Дякую за любов до природи,працю,гарну українську мову,українці найкращі,дай Боже нам перемоги,зміцнення,об'єднання,дружелюбства,єдності,миру,процвітання🙏🙏🙏💛💙🇺🇦
У Вас багато дерев. Було б цікаво подивитися як з іншими. Не соромтеся якщо будуть повторення. Наприклад для мене (і таких багато) кожна гілка - це щось нове.
Дякую Чимало людей вміють працювати з садом. Але, мало людей, котрі мають хист викласти свої знання та вміння у такій чудовій і зрозумілій формі , як це робите Ви Іще раз - Дякую
Дякую... У відео все чітко, зрозуміло... Видно, що любите працювати у саду,а не , просто,для відео....Подобається Ваша позиція,дати шанс... Удачі Вам...
Флоріну намагаюсь робити більше переводи, ніж вкорочення. Дуже сильнорослий сорт, навіть під величезним врожаєм ліс пагонів кожного року... Дякую за гарну українську, земляче))
Дякую за гарне відео обрізки з детальним роз'ясненням)) моїм старшим вже третій рік від посадки... дев'ять з п'ятнадцяти яблуньок вже були з сигнальним урожаєм... Вже багато чому навчилася, але потрібно ще багато чого і вчитися і згадати...
Доброго дня, дякую: дуже вчасно! Скажіть, будь ласка, може ви стикалися: чи можливо і реально пересадити такого розміру й віку яблуньку Флоріну? Вже в цьому році було доволі багато яблучок. Чи задумка- не дієва? Яка ваша думка?
Доброго дня. Підтримаю попереднього дописувача. Можливо. Бачив, як саджали такі великі дерева. 1. Викопувати варто як можна ширше й глибше для збереження кореневої. 2. Багато води під неї при посадці й протягом першого року - поливати, щоб коріння розрослося. 3. Добре обрізати. Щоб коріння могло забезпечити поживними речовинами ту зелену масу, що зверху. 4. Можливо треба буде опору, бо вітер може прихилити й втратити вісь зі слабкою кореневою. 5. Дерево може рік-два набиратися сили й давати слабкі прирости, поки вкоріниться. 6. Врожаєм рік-два краще не нагружати/перешружати - обривати/обрізати, щоб пішли нормальні ростові процеси на новому місці.
Вам краще це зробити зараз... і обрізка має бути кардинальною, щоб було співвідношення крона/коріння... Хіба не краще було б купити новий саджанець?..
Очень хорошая лекция и полезна садоводству. На мой философский взгляд, такую обрезку, которую Вы описываете, буду делать на дачном участке. Мне следует воспользоваться Вашим советом на своей даче в своем саду. А какой Вы совет посоветуете мне, я проживаю в Черниговском регионе у нас очень холодно даже до -25 морозов такую сделать обрезку в феврале. Спасибо большое.
У мене яблуні дворічки чашою, по три гілки. Чи можна якось вигнати центральний провідник, можливо ціі три гілки зрізати на штамбі, чи їх всі три дуже вкоротити ?
Привіт, Полтавщино💙💛, величезне спасибі за Ваш досвід і знання. Часом Ваші руки і гілки на які Ви вказуєте не в кадрі, і не видно про які саме гілки мова. Якщо можно цей моменту скорегувати у майбутньому. Величезна дяка і уклін Вам до землі. Хай квітне наша земля!
Наскільки я вже знаю, то для стрункого веретена зовсім інша схема посадки... Це для тих садочків, які мають обмежений простір, а їх господар хоче мати більше різних сортів...
Ви обрізаєте пагін безпосередньо над перспективною брунькою. Деякі садівники практикують обрізання над третьою брунькою. Ідея такого обрізання полягає в наступному: оскільки будь-який пагін намагається рости максимально вертикально, то при безпосередньому обрізання перспективна брунька пустить вертикальний пагін. При обрізанні на третю бруньку перший пагін росте вертикально, другий - під певним кутом до вертикалі, а перспективний пагін має ще більший кут. Наступного сезону гілка обрізається над перспективним пагоном з достатнім кутом на горизонт. Якщо Ваша ласка, поділіться своїми міркуваннями з цього питання. Дякую.
Розумію. Слушне правило. Іноді воно використовується в мене автоматично, коли наступного року роблю переведення на пологі гілки, а "вищі" прибираю. Є сорти, наприклад Вільямс Прайд, які одразу з надрізу відкидають тупі кути в приростах. Тому з ними воно може діяти не так актуально, як передбачається самим правилом. Дякую Вам за розʼяснення! Попрацюю більш фокусно з цим правилом в подальшому.
