пам'ятаю старе відео, ще з Юрою Сидоряком про чищення та обслуговування ножів, дуже класне було, відкрило мені очі на те що ножі треба чистити) в цій Гострій Каші наче нічого нового, цікаво було про мастила, але залип від початку і до кінця. якісь маленькі нюанси, наглядні приклади, було дуже цікава, дякую!
Щодо складання гвинтиків з ножів в кришечку від Балістола, можу порадити під кришку підкладати потужний магніт, щоб коли ви випадково перекинули на столі ту кришку і ваші гвинти не розлетілися як русня після попадання 120 мм снарядом
дуже і дуже корисне відео, я як дитина ще 80-их завжди люблю всі свої цяцьки розбирати і збирати (ножі не виключення) - переважно користувався змащуючими гігроскопічними речовинами на хлопський розум, зараз додали в мою мозаїку ще парочку інгрідієнтів=)
Дуже чекав на цей випуск. Ніби й нічого прям нового не почув, але все одно було дужо приємно почути підтвердження що я все роблю так як треба) Єдине якої інформації хотілося б почути більше - так це про інструмент. Можливо я якийсь невезучий, але ніяк не можу знайти якийсь дійсно живучий набір торексів, хоч біти, хоч Т-образки. Реально задовбався вгадувати. Звичайно починав з дешевих, але купуючи вже щось більше-менш дороге, стикаєшся з тим що воно все одно не тієї якості якої бажаєш. Логіка підказує що мабуть існує щось неймовірно дороге та живуче, але знов таки не маю бажання грати в лотерею коли цінник "конь". Можливо є якийсь перевірений бренд що виробляє спец-тулзи? Той самий бьокер що у вас у відео коштує до 50 баксів, він дійсно того вартий?
Якщо знайдете, то Bondhus(Gorilla Grip) або Wiha. Boker свої викрутки комплектує якраз битами Wiha. З приводу 50 баксів за викрутку - вона якісна, зручна з надійними битами, але не технологічна. Ніяких реверсних трещоток і вбудованих ліхтарів, як на банальному Stenley тут немає. Консерватори)
Ха! а було б потужно, якби якийсь ніж після розпаковки з "Першого Враження" одразу потрапив на Пеньок Ганьби !!! 😉😄😆 Дякую за випуск та корисну цікаву інформацію.
Дякую за цікавий випуск! Щодо прибирання корозії, ще непагано працює паста Flitz. Виручала декілька разів. Чекаю на гостру кашу з оглядом колекцій гладачів (міг би навіть запрпонувати свою колекцію на огляд). Цікавих ідей для смачних каш!
Я довго шукав ідеальну універсальну оливу, для ножів, що була безпечна для людини при потраплянні на шкіру, в травну систему через харчі, захищала від корозії вуглецеві сталі, була мастилом для складаних ножів, нейтральним для пластику, була засобом для обробки шкіряних піхов... І знайшов, це вазелінове масло (має декілька інших назв в різних галузях, медичне, біле) що продаеться в будь якій аптеці. Вазелінове масло це нафтопродукт,100 % синтетика, що не полімеризується з часом, не висиха, його не їдять мікроорганізми, воно є антисептиком, є основою для медичних та косметичних засобів типу мазей лубрикантів, є мастилом для механізмів на харчовому виробництві, та медичних, хірургічних інструментів. Я думаю питань по змащуванню сталей та осьових питань не виникне, стосовно обробки цим маслом шкіряних виробів, можу сказати що ця олива міняє колір та консистенцію шкіри, вона стає по відчуттям товщую та пружнішою, колір темнішає.
Та ще й на порядок дешевша за балістол)) Декілька разів зустрічав інфо, що рицинова олія теж гарна і безпечна для обслуговування ножів, але не перевіряв.
За ріцинову олію підтвержую. Сам користуюсь, але вона більше підходить для ,,консервування" вуглецевих сталей, ніж для змащування підшипників. Бо вона добре натягує бруд, та потім погано змивається!!!😉
@@sashasasha1305 кристалізація, це утворення кристалічної решітки... З маслами при звичайних (навіть промислових) умовах цього не станеться. Органічні олії до яких відноситься рецинова, можуть полімеризуватися, але з мінеральними такого ніколи не станеться. Вам доведеться просто повірити чи з'ясувати це самотужки, заглибившись у вивчення фізики та хімії.
Корисний випуск, дякую. 440C від Бокер+ у мене їржавіла тільки так у вело рюкзаці, коли ти влітку весь день пітнієш у дорозі. Зараз у мене AR-RPM9 їздить, то поки що нормально, слідів корозії не бачу. Тож 440C, мабуть, не така вже й захищена.
