За много години , много здарве и на Вас . Поздравления за тавана 👍 ...когато нещо се прави с мерак почти винаги се получава ..... ,а и остава задоволството , че си се справил сам .
Здравейте отново. Аз продължавам с таваните. Имам един коридор, който е 90/500. Според Вас ще стане ли да пусна CD- та през 50см. по късата страна на по два окачвача всяко и струва ли си да слагам периферни UD-та за тази малка широчина. Имам и една баня 150/200. Какво е Вашето мнение за гипсокартон на тавана на баня?
@@ivandobrev8737 Аз бих направил коридора с UD-та и с по един окачвач в средата на разположени по -късата страна СД профили през 50 см . Ако ползвате 0,6 мм CD може дори без окачвачи . ...По отношение на банята ....CD профили през 40 см. , за предпочитане гопсокартон "Диамант" на Кнауф ,но може и с влагоусточив . Ако ще ползвате валгоустойчив ( зелен ) за мен Синият ( Румънския ) или (Ригипс ) е по-добър от Кнауф. След това се шпаклова с зелен Унифлот , гласфазерна лента и нищо друго за всички ръце . С подходящо за мокри помещения финално покритие и нормална вентилация нама да имате никакви проблеми .......Лично аз за баня предпочитам алуминиев Хънтър Дъглас или опънат таван , но там цента е друга , а и визулания ефект е различен .
блатодаря за професионалното видео.точно така се прави по тенологията на кнауф.аз за моят таван използвах тази на ригипс на едно нивосамо че там се картона се закача на носещите профили.на удетата със сигурност не трябва да се завиват рапиди.друг детайл който видях от видеото е че на директния окачвач се завива по едно копче от всяка страна за да поема разширението на метала.поради тези и още други подобни причини се наложи аз да ставам майстор и сам да си монтирам тавана.още веднъж благодаря за професионалното видео и дано го гледат повече "майстори"та да се научат как се прави.
На едно ниво със CD-та , които са едновременно и монтажни и носещи ,само в едната посока (това което масово се прави ) , ако се изпълни качествено няма никакъв проблем да се монтира в помещения до 30 кв.м. където няма големи температурни инверсии ( т.е. живее се целогодишно ) . Ние също монтираме често по този начин . В момента не само на Ригипс (както казахте) системата е такава , но и Кнауф не отричат този монтаж ( има го в тех.проспекти , като d112 само с монтажни профили ). Дълги години това си беше и единствената система на Кнауф за едно ниво .Това , че не се прихваща към UD-то повечето майстори го знаят но не им се изпълнява защото трябва да се сложат още 2 CD-та в края . Основното предимство (има и други ) на системата с носещи и мнонтажни профили (тази от клипа ) е ,че е много по устойчива на температурни инверсии .
Браво, грамотно изпълнено и подробно обяснено. Аз нямам какво много да науча, но видеото е особено полезно за начинаещите, точно заради ясните инструкции. ПП/ Tаз рапидка на 6:10 не успя да я зашиеш в профила, май :)
Едва сега разбрах, че на уд профилите не трябва да се фиксира гипсокартона. Един вид тавана трябва да има възможност да се движи при евентуални вибрации, слягания или разширения. Голямо благодаря за детайното видеото.
Да общо взето това е идеята да не се прихваща , към UD-то . Друг е въпроса , че сега някой ще пита "когато шпакловаме ъгъла не става ли същата работа ?" .....За това ще направя специално видео защото виждам , че доста хора знаят , че не се прихваща но не знаят защо :)
Точно за топло изолация не си струва . По-добър резултат ще има , ако тези пари се инвестират в по-висок клас вата . Иначе е ясно , че два пласта гипсокартон ще топло-изолират повече от един но не в толкова голяма степен . Това е при положение , че говорим само за топло-изолация . За шумо -изолация , устойчивост на влага , температурни инверсии и др ., втория пласт гипсокартон вече има доста по-съществено значение.
@@gipsokartonPro Трябва ли да се целят профилите или може директно с рапидки към картона. Това ми е дето се казва мъката. Върти ми се идея за два слоя картон на тавана. По важното е че не е забранено. Нали така?
@@sabinsabinov5901 Честно казано доста отдавна съм правил , така двупластови тавани в Германия и то на обект с инвенститорски контрол. Ако се прави така за втория пласт задължително трябва да се ползват рапиди гипсокартон към гипсокартон .Кнауф имат такива с по едра резба , но малко по различна от тази на винтовете за дърво. Лично моето мнение обаче е , че и втория пласт трябва да бъде прихванат към профилите . Това най - вече от гледна точка на влагата .
Здравей. След като се затвори така тавана и има някъде 1-2 мм пролуки между края на картона и стената как се прави? Фаска на картона и се шпаклова с унифлот ли? Мерси предварително
Видеата ти са супер! Предстои ми да изградя цялостен гипсокартон (стени и тавани) на една селска къща, която е стар гредоред. Понеже стаите са ниски (2,10 см) ще използвам конструкция на един етаж, но кой метод да избера? Принципно няма да се живее постоянно, а тъй като етажът е леко под земята влажността на въздуха винаги е по-висока. Също ъака, от къде би препоръчал да започна? От тавана или от стените? Благодаря за безценните видеа!
Във твоя случай , тъй като височината е от изключителен приоритет ти бих препоръчал да направиш конструкцията за тавана с профили Knauf CD и UD Оptimum . CD профилите през 40 см . окачени на всяка греда , разположени перпендикулярно на гредите , по най- елемнтарната система с профили само в едната посока . Профилите Оptimum са с размери 50мм. ширина и 15мм височина , подсилени са и позволяват отстояние от само 3см . ( заедно с гипсокартона ) от най -ниската точка . Ако се постараеш и махнеш камъша под гредите изцяло ,долу горе височината ще остане същата но вече с окачен ,прав и равен таван . Отстояние от 40 см между профилите , ще протектира достатъчно от влагата в приземен етаж . Ако не мислиш , че сантиметър и половина са ти толкова важни , може да изпълниш тавана по същия начин с нормалните Cd и Ud профили , като вече не е нужно да окачваш на всяка греда , стига отстоянието между тях да позволява не повече от 90 -100 см . между окачвачите . Точно тази ситема D 113 от видеото не мисля , че има смисъл да се изпълнява под гредоред . По второто питане .......При къщи с гредоред за разлика от стандартните ситуации , предпочитам да направя първо тавана . Така мога при изпълнението на стените да прихвана UD профил на тавана , което позволява по-лесно и качествено изпълнение . Това е при положение , че стените ще са на конструкция . Ако ще се лепят , първо стените после тавана .
Здравейте отново! Бих желал да ме посъвтвате как да постъпя. Имам едно помещение с размери 660/260, което е с наклонен таван и бих желал да направя окачен такъв, който да е равен. Спрял съм се на нониус окачвачи, понеже в горната част разстоянието е 80 см. Мертеците са ми през 50см. Дали ще стане да сложа окачвачите през мертек, три носещи по дължина през 80см. и монтажните как да бъдат през 40 или 50см. Или окачвачите да бъдат на всеки мертек? Благодаря предварително.
Много добре ,браво. Мисля да си закупя такова банджо и искам да ви питам дали пълни фабричните фуги от веднъж и с какво ти минавате 2 ра ръка . Благодаря предвалително!
Здравейте. Извинявам се, че въпроса не е пряко свързан с видеото, но следя канала и исках да попитам когато се прави таван на едно ниво само с ЦД профили които са монтажни.. слага ли се уд профил успореден на ЦД профилите ило може без него защото реално той няма контакт с ЦД профила?