Так, можна. Сильні морози більш важливіші для обрізчика) Теплолюбиві дерева типу персика можна обрізати на початку весни, коли вже морози пройдуть, щоб можна було зрізати те, що примерзло.
Коли я 5 років назад, садив сад (груші, яблуні), на підщепах ВА-29 і 54-118 десь гектар. Мені Якимович з Красного Кута порадив садити 5*4. І в мене були сумніви, чи не рідко. Тому й запитав. Я так же як і ти, в саду коли працюю, то відпочиваю. Дякую за відповідь. @@orchard_with_love
Здравствуйте, Скажите пожалуйста, такое количество веток первого яруса называется мутовкой или я ошибаюсь, .Мне прислали с питомника 3 х летку яблоню УЖАС центральный где то далеко сбоку , мутовка и еще торчит пенек 2-3 см .И как с ним поступить не знаю , обрезать все на обратный рост, так ствол от земли 40 см . И как поступить не знаю. Сегодня попала случайно на Ваш канал. Очень грамотные обьяснения , очень доходчиво, У нас на Украине Ваша подача материала лучшая. Может , как то , благодаря Вашим роликам , я как то решу проблему со своей однобокой яблоней- инвалидом. Я понимаю питомник ,я из Харькова, был в окупации и она пострадала, как то мне жалко ее ввбросить. Я подписалась. Везде стаалю Вам лайки. И еще , у Вас очень приятный голос, добрый, успокаивающий, мне как бальзам на душу. Вам удачи и здоровья!
Вітаю. Дякую за довіру) і побажання. По яблуні можете скинути мені фото - так буде зрозуміліше. Бо по опису важко дати рекомендації. мій тел 0982876700 - можна на будь-який мессенджер - вайбер, телеграм, вотсапп.
Большое спасибо Вам , что откликнулись. Сегодня уже ночь , а завтра я Вам скину фото . А Вы не хотите выставить номер Вашей банковской карточки, где благодарные подписчики могли бы Вам отослать денежку за консультации .Я буду одной из них. И еще , только сегодня я узнала о Вашем канале, посмотрела несколько роликов, узнала о Ваших помощниках Софийке и Назарчике а вот Ваше Имя и Отчество не знаю , как то не красиво все время на Вы , хотя , как Вам угодно. Большое Вам спасибо. Меня зовут Ира я врач из Харькова, живу в частном доме , а садом увлекаюсь давно . В моем саду растут две старенькие яблони, но самые любимые, Лимонное зимнее, Старкрымсон, Флорина и др.
@@ИринаШамраева-л5н клас) дякую Вам! Мене звати Дмитро) Ми жили в Харкові до 24.02.2022. Зараз наше житло без нас там. По картці - гарна ідея, дякую Вам! І буду Вам дуже вдячний, коли Ви можливі кошти за консультацію направите на допомогу військовим або медикам. Кому й куди - на Ваш розсуд.. буду вдячний Вам за це.
@@ИринаШамраева-л5н Цікаво як вирішили питання?.. При посадці любого саджанця його потрібно обрізати, щоб було співвідношення верх/низ - головне для саджанця в перший рік - це коріння... Коли саджанці погано ростуть - значить щось не те з кореневою... А обрізка на зворотній ріст - це дуже гарне рішення, навіть у випадку якщо саджанець вже вкорінився, але щось не ладиться з формуванням - тоді після обрізки він дуже швидко відновиться і можна буде формувати спочатку... І нічого, що 40см, на зворотній ріст обрізають навіть при наявності однієї бруньки - головне, щоб тільки вона була на привої... У мене так було з саджанцем шовковиці... вона відновилася майже з нуля...
@@lilijatichonjuk2846 Лиля спасибо , что принимаете участие в судьбе моего дерева, но я заболела , здорово простыла, как только станет лучше ,я все Вам расскажу о дереве и что мне посоветует Дмитрий. Еще раз спасибо , Вы очень отзывчивый человек .Здоровья Вам
Випадково побачив Ваше відео ,я в захваті .Ви справжній професіонал в Садівництві .Я посадив також молодий Сад ,але тільки починаю вчитися Садівництва так ,як досвіду ще не має то допускаю трішки помилок.
