📝 SEZNAM POUŽITÉHO STAVEBNÍHO MATERIÁLU: Použitý materiál se dává složitě dohromady, krov je vyráběn vždy individuálně. Podrobnější informace najdete zde 👉 bit.ly/3usbFKy Pro další informace je také možné kontaktovat přímo Stavebniny DEK: 👉 tel.: 510 000 100 👉 email: stavebniny@dek.cz
Ve videu řemeslníci neprovádí čištění otvoru před aplikací chemické kotvy a závitové tyče do otvoru natloukají. Konzultovali jsme tento postup s výrobcem chemické kotvi FISCHER a přikládáme jeho reakci: "Vyvrtaná díra se vždy MUSÍ JAK VYČISTIT SPEC. KARTÁČKY tak i VYFOUKAT vyfukovačkou nebo kompresorem. Dokonce toto doporučujeme udělat 2-3x . Na školení ve Fischer akademii na to naše zákazníky a řemeslníky důrazně upozorňujeme! Pokud toto neudělali je to opravdu jen jejich lenost nebo neznalost.
Stát se může opravdu to , že lepený spoj nebude správně držet z důvodu prachu na stěnách vrtané díry, tzn. chemická malta se nespojí v tomto případě s betonem ,ale „jen“ s prachem. Nedokáži teď říci o kolik se zmenšuje výtažná síla oproti čištěné díře, ale je to zhruba o polovinu. Dokonce jsem viděl i některé konkurenční malty vytažené v těchto případech jen rukou.
Další maličkost ,které jsem si všimnul je „natloukání závitových tyčí“ ..toto je také z hlediska technologického postupu špatně, protože závitová tyč by se měla do díry „zavést“ krouživým -otáčecím“ pohybem aby se chemie dostala do všech závitů + byla vytěsněna vzduchová bublina, která když se tam závitovka jen humpolácky zarazí ,tak tam zůstane." Marek Ondrášek, fischer International s.r.o., www.fischer-cz.cz
Tak doufám, že to nebyli profi tesaři, ale ty dobrovolný hasiči, co občas využíváte. Protože jestli ani neumí použít chemickou kotvu, tak to by člověk brečel. Jen to dokazuje, že nerozumí svému řemeslu a člověk musí být rád, že sežene v dnešní době alespoň takové kutily. Holt to chce kvalitní stavební dozor nebo si to nastudovat předem a pak je hlídat. Já už takto vyházel polovinu řemeslníků. Tady je video, jaký jsou zásady při kotvení ruclips.net/video/Y7qCYbu8v0E/видео.html
5:44 takže plát šikmej má bejt obráceně (takhle je spojovák namahánej čistě na tah) což vidím jako velkou chybu a hlavně nevím proč je vaznice spojená v prostoru a ne nad zdí. Leda že to určila statika třeba.
@Pavel Tesárek Jo já nepíšu že to montážníci posjali, to nemohli když je to skládačka, ale tak si to představte , když koukáte na ten trám a odmyslete si závitové tyče. Pak vidíte, že pravý trám spadne. Nespadl by, pokud by za pravou podporou toho trámu byla třeba konzola která je přetíženější, ale tomu nevěřím. Jako tohle pakárna, ale viděl jsem takhle naplátovanej i vaznej trám, kterej nese plnou vazbu střechy a to je už celkem síla (prostě ten trám opravdu hodně nese). Takže jedině si říkám, že ten spoj musel vyjít (doufám) z dekwoodu ze statiky, ale taky je možný že to na CNC při programování posjali. Ten plát měl bejt určitě vzhuru nohama, prostě aby pravá vaznice jakoby ve spoji ležela na té levé. Jinak poloha toho spoje špatná uplně není, poněvadž co si pamatuju ve škole, tak tohle bude zhruba bod, kde přechazí zápornej moment u podpory do kladného v prostředku rozpětí nosníku a ty spoje kloubový se v této poloze dělají. Je to vidět třeba u mostu, že je betonovej sloup, kterej nese mostovku a v nějaké vzálenosti od mostovky je kloubové napojení další mostovky.
Hoši, vždyť jste vše dovezli předřezané a krovy zvedali jeřábem...Jsem vyučený tesař a dělám to 28 roků, takže o tom něco vím. Nejjednodušší střecha co může být. Sedlová a ani polovalba tam není.
