я з польської сімї і різдво ми завжди святкували 25 грудня. коли був ще малим то ми їздили святкувати різдво в село до дідусів з бабусями, то памятаю що в ранні роки солома була обовязково під святковим столом, або і ціла кімната була нею вистелена. а ще на святу вечерю обовязково мало бути сіно під обрусом, ялинку також ставили обовязково і це була або смерека, або ялиця, сосни ніколи не ставили. родом мия родина прикордонного до польщі району львівської області. раніше якось ніколи не задумувався як це все було ще раніше, треба батьків попитати ще.
Дякую, цікаво) На зх Вінничини мій дідо ще нам малим з братом заносив дідуха(просто оберемочок сіна символічний) і ми малі в дідусі "квоктали". Тобто нам пояснювали правило квоктання: хто швидше і більше в сіні визбирає цукерок і грошей - той виграв)) Дідух дідусь розкладав просто в одному місці галявину робив на підлозі, а бабуня казала нам готуватися з братом і за сигналом сипала в сіно пригорщні солодощів, монеток та мілких купюр, а ми навипередки не б'ючись визбирували у сіні скарби) Це десь кінець 90их, початок 2000их. Думаю цю забаву модернізувати, бо сіно не завжди є, а якогось новорічного дощику чи чогось такого можна і знайти дітям для забави, хоча сіно взимку було дуже дивно бачити і його літній аромат нагадував про літо, можливо в цьому теж був підтекст- брати щось народжене літньою спекою до зимового свята, коли всі проживали морози і негоду.
Дуже цікаво відео вийшло! Я цього року не ставив ялинку, бо вирішив спробувати дідуха. Дітям сподобалося, але класти подарнуки під дідуха дуже незвично
Добрий день, дякую за матеріал❤️ У більшості з вами згодна, і вас цікаво слухати. Особливо, рада була історичній частині з ялинкою. Але хотіла б висловити свою незгоду щодо деяких ваших тез. Можливо, ви не мали на увазі те, як я їх сприйняла, але все одно вони мене заділи досить сильно. По-перше не згодна з вашою категоричністю щодо "навіщо містянам закликати новий врожай , якщо поле для них, то лише місце, де можна пофоткатись". Я вважаю, що ця фраза звучить дуже знецінююче щодо праці аграрного сектору. Якщо у нього не буде врожаю, ніц не буде у супермаркетах, та й в сучасності це сильний сектор економіки. І варто банально згадати, як вся Україна хвилювалася за посівну цієї весни, і якою важкою посівна була) а якщо ви говорили це в історичному контексті, то до чого згадувати фото на полі?)))) По-друге, ви дуже категорично протиставляєте дідуха і ялинку, як щось окреме для жителів міста і села. Дуже перегукується з не такою давньою пропагандою: українською говорять тільки в селі, а от всі у містах говорять російською. Я вважаю, краще було б наголошувати, що так склалося в минулому через певні фактори. Цього року бачила багато сторіз, як люди в містах купували у народних майстрів дідухів собі в квартири. Чи це не прекрасно? І мабуть, найостанніше, що неприємно вразило. Я в цілому згодна з виправданням ялинки у нашій культурі (сама її дуже люблю, але без червоної зірки), але не згодна з виправданням совєтів. Вони не вкрали у нас Різдво з дідухом (бо якби вкрали, то святкували б його так, як і українці в старовину), але вони однозначно викорінювали і витісняли його традиційне святкування. І мабуть, як і зросійщення ширилося містами, так і з дідухом змушені люди було прощастися). Наприклад, через те, що моя прабаба була завзятою комуністкою, я нічого не знала про Різдво до школи, бо не розказували про нього ні моя баба, ні мама. І першу кутю моя мама варила на мою ж вимогу, бо мені хотілося святкувати хоч якось і з чимось традиційним і наповненим сенсом. А ще додам, що мені б хотілося, щоб люди, які роблять такий важливий матеріал комунікували між собою і замість того, щоб протиставляти щось погане в інших собі хорошому, обмінювалися джерелами і робили ще глибші матеріали))) У тої ж Софії (krapka.krapka) на яку ви посилалися щодо шокуючого дідуха були матеріали щодо заборон Різдва совєтами. Думаю, з такою інформацією ваше відео було б ще змістовнішим😌 P.s. Я за дідуха і ялинку. Ялинка для мене завжди була західним атрибутом (я виросла на "Один вдома" і моя мама ніколи не чіпляла п'ятикутних зірок) а дідух старовинним українським наповненим змістом, обряди з яким, я б хотіла відновити у своїй сім'ї)) Якщо ви дочитали аж сюди, дякую🔥
Коли Ви сказали блакитний вогник, я на секунду замислилась про що йдеться мова)) Напевне краще не перекладати 'галубой аганьок")) Дякую Вам, Іване, за цікаві відео
@@inna-bo19nov А я аж сьогодні вирішила таки дістати з шафи штучні гілочки і поставила на підвіконня ялинковий букетик. Краще пізно, та все ж не здаватися.
