Hű, ezeket a nagyon jó tanácsokat most hallottam először Öntől. Mert mindenki csak a magvetésről és a palánta kiültetéséről oktat minket, de ezeket a nagyon lényeges, szép termést adó tippekről nem beszélnek. Hálásan köszönöm ❤.
Szia, szeretném kérdezni, hogy a sárgarépa és petrezselyem földön fekvő leveleit is érdemes így (mértékkel) megszedni? Vastagszik a gyökér, vagy inkább ártok vele? Könnyebb is lenne tisztán tartani a sorközt. Vagy inkább emeljem meg egy madzag-párral, ahogy egyik videódban látható?
Kedves "Kisvakond", ma megint olyan, soha nem hallott okosságokat tanúltam, amit hálásan köszönök. Szeretem hallani a kedves, türelmes tanításait, tippjeit, hogy részletgazdagon ontja a tapasztalatait. Minden feltett videót többször megnézek, kérem, soha ne fáradjon bele.🙂❤
Űdvözlöm. Nagyon jók a videói tanulságosak és érthetőek.,Segítséget szeretnék kérni a cukkinimhez tele vannak virággal csak termés az kevésen alakul ki. Mit tudnék vele csinálni.
Tanácsot kérnék a zöld paradicsom alja el kezdett rothadni pedig hét - kilenc naponta permetezem a tejes lével abban a keverési arányban ahogy ön javasolta. Mit tudnék esetleg tenni még..
@@denesdarabos8444 A tejes permet szerepe a paradicsomvész megelőzése. Az általa szolgáltatott kálcium édeskevés a növény szükségleteihez és a felszívhatóság mértékéhez képest.
@@denesdarabos8444 Talaj kálcium vizsgálata ecettel, ahogy mutattam. Ha szükséges, akkor meszezés. Időjárásváltozások előtt kálciumos levéltáp alkalmazása.
Szép a kert! Látom van káposztaféle is benne (karalábé) és egy szál lisztecske (azt hiszem a becsülestes neve üvegházi molytetű) se. Én nagy harcban állok velükszemben, de úgy érzem vesztésre álok! ☹️Önnek milyenek a tapasztalatai,hogyan védjem meg a számonra nagyon kedves fodros kelt, karfiolt, brokit? Üdv és szép napot!
Van káposzta is, csak nem fér minden bele a videóba. Sajnos csak permetezéssel megy. Neem olajos készítménnyel néha fújni kell. Neemex vagy Neemazal, attól függ, hogy mekkora a mennyiség, mivel utóbbit csak nagy kiszerelésben láttam, úgy pedig borsos.
Űdvözlőm.Nagyon tanulságosak a videói ,sokat lehet tanulni belőle.Nekem lenne egy kérdésem cukkinivel kapcsolatban.Tele van a nővény virággal mégis kevés termés látható rajt.Mit tudnék tenni hogy ez megváltozzon?Köszönőm a válaszát.
Aminek a logikáját én nem teljesen értem, hogyha a paradicsom alsó leveleibe kálcium van már raktározva, mikor ilyen keménykések és vastagok lesznek, akkor miért segít ha leszedjük? Mert még többet raktározna bele ha fent hagyjuk? Mert én nem tapasztalom, hogy még leményebbé még vastagabbá válnának, ha rajta hagyom.
Azért hangzik furcsán, mert a raktározást emberi értelemben érti. Nem így kell. Nem egy logisztikai raktárat kell érteni alatta, amiből a növény szükség esetén ide-oda szállít, hanem egy végleges lerakatot, amit a növény folyamatosan tölt fel. Ha nem várjuk meg ezeknek a "raktáraknak" a feltöltődését, hanem eltávolítjuk őket, értelemszerűen a felvett tápanyag az azonos szinten lévő bogyókhoz kerül.
A padlizsánom nem tér magához, nagyon sárgul. Már elég régen ki lettek ültetve a palánták, de nem nőnek. Itt is ahogy már levezetted, Mg hiány lehet? Mit tudok adni nekik? Csalánlé nem volt elég, így nem a N hiányozhat.