Поздравления за изчерпателното видео, но имам въпрос - на 9:28 се вижда, че рапидките за захванати и върху носещия CD профил (реално, където е кръстата връзка). Това не противоречи ли на това, че не трябва да има захващане към носещите?
Здравейте ! Много професионално изпълнение, благодаря. Искам да попитам: смятам да правя тавана на коридор (под формата на "г" е коридорът). Размерите са 135 см х 510 см (долната, дълга част на г то) и 325см х ~200 см. (За "калпака" на г -то"). Каква конструкция предлагате за такива размери? Благодаря предварително!
photos.app.goo.gl/F6bNRFJ1AGsgrpME8 . Това е конструкция на две нива за вашия коридор. Ако имате височина и може да паднете 10-тина сантиметра е най -добрия вариант във Вашия случай ( тук може да видите конструкия на две нива ruclips.net/video/7i1aa-tItGE/видео.html ) . Ако нямате височина , може да изпълните ситемата и без носещи профили , като монтажните стават и носещи . За коридори и малки помешения е допустимо . D113 ( системта от това видео ) не е много подходяща при вашата геометрия и е излишен разход .
При тази система захващаме ли картона към носещите профили, защото ми се струва, че на клипа при монтажа на листите крайните рапидки са захванити в носещия профил.
Здравейте, предстои ми изграждането на таван от гипскартон без опит в това😅 има каменна вата на промоция в мастерхаус с плътност 30кг/куб.м. подходяща ли е за такъв тип таван да бързам да я взимам 😅? Каква вата е подходяща, височината позволява да е до 5см дебела, дори и това е много защото тавана е нисък.
Здравейте, не мислите ли ,че трябва да има още 2 носещи профила близо до стените,не е ли малко много разстояние 1,15 метра от единия носещ профил до стената ,не играе ли в този случай ролята на носещ профил и ud_то на стената?
Добър въпрос . Не аз не мисля , че е необходим допълнителен носещ профил но по-важно е , че така са го изчислили инженерите на Кнауф . При стандартно изпълнение на тази ситема ,максимално допустимото отстояние от последния носещ до стената е 120 см . Допълнителен носещ близо до стената точно при тази система би имал много повече минуси ,от колкото плюсове. Да прав сте , че UD -профилите на две от стените също носят ,но не виждам какъв е проблема ......идеята е да не са монтажни . Това е при стандатрно изпълнение , за жилищни помещения без допълнителни изисквания за товароносимост , усточивост при пожар от горе и т.н. ! Моят съвет е , когато няма някакви специфични изисквания да се използва система със стандарни параметри , защото може да загубим други .Например....същата система се изпълява и с носещи профили през 60 см . ....тогава ще имаме таван с по-висока товаро носимост но по-малка устойчивост на температурни инверсии .
Ако ширината на тавана е 365 см, това означава ли, че носещите профили автоматически стават три? И тогава, по-удачно ли е да се направят през по-малко разстояние, примерно 100 см? Благодаря.
@@yordanzhelezchev403 Да ако ширината на стаята е 365 см . носещите профили стават три . Аз бих ги позиционирал 60 см => 120 см => 120 см => 120 см => 65 ( едната страна от окрайчването излиза с един лист сцепен на две лист ГК ) , но може примерно 80 => 120 => 120 => 45 см ( ако трябва да се съобразим с някакви тела за вграждане или просто имаме останали от стените ивици на 45 см ). При тази ситема носещите профили задължително са на 120 или 60 см един от друг . При монтаж на ситема с конструкция на две нива вече може да ги правим на , колкото поискаме без да навишаваме максимално допустимите отстояния .
Супер! Можете ли да ми кажете как се фугира и шпаклова вътрешен ъгъл на таван на който само стената е от ГК а тавана е на варова мазилка? И как правите ъгала прав между всичките четири стени?
Здравейте . Върешен ъгъл между таван от гипсокартон и варова мазилка може да бъде изпълнен по няколко начина : 1. С перфорирана хартиена лента polaris-bg.com/bg/hartiena-fugopokrivna-lenta-knauf-75/p460.html . Лентата се полага задължително с полимерна шпакловка , след като измазаните стени са шпакловани , поне на една ръка . Това е най евтиния вариант и за маки до средни тавани е достатъчно надежден . 2 . С армираша лента Курт ( прилича на хартиената но е доста по- различна )tavani.pro/produkt/%d0%ba%d0%bd%d0%b0%d1%83%d1%84-%d0%ba%d1%83%d1%80%d1%82-%d0%b0%d1%80%d0%bc%d0%b8%d1%80%d0%b0%d1%89%d0%b0-%d0%bb%d0%b5%d0%bd%d1%82%d0%b0-%d0%b7%d0%b0-%d0%b3%d0%b8%d0%bf%d1%81%d0%be%d0%ba%d0%b0%d1%80/ . Курт се полага с фугопълнител на гипсова основа ( най добре Унифлот на Кнауф ) . Този вариант е по надежден от хартиената лента но е малко по- скъп и трудоемък . 3 . С композитна лента ЛевелЛайн на Ригипс www.rigips.bg/products/rigips-levelline-zaschitni-gli-s-ko-polimerno-yadro-i-skoseni-rbove . Полага се с полимерна шпакловка . Композитната лента е с полимерно ядро и е по - устойчива на линейни разширения и вибрации . Естетически " изпъва" (на жаргон ) малко по добре ъгъла и увира леки кривини . 4 . С разделителна лента ТренФикс на Кнауф www.rigips.bg/products/rigips-levelline-zaschitni-gli-s-ko-polimerno-yadro-i-skoseni-rbove . Тази лента се лепи плътно до УД профилите оше преди да бъде монтиран гипсокартона . След шпакловката излишното се изрязва ....Това е разделителна лента ! След боята се появява микро цепнатина , която обаче е много тънка и едва забележима . Големи тавани от 70-80 кв.м. на горе задължително се правят с разделителна лента . .
Зависи , къде ще го ползваш . За жилищни помещения за мен е добър вариант . Сравнително лек е , краката му се сгъват и може да застане до стената без да заема много място . Има някои недистатъци . Държачите за картона ( не рамената ) са малко неудобни например , но леко сме го побългарири . Вдига обаче до 3 метра и за много високи тавани не става . Колелата не са големи и по пода трябва да е горе долу чисто. Друг е въпроса , че не го ползваме много често . За един два тавана не си заслужава да го сваляш от буса . Ползваме го главно за тавани с овални фигури . За четране извеждане на много кабели , звездни небета и т.н.
Извинявам се ако звуча много аматьорски, но по този начин на изработка на конструкцията, не пада ли голяма тежест върху UD профилите по дългата страна на плоскостите (където края на монтажните CD-та влиза в UD) ? Благодаря
Да в случая това UD е и носещо . Технологичните изисквания позволяват носещ UD профил при определени норми на новарване и прихващане на самия профил ,през необходимите отстояния ,и подходящите крепежи за съответната основа , без специални изисквания за пожаро безопастност . .....Естествено може да се сложи и още един носещ на 30-60 см от стената при не надеждна основа на стената , тавани с голямо натоварване ( два пласта плоскости с голяма плътнос Диамант , Пожароустойчив и т.н. ) . В определени ситуации даже е цялата носеща конструкция се сгъстява до отстояния от 60 см. .....