Дякую. По секаторам треба розуміти, які обʼєми буде різати. Якщо великі - має бути якісний професійний. Бо прості вмирають дуже швидко. Якщо кілька дерев - то можна простіший, середньої вартості. Дешеві не варто використовувати.
Дякую, мій улюблений контент, коли не можливо попасти в садок!😅 Є маленьке питання . Гілки другого порядку вишли трохи нижче за першого, це не критично, чи це помилка?
@@orchard_with_love мабуть я трохи не так висловилась , гілки другого ярусу , а не порядку. 🤓Вони нище вийшли чим гілки першого ярусу. Дякую за відповідь.
А це інша справа) Якщо основи (початки гілок біля центрального) другого ярусу нижче від закінчень першого ярусу - то ок Якщо закінчення другого ярусу нижче від закінчень першого ярусу - то не дуже ок. Я би перший ярус понижав обрізкою або плодами (щоб завʼязались на кінцівках і повідгинали вниз) Ще відстань між ярусами (між основами гілок біля центрального) краще щоб 40+ см Якщо менше - будуть боротися за простір/сонце
@@orchard_with_love дуже дякую за таку розгорнуту відповідь. 👍 Може відео не коректно передає результат , але я про Ваше деревце і то що Ви залишили другий ярус трохи нижче за перший , і тому все ж такі це не добре. 🧐
На середньорослій підщепі більше 4х ярусів - то загусто. Будуть затіняти. Щоб менше затіняли - має зберігатися пірамідальна форма при обрізці. Тоді у сонця є шанс потрапляти в середину крони
Добрий день. Маю 10 сот яблунь різних сортів на подвої 54 -118. Зі свого власного досвіду можу сказати , що боковим гілкам треба робити або невелику обрізку на плодоношення, або обрізку на 3 почки на відновлення гілки.Але нів'якому разі не робіть середню обрізку боковим гілочкам- бокова гілка викине знову бокову гілку,яка і плодові бруньки не викине і гілочка заміщення буде слаба. Так можна обрізати до безкінечності , плодів можна не дівждатись і до 5-6 року. Подивіться обрізку від Маценко, на мій погляд він обрізає дуже правильно.
Дякую за поради. В доповнення до сказаного варто ще додати, що різні сорти можуть закладати різні види плодових утворень, і від цього особливості обрізки можуть бути ще різні від того, що говорите.
В нас на дачах дуже багато безхозних полів і лісу Самосійного в тому числі Коли люди палили траву вигоряло все на світі і після зайці від нестачі корму згризали всі дерева Не було ради Від них молоді саджанці всі гинули обмотували рубероідом відра без дна хто чого тільки не робив і не обмотували Потім почали штрафувати за підпали Люди самі якось порозумнішали Трави тепер в шию І більше зайці дерев не чіпають і взагалі слідів на ділянках майже немає
Все тому, що флорина сильнорослий сорт, на весні коли йде рух соку по гілках виникне проблема, товста гілка яку ви перевели на слабку не зможе впихнути весь сік який вона споживає в слабку і в місті переводу почнуть рости жировики у вертикальному напрямку. Якщо цей процес ще не запустився то це справа часу. Флоріна наростить коріння і всеодно зробить свою справу. 11.00 ріжете дворічну деревину - не критично якщо на дереві не багато таких зрізів. 14.50 зріз- це критично для флоріни, тої гілки там взагалі не повинно було б бути, але вона є тому ріжте на 5 бруньок однорічну деревину, 12.33 знову перевод на слабку гілку це прівіт жировикам. Під впливом врожаю гілки у флоріни самі приймають більш горизонтальне положення.
Дякую Вам за корисні поради та гарно поданий матеріал.
Разом до перемоги.
Слава нашим захисникам України!!!
Дякую.
Слава Україні 🇺🇦
Навіщо таке високе дерево, гілка центральна якось надто висока, як кропити.. Дякую за таку ціну працю
@user-fx5oo3ck4o не високе)
Зараз воно десь 2,5 м. Буде рости ще 0,5-1 м. Середньоросла підщепа. Обробляти зручно.
Дякую за любов до природи,працю,гарну українську мову,українці найкращі,дай Боже нам перемоги,зміцнення,об'єднання,дружелюбства,єдності,миру,процвітання🙏🙏🙏💛💙🇺🇦
@user-tn5dq6vi6c дякую 🇺🇦
Дякую. Цікава інформація. Приємно чути гарну українську мову.
