TO jest lepsze niż PASTA?

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 28 ноя 2024

Комментарии • 605

  • @ZMASLO
    @ZMASLO  Год назад +200

    Jeśli chcecie to za jakiś czas w tym przypiętym komentarzu mogę podać temperatury laptopa i steam decka. Powiedzmy po pół roku i po roku😀

    • @howto-xd6tq
      @howto-xd6tq Год назад +5

      spoko ale nie zapomnij mnie oznaczyc

    • @snajper2222
      @snajper2222 Год назад +17

      Panie Zmaslo od roku mam PTM na karcie graficznej gdzie pasty typu: thermal grizzly extreme traciły swoje właściwości co ok. 6mc a PTM dalej działa tak samo dobrze i temperatury się nie różnią. Po za tym polecam trzymać go w lodówce "no frost" łatwiej potem przy aplikacji odrywa się ta folia gdy PTM jest twardy bez rwania go na szczepy. I dodam jeszcze informacyjnie dla czytających ze bardzo ważne jest przy aplikacji jak najlepszy a nawet mocniejszy i zarazem równomierny docisk chłodzenia wtedy równo się PTM trzyma tam gdzie ma być a nie przelewa z boku na bok bo traci to sens i po czasie to wyjdzie bo temperatury rosną. PTM nie działa tak dobrze w przewodności ciepła ale działa lepiej w jego rozpraszaniu na całą powierzchnię podstawy chłodzenia i tu jest jego największa zaleta tak bym to najłatwiej wytłumaczył. Pozdrawiam ;)

    • @totos92marek123
      @totos92marek123 Год назад +9

      Ptm jest super ale czy podola schłodzic e8400:)? Ja mam ptema w ps5 bo mi sie wylal ciekly metal naszczenscie wychwycilem ze konsola glosniej chodzi i byla tylko mala nieszczelosc i robiąc to krok w krok z wielkim elektronikiem na tv rozebralem ps5 i jest cudownie. O niebo lepiej ma sie tez nvme jak wymienilem orginalny termopadzik z mobasa :)

    • @GIBbeerDST
      @GIBbeerDST Год назад +2

      Powiem Ci tak - po roku bez różnicy ;P Używam od roku właśnie. Mam wersję z rozpuszczalnikiem, który odparowuje po czasie i wygląda wtedy jak w plasterku - w tubce wyciskane tak samo jak zwykłe pasty.
      Jeśli chodzi o porównaniu z Kryonautem - po roku kryo będzie kamieniem i znów trzeba będzie wymieniać ;) PTM będzie wciąż jak nowy.
      Pokrywa się to u mnie tak samo jak tu - ruclips.net/video/aidozdOcWZw/видео.html

    • @murelski1185
      @murelski1185 Год назад +1

      dawaj

  • @FumetsuGamer84
    @FumetsuGamer84 Год назад +36

    Te folie z PTM7950 lepiej ściąga się po schłodzeniu go przez klika minut w lodówce. I najlepsza do tego jest pęseta o ostrymi końcówkami.

  • @FumetsuGamer84
    @FumetsuGamer84 Год назад +8

    Na starym Dell D630 zastosowałem na próbę i wypadło super. W idle 45st. C na CPU T8300, maks. w stresie 65st., gdzie wcześniej było 55 i 80st. C. Procesor jest bez IHS i faktycznie tutaj to się sprawdza dobrze, bo w HP Omen z i5 9300H też założyłem PTM7950 i różnica już mniejsza, ale nadal na plus dla PTM-a.
    Dla testów założyłem go też do Macbooka Air A1466 i różnica spora, bo w stresie maksimum to 80st., gdzie wcześniej dochodziło do nawet 95... Przede wszystkim wielka różnica w głośności sprzętu i tego, jak szybko wentylatory schodzą z wyższych obrotów. Po prostu lepsza kultura pracy. Należało się "staruszkowi"... :)

  • @defcior
    @defcior Год назад +17

    Bardzo fajny film, widać że sie napracowałęś i wiele urządzeń naraz sprawdziłęś z tym honeywell

  • @sadzonka
    @sadzonka Год назад +38

    Zrobiłbyś porównanie termopadów do dysków NVMe i generalnie porównanie termopadów w różnych podzespołach?

    • @basiaprzemek1567
      @basiaprzemek1567 Год назад

      Lepsze płyty główne posiadają radiatory z termopadami na dyskach nvme.
      Także karty graficzne mają termopady na czymś, ale na prockach są pasty

    • @basiaprzemek1567
      @basiaprzemek1567 Год назад

      Teoretycznie to mógłbyś dokleić termopada w każde miejsce gdzie się grzeje. Nie przewodzi prądu, więc nie zaszkodzi. Ważne aby miały chłodzenie powietrzem

    • @sadzonka
      @sadzonka Год назад

      Tak, wiem ja tego termopada przypadkiem urwałem i szukam dobrego na zastępstwo. @@basiaprzemek1567

  • @janbem1628
    @janbem1628 Год назад +2

    moje doświadczenia z laptopem: 1. aplikowanie to koszmar przy 2 pierwszych razach (totalnie zje... popsułem pady) 3 raz taki se od czwartej wymiany jak obcykałem sposób to banał. 2. temp. mega stres na 100% (cpu, gpu (integra i dedyk razem) ram cały etc) spadło z 82-85 na 71-74 czy super, tym bardziej że to różnica typu fan furczał na trzecim non stop a teraz niesłyszalny pierwszy i czasem trochę głośniejszy drugi się załączy. Natomiast w lidlu jakimś cudem wzrosło o 5 stopni, ale nadal w widełkach gdzie nie rusza wiatrak nawet na 1 biegu to nie drążę tematu. I trzecia uwaga, po założeniu pada dopiero, przynajmniej u mnie, po 2-3 dniach osiągnął max skuteczności, tak że proszę nie jarać się lub wkurzać już pierwszego dnia. Aaa i jeszcze zaaplikowałem na 2 tabletach (dell i acer) dell ma że tak powiem pipe i wiatrak a acer pasywne, kupa miedzianych blaszek i oddaje ciepło na obudowę. W obu totalnie zero różnicy, nawet o 1 stopień.

  • @zagloba1987
    @zagloba1987 Год назад +8

    Co do długowieczności to wiemy i to bardzo dobrze. Termopad zachowuje swoje właściwości przez kilkadziesiąt tysięcy godzin, bo jest to rozwiązanie stosowane w przemyśle i adaptowane do rynku pc. Stąd też w zasadzie jest to rozwiązanie dożywotnie i nigdy go nie trzeba wymieniać. I to jest jego największą przewaga. Świetnie nadaje się do urządzeń których już nigdy nie chcemy rozbierać.

  • @emsar8346
    @emsar8346 Год назад +3

    Po 3 miesiącach użytkowania w/w termopad tak się skleił z moim procesorem, że jak chciałem zdjąć blok wodny, to procesor wyrwałem z gniazda przy zamkniętym sockecie :-) Nic się nie uszkodziło, ale byłem w lekkim szoku.