@@gipsokartonPro благодаря за отговора! Ако е удобно да дадете съвет по отношение на ватата за изолация. Масовият размер на ватата на листове е 60х100 см, а конструкцията за която говорим 50х120. В най-добрия случай ще трябва един лист да се раздели на 2 и двете части да се за въртят на 90 градуса, за да запълнят 1 отвор. Вие така ли бихте постъпили?
@@ventsislavstoilov8070 Ако ще правите конструкцията , както на видеото ( д 113 ) , ватата се реди най - лесно и оптимално . Слагате я между носещите два реда по 60 см става точно 120 см . То това е едно от основните предимства на тази система ......Това при - положение че над кострукцията имате поне 4-5 см , така че ватата да мине свободно над нея . Ако конструкцията е плътно до основния таван вече , става по- трудно , а и по не ефективно . В такъв случай ще трябва да режете плочите вата на 50 см ,. При това положение е добре също изолацията да се укрепи допълнително ,към основния тава ,или с тел към конструкцията .
Здравейте и от мен!Имам въпрос относно бетонен таван ,който е с размери 3,60 на 7,00 м.Носещите профили как е правилно да се монтират за система на едно ниво-по дължина или напречно.Благодаря предварително!
Аз бих монтирал 3 носещи успоредно на дългите стени . 60 см. носещ 120 см. носещ 120 см. носещ 60 см .После затварям с два цели листа по средата и остава 2 по 60 см . от двете страни ( почти никаква фира ) Не е грешка обаче и по късата страна.
Здравейте . Към момента стандартно шпакловаме със следните материали .......Армиране на всички фуги с гласфазерна лента , или Курт лента ( това е по- добрия вариант ) + Унифлот като фугопълнител .Само вътрешните ъгли с хартиена лента и Кнауф Супер Финиш => Втора ръка на фугите пак с Унифлот => Ако се налага трета ръка на фугите с Кнауф Супер Финищ => Един или два пъти (спуред изискванията ,и с какво ще се боядисва ) цялостна шпакловка с Кнауф Супер Финиш . Ако боята го налага последната ръка с Кнауф Финитура.
Здравейте , искам да ви попитам дали сте доволен от този подемник и ,като тегло как е , понеже моя е доста тежък и труден за пренасяне . Благодаря предварително ! Поздрави!
Честно казано не съм ползвал много модели за да дам компетентно мнение . В Германия ползвахме един на Кануф беше доста тежък , заемаше много място но за сметка на това доста по стабилен . Този е доста по лек , сам човек качва по етажите всички части . Това което най -много ми харесва е , че се сгъва , маневрен е и не заема много място когато не го ползваш . Държачите за картона не сам много удобни , зщото когато вдигнеш трябва да ги завърташ но ние малко го преработихме и решихме този проблем . Клати се много но това е и предимство , че по-лесно правиш фините настрики по позиционирането . Относно качеството от към издръжливост не мога да дам мнение ....за сега му няма нищо но не го ползваме често . За тези пари си заслужава мисля .
@@gipsokartonPro благодаря ви ! Обмислям да продам моя и да взема същия модел ,като вашия понеже моя е доста обемен и тежък (около 60 кг) и дори разглобен на части пак са тежки отделелните елементи ,иначе е доста здрав и има странични рамена които му позволяват да се разпъва до 3 метра ,но аз търся модел който е лек и удобен за качване по етажи ! Благодаря за информацията !
Здравей. 1. След време провисва между профилите задължително ( дори и скарата да е през 40 см ) . Дължи на това , че гипсокартон с такава дебелина може да абсорбира по малко количество влага преди да омекне . Много , често провисва леко още след боядисването , особено ако се прави зимата. 2 В следтсвие на N:1 е много вероятно и някои от фугите да отворят . 3 При продължително повишение на влажноста в помещението и омекване на ГК има вероятност голяма част от рапидите да изтърват зашито захапват в много малко гипс и не могат да издържат тежеста на ГК . Най -често първо изтъват тези , които не са завити оптималко , а в последствие и другите ( спокойно ,чак да ти падне тавана на главата от веднъж няма да стане🙂 ) 4 Монтажа и обслужването на всякакви вградени тела става по-труден . Нито дюбелите за гипсокартон тип "охлюв " не държат добре в девятката . Ако се наложи демонтаж на някоя луничка , трябва много внимателно да се пипа защото картона се чупи от най малкото. Има и други причини да не се монтира ГК 9,5 еднопластово не само на тавани но и на стени но тези са по-важните за , които се сетих .
Между листите е най - добре да няма фуга , но е допустимо до 2 - 3 мм. Фугата по периферията опримално е добре да бъде 1 - 2 мм . До 5-6 мм. няма пробреми , но трябва да се запълни предварително преди каквато и да е лента . С Унифлот най - добре 👍 .
@@gipsokartonProБлагодаря много за отговора! Моята е към 15мм, да махам ли листа и да слагам друг или да стискам палци да няма поражения. Правя всичко за себе си :)
@@atanasbochukov407 За 1 метър може да се направи компромис без риска да е голям . Напълнете фугата веднъж с Унифлот , като гледате метериала да не провисва . Целта е да се набута хубаво на вътре , а де да се знули с ГК . Второто пълнене пак Унифлот с гласфазерна лента само в този участък . Чак след тези две операции лента в ъгъла .
Здравейте, респект за видеата. Искам да попитам в едната посока винаги ли фугите са непрекъснати от единия край на стаята до другия? Може ли примерно фугата да спре след втория лист в дадената посока за сметката на това на кръстоската в напречната посока да се направи фуга не с късата а с дългата страна на листа и да се застъпи още половин парче от следващия лист с минимум за стъпки по 25 см от фуга до фуга. Да се редуват фуги в раличните поско но никоя да не е по дълга от максимум два листа че помещение то е по голямо и да не стане прекалено дълга фугата в посока. Дано да успявате да разберте какво точно питам че ми е трудно да го обясня. Благодаря ви предварително за отговора
Ако имате в предвид нещо такова drive.google.com/file/d/1f4Uyl422FA3IKdCJC6pZUYtjubTqglwa/view?usp=sharing . Категорично не ! Не виждам друг начин това , което си мисля ,че описвате да се случи без да се режат листи и на дълго ( което е още по зле) . Ако все пак не съм разбрал пишете ! Няма проблем в едната посока фугите ( заводските ) да са без прекъсване , освен ако самото помещение не е разделено с делитационна фуга .
@@gipsokartonPro Разбрали сте ме прекрасно благодаря ви за бързия отговор. Ще се съобразя изцяло с това което ми казвате. В тази връзка имам още един въпрос. Тъй като вече има монтирани листи по тази схема за която ми казвате да не го правя, ще се наложи да сваля някой от тях за да мога да коригирам. Профилите ще понесат ли нови дупки? Винтил съм ги през 15 см. Конструкцията ми е двойна скара на едно ниво това което е и във вашето видео. Само носещите профили са ми по на често. Аз така или иначе на тях с изключение на един не съм винтил. Предимно на монтажните. Да уточня листите са ми 12 ски и профилите са Кнауф ски 0,6
@@iliyachobanov Няма никакъв проблем с това , че профилите са дупчени веднъж . Ако ше ползвате слвален гипсокартон обаче втория път не се прихваща в същите дупки а до тях .
