakörben Ausztria jött ki győztesen😉

    • @csikicsikk
      @csikicsikk Год назад +2

      @@dumaturaausztria megértem, mi is ezért tervezünk kiköltözni. A családon kívül nincs nagyon más, ami itt tartana minket. 😔

  • @Arkangyal21
    @Arkangyal21 Год назад +5

    Egy verzióra szerintem még érdemes kitérni a kérdéssel kapcsolatban. Mi például a feleségemmel napi ingázók vagyunk, tehát nem fizetünk Ausztriában sem rezsit, sem albérletet. Csak a kötelezően levonandó dolgok és a kamarai tagsági díj terheli a fizetésünket. Pozitívumok: minden este és hétvégén otthon a gyerekekkel, saját ágyban alszol és nagyjából 4-5 Magyarországon dolgozó felnőtt ( mondjuk gyári 2 műszakkos fizuval számolva ) bérét hozzuk haza az évi adóvisszatérítést, kinti családi pótlékot és a 13.-14. havi pénzt bele sem számolva. Negatívum : nagyobb kitettség az euró- forint árfolyamnak, napi 1,5 óra az autóban, jelentős benzinköltség, napi határátlépés és utazási macerák valamint érdemes folyamatosan követni mind az itthoni, mind a kinti szabályozásokat. Mindösszességében igaz, ha így megolva jó helyen vagy, nem burgenlandi rabszolgatartónál dolgozol, össze tudsz ülni egy autóba normális kollégákkal és általában nyugodt hangulatú, egymást segítő közösségben tudsz dolgozni, akkor ez a legjobb megoldás a kinti munkára. Ha mondjuk valaki csak ezért költözne például Győr-Sopronba, azért számoljon azzal, hogy az ingatlan bérleti díjak itt is a hegyekben, hogy a minimális német tudást már egy takarítónőtől is elvárják és a határ hazai oldalán bizony a szolgáltatások és szakemberek árán jócskán meglátszik, hogy számolnak az eurót kereső ügyfelelek magasabb jövedelmével...

    • @dumaturaausztria
      @dumaturaausztria  Год назад +2

      Kösz, hogy leírtad a tapasztalataidat. 👍 Gondoltam rá, hogy meg kéne említeni, de mivel se saját tapasztalat sem pedig ismerősöm sincs aki így élne nem akartam róla osztani az észt.

  • @dobcsab66
    @dobcsab66 Год назад +2

    Én heti ingázó vagyok a közeledből, NÖ. 11 éve járok ki, ugyanazon a helyen dolgozom, egyedüli külföldiként a munkahelyemen, ami egy gyár. (szakmunkásként)
    Ez elég spec. helyzet tudom.
    Amiket elmondtál egyetértek. Amúgy 100 dologból kb. 95 jobban működik mint nálunk. A 13 14 dik havi fizu sokat nyom azért a latba, meg az évi kb. 1600 euró adóvisszatérítés, ami majdnem fedezi nekem a munkábajárást, hogy így is megérje a heti, ingázás.Mázlimra a cégnek annyira szüksége van a munkám rá, hogy lakhatási hozzájárulást is fizetnek, ami részben fedezi a lakhatást. Csak azért írtam le, hogy van ilyen is. Amúgy mindent összevetve életem legjobb, de legnehezebb döntése volt a kinti munkavállalás. Nekem CSAK jó tapasztalatom van ezzel kapcsolatban, de tudom, hogy ezt sokan cáfolni tudják. Meg is becsülöm a helyem.😊

    • @dumaturaausztria
      @dumaturaausztria  Год назад

      Szuper hallani, hogy van akinek az ingázós helyzet is nyereséges 😊 Örülök 👍

    • @dobcsab66
      @dobcsab66 Год назад

      Köszi. Még annyit, hogy ha a gyerekeim kisebbek, (általános iskola) lettek volna biztos, hogy családostul jöttünk volna ki. Aki heti ingázásban gondolkodik, még annyit tájékoztatásul, hogy három gyerek után amikor a legnagyobb egyetemista, a másik kettő középiskolás volt kb. 870 Euro családi pótlékot kaptunk havonta, szemben az otthoni 40 valahány ezerrel.

  • @salzburg350
    @salzburg350 Год назад +1

    Jól gondolkodtál az ingatlan vásárlással.

