Vlny je pro mě jeden z nejlepších českých filmů. Absolutně přesvědčivé, od 1. minuty jsem byl ponořen do děje až do úplného konce a vůbec jsem nevnímal čas. Zároveň jsem měl pocit hrdosti, nikdy nesmíme zapomínat na naši historii a na hrdiny, kteří obrovsky riskovali pro dobro naší země. Děkuji všem, kdo se na tomto skvostu podílel.
@@Alex-lf5yj Smutné je když vám umře člen rodiny.. Nejsem filmový typ a jediné co mě kdy bavilo byly starší klasiky. Ano, vzhledem k tomu, že kromě Vln jsem žádný nový český film jsem neviděl ani nepamatuji, byl to pro mě jeden z těch nejlepších. Bavil mě, byl jsem do něj od začátku vtáhnut, také to, že mě zajímá období totality u nás tomu napomáhalo. Je to vše dost subjektivní. :)
Výborný film. Emoce jsem u toho měl velmi silné. Až jsem byl překvapen. Je mi 32, nezažil jsem tu naštěstí tu dobu, ale přesto jsem cítil ten hnus z toho co nám udělali. Výborně natočeno, lokace, herci. Děkuji
Smeten VLNAMI... 👏 Skvělý film! Skoro plný boskovický letňák! Nadstandardně dlouhý potlesk, i když zněl nikoli jako slejvák, ale byl to spíše takový zahradnický déšť. Jsem si jist, že spousta lidí má o čem přemýšlet. Ten film přišel včas... Někteří novináři z Redakce mezinárodního života Československého rozhlasu měli jména pravá (Milan Weiner, Věra Šťovíčková. Jiří Dienstbier, Luboš Dobrovský, Karel Jezdinský, Jan Petránek, Ludvík Čermák), někteří nikoli. Mezi nimi Čestmír Suchý, můj vzdálený strýc, který (podle vzpomínek Šťovíčkové) "nebyl sice výrazný pisatel, ale zato byl skvělý organizátor a stal se nepostradatelnou organizační duší redakce". Však byl také po vážném onemocnění šéfredaktora Weinera od listopadu 1968 do března 1970 pověřen vedením redakce. Pak už ale dopadla plnou ničivou silou popravčí sekyra normalizace... O tom již ale Mádlův film nevypráví, jeho děj končí návratem československé vlády z moskevského zajetí a oním nechvalně "proslulým" Dubčekovým prohlášením v obnoveném celoplošném rozhlasovém vysílání. Čili kapitulací. Čestmír Suchý patřil poté k prvním signatářům Charty77. Byl to člověk, který mne v polovině osmdesátých let uvedl do prostředí disentu a na jehož chalupě na Záskalí u Hodkovic nad Mohelkou jsem se potkával třeba se Šťovíčkovou-Haroldovou, Šiklovou, Petránkem, Dienstbierem... a dostával první lekce novinařiny. Mimochodem po vyhození z rozhlasu pracoval jako myč výkladních skříní a oken na Václavském náměstí a okolí. Za Národním muzeem měl zaparkovanou starou škodovku a v ní oblek. Převlékl se a odjel učit děti diplomatů anglicky, italsky, francouzsky, německy... A jak dopadli další rozhlasáci? Věra Šťovíčková-Haroldová - Náprstkovo muzeum (na zásah StB musela odejít), žena v domácnosti, Ústřední sklady hl. m. Prahy Jiří Dienstbier - řezač kovů, balič knih. noční hlídač, topič Luboš Dobrovský - skladník, umývač výloh, topič Karel Jezdinský - emigroval v roce 1969, redaktor Svobodné Evropy Jan Petránek - topič Jiří Ruml - jeřábník, jeřábní technik Jan Vinař - emigrace 1968, cestovatel (např. Tibet) Ludvík Čermák - ten v Československém rozhlase setrval, snažil se prosazovat do vysílání jazz, stál u zrodu rozhlasového pořadu Větrník, vysílaného na stanici Vltava. Karel Kyncl - mohl vykonávat jen nekvalifikovaná a špatně placená povolání, i tam byl pod tlakem a dostával výpovědi. Perzekuce ze strany státních orgánů však byla čím dál tím tvrdší, zejména po jeho podpisu Charty 77. Odpírání invalidního důchodu, omezování základních občanských práv, obvinění z podvracení republiky a nakonec další věznění bez odsouzení vystavovaly manžele Kynclovy velkému tlaku. V politicky napjaté situaci, s nezanedbatelnou pomocí politiků i osobností ze Západní Evropy - mj. Grahama Greena - se jim až koncem roku 1982 podařilo získat politický azyl ve Velké Británii, ovšem výměnou za československé občanství, jehož se museli vzdát. atd. etc.