Ahoj! Rád bych se zeptal na kotvení vaznic do roznášecích věnců na štítech a vnitřních nosných stěnách - kotvili jste je stejně jako pozednice závitovými tyčemi? Neměla by se tam nechat třeba nějaká větší vůle (pro závit. tyč například vyvrtat do vaznic o něco větší otvory než do pozednic a nedotahovat to úplně fest, případně ještě mezi vaznici a věnec dát nějakou podložku, aby se vaznice v případě potřeby mohla mírně posunout..) Vím, že to budou jen milimetry, ale pokud by se pak vaznice např. vlhkem roztahovala, nemohla by příčné zdi při příliš těsném a pevném ukotvení "trhat"? Díky za odpověď a ať se daří 🙂
Ahoj Lukáši, pokud si postup správně pamatuji, tak vaznice do věnců na štítech kotveny nejsou. Vaznice jsou spojeny s krokvemi pomocí hřebíků (stejně jako krokve s pozednicemi) a v horní části každé kleštiny je pro vaznici výřez hluboký odhadem 3 až 5cm.
Zdravím Petře, je to takto v projektové dokumentaci. Strana s traverzami má větší rozpon nosných stěn a předpokládám, že statik spočítal nutnost traverzy.
Dobrý den, v tomto případě se nepoužívalo nic, protože krov byl předem opracován na CNC stroji. Nicméně když jsme si nechávali stavět krov z "neopracovaného" dřeva, všechna sedla vyřezávali tesaři motorovkou. Tuším, že používají značku Stihl. Ať se Vám daří! Pavel
My jsme po dokončení stavby navštívili stavební úřad, abychom se domluvili jak postupovat. Po konzultaci se stavebním úřadem jsme na podatelně podali žádost o přidělení čísla popisného. K žádosti se připojuje Geometrický plán potvrzený katastrem nemovitostí a Prohlášení stavebníka o tom, že stavba byla provedena v souladu s jejím povolením.
pozeram nato video teraz, potom rozkliknem dek a smrek hranol bez upravy z 250kc je razom 460kc ...krasa - zvysok tam uz ani nemaju :D ale inak sa mi to paci :D prdne sa hranol 10x10 cm a to cele na zavitovku ktora ma, cca 15 mm ? :D nevravim, zeby to bolo zle ale je to zaujimave
já jsem nějak nepochopil využití toho ocelového nosníku. Proč je využit zrovna tam kde je? Pochopil bych to na paralelním nosníku, kde je překlenutý větší prostor.
@@lukaspolacek7709 já vím, ale někdo jiný by ho nemusel pochopit. 😉
3 года назад+1
@Pavel Tesárek toho bych se nebál. V hřebeni plánovaný spoj zajisteny svornikem plus 2x klestina na sborníky. Uprostřed pritlučeno do vaznice, plus kleštiny na svorníky. Dole přitlučeno na pozednici. Z oprav střech vím, že tohle se nehne. Rozhodně KVH má výhodu, že projde sušičkou a vše živé nepřežije. Ale taky se dokáže hezky zkroutit. Nevím jaká nadkrokevni izolace tam má být, ale určitě bude navržena tak, aby vydržela.
Kolik u této pětihodinovky vychází 1 hodina práce při šesti tesařích, na jednoho ? Nebavím se o natírání, pouze sestavení 5 hod. Tipuji, 5000Kč za hodinu?
@@svepomoci Chtěl jsem tím říci, že tesaři dostanou z účtované ceny za práci pouze zlomek. Střechu mají postavenou za 5 hod. Co z toho mají, že jsou tak rychlí? Odpovím si sám...... Můžou za odměnu na další střechu 😉🙂 👏👍
@@kralas111 Podle mne to je jednoduché. 5 hodin = stejně celej den. Nic jinýho neuděláte. Tahle práce podle mne čistá ruka min. 3000 /den / osoba, takže to jest jen práce min. 18.000,-/den A když si vemu že tohle nejde dělat prostě v kuse den za dnem, tak bych počítal že jeden tesař bude chtít tak 5.000/den. Pak si v uvozovkách vydělá za 14 dní na 14ti denní rehabilitaci a to vlastně nepočítám, že v zimě se moc nemaká, že. Takže práce tam byla minimálně za 30.000,- dle mého soudu no a doprava, vercajk apod to si šefik nahodí alespoň 6000....jako je to hodně peněz, ale představte si, kdo někdy tohle dělal, fakt to není sranda. Je zajímavé, jak třeba krokev ještě člověk jako celkem ve dvou unese...ale stačí vaznice trošku větší průřez a najednou ejhle. No a hlavně...tělo se časem huntuje, takže tahle práce prostě něco stojí.
