Проблема з Deye та як пережив урагани вітряк. Розбираємо системи захисту від урагану.

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 10 сен 2024
  • ‪@bogdankushlyk‬
    Нема особливо що показувати, бо все працює, і працює досить коректно як для мого поточного сетапу. Однак, є декілька важливих нюансів, які варто врахувати і виправити по ходу. Зокрема, це той факт, що чомусь періодично відпрацьовує реле вмк/вимк на GEN-порті мого гібрида Deye. Що з цим робити я поки не знаю, хіба що переробити систему як і планував на:
    "вітряк1 - контролер1 - батарейка - мережевий батарейний інвретор" +
    "вітряк2 - контролер2 - батарейка (та сама) - мережевий батарейний інвертор (той самий)" +
    "вітрякN - контролерN - батарейка (все ще та сама )- мережевий батарейний інвертор (теж все ще той самий)".
    Варто окремо розібрати питання захисту вітряка від ураганів і екстремальних поривів вітру, бо тут багато хто не розуміє як це і що з цим робити.
    Посилання на вітрячний інвертор: s.click.aliexp...
    Посилання на аналогічний вітряк як у мене (чуть інший виробник, але суть не міняється): s.click.aliexp...
    Станьте спонсором цього каналу, щоб отримувати бонуси:
    / @bogdankushlyk

Комментарии • 45

  • @valeriyvalki
    @valeriyvalki 9 месяцев назад

    Лайк поставив, але далеко не все так, начнем з того що система Екліпс майже НЕ працює без навантаження на вітряку, поворот вітроколеса відбувається не адекватно і на набагато більшому вітрові☝️, а далі другий недолік цієї системи, це те що в момент відвертання вітряка, швидкість гвинта значно зростає, бо при відвертанні вітроколеса площадь гвинта відносно набігаючого потоку вітру буде зменшуватись, (якщо гвинт йде у бік до для вітру це буде вже не круг, а еліпс), є до речі і третій доволі суттєвий недолік, але надіюсь в вашому вітрякові його частково компенсували,
    По поводу врш, я таки думаю це є самий ідеальний механізм для стабільної роботи вітряка, чисто механіка, ніякої електроніки, добре відрегульоване, і тоді вітряк можно практично в любий вітер без нагрузки відпускати, і він буде крутитися як прив'язаний.😮😮

    • @bogdankushlyk
      @bogdankushlyk  9 месяцев назад

      дякую. є про що подискутувати.
      1. ну ніхто ж не буде відпусткати вітряк без нагрузки у вільне обертання. є механізм dump load - він спрацьовує при аварійному вимкненні електрики. тому вже нема вільного обертання. і екліпс відповідно відпрацьовує як слід.
      2. тут насправді є два взаємовиключних фактори. так, дійсно відбувається відворот вітроколеса і зменшується площа відносно набігаючого потоку. АЛЕ! разом з тим змінюється і кут атаки лопаток до самого потоку.
      ці дві речі відповідно нівелюють один одного і нема там зростання швидкості при відвороті в сторону.
      тут скоріше якраз навпаки, як тільки колесо повертається в своє першочергове рівне положення - от тоді виникає буст до швидкості обертання.
      3. третій недолік я так здогадуюсь - вібрація від роботи хвоста при вивороті? і удари по корпусу самого генератора? так, - є добряча прокладка для зменшення цього ефекту.
      по ГРК (ВРШ) - згоден що система добра. але ж здорожчує вітряк практично удвічі не даючи настільки великого приросту виробітку.
      Ну але з іншої сторони - там де екліпс не прикрутиш (на вітряках 4+ метри діаметром це вже просто не має сенсу) - там залишається тільки ГРК, бо захист має бути.

  • @medobir6038
    @medobir6038 9 месяцев назад

    Дякую за відео!

  • @vasyllizanets7954
    @vasyllizanets7954 9 месяцев назад

    Дякую, цікаво. Можна поекспериментувати. Поставте зразу після вітряка мінімальне навантаження, щоб всплесків напруги не було. Наприклад, візьміть 3шт 10ватні резистори на 1кОм. Зєднайте їх в зірку і до кабеля з вітряка підпаяйте.