@@Kisvakondkert elvileg nem beteg, semmi nem látszik rajtuk, egészséges palánták voltak. A föld elég rossz, tolok bele amit csak tudok, de most nem tudom mi hiányozhat, hogy kornyadoznak. A brokkoli mellette jól van, az megnőtt, már feje van.
Kedves Kisvakond! Ha a leszedett levelek sok kálciumot raktároznak és azokat beáztátom az jó a kálcium visszapótlására, ha öntözöm vele? Valaszodat előre is köszönöm
Egy fellett növény tömegének kb 3-5%-a kálcium. Ez változik az évszak és a fejlődés függvényében. Tehát pl 1kg levél összesen 30-50 gramm kálciumot tartalmaz. Áztatással azonban a kálciumot nem lehet kinyerni belőle.
Köszönöm a hasznos tanácsaidat. Még egy kérdésem lenne. Fehér repülő tetvek léptek el a karalábét. Mit lehet tenni ellenük? - ami nem vegyszeres permetezés?
Kedves "Kisvakond" ! A vakond távoltartási kísérleteivel sok vidám percet szerzett nekem, de valószinű, hogy Magának kevésbé volt szórakoztató. Ma már nekem sincs kedvem vidámkodni! Az elmúlt két évben szaporodni kezdtek a hivatlan vendégek a konyhakertben. Ez év áprilisától kezdve egyre romlik a helyzet, már szinte összeérnek a kupacok. A kutyáim pedig rászoktak a vakondvadászatra (eredményesek is ) így már a régi kupacok helyén lyukak vannak , a fennmaradó helyeken új túrások. 70+ os vagyok. Vakondhálót megvettem már , de önerőből ezt idén már nem tudom alkalmazni. Említett egy góliát elemekkel működő hatásos riasztót, de gondolom a nevét és a beszerezhetőségét a reklámszabályok miatt nem közölhette. Amennyiben lehetséges , kérem küldje el a privát e-mail címemre a forgalmazó nevét , címét!
Kedves József. Az a modell, amit én használok, már nincs kereskedelmi forgalomban, viszont sok hasonlót találhat az interneten. Azt javaslom, hogy elemes legyen, ne napelemes, illetve alacsony frekvencián rezegjen. Lehetőleg 200Hz alatt. A magas frekvenciás rezgés rosszul terjed a földben, az alacsony frekvenciás viszont nagyon jól. A termék leírásában a rezgési frekvencia mindíg fel van tűntetve.
Szép jó reggelt. Köszönöm szépen a jó tanácsokat. Ez a videó egy tanulság volt. Meg szeretném kérdezni ,ugyan az az eljárás a karfiolal is mint a karalábé és a többi gumós növényel?
A karfiol, káposzta alsó levelei mindíg lefekszenek a földre, hogy megtartsák a nedvességet és a nyári forróságtól megvédjék a gyökereket. Ez a 7-8 takarólevél végzi a fotoszintézist is, így fontos szerepük van, hiszen ők állítják elő a tápanyagot, például a karfiol virágjához vagy a káposzta fejéhez. Ezért ezekről csak akkor szoktam alsó levelet eltávolítani, ha sérült.
Ha sürgős, mert nőnek a termések, akkor mésztejjel be lehet locsolni (oltott mész + víz). Ne sokat, mert lúgos! Ha még csak virágzik, akkor legjobb lenne dolomit port kiszórni és bekapálni, mert az magnéziumot is ad. Ha ez nincs, akkor mészpor vagy gipsz kiszórásával és földbe forgatásával is megoldható. Utóbbi azért jobb fejlett növények esetében, mert nem lúgosít úgy, mint a mész, tehát nem borítja fel a talaj ph-t.
Kedves Kisvakond!Nagyon jók ezek az oktató videók.Ma is elvégeztem az útmutatás szerinti levélritkításokat.De mi a helyzet a determinált bokornövésű paradicsommal? Ugyanaz vonatkozik rá, mint a folytonnövőre?Ha válaszolnál,nagyon megköszönöm.