@@kralas111 Mě by spíše zajímala cena tesaře za opravu krovu co řeším :( To je ještě drbačka navíc, kteoru neche nikdo dělat, každej trám mít vícero v rukou, přeměřovat, apod...hlavně to není za den..
Hodinovkou se obvykle platí opravy ,výměny tady se jedná o cenu za 1 m3 krovu a je jedno zda to dělají 1 hodinu,nebo 5 hodin ,musej sebou mrskat aby si vydělali 😁😁
Pavle myslím že kdyby chlapi použili konstrukční vruty z talířovou hlavou místo krováku( klas.hrebiku) taky by to ulehčilo montáž zvlášť pokud by bylo něco potřeba posunout,i kotvení pozednice by nebylo špatné zahloubit(zapustit,) ono když neseš krov a zakopneš o maticí není moc příjemné 😉vazbu z CNC opracování jsme prováděli v Německu a musím říct že to má co do sebe. Ať se daří
@@svepomoci jj tomu věřím ale ono bouchat celý den palici taky není super,to si pak večer ani nevytř..něco😜⚒️🍻⚒️
3 года назад+2
@@stanislavdrdlicek8374 tesaři jsou zvyklí. A pokud spočítat cenový rozdíl mezi hrebikem a vrutem a vynásobíte počtem spojů, dojdete k vysledku, který určuje co je nejvýhodnější:)
Tak jako cpat chemickou kotvu pres dverona chytat vse na jednu matku na zavitovce ktera neni ani protiskluzova takhle to delaj profici jo? Tak to strechu svepomoci udelam kvalitneji a ve 3 lidech taky za den.... a to sedlovky jsou nejjednodusi strechy....
Krov byl předem opracován na CNC stroji, takže je to v uvozovkách skládačka. I přesto mám ze střechy velký respekt a sám se do ní nepouštím. Proto raději volím pro tuto etapu zkušenou partu střechařů.
Tak s jeřábem se to dělá lehce, ještě k tomu vyrezany z CNC. Ale v životě bych nechtěl žádný dřevo pohledovy. Radši dát do fasády. Zkrouti se to a barva se sloupe.
@DjSokYchannel natřeno osmem. Deset let a barva, kam nejvíce dopada UV, štít v prdeli. Jak říkám palubky jsou zlo, kroutí se časem a dělá neplechy a jednou za čas nejlépe obrousit a znovu natřít. Dnes bych to dal celé do fasády.
@@samuelkrempasky9790 když to uděláš správně, terče, latě atd. Tak nikdy žádný problém. Po čase začne leda fasáda prasat ve spojích, vlivem roztažnosti.
Jasně, dřevo pracuje, je to živý materiál, o který se musíte starat. Ale jak už tu párkrát zaznělo, když se to neodflákne, vydrží poměrně dlouho. Před nějakými 10 lety jsem tátovi pomáhal s palubkovými podhledy. Natírali jsme je 3 vrstvami bílé (už si nevzpomínám, co to přesně bylo). Ze strany ulice (jižní) na ně stále svítí slunce a kromě toho, že se tak nelesknou, jako když jsme je tam dali tam není žádné kroucení či loupání barvy. Uvídíme, jak dlouho tam ještě vydrží :-)
📝 SEZNAM POUŽITÉHO STAVEBNÍHO MATERIÁLU:
Použitý materiál se dává složitě dohromady, krov je vyráběn vždy individuálně.
Podrobnější informace najdete zde 👉 bit.ly/3usbFKy
Pro další informace je také možné kontaktovat přímo Stavebniny DEK:
👉 tel.: 510 000 100
👉 email: stavebniny@dek.cz
Krásně se na to kouká, když se to umí. Před pány tesaři klobouk dolů. Parádní práce!
