Olga Pavlenko, Čeliabinskas, Rusija. Apie karmą (o tiksliau apie priežasties-pasekmės dėsnį) aš galvodavau nuo vaikystės. Taip jau gavosi, kad teko gyvenime daug ką matyti ir daug ką apmąstyti) ir aš pastebėjau, kad žmonės per kažkokį laiką, po savo poelgių, gauna vieną ar kitą rezultatą. Tada aš tiesiog stebėjau tai. Toliau daugiau. Suvokimas ir buvimas momente padeda pamatyti ryšį su pasauliu. Tai, kaip siūlai. Tu tempi už vieno, o prie jo dar daug kas pririšta ir jie visi susipainioja erdvėje. Mintys formuoja pasaulėžiūrą. Iš čia vieno arba kito poelgio ir reakcijų pasirinkimas. Pavyzdžiui. Pas mane atvažiavo nauji kaimynai iš viršaus. Jau 3 mėnesius jie gręžia sienas. Beveik kiekvieną dieną. Ir aš nejuokauju. Labai garsiai ir labai trukdo. Tačiau aš gerai suvokiu, kad galimai aš taip pat trukdžiau kažkam kažkada triukšmu. Ir antra, mane tai mokina priimti tai, kad aš to negaliu pakeisti. Karmoje juk nėra blogo ir gero. Tai tiesiog gyvenimo srautas, reakcijos, suvokimas. Kuo giliau žiūriu į visatos esmę, tuo aiškiau suvokiu karmos dėsnį.
Marija Atamanova. Maskva, Rusija. Priežastis ir pasekmė - ką man darė pažintis su karmos dėsniu :) Mano pažintis su priežasties ir pasekmės dėsniu prasidėjo nuo frazės iš meditacijos teksto, kurią buvo siūloma kurį laiką apmąstyti prieš praktikos pradžią. “Mūsų ateitis priklauso nuo mūsų pačių. Praeities mintys, žodžiai ir veiksmai tapo mūsų dabartiniu pasauliu ir dabar mes sodiname ateities sėklas”. Tai buvo daugiau nei prieš dešimt metų, aš buvau dar studente, domėjausi meditacija, tačiau egzistavo paruošiamosios praktikos arba priemonės, į kurias reikėdavo kreipti savo protą prieš pagrindinę praktiką. Aš neįpatingai suvokdavau, kam tai daryti, tačiau sąžiningai stengiausi atlikti, kas reikiama. Po kažkurio laiko bandant suvokti šią mintį, padariau sau keletą atradimų. 1. Pasitikėjimas ir pasirinkimo laivė kaip pasielgti. Pažiūrėjus į save, į veidrodį, tai, kaip aš dabar gyvenu, kuo užsiiminėju, kokios pasireiškia proto tendencijos, poelgiai, pomėgiai ir galimybės, aš suvokiu, kad tai mano praeities veiksmų atspindys. Tai, ką aš darau šiuo konkrečiu momentu taip pat taps mano ateitimi. Tai yra kiekvieną laiko momentą aš galiu sąmoningai daryti pasirinkimą - kaip sureaguoti į situaciją, nes dabar suvokiu, kokius proto polinkiai man padės pasiekti mano tikslų, o kokie trukdys. Pas mane atsirado pasirinkimas kaip pasielgti, dėl jo esu atsakinga būtent aš. Tegul iš pradžių šis vos matomas atradimas būna, tačiau reguliariai verčiant savo protą sekti tai, kas vyksta ir kaip tai daro įtaką gyvenimui, pasireiškia pasitikėjimas gyvenimiškos patirties lygyje. 2. “Išoriniai priešai” pradingsta Kadangi dabar mes susiduriame su mūsų veiksmų rezultatais praeityje, tai refleksinė reakcija kaltinti savo bėdose kitus - silpsta. Rezultate sunkiose gyvenimiškose situacijose šis suvokimas leidžia neįsitraukti į emocijas ir gerokai objektyviau žiūrėti į tai, kas vyksta. 3. Gerokai stipresnė motyvacijai praktikuoti Dėdami pastangas, mes tiesiogine prasme sodiname sėklas, kurios būtinai duos derlių, jeigu mes auginsime jas toliau. Vieną kartą atsekus ryšį, pavyzdžiui, tarp ramios proto būsenos po praktikos ir savo veiksmų buitinėse situacijose, jau sunku neigti savo pastebėjimus. Dėka klubo oum.ru ir Andrejaus Verbos, aš susipažinau su kitais priežasties-pasekmės ryšio aspektais, tuo kaip mes kaupiame ir naudojame energiją ir į tai, kaip tai daro įtaką. Vėlgi, nuostabiausia tai, kad šiuos ryšius galima sekti tuo, kur nukreiptas mūsų protas. Tai yra nori sužinoti ateitį, pažiūrėk kur žiūri tavo protas. Buda Šakjamunis perdavė savo praeitų gyvenimų atminties patirtį trumpuose pasakojimuose, kur jis gimdavo skirtinguose kūnose, kokius veiksmus atlikdavo ir prie kokių rezultatų tai atvesdavo. Šiuos pasakojimus lengva rasti internete, juos vadina Džatakos.