Возьмите какой то период истории или событие из истории Украины ,где бы украинский народ боролся с московитами,опишите правдиво ,людям нужна Надежда,наверняка мы когда то побеждали
Мій татко був родом з рівненщини і мені лише одного разу довелося побувати у діда з бабою на Різдво. Ставили і ялинку і дідуха, при тому ставлення дідуха було більш урочистою подією. Дід стелив подушку із сіна і неї ставив дуже гарний сніп. Долівка також була прикрашена сіном. А ще пам'ятаю, що перед тим, як сідати за стіл ми "продмухували" місце на лаві, щоб випадково не сісти на якогось із духів наших предків.
Дякую за Ваше дослідження. Для себе, завжди вважала, що дідух - більше символ безжиттєвості, а вічно зелена ялинка - навпаки, підбадьорлива сила і надія на кольорове майбутнє. Але завдяки Вам,тепер я зможу апеллювати у суперечках, де мене намагаються присоромити за ялинку)
Святкувати потрібно на Весні, у Березні після 21го. Це справжне Свято, коли природа просинається і усе йде у зріст активно, допоки Римська імперія його не змінила на Грудень, і не переписали Біблію під ці брехливі дати. До речі ніяких ялинок не має бути, це потім Німці (готи) це придумали, в Ерусалімі ялинки не ростуть, і взагалі зрубувати ЖИВЕ дерево і нести у хату - це акт святкування не життя, а навпаки. І багато чого переробили і переписали, щоб контролювати свідомість і підсвідомість народів організованними людьми церквами і правителями.
Дякую за відео тепер зрозуміло навіщо бабуся запрошувала нас малими 6.01 до заходу сонця щоб ми поквокали. Нам було це як гра : бабуся кидала з подолка і квокала як квочка горішки, цукерки, монетки, а ми швиденько збирали і ціпали. Було весело, але така традиція не продовжується в сім'ї. Солома також була. Пам'ятаю бабця з неї робила хрестики і кріпила на шибку, а потім в якісь день спалювала. Бабусі вже немає з нами, традиціїтакож, це робилось із-за поваги до бабусі. А зараз ми православні християни ставимо ялинку.
Ми цього року взагалі не ставили ялинку. Й не влаштовували застілля. Немає жодного бажання святкувати. Для мене найбажаніше ,найочікуваніше свято- наша перемога.
Більше гідного контенту! Ура)) бо про містян взагалі не модно зараз говорити)) а вони ж були)) і вишиванки то був одяг простого люду, як і у всіх інших країнах світу, а містяни вдягались по світовій моді.
Найбільше вразило листя кукурудзи 😱 Але адекватність підтримую - ялинку ставлять у багатьох країнах, тому віддавати її СРСР - завелика щедрість. Не хочу через ереф позбавлятися колекції сучасних ялинкових іграшок, яку збирала попередні 10 років. Проте наступного року подбаю і про букет колосків, бо дідухи, котрих зараз продають, на мій смак занадто креативні .
