Wszystko świetnie wytłumaczone. 3 rzeczy bym poprawił. Pod złym kątem blacha od silnika przymocowana (nie bez powodu są miejsca zaznaczone na boku), położenie krancowe dole warto ustawić bez podpinania rolety i położenie krancowe górne jest za wysokie (zdarza się, że roleta z tak wysokiego położenia nie chce schodzić na dół i profil może wymielic w puszce). Aha, w listwę dolnej brakuje buforow;) Pozdrawiam wszystkich:)
Zgadzam się ale stopery w listwie dolnej są tylko odwrócone do góry nogami tym sposobem możemy uzyskać wyższy maksymalny pułap rolety Mam zastrzeżenia co do licznych prześwitów między lamelami po zamknięciu rolety !!!
Bardzo dobry film. Poprawiłbym ułożenie przewodu od silnika do miejsca wyjścia ze skrzynki, w taki sposób aby najniższy punkt przewodu był niżej niż samo wyjście. Zbierająca się rosa w skrzynce będzie spływała do najniższego miejsca. W Pana przypadku może próbować wpłynąć do domu. Jeszcze gorszym rozwiązaniem było by wyjście kabla pionowo w górę. Można zostawić trochę więcej przewodu w samej skrzynce, aby w przypadku awarii łatwiej było połączyć nowy napęd. Przydałoby się jeszcze zabezpieczyć przewód aby na 100% nie miał kontaktu z pancerzem. Co do krańcówek, to zawsze tłumaczę że: przy górnym położeniu im więcej pancerza wystaje tym dla rolety lepiej, a przy dolnej krańcówce wieszaki nie mogą być naprężone bo z czasem (szczególnie na wysokości silnika) ułamią się zaczepy. Świetna robota :)
Z tym przewodem masz całkowitą rację, może tego za bardzo nie widać ale przewód idzie w dół i wejście do mieszkania też nie jest takie, że spłynie woda do środka. ( A tak po prawdzie ta roleta na filmie jest na balkonie i nie ma bezpośredniego kontaktu z opadami deszczu) Dziękuję za cenne rady. Pozdrawiam.
Bo tak jest w instrukcji montażu. W ostatnich moich filmach już nie nituję bo w zasadzie to jest niepotrzebne. Chyba, że zawleczka wypadnie i zabierak zsunie się z wału. Ale to już chyba przy największym pechu.
Silnik nie jest przeznaczony do pracy ciągłej. Nie mówię nic o tej zależności o której wspominasz w komentarzu. Przestrzegam tylko przed ciągłą pracą silnika.
Czy mocowanie silnika mozna okrecic o 90 stopni tak aby sruby do regulacji polozenia krancowego nie byly od przodu tylko od dolu? Mam rolety zewnętrzne ktore maja tylko rewizje od dolu a z przodu roleta jest zabudowana styropianem i moge pomarzyć o takim latwym dostepie jak na filmiku.
Witam .Z Czasem żaluzja zaczęła rozwijać się tylko do połowy i silnik niżej ani rusz.. Czasem troche niżej ale nigdy do dolu. Czy to problem wyłącznika krańcowo?. Jak usunąć usterkę?.Proszę o poradę.
Bez otwarcia skrzynki rolety się nie obejdzie. Trzeba sprawdzić też prowadnice. A silnik się wyłącza od razu w połowie czy słychać jego pracę gdy roleta stoi.? Nie miałem takiego przypadku jeszcze.
Silnik ewidentnie staje i wtedy zaluzje też. Sam jestem elektro technikum Ale tego nigdy nie robiłem... Jeśli silnik ma krawcowa wyłączniki to myślę że są zużyte po wielu latach i przerywają.. Jutro rozwierce nity i zobaczę w środku... dam znać jak znajdę przyczynę.
