Силно ми направи впечатление момчето, обяснява простичко и ясно. Повечето като него се правят на мъдреци, умници, всезнайковци преувеличавайки всичко. Поздрави :)
Здравейте, зида за който говорите е всъщност укрепителната стена под дупката при некропола. Просто на кадъра не се вижда горната част, където е решетката.
Прекрасно видео. Само искам да споделя един факт със зрителите, който съм сигурен, че ще им е интересен: Думите "монах" и "монастири" (т.е. обителта на монасите) са думи от ромейския език, които сме заели. Нашите собствени старобългарски думи за "монах", с ясна етимология на български език са "ЧРНЦ", "ЧРЪНЕЦ", "ЧРЪНОРИЗЕЦ", което означава човек, който носи черна риза/ризница. Не е ли страхотна думата "черноризец"? За мен е неясно защо все още след толкова изминало време, ползваме ромейската, вместо българските й еквиваленти, при положение, че нашите са доста по-готини, ако щете... :) И още нещо - думата се среща както в текстове на глаголица, така и в най-ранният писмен паметник на кирилица и глаголица въобще - Ватиканският Кръстанов палимпсест, който е някъде от 900-те ранни години.
Обожавам спокойната🍀 и силна 🍀енергия на Ирана,🍀 сладкодумието🍀 и приказните теми🍀, които ИЗСЛЕДВА 🍀
Благодаря за Прекрасните Епизоди... Бъдете Благословени всички!!!
Обожавам всичко което споделяте, Благодаря ❤
Много интересни легенди. Самото място, обаче, е много изоставено - за съжаление такива са ни масово от древността руините, неподдържани или зарязани.
Силно ми направи впечатление момчето, обяснява простичко и ясно. Повечето като него се правят на мъдреци, умници, всезнайковци преувеличавайки всичко. Поздрави :)
Mnogo uvlekatelno ozvuchavash videata, super i uspehi zanapred!🙂
Много интересно!Благодаря ви за инфо4мацията !❤
Благодарение на монах Сава (кючюк чолак папаз) и Вълчан войвода в манастира са пренесени въпросните манастирски съкровища !!!
Съкровищата на Вълчан са в девет маари. Едната е дадена на Евлоги и Христо Георгиеви
Другата на дядо ми . Агайн.
@@borisagayn4959 глупости
@@borisagayn4959какво за дядо ви не разбрах моля?
@@plamengeorgiev6096откъде сте сигурен?
Прекрасна работа, както винаги! Благодаря. 👍
За пръв път чувам ,благодаря
Blagodarq za informaciqta koqto nikoi ne bi q dal dori i da q znae!!! Dosta Smela Jena Koqto Zaslujava Respekt! Uvajenie!❤
Благодаря!
Unikalno miasto...
Predi blizo 40 godini sam obikalial.
Mnogo vodenicheni kamani sam namiral....
Супер сте Ирена ;)
Прекрасно видео.
Любимо място💚
преди години имаше клип на същото място и бяха влизали доста на вътре, но незнам дали се пази.
В подземието на стената се личи зазидан вход към съвсем други галерии.
Здравейте, зида за който говорите е всъщност укрепителната стена под дупката при некропола. Просто на кадъра не се вижда горната част, където е решетката.
Интересно.
Благодаря, видяхте ли знака на Дуло в катакомбите?
Да, да. Много е як. И ние.му се радвахме по време на снимките.
похвално,че сте проникнали тук там
🎉
и то много тайнствени...!
Прекрасно видео. Само искам да споделя един факт със зрителите, който съм сигурен, че ще им е интересен:
Думите "монах" и "монастири" (т.е. обителта на монасите) са думи от ромейския език, които сме заели. Нашите собствени старобългарски думи за "монах", с ясна етимология на български език са "ЧРНЦ", "ЧРЪНЕЦ", "ЧРЪНОРИЗЕЦ", което означава човек, който носи черна риза/ризница. Не е ли страхотна думата "черноризец"? За мен е неясно защо все още след толкова изминало време, ползваме ромейската, вместо българските й еквиваленти, при положение, че нашите са доста по-готини, ако щете... :)
И още нещо - думата се среща както в текстове на глаголица, така и в най-ранният писмен паметник на кирилица и глаголица въобще - Ватиканският Кръстанов палимпсест, който е някъде от 900-те ранни години.
Благодаря. Това, което споделяте е много интересно. Не се бях замисляла.
🇧🇬🇧🇬🇧🇬
Къде се намира манастира
Варна
@@prastari_vremena живея в мадара тук също има история мадарския конник не бях чувала за тоя манастир ем варна не е далеч от тук
Знампочивкитезатурция