    • @bogdankushlyk
      @bogdankushlyk  9 месяцев назад

      сплески - то лише тому що так дані збирає софт. логгер раз у 5 хвилин відправляє якесь значення яке зніме в той конкретний момент. а в реальному часі все набагато плавніше, просто зібрати криву реального часу нема можливості.
      просто навіть така каштиберна система моніторингу дозволяє виловити проблему і зробити певні висновки. бо її можна було б і місяцями не помічати насправді

    • @vasyllizanets7954
      @vasyllizanets7954 9 месяцев назад

      @@bogdankushlyk Зрозуміло. Як ви і показували, в будь-якому випадку система реагує на перевищення напруги, клацаючи релушкою для підключення зовнішнішнього баласту. Питання в тому як вона виключає баласт - по секундомірі чи по гістерезису? Якщо по секундомірі, то багато енергії спалюється впусту, а якщо по гістерезису, то клацання релушки може бути доти, поки не вигорять контакти..

    • @vasyllizanets7954
      @vasyllizanets7954 9 месяцев назад +1

      @@bogdankushlyk Якщо поставити мінімальне постійне навантаження перед контролером, наприклад 3-5Вт, то контролер меншу кількість разів буде підключати баласт.

    • @bogdankushlyk
      @bogdankushlyk  9 месяцев назад

      ні. не так.
      гібрид Deye - вимикає живлення мережевому вітрячному інвертору (клацає релюха яка подає мережу на GEN-порт, який працює в режимі Microinv Input). той синій вітрячний інвертор відповідно гасне. і вже в цьому випадку вітряк мав би пуститись в неконтрольоване обертання... АЛЕ! система захисту вітрячного інвертора при вимкненні його з мережі перекидає все навантаження на DumpLoad резистор, що дозволяє вітряку поступово вигальмуватись, але напруга все одно встигає вискочити за робочий діапазон інвертора. Тож як синій вітрячнйи інвертор включається назад - то йому залишається чекати поки не стабілізується напруга з вітряка. і тільки як та буде якийсь час (хвилину поспіль, здається) нижче верхнього порога - тільки тоді вітроінвертор почне знімати вати з вітряка.
      тут виключно проблема в тому що гібрид Deye клацає релюшкою. він це робить незалежно від того що там на мережевому інверторі, і незалежно від того хто на його вхід поданий.

    • @vasyllizanets7954
      @vasyllizanets7954 9 месяцев назад

      @@bogdankushlyk Зрозуміло. Думаю з досвідом знайдете рішення як узгодити коректну роботу Deye із його підлеглими.

  • @user-vp2lo4rc7s
    @user-vp2lo4rc7s 9 месяцев назад

    Можна попробувать після інвертора поставить діодний мост конденсатор і підключить на вход для панелей

    • @bogdankushlyk
      @bogdankushlyk  9 месяцев назад

      а панелі куди я подіну?

  • @user-wp9te1el9i
    @user-wp9te1el9i 9 месяцев назад

    Гвинт регульованого кроку - це система, яка найчастіше є повністю механічною (на порівняно невеликих вітряках, як, наприклад, у Олега Хаврюка).

    • @bogdankushlyk
      @bogdankushlyk  9 месяцев назад

      а нащо ж тоді цій суто механічній системі у Олега Хаврюка такий електричний компонент як кінцевики?
      чи я щось пропустив і плутаю?

    • @user-gr9cs1jp4d
      @user-gr9cs1jp4d 9 месяцев назад +1

      У Олега Хаврюка електричний виворот щоб можна було виробляти потрібну кількість енергії без механічного переналаштування лопастів, а якщо електрику вимкнути вітряк буде крутитись до встановленого механічно порога. Можете ще подивитись у Валерія Валки у нього всі ВРШ тільки механіка.

    • @bogdankushlyk
      @bogdankushlyk  9 месяцев назад

      ​@@user-gr9cs1jp4d так, от у пана Валерія там механіка. на пружині та контргрузах.
      але це не знімає з цієї системи такого недоліку як ціна.
      його вітряк - то взагалі окрема тема. бо ну як можна порівнювати витвір мистецтва (Лебідь) з якісною фотографією (вітряк промислового виробництва з системою EOG)?
      Лебідь - він в єдиному екземплярі і дуже сумніваюсь, що будуть такі ще.