To sou jen náký montéři.
Když si necháte vyřezat krov na CNC tak opravdu tesaře nepotřebujete, to složí i průměrnej cikán. Vše je to očíslované.
Ve videu řemeslníci neprovádí čištění otvoru před aplikací chemické kotvy a závitové tyče do otvoru natloukají. Konzultovali jsme tento postup s výrobcem chemické kotvi FISCHER a přikládáme jeho reakci:
"Vyvrtaná díra se vždy MUSÍ JAK VYČISTIT SPEC. KARTÁČKY tak i VYFOUKAT vyfukovačkou nebo kompresorem. Dokonce toto doporučujeme udělat 2-3x . Na školení ve Fischer akademii na to naše zákazníky a řemeslníky důrazně upozorňujeme! Pokud toto neudělali je to opravdu jen jejich lenost nebo neznalost.
Stát se může opravdu to , že lepený spoj nebude správně držet z důvodu prachu na stěnách vrtané díry, tzn. chemická malta se nespojí v tomto případě s betonem ,ale „jen“ s prachem. Nedokáži teď říci o kolik se zmenšuje výtažná síla oproti čištěné díře, ale je to zhruba o polovinu. Dokonce jsem viděl i některé konkurenční malty vytažené v těchto případech jen rukou.
Další maličkost ,které jsem si všimnul je „natloukání závitových tyčí“ ..toto je také z hlediska technologického postupu špatně, protože závitová tyč by se měla do díry „zavést“ krouživým -otáčecím“ pohybem aby se chemie dostala do všech závitů + byla vytěsněna vzduchová bublina, která když se tam závitovka jen humpolácky zarazí ,tak tam zůstane."
Marek Ondrášek, fischer International s.r.o., www.fischer-cz.cz
Tak doufám, že to nebyli profi tesaři, ale ty dobrovolný hasiči, co občas využíváte. Protože jestli ani neumí použít chemickou kotvu, tak to by člověk brečel. Jen to dokazuje, že nerozumí svému řemeslu a člověk musí být rád, že sežene v dnešní době alespoň takové kutily. Holt to chce kvalitní stavební dozor nebo si to nastudovat předem a pak je hlídat. Já už takto vyházel polovinu řemeslníků. Tady je video, jaký jsou zásady při kotvení ruclips.net/video/Y7qCYbu8v0E/видео.html
Krásná práce tato tesařina 😊
Tohle není tesařina 😅😅 to si pletete :D
CNC srovná kvalitu tesařské práce, takovou stavbu střechy pak zvládne i méně precizní tesař.
To je paráda na tohle koukat 👍
Dekujeme
Pěkná čistá práce.. Super 👌👌
Moc děkujeme za podporu
Tak určitě jestli bude krov přiznanej tak je to super ze suchého pokud to přijde zaklopit šel bych do levnější varianty
Krasna práce
Moc děkujeme
@@svepomoci nemáte zač chlapy 💪💪💯
Nebylo by to natírání jednodušší a rychlejší válečkem?
Super 👍👏
Super video... Bolo by možné napísať sem približnú cenu za krov? + Aká veľká je tá strecha v m2.
Luxus
Děkujeme
Good stuff 👍
6:40 jak si chilluje s cíčkem xdddd
5:44 takže plát šikmej má bejt obráceně (takhle je spojovák namahánej čistě na tah) což vidím jako velkou chybu a hlavně nevím proč je vaznice spojená v prostoru a ne nad zdí. Leda že to určila statika třeba.