Велике вітання Лілії Анатоліївній, Таші та Сергієві Находкіну! Не знав що ти слідкуєш за Гострою кашею. Дуже приємно чути твоє ім'я в улюбленій передачі
З досвіду - Т6 біти - розхідник, їх бажано мати з запасом, бо залежно від твердості воно може і гвинтом скрутитися, і просто зламатися. А виробники часто люблять фіксатор на Т6 (SOG передаю щирі побажання, щоб у них всі гвинти в житті були на Т6 з їх фіксатором)
На мою думку краще придбати один раз якісні біти і цього вистачить. До того ж є такі моменти по типу розміру викрутки, чим вона більша, тим більший момент сили і тим якісніше ти можеш прижатись до гвинтика. + якщо фіксатор, можна трішки нагріти цей гвинт запальничкою, або якщо там навколо g10, то прикласти паяльник, щоб нагріти гвинт.
@@bogdan2699 З одного боку так... з іншого - до першого разу коли така якісна бита злиже шліц гвинта з дюймовою різбою, який у нас фіг дістанеш на ножі за 200+... а на биті так - ні подряпини. Нагрів не завжди допомагає теж. Ті ж Т6 на осьовому SOGа вдалося розкрутити тільки після радіального пропилу - навіть після нагріву.
Завжди капаю трохи балістолу на кульку детенту в своїх ножах з linear, frame локами. Без цього часто в ножах з коробки відчувається підвищене тертя через детент
Дякую за цікаве відео 👍 Але щодо підшипників... Розумію, зо до китайців не найкраще ставлення))) Проте в тих китайських бюджетних ножах (Kizer, Civivi, Petrified Fish, Y-Start, CJRB), що потрапляли мені до рук, були керамічні підшипники. А в Fox Core i SOG Terminus XR - сталеві. На SOG бонусом ще йшла пластилінова фурнітура зі злим білим фіксатором)
Для обробки задубілої шкіри одним з накращих засобів є звичайнісінька рицинова олія. Можна в суміші з глицерином. Дешево та ефективно. Якщо треба терміново обробити, підійде навіть крем для рук вашої дівчини чи дружини. перевірено особисто)).
Для сухого змащення підшипника можна використовувати графіт, в техніці таке часто використовується в місцях де не має бути ніякого рідкого або консистентного мастила (варіатори скутерів наприклад)
Люблю "гостру кашу" часто її дивлюсь. Але дуже чомусь сьогодні різало слух - "хазяйство" це в штанях у чоловіка 😊 а застосування в "побуті" чи "господарстві"
@@petrokyryliuk7199 тлумачення слова "чесність" ви можете знайти в Google Проте, в моєму коментарі було автовиправлення "часто дивлюсь" не варто розмахувати своїм "хазяйством" у мене в коментарі. Краще вчить мову. Вона має значення.
В ночі на риболовлі подивився вас , а вранці порізав спартаном помидорку і не протер як слід і вечором користувався вашими порадами прибирав сліди корозії , начебто вийшло
Щоб ніж швидше висох після промивки, я використовую компресор. Думаю, що для такого використання підійдуть і балончики зі стисненим повітрям з магазину.
Стосовно мокрих піхов, варто скористатись якимось захистом, щоб не отримати в результаті піттінг чи якусь іншу корозію, для цього чудово підійде харчова плівка.
Навряд чи))) бо ентомологія цього слова з двог ніж та манія, тобто одержимість. Ножеман - це та людина яка не може визначитися який ніж сьогодні обрати тому бере два складі на кишеню та мультитул і фікс в рюкзак чи сумку)))
Посудимийка- це топ для інструменту. Я мультитули кидаю разом з посудом. Звісно, що потім гарно сушу, а після обільно обробляю балістолом чи ВДшкою. Залишки стираю через декілька годин.
памятаю ще кілька років тому була серія відео про обслуговування ножів. можливо на якомусь з іншиш каналів ібісу, але точно памятаю що там було розбито по різних типах замків і дуже детально навіть була описана послідовність розборки ножа і точки змащування) імя ведучого не памятаю, але памятаю що в футболці тор штейнер)))
Вітаю! для обробки шкіри, як один з варіантів, раджу вазелінове масло. Воно мінеральне і з часом не полімерізується. Тобто не змінює своєї структури та властивостей. В наявності майже у всіх аптеках. А якщо додати до нього олеїнової кислоти- ось тобі і рідина для змащування та чищення точильних масляних каменів . З повагою. Олександр.
Єдиний ніж на асисті, я собі дозволив тільки Crkt Ritual, тому що я його ніколи не збираюсь використовувати 😅. Для робочого ножіка асист або автомат це не потрібно.
Класний набір біт без 7го торкса вийде, добре хоч на широкі насадки які використовуються на тій віхі яка була фоном к відео їх можна знайти, а от вузький 7й торкс ще трохи дефіцит
Питання частково по темі, а саме чистка клинка ножа. Чим краще всього прибирати залишки клею від скотчу, який залишається на ножі після відкривання посилок?
До wd40 - там взагалі на банці позначки хімічної небезпеки. Якщо так трапилось, що вже обробили ніж wd40, уникайте потрапляння всередину, в тому числі, після контакту обробленого ножа з продуктами харчування.