Будь-ласка)
Продовжуємо підтримувати україномовний, та ще дуже корисний та інформативний канал.
Слава нашим захисникам.
@@ІванТарасенко-з6й дякую Вам за це!
У Вас багато дерев. Було б цікаво подивитися як з іншими. Не соромтеся якщо будуть повторення. Наприклад для мене (і таких багато) кожна гілка - це щось нове.
@user-ms4fp9ri4i ок. Дякую. Буду висвітлювати по можливості
Щиро дякую за корисну інформацію! Розумно, практично, доступно. Дякую за співучу рідну українську мову! Миру, здоров'я, успіху!
Дякую 🙏
Дякую
Чимало людей вміють працювати з садом.
Але, мало людей, котрі мають хист викласти свої знання та вміння у такій чудовій і зрозумілій формі , як це робите Ви
Іще раз - Дякую
Дякую Вам!
Видео очень., очень хорошее. Так все чудесно рассказали , обяснили .Смотрела не отрываясь ,. Здорово Умница Лайк
Дякую)
Дякую.Приємно слухати і дивитися.
Дякую Вам!
Дякую❤ Звісно темний ліс, але дуже приємно вчитись. Тим паче, що пояснення дуже ясне
Дякую, що вчитеся 🙏
Слава Україні! В мене немає саду, але я дуже люблю спостерігати за роботою професіонала. Наглядно, цікаво, коротко. Дякую.
Дякую, що дивитесь і реагуєте 🙏
Дякую !Дуже цiкаво та корисно Буду робить у себе на дiлянцi за Вашим прикладом Робiть далi Вашi вiдео
Дякую Вам!
Дякую... У відео все чітко, зрозуміло... Видно, що любите працювати у саду,а не , просто,для відео....Подобається Ваша позиція,дати шанс... Удачі Вам...
Дякую 🙏
Дякую за класну наглядність .
Будь-ласка
Флоріну намагаюсь робити більше переводи, ніж вкорочення. Дуже сильнорослий сорт, навіть під величезним врожаєм ліс пагонів кожного року... Дякую за гарну українську, земляче))
Дякую!
Скористаюся вашим досвідом в майбутньому 🙏
Дякую, корисно, чудова українська
Дякую 🙏
Дякую за гарне відео обрізки з детальним роз'ясненням)) моїм старшим вже третій рік від посадки... дев'ять з п'ятнадцяти яблуньок вже були з сигнальним урожаєм... Вже багато чому навчилася, але потрібно ще багато чого і вчитися і згадати...
Дякую. Власний досвід - то кращий вчитель)
Який ви гарний! Приємно слухати!
Дякую ☺️
Дуже Вам дякую!
Все зрозуміло!
Чекаємо нових відео!
Дякую!
Дякую! Приємно чути розумну людину. Мені хоча 71, але є чому навчитмсь у Вас. З мене підписка і вподобайка. Здоров"я Вам і добра.
Дякую Вам! За довіру й побажання 🙏
Супер - відео, дуже дякую ❤ Детально, зрозуміло, висвітлені усі моменти, гарна зйомка і темп, приємний голос і прекрасна мова! Дякую за ваш досвід😊
Дякую Вам за такий аналіз і підтримку 🙏
Дякую за відео. Все дуже детально та зрозуміло.
Дякую вам 🙏
Дякую за чудову історію 😉 і подробиці 🏞️ радий знайомству ✍️
Дякую. Херсон.
Дякую Вам 🙏
Херсон 💪🇺🇦
Гарна обрізка, і все зрозуміло пояснили 😊
Дякую 🙏
Дякую за відео, в мене яблуні такого віку як у Вас, буду робить так само.
Дуже дякую! Ваша мова мед для вух🎉
Дякую!)
Дякую вам за відео. Дуже цікаво і пізнавально👍
🙏 дякую
Дякую! Дуже цікаво! Підписався на ваш канал. Маю власний сад, буду слідкувати за відео.Приємно чути українську, ще раз дякую!
Дякую Вам!
Чітка , зрозуміла, практична відео - роповідь.Здоров"я ,сили і Господньої ласки вам.😇
Дякую 🙏
Гарного вам врожаю 😉
Дякую!
👍дякую!
Дякую за гарне відео обрізки!
Хай приносить користь Вам!
Для мене дуже цікаво,я вчуся у Вас,дякую за відео !!!