  • @finoallafine147
    @finoallafine147 Год назад +3

    Min netto 2500€ alatt (legalabbis nekem) nem eri meg. szallassal se.

    • @robertgecse9080
      @robertgecse9080 Год назад +1

      Mindenki saját maga dönti el mit akar....

    • @biror1135
      @biror1135 11 месяцев назад

      Én egyedül lakom gratzban 400 euro a lakás 1800 a fizetésem egy konyhán dolgozom kisegítőként és vígan eléldegélek itt, pedig az nem egy fullos fizetés. A városban lakom nincsen autóm csak egy elektromos bringám és azzal járok be, tehát benzin költségem nincsen egyedül a kajára kell költenem, de mivel kapok bent kaját ezért arra se nagyon. Kb 500 ezret félre tudok tenni havonta ami nyílván nem egy hatalmas összeg, de ezért a munkáért nekem megéri mert nem kell haza járnom. Egy év alatt olyan 6 milliót tudok félrerakni ezzel a fizuval, ha ezt Magyarországon nézzük akkor kb semennyit se tudnék félretenni és csak annyira lenne jó az a fizetésem, hogy éhen haljak ugyanezzel a munkával. Jah és délre kell járnom heti 5 napban 8 órás munkabeosztással. Olyan 10 év alatt összeszedek 60-70 milliót, ha ugyanezzel a fizetéssel számolunk, de nyílván csak nemrég jöttem ki tehát lehet feltételezni, hogy jobb munkám is lesz több fizetéssel.. Ha mondjuk úgy számoljuk, hogy valaki keres 1 milliót az már kb dupla annyit tud összeszedni ugyananannyi idő alatt tehát 10 év alatt kerestél 120-130 millió forintot kb. Magyarországon 10 év alatt meg csöves leszel ilyen munkákkal nem lesz megtakarításod se házad/lakásod ha csak nem örököltél ingatlant.

    • @finoallafine147
      @finoallafine147 11 месяцев назад

      @@biror1135 Hol van az a Gratz? 😂😂 JA, és 10ev alatt nem veszel semmit.. hogyne.. De nyilvàn értem amit mondasz, hisz én is ezért mentem ki..

  • @nikolettagyarfas3296
    @nikolettagyarfas3296 Год назад

    Szia!
    Az lenne a kerdesem,hogy angol nyelvtudassal van esely talalni futar melot?
    Esetleg a hatarhoz kozeli futarcegeket tudnal mondani?
    Nagyon halas lennek!!!
    Koszi

    • @dumaturaausztria
      @dumaturaausztria  Год назад

      Szia. Láttam már olyan esetet, hogy valaki csak angol nyelvtudással állt neki. Munkában többé kevésbé elboldogult (az osztrákok sem beszélnek sokkal jobban angolul mint mi), viszont a Lager nem veszi a fáradságot, hogy angolul kommunikáljon veled.

    • @dumaturaausztria
      @dumaturaausztria  Год назад

      Fel kell csapni a netet. Esetleg az amazon Bécsben. Azok mindíg keresnek embert.

  • @gaborszakacs3771
    @gaborszakacs3771 Год назад +3

    A lakásvásárlás jó ötlet hosszabb távra, csak most a hitelkamatok nem jó irányba mennek. Még így is megérheti egy 5-10 évre fixált konstrukció, mert a lakás bérleti díjak is emelkednek folyamatosan. 🤔
    Én Magyarországon is jól éltem (ITs szakmám van) de itt érezhetően simábban mennek a dolgok, jobb a közhangulat és lehet tervezni egy kiszámítható környezetben. Az infrastruktúra pedig Ausztriában évtizedekkel előzi otthonit sajnos.

    • @dumaturaausztria
      @dumaturaausztria  Год назад +1

      Azthiszem egyet érthetünk. Hát igen... most a cél az infláció letörése. Ahhoz pedig alapkamatot kell emelni, hogy elvegyék a vásárlási kedvet... Majd normalizálódik ez ismét. Pár év kell hozzá

  • @pyrolord5679
    @pyrolord5679 Год назад

    Megéri 😉

  • @zoltannemeth6925
    @zoltannemeth6925 Год назад +1

    Elegánsan kimaradt a 13. és 14. havi, plusz adóvisszatérítés.. Plusz gyerekeseknél a családi pótlék... DE mondhatjuk hogy az osztrák nyugdíjrendszer stabilabb lábakon áll... Én Móvárról napi szinten ingázok Bácsbe, LPG-s autóval...