  • @WielkiElektronik
    @WielkiElektronik Год назад +4

    00:12 PMT :D i oglądam dalej :D

  • @Antekkubiak0920
    @Antekkubiak0920 Год назад +12

    Imo najlepsza zaleta tego rozwiazania jest pewność ze masz w pełni rozprowadzona optymalna ilość pasty. Ziarnko ryżu, ramki, x czy rozprowadzanie szpatułka pasty jest mniej pewne.

  • @fi5h81
    @fi5h81 Год назад +9

    W tym laptopie co rozkreciles miales oryginalnie wlasnie termopad honeywell. Wiec juz wiesz jak on zachowuje sie po 2-3 latach.
    Lenovo w gamingowych tez stosuje honeywella.
    Stosowalem PTM jakies 2 lata w roznych lapkach bo dostawalem go od Mediona ktory wlasnie serwisowal lenovo i oni mieli gotowe juz przyciete PTMy pod te lapki.
    To po prostu pasta taka jak TG tylko plusem jest to ze wygodniej sie ją nakłada jak masz uciete juz gotowe kawalki w serwisie.

  • @WielkiElektronik
    @WielkiElektronik Год назад +1

    01:49 jaka czysta niebieska guma :D

    • @Tbnfd3
      @Tbnfd3 Год назад

      No no no, - Nawet @WielkiElektronik ogląda Zmaslo 😅
      Pan Rafał Bielawski od ajfonów ogląda Zmaslo
      Pan WielkiElektronik od plejek też ogląda Zmaslo
      No to szukam komentarzaod 3ciej osoby z ulubionych youtuberow
      ( Sławny Pan praktycznie od wszelakiej elektroniki 😂 = Daniel Rakowiecki 😊 )

    • @DawidKarczewski001
      @DawidKarczewski001 Год назад +1

      no tak jest bo on praktycznie nic nie lutuje na niej. Żaden topnik pewnie się nigdy nie wylał. (przynajmniej mi tak się wydaje, bo Łukasz raczej woli dać tacie do takich zabaw sprzed. Czasem o tym wspomina.)

    • @Ziom56_Raksek
      @Ziom56_Raksek 3 месяца назад

      😮

  • @AdazM
    @AdazM Год назад +13

    Mistrzu maślany, są jeszcze thermopady od Thermal grizzly Carbonaut, może je też byś przetestował? :D

  • @Pique12
    @Pique12 Год назад +3

    Zamontowałem to do steam deck i jest rewelacja. Ciszej, znaczenie chłodniej ( duuuuzo chłodniej) i wg producenta więcej go zmieniać nie będzie potrzeby. Nie żałuję zakupu. U mnie pasta w SD była już suchawa i było jej zdecydowanie mniej niż u Ciebie. U mnie różnica jest duża. W Kingdom Come spadło coś o 7 stopni i wentylatory ucichły. Niektóre gry nie uruchomią nawet wentylatora teraz.

    • @krzysztofz83
      @krzysztofz83 Год назад

      Pasta sucha się robi po kilku dniach używania i nie ma to żadnego znaczenia dla przewodności cieplnej. Albo pasta którą miałeś była sporo gorsza i dlatego zauważyłeś różnice, albo to placebo ;)

    • @Pique12
      @Pique12 Год назад

      @@krzysztofz83 montuje często mx2 i po pół roku pasta wygląda lepiej niż ta że steam deck. Steam deck u mnie nie ma jakoś ciężko bo nie katuje go do osiągnięcia 90* a pasta była sucha. Na termopadzie czuje różnicę bo konsolą rzadziej wchodzi na obroty, ba często jest ledwo słyszalna.

    • @k1f1t
      @k1f1t 2 месяца назад

      @Pikue12 dasz linka bo szukam orginału

    • @Pique12
      @Pique12 2 месяца назад

      @@k1f1t kupowałem na allegro lokalnie. Jeśli ta osoba nadal będzie miała w sprzedaży termopad to dam namiary. Właśnie najgorsze jest to że strach teraz kupować by na pewno trafić oryginał

  • @Szopqq
    @Szopqq Год назад +6

    W Decku u mnie wystąpił spadek 5-10°C i wyższe wyniki w benchmarku względem fabrycznej pasty mającej ok. 6 miesięcy na tamten moment.

  • @anemusek
    @anemusek Год назад +2

    To nie jest termopad. To pasta w zwartym żelu z PCM - uzyskuje konsystencje pasty po podgrzaniu co zauważyłeś. Stworzona by ułatwić automatyzację nakładania w fabrykach laptopów czy kart graficznych - pozwala w łatwy i przede wszystkim powtarzalny sposób zautomatyzować proces. Parametrami nie różni się od dobrej pasty bo takowa musi być użyta by znośnie się zachowywała do upływu gwarancji na jednak coraz bardziej obciążonych termicznie elementach ;)
    BTW. Jak mówisz "fabrycznie nałożona pasta" to masz jakieś 90% szansy, że mówisz o PCM takim jak PTM7950 czy inne tego typu produkty.
    Z testowaniem past jest parę problemów:
    1. Wymagają wygrzania i to znacznie dłuższego niż 20 min.
    2. Pasty w stanie pół płynnym (w postaci pasty ;) bardzo ciężko nałożyć w optymalny i powtarzalny sposób. Dla tego bawią mnie testy typu jaka metoda nakładania pasty jest najlepsza... One nie sprawdzają danej metody tylko sygnalizują brak powtarzalności ręcznego nakładania niezależnie od metody :P
    3. Mierzone własności pasty, zarówno są mocno zależne od ilości ciepła jakie wydziela testowany obiekt (nie mylić z temperaturą ;) - to ma dwojakie przyczyny. Z jednej strony jak zauważyłeś możliwości samego chłodzenia które staje się wąskim gardłem i wpływają na wynik ale i własności samej pasty gdzie te o dużym przewodnictwie będą się lepiej sprawdzały przy większych ilościach ciepła (energii oddawanej na sposób ciepła), które trzeba odprowadzić, a przy mniejszych mogą zacząć odgrywać role inne czynniki.

    • @ZMASLO
      @ZMASLO  Год назад

      1. Właśnie mnie to zastanawia bo już było tu komentarzy trochę że nawet 40h trzeba wygrzać, ale tak szczerze takie testy nie są do zrobienia, a jak mówię u mnie temperatury były ustabilizowane po 20 min w przypadku laptopa, grzałem go dłużej i nawet teraz po paru dniach od aplikacji i nie widzę poprawy w działaniu. Moim zdaniem raczej trzeba podejść do tego indywidualnie do każdego środka i obserwować kiedy temperatury się ustabilizują.
      2. To jest fakt, między innymi dlatego nie zrobiłem nigdy takiego filmu o sposobie nakładania
      3. To też prawda
      Wiesz takie testy jak ja robię są bardziej na zasadzie zajawki, nie mam profesjonalnego laba w którym mogę to sprawdzić więc takie testy raczej trzeba zawsze brać z przymrużeniem oka, i najlepiej zobaczyć kilka różnych

  • @donnderstak
    @donnderstak Месяц назад +3

    Ty zmaslo mam pytanie a jakby zespawać procesor do chłodzenia????