@@gipsokartonPro още веднъж Ви благодаря. С риск да ви досадя ще си позволя да ви задам още един два въпроса. Както ви е станало ясно съм абсолютен аматьор "направи си сам "😄 При монтажа на един два листа обърках винчетата и сложих рапидки за дървена конструкция с груба резба. Листовете изглеждад стабилни но все пак трябва ли да сменя рапидките с такива с финна резба и двата случая са 3,9 мм или ще стане по зле? Може ли да има проблем в бъдище. Втория въпрос пак на един от монтираните листи видях отчектнато парче точно на заводската фаска на фугата която е с картон по дължина на листа. Дупката е около 2 на 2 см. Горедолу да си пъхнеш пръста. Това може ли да се скрие с фугирането или ще трябва частично да зарежа листа от профил до профил и да снаждам друго?
@@iliyachobanov От няколко рапиди с едра резба няма да стане проблем . Ако са повече може до тях ( без да ги развивате ) да завиете от стандартните със ситна резба . По големемите дупки от нараняване на листите при транспорт се пълнят предварително с Унифлот и , след като изсъхне той се прави всичко останало по шпакловката . Същото се отнася и за всички останали по-големи фуги ,включително и по периферията .
Cleaneo на Кнауф е най -добрия вариант с който сме работили www.knauf.bg/bg/produkti/get/perforirani-gipsovi-ploskosti-cleaneo-akustik ......Това е за по добра Акустика в помешението , а не за шумо изолация !
Тази тема е много обширна и не може да отговори в един коментар . Общо взето соновно ( но не единствено )за да се минимизира възможността някоя фуга да отвори в следствие на линейни разширения предизвикани от темпратурни инверсии . Така конструкцията става по-еластична .
Ако е хоризонтален не е добре да се лепи . Има по тесни UD профили на 15мм ( Кнауф Оптимум ) , ако проблема е да не излиза много...... . Вертикален може без никакви проблеми .
@@gipsokartonPro За съжаление е хоризонтален, а това означава ли че трябва да се прави решетка, или по едно UD на тавана, стената и ъгъла на трегера/имам предвид по дължина/
@@ivandobrev8737 Ако трегера е с размери до 45см. на 45 см. ( 50 на 50 в завършен вид ) се прави само с UD -профили . Както сте написали вие едно на тавана едно на външния ъгъл и едно на стената .
Здравейте отново. Стаята с въпросния трегер е с размери 229/350 см., като най-ниската точка на тавана е на 239см.Поради тази причина съм се спрял на системата d113. Мисля да сложа две носещи CD-та /54.5-120-54.5/ и затварям с 4 листа картон. Монтажните CD-та се получават през 10-46-47-47-50-47-47-46-10 см. До тук горе-долу всичко ми е ясно. И сега стигаме до трегера,който е по дължина на стаята. Вие ми препоръчахте UD оптима за да не стърчи много трегера. Въпросът е с какво да започна- с UD-то на тавана за да облека трегера или с тавана/ тогава ми се струва, че UD-то за трегера ще се монтира към това, което е за тавана/. Освен това искам да попитам за директните окачвачи: на какво разстояние се монтират, тъй-като вие говорите за максимални стойности и с каква дължина са дебелите клин.
За гипсокартона не мога да кажа нищо лошо човека си има техника на работа както и ресурсно е усигурен. Но винаги ми е правило лошо впечатление и по обекти тия кабели които се разхождат по проводими повърхности и не са защитени. Ясно е че всеки бърза и работи според поговорката ден година храни но понякога тия неща свързани с тока като не се огледат правят повече поражения дори и от напукан а ако щете и паднал таван.
Това за кабелите е обсолютно вярно . Момчетата , които пуснаха кабела за климатика искаха да го направят , като хората но стаята е ниска и клиента държеше на всеки милиметър . За осветлението ги пускахме ние ,но пак по същата причина нямаше как да го укрепим над профилите не че е оправдание де но .... доста често се случва по -панелките това .
Здравей , колега защото изкърпи и от двете страни приположение,че стените си ги правил ти и следователно трябва да са под прав ъгъл и да няма клин защо не започна с цял лист от някой ъгъл и да изкърпиш само в единия край а вместо това тръгна така както се тръгва ако няма прав ъгъл и заради това засичаш фугите на две стени с тавана
Здравей . Стаята ,до колкото помня , позволяваше да се направи само един прав ъгъл . Две от стените са подведени съответно по дограмата и вратата . Отделно дори и дограмите да са подведени що годе добре почти винаги "изправянето" на дадено помещение води до загуба на пространство и , когато разчертаем клиентите се отказват от правите ъгли ,освен ако някакво обзавеждане ( кухни и др. ) не го налага . Последния път , когато "тръгнах" да затварям таван от ъгъл беше сигурно преди 15 години :) . Дори обаче стаята да беше с перфектните прави пак не бих започнал от ъгъла (особено с цял лист ) защото: 1 . Така или иначе трябва да срежа листа за да не остане заводска фуга към вътрешните ъгли . 2. Когато започнеш от единия край ,вероятността в последствие някоя фуга да ти отвори повече е много по-голяма , от колкото , ако се тръгне от средата . 3. Добре е гипсокартона да не прилепва много плътно , към вътрешните ъгли , а да има 1-2 мм фуга . Това , че фугите на тавана са почти засечени с тези на една от стените не е никакъв проблем според мен , а и според техническите спецификации . Иначе и аз гледам да ги избягвам , когато е възможно просто за да ми изглежда по-пригледно работата :)
Hallo :) Sieht sehr gut aus! Leider habe ich im internet nichts gefunden mit welchem preis man ca. Pro qm² rechnen muss wenn man ein knauf d113 system verwenden möchte und es von einer fschgirma einbauen lassen möchte :/ Können sie mir hier weiterhelfen? Grüße
Hallo . Ich denke, das könnte Ihnen helfen . ...27 seite gajewskijarek.files.wordpress.com/2015/10/plattendecken_d11_de_0306_5_ger_screen.pdf Wenn es nicht hilft, geben Sie die Maße Ihres Zimmers an..
Колега благодаря за информативни те видеа който правиш. Респект.!!!
Желая на вас и всички около вас много здраве и късмет. Таванът стана като по учебник. Бъдете и в бъдеще все така отзивчив и любезен даже и за лаиците.
За много години , много здарве и на Вас . Поздравления за тавана 👍 ...когато нещо се прави с мерак почти винаги се получава ..... ,а и остава задоволството , че си се справил сам .
Здравейте отново. Аз продължавам с таваните. Имам един коридор, който е 90/500. Според Вас ще стане ли да пусна CD- та през 50см. по късата страна на по два окачвача всяко и струва ли си да слагам периферни UD-та за тази малка широчина. Имам и една баня 150/200. Какво е Вашето мнение за гипсокартон на тавана на баня?
@@ivandobrev8737 Аз бих направил коридора с UD-та и с по един окачвач в средата на разположени по -късата страна СД профили през 50 см . Ако ползвате 0,6 мм CD може дори без окачвачи . ...По отношение на банята ....CD профили през 40 см. , за предпочитане гопсокартон "Диамант" на Кнауф ,но може и с влагоусточив . Ако ще ползвате валгоустойчив ( зелен ) за мен Синият ( Румънския ) или (Ригипс ) е по-добър от Кнауф. След това се шпаклова с зелен Унифлот , гласфазерна лента и нищо друго за всички ръце . С подходящо за мокри помещения финално покритие и нормална вентилация нама да имате никакви проблеми .......Лично аз за баня предпочитам алуминиев Хънтър Дъглас или опънат таван , но там цента е друга , а и визулания ефект е различен .
