Keleriškių buvusi branduolinių galvučių saugykla/Keleriškiai former storage of nuclear heads

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 9 сен 2024
  • Nusprendžiau aplankyti buvusią Keleriškių branduolinių galvučių saugyklą.
    Ji buvo viena iš dviejų tokių kadaise buvusių Lietuvoje.
    Joje buvo laikomas branduolinis ginklas.
    Tuometinis branduolinis ginklas nuo šiuolaikinio stipriai skyrėsi. Jis reikalavo ne tik skrupulingos priežiūros - profilaktinių darbų, detalių keitimo, bet ir atitinkamų saugojimo sąlygų - ypač temperatūros ir oro drėgmės. Transportuojant surinktas branduolines galvutes, net menkiausi stuktelėjimai dėl kelio nelygumų galėjo įtakoti vėlesnį įrenginio gedimą. Dėl šios priežasties jau 1951 metais po visą Sąjungos teritoriją pradėjo dygti specializuotos bazės, kuriose bombos ir raketų galvutės būdavo iš atskirai atvežamų dalių surenkamos į galutinę stadiją, prižiūrimos ir saugomos tam paruoštose saugyklose, galinčiose ne tik apsaugoti nuo priešo branduolinių smūgių, bet ir užtikrinančiose tinkamas laikymo sąlygas. Tada šios bazės gavo pavadinimą - центральная база хранения (ЦБХ), o vėliau - подвижная ремонтно-техническая база (ПРТБ). Šiuo pavadinimu jos yra žinomos ir iki šiol.
    1959 metais, priėmus į ginkluotę pirmąją masiškai gamintą sovietų vidutinio nuotolio raketą P-12, raketų pulkai ir jų ПРТБ, pradėjo kurtis ir Lietuvoje. Lietuvai, kurioje buvo dislokuoti 4 raketiniai pulkai (iš dviejų raketinių divizijų) atiteko dvi tokios saugyklos - įrengtos Kėdainiuose ir Šiauliuose.
    Muzika: Alone - Emmit Fenn (free youtube audio library)
    Informacijos šaltinis: pamirsta.lt
    Įspėjimas: statiniai, kuriuose (ar greta, kurių) lankausi, gali būti nestabilios konstrukcijos ir paveikti erozijos, juose ar greta jų lankytis gali būti pavojinga.
    #M7Ex #KeleriškiųRaketinėBazė #urbex

Комментарии •