Дякую вам за відео! Було дуже цікаво… про ялинку стільки різного всюди пишуть, що тільки не придумають😅…. Про протистантів в Європі теж читала, цікаво).. але все ж таки, що саме символізує ялинка?🤔… цікаво
Ялинка символізує Христа. Бо всі дерева "померли" на зиму, а хвоя зелена, це символ того, що Він потім воскрес і дає життя і нам. + ялинку одягають в чотири кольори - зелений - Він є Життя; золотий - Він Цар; білий - Він Святий, і червоний - Він пролив свою кров за наші гріхи.
Можемо ставити дідуха, а замість квокчення наслідувати зауки того, чого хочемо: автівки, брязкання ключів квартири, агукання дитини. А потім викулопане зерно з дідуха посівати під час колядування. Отак.)))
так отож. Зрубують вічнозелене дерево - яке більше ніколи не зазеленіе, несуть до себе у дім, і святкують смерть ЖИВОГО дерева, та ще і привязали це до "різдва" (цікаво, це слово від слова "різати"?), яке насправді потрібно замість цього святкувати на Весні, коли природа просинаеться і починаеться зріст і нове Життя усіх на планеті з Божим Світлом і теплом. Римська імперія і Візантія, (рф зй Рим) продовжує дурити людям свідомість брехнею.
За дитинства моєї бабусі всі свята були заборонені. В кращому випадку могли побити. Зі згадок - стелили солому або сінце під столом. А в іншої бабці завжди на свята стояла штучна срібляста ялинка зі старовинними іграшками На разі ставимо і штучну ялинку і прикраси з пшениці.
Українці думали,що з Дідухом вони заносили Душі своїх Предків,які ховались в колосках пшениці чи жита.Запрошували ввечері ,кажучі-"Діди,йдіть кутю їсти."
Святкувати потрібно на Весні, у Березні після 21го. Це справжне Свято, коли природа просинається і усе йде у зріст активно, допоки Римська імперія його не змінила на Грудень, і не переписали Біблію під ці брехливі дати. До речі ніяких ялинок не має бути, це потім Німці (готи) це придумали, в Ерусалімі ялинки не ростуть, і взагалі зрубувати ЖИВЕ дерево і нести у хату - це акт святкування не життя, а навпаки. І багато чого переробили і переписали, щоб контролювати свідомість і підсвідомість народів організованними людьми церквами і правителями.
а ви дивилася взагалі? автор і каже, що ялинка є продуктом модерного урбаністичного суспільства, а дідуx був символом домодерниx часів, коли 9О% населення жило в селі і жило з с/г
@@vadymnazarenko8759 слухай, я поставив лайк і написав коментар для підтримки автора. Мій комент йде не як критика а згода з автором. А ти "Вадуме" йди проспися. Срач на різдво вирішив влаштувати?
Цього року Різдво святкувала не в Україні,тож обмежилися гірляндами:) А загалом,в нас вдома традиційно вбирали ялинку.Про дідуха подумаю(дім в селі,тож подумати про врожай потрібно)),маю знайомого майстра.
Зрубують вічнозелене дерево - яке більше ніколи не зазеленіе, несуть до себе у дім, і святкують смерть ЖИВОГО дерева, та ще і привязали це до "різдва" (цікаво, це слово від слова "різати"?), яке насправді потрібно замість цього святкувати на Весні, коли природа просинаеться і починаеться зріст і нове Життя усіх на планеті з Божим Світлом і теплом. Римська імперія і Візантія, (рф зй Рим) продовжує дурити людям свідомість брехнею. Почніть вже жити СВІДОМІСТЬЮ і відповідальністью за природу яку дарував нам Творець. 💛 💙
Не переходьте межі. Все повинно бути з глуздом. Мені 40 років, все життя була ялинка. І буде ялинка. Може ви ще згадайте як було у старину? Історія повинна бути історією. Її залишить для свого розвитку. Ви хочете до Європи, то йдіть з нормами Європи.