Vlny jsem viděl a překvapilo mne kolik vrstev toto dílo má. Asi bych potřeboval vidět tři projekce, ta první mne nutila soustředit se na dobový kontext a ohromila mne velikost toho příběhu. V druhé bych se soustředil na herecké výkony a v té třetí na celkovou náladu toho filmu. Moc gratuluji, přeji mnoho úspěchů, věřím, že Čechy nebudou jedinou krajinou kde tento film naprosto zazáří! 😉👍🙌🙌🙌🍀
Ani mi o tom nemluvte..Měl jsem v nájmu benzinku a dělal i za kasou..po třech letech jsem shořel jak papír,do dneška když vidím frontu za kasou tak jdu radši jinam a přestal jsem mít rád lidi.
@@Bobroslav_Bobromil My dělníci si na psanou češtinu nepotrpíme. Vy inteligence se prosím zamyslete, co to produkujete za extra debilní stranicé pořady.
Na ten film jsem slyšel kritiku,že je to strašná slátanina.A když to natočil Mádl který leze do zadku Pavlovi a nevadila mu jeho minulost a ještě si k tomu přibral Fialu,tak nepochybuji o tom,že to byla děsná hovadina.
@@creepyfred6196 Dívám se na to, co se mi líbí a to se dneska už netočí.Kdyby televize neměla staré filmy,tak nemají co vysílat.Ještě klika,že máme úložné nosiče s filmy které by už dneska nikdo nenatočil.Ty filmy jsou západní produkce z doby kdy byl svět ještě normální.
Mádla jsem měl dřív hodně rád. Bavil mě, vždycky taková pozitivní nálada, když jsem ho někde viděl. A pak přišel rok 2015.... A prostě každej si musel nějak zvýšit sebevědomí na "čecháčkovských, maloměšťáckých xenofobech" . i v souvislostech s tím, co se teď děje na západě, ho od té doby nemůžu vystát. Chytračili jste, hrdinové. Dělali jste se lepšími. Od Ani po Zdenka. A teď se ani nevyjádříte. Raděj děláte, jakoby nic.
@@matikanaprd vážený, to jsou lehké počty, jaký argumenty chcete slyšet, když napíšete, že západ nemůžete vystát, no tak už jedině zbývá východ, o jihu ani severu, jako lepšímu místu k bytí předpokládám nepřemýšlíte
@@vzahradnik Západ by mohl být náhodou skvělej, kdyby to tam nevypadalo, jak to tam vypadá. Najděte si třeba video z toho incidentu na Ernst-Abbe-Gymnasium v Berlíně, kde Muslim napadl učitele, protože ho nenechal oslavovat útok Hamasu. Ty záběry z toho dvora gymplu jsou výmluvné. Samej šátek, samý Muslimky. Evropani v menšině, šikanováni. Až tihle teenageři vyrostou, tak to povede k rasistické válce, proti které byl Hitler zlomeček hrůz. Takhle dalece Mádl v roce 2015 nepřemýšlel. Já ano. A jinak nemusím jet na východ, můžu zůstat v ČR. tady je fajn.
60. léta byl rozkvět státu, film, divadlo, výroba, sport. nezažil, fabuluje lid. Jak nikdo nekritizuje. Samozřejmě že ano. Musel by mít hodně historický načteno, chodit mezi starší ročníky, než něco začne. V komedií h byl ok.