  • @krzysztofz83
    @krzysztofz83 Год назад +1

    Lata temu ale i całkiem niedawno zrobiłem testy - punktu widzenia właściwości fizykochemicznych nie na znaczenia czy pasta jest wyschnięta czy nie. Nie musi być miękka/płynna. Testy pokazały, że ta sama pasta czy miękka czy już stwardniała zachowuje te same właściwości termiczne. Jedyna sytuacja to taka, w której pasta, która stwardniała straci swoją spójność, czyli przez naprężenia zostanie zerwane połączenie między radiatorem a chłodzonym komponentem a do tego dochodzi wyjątkowo rzadko. Nie wiem skąd się wziął mit, że pasta jak stwardnieje musi być wymieniona. Pasta musi tylko wypełnić nierówności i jeśli spełniła to zadanie to nawet jak wyschnie - spełni te założenia. Zachowanie właściwości past ocenia się na 10-15 lat a zwykle dużo więcej i nie ma znaczenia czy wyschła czy nie. Sama pasta jest w postaci częściowo płynnej aby dało ją nałożyć. Nic więcej. A żeby było ciekawiej - pasta zasycha do stanu jak z 4:58 od kilku dni do kilku tygodni pracy w zależności od obciążenia i składu pasty.

    • @Cobra206
      @Cobra206 6 месяцев назад

      Ot taki spisek jutuberków.
      Gdyby było tak jak twierdzą, to po tym czasie, o którym mowią, pasta zaczynałaby izolować czyli wydajność układu chłodzenia spadałaby drastycznie. A tak nie jest bo ludzie nie wymieniają pasty masowo co jakiś tam czas - nie zauważają tego spadku. Faktyczne spadki, które jednak są, to zwykle niedbalstwo i np. brak czyszczenia układu z kurzu.

  • @ksaweryzapotoczny711
    @ksaweryzapotoczny711 Год назад +3

    Miłego oglądania :)

  • @danielpajak8682
    @danielpajak8682 Год назад

    Mam Acera Spin 5 z procesorem Intel i7-1065G7. Radiator z ciepłowodem wygląda bardzo podobnie do rozwiązania zastosowanego w SteamDecku. Temperatury na oryginalnej paście były tragiczne. Procek potrafił się grzać do 100 st. C, w porywach do 103. Nie trzeba było przy tym nic specjalnie robić. Wystarczyło uruchomić Windowsa i procesy startujące wystarczyły do takiego podgrzania. W spoczynku też była tragedia 70-80 st. C. Zaraz po zakończeniu gwarancji zmieniłem więc pastę na Thermal Grizzly Kryonaut. Po tej zmianie temperatury maksymalne przy solidnym obciążeniu dochodzą do 90 st. C. Widać też trochę lepszą wydajność, bo zegar pracuje na większej częstotliwości. W styczniu na kanale Wilekiego Elektronika zobaczyłem termopad PTM7950 w zastosowaniu w konsolach. Postawiłem zaaplikować go w swoim laptopie. Temperatury maksymalne odrobine spadły do 88 st. C. W spoczynku procesor działa w granicach 40-55 st. C. Mam założony ten termopad od jakiś 3 miesięcy. Póki co wszystko jest w porządku. Generalnie moje doświadczenia w użytkowaniu tego laptopa pokrywają się w dużej mierze z testami, które przeprowadziłeś.

  • @krzysztofporazik543
    @krzysztofporazik543 Год назад +2

    Zamontowałem u siebie ten termopad na procesorze Ryzen 7 5800X3D z chłodzeniem Grandis 3, ponieważ dość mocno się grzał. Przed zmianą założona była świeża (miesięczna) pasta MX-4, liczyłem na spadek chociaż 2-3 C jednak temp był dokładnie takie same. Potwierdza się to o czym mówi ZMASŁO, czyli limit odprowadzania ciepła dla mojego coolera.

    • @x0lb3r
      @x0lb3r 3 месяца назад

      Korzystasz może jeszcze z tego termopada? Zastanawiam się nad kupnem ale nie wiem jak spisuje się po czasie

    • @krzysztofporazik543
      @krzysztofporazik543 3 месяца назад

      @@x0lb3r Tak, siedzi cały czas na procku, temperatury trzyma cały czas takie same.

  • @rsx78re
    @rsx78re Год назад +4

    O widzę widz Wielkiego Elektronika, teraz wiesz gdzie wysłać swojego IBM Butterfly.
    I tak, jak bym ten termopad dał na i7-2500k :D

  • @Ulijankaify
    @Ulijankaify Год назад +1

    polecam ptm 7950 mam go w lapku pc i ps4pro i na wszystkich urządzeniach temperatura znacząco spadła. Podczasz zakładania ptm-a polecam usunąć folie z jednej strony, poźniej przykleić do procesora, docisnąć lekko polecem i przytrzymac okolo 20s termopad sie nagrzeje i folijka z góry praktycznie schodzi bez odkrztałceń, mam nadzieje że komuś sie przyda moja rada:)

  • @KennyS000
    @KennyS000 Год назад +2

    W E8400 też byłby niższe temperatury? 🤔

  • @VanDust
    @VanDust Год назад +1

    Lubię Twoje filmy. Są spokojne i stonowane.

  • @johnyk4057
    @johnyk4057 Год назад +2

    Zmaslo a dałbyś linka do aukcji gdzie kupiłeś tego pada? Bo już dawno planowałem kupić go do mojego Thinkpada tyle że właśnie bałem się że kupię podróbę.

    • @goorthiss
      @goorthiss Год назад

      RGeek Flagship Store - nie słyszałem żeby ktoś narzekał na PTMa od tego sprzedawcy.

  • @JuXIo48
    @JuXIo48 Год назад +1

    Ja z ciekawości zakupiłem na allegro mały wycinek i wymieniłem pastę z mojej karty (GTX 1060 3GB) nie zauważyłem ani po prawy ani wzrostu temperatur po wymianie.
    Spodziewałem się magicznych właściwości a nie zmieniło się nic ;-)
    Mimo tego dla mnie to fajna sprawa, bo nie brudzi to okolic rdzenia i ułatwia czyszczenie w przyszłości.

    • @wiktec
      @wiktec Год назад

      Bo to daje dużo przy wtedy gdy rdzeń osiąga wyższe temperatury i/lub ma duże tdp. O czyszczenie bym się nie martwił, bo ten ptm ma żywotność kilka razy dłuższą niż będziesz z tej karty korzystał. Prędzej będziesz musiał wymienić termopady.