Зрубують вічнозелене дерево - яке більше ніколи не зазеленіе, несуть до себе у дім, і святкують смерть ЖИВОГО дерева, та ще і привязали це до "різдва" (цікаво, це слово від слова "різати"?), яке насправді потрібно замість цього святкувати на Весні, коли природа просинаеться і починаеться зріст і нове Життя усіх на планеті з Божим Світлом і теплом. Римська імперія і Візантія, (рф зй Рим) продовжує дурити людям свідомість брехнею. Почніть вже жити СВІДОМІСТЬЮ і відповідальністью за природу яку дарував нам Творець. 💛 💙
Из-за таких вот картавых историков раскольников у нас в Украине и война! Тишком-нишком нет нет да и во что бы то ни стало заползти народу в мозг червем сомнения!
Святкувати потрібно на Весні, у Березні після 21го. Це справжне Свято, коли природа просинається і усе йде у зріст активно, допоки Римська імперія його не змінила на Грудень, і не переписали Біблію під ці брехливі дати. До речі ніяких ялинок не має бути, це потім Німці (готи) це придумали, в Ерусалімі ялинки не ростуть, і взагалі зрубувати ЖИВЕ дерево і нести у хату - це акт святкування не життя, а навпаки. І багато чого переробили і переписали, щоб контролювати свідомість і підсвідомість народів організованними людьми церквами і правителями.
А що цього року ставили ви: ялинку чи дідуха?
Повітря
штучну ялинку
Автомат прикрасив гірляндою. Норм тєма)
@@homero221 він хоча б стріляє після такої кастомізації?
Олів'є)
Новий рік святкували в квітні, співали щедрівки і колядки проводили ритуал обмолочення дідуха для посіву нового врожаю.
я з польської сімї і різдво ми завжди святкували 25 грудня. коли був ще малим то ми їздили святкувати різдво в село до дідусів з бабусями, то памятаю що в ранні роки солома була обовязково під святковим столом, або і ціла кімната була нею вистелена. а ще на святу вечерю обовязково мало бути сіно під обрусом, ялинку також ставили обовязково і це була або смерека, або ялиця, сосни ніколи не ставили. родом мия родина прикордонного до польщі району львівської області. раніше якось ніколи не задумувався як це все було ще раніше, треба батьків попитати ще.
Клас, дякую, що поділилися, дуже цікаво читати про такий незвичний для мене досвід
Дуже цікаво! Не пам'ятаю, щоб чула колись так зрозуміле і логічне пояснення значення дідуха для наших пращурів👍
Спасибі! Пані Наталю, ви цього року що ставили?
@@ironic_historian вже років 15 ставимо штучну ялинку. Дідух не виглядає святково, в розумінні нав'язаному рекламою, фільмами(
Дякую, цікаво)
На зх Вінничини мій дідо ще нам малим з братом заносив дідуха(просто оберемочок сіна символічний) і ми малі в дідусі "квоктали".
Тобто нам пояснювали правило квоктання: хто швидше і більше в сіні визбирає цукерок і грошей - той виграв)) Дідух дідусь розкладав просто в одному місці галявину робив на підлозі, а бабуня казала нам готуватися з братом і за сигналом сипала в сіно пригорщні солодощів, монеток та мілких купюр, а ми навипередки не б'ючись визбирували у сіні скарби)
Це десь кінець 90их, початок 2000их.
Думаю цю забаву модернізувати, бо сіно не завжди є, а якогось новорічного дощику чи чогось такого можна і знайти дітям для забави, хоча сіно взимку було дуже дивно бачити і його літній аромат нагадував про літо, можливо в цьому теж був підтекст- брати щось народжене літньою спекою до зимового свята, коли всі проживали морози і негоду.
Дякую,цікаво!
Дуже цікаво відео вийшло!
Я цього року не ставив ялинку, бо вирішив спробувати дідуха. Дітям сподобалося, але класти подарнуки під дідуха дуже незвично
Обожнюю Ваші відео.💕
Дуже цікаво,супер,обожнюю слухати про історію України!!!