Благодаря!
Трябва да видя какво е това хънтър дъглас, защото това е вила и няма да се ползва целогодишно.
блатодаря за професионалното видео.точно така се прави по тенологията на кнауф.аз за моят таван използвах тази на ригипс на едно нивосамо че там се картона се закача на носещите профили.на удетата със сигурност не трябва да се завиват рапиди.друг детайл който видях от видеото е че на директния окачвач се завива по едно копче от всяка страна за да поема разширението на метала.поради тези и още други подобни причини се наложи аз да ставам майстор и сам да си монтирам тавана.още веднъж благодаря за професионалното видео и дано го гледат повече "майстори"та да се научат как се прави.
На едно ниво със CD-та , които са едновременно и монтажни и носещи ,само в едната посока (това което масово се прави ) , ако се изпълни качествено няма никакъв проблем да се монтира в помещения до 30 кв.м. където няма големи температурни инверсии ( т.е. живее се целогодишно ) . Ние също монтираме често по този начин . В момента не само на Ригипс (както казахте) системата е такава , но и Кнауф не отричат този монтаж ( има го в тех.проспекти , като d112 само с монтажни профили ). Дълги години това си беше и единствената система на Кнауф за едно ниво .Това , че не се прихваща към UD-то повечето майстори го знаят но не им се изпълнява защото трябва да се сложат още 2 CD-та в края .
Основното предимство (има и други ) на системата с носещи и мнонтажни профили (тази от клипа ) е ,че е много по устойчива на температурни инверсии .
благодаря за отговора
Fantastic work! Μπράβο ρε μάστορα! 🇬🇷👍
Браво, грамотно изпълнено и подробно обяснено. Аз нямам какво много да науча, но видеото е особено полезно за начинаещите, точно заради ясните инструкции.
ПП/ Tаз рапидка на 6:10 не успя да я зашиеш в профила, май :)
Не беше само тя 😄 . Магазина между другото е от старите но още не ми се дават 280 лева за новия.
Едва сега разбрах, че на уд профилите не трябва да се фиксира гипсокартона. Един вид тавана трябва да има възможност да се движи при евентуални вибрации, слягания или разширения. Голямо благодаря за детайното видеото.
Да общо взето това е идеята да не се прихваща , към UD-то . Друг е въпроса , че сега някой ще пита "когато шпакловаме ъгъла не става ли същата работа ?" .....За това ще направя специално видео защото виждам , че доста хора знаят , че не се прихваща но не знаят защо :)
@@gipsokartonPro Здравеите,струва ли си според вас да се затваря двупластово тавана за по добра топлоизолация?Благодаря!
Точно за топло изолация не си струва . По-добър резултат ще има , ако тези пари се инвестират в по-висок клас вата . Иначе е ясно , че два пласта гипсокартон ще топло-изолират повече от един но не в толкова голяма степен .
Това е при положение , че говорим само за топло-изолация . За шумо -изолация , устойчивост на влага , температурни инверсии и др ., втория пласт гипсокартон вече има доста по-съществено значение.
@@gipsokartonPro Трябва ли да се целят профилите или може директно с рапидки към картона. Това ми е дето се казва мъката. Върти ми се идея за два слоя картон на тавана. По важното е че не е забранено. Нали така?
@@sabinsabinov5901 Честно казано доста отдавна съм правил , така двупластови тавани в Германия и то на обект с инвенститорски контрол. Ако се прави така за втория пласт задължително трябва да се ползват рапиди гипсокартон към гипсокартон .Кнауф имат такива с по едра резба , но малко по различна от тази на винтовете за дърво. Лично моето мнение обаче е , че и втория пласт трябва да бъде прихванат към профилите . Това най - вече от гледна точка на влагата .
Здравей. След като се затвори така тавана и има някъде 1-2 мм пролуки между края на картона и стената как се прави? Фаска на картона и се шпаклова с унифлот ли? Мерси предварително
Видеата ти са супер! Предстои ми да изградя цялостен гипсокартон (стени и тавани) на една селска къща, която е стар гредоред. Понеже стаите са ниски (2,10 см) ще използвам конструкция на един етаж, но кой метод да избера? Принципно няма да се живее постоянно, а тъй като етажът е леко под земята влажността на въздуха винаги е по-висока.
Също ъака, от къде би препоръчал да започна? От тавана или от стените?
Благодаря за безценните видеа!
Във твоя случай , тъй като височината е от изключителен приоритет ти бих препоръчал да направиш конструкцията за тавана с профили Knauf CD и UD Оptimum . CD профилите през 40 см . окачени на всяка греда , разположени перпендикулярно на гредите , по най- елемнтарната система с профили само в едната посока . Профилите Оptimum са с размери 50мм. ширина и 15мм височина , подсилени са и позволяват отстояние от само 3см . ( заедно с гипсокартона ) от най -ниската точка . Ако се постараеш и махнеш камъша под гредите изцяло ,долу горе височината ще остане същата но вече с окачен ,прав и равен таван . Отстояние от 40 см между профилите , ще протектира достатъчно от влагата в приземен етаж . Ако не мислиш , че сантиметър и половина са ти толкова важни , може да изпълниш тавана по същия начин с нормалните Cd и Ud профили , като вече не е нужно да окачваш на всяка греда , стига отстоянието между тях да позволява не повече от 90 -100 см . между окачвачите . Точно тази ситема D 113 от видеото не мисля , че има смисъл да се изпълнява под гредоред .
По второто питане .......При къщи с гредоред за разлика от стандартните ситуации , предпочитам да направя първо тавана . Така мога при изпълнението на стените да прихвана UD профил на тавана , което позволява по-лесно и качествено изпълнение . Това е при положение , че стените ще са на конструкция . Ако ще се лепят , първо стените после тавана .
Здравейте отново! Бих желал да ме посъвтвате как да постъпя. Имам едно помещение с размери 660/260, което е с наклонен таван и бих желал да направя окачен такъв, който да е равен. Спрял съм се на нониус окачвачи, понеже в горната част разстоянието е 80 см. Мертеците са ми през 50см. Дали ще стане да сложа окачвачите през мертек, три носещи по дължина през 80см. и монтажните как да бъдат през 40 или 50см. Или окачвачите да бъдат на всеки мертек? Благодаря предварително.
Здравейте, бихте ли казали как точно се води и евентуално кой е моделът на инструмента, с който така бързо захващате винтовете?
Много добре ,браво. Мисля да си закупя такова банджо и искам да ви питам дали пълни фабричните фуги от веднъж и с какво ти минавате 2 ра ръка . Благодаря предвалително!
Здравейте. Извинявам се, че въпроса не е пряко свързан с видеото, но следя канала и исках да попитам когато се прави таван на едно ниво само с ЦД профили които са монтажни.. слага ли се уд профил успореден на ЦД профилите ило може без него защото реално той няма контакт с ЦД профила?
Поздравления за изчерпателното видео, но имам въпрос - на 9:28 се вижда, че рапидките за захванати и върху носещия CD профил (реално, където е кръстата връзка). Това не противоречи ли на това, че не трябва да има захващане към носещите?
Браво
За много години!