@@alenacislicka1970 Jsem si jist, že spousta lidí má o čem přemýšlet. Ten film přišel včas... Někteří novináři z Redakce mezinárodního života Československého rozhlasu měli jména pravá (Milan Weiner, Věra Šťovíčková. Jiří Dienstbier, Luboš Dobrovský, Karel Jezdinský, Jan Petránek, Ludvík Čermák), někteří nikoli. Mezi nimi Čestmír Suchý, můj vzdálený strýc, který (podle vzpomínek Šťovíčkové) "nebyl sice výrazný pisatel, ale zato byl skvělý organizátor a stal se nepostradatelnou organizační duší redakce". Však byl také po vážném onemocnění šéfredaktora Weinera od listopadu 1968 do března 1970 pověřen vedením redakce. Pak už ale dopadla plnou ničivou silou popravčí sekyra normalizace... O tom již ale Mádlův film nevypráví, jeho děj končí návratem československé vlády z moskevského zajetí a oním nechvalně "proslulým" Dubčekovým prohlášením v obnoveném celoplošném rozhlasovém vysílání. Čili kapitulací. Čestmír Suchý patřil poté k prvním signatářům Charty77. Byl to člověk, který mne v polovině osmdesátých let uvedl do prostředí disentu a na jehož chalupě na Záskalí u Hodkovic nad Mohelkou jsem se potkával třeba se Šťovíčkovou-Haroldovou, Šiklovou, Petránkem, Dienstbierem... a dostával první lekce novinařiny. Mimochodem po vyhození z rozhlasu pracoval jako myč výkladních skříní a oken na Václavském náměstí a okolí. Za Národním muzeem měl zaparkovanou starou škodovku a v ní oblek. Převlékl se a odjel učit děti diplomatů anglicky, italsky, francouzsky, německy... A jak dopadli další rozhlasáci? Věra Šťovíčková-Haroldová - Náprstkovo muzeum (na zásah StB musela odejít), žena v domácnosti, Ústřední sklady hl. m. Prahy Jiří Dienstbier - řezač kovů, balič knih. noční hlídač, topič Luboš Dobrovský - skladník, umývač výloh, topič Karel Jezdinský - emigroval v roce 1969, redaktor Svobodné Evropy Jan Petránek - topič Jiří Ruml - jeřábník, jeřábní technik Jan Vinař - emigrace 1968, cestovatel (např. Tibet) Ludvík Čermák - ten v Československém rozhlase setrval, snažil se prosazovat do vysílání jazz, stál u zrodu rozhlasového pořadu Větrník, vysílaného na stanici Vltava. Karel Kyncl - mohl vykonávat jen nekvalifikovaná a špatně placená povolání, i tam byl pod tlakem a dostával výpovědi. Perzekuce ze strany státních orgánů však byla čím dál tím tvrdší, zejména po jeho podpisu Charty 77. Odpírání invalidního důchodu, omezování základních občanských práv, obvinění z podvracení republiky a nakonec další věznění bez odsouzení vystavovaly manžele Kynclovy velkému tlaku. V politicky napjaté situaci, s nezanedbatelnou pomocí politiků i osobností ze Západní Evropy - mj. Grahama Greena - se jim až koncem roku 1982 podařilo získat politický azyl ve Velké Británii, ovšem výměnou za československé občanství, jehož se museli vzdát. atd. etc.
Film Vlny jsem neviděla, ale myslím si, ze ho popularizuji hlavně média a ze to bude podobně jako s filmem Havel. V kinech asi nic moc. Ale možná, ze nám ho dá vrchni cenzor Foltýn povinně.
Byla jsem na Havlovi i na Vlnách. Jako Hsvrl byl dobrý, ale rozhodně mě nezasáhl jak vlny, rozhodně jsem u toho filmu nebrečela a nevtáhlo mě to do té doby tak jak Vlny. Tím neříkám, že je film Havel špatný, jen že Vlny jsou trochu v jiné lize, kina plné, když jsou Vlny, většina lidí nadšená, zkuste třeba vás to nadchne jak mě a pokud se Vám nelíbil Havel, tohle je o hodně lepší.
Mi - Se libil film Rafťáci ⛵ z roku 2006 - Kde hrála i Veronika Freimanová - Teď se natáčí pořád fillmy - O lidech - Který nikdo nezná - například politický film Toman - Nebo v minulosti drasťárny - jako Habrmanůn Mlýn :(
ze zkušenosti vím, že mentální únava je úplně na nic. unavenej jste bez pohybu, je vám blbě, bolí vás oči, hlava. a ještě tloustnete! Má tohle jeden zapotřebí? Je fakt zdravější se chodit zničit někam na výrobní linku nebo do skladu.
