Sõdurilehe podcast | #83 Rühmaülem ja -vanem Kevadtormil

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 26 сен 2024

Комментарии • 11

  • @OdinsSonn
    @OdinsSonn 4 месяца назад +1

    As a Lithuanian millitary scout i love this idea! Great podcast! Next time can you add subtitles? I woud love too listen what baltic brothers are talking about! :)

    • @sodurileht
      @sodurileht  4 месяца назад +2

      Thank you! We are currently working on a new feature for adding subtitles to our future videos.

  • @SirInnsmouth-pe2ul
    @SirInnsmouth-pe2ul 4 месяца назад +3

    Väga hea ja asjalik video. Kas oleks võimalik teha ülevaade kuperjanovi pataljonist? Olen kuulnud et see kohutavalt alla käinud, aga asjalikke allikaid väga pole.

  • @lkallas
    @lkallas 3 месяца назад

    Tore on kuulda, näha ja tajuda progressi EKV-s läbi selle Sõdurilehe episoodi.
    2000ndate alguses rühmavanemaks ajateenijaid minu teada väga palju ei määratud. Värskendav, et koormust tegevväelastelt maha võetakse ja üksusi sel viisil paremini ette valmistatakse.
    Väga meeldiv on kuulda ka, et juhtimise mentaliteet on muutunud ja isikkoosseisu võetakse kui inimesi, mitte kui ressurssi. Varasem nõukogude armeest päritud egotsentriline "lead-by-fear" juhtimise mentaliteet on asendunud "lead-by-example" mentaliteediga, mis on ehk kõige parem edasiminek EKV-s kõige muu kõrval.
    See on ülioluline kui üksus reaalses olukorras peab elude eest võitlema. Ebameeldiva ülema eest või käsul mehed võidelda sisimas ei soovi. Sellised ülemad tõrjutakse ühel või teisel viisil üksusest välja või saavad nad lihtsalt kontaktides kahtlastel asjaoludel otsa.
    Isiklikult pigem kahtlen kas NAK+aspirantuur on piisav aeg rühmaülema vormimiseks. Samuti on imelik, et nii lühikese ajaga omistatakse lipniku auaste. Toon näite (võib-olla on see tänaseks juba muutunud, ei tea) - 2 aastat Kaitseväe Akadeemias õppinud kadett ei saa lipniku auastet kui ta näiteks õpingu 2/3 nominaalaja peal pooleli jätab - kuigi ta on rühmasuuruse üksuse tegevustes palju tugevamini ette valmistatud juht kui aspirant. Ma loodan, et see osa on tänaseks paremaks muutunud - kui ei, siis huviga kuulaks neid põhjendusi miks see endiselt muudetud ei ole.
    Loodan, et lipnik Talts ei lasknud ennast tegevväelaseks ära tinistada puhtalt mugavusest. Kui oli plaan juurat õppima minna, siis eeldan, et tegu on akadeemiliselt keskmiselt võimekama isikuga.
    Võin öelda, et metsas jõuad sa näiteks Kaitseliiduga ka käia aga kvaliteetset ning paindlikumat elu ja paremaid hüvesid saad sa tagada endale tsiviilisektoris. Juristina/Advokaadina/Prokuröri või kohtunikuna oled elus juba end paremasse liigasse mänginud kui ohvitserina (minu arvates). Aga kui juba karjäär, siis miks mitte KV Akadeemiasse? Saab kõrghariduse ka pealekauba ja täiesti tasuta.
    Siiski, tublid mehed ja hea episood!

  • @Dutelus
    @Dutelus 4 месяца назад +1

    Küsiks siin, et kuna selline järgmine üritus, kus näidatakse varustust ja selliseid asju toimub? Tartus või kuskil lähedal.

    • @sodurileht
      @sodurileht  4 месяца назад

      Soovitame jälgida kaitseväe ja Kaitseliidu üksuste lehekülgi Facebookis, sealt on võimalik selliste ürituste kohta infot saada. Tartu kandis on näiteks Kaitseliidu Tartu malev.

    • @Dutelus
      @Dutelus 4 месяца назад

      @@sodurileht Aitäh! Kindlasti vaatan siis facebookist!

  • @kaljuk.5456
    @kaljuk.5456 4 месяца назад +1

    Lühidalt siis POP - PärastOnParem😎

  • @JorgenMatsi
    @JorgenMatsi 4 месяца назад

    Padrunid
    Plaastrid
    Proviant
    Pahalased
    Patareid
    ...5PAPA ;)

  • @SAIAPOISS
    @SAIAPOISS 3 месяца назад

    Oleks võimalik saada äkki uus podcast mereväest kuna viimasest mereväe podcastist juba pikk aeg möödas ning palju muutunud?

    • @sodurileht
      @sodurileht  3 месяца назад

      Oleme samal arvamusel. Järgmiste podcasti episoodide hulgas on ka mereväeteemaline episood.