Дякую 🙏
ДОБРОГО ДНЯ, ЩИРО ДЯКУЄМО .ВСЕ зрозуміло 😂
Дякую 🙏
Гарно !
Дякую 🙏
Велике дякую і за роз'яснення прекрасне і за чудову рідну мову
Дякую вам! 🙏
Краса!
Дякую!
Як завжди роз'яснення дуже толкове,дякую і успіхів.
Дякую Вам 🙏
Дякую за відео 👍
Дякую. Все чітко і зрозуміло. 👍і підписка
Дякую 🙏
Дякую !!!
Вподобайка
🙏
Доброго дня, дякую: дуже вчасно! Скажіть, будь ласка, може ви стикалися: чи можливо і реально пересадити такого розміру й віку яблуньку Флоріну? Вже в цьому році було доволі багато яблучок. Чи задумка- не дієва? Яка ваша думка?
Добрий день. Так можно пересадити. Але старайтеся щоб корні залишились😊і після пересадки добре обрізати деревце і полити
Доброго дня. Підтримаю попереднього дописувача.
Можливо. Бачив, як саджали такі великі дерева.
1. Викопувати варто як можна ширше й глибше для збереження кореневої.
2. Багато води під неї при посадці й протягом першого року - поливати, щоб коріння розрослося.
3. Добре обрізати. Щоб коріння могло забезпечити поживними речовинами ту зелену масу, що зверху.
4. Можливо треба буде опору, бо вітер може прихилити й втратити вісь зі слабкою кореневою.
5. Дерево може рік-два набиратися сили й давати слабкі прирости, поки вкоріниться.
6. Врожаєм рік-два краще не нагружати/перешружати - обривати/обрізати, щоб пішли нормальні ростові процеси на новому місці.
@@orchard_with_love дякую! Мабуть, спробую. Бо дуже сподобався смак яблучок. Варто ризикнути!
@@376svetka нехай все буде добре!
Вам краще це зробити зараз... і обрізка має бути кардинальною, щоб було співвідношення крона/коріння... Хіба не краще було б купити новий саджанець?..
Дякую за корисні поради українською мовою
Будь-ласка 🙏
Дякую. Цікаве відео та гарна якість. Підписався. Мені здається, що другий ярус занадто близько до першого 🤔
Дякую!
Так, трохи за близько може бути. Подивлюся як буде розвиватися далі. Певно буду "підіймати" на інші гілки вище
@@orchard_with_love Дякую. Буду слідкувати. 😁
Очень хорошая лекция и полезна садоводству. На мой философский взгляд, такую обрезку, которую Вы описываете, буду делать на дачном участке. Мне следует воспользоваться Вашим советом на своей даче в своем саду. А какой Вы совет посоветуете мне, я проживаю в Черниговском регионе у нас очень холодно даже до -25 морозов такую сделать обрезку в феврале. Спасибо большое.
Дякую. Обрізка має бути комфортною не лише дереву, а й обрізчику) тому її варто робити при температурі, щоб вам було зручно. Час до березня ще є.
Добрий день. Скажіть , будь ласка, чи можна обрізать крупні гілки різних плодових дерев в цей час, Київська область.
Так. З листопада по березень - найкращий час для дерев для цього.
У мене яблуні дворічки чашою, по три гілки. Чи можна якось вигнати центральний провідник, можливо ціі три гілки зрізати на штамбі, чи їх всі три дуже вкоротити ?
Ми ж уже ніби спілкувалися про це під іншим відео)
Якими секаторами користуєтесь.Потрібно для обрізки лохини.Кущів десь п'ять тисяч.
Bradas, Gardena
Подивіться ще японців
@orchard_with_love Маю Фелко 8,верано 71-826.Що можете сказати за Дніпро М,як запасний.
Привіт, Полтавщино💙💛, величезне спасибі за Ваш досвід і знання. Часом Ваші руки і гілки на які Ви вказуєте не в кадрі, і не видно про які саме гілки мова. Якщо можно цей моменту скорегувати у майбутньому. Величезна дяка і уклін Вам до землі. Хай квітне наша земля!
Дякую Вам 🙏
врахую це надалі!
Доброго дня. Чому розріджено-ярусна крона, а не струнке веретено?
Доброго дня.
На цій підщепі в наших грунтах показує як гарну продуктивність. Простір дозволяє також. Тому вибрав таку
Наскільки я вже знаю, то для стрункого веретена зовсім інша схема посадки... Це для тих садочків, які мають обмежений простір, а їх господар хоче мати більше різних сортів...