Здравейте ! Много професионално изпълнение, благодаря. Искам да попитам: смятам да правя тавана на коридор (под формата на "г" е коридорът). Размерите са 135 см х 510 см (долната, дълга част на г то) и 325см х ~200 см. (За "калпака" на г -то"). Каква конструкция предлагате за такива размери? Благодаря предварително!
photos.app.goo.gl/F6bNRFJ1AGsgrpME8 . Това е конструкция на две нива за вашия коридор. Ако имате височина и може да паднете 10-тина сантиметра е най -добрия вариант във Вашия случай ( тук може да видите конструкия на две нива ruclips.net/video/7i1aa-tItGE/видео.html ) . Ако нямате височина , може да изпълните ситемата и без носещи профили , като монтажните стават и носещи . За коридори и малки помешения е допустимо . D113 ( системта от това видео ) не е много подходяща при вашата геометрия и е излишен разход .
@@gipsokartonPro Благодаря за вниманието, ще разгледам !
При тази система захващаме ли картона към носещите профили, защото ми се струва, че на клипа при монтажа на листите крайните рапидки са захванити в носещия профил.
Още един въпрос, ако се монтират лунички правите ли предварително отворите или ги пускате както е на видеото само кабелите?
А видях във видеото, препоръчвате да не се вадят предварително..
Здравейте, предстои ми изграждането на таван от гипскартон без опит в това😅 има каменна вата на промоция в мастерхаус с плътност 30кг/куб.м. подходяща ли е за такъв тип таван да бързам да я взимам 😅? Каква вата е подходяща, височината позволява да е до 5см дебела, дори и това е много защото тавана е нисък.
Здравейте, не мислите ли ,че трябва да има още 2 носещи профила близо до стените,не е ли малко много разстояние 1,15 метра от единия носещ профил до стената ,не играе ли в този случай ролята на носещ профил и ud_то на стената?
Добър въпрос .
Не аз не мисля , че е необходим допълнителен носещ профил но по-важно е , че така са го изчислили инженерите на Кнауф . При стандартно изпълнение на тази ситема ,максимално допустимото отстояние от последния носещ до стената е 120 см . Допълнителен носещ близо до стената точно при тази система би имал много повече минуси ,от колкото плюсове.
Да прав сте , че UD -профилите на две от стените също носят ,но не виждам какъв е проблема ......идеята е да не са монтажни . Това е при стандатрно изпълнение , за жилищни помещения без допълнителни изисквания за товароносимост , усточивост при пожар от горе и т.н. ! Моят съвет е , когато няма някакви специфични изисквания да се използва система със стандарни параметри , защото може да загубим други .Например....същата система се изпълява и с носещи профили през 60 см . ....тогава ще имаме таван с по-висока товаро носимост но по-малка устойчивост на температурни инверсии .
Ако ширината на тавана е 365 см, това означава ли, че носещите профили автоматически стават три? И тогава, по-удачно ли е да се направят през по-малко разстояние, примерно 100 см? Благодаря.
@@yordanzhelezchev403 Да ако ширината на стаята е 365 см . носещите профили стават три . Аз бих ги позиционирал 60 см => 120 см => 120 см => 120 см => 65 ( едната страна от окрайчването излиза с един лист сцепен на две лист ГК ) , но може примерно 80 => 120 => 120 => 45 см ( ако трябва да се съобразим с някакви тела за вграждане или просто имаме останали от стените ивици на 45 см ).
При тази ситема носещите профили задължително са на 120 или 60 см един от друг . При монтаж на ситема с конструкция на две нива вече може да ги правим на , колкото поискаме без да навишаваме максимално допустимите отстояния .
Супер! Можете ли да ми кажете как се фугира и шпаклова вътрешен ъгъл на таван на който само стената е от ГК а тавана е на варова мазилка?
И как правите ъгала прав между всичките четири стени?
Здравейте . Върешен ъгъл между таван от гипсокартон и варова мазилка може да бъде изпълнен по няколко начина :
1. С перфорирана хартиена лента polaris-bg.com/bg/hartiena-fugopokrivna-lenta-knauf-75/p460.html . Лентата се полага задължително с полимерна шпакловка , след като измазаните стени са шпакловани , поне на една ръка . Това е най евтиния вариант и за маки до средни тавани е достатъчно надежден .
2 . С армираша лента Курт ( прилича на хартиената но е доста по- различна )tavani.pro/produkt/%d0%ba%d0%bd%d0%b0%d1%83%d1%84-%d0%ba%d1%83%d1%80%d1%82-%d0%b0%d1%80%d0%bc%d0%b8%d1%80%d0%b0%d1%89%d0%b0-%d0%bb%d0%b5%d0%bd%d1%82%d0%b0-%d0%b7%d0%b0-%d0%b3%d0%b8%d0%bf%d1%81%d0%be%d0%ba%d0%b0%d1%80/ . Курт се полага с фугопълнител на гипсова основа ( най добре Унифлот на Кнауф ) . Този вариант е по надежден от хартиената лента но е малко по- скъп и трудоемък .
3 . С композитна лента ЛевелЛайн на Ригипс www.rigips.bg/products/rigips-levelline-zaschitni-gli-s-ko-polimerno-yadro-i-skoseni-rbove . Полага се с полимерна шпакловка . Композитната лента е с полимерно ядро и е по - устойчива на линейни разширения и вибрации . Естетически " изпъва" (на жаргон ) малко по добре ъгъла и увира леки кривини .
4 . С разделителна лента ТренФикс на Кнауф www.rigips.bg/products/rigips-levelline-zaschitni-gli-s-ko-polimerno-yadro-i-skoseni-rbove . Тази лента се лепи плътно до УД профилите оше преди да бъде монтиран гипсокартона . След шпакловката излишното се изрязва ....Това е разделителна лента ! След боята се появява микро цепнатина , която обаче е много тънка и едва забележима . Големи тавани от 70-80 кв.м. на горе задължително се правят с разделителна лента . .
@@gipsokartonPro благодаря ви!
Класс, ГКЛ не крепите к основному профилю, а только к несущему, как положено
Трябва ли да се слага найлон между ватата и картона при последен етаж в стая с бетонен таван и над стаята необитаемо неотопляемо таванско?
Що няма отговор тука?
Здравейте,благодаря за изчерпателното видео. Интересува ме подемника Troy. Заслужава ли си или да видя някой от неговите аналози?
Зависи , къде ще го ползваш . За жилищни помещения за мен е добър вариант . Сравнително лек е , краката му се сгъват и може да застане до стената без да заема много място . Има някои недистатъци . Държачите за картона ( не рамената ) са малко неудобни например , но леко сме го побългарири . Вдига обаче до 3 метра и за много високи тавани не става . Колелата не са големи и по пода трябва да е горе долу чисто.
Друг е въпроса , че не го ползваме много често . За един два тавана не си заслужава да го сваляш от буса . Ползваме го главно за тавани с овални фигури . За четране извеждане на много кабели , звездни небета и т.н.
@@gipsokartonPro Благодаря за бързия отговор!
Извинявам се ако звуча много аматьорски, но по този начин на изработка на конструкцията, не пада ли голяма тежест върху UD профилите по дългата страна на плоскостите (където края на монтажните CD-та влиза в UD) ? Благодаря
Да в случая това UD е и носещо . Технологичните изисквания позволяват носещ UD профил при определени норми на новарване и прихващане на самия профил ,през необходимите отстояния ,и подходящите крепежи за съответната основа , без специални изисквания за пожаро безопастност . .....Естествено може да се сложи и още един носещ на 30-60 см от стената при не надеждна основа на стената , тавани с голямо натоварване ( два пласта плоскости с голяма плътнос Диамант , Пожароустойчив и т.н. ) . В определени ситуации даже е цялата носеща конструкция се сгъстява до отстояния от 60 см. .....