Witam, podejrzewam, że u mnie wysiadł kondensator. Silnik nie potrafi ciągnąć rolety do góry, na dół rozwija. Chciałem zdemontować te osmiokatną prowadnice ale niestety ten plastik który ma do niej wejść żeby uwolnić ją z osi zamontowanej przy ścianie, nie chce wejść do srodka. Poprostu jest zbyt gruby. Zamiast nitow są dwie srubki ale co z tego jak nie wejdzie do środka. Spotkał się Pan z czymś takim ? Jak to rozebrać?
Co to znaczy za gruby? Gdy odkręcisz te śrubki popryskaj WD-40 I powinno wejść do środka. Chyba, że wchodzi do środka płytko, wtedy naciskając też powinno wyjść z prowadnic. Ja nie robię w roletach, ale z wiedzy jaka posiadam nie widzę innej możliwości.
@@Vteka na chlopski rozum i na pokazywanych filmikach powinien ten osmiokatny plastik wejść do środka. U mnie jest tak, że plastikowa końcówka, tak ok 3 cm jest grubsza niż rura oktagonalna i to ona nie wejdzie do rury, przez co nie da się zmniejszyc szerokości całej konstrukcji by zdjąć z osi. Dziwne to jest, cała reszta jest dokładnie jak na filmiku, są 2 śrubki ( zamiast nitow). Niby wszystko jest identyczne ale wcisnąć do środka się nie da. Chciałem rozszerzyć te rurę na szwie, ale spełzło to na niczym. Podejrzewam, że padl kondensator za parę złotych a tu nie pozostanie mi nic innego jak serwis wołać, a u mnie idzie to w setki złotych. Kiedyś wymienialem pogięte dwa paski rolety i kosztowało mnie to 350 . Cenią się fachowcy :-( Obejrzałem kolejny filmik i domyślam się co się stało. Jakiś niepełnosprawny montażysta zamontował zbyt długą rurę oktagonalna i plastikowa końcówka regulacyjna została cala włożona do rury przez co nie ma możliwości wciśnięcia jej do rury. Coś mi się wydaje, że będę musiał na długości 2 cm delikatnie obciąć te rurę by wcisnąć te plastikowa koncowke regulacyjną długość. Obciąłem wcisnąłem i wyjąłem ;-) Dużo jeszcze u nas "fachowców" rodem z Usterki. To kpina, że tacy ludzie biorą kasę za swoje pseudouslugi. Pozdrawiam wszystkich myślących.
Mam następujący problem, rolety nie chcą się podnosić (poruszanie rolety pomaga), pomyślałem że to wina kondensatora ale oglądając film zastanawiam się czy nie zapiekł się element dopasowujący długość rury do skrzynki. Tam jest prawdopodobnie łożysko. Czy jest to możliwe?
Tak, roleta podnosi się i opuszcza do dowolnego miejsca, silnik pracuje gdy naciskamy przycisk, staje gdy puszczamy. Wyłączniki krańcowe mają ją zatrzymać w skrajnych położeniach.
Rozkręciłem roletę a tu zonk. Nie ma tej końcówki dopasowującej rurę do skrzynki :( Wszystko zamontowane na sztywno. Chyba trzeba ciąć i szukać w necie tej końcówki. Ma Pan jakiś pomysł jak temu zaradzić?
Może by wykorzystać koło na którym był sznurek lub pasek. Tam gdzie było będzie silnik a po drugiej to koło. Taki pomysł mi przyszedł- powinni to zdać egzamin
Dzień dobry, nawiązując do moich poprzednich pytań w związku z przełożeniem silnika z lewej na prawą stronę zauważyłem, że silnik nie jest przytwierdzony do rury ani nitem ani wkrętem, nie jest to zgodne z Pańską instrukcją, czy może tak zostać? I jeszcze jedno, nie chciał bym rozpruwać ściany, czy jest możliwość podłączenia silnika do przełącznika światła, tu mam najbliżej. Jeszcze raz bardzo dziękuję za pomoc, pozdrawiam.