@@lilijatichonjuk2846 так і є
Дякую за чудову розповідь! А чому листя не скинула яблунька? Чим перекормили?
Нічим не кормив. Могли літні зелені операції вплинути
Професійна розповідь на прекрасній українській.
Дякую 🙏
Ви обрізаєте пагін безпосередньо над перспективною брунькою. Деякі садівники практикують обрізання над третьою брунькою. Ідея такого обрізання полягає в наступному: оскільки будь-який пагін намагається рости максимально вертикально, то при безпосередньому обрізання перспективна брунька пустить вертикальний пагін. При обрізанні на третю бруньку перший пагін росте вертикально, другий - під певним кутом до вертикалі, а перспективний пагін має ще більший кут. Наступного сезону гілка обрізається над перспективним пагоном з достатнім кутом на горизонт. Якщо Ваша ласка, поділіться своїми міркуваннями з цього питання. Дякую.
Розумію. Слушне правило. Іноді воно використовується в мене автоматично, коли наступного року роблю переведення на пологі гілки, а "вищі" прибираю.
Є сорти, наприклад Вільямс Прайд, які одразу з надрізу відкидають тупі кути в приростах. Тому з ними воно може діяти не так актуально, як передбачається самим правилом.
Дякую Вам за розʼяснення! Попрацюю більш фокусно з цим правилом в подальшому.
@@orchard_with_love Дякую.
Дякую за повчальне відео, але є запитання. Чи враховуєте ви правило третьої бруньки при вкороченні гілок?
Дякую Вам.
Гарне питання.
Не враховую. Вкорочую виходячи з особливостей сорту/підщепи й бачення, яке вкладаю в дерево.
Доброго дня. Хотів би вас запитати коли потрібно правильно обрізати дерева(яблуні, черешня, груші, сливи, персики, абрикоси? ) Дякую на перід.
Найкращий період для обрізки дерев з пізнього листопада по ранній березень.
В інші теж можна, але є особливості.
Чем красили? Уже лопается краска?
Садова фарба. Так, лопається. Не є ефективною
Тобто можна яблуні починати вже обрізати? Але в сильні морози обрізку проводити можливо чи ні? А які нюанси?
Так, можна.
Сильні морози більш важливіші для обрізчика)
Теплолюбиві дерева типу персика можна обрізати на початку весни, коли вже морози пройдуть, щоб можна було зрізати те, що примерзло.
Вік живи вік учись
Це так)
@@orchard_with_love👋
Доброго дня. В тебе сад без шпалери і капельки. Скажи будь ласка. Яка в тебе клітка посадки яблунь, на підщепі 54-118.
Так. 54-118 не потребує шпалери. Дав деревам, собі й діткам простір: більша частина 5*5, є ділянка 4*3м
Коли я 5 років назад, садив сад (груші, яблуні), на підщепах ВА-29 і 54-118 десь гектар. Мені Якимович з Красного Кута порадив садити 5*4. І в мене були сумніви, чи не рідко. Тому й запитав. Я так же як і ти, в саду коли працюю, то відпочиваю. Дякую за відповідь. @@orchard_with_love
@@ЮрийГайдук-х5ф Якимович дурного не порадить)
Яка відстань між ярусами гілок і скільки має бути гілок на одному ярусі?
На середньорослій підщепі відстань прагну закладати 40-50 см, щоб було більше сонця. Гілок 3-4 шт в ярусі. Більше - буде затісно.
@@orchard_with_love дякую)
Здравствуйте, Скажите пожалуйста, такое количество веток первого яруса называется мутовкой или я ошибаюсь, .Мне прислали с питомника 3 х летку яблоню УЖАС центральный где то далеко сбоку , мутовка и еще торчит пенек 2-3 см .И как с ним поступить не знаю , обрезать все на обратный рост, так ствол от земли 40 см . И как поступить не знаю. Сегодня попала случайно на Ваш канал. Очень грамотные обьяснения , очень доходчиво, У нас на Украине Ваша подача материала лучшая. Может , как то , благодаря Вашим роликам , я как то решу проблему со своей однобокой яблоней- инвалидом. Я понимаю питомник ,я из Харькова, был в окупации и она пострадала, как то мне жалко ее ввбросить. Я подписалась. Везде стаалю Вам лайки. И еще , у Вас очень приятный голос, добрый, успокаивающий, мне как бальзам на душу. Вам удачи и здоровья!
