"Вплив мінеральних добрив на властивості ґрунту та ҐВК" Є така стаття. Уже під час розчинення амонійних та амонійно-нітратних добрив у результаті їх гідролізу в ґрунт виділяється кислота. Виділена кислота та залишковий амоній добрив зумовлюють декальцинацію, дегуміфікацію і деструктуризацію... 1 кг азоту добрив сприяє витісненню і переміщенню в нижні шари ґрунту від 1,5 до 3 кг кальцію або 0,3-0,6 кг магнію. Для нейтралізації кислотності азотних добрив необхідно на 100 кг фізичної маси добрива вносити від 50 до 150 кг карбонату кальцію. Азот добрив, активізуючи життєдіяльність мікроорганізмів, сприяє інтенсивній мінералізації гумусу ґрунту. 1 кг азоту мінеральних добрив сприяє мінералізації від 1 до 20 кг гумусу. Низька ділянка поля практично завжди має найбагатший вміст поживних речовин, тому що там збирається більша частина легкого колоїдного пилу, який розносить по полю вітер або змиває вода. Магній разом з кальцієм є дуже важливим катіоном для доступу повітря і води у ґрунт. Він допомагає утримувати часточки ґрунту разом. Магній займає друге місце після кальцію за вмістом насичення ґрунту основами. Катіони магнію у складі ГВК мають міститись в інтервалі від 10 до 20%. На важкому глинистому ґрунті оптимальний показник 10%, а на легкому піщаному ґрунті - 20%. Ідеальний сумарний вміст кальцію і магнію у складі ГВК має дорівнювати 80%. На ґрунтах з високим вмістом глини він повинен становити Са+Mg = 70+10=80%, тоді як на легкому піщаному ґрунті - Са+Mg = 60+20=80%.
Дякую що виставив у ютубі запис стриму.цікаво розповідаєш.захоплює.
Для мене теж дивний результат. Дякую!)
@@victorhalaban863 будемо розбиратися🫡
"Вплив мінеральних добрив на властивості ґрунту та ҐВК"
Є така стаття.
Уже під час розчинення амонійних та амонійно-нітратних добрив у результаті їх гідролізу в ґрунт виділяється кислота. Виділена кислота та залишковий амоній добрив зумовлюють декальцинацію, дегуміфікацію і деструктуризацію...
1 кг азоту добрив сприяє витісненню і переміщенню в нижні шари ґрунту від 1,5 до 3 кг кальцію або 0,3-0,6 кг магнію. Для нейтралізації кислотності азотних добрив необхідно на 100 кг фізичної маси добрива вносити від 50 до 150 кг карбонату кальцію. Азот добрив, активізуючи життєдіяльність мікроорганізмів, сприяє інтенсивній мінералізації гумусу ґрунту. 1 кг азоту мінеральних добрив сприяє мінералізації від 1 до 20 кг гумусу.
Низька ділянка поля практично завжди має найбагатший вміст поживних речовин, тому що там збирається більша частина легкого колоїдного пилу, який розносить по полю вітер або змиває вода.
Магній разом з кальцієм є дуже важливим катіоном для доступу повітря і води у ґрунт. Він допомагає утримувати часточки ґрунту разом. Магній займає друге місце після кальцію за вмістом насичення ґрунту основами. Катіони магнію у складі ГВК мають міститись в інтервалі від 10 до 20%. На важкому глинистому ґрунті оптимальний показник 10%, а на легкому піщаному ґрунті - 20%. Ідеальний сумарний вміст кальцію і магнію у складі ГВК має дорівнювати 80%. На ґрунтах з високим вмістом глини він повинен становити Са+Mg = 70+10=80%, тоді як на легкому піщаному ґрунті - Са+Mg = 60+20=80%.
@@ОлександрДаниль4ук круто! Дякую