Teadlane vastab: kuidas mõtestasid keskaegsed inimesed maailma?

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 13 окт 2024
  • Ajaloolane Marek Tamm märgib, et keskaegne maailmapilt kujutas endast põhimõtteliselt peegelpilti meie tänasest maailmapildist.
    Video tegid Taavi Minnik ja Reti Kokk. Signatuur - Siiri Kokk.
    *Pop(up)teadus on projekt, mille eesmärgiks on teadusliku teadmise populariseerimine ja ühtlasi tutvustada laiemale üldsusele eesti teadlasi, kes on leidnud tunnustuse akadeemilistes ringkondades. Kõik nad on oma eriala eksperdid. Pop(up)teadus on projekt teadusest ning inimestest, kes seda teevad.

Комментарии • 1

  • @ulvekarpuk8741
    @ulvekarpuk8741 Год назад +4

    ei ole hea loeng.... võib olla , et liiga raske teema olematu ajaga aga ka keeruliselt seletatud. Keskaja pilt ei ole vastand sellele, mis on meil preagu, vaid on selle oluline alusmüür. On palju loota, et keskaja inimene teab maialma käsitlusest või gloobusest .. panen lühikese katkendi keksaja professori A. Barbero tõlgitud loengust..mis puudutab aega... Loeng on pikk 1.50 minutit..
    „.. Iga ajastu aluseks ja inimese mentaliteedi ja tema maailmast arusaamise aluseks on aeg. Kirikukellade helin on jaotanud päevi igal palvel ja tegevusel olid omad helinad, . Olid mitte samased aga suhtelseslt sarnased ja käisid muidugi ka töö kohta põllul. Uus lähenemine, differenseeritum , saabub c.a. aastal 1000 seoses linnade taas arengujärku jõudmistes - saabub nn „ kaupmehe aeg „ - uus sotsisaalne inimgrupp. Arvestav ja kaugel kunagisest eklesiastilisest kalendirajast, uue moega päeva jaotav aeg. Kiriku aja kõrval tekkinud..linnades suurte tegevuste aeg , käsitööliste aeg - tööstuse ja ettevõtjate eelaeg. Instrument, et jagada pareminii oma päevi, oma tööd. See annab alguse aeglasele transformatsioonile. Aja arvestamisega on inimene tunduvalt rohkem seotud , kui eelpool nimetatud mets.... „ ( metsa ja linna teema on juba teine teema....)