Вітаю. Дякую за довіру) і побажання.
По яблуні можете скинути мені фото - так буде зрозуміліше. Бо по опису важко дати рекомендації.
мій тел 0982876700 - можна на будь-який мессенджер - вайбер, телеграм, вотсапп.
Большое спасибо Вам , что откликнулись. Сегодня уже ночь , а завтра я Вам скину фото .
А Вы не хотите выставить номер Вашей банковской карточки, где благодарные подписчики могли бы Вам отослать денежку за консультации .Я буду одной из них. И еще , только сегодня я узнала о Вашем канале, посмотрела несколько роликов, узнала о Ваших помощниках Софийке и Назарчике а вот Ваше Имя и Отчество не знаю , как то не красиво все время на Вы , хотя , как Вам угодно. Большое Вам спасибо. Меня зовут Ира я врач из Харькова, живу в частном доме , а садом увлекаюсь давно . В моем саду растут две старенькие яблони, но самые любимые, Лимонное зимнее, Старкрымсон, Флорина и др.
@@ИринаШамраева-л5н клас) дякую Вам!
Мене звати Дмитро)
Ми жили в Харкові до 24.02.2022. Зараз наше житло без нас там.
По картці - гарна ідея, дякую Вам!
І буду Вам дуже вдячний, коли Ви можливі кошти за консультацію направите на допомогу військовим або медикам. Кому й куди - на Ваш розсуд.. буду вдячний Вам за це.
@@ИринаШамраева-л5н Цікаво як вирішили питання?.. При посадці любого саджанця його потрібно обрізати, щоб було співвідношення верх/низ - головне для саджанця в перший рік - це коріння... Коли саджанці погано ростуть - значить щось не те з кореневою... А обрізка на зворотній ріст - це дуже гарне рішення, навіть у випадку якщо саджанець вже вкорінився, але щось не ладиться з формуванням - тоді після обрізки він дуже швидко відновиться і можна буде формувати спочатку... І нічого, що 40см, на зворотній ріст обрізають навіть при наявності однієї бруньки - головне, щоб тільки вона була на привої... У мене так було з саджанцем шовковиці... вона відновилася майже з нуля...
@@lilijatichonjuk2846 Лиля спасибо , что принимаете участие в судьбе моего дерева, но я заболела , здорово простыла, как только станет лучше ,я все Вам расскажу о дереве и что мне посоветует Дмитрий. Еще раз спасибо , Вы очень отзывчивый человек .Здоровья Вам
Дякую за мову
Випадково побачив Ваше відео ,я в захваті .Ви справжній професіонал в Садівництві .Я посадив також молодий Сад ,але тільки починаю вчитися Садівництва так ,як досвіду ще не має то допускаю трішки помилок.
Дякую 🙏
Самостійно зроблена й виправлена помилка- то найкращий вчитель.
Відео цікаво дивитися, підкажіть ручний сектор ціна-гроші.
Дякую.
По секаторам треба розуміти, які обʼєми буде різати. Якщо великі - має бути якісний професійний. Бо прості вмирають дуже швидко.
Якщо кілька дерев - то можна простіший, середньої вартості.
Дешеві не варто використовувати.
Чем от зайцев защищаете?
Штукатурна сітка навколо стовбура.
@@orchard_with_love на видео не видно ситки
@user-tl4kh3nk2i 25та секунда - видно) вона просто біла, як сніг
Дякую, мій улюблений контент, коли не можливо попасти в садок!😅 Є маленьке питання . Гілки другого порядку вишли трохи нижче за першого, це не критично, чи це помилка?
Дякую 🙏
Уточніть будь-ласка, як це? - по гілкам. Одного ярусу? На одній гілці? В основі нижче? Чи на закінченнях? Що саме маєте на увазі?
@@orchard_with_love мабуть я трохи не так висловилась , гілки другого ярусу , а не порядку. 🤓Вони нище вийшли чим гілки першого ярусу. Дякую за відповідь.
А це інша справа)
Якщо основи (початки гілок біля центрального) другого ярусу нижче від закінчень першого ярусу - то ок
Якщо закінчення другого ярусу нижче від закінчень першого ярусу - то не дуже ок. Я би перший ярус понижав обрізкою або плодами (щоб завʼязались на кінцівках і повідгинали вниз)
Ще відстань між ярусами (між основами гілок біля центрального) краще щоб 40+ см
Якщо менше - будуть боротися за простір/сонце
@@orchard_with_love дуже дякую за таку розгорнуту відповідь. 👍
Може відео не коректно передає результат , але я про Ваше деревце і то що Ви залишили другий ярус трохи нижче за перший , і тому все ж такі це не добре. 🧐
А, це ще інша справа))
Там все ок. Відео не завжди коректно передає
Це осіньня чи весняна обрізка..?