Širdingai dėkoju už dalinimasi, gavau naujų suvokimų ir priminimų 🙏💜
Olga Pavlenko, Čeliabinskas, Rusija.
Apie karmą (o tiksliau apie priežasties-pasekmės dėsnį) aš galvodavau nuo vaikystės. Taip jau gavosi, kad teko gyvenime daug ką matyti ir daug ką apmąstyti) ir aš pastebėjau, kad žmonės per kažkokį laiką, po savo poelgių, gauna vieną ar kitą rezultatą. Tada aš tiesiog stebėjau tai. Toliau daugiau. Suvokimas ir buvimas momente padeda pamatyti ryšį su pasauliu. Tai, kaip siūlai. Tu tempi už vieno, o prie jo dar daug kas pririšta ir jie visi susipainioja erdvėje. Mintys formuoja pasaulėžiūrą. Iš čia vieno arba kito poelgio ir reakcijų pasirinkimas.
Pavyzdžiui. Pas mane atvažiavo nauji kaimynai iš viršaus. Jau 3 mėnesius jie gręžia sienas. Beveik kiekvieną dieną. Ir aš nejuokauju. Labai garsiai ir labai trukdo. Tačiau aš gerai suvokiu, kad galimai aš taip pat trukdžiau kažkam kažkada triukšmu. Ir antra, mane tai mokina priimti tai, kad aš to negaliu pakeisti.
Karmoje juk nėra blogo ir gero. Tai tiesiog gyvenimo srautas, reakcijos, suvokimas. Kuo giliau žiūriu į visatos esmę, tuo aiškiau suvokiu karmos dėsnį.
Marija Atamanova. Maskva, Rusija.
Priežastis ir pasekmė - ką man darė pažintis su karmos dėsniu :)
Mano pažintis su priežasties ir pasekmės dėsniu prasidėjo nuo frazės iš meditacijos teksto, kurią buvo siūloma kurį laiką apmąstyti prieš praktikos pradžią. “Mūsų ateitis priklauso nuo mūsų pačių. Praeities mintys, žodžiai ir veiksmai tapo mūsų dabartiniu pasauliu ir dabar mes sodiname ateities sėklas”.
Tai buvo daugiau nei prieš dešimt metų, aš buvau dar studente, domėjausi meditacija, tačiau egzistavo paruošiamosios praktikos arba priemonės, į kurias reikėdavo kreipti savo protą prieš pagrindinę praktiką. Aš neįpatingai suvokdavau, kam tai daryti, tačiau sąžiningai stengiausi atlikti, kas reikiama.
Po kažkurio laiko bandant suvokti šią mintį, padariau sau keletą atradimų.
1. Pasitikėjimas ir pasirinkimo laivė kaip pasielgti.
Pažiūrėjus į save, į veidrodį, tai, kaip aš dabar gyvenu, kuo užsiiminėju, kokios pasireiškia proto tendencijos, poelgiai, pomėgiai ir galimybės, aš suvokiu, kad tai mano praeities veiksmų atspindys. Tai, ką aš darau šiuo konkrečiu momentu taip pat taps mano ateitimi. Tai yra kiekvieną laiko momentą aš galiu sąmoningai daryti pasirinkimą - kaip sureaguoti į situaciją, nes dabar suvokiu, kokius proto polinkiai man padės pasiekti mano tikslų, o kokie trukdys. Pas mane atsirado pasirinkimas kaip pasielgti, dėl jo esu atsakinga būtent aš. Tegul iš pradžių šis vos matomas atradimas būna, tačiau reguliariai verčiant savo protą sekti tai, kas vyksta ir kaip tai daro įtaką gyvenimui, pasireiškia pasitikėjimas gyvenimiškos patirties lygyje.
2. “Išoriniai priešai” pradingsta
Kadangi dabar mes susiduriame su mūsų veiksmų rezultatais praeityje, tai refleksinė reakcija kaltinti savo bėdose kitus - silpsta. Rezultate sunkiose gyvenimiškose situacijose šis suvokimas leidžia neįsitraukti į emocijas ir gerokai objektyviau žiūrėti į tai, kas vyksta.
3. Gerokai stipresnė motyvacijai praktikuoti
Dėdami pastangas, mes tiesiogine prasme sodiname sėklas, kurios būtinai duos derlių, jeigu mes auginsime jas toliau. Vieną kartą atsekus ryšį, pavyzdžiui, tarp ramios proto būsenos po praktikos ir savo veiksmų buitinėse situacijose, jau sunku neigti savo pastebėjimus.
Dėka klubo oum.ru ir Andrejaus Verbos, aš susipažinau su kitais priežasties-pasekmės ryšio aspektais, tuo kaip mes kaupiame ir naudojame energiją ir į tai, kaip tai daro įtaką. Vėlgi, nuostabiausia tai, kad šiuos ryšius galima sekti tuo, kur nukreiptas mūsų protas. Tai yra nori sužinoti ateitį, pažiūrėk kur žiūri tavo protas.
Buda Šakjamunis perdavė savo praeitų gyvenimų atminties patirtį trumpuose pasakojimuose, kur jis gimdavo skirtinguose kūnose, kokius veiksmus atlikdavo ir prie kokių rezultatų tai atvesdavo. Šiuos pasakojimus lengva rasti internete, juos vadina Džatakos.