Na začátku Covidu bylo ve Zlíně povstání řidičů linkových autobusů proti špatnému rozhodnutí bývalého hejtmana, které ohrožovalo zdraví všech. Čt to ututlala, mluvčí byl připraven o práci, natočíš o tom film? Hrdino?
Nakonec bylo rozhodnutí hejtmana Čunka změněno, aby se lépe zohlednila ochrana zdraví řidičů i cestujících. Tento incident se stal příkladem toho, jak důležité je zvážit všechny aspekty při rozhodování v krizových situacích, zejména když jde o veřejné zdraví.
Sám jsem tohohle blba obsluhoval.. tupej a hlavně vysmaženej človíček co si asi dost ulítl na KFM minulý rok. Byl tam s nějakou holkou která asi byla jen známost během festivalu. Pak se tyhle lidi tváři jak svatoušci.. v hlavě nasráno ale měl v životě štěstí..
A jak jeho soukromý život ovlivňuje film, který natočil? Jak se na to filmu podepsalo? Proč řešíte jeho osobnost, a ne film, kvůli kterému je i vytvořen tento rozhovor
Vlny je pro mě jeden z nejlepších českých filmů. Absolutně přesvědčivé, od 1. minuty jsem byl ponořen do děje až do úplného konce a vůbec jsem nevnímal čas. Zároveň jsem měl pocit hrdosti, nikdy nesmíme zapomínat na naši historii a na hrdiny, kteří obrovsky riskovali pro dobro naší země. Děkuji všem, kdo se na tomto skvostu podílel.
Ačkoli to film není špatný, tak jestliže je to pro vás jeden z nejlepších českých filmů, je to smutné.
@@Alex-lf5yj Smutné je když vám umře člen rodiny.. Nejsem filmový typ a jediné co mě kdy bavilo byly starší klasiky. Ano, vzhledem k tomu, že kromě Vln jsem žádný nový český film jsem neviděl ani nepamatuji, byl to pro mě jeden z těch nejlepších. Bavil mě, byl jsem do něj od začátku vtáhnut, také to, že mě zajímá období totality u nás tomu napomáhalo. Je to vše dost subjektivní. :)
Výborný film.
Emoce jsem u toho měl velmi silné. Až jsem byl překvapen. Je mi 32, nezažil jsem tu naštěstí tu dobu, ale přesto jsem cítil ten hnus z toho co nám udělali. Výborně natočeno, lokace, herci. Děkuji
Smeten VLNAMI... 👏
Skvělý film! Skoro plný boskovický letňák! Nadstandardně dlouhý potlesk, i když zněl nikoli jako slejvák, ale byl to spíše takový zahradnický déšť. Jsem si jist, že spousta lidí má o čem přemýšlet. Ten film přišel včas...
Někteří novináři z Redakce mezinárodního života Československého rozhlasu měli jména pravá (Milan Weiner, Věra Šťovíčková. Jiří Dienstbier, Luboš Dobrovský, Karel Jezdinský, Jan Petránek, Ludvík Čermák), někteří nikoli. Mezi nimi Čestmír Suchý, můj vzdálený strýc, který (podle vzpomínek Šťovíčkové) "nebyl sice výrazný pisatel, ale zato byl skvělý organizátor a stal se nepostradatelnou organizační duší redakce". Však byl také po vážném onemocnění šéfredaktora Weinera od listopadu 1968 do března 1970 pověřen vedením redakce. Pak už ale dopadla plnou ničivou silou popravčí sekyra normalizace... O tom již ale Mádlův film nevypráví, jeho děj končí návratem československé vlády z moskevského zajetí a oním nechvalně "proslulým" Dubčekovým prohlášením v obnoveném celoplošném rozhlasovém vysílání. Čili kapitulací.