@@gipsokartonPro благодаря за отговора! Ако е удобно да дадете съвет по отношение на ватата за изолация. Масовият размер на ватата на листове е 60х100 см, а конструкцията за която говорим 50х120. В най-добрия случай ще трябва един лист да се раздели на 2 и двете части да се за въртят на 90 градуса, за да запълнят 1 отвор. Вие така ли бихте постъпили?
@@ventsislavstoilov8070 Ако ще правите конструкцията , както на видеото ( д 113 ) , ватата се реди най - лесно и оптимално . Слагате я между носещите два реда по 60 см става точно 120 см . То това е едно от основните предимства на тази система ......Това при - положение че над кострукцията имате поне 4-5 см , така че ватата да мине свободно над нея . Ако конструкцията е плътно до основния таван вече , става по- трудно , а и по не ефективно . В такъв случай ще трябва да режете плочите вата на 50 см ,. При това положение е добре също изолацията да се укрепи допълнително ,към основния тава ,или с тел към конструкцията .
@@gipsokartonProа самата вата има ли значение с каква плътност е? Каменна вата с плътност 30кг/куб.м. подходяща ли е ?
Здравейте и от мен!Имам въпрос относно бетонен таван ,който е с размери 3,60 на 7,00 м.Носещите профили как е правилно да се монтират за система на едно ниво-по дължина или напречно.Благодаря предварително!
Аз бих монтирал 3 носещи успоредно на дългите стени . 60 см. носещ 120 см. носещ 120 см. носещ 60 см .После затварям с два цели листа по средата и остава 2 по 60 см . от двете страни ( почти никаква фира ) Не е грешка обаче и по късата страна.
@@gipsokartonPro Благодаря ви !Радвам се ,че имаме бърза връзка с вас и вашите профисионални отговори и съвети.
Може ли подробна информация относно материалите които използваш, като шпакловки ,ленти за фуга и т.н...Поздрави за хубавия клип !
Здравейте . Към момента стандартно шпакловаме със следните материали .......Армиране на всички фуги с гласфазерна лента , или Курт лента ( това е по- добрия вариант ) + Унифлот като фугопълнител .Само вътрешните ъгли с хартиена лента и Кнауф Супер Финиш => Втора ръка на фугите пак с Унифлот => Ако се налага трета ръка на фугите с Кнауф Супер Финищ => Един или два пъти (спуред изискванията ,и с какво ще се боядисва ) цялостна шпакловка с Кнауф Супер Финиш . Ако боята го налага последната ръка с Кнауф Финитура.
Здравейте , искам да ви попитам дали сте доволен от този подемник и ,като тегло как е , понеже моя е доста тежък и труден за пренасяне . Благодаря предварително ! Поздрави!
Честно казано не съм ползвал много модели за да дам компетентно мнение . В Германия ползвахме един на Кануф беше доста тежък , заемаше много място но за сметка на това доста по стабилен . Този е доста по лек , сам човек качва по етажите всички части . Това което най -много ми харесва е , че се сгъва , маневрен е и не заема много място когато не го ползваш . Държачите за картона не сам много удобни , зщото когато вдигнеш трябва да ги завърташ но ние малко го преработихме и решихме този проблем . Клати се много но това е и предимство , че по-лесно правиш фините настрики по позиционирането . Относно качеството от към издръжливост не мога да дам мнение ....за сега му няма нищо но не го ползваме често . За тези пари си заслужава мисля .
@@gipsokartonPro благодаря ви ! Обмислям да продам моя и да взема същия модел ,като вашия понеже моя е доста обемен и тежък (около 60 кг) и дори разглобен на части пак са тежки отделелните елементи ,иначе е доста здрав и има странични рамена които му позволяват да се разпъва до 3 метра ,но аз търся модел който е лек и удобен за качване по етажи ! Благодаря за информацията !
Здравей, би ли обяснил защо не се поставя картон 9,5 на таван защото майсторите ми поставиха точно такъв.
Здравей.
1. След време провисва между профилите задължително ( дори и скарата да е през 40 см ) . Дължи на това , че гипсокартон с такава дебелина може да абсорбира по малко количество влага преди да омекне . Много , често провисва леко още след боядисването , особено ако се прави зимата.
2 В следтсвие на N:1 е много вероятно и някои от фугите да отворят .
3 При продължително повишение на влажноста в помещението и омекване на ГК има вероятност голяма част от рапидите да изтърват зашито захапват в много малко гипс и не могат да издържат тежеста на ГК . Най -често първо изтъват тези , които не са завити оптималко , а в последствие и другите ( спокойно ,чак да ти падне тавана на главата от веднъж няма да стане🙂 )
4 Монтажа и обслужването на всякакви вградени тела става по-труден . Нито дюбелите за гипсокартон тип "охлюв " не държат добре в девятката . Ако се наложи демонтаж на някоя луничка , трябва много внимателно да се пипа защото картона се чупи от най малкото.
Има и други причини да не се монтира ГК 9,5 еднопластово не само на тавани но и на стени но тези са по-важните за , които се сетих .
Страхотни видеа! Колко е допустимата фуга между листите и листите и стената (в случай листа е краен), смятам да ги запълвам с унифлот.
Между листите е най - добре да няма фуга , но е допустимо до 2 - 3 мм. Фугата по периферията опримално е добре да бъде 1 - 2 мм . До 5-6 мм. няма пробреми , но трябва да се запълни предварително преди каквато и да е лента . С Унифлот най - добре 👍 .
@@gipsokartonProБлагодаря много за отговора! Моята е към 15мм, да махам ли листа и да слагам друг или да стискам палци да няма поражения. Правя всичко за себе си :)
@@atanasbochukov407 Колко е дълъг този участък , и каква е другата основа ( стената)?
@@gipsokartonPro дълъг е може би около метър, може и малко повече, а стената е бетон и шпакловка. Стените се оказаха криви и се получи този луфт.
@@atanasbochukov407 За 1 метър може да се направи компромис без риска да е голям . Напълнете фугата веднъж с Унифлот , като гледате метериала да не провисва . Целта е да се набута хубаво на вътре , а де да се знули с ГК . Второто пълнене пак Унифлот с гласфазерна лента само в този участък . Чак след тези две операции лента в ъгъла .
Здравейте, респект за видеата. Искам да попитам в едната посока винаги ли фугите са непрекъснати от единия край на стаята до другия? Може ли примерно фугата да спре след втория лист в дадената посока за сметката на това на кръстоската в напречната посока да се направи фуга не с късата а с дългата страна на листа и да се застъпи още половин парче от следващия лист с минимум за стъпки по 25 см от фуга до фуга. Да се редуват фуги в раличните поско но никоя да не е по дълга от максимум два листа че помещение то е по голямо и да не стане прекалено дълга фугата в посока. Дано да успявате да разберте какво точно питам че ми е трудно да го обясня. Благодаря ви предварително за отговора
Ако имате в предвид нещо такова drive.google.com/file/d/1f4Uyl422FA3IKdCJC6pZUYtjubTqglwa/view?usp=sharing . Категорично не ! Не виждам друг начин това , което си мисля ,че описвате да се случи без да се режат листи и на дълго ( което е още по зле) . Ако все пак не съм разбрал пишете !
Няма проблем в едната посока фугите ( заводските ) да са без прекъсване , освен ако самото помещение не е разделено с делитационна фуга .