  • @ruslanwel
    @ruslanwel 9 месяцев назад

    Я думаю що на те є якась причина. А спробуйте заживити мережевий інвертор від батареї і чи продовжиться клацаня реле в цьому випадку

    • @bogdankushlyk
      @bogdankushlyk  9 месяцев назад

      я ось що помітив. сьогодні шпарить сонце - то в цей час реле гібрида не клацає. вночі клацало. а з 8 год 30 хв десь перестало.
      коротше - озадачив я вже постачальників Deye, бо щось тут не так просто мені здається. можливо глибинний баг в прошивці десь.
      мережевий вітрячний інвертор тут ні при чому. це в Deye реле вимикає/вмикає мережу на виході на GEN-порті.

    • @ruslanwel
      @ruslanwel 9 месяцев назад

      @@bogdankushlyk я теж звернув на це увагу але все ж там були стрибки вдень також коли сонце не дуже, хоч і не до нуля, видно панелі видавали щось от воно до того значення панелей і скидалось.

    • @ruslanwel
      @ruslanwel 9 месяцев назад

      @@bogdankushlyk ви дарма думаєте, що мережевий ні до чого, синяки ж ці не сертифіковані, він може генерувати таке в мережу що і не снилося :), перевірити б його сигнал на виході осцилографом. або замінити на якийсь мікроінвертор деє для проби.

    • @bogdankushlyk
      @bogdankushlyk  9 месяцев назад

      @@ruslanwel та от нема на що замінити )
      і осцилографа нема. і мікроінвертора іншого нема (навіть для проби).
      ну, насправді є рішення, я його в описі прописав. я так і планував зробити ще до того як ця проблема вилізла.
      хоча цікаво що скажуть представники Deye. тому що це відбувається при різних зарядах батареї, при 80, при 90 і при 92. без різниці який заряд - характер роботи реле не міняється.

  • @AnatolRudenko
    @AnatolRudenko 9 месяцев назад

    У мене, під час крайнього урагану, через відсутність стопора для хвоста, поламало дві лопоті, так що Майте на увазі - хвіст не має доставати до лопотей

    • @bogdankushlyk
      @bogdankushlyk  9 месяцев назад +1

      це правда, і оце біда пружинок...
      подивіться уважно - там у відео вставочка є де зблизька показано виворотні зазори для хвостової лопати. максимальний кут вивороту (приблизно на око зараз кажу) порядка 30-35 градусів. цього більш ніж достатньо. і пружинка цього може не забезпечити.

    • @AnatolRudenko
      @AnatolRudenko 9 месяцев назад

      @@bogdankushlyk У мене не було навіть пружинки, хвіст повертається за рахунок гравітації, просто складався більше ніж потрібно

    • @bogdankushlyk
      @bogdankushlyk  9 месяцев назад

      @@AnatolRudenko тоді поправити кут і все буде добре.

  • @smirnovd
    @smirnovd 9 месяцев назад

    хм, похоже, что отключается, когда превышен заряд батарейки. вы смотрели по логам, до какого процента заряжается батарейка? т.е. какой процент заряда в моменты отключения реле? ну и что в настройках стоит ген порта

    • @bogdankushlyk
      @bogdankushlyk  9 месяцев назад

      в налашутваннях стоїть вимикатись коли 99%.
      заряд тримає система на 92. тому нема йому причин щоб вимикатись. хіба що може десь глибше ще якісь налаштування є.
      штука в тому що вся електрика з вітряка іде в компенсацію власного споживання, вона не заряджає акумулятори. тому акумулятори сидять собі на попі рівно з одним стабільним зарядом і чекають поки пропаде зовнішня мережа.
      коли є сонце - то воно спершу компенсує власне споживання - тоді продає в мережу. і вже якщо буде перевищено навіть той поріг - от тільки тоді буде йти зарядка в акумулятори (але це умовно літній режим, зараз він не актуальний).

    • @smirnovd
      @smirnovd 9 месяцев назад

      @@bogdankushlyk т.е. по логам до 99% он не доходил? ну, мало ли. если нет, тогда выглядит как баг))

    • @bogdankushlyk
      @bogdankushlyk  9 месяцев назад +1

      ні, заряд не піднімався вище 92. і так, дійсно схоже на баг.