WD-40 добре відмивається звичайною теплою водою з милом. Використовую WD-шку для відчищення швейцарців від бруду, потім водою з милом мию від вдшки, потім змащую мастилом для швейних машин, нарікань немає
Ножі є ще кухонні, і до них купують не дешеві дошки. Тож, якщо ви так як і я, власник хорошого японського ножа з умовно нержавіючої чи вуглецевої сталі, з дерев'янною ручкою, та ще і маєте гарну дошку... То беріть ось цю японську олію, чи аналоги що призначені для обробки поверхонь що контактують з їжею (не Даніш Оіл, краще оливкова чи вазелінова олія). Я використовую Volod`s oil, напевне наступного разу візьму цю японську. Миємо дошку та ніж, дуже добре просушуємо, і ганчіркою змащуємо в декілька шарів. Треба дати просохнути кожному шару відповідно до інструкції (я умовно пів дня сушу, тобто зранку шар, увечері шар і так 2 дні). І так раз на пів року для дерева, і раз на пару тижнів - місяць просто змазати все тонким шаром олії після просушки від вологи і витерти насухо. Так дорогий сантоку та дошка зроблена з душею будуть служити роками і не боятися миючих засобів та іншого, зберігаючи свій оригінальний вигляд та шарм. Якщо вуглецева, то після використання миємо, витераємо насухо, і ганчіркою що завжди трошки в цій олії змащуємо залишаючи ніж майже сухим але з тонесенькою плівкою олії. Так він ніколи не поіржавіє.
Дякую, нарешті на вихідних каші наварили,та ше й з балістолівським маслом😂А тепер таке питання-а де придбати токси,підшипники,шайби?от ти дістаєш ножа,а там,зараза,одного торкса немає....шо дєлать,шеф?
Шикарний випуск! Хлопці ви як завжди молодці! Дякую вам за вашу роботу! p.s. прохання до Андрія, друже, будь ласка, благаю ну не кажи "вушні палички" (як на русн@вих каналах) вони ватні і мають безліч методів використання, а не тільки для вух...
Балістол - це олива. Олива це не харчова рідина призначена для змащування (наприклад олива для двигунів автомобіля). Мастило це згущена олива до консистенції крему (наприклад мастило Літол24, Солідол). Олія це харчова рідина (соняшникова оліяОлейна, Чумак). Масло це згущений жирний харчова продукт (напикла вершкове масло). В кацапському язику нема стільки варіантів. У них олія, олива і масло перекладається як масло. А консистентне мастило як смазка.
Дякую за відео, дуже багато нового дізнався.. А чим погане дзеркальна поверхня на ножі? Ви деякі терміни взагалі такі використовуюте, що я особисто не розумію. Наприклад, "сатин" - це про що? Я не є ножеманом, почав цікавитись ножами і їх доглядом і вирішив подивитись пару ваших відео. Цікаво, корисно, але окремі слова не розумію.
Думаю, у сучасному світі ти одним ножем не обійдешся. У мене так..... Один на сумці подовше, один на шортах легенький це вже два. Ще один у машині фікс, щоб не жалко. Це вже три. І це я вважаю нормально.
А біта torx 12 взагалі існує? Можливо, ви мали на увазі 15? Я купу часу шукав по інтернет-магазинам розмір 12 біти torx, але ні в інтернет-магазинах, ні в списку розмірів у вікіпедії таких немає.
привіт, запитаю ще тут, може хтось щось порадить: взяв boker plus kwaiken air, дуже сподобався, але дуже туго відкривається, розібрав змастив, лезо ходить дуже добре, а от відкриття важке, я так зрозумів, що фіксуюча кулька погано виходить. В інтернетах знаходив варіанти з зазубринами, сміттям і відгинанням лайнера, останнє трохи спробував, але не дуже допомогло. Ще є ідея трохи напилком попрацювати, але може є щось не таке радикальне?
Бажано дивитись на щось густе від консерваційного типу HTA, ХАДО, DAY Patron до вазелінів типу Ballistol чи інших виробників. Можна графітовою в аерозолі, вона непогано тримається, але без фанатизму, бо буде витікати зі щилин, бруднити руки і кишеню і вас бісити) Можна Літол, але мікроскопічним шаром! Можна і рідкими оливами, але тоді діагностику треба проводити частіше
пам'ятаю старе відео, ще з Юрою Сидоряком про чищення та обслуговування ножів, дуже класне було, відкрило мені очі на те що ножі треба чистити) в цій Гострій Каші наче нічого нового, цікаво було про мастила, але залип від початку і до кінця. якісь маленькі нюанси, наглядні приклади, було дуже цікава, дякую!
Особливо ті ножі, що мають закриту конструкцію, типу " бек- лок"та " тріад - лок".
Там після декількох місяців користування - жесть в середині.
В декількох минулих випусках писав комент з проханням зробити самий такий випуск!