Молодець.
Респект...
Я ЛЮБЛЮ КОЛИ ТИ КАЖЕШ МЕНШЕ ЕМОЦІЙ І РОСІЯН. ЦЕ ДО НАШИХ ЗСУ
Дякую вам величезне! Чекаю ще цікаву інформацію 🇺🇦
Як завжди супер цікаво і актуально для мене, дякую❤️
Добрий день, дякую за матеріал❤️ У більшості з вами згодна, і вас цікаво слухати. Особливо, рада була історичній частині з ялинкою. Але хотіла б висловити свою незгоду щодо деяких ваших тез. Можливо, ви не мали на увазі те, як я їх сприйняла, але все одно вони мене заділи досить сильно.
По-перше не згодна з вашою категоричністю щодо "навіщо містянам закликати новий врожай , якщо поле для них, то лише місце, де можна пофоткатись". Я вважаю, що ця фраза звучить дуже знецінююче щодо праці аграрного сектору. Якщо у нього не буде врожаю, ніц не буде у супермаркетах, та й в сучасності це сильний сектор економіки. І варто банально згадати, як вся Україна хвилювалася за посівну цієї весни, і якою важкою посівна була) а якщо ви говорили це в історичному контексті, то до чого згадувати фото на полі?))))
По-друге, ви дуже категорично протиставляєте дідуха і ялинку, як щось окреме для жителів міста і села. Дуже перегукується з не такою давньою пропагандою: українською говорять тільки в селі, а от всі у містах говорять російською. Я вважаю, краще було б наголошувати, що так склалося в минулому через певні фактори. Цього року бачила багато сторіз, як люди в містах купували у народних майстрів дідухів собі в квартири. Чи це не прекрасно?
І мабуть, найостанніше, що неприємно вразило. Я в цілому згодна з виправданням ялинки у нашій культурі (сама її дуже люблю, але без червоної зірки), але не згодна з виправданням совєтів. Вони не вкрали у нас Різдво з дідухом (бо якби вкрали, то святкували б його так, як і українці в старовину), але вони однозначно викорінювали і витісняли його традиційне святкування. І мабуть, як і зросійщення ширилося містами, так і з дідухом змушені люди було прощастися). Наприклад, через те, що моя прабаба була завзятою комуністкою, я нічого не знала про Різдво до школи, бо не розказували про нього ні моя баба, ні мама. І першу кутю моя мама варила на мою ж вимогу, бо мені хотілося святкувати хоч якось і з чимось традиційним і наповненим сенсом.
А ще додам, що мені б хотілося, щоб люди, які роблять такий важливий матеріал комунікували між собою і замість того, щоб протиставляти щось погане в інших собі хорошому, обмінювалися джерелами і робили ще глибші матеріали))) У тої ж Софії (krapka.krapka) на яку ви посилалися щодо шокуючого дідуха були матеріали щодо заборон Різдва совєтами. Думаю, з такою інформацією ваше відео було б ще змістовнішим😌
P.s. Я за дідуха і ялинку. Ялинка для мене завжди була західним атрибутом (я виросла на "Один вдома" і моя мама ніколи не чіпляла п'ятикутних зірок) а дідух старовинним українським наповненим змістом, обряди з яким, я б хотіла відновити у своїй сім'ї))
Якщо ви дочитали аж сюди, дякую🔥
Дякую за глибоке вивчення в роз’яснення. Слава Україні
Дякую, було цікаво)
Дякую! Дуже цікаво!
Дуже дякую за Ваші дослідження!❤
Коли Ви сказали блакитний вогник, я на секунду замислилась про що йдеться мова)) Напевне краще не перекладати 'галубой аганьок"))
Дякую Вам, Іване, за цікаві відео
Дякую за коментар, пані Інно! Ви цього року ставити дідуха чи ялинку?
@@ironic_historian Цьогріч не ставила нічого.