Čestmír Suchý patřil poté k prvním signatářům Charty77. Byl to člověk, který mne v polovině osmdesátých let uvedl do prostředí disentu a na jehož chalupě na Záskalí u Hodkovic nad Mohelkou jsem se potkával třeba se Šťovíčkovou-Haroldovou, Šiklovou, Petránkem, Dienstbierem... a dostával první lekce novinařiny.
Mimochodem po vyhození z rozhlasu pracoval jako myč výkladních skříní a oken na Václavském náměstí a okolí. Za Národním muzeem měl zaparkovanou starou škodovku a v ní oblek. Převlékl se a odjel učit děti diplomatů anglicky, italsky, francouzsky, německy...
A jak dopadli další rozhlasáci?
Věra Šťovíčková-Haroldová - Náprstkovo muzeum (na zásah StB musela odejít), žena v domácnosti, Ústřední sklady hl. m. Prahy
Jiří Dienstbier - řezač kovů, balič knih. noční hlídač, topič
Luboš Dobrovský - skladník, umývač výloh, topič
Karel Jezdinský - emigroval v roce 1969, redaktor Svobodné Evropy
Jan Petránek - topič
Jiří Ruml - jeřábník, jeřábní technik
Jan Vinař - emigrace 1968, cestovatel (např. Tibet)
Ludvík Čermák - ten v Československém rozhlase setrval, snažil se prosazovat do vysílání jazz, stál u zrodu rozhlasového pořadu Větrník, vysílaného na stanici Vltava.
Karel Kyncl - mohl vykonávat jen nekvalifikovaná a špatně placená povolání, i tam byl pod tlakem a dostával výpovědi. Perzekuce ze strany státních orgánů však byla čím dál tím tvrdší, zejména po jeho podpisu Charty 77. Odpírání invalidního důchodu, omezování základních občanských práv, obvinění z podvracení republiky a nakonec další věznění bez odsouzení vystavovaly manžele Kynclovy velkému tlaku. V politicky napjaté situaci, s nezanedbatelnou pomocí politiků i osobností ze Západní Evropy - mj. Grahama Greena - se jim až koncem roku 1982 podařilo získat politický azyl ve Velké Británii, ovšem výměnou za československé občanství, jehož se museli vzdát.
atd. etc.
Jirka Mádl nějak tim režírovaním dozrál, je přemejšlivej, pokornej a působí spokojeně, hezký..🙂
Aktuálně rozhodně jedna z TOP postav české audiovizuální tvorby! Ať jen roste dál... 👍
Luxusní film, měla jsem z něho husí kůži. Jen tak dál
Tak aby ti ta husí kůže nezůstala.
Vlny jsem viděl a překvapilo mne kolik vrstev toto dílo má. Asi bych potřeboval vidět tři projekce, ta první mne nutila soustředit se na dobový kontext a ohromila mne velikost toho příběhu. V druhé bych se soustředil na herecké výkony a v té třetí na celkovou náladu toho filmu. Moc gratuluji, přeji mnoho úspěchů, věřím, že Čechy nebudou jedinou krajinou kde tento film naprosto zazáří! 😉👍🙌🙌🙌🍀
Film faj...ale tohle je slušnej průjem.
Všichni skvělí! Ale ta postava, co nakonec jde a otevře zadní dveře (Jan Nedbal)! Geniální! Chci Vlny 2
Film dobrej, ale uvažoval jste někdy, jak naročná musí být třeba práce za kasou v obchodě?
Ani mi o tom nemluvte..Měl jsem v nájmu benzinku a dělal i za kasou..po třech letech jsem shořel jak papír,do dneška když vidím frontu za kasou tak jdu radši jinam a přestal jsem mít rád lidi.
co je s tema komentatorama na DVTV? takovy host a ona s toho udela nuda-nuda-sed-sed😔
ona je hrozná
Jirka se změnil, dozrál!
Dozrál v šmejda. Souhlasím.
:-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D pane Pádlo, tak to se povedlo.
Náhled videa ,,Hele Čtvrtníček v DVTV,, …..oh wait
Chudák hrozně zestárl. Stále se mi film hrozně líbil, ale podle mě v jeho osobním životě není něco v pořádku.
a já myslel že váhy nakládají svá závaží na druhé ... ostatně i tímhle videem/titulkem ...