Silnik nie musi być połączony z rurą, choć według instrukcji producenta takie połączenie powinno być. Jeżeli z tego przełącznika światła można wziąć fazę, neutralny i ochronny to można tak zrobić. (W starszych instalacjach w puszce pod wyłącznikiem jest tylko faza)
Witam serdecznie, a ja mam taki problem. Popełniłem błąd przy zamawianiu rolety i muszę przełożyć silnik z prawe strony na lewą. Czy to wykonalne ? Taki sam problem mam w drugiej rolecie ze zwijakiem taśmowym, proszę o poradę jeśli to możliwe. Pozdrawiam i dziękuję za super filmiki.
ruclips.net/video/iXToihtPh5I/видео.html, Mam jeszcze jedno pytanie, Mocowanie tego adaptera, rolety mam zamontowane w otworze okiennym z uwagi na ocieplenie i brak zgody administratora na robienie czegokolwiek w ścianach , czy mogę nitować od wewnętrznej strony , czy będą przeszkadzać nity ?
A czy w przypadku awari silnika? Trzeba wymienic cały przewod z silnikiem czy odłączamy przewód od starego silnika w skrzynce i podłanczamy go do nowego silbika? W silniku jest jakas wtyczka systemowa za pomocą ktorej jest podlaczony kabel czy cos?
Niestety trzeba wymienić cały przewód z silnikiem. Dlatego jest dobrze zrobić puszkę w rogu przy oknie, a przewód z silnika rolety skrócić do tej puszki.
@@Vteka dziekuje za odpowiedz. Wlasnie tak samo mam zamiar zrobic, puszeke w rogu okna.. Tylko mam pewien problem bo nie dopilnowalem i monterzy okien zle poprowadzili mi kabel. Mianowicie kabel wychodzi ze skrzynki rolety zew. na w prost tak jak u Pan lecz nastepnie został sciśnięty poszerzeniami górnymi okna i wprowadzony przez pianę montarzową miedzy boczną ramą okna a otworem w murze. Tak wiec przewod scisnięty miedzy tylną blachą skrzynki rolet a poszerzeniem i trudno go w ogóle wciągnąc go do skrzynki juz na tym etapie. Dzwoniłem do wykonawcy i twierdzi ze mozna kabel spokojnie wypiąc od silnika w skrzynce. Nie wiem co o tym myslec. Silniki przeciążeniowe, przewodowe firmy ASA.
To jest zwykła najtańsza nitownica Condor, używam sporadycznie, ale sprawdza się jak na razieallegro.pl/kategoria/narzedzia-pozostale-269?string=nitownica%20kondor&bmatch=e2101-d3681-c3682-hou-1-4-0319
Ta roleta nie była mocowana na styropianie. Gdy jest już styropian (powyżej 10cm) to roletę najlepiej dać w otwór okienny. Zmniejszy to światło okna ale zamocowanie będzie solidniejsze. Nie wiem jak zamocować roletę na gruby styropian.
Po której stronie powinien być umieszczony silnik. Rozumiem, że w silnikach sterowanych klawiszami podłączamy odpowiednio przewody i nie ma to znaczenia. Inaczej jest chyba w silnikach sterowanych radiowo
Nie ma znaczenia po której stronie jest umieszczony silnik i to zarówno przewodowy sterowany z klawisza jak i radiowy. Pilot programuje się, można zmienić przyciski w pilocie, ich funkcje góra dół.
@@Vteka W moim przypadku 1 pilot 5 kanałowy a mam do obsłużenia 2 rolety balkonowe więc zastanawiam się czy silniki muszą być po jednej stronie aby na raz manipulować 2 roletami
Wydaje mi się, że do tego silnika musi być doprowadzona faza na stałe, dwa przewody do kierunków, N i PE. Faza cały czas w silniku pewnie potrzebna jest do jakiś czujników. Samo podłączenie tak samo jak w czteroprzewodowym + faza dodatkowo bezpośrednio do silnika.