Дякую, кращі))
Щодо складання гвинтиків з ножів в кришечку від Балістола, можу порадити під кришку підкладати потужний магніт, щоб коли ви випадково перекинули на столі ту кришку і ваші гвинти не розлетілися як русня після попадання 120 мм снарядом
дуже і дуже корисне відео, я як дитина ще 80-их завжди люблю всі свої цяцьки розбирати і збирати (ножі не виключення) - переважно користувався змащуючими гігроскопічними речовинами на хлопський розум, зараз додали в мою мозаїку ще парочку інгрідієнтів=)
Дуже чекав на цей випуск. Ніби й нічого прям нового не почув, але все одно було дужо приємно почути підтвердження що я все роблю так як треба)
Єдине якої інформації хотілося б почути більше - так це про інструмент. Можливо я якийсь невезучий, але ніяк не можу знайти якийсь дійсно живучий набір торексів, хоч біти, хоч Т-образки. Реально задовбався вгадувати. Звичайно починав з дешевих, але купуючи вже щось більше-менш дороге, стикаєшся з тим що воно все одно не тієї якості якої бажаєш. Логіка підказує що мабуть існує щось неймовірно дороге та живуче, але знов таки не маю бажання грати в лотерею коли цінник "конь". Можливо є якийсь перевірений бренд що виробляє спец-тулзи? Той самий бьокер що у вас у відео коштує до 50 баксів, він дійсно того вартий?
Якщо знайдете, то Bondhus(Gorilla Grip) або Wiha. Boker свої викрутки комплектує якраз битами Wiha. З приводу 50 баксів за викрутку - вона якісна, зручна з надійними битами, але не технологічна. Ніяких реверсних трещоток і вбудованих ліхтарів, як на банальному Stenley тут немає. Консерватори)
Круто! Аж захотілося побігти перекручувати всі ножі! :)
О. Сергій находкін. Клієнт моєї тату студії. Приємно було побачити. Великий привіт❤
Ха! а було б потужно, якби якийсь ніж після розпаковки з "Першого Враження" одразу потрапив на Пеньок Ганьби !!! 😉😄😆
Дякую за випуск та корисну цікаву інформацію.
Дякую за цікавий випуск! Щодо прибирання корозії, ще непагано працює паста Flitz. Виручала декілька разів. Чекаю на гостру кашу з оглядом колекцій гладачів (міг би навіть запрпонувати свою колекцію на огляд). Цікавих ідей для смачних каш!
Вітаю! Гарні поради стануть в пригоді всім ножеманам!!! І Пашу Лясоцького згадали з його ОПІНЕЛЯМИ і великими СЧУКАМИ!!!
Дякую хлопці за підтримку, та бритвене загострення ножів)
Стараємось)
Дуже хороший випуск!
Багато чого знав, але багато чого і дізнався!
Дякую!
Вітаю , дякую за новий випуск Гостра каша .
Дякую за корисне відео , вподобайка
Я довго шукав ідеальну універсальну оливу, для ножів, що була безпечна для людини при потраплянні на шкіру, в травну систему через харчі, захищала від корозії вуглецеві сталі, була мастилом для складаних ножів, нейтральним для пластику, була засобом для обробки шкіряних піхов...
І знайшов, це вазелінове масло (має декілька інших назв в різних галузях, медичне, біле) що продаеться в будь якій аптеці.
Вазелінове масло це нафтопродукт,100 % синтетика, що не полімеризується з часом, не висиха, його не їдять мікроорганізми, воно є антисептиком, є основою для медичних та косметичних засобів типу мазей лубрикантів, є мастилом для механізмів на харчовому виробництві, та медичних, хірургічних інструментів. Я думаю питань по змащуванню сталей та осьових питань не виникне, стосовно обробки цим маслом шкіряних виробів, можу сказати що ця олива міняє колір та консистенцію шкіри, вона стає по відчуттям товщую та пружнішою, колір темнішає.
Та ще й на порядок дешевша за балістол)) Декілька разів зустрічав інфо, що рицинова олія теж гарна і безпечна для обслуговування ножів, але не перевіряв.
За ріцинову олію підтвержую. Сам користуюсь, але вона більше підходить для ,,консервування" вуглецевих сталей, ніж для змащування підшипників. Бо вона добре натягує бруд, та потім погано змивається!!!😉
Для швидкої просушки ножа після промивки, добре підходить фен для волосся ( але звісно, щоб це не бачила дружина )!!!😉
І вазелінове масло, і рицинова олія КРИСТАЛІЗУЮТЬСЯ. З часом, правда, але таке є.
@@sashasasha1305 кристалізація, це утворення кристалічної решітки... З маслами при звичайних (навіть промислових) умовах цього не станеться. Органічні олії до яких відноситься рецинова, можуть полімеризуватися, але з мінеральними такого ніколи не станеться. Вам доведеться просто повірити чи з'ясувати це самотужки, заглибившись у вивчення фізики та хімії.
Дякую Вам, хороший та якісний формат.