A determináltra ebben a formában nem vonatkozik. A legalsó leveleket ott is érdemes eltávolítani, de a hajtásokkal mas a helyzet. Épp amiatt, mert determinált, ezeket nem jó agyonmetszeni. Meg kell becsülni minden hajtást, hiszen véges számúak. Azokat csak épp annyira szoktam megcsípkedni, hogy ne bokrosodjon áthatolhatatlanul sűrűre.
Egy érdekes kérdés csak paraszt logika alapján ha a leveleket levágjuk a növényről mindegy mi az nem arra lesz ösztönözve hogy hozzon létre újabbakat a fennmaradásához , mivel eddig ment 20 levéllel és lesz neki 15 akkor nem fog esetleg leveleket képezni minthogy termést növelni :)
Elméletileg igen, vegetatív növekedést fog serkenteni. Gyakorlatilag viszont fotoszintézis szempontjából a levelek éppúgy rendelkeznek egy jólműködési határidővel, mint a napelemek. Minél öregebb egy levél (vagy egy napelem), annál kevesebb cukrot állít elő fotoszintézissel. Így ha 2 öreg levelet levágunk, azt akár egyetlen friss levél pótolni tudja. A természet megdöbbentően ravasz tud lenni.
@@Kisvakondkert Jövőre szivesen látnék egy ilyen tesztet hogy tényleg működik mondjuk 5-5 paradicsomon 5db-nak lecsippantod a leveleit másik 5-nek nem ugyan az a víz kaja hely palánta méret nagyjából és milyen eredménye lesz termés szempontjából mit segít a növénynek :)
@@lajosnagy6175 Nem szükséges tesztelni, mivel ez már egy nagyon régi termesztéstechnikai módszer, ami működik. Ha leegyszerűsítjük és egy példával szemléltetjük, érthetőbb. Képzeljük el, hogy van egy paradicsomunk, aminek van egy régi levele, egy új levele és egy termése. Veszi fel a tápanyagokat, minden ok. Egy nap jön egy környezeti behatás, ami például azt eredményezi, hogy több nitrogént vesz fel. Ehez több kálcium is kellene a jó felhasználáshoz, de az nincs csak amennyi előző nap is volt. Így létrejön egy relatív kálciumhiány. Relatív, mert van kálcium, de a felvett nitrogénhez képest kevés. No, ezt a keveset továbbra is 3 felé kell leossza: a régi levélbe, a friss levélbe és a termésbe. Nem egyenlően fogja osztani: a leveleknek többet ad. Ha egyenlően oszlana le, akkor is hiány volna, mindhárom kevesebbet kapna, de mint mondtam, a levelekbe több megy. Így aztán a friss levélben kis hiánnyal érkezik, az öreg levélbe szintén kis hiánnyal, a termésbe viszont nagy hiánnyal. Így a termés sejtjei sérülnet és jön a csúcsrothadás. Cserébe lesz két kicsit hiányos levelünk. Rossz üzlet. Helyette lekapjuk az öreg levelet (úgyis lecsökkent a fotoszintézise, a benne lévő tápanyag pedig nem mozdul, mivel a kalciumot a növény nem tudja az idős szövetekből a fiatal, növekvő növényi részekbe szállítani). Az ő részét a tápanyagból pedig szétosszuk a friss levélnek és a termésnek. Ergó: csökken a kálciumhiány létrejöttének esélye és nyomva vannak a friss levelek, amelyek jobban teljesítenek. Ennyi a hatásmechanizmusa a metszésnek bővebben kifejtve.
Hű, ezeket a nagyon jó tanácsokat most hallottam először Öntől. Mert mindenki csak a magvetésről és a palánta kiültetéséről oktat minket, de ezeket a nagyon lényeges, szép termést adó tippekről nem beszélnek. Hálásan köszönöm ❤.
@@evanemeth4145 Köszönöm. Több száz hasonló videó van a csatornán. Kattintson a videó alatt a logóra.
Üdv! Köszönöm a hasznos tanácsokat! Végre egy olyan videó amiből sokat lehet tanulni egy kezdő kertésznek. 👋
Nagyon jó, hasznos videó volt ismét... Az is jó volt, hogy hallottuk mit miért, jó megtenni. Köszönöm! 🙂
Köszönöm. Megint nagyon hasznos tanácsok!!!