Filmik fajny. Jednak absolutnie nie smarował bym niczym tego łożyska. Niewielka prędkość, częstotliwość pracy i obciążenie, spokojnie da sobie radę na sucho. Smarowanie w mojej subiektywnej ocenie spowoduje tylko naklejenie się wszelkiego syfu i po pewnym czasie zamiast pomóc będzie tylko stawiać większy opór. Może się nie znam ale tak sądzę. :). Pozdrawiam.
Dziękuję za przypomnienie. Aż tak rażąco tej samogłoski chyba nie wypowiadam. Ale mogę się mylić. Samogłoskę [ę] ([e] nosowe) na końcu wyrazu wymawiamy zwykle bez nosowości, a niektóre poradniki językowe zalecają co najwyżej nosowość słabą. Wyraźna barwa nosowa nie mieści się w normie językowej, a tym samym jest błędna. Określenie nadinterpretacja nie jest tu chyba najszczęśliwiej użyte, należy mówić o hiperpoprawności, czyli o wymowie przesadnie starannej. Używa się też czasem określeń wymowa doliterowa lub wymowa ortograficzna, ponieważ jest ona przejawem wpływu pisowni na fonetykę.
Witam bardzo dobry i super wytłumaczony film 👍 dziękuję za nagranie takiego szczególnie filmu szukałem Pozdrawiam i 👍 zostawiam
Mega pomocny filmik, polecam!!
Dobrze wykonana praca staranie i dokładnie milo patrzeć i oto chodzi
Fantastyczna instrukcja. Wczoraj z tym filmem wymieniłem u siebie sznurek na silnik. Dziękuję i pozdrawiam :)
Dziękuję. Pozdrawiam
Wszystko świetnie wytłumaczone. 3 rzeczy bym poprawił. Pod złym kątem blacha od silnika przymocowana (nie bez powodu są miejsca zaznaczone na boku), położenie krancowe dole warto ustawić bez podpinania rolety i położenie krancowe górne jest za wysokie (zdarza się, że roleta z tak wysokiego położenia nie chce schodzić na dół i profil może wymielic w puszce). Aha, w listwę dolnej brakuje buforow;)
Pozdrawiam wszystkich:)
Zgadzam się ale stopery w listwie dolnej są tylko odwrócone do góry nogami tym sposobem możemy uzyskać wyższy maksymalny pułap rolety
Mam zastrzeżenia co do licznych prześwitów między lamelami po zamknięciu rolety !!!
Bardzo dobry film. Poprawiłbym ułożenie przewodu od silnika do miejsca wyjścia ze skrzynki, w taki sposób aby najniższy punkt przewodu był niżej niż samo wyjście. Zbierająca się rosa w skrzynce będzie spływała do najniższego miejsca. W Pana przypadku może próbować wpłynąć do domu. Jeszcze gorszym rozwiązaniem było by wyjście kabla pionowo w górę. Można zostawić trochę więcej przewodu w samej skrzynce, aby w przypadku awarii łatwiej było połączyć nowy napęd. Przydałoby się jeszcze zabezpieczyć przewód aby na 100% nie miał kontaktu z pancerzem. Co do krańcówek, to zawsze tłumaczę że: przy górnym położeniu im więcej pancerza wystaje tym dla rolety lepiej, a przy dolnej krańcówce wieszaki nie mogą być naprężone bo z czasem (szczególnie na wysokości silnika) ułamią się zaczepy.
Świetna robota :)
Z tym przewodem masz całkowitą rację, może tego za bardzo nie widać ale przewód idzie w dół i wejście do mieszkania też nie jest takie, że spłynie woda do środka. ( A tak po prawdzie ta roleta na filmie jest na balkonie i nie ma bezpośredniego kontaktu z opadami deszczu) Dziękuję za cenne rady. Pozdrawiam.
Film bardzo mi pomógł. Dzięki.
Super. Cieszę się.😊
świetny film, właśnie mam problem z roletą, teraz już wiem jak się zabrać za demontaż :)
Super film. Pozdrawiam
Bar4dzo dobrze zrobiony film.Pozdrawiam
Super,dzięki!