Дякую за випуск та гарні поради!
Дякую за відео
Корисний випуск, дякую.
440C від Бокер+ у мене їржавіла тільки так у вело рюкзаці, коли ти влітку весь день пітнієш у дорозі. Зараз у мене AR-RPM9 їздить, то поки що нормально, слідів корозії не бачу. Тож 440C, мабуть, не така вже й захищена.
14:19 масло, олива)
тим часом по центру екрана слово "мастило"🤣
16:08 Григорій таки звернув увагу😉
В українців: масло, мастило, олія, олива - все різні речі. У кцпів: масло - пхйу, всє адноітоже)
Гриша я зрозумів чому ти такий кльовий. Це все від вживання балістолу
Його в дитинствi макнули в казан з балiстолом, як Обелiкса))
Дякую за випуск
Дерев'яні руків'я обробляю карнаубським воском, на мій смак, оптимально.
На 32:53 мене аж передьорнуло від страху за пальці)) Відео як завжди корисне і цікаве.
Привіт хлопці! Вже не вперше бачу у Гріші синю мілю другої генерації, чекаю огляд будь ласка!
Класне відео.🙂🇺🇦👍
Велике вітання Лілії Анатоліївній, Таші та Сергієві Находкіну!
Не знав що ти слідкуєш за Гострою кашею. Дуже приємно чути твоє ім'я в улюбленій передачі
Отакої)) Вітання з сонячного Івано-Франківська)
З досвіду - Т6 біти - розхідник, їх бажано мати з запасом, бо залежно від твердості воно може і гвинтом скрутитися, і просто зламатися.
А виробники часто люблять фіксатор на Т6 (SOG передаю щирі побажання, щоб у них всі гвинти в житті були на Т6 з їх фіксатором)
На мою думку краще придбати один раз якісні біти і цього вистачить. До того ж є такі моменти по типу розміру викрутки, чим вона більша, тим більший момент сили і тим якісніше ти можеш прижатись до гвинтика. + якщо фіксатор, можна трішки нагріти цей гвинт запальничкою, або якщо там навколо g10, то прикласти паяльник, щоб нагріти гвинт.
@@bogdan2699 З одного боку так... з іншого - до першого разу коли така якісна бита злиже шліц гвинта з дюймовою різбою, який у нас фіг дістанеш на ножі за 200+... а на биті так - ні подряпини.
Нагрів не завжди допомагає теж.
Ті ж Т6 на осьовому SOGа вдалося розкрутити тільки після радіального пропилу - навіть після нагріву.
@@bogdan2699 Якісні біти не панацея, їх теж з часом зализує.
Завжди капаю трохи балістолу на кульку детенту в своїх ножах з linear, frame локами. Без цього часто в ножах з коробки відчувається підвищене тертя через детент
Дякую за цікаве відео 👍
Але щодо підшипників...
Розумію, зо до китайців не найкраще ставлення)))
Проте в тих китайських бюджетних ножах (Kizer, Civivi, Petrified Fish, Y-Start, CJRB), що потрапляли мені до рук, були керамічні підшипники.
А в Fox Core i SOG Terminus XR - сталеві. На SOG бонусом ще йшла пластилінова фурнітура зі злим білим фіксатором)
Для обробки задубілої шкіри одним з накращих засобів є звичайнісінька рицинова олія. Можна в суміші з глицерином. Дешево та ефективно. Якщо треба терміново обробити, підійде навіть крем для рук вашої дівчини чи дружини. перевірено особисто)).
Безкольоровий крем-віск для взуття, теж чудово підходть!😉
Для сухого змащення підшипника можна використовувати графіт, в техніці таке часто використовується в місцях де не має бути ніякого рідкого або консистентного мастила (варіатори скутерів наприклад)
Найкращі!)
- досвідчені піхви
- з пробігом
заставили меня умереть🤣
Зайшов подивитися поради щодо догляду за ножами а тут два молодих чоловіка смакують балістол)))
Ну, за таку фундаментальну протекцію продукту треба було відповісти)..
Дуже якісна, гарна та потрібна інфо. А чому жодного слова про БлюЛюб?
Знаємо, виглядає переконливо в чужому поюзі, але самі не використовуємо, тому так...
Григорiй вже кiлька разiв помiчений з аж 110v-military 2. Мабуть спободалося, бо воно мабуть найдорожче з базових моделей.
Скоро буде відповідь на каналі)
Люблю "гостру кашу" часто її дивлюсь. Але дуже чомусь сьогодні різало слух - "хазяйство" це в штанях у чоловіка 😊 а застосування в "побуті" чи "господарстві"
Добре що "честно" не ріже😊
@@petrokyryliuk7199 тлумачення слова "чесність" ви можете знайти в Google
Проте, в моєму коментарі було автовиправлення "часто дивлюсь" не варто розмахувати своїм "хазяйством" у мене в коментарі. Краще вчить мову. Вона має значення.