  • @tomcwik
    @tomcwik 7 месяцев назад

    Hej. Jak tam temperatury na twoim sprzęcie z termopad"em Honeywell PTM7950 ?

  • @cyberlolek
    @cyberlolek Год назад +3

    Drogi Łukaszu - gorąca prośba - podrzuć proszę link skąd zamawiałeś LT-100, bo tez chciałbym zamówić ale poprzednim razem AliExpress anulowało moje zamówienie twierdząc że nie mogą tego wysłać do PL - może masz lepsze „źródło” dostawy 😅

    • @Adrian-te3fz
      @Adrian-te3fz Год назад

      na alegro masz lt100

    • @cyberlolek
      @cyberlolek Год назад

      @@Adrian-te3fz na allegro same dropshippingi - ale już sobie dawno ogarnąłem z Ali ;)

  • @marcin-_
    @marcin-_ Год назад

    Jakie temp w idle? Łapie te 45 stopni, czy jednak utrzymuje niższe temp?

  • @MxKxz
    @MxKxz Год назад +1

    5:00 Wymienia pastę na rdzeniach, a stan termopadów na sekcji zasilania i vram

    • @mikowalski
      @mikowalski 2 месяца назад

      Sekcja zasilania to stan umysłu... wymieni poza kadrem, najważniejsze to trzymać się ramy...

  • @grz1721
    @grz1721 Год назад +3

    Ogólnie zaletą tej pasty jest to że im dłużej jej używasz tym lepsze temperatury osiągasz.

    • @lesnydziad7905
      @lesnydziad7905 Год назад

      Pasty xD?

    • @19watcher86
      @19watcher86 Год назад +3

      @@lesnydziad7905 Tak, pasty, to jest pasta w formie placka pomiędzy dwoma folijkami, w celu ułatwienia aplikacji, niestety błędnie nazywana termopadem.

  • @furieux6742
    @furieux6742 Год назад +4

    Szkoda, ze brak linka do tego termopada/pasty. Sam bym kupił ale na aliexpress raczej podróba. A jesli masz faktycznie legit linka to byś mógł podać ☹️

    • @furieux6742
      @furieux6742 Год назад +1

      @Aliholicy Polska dasz linka?

    • @goorthiss
      @goorthiss Год назад

      ​@@furieux6742 dużo osób kupiło od RGeek Flagship Store. Nawet Wielki Elektronik pod filmami z PTM wstawiał link do tego sklepu.

  • @patrykmazurkiewicz8415
    @patrykmazurkiewicz8415 Год назад

    Od dłuższego czasu zbieram się do wymiany pasty i termopadów z GPU. Myślałem czy nie kupić tego termopada aby zaaplikować u siebie właśnie. Zrobiłbyś jeszcze taki test jeszcze na GPU?

  • @user_noname_123
    @user_noname_123 Год назад

    Siema co to za strona z której sprowadzales ten "termopad"?

  • @BikZom
    @BikZom Год назад

    a np ihs zintegrowany bezpośrednio z radiatorem da się coś takiego zrobić i czy miało by to sens?

  • @ephionis
    @ephionis Год назад +1

    W sumie, przekonałeś mnie żeby wreszcie odpalić swój retro sprzęt z Cyrixem 75 x86 (procek termostat) wypali socket w płycie głównej a sie nie spali.
    Sam termopad już używałem i jestem zadowolony więc czas sprawdzić ile da rade odprowadzić i jak szybko na bardzo wysokich temperturach.

  • @oliee000
    @oliee000 Год назад

    6:42 - po te 3% to niektórzy cały dzień kręcą proca czy GPU i się tasują do tego, więc jak na sam zabieg wymiany pasty/termopada to niezły wynik

  • @kavh
    @kavh Год назад

    Kupiłem niedawno ten wynalazek, zamontowałem na laptopie Lenovo T14 po AMD Ryzen 7 Pro i różnica jest kolosalna, laptop używany 8 miesięcy na oryginalnej paście, po rozkręceniu, pasta była twarda jak skała, doczyszczenie tego zajęło mi spokojnie 40 minut. Po zamontowaniu PTM, na zasilaczu na oryginalnej paście chodził wentylator dosyć mocno, na PTM, włącza się, ale jak mu podam prace przez 10 min. na 100%, to znaczna różnica ! Według specyfikacji tego produktu, taki PTM zakłada się raz i powinien przeżyć sprzęt. Jak wytrzyma 2 lata lub więcej to już mi się to spokojnie opłaca. Czas pokaże, póki co jestem bardzo miło zaskoczony. Pozdrawiam.

    • @kavh
      @kavh Год назад

      Dodam, że PTM działa lepiej jak już się dobrze zaaklimatyzuje, w moim przypadku pod tygodniu używania temperatury się ustabilizowały, tak jakby ten PTM potrzebował tego czasu do lepszego wypełnienia wszystkich mikro szczelin.

    • @bartekkaczmarczyk9391
      @bartekkaczmarczyk9391 8 месяцев назад

      A na gpu też dawałeś? Na rdzeniu na fabrycznej mam 80 ale hotspot 94. Czy ptm pomoże ?​@@kavh

    • @kavh
      @kavh 8 месяцев назад

      @@bartekkaczmarczyk9391 nie dawalem na GPU, mam zintegrowany CPU i GPU w lapku.

    • @bartekkaczmarczyk9391
      @bartekkaczmarczyk9391 8 месяцев назад

      @@kavh Ja muszę dać ale jeżeli na CPU się sprawdza to dlaczego ma nie być lepszy od zaschniętej fabrycznej pasty na gpu

  • @sewix1019
    @sewix1019 Год назад

    hej ZMASLO trochę nie do tematu ale buduję retro komputer i nie wiem jaką kartę graficzną wybrać GeForce MX 4000 czy GeForce4 MX440-SE?

  • @paproteek
    @paproteek Год назад

    A schłodziło by to procesor e8400 podkręcony do 7ghz?

  • @kacperbandura1482
    @kacperbandura1482 Год назад +2

    Tym termopadem też się jaram i polecam . Op jest do konsol , czy laptopów

  • @bartlomiejswierczynski7949
    @bartlomiejswierczynski7949 Год назад

    Wygląda na to ze PTM trzyma dłużej od pasty. W domu mam dwa komputery, w jednym wymieniłem pastę na niedźwiadka, w drugim mam PTM (oba mają taką samą konfigurację) po 6 miesiącach zauważam że procek z pastą zaczyna łapać nieznacznie wyższe temperatury. Oba kompy działają 24/7. Brak zakurzenia. Narazie różnica jest 2-3 C. Zobaczymy jak będzie dalej.

