Tibor elemez - 003 - Páncélok fejlődése - második rész
HTML-код
- Опубликовано: 8 фев 2025
- Ebben a részben bemegyünk az acélfejlesztésbe, áttekintjük USA, Anglia, Németország és Japán iparát és megismerkedünk az első generációs acélokkal, kezdve a biliacéltól a cementált Krupp acélig
A részleteket külön-külön tudtam, hallottam, de így egyben még soha. Érdekes, és tetszett nagyon.
Az előző végén anyagtechnikailag lehet igaz hogy hajó és tank hasonló, de a lőszerek is jelzik a hajók mérhetően erősebb páncélozását nagyobb belső terét. Nincs üres lőszer ahol a plazmásodó réz üt át, és meg sem próbáltak hash azaz feltapadó és a lemez belselyét leválasztó tölteteket, csak a "hagyományos" robbanó, és páncéltörő lőszerek vannak hajón, igen a páncéltöröben is van valamennyi robbanó töltet. A kis űrméretű páncéltörő lőszer meg a lényegesen nagyobb belső térben lényegesen kisebb eséllyel talál el valamit, egy ujnyi juk meg nem gond azt hamar betömik.
Jó videó, érthető oktatás, köszönöm! És akkor megint jön egy korszakváltás az elektromágneses gyorsítófegyverek képében. Amiknek 2 elképesztő tulajdonságuk van. Olyan sebességgel lőnek ki lövedékeket, hogy ahhoz képest egy csúcssebességgel haladó vadászrepülő is álló célpontnak tekinthető, másrészt minden páncélt elavulttá tesznek. Kíváncsi vagyok, hogy erre mi lesz a "pajzs" oldal válasza, esetleg nem szilárd anyagból lévő "páncélokat" fejlesztenek ki, hanem erőtereket? Illetve megint megéri majd csatahajókat gyártani?
Érdeķes felvetés... Szerintem a lövedék lövi ki a lövedéket a termodinamikailag egyszerűbb megoldás + plusz kikerülnek az emberek a harckocsiból. Pont, mint az Omega Babylon című számában.
Az ukrán hadszíntér a folyamatot erőteljesen gyorsitja
@@tiborkemeny8644 Igen ez egyszerűbbnek tűnik, no meg, egyelőre ez megvalósítható. Az erőtereknél, nem a szokásos, mondjuk "Star Trek" félékre gondoltam, de még régebben olvastam egy érdekes eszmefuttatást ezzel kapcsolatban. Két mágneses teret kell létrehoznia védendő objektum körül. Az első egy bizonyos polaritású töltést ad át a céltárgynak, a második meg ellentétes töltésű, így taszítja azt. No persze ez még valószínűleg annyira Sci-fi, hogy jó pár Nobel-díjba fog kerülni kifejleszteni. :) Érdekes, hogy említed ezt az ember nélküli harckocsit. Szintén jó pár éve láttam, egy ....hát... nevezhetjük nyugodtan harci robotnak is páncélos prototípusát. Lehetett távirányítani is, mint egy drónt, de tudott önállóan is cselekedni. Pl. hónapokra el tudott rejtőzni ha szükséges és passzív érzékelőkkel figyelni a környezetét. Ha meg valaki vagy valami megközelítette, akkor aktivizálta magát és ... Hát igen, ha nem voltak elég színesek az ember rémálmai... :(
Ha nem rakom el a zoknit, az nálunk alapban 700°C....
Nálam a párok tűnnek el mindig. Szerintem ez ilyen női összeesküvés... :)
Ez a páncélok fejlődése sorozat nem kispálya.