В ночі на риболовлі подивився вас , а вранці порізав спартаном помидорку і не протер як слід і вечором користувався вашими порадами прибирав сліди корозії , начебто вийшло
О, дуже дякую!
Щоб ніж швидше висох після промивки, я використовую компресор. Думаю, що для такого використання підійдуть і балончики зі стисненим повітрям з магазину.
Стосовно мокрих піхов, варто скористатись якимось захистом, щоб не отримати в результаті піттінг чи якусь іншу корозію, для цього чудово підійде харчова плівка.
Чи можливо бути ножеманом, маючи лише один ніж, але дуже його любити? :)
Або мультітул?
Думаю, якщо ми дивимось 49 Гостру Кашу, це вже щось)
Навряд чи))) бо ентомологія цього слова з двог ніж та манія, тобто одержимість. Ножеман - це та людина яка не може визначитися який ніж сьогодні обрати тому бере два складі на кишеню та мультитул і фікс в рюкзак чи сумку)))
Тут напевно ножелюб а не ножеман
Головне його не обдрочкать😂
Можна і без ножів ножеманом бути
Посудимийка- це топ для інструменту.
Я мультитули кидаю разом з посудом. Звісно, що потім гарно сушу, а після обільно обробляю балістолом чи ВДшкою. Залишки стираю через декілька годин.
Десь читав що ножі там тупляться.
Головне вікторінокс так не мити, на моєму плашки з червоних перетворилися на сірі
Я по Leatherman. Там пластику нема, тож на славу тримаються в мийці.
@@stylipelkyне розумію від чого.
Але запевняю, що плоскогубці і кусачки не пошкодились.
Загалом, зробіть собі подарунок. Чистий інструмент- то круто.
памятаю ще кілька років тому була серія відео про обслуговування ножів. можливо на якомусь з іншиш каналів ібісу, але точно памятаю що там було розбито по різних типах замків і дуже детально навіть була описана послідовність розборки ножа і точки змащування) імя ведучого не памятаю, але памятаю що в футболці тор штейнер)))
Це знімали Юрія Сидоряка
Для зовнішнього захисту шкіряних виробів і піхов використовую прозорий крем kiwi з бджолиним воском і карнаубським воском.
Норм порада, доречі! Дякую!
Стiльки разiв сказали "щiлина", що це схоже на рекламу Телебачення Торонто))
Не розкрита тема wd40. Wd - не мастило, якщо використовувати, то тільки для видалення прикипілого бруду.
Для швидкої просушки ножа після промивки, добре підходить фен для волосся ( але звісно, щоб це не бачила дружина )!!!😉
.. і для нанесення кондиціонера для металу на вісьовий)
Будьте обережні хлопці, ви зайшли на територію Руслана Скімена 😅
Хай відпочиває, він за мир у всьому світі.
Нам своєї території вдосталь)
34:26 - думаю всі про це подумали.😅
Ви вже перейшли з вимови "масло" на "олива". Чекаємо перехід з "подшипники" на "вальниці"
Вітаю!
для обробки шкіри, як один з варіантів, раджу вазелінове масло. Воно мінеральне і з часом не полімерізується. Тобто не змінює своєї структури та властивостей. В наявності майже у всіх аптеках. А якщо додати до нього олеїнової кислоти- ось тобі і рідина для змащування та чищення точильних масляних каменів . З повагою. Олександр.
Дякуємо за пораду!
Спасибо за видео. Пошел заказывать Баллистол
Побільше, побільше...
Єдиний ніж на асисті, я собі дозволив тільки Crkt Ritual, тому що я його ніколи не збираюсь використовувати 😅. Для робочого ножіка асист або автомат це не потрібно.
Рітуал - страшний і елегантний одночасно)
Класний набір біт без 7го торкса вийде, добре хоч на широкі насадки які використовуються на тій віхі яка була фоном к відео їх можна знайти, а от вузький 7й торкс ще трохи дефіцит
Питання частково по темі, а саме чистка клинка ножа. Чим краще всього прибирати залишки клею від скотчу, який залишається на ножі після відкривання посилок?
Ацетоном
Ююю- ху!!! Лайк з першої хвилини)
До wd40 - там взагалі на банці позначки хімічної небезпеки. Якщо так трапилось, що вже обробили ніж wd40, уникайте потрапляння всередину, в тому числі, після контакту обробленого ножа з продуктами харчування.
WD-40 добре відмивається звичайною теплою водою з милом. Використовую WD-шку для відчищення швейцарців від бруду, потім водою з милом мию від вдшки, потім змащую мастилом для швейних машин, нарікань немає
@@snowhusk а я після WDшки просто продуваю силiконовим спреєм, залишки обтираю паперовою серветкою і все!😉
@@soll9207 будь ласка, почитайте застереження на банці wd. Якщо вам ок з ними, користуйтесь на власний розсуд.