Přesvěč bábu přesvěč dědka? To muselo dát práce:))
Radši si dejte práci ve zlepšení svého psaného projevu, potažmo rodného jazyka... Tohle bolí, pane.
@@Bobroslav_Bobromil My dělníci si na psanou češtinu nepotrpíme. Vy inteligence se prosím zamyslete, co to produkujete za extra debilní stranicé pořady.
@@Bobroslav_Bobromil Nepochopil? Tomu se říká nadsázka. Stejně stupidní jako tyhle stranické pořady.
@@Bobroslav_Bobromil Bolí tady stupidita vašeho angažovaného umění, na které moje stupidní čeština upozorňuje, jestli jste to nepochopil.
škoda že dělá trezorový filmy,,,,,,
KDE STE TAKÉHO KOKOTA VYHRABALI
I de..lní názor je názor.
Na ten film jsem slyšel kritiku,že je to strašná slátanina.A když to natočil Mádl který leze do zadku Pavlovi a nevadila mu jeho minulost a ještě si k tomu přibral Fialu,tak nepochybuji o tom,že to byla děsná hovadina.
Jdi se kouknout sám a udělej si svůj názor.
@@lukasr3600 Není třeba.Všechno vidět nemusím.Kulturní fronta byla vždycky křivá a bylo jedno v které to bylo době.
Všechno vidět nemusíte, ale komentář píšete? Zajímavé. 😆
@@creepyfred6196 Dívám se na to, co se mi líbí a to se dneska už netočí.Kdyby televize neměla staré filmy,tak nemají co vysílat.Ještě klika,že máme úložné nosiče s filmy které by už dneska nikdo nenatočil.Ty filmy jsou západní produkce z doby kdy byl svět ještě normální.
přemluv dědka bábu homie...ruclips.net/video/h5h5yRylc4U/видео.html
Mádla jsem měl dřív hodně rád. Bavil mě, vždycky taková pozitivní nálada, když jsem ho někde viděl. A pak přišel rok 2015.... A prostě každej si musel nějak zvýšit sebevědomí na "čecháčkovských, maloměšťáckých xenofobech" . i v souvislostech s tím, co se teď děje na západě, ho od té doby nemůžu vystát. Chytračili jste, hrdinové. Dělali jste se lepšími. Od Ani po Zdenka. A teď se ani nevyjádříte. Raděj děláte, jakoby nic.
tak to halt musíte na východ.....
@@vzahradnik to je zas co za pádný argument? 😂 Jestli jste fakt takovou odpověď připravil, tak to už fakt nevím, na jakých frekvencích přemýšlíte.
@@matikanaprd vážený, to jsou lehké počty, jaký argumenty chcete slyšet, když napíšete, že západ nemůžete vystát, no tak už jedině zbývá východ, o jihu ani severu, jako lepšímu místu k bytí předpokládám nepřemýšlíte
@@vzahradnik Západ by mohl být náhodou skvělej, kdyby to tam nevypadalo, jak to tam vypadá. Najděte si třeba video z toho incidentu na Ernst-Abbe-Gymnasium v Berlíně, kde Muslim napadl učitele, protože ho nenechal oslavovat útok Hamasu. Ty záběry z toho dvora gymplu jsou výmluvné. Samej šátek, samý Muslimky. Evropani v menšině, šikanováni. Až tihle teenageři vyrostou, tak to povede k rasistické válce, proti které byl Hitler zlomeček hrůz. Takhle dalece Mádl v roce 2015 nepřemýšlel. Já ano. A jinak nemusím jet na východ, můžu zůstat v ČR. tady je fajn.
@@matikanaprd Když někdo napíše "matikanaprd" tak žádný argumenty neočekává, protože matika je množina argumentů ! Tak kdo je tady nakonec naprd
60. léta byl rozkvět státu, film, divadlo, výroba, sport.
nezažil, fabuluje lid.
Jak nikdo nekritizuje. Samozřejmě že ano.
Musel by mít hodně historický načteno, chodit mezi starší ročníky, než něco začne.
V komedií h byl ok.
Tomu, co jste napsal, nějak nerozumím, nezlobte se...
@@hodzajazzman6139
Film Vlny. Reakce na rozhovor.