Nagyon szép köszönöm a sok hasznos tanácsot!
Hálásan köszönöm a sok jó tanácsot!
Köszönet a videóért, nagyon hasznos !
Köszönöm szépen a tanácsot még sosem hallottam hogy a karalábé így nevel nagy gumókat♥️
Köszönöm szépen!
Hálás köszönetem kedves testvér! 🙏🙂
Szia, szeretném kérdezni, hogy a sárgarépa és petrezselyem földön fekvő leveleit is érdemes így (mértékkel) megszedni? Vastagszik a gyökér, vagy inkább ártok vele? Könnyebb is lenne tisztán tartani a sorközt. Vagy inkább emeljem meg egy madzag-párral, ahogy egyik videódban látható?
Nem, az ő esetükben nem. Ha zavaró, lehet kihúzni kéz zsineget, de nem szorosan, mert nagyon hajlamosak gombás begegségekre, ha nem szellőznek.
@@Kisvakondkert Nagyon köszönöm a szupergyors választ! 💚
Kedves "Kisvakond", ma megint olyan, soha nem hallott okosságokat tanúltam, amit hálásan köszönök. Szeretem hallani a kedves, türelmes tanításait, tippjeit, hogy részletgazdagon ontja a tapasztalatait. Minden feltett videót többször megnézek, kérem, soha ne fáradjon bele.🙂❤
Nagyon kedves! Köszönöm!
Űdvözlöm. Nagyon jók a videói tanulságosak és érthetőek.,Segítséget szeretnék kérni a cukkinimhez tele vannak virággal csak termés az kevésen alakul ki. Mit tudnék vele csinálni.
Gyaníthatóan beporzás hiánya. Sokat nem tud vele kezdeni, hacsak nem végzi el kézzel.
Tanácsot kérnék a zöld paradicsom alja el kezdett rothadni pedig hét - kilenc naponta permetezem a tejes lével abban a keverési arányban ahogy ön javasolta. Mit tudnék esetleg tenni még..
@@denesdarabos8444 A tejes permet szerepe a paradicsomvész megelőzése. Az általa szolgáltatott kálcium édeskevés a növény szükségleteihez és a felszívhatóság mértékéhez képest.
@@denesdarabos8444 Talaj kálcium vizsgálata ecettel, ahogy mutattam. Ha szükséges, akkor meszezés. Időjárásváltozások előtt kálciumos levéltáp alkalmazása.
Szép a kert! Látom van káposztaféle is benne (karalábé) és egy szál lisztecske (azt hiszem a becsülestes neve üvegházi molytetű) se. Én nagy harcban állok velükszemben, de úgy érzem vesztésre álok! ☹️Önnek milyenek a tapasztalatai,hogyan védjem meg a számonra nagyon kedves fodros kelt, karfiolt, brokit? Üdv és szép napot!
Van káposzta is, csak nem fér minden bele a videóba. Sajnos csak permetezéssel megy. Neem olajos készítménnyel néha fújni kell. Neemex vagy Neemazal, attól függ, hogy mekkora a mennyiség, mivel utóbbit csak nagy kiszerelésben láttam, úgy pedig borsos.
Űdvözlőm.Nagyon tanulságosak a videói ,sokat lehet tanulni belőle.Nekem lenne egy kérdésem cukkinivel kapcsolatban.Tele van a nővény virággal mégis kevés termés látható rajt.Mit tudnék tenni hogy ez megváltozzon?Köszönőm a válaszát.
Nincs beporzás. Esetleg segítsen rá kézzel.
Aminek a logikáját én nem teljesen értem, hogyha a paradicsom alsó leveleibe kálcium van már raktározva, mikor ilyen keménykések és vastagok lesznek, akkor miért segít ha leszedjük? Mert még többet raktározna bele ha fent hagyjuk? Mert én nem tapasztalom, hogy még leményebbé még vastagabbá válnának, ha rajta hagyom.
Azért hangzik furcsán, mert a raktározást emberi értelemben érti. Nem így kell. Nem egy logisztikai raktárat kell érteni alatta, amiből a növény szükség esetén ide-oda szállít, hanem egy végleges lerakatot, amit a növény folyamatosan tölt fel. Ha nem várjuk meg ezeknek a "raktáraknak" a feltöltődését, hanem eltávolítjuk őket, értelemszerűen a felvett tápanyag az azonos szinten lévő bogyókhoz kerül.