@Pavel Tesárek Jo já nepíšu že to montážníci posjali, to nemohli když je to skládačka, ale tak si to představte , když koukáte na ten trám a odmyslete si závitové tyče. Pak vidíte, že pravý trám spadne. Nespadl by, pokud by za pravou podporou toho trámu byla třeba konzola která je přetíženější, ale tomu nevěřím. Jako tohle pakárna, ale viděl jsem takhle naplátovanej i vaznej trám, kterej nese plnou vazbu střechy a to je už celkem síla (prostě ten trám opravdu hodně nese). Takže jedině si říkám, že ten spoj musel vyjít (doufám) z dekwoodu ze statiky, ale taky je možný že to na CNC při programování posjali. Ten plát měl bejt určitě vzhuru nohama, prostě aby pravá vaznice jakoby ve spoji ležela na té levé. Jinak poloha toho spoje špatná uplně není, poněvadž co si pamatuju ve škole, tak tohle bude zhruba bod, kde přechazí zápornej moment u podpory do kladného v prostředku rozpětí nosníku a ty spoje kloubový se v této poloze dělají. Je to vidět třeba u mostu, že je betonovej sloup, kterej nese mostovku a v nějaké vzálenosti od mostovky je kloubové napojení další mostovky.
Pavle, mohu se zeptat jak jste krokve kotvili k železné vaznici ? Moc díky za odpověď. Karel
Do krokví jsou našroubovány úhelníky a ty jsou navařeny na vaznici
Hoši, vždyť jste vše dovezli předřezané a krovy zvedali jeřábem...Jsem vyučený tesař a dělám to 28 roků, takže o tom něco vím. Nejjednodušší střecha co může být. Sedlová a ani polovalba tam není.
Samozrejme, to su CNC vyrezané odstrihy sediel a spoje. Ale v tom predsa nie je problém. Zaplatili si za to, majú. Sami to isto nerobia
Very good system!
Dobrý den, chtěl bych se zeptat jakou délku mají přesahy střechy. Děkuji 😊 jinak super práce
Dobrý den, cca 45cm je přesah na štítových stěnách a přibližně 70cm přesahují obvod domu krokve prnt.sc/1WNGbTGpUPL2
Ahoj! Rád bych se zeptal na kotvení vaznic do roznášecích věnců na štítech a vnitřních nosných stěnách - kotvili jste je stejně jako pozednice závitovými tyčemi? Neměla by se tam nechat třeba nějaká větší vůle (pro závit. tyč například vyvrtat do vaznic o něco větší otvory než do pozednic a nedotahovat to úplně fest, případně ještě mezi vaznici a věnec dát nějakou podložku, aby se vaznice v případě potřeby mohla mírně posunout..)
Vím, že to budou jen milimetry, ale pokud by se pak vaznice např. vlhkem roztahovala, nemohla by příčné zdi při příliš těsném a pevném ukotvení "trhat"? Díky za odpověď a ať se daří 🙂
Ahoj Lukáši, pokud si postup správně pamatuji, tak vaznice do věnců na štítech kotveny nejsou. Vaznice jsou spojeny s krokvemi pomocí hřebíků (stejně jako krokve s pozednicemi) a v horní části každé kleštiny je pro vaznici výřez hluboký odhadem 3 až 5cm.
Zdravím Pavle, dotaz.... Proč na jedné straně jste dali traverzu a na protější straně je trám? Jaký to má důvod.? Díky za odpověď.
Zdravím Petře, je to takto v projektové dokumentaci. Strana s traverzami má větší rozpon nosných stěn a předpokládám, že statik spočítal nutnost traverzy.
Dobrý den, chci se zeptat jakou pilu byste použit na vyřiznuti sedla na osedlání krokve
Dobrý den, v tomto případě se nepoužívalo nic, protože krov byl předem opracován na CNC stroji. Nicméně když jsme si nechávali stavět krov z "neopracovaného" dřeva, všechna sedla vyřezávali tesaři motorovkou. Tuším, že používají značku Stihl. Ať se Vám daří! Pavel
9:25 asi foukal vítr nebo co :-)
trafis suk, nespravis nic
Dobrý den, jak se prosím kotví krokve k ocelové vaznici? Díky
Dobrý den, my jsme je kotvili přes úhelníky, které jsou k ocelové vaznici tuším navařeny.
😂
Fajná parta
Zdravím, mezi pozednice a beton vence se nedava nic ? hydroizolace treba ? nekde jsem to videl a tohle mě bude čekat, proto se ptám :) supr video
Ano dává se. Asfaltová lepenka např.
