JÁTÉKSZABÁLY: EGY SZÉP ÚJ VILÁG

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 8 ноя 2024

Комментарии • 24

  • @senkifiasenki2765
    @senkifiasenki2765 4 года назад +1

    Zseniális mint mindig!! Ezer hála érte ;-)

  • @eszterbalogh2705
    @eszterbalogh2705 4 года назад

    Huuuu de vártam már😍😍😍
    Puszi érte😘😘

  • @Lyehepacirokoku
    @Lyehepacirokoku 4 года назад +2

    Remek a videó, mint mindig. Kicsit nekem az az érzésem, hogy ez a játék sok játék összegyúrása. A lapok építése (Augustus) A termelések (Villages of Valeria) a draft (sushi go, 7 csoda). Ki fogom próbálni, mert alapvetően tetszik a játék, de nekem látva a videót, a mechanikáknál, amiket használ már van a piacon rengeteg hasonló igen jó társas. Az árát kicsit sokallom, hiszen ez mégis csak egy kártyajáték.
    Ettől függetlenül kíváncsi lettem, próba cseresznye ;)

    • @d3meeples
      @d3meeples  4 года назад

      Igen, lejjebb válaszoltam is az egyik hozzászólásnál olyat, ami ide illik. Szabályok alapján valóban nem érezni, hogy miért is izgalmas a játékmenet, nekem is az első játék kellett ahhoz, hogy értsem. :)

  • @peter7126
    @peter7126 4 года назад +3

    Fűszerút-érzésem van, csak más köpenybe csomagolva. A témát abszolút nem hozza, szerintem másfél perc után teljesen absztrakt lesz.
    A játékmenet nem tűnik rossznak, és a rengeteg kártya miatt biztos, hogy sok a lehetőség. 🙂

    • @d3meeples
      @d3meeples  4 года назад

      Fűszerút? Öööö, mitől? :) Ne tévesszenek meg a színes kockák. :)
      A téma pont ugyanannyira erős, mint általában az ilyen játékokban. Nem hinném, hogy az ilyen típusú játékokkal bárki is az erős tematikusság miatt játszana. :)

    • @peter7126
      @peter7126 4 года назад +1

      A kártyákon lévő színes négyzetek, a színes kockák, az azokkal megszerezhető lapok miatt ez ugrott be elsőre.
      Nem bántom a játékot, főleg mert még nem próbáltam. Csak valahogy nagyon hirtelen, még a videót nézve is feltűnően hamar lett absztrakt hangulatom. Alapvetően az eurókat szeretem, ennél valahogy mégis ez az érzés kapott el. 🙂

  • @matema3381
    @matema3381 4 года назад +1

    Szupernek tűnik ez a játék! :)

  • @gergopalcso6309
    @gergopalcso6309 Год назад

    Sziasztok ! A birodalom kártyára tett nyersanyagot, ha a következő körben építenék épületet vele már nem helyezhetem át?

  • @janospapp4389
    @janospapp4389 3 года назад

    Hello. Tud valaki tippet adni, hogy keverhetném össze megfelelően ezt a lapmennyiséget? Sokszor 7 lap mind azonos típus, lehetettlen megépíteni belőlle bármit is. :( Köszi

    • @d3meeples
      @d3meeples  3 года назад

      Ne egy nagy paklit keverj, hanem több kicsit. Kezdd el szétosztani a kártyákat mondjuk 4-5 kupacba, aztán a kis paklikat keverd meg külön-külön, aztán keverj össze két kicsi kupacot, és csak a végén egyesítsd egy nagy pakliba a kupacokat, természetesen még olyankor is keverve rajta néhányat.

    • @janospapp4389
      @janospapp4389 3 года назад

      @@d3meeples köszi

    • @KonyaK95
      @KonyaK95 2 года назад

      Én nagy mennyiségű kártyát úgy szoktam keverni, hogy egymás után lepakolom őket 6-10 kupacba (kártya mennyiségtől függ), aztán a kupacokat egymásra helyezem.

  • @lementemelemer7210
    @lementemelemer7210 4 года назад +2

    Jó játék az Egy szép új világ, de a játék tényleg hajszálvékonyan hozza a témát, mint az ilyen darabok általában. A kártyákon lévő grafikák sok esetben ötletesek, de fantasztikusnak mégsem mondanám őket, jó minőségűek, nem anyagukban, hanem megtervezettségükben.
    A tábornok-befektető felosztás kicsit furcsa lett, de ma ez feltételezem egyfajta előírás.
    Még biztosan én is az elején járok, de úgy látom, hogy a szerencse szerepe még a draft mechanizmus mellett sem elhanyagolható, ugyanis vannak benne kulcsfontosságú lapok, amiket az adott körök termelési fázisa előtt érdemes megépíteni, ha az ember nem akar lemaradni a motorépítésben/termelési lánc építésében. Jó játéknak tartom, de kiemelkedő dolgot nem látok benne.