  • @Send1NStefan
    @Send1NStefan Год назад

    Najważniejszą zaletą ptm7950 jest to że nie degraduje się po paru dniach jak zwykłe pasty podobnie jak ciekły metal i to jest największy plus a nie to że wypada podobnie wydajnościowo np do kryonauta gdy dany laptop nie ma problemu z degradacją pasty po kilku dniach, często jest tak że kładziesz pastę przez 48h jest ok po czym temperatury nagle są wyższe o 7-8c i znów zaczyna występować throttling. Z tego co wiem honey nawet po roku się nie zdegradował bo kilku znajomych z forum to położyło a testowało sporo past i na każdej oprócz metalu właśnie była taka degradacja w lapkach gdzie panują wysokie temperatury np +80c

  • @michak4572
    @michak4572 Год назад +18

    Mega profesjonalizm, praca z chłodzeniem w laptopie z podpiętą baterią :) Mnie by było na takie coś nie stać

    • @devhermit
      @devhermit Год назад

      "bateryjkę" też za każdym razem wyjmujesz? 🤨

  • @AdrianXQ
    @AdrianXQ Год назад

    A czy warto i czy się da wymieniać paste w grafice?

  • @navigacje
    @navigacje Год назад

    kurczę, nie odpiąłeś baterii przy rozbieraniu decka?

  • @Adrian-te3fz
    @Adrian-te3fz Год назад

    Mam w lapku i5-8250U wiec nadaje sie ten pad? bo nie wiem czy rozkrecac

  • @vector27
    @vector27 Год назад +1

    Poprosze zrobić materiał o Laird Tputty 607!!!!

  • @tomaszpock725
    @tomaszpock725 Год назад

    Ja stosowałem ten patent w kilku laptopach i poza tym, że przy ściąganiu folji zabezpieczającej zdarzyło mi się uszkodzić dociaty już kawałek termopada to wyniki były imponujące. Moim zdaniem warto. Laptopy które się wyłączalny pod czas pracy z przegrzania. Pracują teraz stabilnie. Polecam.

    • @mafioso12dk
      @mafioso12dk Год назад

      Co to za argument. Skoro laptopy wyłączały się to po wymianie na dowolną pastę też działałyby stabilnie. Nie świadczy to o genialności tego pada.

  • @XXXXLance
    @XXXXLance 7 месяцев назад +1

    Najważniejsze jest to, że PTM będize trzymał parametry za rok, a pasta będzie sucha. za dwa lata pasta będzie wiór, a PTM dalej będzie trzymał parametry ;) to jest rewolucja. Mam to w laptopie Legion Y740.

  • @kaktusadas622
    @kaktusadas622 Год назад

    Z tego co czytałem ten patent stosowany był w przemyśle,więc według mnie został przetestowany w warunkach poligonowych,nie ma lipy też podchodziłem do tego wynalazku sceptycznie.

  • @totos92marek123
    @totos92marek123 Год назад

    Kto mi pomoze jak nie zmaslo w kwesti thing pad :)Mam pytanie. Firma bedzie mi zmieniac laptopa ale poleasingowego co myslisz o thing pad t480s na i7u 8gen ful hd gpu integra 16 gb ram nowy ssd nowe baterie. Lapek ma byc wytrzmaly bedzi ze mema wszendzie jezdził i uzywany bedzie do ustawiania kamer ip (czasem czysto czasem magazyny i tp ) musze w poniedzialek jakis wybrać od naszego dostawcy ale wydaje mi sie to dobry sprzęt :)

  • @YogiLIVE
    @YogiLIVE Год назад

    Ciekawe jaką trwałość ma taka nalepka ? Co ile to trzeba wymieniać ...

  • @mariuszgrzeskowiak1758
    @mariuszgrzeskowiak1758 Год назад

    💪💪 ale zaaplikowałbyś do swojego lapka ciekły metal ?? ja w legionie i5 na ryzenie dawałem już wszystko i najlepiej niestety wyszedł ciekły metal -najchłodniej.Z drugiej strony jak kupiłem kiedyś ps4pro 7016 to po 40 godzinach grania zapodałem też ciekły metal kij z gwarancją ważna cisza

  • @wiktec
    @wiktec Год назад

    Wrzuciłem tego termopada do półrocznego HP Victusa 16 z 5600h z racji, że nie ma żadnych plomb. Przy obciążeniu cinebenchem mam 88 stopni na auto wentylatorach i jest całkiem cicho przy 48w, a wcześniej miałem 100 przy 44w na nowej stockowej paście i głośniejszy był. W grach zamiast 90-100 stopni mam 70-85 i nie brzmi jak helikopter. Szkoda, że nie przetestowałeś na jakiejś karcie graficznej. Byłoby coś nowego. Planuję do mojego rtx kfa2 3060 ex wrzucić, tylko nie wiem czy się opłaca, bo tam w sumie też nie ma żadnych plomb i gwarancja też nie zabrania zmiany pasty w okresie gwarancji.

  • @FritoPL
    @FritoPL Год назад +5

    Ciekaw jestem jak by wypadł ten termopad przy 4700S :-)

  • @klmkyo
    @klmkyo Год назад

    z ciekawości - napisy robione np. whisperem czy może ręcznie?

  • @8l00dycollective3
    @8l00dycollective3 Год назад

    Jakieś sprawdzone źródło do zakupu?

  • @Przemek-cq6pe
    @Przemek-cq6pe Год назад

    Ja na co dzień remontuję wzmacniacze, gramofony i inny sprzęt z lat 70-80. W pierwszej połowie lat 70-tych stosowali jeszcze smary zamiast past. Od mniej więcej połowy lat 70-tych były już pasty termoprzewodzące. Często jak jest duży prąd spoczynkowy ustawiony, albo wzmacniacz pracuje w klasie "A", to temperatury radiatorów są powyżej 60 stopni. Czasem mniej. W klasie "AB" to już sporo mniej. I powiem wam że te oryginalne pasty z tamtych lat często nadal są ok. Czasem jestem pierwszym który grzebie we wzmacniaczu od 40-45 lat i aż zadziwia, nawet taki szczegół. Ja po prostu nie mogę zrozumieć, dlaczego takie dziadostwo mamy dziś na świecie. Gdzie by ręki nie wsadzić. I tak,masz rację, dzisiejsze pasty się zesrywają po roku czasu. Podejżewam że właściwości termoprzewodzących spektakularnie większych od tych z lat 70 też nie mają. Trzeba by zrobić pomiary. Skoro kiedyś potrafili, to jakim cudem dzisiaj się nie da...