Ножі є ще кухонні, і до них купують не дешеві дошки. Тож, якщо ви так як і я, власник хорошого японського ножа з умовно нержавіючої чи вуглецевої сталі, з дерев'янною ручкою, та ще і маєте гарну дошку... То беріть ось цю японську олію, чи аналоги що призначені для обробки поверхонь що контактують з їжею (не Даніш Оіл, краще оливкова чи вазелінова олія). Я використовую Volod`s oil, напевне наступного разу візьму цю японську. Миємо дошку та ніж, дуже добре просушуємо, і ганчіркою змащуємо в декілька шарів. Треба дати просохнути кожному шару відповідно до інструкції (я умовно пів дня сушу, тобто зранку шар, увечері шар і так 2 дні). І так раз на пів року для дерева, і раз на пару тижнів - місяць просто змазати все тонким шаром олії після просушки від вологи і витерти насухо. Так дорогий сантоку та дошка зроблена з душею будуть служити роками і не боятися миючих засобів та іншого, зберігаючи свій оригінальний вигляд та шарм. Якщо вуглецева, то після використання миємо, витераємо насухо, і ганчіркою що завжди трошки в цій олії змащуємо залишаючи ніж майже сухим але з тонесенькою плівкою олії. Так він ніколи не поіржавіє.
Як там справи з компактними сіті фіксами, ті що BPS мають робити. Є якусь новини по термінах?
Мʼяч на їх боці
Ще зовсім трошки залишилось) скоро будуть
Дякую, нарешті на вихідних каші наварили,та ше й з балістолівським маслом😂А тепер таке питання-а де придбати токси,підшипники,шайби?от ти дістаєш ножа,а там,зараза,одного торкса немає....шо дєлать,шеф?
З дрібними торксами у нас проблема на ринку. Тим паче з якісними. Треба шерстити нет щільно...
@@Andrii_Sharp тезко і так завжди.комплектуючі мали б бути в наявності,але...доводиться ліпити горбатого
лайкос на старті, подивимось шо принесли качкодзьоб та мурахоїд
за пелтонен прям додатковий лайкосік
@@AndriiGumennyi Пелтонен це маст хев)
@@Andrii_Sharp я ще завдяки вам зацінив boker bronco нещодавно, теж крута штука
@@AndriiGumennyi Взагалі улюблений фікс в плані роботоздатності/геометрії
качкодзьоб та мурахоїд - браво
Тоді , останнє питання: Складень на шайбах, чи можна змащувати шайби балістолом? (Ендура4)
Чому ні?
Привіт всім, друзяки поділіться як доглядаєте за Victorynox Alox?
Шкіряні ремінці на годинник можна так само обробляти як піхви?
Чому ні? Але враховуйте що колір шкіри може змінитися...
Шикарний випуск! Хлопці ви як завжди молодці! Дякую вам за вашу роботу!
p.s. прохання до Андрія, друже, будь ласка, благаю ну не кажи "вушні палички" (як на русн@вих каналах) вони ватні і мають безліч методів використання, а не тільки для вух...
Не впевнений. що це виключно кцпська назва, але з вашим варіантом згоден)
Вітання!🖐
Ух ти, це що, для мене?
Тут мав бути русофобський коментар для підтримки відео.
Балістол це мастило (прогуглив , думав що олія😅)
Балістол - це олива. Олива це не харчова рідина призначена для змащування (наприклад олива для двигунів автомобіля). Мастило це згущена олива до консистенції крему (наприклад мастило Літол24, Солідол). Олія це харчова рідина (соняшникова оліяОлейна, Чумак). Масло це згущений жирний харчова продукт (напикла вершкове масло). В кацапському язику нема стільки варіантів. У них олія, олива і масло перекладається як масло. А консистентне мастило як смазка.
Так, мастило і олія, це різні речі!😉
@@soll9207 Масло , мастило , олива , олія. Боже яка ж велика українська мова
@@iogan3204 так значення різні. Олія - масло. Оливи - масла у множині. Мастило - смазка!😉
@@soll9207 Олива це нафтопродукти 😳(гуглив , там наголос інший )
На заставці ніби місячний лицар і бог ночі Хонсу )
Ахах, не тривіальне порівняння
Дякую за відео, дуже багато нового дізнався.. А чим погане дзеркальна поверхня на ножі? Ви деякі терміни взагалі такі використовуюте, що я особисто не розумію. Наприклад, "сатин" - це про що? Я не є ножеманом, почав цікавитись ножами і їх доглядом і вирішив подивитись пару ваших відео. Цікаво, корисно, але окремі слова не розумію.
Підскажить будласка мастило для косервації не за всі гроши миру😊
Можна взяти у жінки на кухні ,,Олейну"!😉 А якщо ножі будуть зберігатись у вологому середовищі, тоді рицинову олію.
@@soll9207 дякую
Підкажіть що за магазин мав Григорій на увазі, коли говорили про репліки (це той що не можна називати вголос).
Писати теж не можна
форестхоум
@@_arizona. ахахахха
❤❤❤
Ви забули про синій фіксатор різьби
Я би ще додав нормальний набір викруток. А не з аліексс. Тому що більше проблем створюють ніж допомагають.