@@alenacislicka1970 To já vím, ale není mi zcela jasné, co jste tím chtěl vlastně sdělit...
@@hodzajazzman6139
Že Vlny nekorenspondují s dobou.
@@alenacislicka1970 Jsem si jist, že spousta lidí má o čem přemýšlet. Ten film přišel včas...
Někteří novináři z Redakce mezinárodního života Československého rozhlasu měli jména pravá (Milan Weiner, Věra Šťovíčková. Jiří Dienstbier, Luboš Dobrovský, Karel Jezdinský, Jan Petránek, Ludvík Čermák), někteří nikoli. Mezi nimi Čestmír Suchý, můj vzdálený strýc, který (podle vzpomínek Šťovíčkové) "nebyl sice výrazný pisatel, ale zato byl skvělý organizátor a stal se nepostradatelnou organizační duší redakce". Však byl také po vážném onemocnění šéfredaktora Weinera od listopadu 1968 do března 1970 pověřen vedením redakce. Pak už ale dopadla plnou ničivou silou popravčí sekyra normalizace... O tom již ale Mádlův film nevypráví, jeho děj končí návratem československé vlády z moskevského zajetí a oním nechvalně "proslulým" Dubčekovým prohlášením v obnoveném celoplošném rozhlasovém vysílání. Čili kapitulací.
Čestmír Suchý patřil poté k prvním signatářům Charty77. Byl to člověk, který mne v polovině osmdesátých let uvedl do prostředí disentu a na jehož chalupě na Záskalí u Hodkovic nad Mohelkou jsem se potkával třeba se Šťovíčkovou-Haroldovou, Šiklovou, Petránkem, Dienstbierem... a dostával první lekce novinařiny.
Mimochodem po vyhození z rozhlasu pracoval jako myč výkladních skříní a oken na Václavském náměstí a okolí. Za Národním muzeem měl zaparkovanou starou škodovku a v ní oblek. Převlékl se a odjel učit děti diplomatů anglicky, italsky, francouzsky, německy...
A jak dopadli další rozhlasáci?
Věra Šťovíčková-Haroldová - Náprstkovo muzeum (na zásah StB musela odejít), žena v domácnosti, Ústřední sklady hl. m. Prahy
Jiří Dienstbier - řezač kovů, balič knih. noční hlídač, topič
Luboš Dobrovský - skladník, umývač výloh, topič
Karel Jezdinský - emigroval v roce 1969, redaktor Svobodné Evropy
Jan Petránek - topič
Jiří Ruml - jeřábník, jeřábní technik
Jan Vinař - emigrace 1968, cestovatel (např. Tibet)
Ludvík Čermák - ten v Československém rozhlase setrval, snažil se prosazovat do vysílání jazz, stál u zrodu rozhlasového pořadu Větrník, vysílaného na stanici Vltava.
Karel Kyncl - mohl vykonávat jen nekvalifikovaná a špatně placená povolání, i tam byl pod tlakem a dostával výpovědi. Perzekuce ze strany státních orgánů však byla čím dál tím tvrdší, zejména po jeho podpisu Charty 77. Odpírání invalidního důchodu, omezování základních občanských práv, obvinění z podvracení republiky a nakonec další věznění bez odsouzení vystavovaly manžele Kynclovy velkému tlaku. V politicky napjaté situaci, s nezanedbatelnou pomocí politiků i osobností ze Západní Evropy - mj. Grahama Greena - se jim až koncem roku 1982 podařilo získat politický azyl ve Velké Británii, ovšem výměnou za československé občanství, jehož se museli vzdát.
atd. etc.
Film Vlny jsem neviděla, ale myslím si, ze ho popularizuji hlavně média a ze to bude podobně jako s filmem Havel. V kinech asi nic moc. Ale možná, ze nám ho dá vrchni cenzor Foltýn povinně.
Panenko skákavá! Všude je na něj plno, a vy plancete takové chujoviny! A pana Foltýna do toho netahejte, jen se ztrapňujete, soudružko...
Film je parádní, zajděte na to a udělejte si normální názor, než vytvářet si předsudky.
Nomen omen, že?