@@inna-bo19nov і я так само
@@inna-bo19nov А я аж сьогодні вирішила таки дістати з шафи штучні гілочки і поставила на підвіконня ялинковий букетик. Краще пізно, та все ж не здаватися.
Дякую!
Дякую, продовжуйте, дуже цікаво!
Большое спасибо ,все прекрасно,ярко и образно,кратко и по теме
Пане Андрію, спасибі!
Возьмите какой то период истории или событие из истории Украины ,где бы украинский народ боролся с московитами,опишите правдиво ,людям нужна Надежда,наверняка мы когда то побеждали
Велика подяка вам за проведену пошукову роботу,було дуже цікаво послухати,ви великий молодець 👏👍🎄🌾 Всіх з Різдвом Христовим ‼️
Спасибі вам! Що ви ставили цього року?
@@ironic_historian ялинку,штучну ялинку,самі зробили,бо в нас на Слобожанщині майже всі ліси орки випалили
Мій татко був родом з рівненщини і мені лише одного разу довелося побувати у діда з бабою на Різдво. Ставили і ялинку і дідуха, при тому ставлення дідуха було більш урочистою подією. Дід стелив подушку із сіна і неї ставив дуже гарний сніп. Долівка також була прикрашена сіном. А ще пам'ятаю, що перед тим, як сідати за стіл ми "продмухували" місце на лаві, щоб випадково не сісти на якогось із духів наших предків.
Ого, клас, це дуже круто, що ви запам‘ятали!
Як завжди, дуже класний матеріал і його подача! :)
Спасибі!
Дайте все 😁 Коротке резюме. В сім'ях, де батьки з різних культур часом святкують усе. В мене друзі в Ізраїлі, то там і ханука і Різдво😁
Так, як на мене, це правильно
Слава РІДним Богам!
Пану Івану вподобайка за зважену думку.
Коротше: ставимо ялинку, на ялинку замість зірки - дідуха (міні-дідуха, якщо розмір не дозволяє) і норм, вовки цілі і вівці ситі)
Або усією родиною створюємо дідуха у формі ялинки і прикрашаємо його гірляндами та іграшками)
Дякую за Ваше дослідження.
Для себе, завжди вважала, що дідух - більше символ безжиттєвості, а вічно зелена ялинка - навпаки, підбадьорлива сила і надія на кольорове майбутнє.
Але завдяки Вам,тепер я зможу апеллювати у суперечках, де мене намагаються присоромити за ялинку)
Святкувати потрібно на Весні, у Березні після 21го. Це справжне Свято, коли природа просинається і усе йде у зріст активно, допоки Римська імперія його не змінила на Грудень, і не переписали Біблію під ці брехливі дати. До речі ніяких ялинок не має бути, це потім Німці (готи) це придумали, в Ерусалімі ялинки не ростуть, і взагалі зрубувати ЖИВЕ дерево і нести у хату - це акт святкування не життя, а навпаки. І багато чого переробили і переписали, щоб контролювати свідомість і підсвідомість народів організованними людьми церквами і правителями.
Дякую за відео тепер зрозуміло навіщо бабуся запрошувала нас малими 6.01 до заходу сонця щоб ми поквокали. Нам було це як гра : бабуся кидала з подолка і квокала як квочка горішки, цукерки, монетки, а ми швиденько збирали і ціпали. Було весело, але така традиція не продовжується в сім'ї. Солома також була. Пам'ятаю бабця з неї робила хрестики і кріпила на шибку, а потім в якісь день спалювала.
Бабусі вже немає з нами, традиціїтакож, це робилось із-за поваги до бабусі. А зараз ми православні християни ставимо ялинку.
Пані Наталю, дякую, що поділилися, дуже цікаво 👍
Nice 👍🏼I like ❤
Ми цього року взагалі не ставили ялинку. Й не влаштовували застілля. Немає жодного бажання святкувати. Для мене найбажаніше ,найочікуваніше свято- наша перемога.