@@lukaspolacek7709 ja myslel ze tam ipa je no
Chci se zeptat když se staví dům kdy dostane číslo popisné
My jsme po dokončení stavby navštívili stavební úřad, abychom se domluvili jak postupovat. Po konzultaci se stavebním úřadem jsme na podatelně podali žádost o přidělení čísla popisného. K žádosti se připojuje Geometrický plán potvrzený katastrem nemovitostí a Prohlášení stavebníka o tom, že stavba byla provedena v souladu s jejím povolením.
pozeram nato video teraz, potom rozkliknem dek a smrek hranol bez upravy z 250kc je razom 460kc ...krasa - zvysok tam uz ani nemaju :D
ale inak sa mi to paci :D prdne sa hranol 10x10 cm a to cele na zavitovku ktora ma, cca 15 mm ? :D nevravim, zeby to bolo zle ale je to zaujimave
já jsem nějak nepochopil využití toho ocelového nosníku. Proč je využit zrovna tam kde je? Pochopil bych to na paralelním nosníku, kde je překlenutý větší prostor.
@Pavel Tesárek dík, už to vidim...
3:14 - Zlatan Ibrahimovič :)
Jak může "surové dřevo" poskodit nadkrokevni izolaci?
přece může od něj navlhnou :D
@@lukaspolacek7709 to by se nesmela dávat ani mezi krokve.
@ samozřejmě, byl to vtip :)
@@lukaspolacek7709 já vím, ale někdo jiný by ho nemusel pochopit. 😉
@Pavel Tesárek toho bych se nebál. V hřebeni plánovaný spoj zajisteny svornikem plus 2x klestina na sborníky. Uprostřed pritlučeno do vaznice, plus kleštiny na svorníky. Dole přitlučeno na pozednici. Z oprav střech vím, že tohle se nehne. Rozhodně KVH má výhodu, že projde sušičkou a vše živé nepřežije. Ale taky se dokáže hezky zkroutit. Nevím jaká nadkrokevni izolace tam má být, ale určitě bude navržena tak, aby vydržela.
Kolik u této pětihodinovky vychází 1 hodina práce při šesti tesařích, na jednoho ? Nebavím se o natírání, pouze sestavení 5 hod.
Tipuji, 5000Kč za hodinu?
Máme fakturu za celou střechu, neumím tedy odhadnout kolik z toho je pouze složení krovu
@@svepomoci Chtěl jsem tím říci, že tesaři dostanou z účtované ceny za práci pouze zlomek. Střechu mají postavenou za 5 hod. Co z toho mají, že jsou tak rychlí? Odpovím si sám...... Můžou za odměnu na další střechu 😉🙂 👏👍
@@kralas111 Podle mne to je jednoduché. 5 hodin = stejně celej den. Nic jinýho neuděláte. Tahle práce podle mne čistá ruka min. 3000 /den / osoba, takže to jest jen práce min. 18.000,-/den A když si vemu že tohle nejde dělat prostě v kuse den za dnem, tak bych počítal že jeden tesař bude chtít tak 5.000/den. Pak si v uvozovkách vydělá za 14 dní na 14ti denní rehabilitaci a to vlastně nepočítám, že v zimě se moc nemaká, že. Takže práce tam byla minimálně za 30.000,- dle mého soudu no a doprava, vercajk apod to si šefik nahodí alespoň 6000....jako je to hodně peněz, ale představte si, kdo někdy tohle dělal, fakt to není sranda. Je zajímavé, jak třeba krokev ještě člověk jako celkem ve dvou unese...ale stačí vaznice trošku větší průřez a najednou ejhle. No a hlavně...tělo se časem huntuje, takže tahle práce prostě něco stojí.
@@kralas111 Mě by spíše zajímala cena tesaře za opravu krovu co řeším :( To je ještě drbačka navíc, kteoru neche nikdo dělat, každej trám mít vícero v rukou, přeměřovat, apod...hlavně to není za den..
Hodinovkou se obvykle platí opravy ,výměny tady se jedná o cenu za 1 m3 krovu a je jedno zda to dělají 1 hodinu,nebo 5 hodin ,musej sebou mrskat aby si vydělali 😁😁
aká bola vzdialenosť medzi podperami tam kde sa vaznica nahradila oceľovou? nezdá sa to veľa možno stačilo nahradiť rezivo lepeným drevom
Vzdálenost je 6135mm V projektu bylo spočítáno a navrženo provedení s ocelovou vaznicí a proto jsme ji tam takto umístili.