    • @smirnovd
      @smirnovd 9 месяцев назад

      можно попробовать китайцам написать. может, полечат в прошивке. или подскажут, что не так в настройках.

    • @bogdankushlyk
      @bogdankushlyk  9 месяцев назад +1

      @@smirnovd інвертор офіційний і на гарантії. тому напряжу інсталяторів. але я на 100% впевнений що вони теж не знають чому так. про це можуть знати лише глибоко далі в інженерних дєбрях виробника.

  • @sssserya1
    @sssserya1 9 месяцев назад

    Вітряки з грк повинні бути з електронним поворотом вітряка, в разі відказу грк вітряк розвертається автоматично.

    • @bogdankushlyk
      @bogdankushlyk  9 месяцев назад +1

      отут зразу ж той самий мінус - "електронним".
      так це звісно плюс, коли є ще один додатковий захист від неспрацювання захисту, але:
      а) це ще більше здорожчує систему.
      б) це все одно не прибирає "електронність" помилки. бо як валиться електроніка, вона буває що валиться хвилеподібно.
      ну і зверніть увагу - моя рекомендація обирати систему екліпс ні в якому разі не для великих вітряків, а для вітряків назвем їх так "народних". і для народу - чим простіша система - тим краще. менше головняка.

    • @sssserya1
      @sssserya1 9 месяцев назад

      @@bogdankushlyk Я якби робив собі то тільки все електронне як в промислових , буде набагато точніше ефективніше. Я тільки за нові технології.

    • @bogdankushlyk
      @bogdankushlyk  9 месяцев назад

      ​@@sssserya1 я ж уже казав - всі у кого ГРК (ВРШ) - то дуже багаті люди.

    • @sssserya1
      @sssserya1 9 месяцев назад +1

      @@bogdankushlyk ні я не на стільки багатий щоб купувати дешеві ненадійні не економічні речі.

    • @bogdankushlyk
      @bogdankushlyk  9 месяцев назад

      @@sssserya1 це ж прекрасно

  • @TheKelltyzed
    @TheKelltyzed 9 месяцев назад

    Добрый день Смотрю Ваши видео постоянно спасибо за них. Я подписчик. Возможно подскажете где можно купить хорошие лопасти. Как относитесь к деревянным? Я дилетант. Могу написать телефон - вайбер. Дякую.

    • @bogdankushlyk
      @bogdankushlyk  9 месяцев назад

      дякую.
      питання - який розмір лопаток вам треба і який бюджет. якщо невеликі - до 2м діаметром - пошукайе на Алі, там є купа непоганих недорогих варіантів і до 100-150 доларів за комплект щось навіть можна знайти.
      якщо потрібні нормальні лопасті на 3м діаметром вітряк і більше - це до Валерія Валкі наприклад - він точно такі вміє робити, і матриці для лопастей зі скловолокна має.
      також на akb.kiev.ua можна купити лопасті великі.
      ну але на скловолокно ціна буде відповідна. можете порівняти з такими ж лопастями з Алі - побачите в кого вигідніше купляти буде.
      дерево - то чесно кажучи як на мене в сучасному світі виглядає не дуже надійно (хоча на біпланах ходові гвинти дерев'яні були і нічого), та і важче збалансувати буде, хоча можна і їх використати для початку.

    • @TheKelltyzed
      @TheKelltyzed 9 месяцев назад

      @@bogdankushlyk Дякую Богдан

    • @bogdankushlyk
      @bogdankushlyk  9 месяцев назад

      @@TheKelltyzed ось непоганий варіант невеликих лопастей
      s.click.aliexpress.com/e/_DBmiIaF
      але я ж не знаю який вам діаметр треба, тому це лише як приклад. з цих вийде гвинт 1,68м діаметром.

    • @TheKelltyzed
      @TheKelltyzed 9 месяцев назад

      @@bogdankushlyk Хочу сам изготовить из дерева. С деревом дружу плотно. Может кто подскажет чертежи или эскизы? Дякую.

    • @bogdankushlyk
      @bogdankushlyk  9 месяцев назад

      @@TheKelltyzed я таких не маю, на жаль