  • @tiboraradi2076
    @tiboraradi2076 Год назад +1

    A 13-14 havi fizetés sok helyen nincs még osztrákoknak sem,mert dec közepétől kijelentik az embert, márciusig. építőipar pl. Így jó esetben max 12 fizetés van vagy annyi sem.

    • @dumaturaausztria
      @dumaturaausztria  Год назад

      Fúú. Hát ez egy eléggé övön aluli ütés... Az AK nál be kéne jelenteni
      ruclips.net/video/FvgKDwu0gvA/видео.htmlsi=reb39IVZfMEaYMPs

    • @tiboraradi2076
      @tiboraradi2076 Год назад +1

      @@dumaturaausztria Levéglegelnek teljesen, megkapod a felmondást letöltöd a szabadságot. Elmész munkanélkülire. Aztán ha van újra munka szólnak. Így működik a strabag a porr pl,meg a bedolgozó külsős cégek. Én már 10 éve nem vagyok kint. De a volt cégeimnél így működött a 40 emberből esetleg 5 en dolgoztunk,a többi meg munkanélkülin. Úgyhogy ezeken a helyeken nem játszik az AK.

    • @dumaturaausztria
      @dumaturaausztria  Год назад

      Értem. Ettől eltekintve, ha feketén vagy tört óraszámban vagy/vagytok bejelentve, érdemes az AK nál próbálkozni. Költségmentes. Pontosabban az adódból fizeted a szolgáltatást.

    • @tiboraradi2076
      @tiboraradi2076 Год назад +1

      @@dumaturaausztria Persze tudom. Az írásommal arra akartam rávilágítan,hogy télen Ausztriában az építőipar kb 80% ál,és ez rengeteg embert érint. Ezek az emberek mind munkanélkülin vannak,osztrákok is 13-14 havi bér nélkül. Engem már nem érint,mert nem vagyok ott. Volt egy nagy balesetem,és nem tudtam a munkám tovább végezni.

  • @TheDavidking94
    @TheDavidking94 Год назад +1

    2300-2400+szállás amit a cég fizet, felváltva járunk autóval, csütörtök este otthon vagyunk már, és igaz zalából járunk, szlovén+osztrák éves matrica mindkettőnk autójára. Meg hát azért tankolni is lehet ausztrián és magyarországon kívül is, olcsóbban is, havi kb. 120-140 euró kb. Rezsim kint nincs. nyilván nem mindenkinek ez a helyzete, de azért így én jónak nevezném.