Kde maji chlapi prilby?
Asi je zapomněnli doma.
Nejak mi tam chyba izolacia pod pomurnicami
Je to lego pro dospělí
Pavle myslím že kdyby chlapi použili konstrukční vruty z talířovou hlavou místo krováku( klas.hrebiku) taky by to ulehčilo montáž zvlášť pokud by bylo něco potřeba posunout,i kotvení pozednice by nebylo špatné zahloubit(zapustit,) ono když neseš krov a zakopneš o maticí není moc příjemné 😉vazbu z CNC opracování jsme prováděli v Německu a musím říct že to má co do sebe.
Ať se daří
Stando, dekujeme za komentar. Volbu pouziti spojivaciho materialu mechavam na realizacni firme :-)
@@svepomoci jj tomu věřím ale ono bouchat celý den palici taky není super,to si pak večer ani nevytř..něco😜⚒️🍻⚒️
@@stanislavdrdlicek8374 tesaři jsou zvyklí. A pokud spočítat cenový rozdíl mezi hrebikem a vrutem a vynásobíte počtem spojů, dojdete k vysledku, který určuje co je nejvýhodnější:)
@@stanislavdrdlicek8374 Koho, podlahu:-)
@ Ahoj Pepíku ale je nová doba stejně to pak ve finále platí investor nebo snad ne?a to se nebavím o kvalitě hřebíků 😭
Tak jako cpat chemickou kotvu pres dverona chytat vse na jednu matku na zavitovce ktera neni ani protiskluzova takhle to delaj profici jo? Tak to strechu svepomoci udelam kvalitneji a ve 3 lidech taky za den.... a to sedlovky jsou nejjednodusi strechy....
1
Nechci být hnidopich ale pár věcí mě nadzvedává.
Nechci být hnidopich, ale bezpečnost práce nula, nikdo nemá helmu nikdo není zabezpečnen proti pádu, krom Vás.
🤣🤣🤣
Jako 5h, to je neskutečný výkon. Hádal jsem tak 2 dny.
Krov byl předem opracován na CNC stroji, takže je to v uvozovkách skládačka. I přesto mám ze střechy velký respekt a sám se do ní nepouštím. Proto raději volím pro tuto etapu zkušenou partu střechařů.
Horší když si to tesaři dělaj na místě ! Tohle je rychlovka když to je připravený na cm
není to neskutečný výkon ale standart, když je sehraná parta a jeřáb 🙂
@@jiri91durec79tohle není na cm ale na mm
Souhlasím
Tak s jeřábem se to dělá lehce, ještě k tomu vyrezany z CNC. Ale v životě bych nechtěl žádný dřevo pohledovy. Radši dát do fasády. Zkrouti se to a barva se sloupe.
@DjSokYchannel víš co ti udělá UV záření, podívej se někdy na podbiti palubkami po 5 letech.
@DjSokYchannel natřeno osmem. Deset let a barva, kam nejvíce dopada UV, štít v prdeli. Jak říkám palubky jsou zlo, kroutí se časem a dělá neplechy a jednou za čas nejlépe obrousit a znovu natřít. Dnes bych to dal celé do fasády.
@@vilemprochazka9557 a pod fasádou sa nekruti? Nemôže to potom vypukat?
@@samuelkrempasky9790 když to uděláš správně, terče, latě atd. Tak nikdy žádný problém. Po čase začne leda fasáda prasat ve spojích, vlivem roztažnosti.
Jasně, dřevo pracuje, je to živý materiál, o který se musíte starat. Ale jak už tu párkrát zaznělo, když se to neodflákne, vydrží poměrně dlouho. Před nějakými 10 lety jsem tátovi pomáhal s palubkovými podhledy. Natírali jsme je 3 vrstvami bílé (už si nevzpomínám, co to přesně bylo). Ze strany ulice (jižní) na ně stále svítí slunce a kromě toho, že se tak nelesknou, jako když jsme je tam dali tam není žádné kroucení či loupání barvy. Uvídíme, jak dlouho tam ještě vydrží :-)
Za 5 hodin by jste měli stihnout 2 domy v takovém počtu lidi
🤣🤣🤣🤣🤣 Možná ve snu 🤣🤣