Miejska farma wertykalna na 40 mkw. - część 1/2

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 27 сен 2024
  • W świecie coraz częstszych braków wody, ekstremalnych warunków pogodowych, zdegradowanych gleb i zakłóceń w łańcuchu dostaw, wiele osób zaczyna myśleć o tym jak uprawiać i transportować żywność lepiej. Tak, by mieć gwarancję jakości i dostępności oraz minimalizować negatywne konsekwencje produkcji tego co jemy. Po pierwszej fali pandemii Matylda Szyrle założyła Listny Cud - firmę z farmami wertykalnymi. W pustym pomieszczeniu o powierzchni 40 metrów kwadratowych w starym postindustrialnym budynku w "Mordorze" - słynnej dzielnicy biznesowej na warszawskim Mokotowie. Jej motywacją było stworzenie lokalnego przedsiębiorstwa dostarczającego pyszne i pożywne jedzenie produkowane w zrównoważony sposób. A także zachęcanie ludzi do myślenia inaczej o tym, w jaki sposób produkowana i transportowana jest obecnie większość naszej żywności. Czy jest pakowana w jednorazowy plastik? Czy pochodzi z odległych miejsc, dalekich od naszego miejsca zamieszkania? Czy do jej wyprodukowania zużyto dużo wody i pestycydów?
    Obecnie, w trzecim roku działalności, Listny Cud za pomocą zrównoważonych metod hydroponicznych, uprawia 16 odmian pysznych mikroliści i ziół. Dzięki zastosowaniu zaawansowanych technologicznie metod produkcji kontroluje cały proces upraw - temperaturę, wilgotność, oświetlenie i podlewanie - i zapewnia roślinom idealne warunki do wzrostu. Zużywa 90% mniej wody niż tradycyjne uprawy. Nie stosuje sztucznych nawozów ani chemicznych oprysków, a w procesie produkcji nie używa żadnego jednorazowego plastiku. Wszystkie doniczki i opakowania są w pełni biodegradowalne, nawet w domowych warunkach! Te rośliny to superfood - pełne witamin, smaku i kolorów. Codziennie sprzedawane są sieciom spożywczym, restauracjom, hotelom i sprzedawcom internetowym. Listny Cud planuje rozszerzyć produkcję na pomidory i truskawki na swoich kolejnych farmach wertykalnych, które obecnie buduje. Dodatkowo Matylda i zespół budują farmy wertykalne dla klientów - współpracują z nimi bezpośrednio, tak by dostosować projekty do różnych sytuacji i potrzeb. Z ich produktów korzystają biura, hotele, restauracje, sieci spożywcze i szkoły.
    W tym filmie (część pierwsza z dwóch) Matylda oprowadza Jonathana Ramsey'a po pierwszej farmie wertykalnej Listnego Cudu w trakcie rozmowy na temat przyszłości produkcji żywności. Część druga będzie obejmować wycieczkę po nowszej, większej farmie, która obecnie jest w trakcie budowy.
    Aby dowiedzieć się więcej o Listnym Cudzie, zamówić ich produkty lub zadać im jakieś pytania, możesz odwiedzić te strony:
    listnycud.pl
    / listnycud
    / listnycud
    / futurefriendlyfarm
    Listny Cud kończy zbierać teraz rundę inwestycyjną, dedykowaną dla Aniołów Biznesu. Jeśli chciałbyś/chciałabyś dowiedzieć się więcej o warunkach inwestycji - daj im znać!
    W filmie wystąpili też:
    Monika Klimczak, Dorian Ciuraj
    A na zdjęciach są też:
    Hanna Sienkiewicz-Twardoch, Iza Zięcina, Ola Czapla, Michał Piosik
    -------------------------
    👉 Ten film powstał NIEZALEŻNIE od jakiegokolwiek wsparcia biznesowego, rządowego, politycznego lub instytucjonalnego. 🙏 Jeśli cenią Państwo moją pracę, zachęcam do przekazania darowizny, by wesprzeć kanał. Pomóż mi kontynuować pracę!
    🙌 Zostań Patronem! patronite.pl/R...
    🏦 Dane do przelewu bankowego:
    Producent: Ramsey United
    nr konta: PL 41 1160 2202 0000 0004 5268 3449
    Tytuł przelewu: Darowizna na film dokumentalny
    Bank Millenium SWIFT code: BIGBPLPW
    💰 PayPal: kontakt@moznapanikowac.pl
    💪 Też można kliknąć „Wesprzyj” lub „Podziękuj”! 👉 / @ramseyunited
    🎥 Produkcja Ramsey United, 2023.
    @ / ramseyunitedproductions
    @ / ramsey_united_pl
    #rolnictwo #ogrodnictwo #ramseyunited #uprawa #ListnyCud #Mokotów #Innowacje #MiejskaFarma #Lokalność #Polska #Susza #Woda #Żywność #Mikroliście #Zioła #BezPlastiku

Комментарии • 360