Це листопад.
При минус можно обрезать дерева?
Так, звичайно.
Аби комфортно було обрізчику)
Дуже повчально.питання.коли вже буде наприклад пятий ярус,що робити з першим адже він буде затінений верхніми чотирма.?
На середньорослій підщепі більше 4х ярусів - то загусто. Будуть затіняти.
Щоб менше затіняли - має зберігатися пірамідальна форма при обрізці. Тоді у сонця є шанс потрапляти в середину крони
@orchard_with_love зрозуміло,удачі.
@Васин-т8к дякую
Захист від зайців, це звичайна металева сітка, навколо стовбура.
Може бути. Я використовую нейлонову, якою маляри укріпляють шпаклівку. Метал і дерево можуть ворогувати)
Кажуть що 54118 має особливість що з віком яблука стають меншими. ММ106 більше рекомендують.
Може бути. У кожної підщепи свої прихильники. Знаю й одних і других. Кожен має свої аргументи.
На розмір яблук впливає не лише підщепа)
Добрий день. Маю 10 сот яблунь різних сортів на подвої 54 -118. Зі свого власного досвіду можу сказати , що боковим гілкам треба робити або невелику обрізку на плодоношення, або обрізку на 3 почки на відновлення гілки.Але нів'якому разі не робіть середню обрізку боковим гілочкам- бокова гілка викине знову бокову гілку,яка і плодові бруньки не викине і гілочка заміщення буде слаба. Так можна обрізати до безкінечності , плодів можна не дівждатись і до 5-6 року. Подивіться обрізку від Маценко, на мій погляд він обрізає дуже правильно.
Дякую за поради. В доповнення до сказаного варто ще додати, що різні сорти можуть закладати різні види плодових утворень, і від цього особливості обрізки можуть бути ще різні від того, що говорите.
До Олександра Васильовича відношуся з великою повагою. Він мудрий спеціаліст.
А як ви оргаізовуєте полив своїм деревцятам?
@user-oz1jg9hl9q 1 річним в рік посадки - так. В ручному режимі.
Далі ні.
А капельний полив не пробували?
В нас на дачах дуже багато безхозних полів і лісу Самосійного в тому числі
Коли люди палили траву вигоряло все на світі і після зайці від нестачі корму згризали всі дерева
Не було ради Від них молоді саджанці всі гинули обмотували рубероідом відра без дна хто чого тільки не робив і не обмотували
Потім почали штрафувати за підпали Люди самі якось порозумнішали
Трави тепер в шию І більше зайці дерев не чіпають і взагалі слідів на ділянках майже немає
Флоріну не можна переводити на слабкі прирости, тільки приумові бідної землі.
О, цікаво. Чому?
Все тому, що флорина сильнорослий сорт, на весні коли йде рух соку по гілках виникне проблема, товста гілка яку ви перевели на слабку не зможе впихнути весь сік який вона споживає в слабку і в місті переводу почнуть рости жировики у вертикальному напрямку. Якщо цей процес ще не запустився то це справа часу. Флоріна наростить коріння і всеодно зробить свою справу. 11.00 ріжете дворічну деревину - не критично якщо на дереві не багато таких зрізів. 14.50 зріз- це критично для флоріни, тої гілки там взагалі не повинно було б бути, але вона є тому ріжте на 5 бруньок однорічну деревину, 12.33 знову перевод на слабку гілку це прівіт жировикам. Під впливом врожаю гілки у флоріни самі приймають більш горизонтальне положення.
Якщо б це була Пінова то це все правильно
@STOIGORR дякую за такий досконалий аналіз 🙏
Проблема з першим ярусом( дуже товсті скелетні гілки ) бере свій початок на першому році життя саджанця.
Це так. І це важливо.
++++++++++++++++++++++
Флоріна не пробачить таку обрізку. Накидає ВОВКІВ, а потім будете боротись з вовками. У вас вже є можливість подивитись на цьогорічний приріст.
Вітаю. Не маємо вовків цього року, яких так боїтеся) цього року дала вже трохи врожаю. І прирости в потрібних напрямках.