Super materiał
6:40 Dlaczego nituje się końcówkę silnika do rury nawojowej? wydaje mi się, że bez tego nita też będzie dobrze, ale wolę zapytać
Bo tak jest w instrukcji montażu. W ostatnich moich filmach już nie nituję bo w zasadzie to jest niepotrzebne. Chyba, że zawleczka wypadnie i zabierak zsunie się z wału. Ale to już chyba przy największym pechu.
@@Vteka I wszystko jasne:) Dziękuje za odp i za przydatny filmik
17:57 Co ma nagrzanie się silnika do momentu zadziałania krańcówek?
Silnik nie jest przeznaczony do pracy ciągłej. Nie mówię nic o tej zależności o której wspominasz w komentarzu. Przestrzegam tylko przed ciągłą pracą silnika.
Dodatkowo proponowałbym na przewody linkowe zacisnąć tulejki 😉
Zbytek, ale można
Czy mocowanie silnika mozna okrecic o 90 stopni tak aby sruby do regulacji polozenia krancowego nie byly od przodu tylko od dolu? Mam rolety zewnętrzne ktore maja tylko rewizje od dolu a z przodu roleta jest zabudowana styropianem i moge pomarzyć o takim latwym dostepie jak na filmiku.
Musisz zrobić tak aby było wygodnie regulować. Tak możesz obrócić, nie ma to znaczenia.
@@Vteka Dziekuje za odpowiedź.
Pozdrawiam.
Oooo coraz bliżej mojego F&Fa F&Wave. :-) ;-)
Będzie, będzie, mam też super łączniki, przyciski bateryjne całkiem inne niż te wcześniejsze.
@@Vteka Lubię ten kanał bo tłumaczy Szanowny Pan łopatologicznie. Prosto, zwięźle i na temat nie rozwodząc się jak na innych kanałach.
Witam .Z Czasem żaluzja zaczęła rozwijać się tylko do połowy i silnik niżej ani rusz.. Czasem troche niżej ale nigdy do dolu. Czy to problem wyłącznika krańcowo?. Jak usunąć usterkę?.Proszę o poradę.
Bez otwarcia skrzynki rolety się nie obejdzie. Trzeba sprawdzić też prowadnice.
A silnik się wyłącza od razu w połowie czy słychać jego pracę gdy roleta stoi.?
Nie miałem takiego przypadku jeszcze.
Silnik ewidentnie staje i wtedy zaluzje też. Sam jestem elektro technikum Ale tego nigdy nie robiłem... Jeśli silnik ma krawcowa wyłączniki to myślę że są zużyte po wielu latach i przerywają.. Jutro rozwierce nity i zobaczę w środku... dam znać jak znajdę przyczynę.
Witam, podejrzewam, że u mnie wysiadł kondensator. Silnik nie potrafi ciągnąć rolety do góry, na dół rozwija. Chciałem zdemontować te osmiokatną prowadnice ale niestety ten plastik który ma do niej wejść żeby uwolnić ją z osi zamontowanej przy ścianie, nie chce wejść do srodka. Poprostu jest zbyt gruby. Zamiast nitow są dwie srubki ale co z tego jak nie wejdzie do środka. Spotkał się Pan z czymś takim ? Jak to rozebrać?
Co to znaczy za gruby? Gdy odkręcisz te śrubki popryskaj WD-40 I powinno wejść do środka. Chyba, że wchodzi do środka płytko, wtedy naciskając też powinno wyjść z prowadnic. Ja nie robię w roletach, ale z wiedzy jaka posiadam nie widzę innej możliwości.
