Tanulás határok nélkül | Zeitler Ádám | TEDxYouth@Budapest

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 19 окт 2024

Комментарии • 16

  • @Katanalma
    @Katanalma 9 лет назад +25

    Szerintem abszolút jó megközelítés, hogy ne kelljen 17 évesen 0 élettapasztalattal, és rálátással eldönteni, hogy életünk végéig mivel akarunk foglalkozni, mert rengeteg pályaelhagyó/saját pályáján szenvedő, önmagát a világban nem találó ember van. Hiányzik a megfelelő tájékoztatás a középiskolákból, és kéne egy két év valóban amikor az ember csak elhelyezi magát a világban, kitalálja mivel akar foglalkozni, megismerkedik sok emberrel, és egy kis élettapasztalatot szerez azzal hogy kirepül otthonról, összeköltözik ismeretlenekkel egy közösségbe él és tanul másokkal.

    • @Containership18
      @Containership18 8 лет назад +1

      +Katanalma
      Aki nem tudja mit akar 17 évesen az 27 évesen sem fogja tudni.

    • @vargatamas1988
      @vargatamas1988 7 лет назад +1

      Attól még lehet boldog,kiegyensúlyozott ember.Mindenkit gödörbe hajítanak előbb-utóbb ne felejtse el senki.Jó embernek kell lenni,ez a fontos.Nincs idő bagatel dolgokon pörögni.A legtöbb ember egyébként is társadalmi elvárások miatt érzi magát kutyául ami amatőr hiba.

    • @MaxCohagen
      @MaxCohagen 7 лет назад +12

      "Aki nem tudja mit akar 17 évesen az 27 évesen sem fogja tudni."
      ekkora ostobaságot...jeeez :D aki 17-éves nem rendelkezik egy 70 éves bölcs tapasztalataival, az annyit is ér ! (nyilván 17 év alatt, már a világból minden kis rezzenést, minden apró dolgot, minden rejtett elhallgatott dolgot felfedez a tini, szóval tudnia kell mit akar....főleg a hulladék általános oktatási rendszerünkkel és a rengeteg média csúsztatásával...hát igy van)

    • @emericuspapp6659
      @emericuspapp6659 7 лет назад

      Akkor egyszerűbb, ha 70 évesen kezdi az életet.

  • @belanebene7308
    @belanebene7308 8 лет назад +3

    Sok jó gondolat! Köszönöm!

  • @emericuspapp6659
    @emericuspapp6659 7 лет назад +2

    Zeiter Ádám!
    Szerinted mennyi év alatt kell elvégezni az egyetemet, közben mennyi pályamódosítás az elfogadható?

  • @ki-van-ott3958
    @ki-van-ott3958 5 лет назад

    Szóval MEGTANUL tanulni! (ez nem is kérdés, az előadó szerint is!!!) 17éves kora körül, s "kontinentális oktató rendszer"... ezt gyakorlatilag életünk végéig lehet használni mondjuk "fixed mindset", meg kéne tartani. Mit NEM SAJÁTÍTUNK EL????? = CSOPORTMUNKA, méghozzá dinamikusan! (jellemzőn yenki életszemlélet pl.
    csapatsportjaik... a szabály-rendszereikkel, a kosárlabda... jó példa - Jordan bemegy 3 percre, lever mindenkit, sz..ja a 3 pontosokat, s lemegy, mert 3' 01"-ig ő az ász, s megy helyére a világ akkori pillanatban és ott legmegfelelőbb kosarasa.... a hoki is ilyenképp.... , na ez hiányzik teljesen nálunk. Ezért érthetőbb már az üzleti életük, iparuk, pénzügyi rendszerük egy ilyen megközelítéssel!!
    USA így már nem véletlen űrtechnikájuk, robotikájuk, s persze ilyetén erőforrásaik dinamikusan folyamatos átcsoportosításával az eredményeik.
    (nem beszélek nagyságáról, mennyiségről, mert ez kicsiben is működő, itthon is lehetne.... l.: "c-vitamin esete" megfelelő ember, megfelelő erőforrás, megfelelő kultuszminiszter, ...)
    A környezet az éppen rendelkezésre állókkal, s a megfelelőkkel "mindset", és a szemlélet:
    "Fake it until you make it", s használjátok ki mindig a meglátott lehetőséget, s ne légy statikus!
    (szerintem)

  • @bearteddy8411
    @bearteddy8411 7 лет назад

  •  9 лет назад

    Miért a vezetők a fontosak???
    Kicsit zavar, hogy mindíg a vezetők az etalon...?? itthon velük van a gond..;)

    • @myx0myc0t4
      @myx0myc0t4 5 лет назад +4

      Talan azert mert a rossz rendszer nevelte ki oket. Most mar nemi tapasztalattal (kulfoldi es belfoldi is), azt latom hogy az otthoni vezetok azok akiket ugy hivnak hogy "boss", akik tudjak hogy fent vannak, es attol a perctol hogy fel kerultek, lenezik azokat akik alajuk dolgoznak, mert "csak" es "ez jar", tobb es melyebb indok nincs mogotte. Akiket "leader"-nek nevezunk, azokra van szukseg. Akik ertekelik es megbecsulik a sajat csapatukat, mert meguk is benne voltak, akik huzzak a csapatot nem pedig eloskodnek rajta, akiknek magas az erzelmi intelligenciaja, es a kommunikativ keszsegei. Mikor egy politikus, vezerigazgato, stb, elmondja egy nyilvanos tajekoztaton, meetingen stb hogy most megszoritasok jonnek, nincs jutalek stb, mikozben latjuk hogy milyen nyaralasokra es ingatlanokra kolt, persze hogy nem megy a szeker. Szethulljk a csapat mert hirtelen pesz egy "mi" es az "ő". De abban a pillanatban hogy egy vezeto tudja hogyan motivalja a csapatat, hogyan jutalmazza es ereztesse veluk az ertekuket, tortenik a csoda, van haladas es eredmenyek.
      Az egyik angliai munkahelyemen volt egy magyar fonokom, akinek az volt a mottoja, a vesszoparipaja hogy "senkj sem helyettesithetetlen". Szerinte az a jo, ha megfelemlited a beosztottat, hogy barmelyik percben kirughatod, es egy pillanat alatt talalsz a helyere valamilyen szerencsetlent, akar berangatsz egy majmot az utcarol, azt is ugyanolyan konnyu betanitanj mint teged. Szerinted motivalt? Szerinted eredmenyes voltam es novekedtem a csapataban? Erdekelte hogy tobbet tudok, tobb kvalitasom van amit kiaknazva mindketten nyerhetunk? Nem erdekelte. Az erdekelte hogy a ceges versenyfutasban meghirdetett versenyben korbaccsal usson mig megnyertem, hogy aztan o zsebelje be a jutalmat belole, mig nekem egy penny sem jutott. Nem tartott sokaig mig atcuccoltam a konkurens ceghez, ahol a fonok velunk egyutt tolta az uzletet, ott volt, segitett minket minden nap minden orajaban, jobb napok utan vendegei voltunk egy italra, a ceg pedig szarnyalt, a csapatszellem remek volt, a hangulat vidam, motivalt, torekvo es izgalmas.
      Ez utobbit az angolszasz rendszer nevelte ki. Az elobbit a mienk.
      Szerintem ez egy oriasi kulonbseg, es egy kritikusan fontos kulonbseg.