Po co komu agencja marketplace? - porównanie |

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 16 сен 2024

Комментарии • 6

  • @OlimpMarketplaceOfficial
    @OlimpMarketplaceOfficial  3 месяца назад

    Link do podcastu na Spotify: open.spotify.com/episode/1LuVAGW3UDnaJKatM47XdU?si=287cddce247546c5

  • @TheBartekn9
    @TheBartekn9 3 месяца назад +4

    Kto dotrwał do ostatniego pytania? ;)

  • @dowi918
    @dowi918 3 месяца назад

    Moim zdaniem największym minusem agencji jest brak indywidualnego podejścia. Myślę, że nie muszę rozwijać, bo pewnie znacie rynek i wiecie jak jest. Wpadasz w ofertę z szablonu i ma działać. A jak nie działa to dlatego, że "ciężkie czasy i cieszcie się, że nie jest gorzej..." I jak z tego olbrzymiego grona różnorakich agencji wyciągnąć te nieliczne, które jednak podejście mają trochę inne.

    • @TheBartekn9
      @TheBartekn9 3 месяца назад

      Hej, dzięki bardzo za komentarz! Trafna uwaga - często brakuje tego indywidualnego spojrzenia i praca robiona jest od szablonu. Mam wrażenie że najczęściej ma to miejsce przy prowadzeniu kampanii reklamowych - agencja robi typową strukturę w 10 minut i startuje.
      Masz jakiś pomysł jak klienci mogą sprawdzać czy nie będą potraktowani "szablonem"?

    • @dowi918
      @dowi918 3 месяца назад

      @@TheBartekn9 Właśnie nie...:) Sam w Czechach korzystam z freelancera i mam wrażenie, że nic nie robi i właśnie jak mówisz, głównie mam takie wrażenie w przypadku kampanii reklamowych, a tak jak wspominaliście w filmie nie mam nawet jak tego sprawdzić i zastanawiam się nad agencją, ale już z 2 współpracowałem i niestety właśnie trafiłem na szablonowe podejście. Jakimś na pewno sposobem jest wynagrodzenie dla agencji w postaci bardziej zmiennych niż stałych kwot, buduje to takie poczucie, że agencja będzie się starać, a przy podejściu czy się stoi czy się leży 5000 się należy, to niestety zawsze pozostaje takie poczucie, że nie mają nawet po co się starać. Z tym, że niestety bardzo mało agencji proponuje takie rozwiązanie, a właściwie to na razie trafiłem tylko na jedną taką... A niestety innego sposobu nie znam, bardzo bym chciał go poznać, bo ułatwiłoby mi to wiele.

    • @TheBartekn9
      @TheBartekn9 3 месяца назад

      @@dowi918 To jak natrafiłeś na jedną i to nie byliśmy my, to jakby co my też się aktualnie rozliczamy Podstawa + % od sprzedaży żeby motywować się do szybszego rozwoju ;)
      Myślę, że można sprawdzać czy nie zostaniesz potraktowany od szablonu np:
      1. Robiąc najpierw jakąś prostszą współpracę, polegającą na badaniu potencjału i rozpisaniu planu rozwoju. Wtedy będziesz widział może czy plan jest od szablonu czy jednak ktoś miał pojęcie o tym co mówi.
      2. Sprawdzenie Case Study danej firmy na firmach z Twojej branży. Jak opisane tam metody brzmią rozsądnie i precyzyjnie, to może być jakaś podpowiedź.
      3. Czy są właśnie otwarci na wynagrodzenie od sprzedaży i czy dają jakieś gwarancje. U nas np. jak nie jesteś zadowolony po pierwszym miesiącu to nie płacisz - to zdecydowanie motywuje specjalistów do nieodciągania walki o rezultaty (bo oni potem też nie dostają prowizji)
      4. Przed współpracą można zapytać czy będziesz dostawał raport z działań regularnie i razem z nim plan rozwoju na kolejny miesiąc. Tutaj myślę że można łatwo zobaczyć kto robi "coś tam" z dnia na dzień, a kto ma jakiś plan