@@Vteka na chlopski rozum i na pokazywanych filmikach powinien ten osmiokatny plastik wejść do środka. U mnie jest tak, że plastikowa końcówka, tak ok 3 cm jest grubsza niż rura oktagonalna i to ona nie wejdzie do rury, przez co nie da się zmniejszyc szerokości całej konstrukcji by zdjąć z osi. Dziwne to jest, cała reszta jest dokładnie jak na filmiku, są 2 śrubki ( zamiast nitow). Niby wszystko jest identyczne ale wcisnąć do środka się nie da. Chciałem rozszerzyć te rurę na szwie, ale spełzło to na niczym. Podejrzewam, że padl kondensator za parę złotych a tu nie pozostanie mi nic innego jak serwis wołać, a u mnie idzie to w setki złotych. Kiedyś wymienialem pogięte dwa paski rolety i kosztowało mnie to 350 . Cenią się fachowcy :-(
Obejrzałem kolejny filmik i domyślam się co się stało. Jakiś niepełnosprawny montażysta zamontował zbyt długą rurę oktagonalna i plastikowa końcówka regulacyjna została cala włożona do rury przez co nie ma możliwości wciśnięcia jej do rury. Coś mi się wydaje, że będę musiał na długości 2 cm delikatnie obciąć te rurę by wcisnąć te plastikowa koncowke regulacyjną długość. Obciąłem wcisnąłem i wyjąłem ;-) Dużo jeszcze u nas "fachowców" rodem z Usterki. To kpina, że tacy ludzie biorą kasę za swoje pseudouslugi. Pozdrawiam wszystkich myślących.
Rzeczywiście problem. Trzeba coś wymyślić. Powodzenia.
Mam następujący problem, rolety nie chcą się podnosić (poruszanie rolety pomaga), pomyślałem że to wina kondensatora ale oglądając film zastanawiam się czy nie zapiekł się element dopasowujący długość rury do skrzynki. Tam jest prawdopodobnie łożysko. Czy jest to możliwe?
Możliwe. Trzeba zajrzeć do kasety. Może coś z wieszakami.
A da się tak ustawić że jak się kliknie i przytrzyma chwilę przycisk to roleta sama się będzie podnosić bez konieczności trzymania go ???
Tak, ale musi być przycisk z blokadą, lub sterownik
Ale czy będę mógł zatrzymać roletę w połowie lub żeby nie domykała się do końca na tych ustawieniach i tym włączniku ?
Tak, roleta podnosi się i opuszcza do dowolnego miejsca, silnik pracuje gdy naciskamy przycisk, staje gdy puszczamy. Wyłączniki krańcowe mają ją zatrzymać w skrajnych położeniach.
Rozkręciłem roletę a tu zonk. Nie ma tej końcówki dopasowującej rurę do skrzynki :(
Wszystko zamontowane na sztywno. Chyba trzeba ciąć i szukać w necie tej końcówki.
Ma Pan jakiś pomysł jak temu zaradzić?
Poszukaj jakiegoś producenta w okolicy
Może by wykorzystać koło na którym był sznurek lub pasek. Tam gdzie było będzie silnik a po drugiej to koło. Taki pomysł mi przyszedł- powinni to zdać egzamin
@@Vteka Właśnie tak zrobiłem :) Dzięki!
Czy nitownica użyta w filmie jest warta polecenia dla kupna i okazjonalnego używania?
To jest najtańsza nitownica. Ale okazjonalnie spełni swoje zadanie.
Dzień dobry, nawiązując do moich poprzednich pytań w związku z przełożeniem silnika z lewej na prawą stronę zauważyłem, że silnik nie jest przytwierdzony do rury ani nitem ani wkrętem, nie jest to zgodne z Pańską instrukcją, czy może tak zostać? I jeszcze jedno, nie chciał bym rozpruwać ściany, czy jest możliwość podłączenia silnika do przełącznika światła, tu mam najbliżej. Jeszcze raz bardzo dziękuję za pomoc, pozdrawiam.
Silnik nie musi być połączony z rurą, choć według instrukcji producenta takie połączenie powinno być.
Jeżeli z tego przełącznika światła można wziąć fazę, neutralny i ochronny to można tak zrobić. (W starszych instalacjach w puszce pod wyłącznikiem jest tylko faza)
Witam raz jeszcze, czy mogę rozwinąć roletę nie podłączoną nie uszkadzając silnika. Szukałem wszędzie i nie znalazłem nic na ten temat, dziękuję.