  • @LaLiK9525
    @LaLiK9525 Год назад +3

    Używam od 4 miesięcy. -15*C na CPU lapka (z 95 na max 80) . polecam

  • @swistak1507
    @swistak1507 Год назад

    W swoim legionie z rtx2060 i i7 9750h na kryonaucie cpu 95st. C i wpadał w throttling. Wentylatory na max nie mogły zbić temperatury. Po doczytanie o ptm7950 i jego stosowaniu przez lenovo oraz, że lepiej się sprawdza niż ciekły metal na ps4. Postanowiłem kupić na próbę. Mocno się zdziwiłem, gdy zobaczyłem temperatury po wymianie na ptm. Procesor przestał wpadać w throttling, a nawet do tego progu brakowało 5-7st. C. Lapek chodzi sporo ciszej. Mam założony ten termopad ponnad pół roku i nie widzę większych zmian w temperaturach .

  • @Davian_Sovan
    @Davian_Sovan Год назад

    Czesc moglbys podac linka do lgitnego termpoada zeby sie nie naciac na podrobke .

  • @Martwy84
    @Martwy84 Год назад +1

    Korzystam w laptopie od miesiąca po obejrzeniu "Wielkiego Elektronika". Poprzednio miałem pastę thermal grizzly kryonaut i nie widzę różnicy w temperaturach.

  • @piecio3028
    @piecio3028 Год назад

    Możesz podać chociaż nazwe sklepu na ALI gdzie zamówiłeś bo pełno jakiś dziwnych wyrobów. Z góry duże dzięki😁

  • @zwykyzjadaczchleba5369
    @zwykyzjadaczchleba5369 Месяц назад

    W moim laptopie nawet bez wygrzewania miałem niższą temperaturę niż z pastą. Pewnie wynika to z tego że oryginalna pasta miała konsystencję zaschniętej pasty do zębów. Po wygrzaniu różnica temperatur 20 stopni i wynik na cpu-z o dwieście punktów wyższy. Wcześniej przy teście było tak że wynik dochodził na początku do 1200 a potem sukcesywnie spadał aż poniżej tysiąca. Wentylator przestał się włączać a przedtem co chwila chodził pełną parą. Skończyło się tak że we wszystkich moich komputerach wymieniłam pastę na PTM.

    • @theblunius
      @theblunius 26 дней назад

      Zmieniłem dzisiaj i laptop przestał szumieć przy przeglądarce, a podczas gry max ok
      80 stopni, a nie ponad 90 jak na paście savio glacier tg 03 (alternatywa dla thermal grizzly kryonaut). WOW

  • @TheRozpoznany
    @TheRozpoznany Год назад +4

    Termopady najlepiej sprawdzają się tam gdzie jedno chłodzenie obejmuje kilka elementów (laptopy, karty graficzne) - większa grubość warstwy termoprzewodzącej i jej elastyczność pozwala kompensować mikro naprężenia wynikające z nagrzewania sie elementów. Na zwykły procesor pasta wydaje się lepsza (możliwość użycia cieńszej warstwy - lepsza przewodność).

    • @mafioso12dk
      @mafioso12dk Год назад +1

      przecież to nie jest termopad mośku. On się rozpuszcza pod pływem temperatury i nadmiar wypłynie bokiem tak jak zwykła pasta.

  • @jakubpaaszewski7447
    @jakubpaaszewski7447 Год назад

    Planuje wymienić pastę i termopady w laptopie. Jaką grubość termopadów wybrać, lub gdzie szukać informacji na ten temat?

    • @goorthiss
      @goorthiss Год назад

      Lepiej zastosuj gumowatą pastę termoprzewodzącą Upsiren UX Pro Ultra, Frost Minig, Laird Tputty 607, K5 Pro. Będziesz miał mniejsze temperatury i nie będziesz się martwił o grubość.

  • @MichaelZi
    @MichaelZi Год назад +1

    Zastanawiam się czy ma sens pchanie tego do RTX 3070 ?

    • @volumenot
      @volumenot Год назад

      A czemu nie

    • @MichaelZi
      @MichaelZi Год назад

      @@ramzes_II Już była rozbierana celem wymiany pasty na GPU bo mam chyba najgorszego RTX 3070 od Asusa z dwoma śmigłami,dopiero undervolting daje tej karcie akceptowalną kulturę pracy.

  • @krystian34
    @krystian34 Год назад

    Używam tego thermopada w laptopach i póki co daje rade. Na PC jescze nie próbowałem, czekam aż aktualna pasta będzie do wymianu

  • @szymsator
    @szymsator Год назад +1

    Czy można używać tego "termopada" w miejsce standardowego termopada?

    • @TheNonePL
      @TheNonePL Год назад

      nie

    • @gorath751
      @gorath751 Год назад +1

      Nie, bo to ma grubość 0.2mm Tam gdzie były termopady, dajemy termopady.

    • @szymsator
      @szymsator Год назад

      @@gorath751 słuszna uwaga z tą grubością, dodatkowo ten z filmu się chyba bardziej rozpływa niż standardowy

  • @Satoshike
    @Satoshike Год назад

    Takie pytanie gdzie można to kupić aby nie nadziać się na podróbe? bo z wyników testów zainteresowała mnie ta pasta a jednak nie bez powodu w moim gronie mojego laptopa nazywamy Acer Piekarnik 5

    • @goorthiss
      @goorthiss Год назад

      Sprawdzone sklepy na dzień dzisiejszy to: moddiy, ebuy7 i aliexpress od RGeek Flagship Store.

  • @bartekdaj
    @bartekdaj Год назад +1

    Cześć wszystkim , zainteresowałem się tym tematem po tym jak mój PC na cywilizacji 6 zaczął głośno pracować okazało się ze temperatura na CPU jest 86°C pasta miała około 3 miesiące , po zmianie pasty temperatura spontanicznie wskakiwała na ten poziom pasta gd900 4,8 w/mk . Zamówiłem pastę LK-17 która podobno ma 17 w/mk myślałem też o ciekłym metalu niestety żaden serwis w mojej okolicy nie podjął wyzwania . Ciekaw jestem czy ktoś wypróbował pozostałe termopady ?

    • @Meszo09
      @Meszo09 Год назад

      Ja od siebie polecam pastę Alphacool Apex ;) (używam na i9-12900K i złego słowa powiedzieć nie mogę).

  • @pawelwegrzyniak4047
    @pawelwegrzyniak4047 Год назад

    Podnieciacie się tym Honeywellem jakby to jakiś cudo było ale to typowy materiał który idzie na pierwszy montaż do laptopów, kart graficznych i konsol. Takich materiałów jestem więcej na rynku, tylko na rynku profesjonalnym. Jest Laird Tpcm 7000 które ma nawet lepsze właściwości starzeniowe niż Honeywell, widziałem testy. Testy przeprowadzane przez Sony, Nvidie czy Dell'a.