Для всіх українців це найбажаніше свято
Більше гідного контенту! Ура)) бо про містян взагалі не модно зараз говорити)) а вони ж були)) і вишиванки то був одяг простого люду, як і у всіх інших країнах світу, а містяни вдягались по світовій моді.
Найбільше вразило листя кукурудзи 😱 Але адекватність підтримую - ялинку ставлять у багатьох країнах, тому віддавати її СРСР - завелика щедрість. Не хочу через ереф позбавлятися колекції сучасних ялинкових іграшок, яку збирала попередні 10 років. Проте наступного року подбаю і про букет колосків, бо дідухи, котрих зараз продають, на мій смак занадто креативні .
Дякую вам за відео! Було дуже цікаво… про ялинку стільки різного всюди пишуть, що тільки не придумають😅…. Про протистантів в Європі теж читала, цікаво).. але все ж таки, що саме символізує ялинка?🤔… цікаво
Ялинка символізує Христа. Бо всі дерева "померли" на зиму, а хвоя зелена, це символ того, що Він потім воскрес і дає життя і нам. + ялинку одягають в чотири кольори - зелений - Він є Життя; золотий - Він Цар; білий - Він Святий, і червоний - Він пролив свою кров за наші гріхи.
У моїй сім'ї завжди ставили і сосонку і дідуха.
Можемо ставити дідуха, а замість квокчення наслідувати зауки того, чого хочемо: автівки, брязкання ключів квартири, агукання дитини. А потім викулопане зерно з дідуха посівати під час колядування. Отак.)))
👍💛💙❤️
Ми кожен рік ставимо сосну. Довго витримує .
І у моїй родині так
❤🎉
Все це язичництво яке огидне Богові - Творцю всього видимого та невидимого! Тому і війна що Бога залишили, і навіть під час війни не навертаються!
так отож. Зрубують вічнозелене дерево - яке більше ніколи не зазеленіе, несуть до себе у дім, і святкують смерть ЖИВОГО дерева, та ще і привязали це до "різдва" (цікаво, це слово від слова "різати"?), яке насправді потрібно замість цього святкувати на Весні, коли природа просинаеться і починаеться зріст і нове Життя усіх на планеті з Божим Світлом і теплом.
Римська імперія і Візантія, (рф зй Рим) продовжує дурити людям свідомість брехнею.
За дитинства моєї бабусі всі свята були заборонені. В кращому випадку могли побити.
Зі згадок - стелили солому або сінце під столом.
А в іншої бабці завжди на свята стояла штучна срібляста ялинка зі старовинними іграшками
На разі ставимо і штучну ялинку і прикраси з пшениці.
💙💛
Заносячи Дідуха казали-"Дідух в хату,біда з хати!"
А де посилання на етнографічне дослідження?
Різдво,як і Великдень,це теж дохристиянські Свята.
🔥🔥😘😘❤️❤️👏👏👍👍😍😍💪
Українці думали,що з Дідухом вони заносили Душі своїх Предків,які ховались в колосках пшениці чи жита.Запрошували ввечері ,кажучі-"Діди,йдіть кутю їсти."
Я знаю все про міфологію дідуха
Охайо джупанцю лівого інленду азії батьківщини мікімауса татаігор та коміксів Омська Україна Відновлюється хР
А ми не змогли визначитись і тепер як компроміс святкуємо усі свята, тому у нас стоїть ялинка, дідух та різдвяний вінок на дверях 😉😁
Святкувати потрібно на Весні, у Березні після 21го. Це справжне Свято, коли природа просинається і усе йде у зріст активно, допоки Римська імперія його не змінила на Грудень, і не переписали Біблію під ці брехливі дати. До речі ніяких ялинок не має бути, це потім Німці (готи) це придумали, в Ерусалімі ялинки не ростуть, і взагалі зрубувати ЖИВЕ дерево і нести у хату - це акт святкування не життя, а навпаки. І багато чого переробили і переписали, щоб контролювати свідомість і підсвідомість народів організованними людьми церквами і правителями.