Raczej nie. Nie wiem co się może stać w silniku.
Super sprawa 🙂 a czy da się podłączyć np 3 osobne rolety do jednego przełącznika? Chodzi o podnoszenie i opuszczanie kilku rolet na raz
Tak nie wolno robić, tylko za pośrednictwem sterowników można podnosić i opuszczać wiele rolet
@@Vteka a jeśli moge spytać jakie to sterowniki ?? może Pan jakiś zasugerować ??
@@mk41389 Np ZAMEL EXTA FREE Mam takie działają nawet bez smartfona, na przyciski.
Witam serdecznie, a ja mam taki problem. Popełniłem błąd przy zamawianiu rolety i muszę przełożyć silnik z prawe strony na lewą. Czy to wykonalne ? Taki sam problem mam w drugiej rolecie ze zwijakiem taśmowym, proszę o poradę jeśli to możliwe. Pozdrawiam i dziękuję za super filmiki.
Przełożenie silnika to nie problem. Wystarczy go obrócić i przemontować uchwyt z boku kasety
wszystko fajnie ale kak mam to zrobic jak mieszkam na i pietrze??
A jak zamontowali? Jeżeli jest to kaseta nie zabudowana trzeba ją po prostu zdjąć i zamontować silnik w domu.
ruclips.net/video/iXToihtPh5I/видео.html, Mam jeszcze jedno pytanie, Mocowanie tego adaptera, rolety mam zamontowane w otworze okiennym z uwagi na ocieplenie i brak zgody administratora na robienie czegokolwiek w ścianach , czy mogę nitować od wewnętrznej strony , czy będą przeszkadzać nity ?
Można od wewnętrznej strony, nic nie będzie przeszkadzać
A czy w przypadku awari silnika? Trzeba wymienic cały przewod z silnikiem czy odłączamy przewód od starego silnika w skrzynce i podłanczamy go do nowego silbika? W silniku jest jakas wtyczka systemowa za pomocą ktorej jest podlaczony kabel czy cos?
Niestety trzeba wymienić cały przewód z silnikiem. Dlatego jest dobrze zrobić puszkę w rogu przy oknie, a przewód z silnika rolety skrócić do tej puszki.
@@Vteka dziekuje za odpowiedz. Wlasnie tak samo mam zamiar zrobic, puszeke w rogu okna.. Tylko mam pewien problem bo nie dopilnowalem i monterzy okien zle poprowadzili mi kabel. Mianowicie kabel wychodzi ze skrzynki rolety zew. na w prost tak jak u Pan lecz nastepnie został sciśnięty poszerzeniami górnymi okna i wprowadzony przez pianę montarzową miedzy boczną ramą okna a otworem w murze. Tak wiec przewod scisnięty miedzy tylną blachą skrzynki rolet a poszerzeniem i trudno go w ogóle wciągnąc go do skrzynki juz na tym etapie. Dzwoniłem do wykonawcy i twierdzi ze mozna kabel spokojnie wypiąc od silnika w skrzynce. Nie wiem co o tym myslec. Silniki przeciążeniowe, przewodowe firmy ASA.
Witaj fajny filmik mozesz napisac jakiego modelu nitownicy uzywasz
To jest zwykła najtańsza nitownica Condor, używam sporadycznie, ale sprawdza się jak na razieallegro.pl/kategoria/narzedzia-pozostale-269?string=nitownica%20kondor&bmatch=e2101-d3681-c3682-hou-1-4-0319
@@Vteka dzieki , za info chyba sobie kupie musze wymienic sznurki,
Czy do rolet drewnianych starych zabudowa wewnątrz też można zamontować silnik i zautomatyzowac?
Tego to nie wiem.
Jak mocowałeś roletę do ściany na styropianie ?
Ta roleta nie była mocowana na styropianie.