  • @lTwojaStara
    @lTwojaStara Год назад

    @ZMASLO czy to jest lepsze niz conductonout? postawiłem ciekły w lapku na gpu i cpu z kaptonem dookoła i jest spokój ale jednak w głowie zawsze ta niepewność że gdzieś ucieknie i zewrzę. Testy versus conductonout - tego brakuje na jutubie. Wal śmiało 10gen zwłaszcza w lipnych legionach jak to tam wygląda. Dzięki

    • @Szopqq
      @Szopqq Год назад

      Jest test w PS5, gdzie fabrycznie jest ciekły metal i żadna pasta nie daje rady poza PTM7950

    • @ZMASLO
      @ZMASLO  Год назад

      Z tego co kojarzę to chyba LTT robili porównanie z ciekłym metalem

    • @Szopqq
      @Szopqq Год назад

      @@ZMASLO tak, robił

    • @Fillant
      @Fillant Год назад +1

      Ja testowałem zarówno conductonaut jak i ptm 7950 na swoim laptopie. Jak ciekły metal nie miał sobie równych jeżeli chodzi o wydajność ( utrzymywał 120w mocy na i9-11900h w 90 stopniach przy obciążeniu samego procka i 105 w mocy w 98 stopniach przy obciążeniu gpu i cpu ) tak jeżeli chodzi o długowieczność to odpada niestety. Po około dwóch tygodniach musiałem papierem ściernym szlifować niedoskonałości powstałe na skutek reakcji ciekłego metalu i miedzi żeby kolejne dwa tygodnie później powtarzać proces. ( reakcja ciekłego metalu i miedzi stworzyła ciemną warstwę która nie dość że powodowała wzrosty temperatury i spadki wydajności ale i całkowicie zmieniła stan skupienia całego ciekłego metalu zarówno na gpu jak i cpu. Ptm po prostu nałożyłem i trzyma do dzisiaj mniej więcej od stycznia, bez problemu utrzymując 82w i 97 stopni na procku przy obciążeniu gpu i cpu. Po undervoltingu zyskałem ostatecznie lepszą wydajność niż na ciekłym metalu bez undervoltingu. Jeżeli chodzi o laptopy to wydaje mi się że ptm wygrywa po prostu długowiecznością a kupywany był z pierwszej aukcji na allegro jaką znalazłem. Jak kogoś interesuje wynik przed zmianą na ciekły metal i ptm to pod pełnym obciążeniem potrafiło zejść nawet do 30w. Przy pełnym obciążeniu sprzętu procek niesamowicie throttlował, czasem nawet poniżej 1 ghz. Pozdrawiam i polecam ptm 7950

  • @Kamilio6603
    @Kamilio6603 Год назад +5

    Zmaslo proszę nagraj film o najlepszym ThinkPadzie do 1000 zł

    • @Kamilio6603
      @Kamilio6603 Год назад +1

      Nie wiem jakiego kupić a mam budżet 1000 zł ewentualnie 1400

    • @wiktor1171
      @wiktor1171 Год назад +1

      @@Kamilio6603 T480 szukaj z i5 8 generacji. Na allegro do zdobycia za około 1000zł no i najlepiej z matrycą full hd.

    • @Kamilio6603
      @Kamilio6603 Год назад

      @@wiktor1171 Dziękuję za pomoc

  • @Laxki
    @Laxki Год назад

    gdzie znalezc z oryginalnego źródła? zamontuje do swojego laptopa ;p

  • @Siweka
    @Siweka Год назад

    Co to za podkładka silikonowa ?

  • @AdeRRo
    @AdeRRo Год назад

    Dzięki z materiał, bo nie wiedziałem co mam wybrać czy pastę, czy pad'a na swoim Poco f1 po 4 latach użytkowania

  • @geekboy6655
    @geekboy6655 Год назад

    12:08 Różnica rzędu 1 stopnia to w zasadzie żadna różnica zwłaszcza, że nie znamy tolerancji czujnika temperatury... Wychodzi na to, że MX-4 to wciąż sztos pod względem ceny i efektywności.

    • @kmieciu4ever
      @kmieciu4ever Год назад

      podobno MX-4 zachowuje swoje właściwości przez 8 lat....

  • @BRX_2137
    @BRX_2137 Год назад +1

    Steam Deck miał Aktualizację krzywej wentylatora, więc jest trochę ciszej. Ale starą można przywrócić w ustawieniach co ja zrobiłem. Raczej nie bardzo ale co powiesz na wydrukowanie tylnego panelu SD i zamontowanie dodatkowego chłodzenia na APU? niektórzy tak eksperymentują a nawet podobno podkręcają SD.

    • @Szopqq
      @Szopqq Год назад +1

      Raczej kwestia tego, że rzeczywiście ma ten cichszy wentylator. Delta jest głośniejsza.

    • @BRX_2137
      @BRX_2137 Год назад

      @@Szopqq ok. Warto wiedzieć.

  • @MrKony98
    @MrKony98 Год назад +2

    Jestem ciekaw jak sprawdzi się zamiast pasty na normalnym PCtowym GPU

  • @FUBU19845
    @FUBU19845 Год назад

    Ja mam silentium pc co o tej firmie sądzisz?

  • @tomcwik
    @tomcwik Год назад

    Cześć. Mam od 2 miesięcy na AMD Ryzen 5 5600 i temperatury są zadowalające. Stosuje pod chłodzenie wieżowe powietrzne. Pod obciążeniem w Cinebench20 idzie do 57 st. C średnio bez podkręcania. Przy nakładaniu można go schłodzić chyba będzie się lepiej ściągało folie.

  • @pokos79
    @pokos79 Год назад

    jak coś to po odklejeniu tej foli zabezpieczającej nie można tego termopada dotykać, mam wrażenie, że przy aplikacji dotknąłeś palcem tego termopada, niby nic się nie dzieje ale chciałem to zaznaczyć

    • @user-re7cq3wy6r
      @user-re7cq3wy6r Год назад

      żadnego elementu nie można dotykać bo zawsze zostanie tłuszcz z palucha

  • @dariuszd1
    @dariuszd1 Год назад +2

    a to Ty Zmaslo nie wiesz, że w fabrycznych lapkach czy składakach najczęściej właśnie jest taka pasta, żeby najlepiej po ok 2 latach zrobiła się jak cement i żeby ewentualnie ten laptop uległ uszkodzeniu...?
    Przecież nawet nowe laptopy warto często od razu po zakupie otworzyć i nałożyć porządnie na całą (bo nieraz nawet nie jest na całej) powierzchnię CPU/GPU...?
    A z ciekłego metalu w większości przypadków może być więcej szkód, niż pożytku, a przepaści m. dobrymi pastami nie ma.
    Grizzly jest najlepsze, kwestia odpowiedniego jej nałożenia i solidnego ubrudzenia najlepiej 2 powierzchni stykowych a nie tylko CPU, na koniec rozprowadzenie minimalnej cienkiej warstwy i delikatne dokręcenie. Gdybyś zrobił to odpowiednio oraz przed dokładnie oczyścił oraz odtłuścił obydwie powierzchnie, to pewnie grizzly miało by nieco lepsze wyniki niż ten glutek ale co do glutka też zaskakuje swoim przewodnictwem ciepła. Pytanie tylko kiedy glutek nagle wyschnie.