Цікава штука, але думаю зараз ялинка це уже глобальна штука(продукт глобалізації) і не треба тулити тут політику)))
а ви дивилася взагалі? автор і каже, що ялинка є продуктом модерного урбаністичного суспільства, а дідуx був символом домодерниx часів, коли 9О% населення жило в селі і жило з с/г
@@vadymnazarenko8759 слухай, я поставив лайк і написав коментар для підтримки автора.
Мій комент йде не як критика а згода з автором.
А ти "Вадуме" йди проспися.
Срач на різдво вирішив влаштувати?
Рада,що натрапила на ваш канал! Цікавлюся історією,а ви ще так цікаво розказуєте👍
Спасибі вам!
Оксано, що ставили цьогоріч: ялинку чи дідух?
Цього року Різдво святкувала не в Україні,тож обмежилися гірляндами:) А загалом,в нас вдома традиційно вбирали ялинку.Про дідуха подумаю(дім в селі,тож подумати про врожай потрібно)),маю знайомого майстра.
@@ОксанаАфанасьєва-н6м сподіваюся, все вийде ❤
Ну конечно ялинка.
Щоб зробити дідуха потрібно пшеницю виростити, вона ж не продається так, як ялинки.
Іван не рийтесь у лайні, а живіть майбутнім і почитайте Т.Шевченка там описане сьогодення.
Цього року нічого не ставили зявдяки росіянам
Я який іноді наряжає сосну
Незнаю без ялинки немає свята
Зрубують вічнозелене дерево - яке більше ніколи не зазеленіе, несуть до себе у дім, і святкують смерть ЖИВОГО дерева, та ще і привязали це до "різдва" (цікаво, це слово від слова "різати"?), яке насправді потрібно замість цього святкувати на Весні, коли природа просинаеться і починаеться зріст і нове Життя усіх на планеті з Божим Світлом і теплом.
Римська імперія і Візантія, (рф зй Рим) продовжує дурити людям свідомість брехнею.
Почніть вже жити СВІДОМІСТЬЮ і відповідальністью за природу яку дарував нам Творець.
💛
💙
Не переходьте межі. Все повинно бути з глуздом. Мені 40 років, все життя була ялинка. І буде ялинка. Може ви ще згадайте як було у старину? Історія повинна бути історією. Її залишить для свого розвитку. Ви хочете до Європи, то йдіть з нормами Європи.
Зрубують вічнозелене дерево - яке більше ніколи не зазеленіе, несуть до себе у дім, і святкують смерть ЖИВОГО дерева, та ще і привязали це до "різдва" (цікаво, це слово від слова "різати"?), яке насправді потрібно замість цього святкувати на Весні, коли природа просинаеться і починаеться зріст і нове Життя усіх на планеті з Божим Світлом і теплом.
Римська імперія і Візантія, (рф зй Рим) продовжує дурити людям свідомість брехнею.
Почніть вже жити СВІДОМІСТЬЮ і відповідальністью за природу яку дарував нам Творець.
💛
💙
Не петро1 наказав ставити ялинку а його права рука феофан прокопович.
Інфа сотка?
Из-за таких вот картавых историков раскольников у нас в Украине и война! Тишком-нишком нет нет да и во что бы то ни стало заползти народу в мозг червем сомнения!
Дідух це язичництво. Тому однозначно ні.
Святкувати потрібно на Весні, у Березні після 21го. Це справжне Свято, коли природа просинається і усе йде у зріст активно, допоки Римська імперія його не змінила на Грудень, і не переписали Біблію під ці брехливі дати. До речі ніяких ялинок не має бути, це потім Німці (готи) це придумали, в Ерусалімі ялинки не ростуть, і взагалі зрубувати ЖИВЕ дерево і нести у хату - це акт святкування не життя, а навпаки. І багато чого переробили і переписали, щоб контролювати свідомість і підсвідомість народів організованними людьми церквами і правителями.
@@artvik. Зимове сонцестояння (Різдво)і весняне рівнодення (Великдень)трішки різні свята.
Не ну ёлка намного лучше!