@@gipsokartonPro Разбрали сте ме прекрасно благодаря ви за бързия отговор. Ще се съобразя изцяло с това което ми казвате. В тази връзка имам още един въпрос. Тъй като вече има монтирани листи по тази схема за която ми казвате да не го правя, ще се наложи да сваля някой от тях за да мога да коригирам. Профилите ще понесат ли нови дупки? Винтил съм ги през 15 см. Конструкцията ми е двойна скара на едно ниво това което е и във вашето видео. Само носещите профили са ми по на често. Аз така или иначе на тях с изключение на един не съм винтил. Предимно на монтажните. Да уточня листите са ми 12 ски и профилите са Кнауф ски 0,6
@@iliyachobanov Няма никакъв проблем с това , че профилите са дупчени веднъж . Ако ше ползвате слвален гипсокартон обаче втория път не се прихваща в същите дупки а до тях .
@@gipsokartonPro още веднъж Ви благодаря. С риск да ви досадя ще си позволя да ви задам още един два въпроса. Както ви е станало ясно съм абсолютен аматьор "направи си сам "😄 При монтажа на един два листа обърках винчетата и сложих рапидки за дървена конструкция с груба резба. Листовете изглеждад стабилни но все пак трябва ли да сменя рапидките с такива с финна резба и двата случая са 3,9 мм или ще стане по зле? Може ли да има проблем в бъдище. Втория въпрос пак на един от монтираните листи видях отчектнато парче точно на заводската фаска на фугата която е с картон по дължина на листа. Дупката е около 2 на 2 см. Горедолу да си пъхнеш пръста. Това може ли да се скрие с фугирането или ще трябва частично да зарежа листа от профил до профил и да снаждам друго?
@@iliyachobanov От няколко рапиди с едра резба няма да стане проблем . Ако са повече може до тях ( без да ги развивате ) да завиете от стандартните със ситна резба . По големемите дупки от нараняване на листите при транспорт се пълнят предварително с Унифлот и , след като изсъхне той се прави всичко останало по шпакловката . Същото се отнася и за всички останали по-големи фуги ,включително и по периферията .
Поздравления за чудесното видео!Ако може да ме насочите за избор на качествен акустичен гипсокартон ,ще ви бъда благодарен.
Cleaneo на Кнауф е най -добрия вариант с който сме работили www.knauf.bg/bg/produkti/get/perforirani-gipsovi-ploskosti-cleaneo-akustik ......Това е за по добра Акустика в помешението , а не за шумо изолация !
@@gipsokartonPro Грешката е моя,мислех че акустичен означава шумоизолиращ.Въпроса ми е точно за шумоизолация.Поздрави!
Защо не се поставят винтове в УД профила и върху носещите профили?
Тази тема е много обширна и не може да отговори в един коментар . Общо взето соновно ( но не единствено )за да се минимизира възможността някоя фуга да отвори в следствие на линейни разширения предизвикани от темпратурни инверсии . Така конструкцията става по-еластична .
Здравейте, аз съм начинаещ и имам следния въпрос: имам един трегер 30/30/350 допустимо ли е да го облепя с гипсокартон било на гребен или кюфтета
Ако е хоризонтален не е добре да се лепи . Има по тесни UD профили на 15мм ( Кнауф Оптимум ) , ако проблема е да не излиза много...... . Вертикален може без никакви проблеми .
@@gipsokartonPro За съжаление е хоризонтален, а това означава ли че трябва да се прави решетка, или по едно UD на тавана, стената и ъгъла на трегера/имам предвид по дължина/
@@ivandobrev8737 Ако трегера е с размери до 45см. на 45 см. ( 50 на 50 в завършен вид ) се прави само с UD -профили . Както сте написали вие едно на тавана едно на външния ъгъл и едно на стената .
@@gipsokartonPro Благодаря много за отделеното време. Лек и успешен ден!
Здравейте отново. Стаята с въпросния трегер е с размери 229/350 см., като най-ниската точка на тавана е на 239см.Поради тази причина съм се спрял на системата d113. Мисля да сложа две носещи CD-та /54.5-120-54.5/ и затварям с 4 листа картон. Монтажните CD-та се получават през 10-46-47-47-50-47-47-46-10 см. До тук горе-долу всичко ми е ясно. И сега стигаме до трегера,който е по дължина на стаята. Вие ми препоръчахте UD оптима за да не стърчи много трегера. Въпросът е с какво да започна- с UD-то на тавана за да облека трегера или с тавана/ тогава ми се струва, че UD-то за трегера ще се монтира към това, което е за тавана/. Освен това искам да попитам за директните окачвачи: на какво разстояние се монтират, тъй-като вие говорите за максимални стойности и с каква дължина са дебелите клин.
За гипсокартона не мога да кажа нищо лошо човека си има техника на работа както и ресурсно е усигурен. Но винаги ми е правило лошо впечатление и по обекти тия кабели които се разхождат по проводими повърхности и не са защитени. Ясно е че всеки бърза и работи според поговорката ден година храни но понякога тия неща свързани с тока като не се огледат правят повече поражения дори и от напукан а ако щете и паднал таван.
Това за кабелите е обсолютно вярно . Момчетата , които пуснаха кабела за климатика искаха да го направят , като хората но стаята е ниска и клиента държеше на всеки милиметър . За осветлението ги пускахме ние ,но пак по същата причина нямаше как да го укрепим над профилите не че е оправдание де но .... доста често се случва по -панелките това .
Здравей , колега защото изкърпи и от двете страни приположение,че стените си ги правил ти и следователно трябва да са под прав ъгъл и да няма клин защо не започна с цял лист от някой ъгъл и да изкърпиш само в единия край а вместо това тръгна така както се тръгва ако няма прав ъгъл и заради това засичаш фугите на две стени с тавана
Здравей . Стаята ,до колкото помня , позволяваше да се направи само един прав ъгъл . Две от стените са подведени съответно по дограмата и вратата . Отделно дори и дограмите да са подведени що годе добре почти винаги "изправянето" на дадено помещение води до загуба на пространство и , когато разчертаем клиентите се отказват от правите ъгли ,освен ако някакво обзавеждане ( кухни и др. ) не го налага .
Последния път , когато "тръгнах" да затварям таван от ъгъл беше сигурно преди 15 години :) . Дори обаче стаята да беше с перфектните прави пак не бих започнал от ъгъла (особено с цял лист ) защото:
1 . Така или иначе трябва да срежа листа за да не остане заводска фуга към вътрешните ъгли .
2. Когато започнеш от единия край ,вероятността в последствие някоя фуга да ти отвори повече е много по-голяма , от колкото , ако се тръгне от средата .
3. Добре е гипсокартона да не прилепва много плътно , към вътрешните ъгли , а да има 1-2 мм фуга .
Това , че фугите на тавана са почти засечени с тези на една от стените не е никакъв проблем според мен , а и според техническите спецификации . Иначе и аз гледам да ги избягвам , когато е възможно просто за да ми изглежда по-пригледно работата :)
Hallo :)
Sieht sehr gut aus! Leider habe ich im internet nichts gefunden mit welchem preis man ca. Pro qm² rechnen muss wenn man ein knauf d113 system verwenden möchte und es von einer fschgirma einbauen lassen möchte :/
Können sie mir hier weiterhelfen?
Grüße
Hallo . Ich denke, das könnte Ihnen helfen . ...27 seite
gajewskijarek.files.wordpress.com/2015/10/plattendecken_d11_de_0306_5_ger_screen.pdf
Wenn es nicht hilft, geben Sie die Maße Ihres Zimmers an..