    • @ZMASLO
      @ZMASLO  Год назад +1

      Wiesz co i tak i nie, to zależy mocno od producenta i też ceny samego sprzętu. Spotkałem się z lepszymi i gorszymi aplikacjami past. W komentarzach widzę też dużo sprzecznych wiadomości, jedni piszą że to wytrzyma na cały cykl urządzenia inni że po roku jest do wywalenia - bądź tu mądry potem 😀

    • @user-re7cq3wy6r
      @user-re7cq3wy6r Год назад

      @@ZMASLO Wszystkie szare po dwóch latach nadają się tylko do skrobania

  • @S3lix0
    @S3lix0 Год назад +1

    NVidia w serii rtx 4k founders stosuje właśnie tego ptm fabrycznie.

  • @wdowa94
    @wdowa94 Год назад

    Jako elektronik powiem tyle, że jedyną i dosyć istotną przewagą termopada nad pastą jest to, że:
    - Jest powtarzalny- Warstwa ZAWSZE jest taka sama
    - Jest odporny na 'poruszenie' przy montażu radiatora
    - Nie rozpływa się (to samo co pierwsza zaleta)
    Swoją drogą... Czy ten termopad różni się czymkolwiek od innych termopadów o tej samej grubości i przewodności cieplnej?

    • @ZMASLO
      @ZMASLO  Год назад

      wydaje mi się, że ten ma tą unikalną funkcję że zmienia stan skupienia powyżej danej temperatury

    • @FumetsuGamer84
      @FumetsuGamer84 Год назад +1

      Przede wszystkim to nie jest termopad, a pasta w formie termopadu, więc nie nadaje się jako zamiennik klasycznych termopadów (np. na VRAM). PTM7950 jest też w sprzedaży w formie pasty w tubce.

    • @user-re7cq3wy6r
      @user-re7cq3wy6r Год назад

      @@FumetsuGamer84 Dokładnie tak - dlatego to jest na folii bo inaczej by się to wszystko rozsypało. Nie wiem dlaczego nagle na to jest taki szał i ceny z kosmosu skoro to jest stosowane od paru lat w komputerach. Nakładane automatycznie

  • @main2799
    @main2799 Год назад

    @ZMASLO Dasz linka żeby kupić ?

  • @Pique12
    @Pique12 7 месяцев назад

    ma ktoś link ze sprawdzonym produktem a nie podróbkami ?

  • @WidmoSG
    @WidmoSG Год назад

    A można podać namiarki na tego pewniaka z chin ??? :)

  • @krzysztofk9658
    @krzysztofk9658 Год назад

    ZMASLO, stop ok - mówicie, że albo odkryliście albo ktoś się jara termo-padem, a prawda jest taka, że bardzo dobre termo-pady pojawił się w Polsce ok 4 lat temu. Tylko jeszcze nie były tak wydajne jak obecnie i raczej stosowano je do małej elektroniki i do laptopów z segmentu biznes lub ogólno domowych. Jakieś ok 3 lat temu jak ugotowało mi się chłodzenie typu AIO na najlepszej paście i wtedy powiedziałem dość albo ugotuje kompa albo będzie na 5. Obecnie powiem tak mam klimatyzację za free fajny delikatny chłodzik i co lepsze chłodzenie pasywne na 2 wentylatorach - najlepsze dostępne na rynku. A co lepsze serwis w Nowej Rudzie (DKL) który ma opiekę nad moim komp. już od 2 lat używa tylko termo-pada, a pasta jest używana tylko na specjalne życzenie klienta. A teraz szok temp. 30/28 norma. praca, gra na full ustawieniach 56/np, jakiś jeden skok krytyk 62/np w grze. (temp cpu/ temp socket). Tak na koniec termo-pad jest znany już od ładnych kilku lat w kraju. Technologia się rozwija i mamy 23 wiek, a ktoś został w 19.

    • @user-re7cq3wy6r
      @user-re7cq3wy6r Год назад

      To nie jest termopad tylko pasta na folii. Coś co od lat jest stosowane w fabrykach gpu czy lapków także nie ma tu ani żadnego odkrycia ani żadnej rewelacji. W termopadach ciut się zmieniło ostatnimi laty i przede wszystkim stały się u nas dostępne

    • @krzysztofk9658
      @krzysztofk9658 Год назад

      @@user-re7cq3wy6r Rozbawiłeś mnie odpowiedzią, miałem niezły ubaw. Koniec tej rozmowy Ja wiem swoje a ty wiesz swoje. Do widzenia

    • @r4iled679
      @r4iled679 2 месяца назад

      XD

  • @fabiankowalski2675
    @fabiankowalski2675 Год назад

    Kapitalna recenzja

  • @Mitsu89
    @Mitsu89 Год назад

    Przede wszystkim ptm jest odporny na pump out effect, tak bardzo dokuczliwy w ps4 pro czy fat a także lapkach.

  • @janjamroz5792
    @janjamroz5792 Год назад +4

    Przetestuj Pastę do zębów, zamiast termo przewodzących past :D

    • @mikowalski
      @mikowalski 2 месяца назад

      Było... użyj szukajki w przeglądarce.

  • @SprawdzMojePlaylisty
    @SprawdzMojePlaylisty 11 месяцев назад

    Własnie zamówiłem tego termopada, mam laptopa MSI LEOPARD GL75 10SDR i własnie skończyła mi sie gawrancja, pierwszy raz będę go rozbierał i prócz tego termo pada zamierzam dołożyć dysk SSD (laptop ma i7 10gen i GTX 1660 Ti) teraz temperatura CPU dobija do 90C Zrobie kilka zdjęć podczas wymiany i wrzucę na swoj kanał i opiszę jaki efekt to przyniesie... Pozdrawiam

  • @kubarejden
    @kubarejden Год назад

    Jeżeli chodzi o długowieczność to zaaplikowanie tego termopadu jest już na całe życie danego sprzętu. Był/jest stosowany przy okazji chłodzenia układów w samolotach, a przecież nikt tam nie będzie zaglądać co rok czy dwa i jak pastę wymieniać.
    Co ważne - nie traci na właściwościach. Absolutne zaskoczenie i hit roku 2022.
    Pozdro!

    • @ZMASLO
      @ZMASLO  Год назад

      Serio stosowali to w samolotach? Podesłałbyś jakiś artykuł o tym?

  • @HTTYD_Fan1
    @HTTYD_Fan1 Год назад

    Czekaj te chłodzenie wodne 10:45 nie jest najlepsze na rynku najlepszym chłodzeniem to jest endorfy navis 360mm jest najcichszym i najwydajnieszym ehh zmaslo chyba nie brał pod uwagę tego 🤔

  • @bartek2402
    @bartek2402 Год назад +1

    W legionach totalny kozak

  • @Tofik-89
    @Tofik-89 Год назад

    Podasz linka skąd zamawiałeś?