Сто пудів
А чи не простіше вуглецеву сталь просто протравити?
Я це зробив з Морою, ноу проблем.
Я також. В Колі.
@@___.STALKER.___ я в лимонній кислоті
Дуже важлива тема, дякую.
Думаю, у сучасному світі ти одним ножем не обійдешся.
У мене так.....
Один на сумці подовше, один на шортах легенький це вже два.
Ще один у машині фікс, щоб не жалко. Це вже три.
І це я вважаю нормально.
Живу в гуртожитку, можна обробляти соняшниковою олією?
В мене і n690 іржавіє… )
А що за ніж?
@@Andrii_Sharp два ножі від Blade Brothers
Чи можливо якось «заворонити» ніж з Х12МФ
Бо на Балістолівській воронілці пише що не працює зі сталями де більше 3% хрому
Поясніть як можна робити випуск про обслуговування ножів і жодного разу не згадати Benchmade Blue Lube?
Це вам до Скімена панове))
@@Umbrella_232 до чого тут скімен? Це дійсно гарне мастило
Знаємо. BBL має відносно широку фан-базу і, мабуть, не безпідставно. Але ми ним не користуємось, тому і не згадали...
@@Andrii_Sharp дякую за відповідь)
Вітаю, можливо питання не за адресою, але що робити якщо все ж пружина асисту зламалась, де шукати нову? Ніж Kershaw 2061, дякую 🤗
ibis.net.ua/servisnyy-centr-ibis/
зверніться в наш сервісний центр.
А біта torx 12 взагалі існує? Можливо, ви мали на увазі 15? Я купу часу шукав по інтернет-магазинам розмір 12 біти torx, але ні в інтернет-магазинах, ні в списку розмірів у вікіпедії таких немає.
Я чув що керамічні підшипники не потрібно змащувати. Це що, правда?
Що не ясно в терміні? сталь (пластилін) 3 = сталь 3 → пластилін (кутник, кругляк, квадратна труба з металобази і ніяк не дотягує навіть до арматури)
Ваш ребус нас ще більше заплутав
Стільки стресу від Ендури з К-390, мабуть за такі гроші не EDC історія
Які такі гроші? Це бюджетний ніж.
Та там виключно про шикарний різ. На такий то геометрії...
@@Umbrella_232 Середній сегмент, ее перегинайте)
Хлопці, а на якому етапі зараз ваша ідея виготовити серію своїх фіксів, прототипи яких ви виготовили самі?
на фінішному, скоро будуть)
Тобто балістол для вороніння, нанесений на ніж, наприклад, bps Григорія з продуктами потім працює нормально?
Для продуктів у нього окремий ніж з нержавійки.
@@ibisknives а загалом можна їх воронілку використовувати на ножі для продуктів, чи не бажано?
І до речі посилання на ібіс тепер чомусь не працює,та й сайт робить не дуже добре
Що саме не працює?
@@ibisknives на сайт по посиланню з ютуба просто не грузиться,з браузера тільки стартова сторінка ібіса завантажується,меню висне
Перевірив - все працює. ibis.net.ua/post/gostra-kasha-49/?RUclips&IBIS_REVIEW&
привіт, запитаю ще тут, може хтось щось порадить: взяв boker plus kwaiken air, дуже сподобався, але дуже туго відкривається, розібрав змастив, лезо ходить дуже добре, а от відкриття важке, я так зрозумів, що фіксуюча кулька погано виходить. В інтернетах знаходив варіанти з зазубринами, сміттям і відгинанням лайнера, останнє трохи спробував, але не дуже допомогло. Ще є ідея трохи напилком попрацювати, але може є щось не таке радикальне?
А шо там Елмакс?
Яке мастило можете порадити для асисту
Що саме підібрати?
Купи в АТБ або іншому магазі силіконовий спрей та й не заморочуйся! Тільки пшикай потроху!😉
Бажано дивитись на щось густе від консерваційного типу HTA, ХАДО, DAY Patron до вазелінів типу Ballistol чи інших виробників. Можна графітовою в аерозолі, вона непогано тримається, але без фанатизму, бо буде витікати зі щилин, бруднити руки і кишеню і вас бісити) Можна Літол, але мікроскопічним шаром! Можна і рідкими оливами, але тоді діагностику треба проводити частіше
не тактікамп ви мали на увазі?
Я теж про нього одразу подумав.😅
А що робити коли стерся шарик детенда? Можна замінити, де шукати?
Впресовану кульку детенту замінити вкрай тяжко, треба звертатись в профільну майстерню.
ibis.net.ua/servisnyy-centr-ibis/
Забули попередити народ, щоб ні в якому разі для змащення механізму ножів не використовувати рослинні олії чи касторку, тому що вони кристалізуються.
Першопроходець на недоторканому полі коментів!
01:09:30 - не видно текст, перезайлийте відео