Byla jsem na Havlovi i na Vlnách. Jako Hsvrl byl dobrý, ale rozhodně mě nezasáhl jak vlny, rozhodně jsem u toho filmu nebrečela a nevtáhlo mě to do té doby tak jak Vlny. Tím neříkám, že je film Havel špatný, jen že Vlny jsou trochu v jiné lize, kina plné, když jsou Vlny, většina lidí nadšená, zkuste třeba vás to nadchne jak mě a pokud se Vám nelíbil Havel, tohle je o hodně lepší.
Soudit něco, co jsem neviděl. To na to nemůžete prostě zajít a udělat si vlastní obrázek? K čemu je takový komentář?
Mi - Se libil film Rafťáci ⛵ z roku 2006 - Kde hrála i Veronika Freimanová - Teď se natáčí pořád fillmy - O lidech - Který nikdo nezná - například politický film Toman - Nebo v minulosti drasťárny - jako Habrmanůn Mlýn :(
Nebo dobrý film - na: Vlastní Nebezpečí - z roku 2008
neasi to chce další babovřesky
Mně... 😊 Znate to slovo? Nebo Vas ve škole ucili Mi? 😅
To, že ty lidi neznáte, neznamená, že jsou neznámí, mudrlante!
@@klarahomola3. pad Mi Mně
Ak Vlny tak radšej tie od Virginie Woolfovej a mimochodom zostaňte pri tých ľahších komédiách , tie Vám idu lepšie.
Panebože!
Váš názor. Můj je zase ten, že Vlny se opravdu povedly a doufám, že takových filmů pan Mádl natočí ještě spoustu.
Tak jdi k pasu ranni nocni a vikendy jirko☺️pak pocitis vycerpanost👌
Vážně si myslíte, že může člověk padnout na hubu jenom kroucením osmiček u pasu? Co bych za to někdy dal ...
ze zkušenosti vím, že mentální únava je úplně na nic. unavenej jste bez pohybu, je vám blbě, bolí vás oči, hlava. a ještě tloustnete! Má tohle jeden zapotřebí? Je fakt zdravější se chodit zničit někam na výrobní linku nebo do skladu.
Ano, protože člověk, kterej nemaká ve fabrice, nemá nárok na únavu a vyčerpání. Přesně kvůli lidem jako vy vzniklo "Silence is better than bullshit".
A vy už jste natočil film? Že můžete porovnávat? 😂🤣😂
@@verupovolna9256 několik celovečerních👌a taky jsem napsal operu a točím reklamy
Je zasekly ve stereotypech. Chtelo by to novou krev. Tento jen recykluje ale nevytvari originalni filmy
Co to melete?
A viděl jste to vůbec?
Na začátku Covidu bylo ve Zlíně povstání řidičů linkových autobusů proti špatnému rozhodnutí bývalého hejtmana, které ohrožovalo zdraví všech. Čt to ututlala, mluvčí byl připraven o práci, natočíš o tom film? Hrdino?
Haha, co to plncete? Proč neoslovíte třeba Trošku? A nebo to natočte sám, když jste tak chytrej!
@@hodzajazzman6139 jde vidět, že žijete v bublině 🙋
@@JiriKoko-gy1xs Lepší v bublině, než ve splasklém kondomu...
@@JiriKoko-gy1xs A v které bublině jste našel tu strašlivou tragédii, proti které byl vpád armád Varšavské smlouvy do Československa úplné nic?🤣
Nakonec bylo rozhodnutí hejtmana Čunka změněno, aby se lépe zohlednila ochrana zdraví řidičů i cestujících. Tento incident se stal příkladem toho, jak důležité je zvážit všechny aspekty při rozhodování v krizových situacích, zejména když jde o veřejné zdraví.
Sám jsem tohohle blba obsluhoval..
tupej a hlavně vysmaženej človíček co si asi dost ulítl na KFM minulý rok. Byl tam s nějakou holkou která asi byla jen známost během festivalu.
Pak se tyhle lidi tváři jak svatoušci.. v hlavě nasráno ale měl v životě štěstí..
Zalez trolle
A jak jeho soukromý život ovlivňuje film, který natočil? Jak se na to filmu podepsalo? Proč řešíte jeho osobnost, a ne film, kvůli kterému je i vytvořen tento rozhovor