Gdy jest już styropian (powyżej 10cm) to roletę najlepiej dać w otwór okienny. Zmniejszy to światło okna ale zamocowanie będzie solidniejsze. Nie wiem jak zamocować roletę na gruby styropian.
A jest regulacja hamulca? Pytam ponieważ moja opada sama
Nic tu nie ma do regulacji
Po której stronie powinien być umieszczony silnik. Rozumiem, że w silnikach sterowanych klawiszami podłączamy odpowiednio przewody i nie ma to znaczenia. Inaczej jest chyba w silnikach sterowanych radiowo
Nie ma znaczenia po której stronie jest umieszczony silnik i to zarówno przewodowy sterowany z klawisza jak i radiowy. Pilot programuje się, można zmienić przyciski w pilocie, ich funkcje góra dół.
@@Vteka W moim przypadku 1 pilot 5 kanałowy a mam do obsłużenia 2 rolety balkonowe więc zastanawiam się czy silniki muszą być po jednej stronie aby na raz manipulować 2 roletami
@@1977gorbi Nie muszą być, instrukcje montażu uwzględniają takie sytuacje.
Wszystko ładnie ale zamiast nitow wkręty samogwintujące, bo co jak cos padnie? Trza rozwiercać niepotrzebnie..
Po to nity, aby było dobrze zabezpieczone.
Można by też wkręty ale po nitach są spore otwory i wkręty muszą mieć dużą średnicę.
Czy jest gdzieś film, jak podłączyć roletę, która ma nie 4, a 5 przewodów?
U mnie na kanale nie ma. Podaj typ silnika, to może coś poradzę.
@@Vteka rolety są firmy Krispol. Żadnego konkretnego oznaczenia nie widzę, a w zamówieniu jest tylko SIL_TM
Wydaje mi się, że do tego silnika musi być doprowadzona faza na stałe, dwa przewody do kierunków, N i PE.
Faza cały czas w silniku pewnie potrzebna jest do jakiś czujników. Samo podłączenie tak samo jak w czteroprzewodowym + faza dodatkowo bezpośrednio do silnika.
Vteka dziękuję
💥📽👍
Filmik fajny. Jednak absolutnie nie smarował bym niczym tego łożyska. Niewielka prędkość, częstotliwość pracy i obciążenie, spokojnie da sobie radę na sucho. Smarowanie w mojej subiektywnej ocenie spowoduje tylko naklejenie się wszelkiego syfu i po pewnym czasie zamiast pomóc będzie tylko stawiać większy opór. Może się nie znam ale tak sądzę. :). Pozdrawiam.
Możliwe, może smarować nie, ale wyczyścić napewno tak.
@@Vteka Oczywiście, że tak :)
Przypomnę tylko, że w języku polskim "ę" na końcu wyrazu traci nosowość i wymawia się je jak zwykłe "e". Pozdrawiam. 😉
Dziękuję za przypomnienie. Aż tak rażąco tej samogłoski chyba nie wypowiadam. Ale mogę się mylić.
Samogłoskę [ę] ([e] nosowe) na końcu wyrazu wymawiamy zwykle bez nosowości, a niektóre poradniki językowe zalecają co najwyżej nosowość słabą. Wyraźna barwa nosowa nie mieści się w normie językowej, a tym samym jest błędna. Określenie nadinterpretacja nie jest tu chyba najszczęśliwiej użyte, należy mówić o hiperpoprawności, czyli o wymowie przesadnie starannej. Używa się też czasem określeń wymowa doliterowa lub wymowa ortograficzna, ponieważ jest ona przejawem wpływu pisowni na fonetykę.
Przydało by się ostre wiertło 😂
Co by się nie przydało. Pewnie jeszcze parę innych rzeczy.
Nitowanie plastikowych elementów - średni pomysł. Nawiercenie i wkręt by w zupełności wystarczył i był łatwiejszy w ewentualnym demontażu.
Tak robię jak zaleca instrukcja. Ale masz rację wkręt też by wystarczył
Dobrze nasmarować WD40...