    • @d3meeples
      @d3meeples  4 года назад +3

      Hát az, hogy mi kiemelkedő, és mi nem, elég szubjektív. Az, hogy "jó játék", bőven elegendő sok esetben, sőt, a mai dömpingben már önmagában kiemelkedő teljesítmény ez. :P
      Számomra kellemes meglepetés volt, mert a szabályok alapján nem számítottam ilyen jó játékélményre. De már az első játék felénél éreztem az "aha" élményt, hogy igen, már értem, miért is jó, miért is érdekes. Sok apró finomság van benne, amitől azért abszolút nem tucatkategória. A kártyajátékok esetében mindig megy a vita, hogy mekkora a szerencse szerepe, a draft persze módosít ezen, de ez nem egy nyílt információs stratégiai játék, aki ilyenre vágyik, az ne ezt keresse. :) A kulcsfontosságú lapokkal kapcsolatban annyi csak a megjegyzésem, hogy nem mindenkinek ugyanazok a lapok fontosak, más hasznossággal bírnak a játékosok számára a lapok, így természetesen figyelni kell egymást, és az alapján meghozni a döntéseket. Szóval ilyen nincs, hogy mindenkinek ugyanaz a lap kell, és aki azt megszerzi, behozhatatlan előnybe kerül. :)
      A tematikussághoz meg annyi, hogy én nehezen tudom elképzelni, hogy bárki is az erős téma miatt játszik az ehhez hasonló játékokkal. Én pl. még az illusztrációkat sem nézegetem játék közben, és a kártyák nevét sem olvasom el, mert leköt a mechanika, a döntési helyzetek abszolút magával ragadnak, nincs közben hiányérzetem. :)

    • @lementemelemer7210
      @lementemelemer7210 4 года назад

      Persze, egyetértek. Ezért írtam, hogy szerintem még viszonylag az elején járhatok én is, az eddigi tapasztalatom alapján van nagy szükség az első kör termelési fázisa előtt az újrahasznosító üzemre, a második előtt/közben pedig az atomerőműre, vagy az óriás gátra, hiszen ezek szinte minden más termelő lap megépítéséhez fundamentumok. A lapok számból következően sem lehet mindenkinek ugyanaz, ez egyértelmű. A szerencse szerepe nem drasztikus, lévén, hogy nem egy hosszú és komoly stratégiai játékról van szó, néha zavaró lehet, de ez benne van. Mint írtam, egy jó játéknak tartom, ami egy szubjektív állítás, hiszen az én véleményem. A tematika kérdése a grafika tükrében nem számonkérés volt, inkább csak megállapítás.

  • @lackfikun
    @lackfikun 3 года назад

    Egy személyes játékban mik9r 2 dobok el majd 5 huzok. A 2 ért megkapom a nyersanyagot dobás miatt? És utána mikor 5 ből 4 et dobok el azért megkapom a nyersanyagor? Érdekes de igy hamar lenulázom a kezemben lévő lapokat.

    • @d3meeples
      @d3meeples  3 года назад +1

      Nem, egyikért sem jár nyersanyag. 2 kártyát azért dobsz el, hogy még 5-öt láss, és abból egyet válassz. Azzal az eggyel azt kezdesz, amit akarsz, megépítheted, újrahasznosíthatod, de a simán eldobott kártyákért semmit sem kapsz. Ez a lehetőség arra jó, ha valamire nagyon szükség van, akkor nagyobb eséllyel jutsz hozzá.

  • @gaborkiss3654
    @gaborkiss3654 4 года назад +1

    Mennyire passziánsz a játék? Ahogy érzem, közel semmilyen interakció nincs a játékosok között.

    • @d3meeples
      @d3meeples  4 года назад

      Ha egyedül játszol, akkor teljesen az. :) Ha többen, akkor nem az, már ha jól akarsz teljesíteni a többiekhez képest. :) Persze kérdés, hogy mit nevezünk interakciónak. Közvetlen belenyúlás a másik játékába nincs, a tervezés szintjén a draftolásnál kell figyelembe venni a kártyaválasztást.

    • @Lyehepacirokoku
      @Lyehepacirokoku 4 года назад

      Szerintem a draftolás elég nagy interakció, hiszen kiveszed előle a számára jó lapot :) Milyen interakcióra gondoltál?

    • @gaborkiss3654
      @gaborkiss3654 4 года назад

      @@d3meeples Köszi a választ, erre gondoltam.

    • @gaborkiss3654
      @gaborkiss3654 4 года назад

      @@Lyehepacirokoku A draft alapesetben számomra annyira nem nagy interakció - csak egy mechanika, de nem interakció. Az interakció számomra az, amikor képes vagyok manipulálni a másik játékát. A 7 Csoda is passziánsz extrával: draft megvan, építesz amit akarsz, majd a végén balra-jobbra megnézed a fegyverkezést és ennyi. Ezért kérdeztem az OPra, mint játékosra, hogy mit mondd, de nem az én játékom lesz ez, bebizonyosodott. :)

    • @Lyehepacirokoku
      @Lyehepacirokoku 4 года назад

      @@gaborkiss3654 Neked inkább a területfoglalós játékokat javasolnám, ahol nagy az interakció A keresztapa vagy Blood rage, Mezo, Pax pamir, Felkelő nap, Small world. Ezekben a játékokban lényegesen nagyobb az interakció ;)