  • @KárolySzabados
    @KárolySzabados 7 дней назад

    Nekem, van egy megérzésem a németországi munkák kapcsán, de ugyanez igaz az ausztria munkák kapcsán is. Ez a megérzésem pediglen az alábbi. De ezek csak találgatások.
    Aki Magyarországon nyomorog, az a németországi vagy az ausztria munkahelyek révén is nyomorogni fog. Csak még rosszabb lesz ott. Megindolkom miért:
    kint, erősebb a munkamorál
    többet is dolgoznak
    kevesebbet pihennek
    Miben jobb Németország vagy Ausztria?
    Szakma nélkül, mint mosogató vagy takarítói kisegítő, semmivel sem jobb. Ugyanolyan rossz, mint Magyarországon. Azaz, szakma nélkül mindenhol azonosan rossz és élhetetlen az élet.
    Mit ad Németország és Ausztria?
    jobb utakat
    erősebb szociális hálót
    erősebb látszólagosságot a gazdasági bizonyosságban
    elképzelhető jövőképet
    látszólagos stabilitást
    jobb ételek minőségét - és ez elég indok amúgy, de mégsem!
    Mit vesz el németországi vagy az ausztriai munkavállalás?
    Az albérletre keres, aki kimegy. Bár ez Magyarországon is igaz. Sőt, hatványozottan igaz.
    De mi a helyzet azzal, aki saját 1/1-es tulajdonú, családi-kertes házzal rendelkezik Magyarországon?
    Annak kimennie tilos. Főleg, ha nem 20 éves. Aki pediglen a pénz miatt megy ki ekképpen, már veszít is! Más motiválók miatt szabad csak kimenni.
    Miért?
    Mert az ott, az albérletre fog keresni. A fizetése zömét az albérleti költség kifizetésére fog elmenni, így:
    ha nincs saját tulajdonú háza, a helyzet látszólag azonos: bár mégsem, hiszen a magyarországi albérletek minősége még most is, amely 500 ezer forint tájékán van - pocsék.
    Amennyiben van saját tulajdonú háza, rögvest két helyre fizet:
    a saját háza fenntartására
    a bérletre
    Mi az, ami lehetséges mégis?
    Ki kell zárni, amit lehet. És így: Ausztriában kell ételeket venni és azokat kell hazahozni, ha ez, lehetséges jogilag. Igaz, költséges, de havonta egyszer talán belefér. Feltéve, hogy a határon ez legális. Nyilván, az út is pénz és nem kevés pénz, de lehet megéri, mert jobb az ételek minősége, ez nem vitás. Aki akarja, ezt akár kéthetente is lejátszhatja és így veri el az albérlet árát. Nyilván, anyagilag ez rácseszés.
    Mi nem lehetséges Magyarországon?
    Hát, a rossz utak megmaradnak, a bunkók is és nem lesz még látszólagos stabilitás sem semmilyen szinten sem, de valamiért, valamit.
    A lényeg.
    Aki munkáért megy ki szakma nélkül, annak, az egyedüli „szakmája” a minimum B2 nyelvtudása lehet. Azaz egy kicsit tűrhető konyhanyelv. Feltéve, hogy az, egy bejáratott B2!
    Akinek a nyelvtudása B1 szintű, az már csak kulibb munkát kap szakma nélkül.
    Akinek a nyelvtudása A2 szinten leledzik, azaz, a primitív konyhanyelvet műveli, az, jobb esetben is csak kulimunkát kap. Főleg szakma nélkül.
    Akinek a nyelvtudása ne adj Isten A1-en van, az, a legszarabb munkákat kapja és sajnos a zöme nem bír egy Goethe Institut által kiadott okirattal, amely az A1 tudásszintjét igazolni államilag elismert formában.
    Megéri ezek után?
    Nem! Mert aki Magyarországon nyomorog, az, ott is nyomorogni fog.
    Az ok egyszerű: nincs se szakmája, se nyelvtudása, se kapcsolati tőkéje. És, ha háza van Magyarországon és mégis kimegy, akkor még plusszban bérletet is fizethet.
    Azaz, ha levesszük a bérleti díjat és az ausztriai bevásárlásokat, máris nem is kevés a magyarországi fizetés. Mert hiába keres bárki is Németországban vagy Ausztriában 1500 EUR nettó bért mint mosogató 2025-ben, ha abból 800 EUR megy el bérletre, rezsivel! Azaz, ha valaki, 600 EUR összeggel kevesebbet keres Magyarországon nettóban - hiszen ennyi a havi bérleti díj, rezsi nélkül Németországban és Ausztriában - máris azonosan áll anyagilag. Nyilván ételminőségben, az utak minőségében, a szolgáltatások minőségében, a szociális háló tekintetében, ahogyan a politikai bizonytalanságban nem jobb Magyarországon, de hát, valamiért, valamit.
    Tehát az anyagiak miatt kimenni TILOS, főleg annak, aki házzal bír Magyarországon. Aki pediglen 50 körül megy ki, ne adj Isten A2 tudással - tisztázzuk, ezt igazolni kell nyelvvizsga diplomával, amit, ha nem Goethe Institut állít ki, az annyit is ér a szemükben (jobb helyeken) - az maradjon otthon.
    Anyagilag annak, akinak Magyarországon háza van, a pénz miatt kimennie roppant meggondolatlan, megalapozatlan, óriási anyagi kockázattal.
    Aki másképp látja, kérem, írja meg, szívesen elolvasom, ugyanis ezek csak hallomásból összeszedett információk magyar emberektől. Én, nem tudom, ma hogy megy, még a kilencvenes évek elején jöttem ki, már állampolgár vagyok és kb. 2019 tájékára értem be a C2-re, amit 2022-ben le is tettem. Több mint 20 évembe tellett. Bár én sosem éltem Ausztriában, a kezdetektől fogva Hamburg, majd lejjebb.
    Szóval, kérem, egy korosodó embernek írja már meg az, akinek tapasztalata van a témában, mert mint írtam is, ezek csak találgatások, hallomásból.