@@Kisvakondkert értem, köszönöm! 🙂
A padlizsánom nem tér magához, nagyon sárgul. Már elég régen ki lettek ültetve a palánták, de nem nőnek. Itt is ahogy már levezetted, Mg hiány lehet? Mit tudok adni nekik? Csalánlé nem volt elég, így nem a N hiányozhat.
Jó lenne látni is. Lehet gombás fertőzés vagy atka, esetleg valamilyen deficit.
@@Kisvakondkert elvileg nem beteg, semmi nem látszik rajtuk, egészséges palánták voltak. A föld elég rossz, tolok bele amit csak tudok, de most nem tudom mi hiányozhat, hogy kornyadoznak. A brokkoli mellette jól van, az megnőtt, már feje van.
Kedves Kisvakond! Ha a leszedett levelek sok kálciumot raktároznak és azokat beáztátom az jó a kálcium visszapótlására, ha öntözöm vele? Valaszodat előre is köszönöm
Egy fellett növény tömegének kb 3-5%-a kálcium. Ez változik az évszak és a fejlődés függvényében. Tehát pl 1kg levél összesen 30-50 gramm kálciumot tartalmaz. Áztatással azonban a kálciumot nem lehet kinyerni belőle.
Köszönöm a hasznos tanácsaidat. Még egy kérdésem lenne. Fehér repülő tetvek léptek el a karalábét. Mit lehet tenni ellenük? - ami nem vegyszeres permetezés?
Ez is müködhet 🌝👎ruclips.net/video/jRFsWzIu8SE/видео.html
Nagyon szépen köszönöm a hasznos tanácsokat!!🤗
Kedves "Kisvakond" !
A vakond távoltartási kísérleteivel sok vidám percet szerzett nekem, de valószinű, hogy Magának kevésbé volt szórakoztató. Ma már nekem sincs kedvem vidámkodni!
Az elmúlt két évben szaporodni kezdtek a hivatlan vendégek a konyhakertben. Ez év áprilisától kezdve egyre romlik a helyzet, már szinte összeérnek a kupacok. A kutyáim pedig rászoktak a vakondvadászatra (eredményesek is ) így már a régi kupacok helyén lyukak vannak , a fennmaradó helyeken új túrások.
70+ os vagyok. Vakondhálót megvettem már , de önerőből ezt idén már nem tudom alkalmazni.
Említett egy góliát elemekkel működő hatásos riasztót, de gondolom a nevét és a beszerezhetőségét a reklámszabályok miatt nem közölhette. Amennyiben lehetséges , kérem küldje el a privát e-mail címemre a forgalmazó nevét , címét!
Kedves József. Az a modell, amit én használok, már nincs kereskedelmi forgalomban, viszont sok hasonlót találhat az interneten. Azt javaslom, hogy elemes legyen, ne napelemes, illetve alacsony frekvencián rezegjen. Lehetőleg 200Hz alatt. A magas frekvenciás rezgés rosszul terjed a földben, az alacsony frekvenciás viszont nagyon jól. A termék leírásában a rezgési frekvencia mindíg fel van tűntetve.
Szép jó reggelt. Köszönöm szépen a jó tanácsokat. Ez a videó egy tanulság volt. Meg szeretném kérdezni ,ugyan az az eljárás a karfiolal is mint a karalábé és a többi gumós növényel?
A karfiol, káposzta alsó levelei mindíg lefekszenek a földre, hogy megtartsák a nedvességet és a nyári forróságtól megvédjék a gyökereket. Ez a 7-8 takarólevél végzi a fotoszintézist is, így fontos szerepük van, hiszen ők állítják elő a tápanyagot, például a karfiol virágjához vagy a káposzta fejéhez.
Ezért ezekről csak akkor szoktam alsó levelet eltávolítani, ha sérült.
@@Kisvakondkert köszönöm a tanulságos választ. Szép napot és jó munkát 😊
A foliában elvégeztem a talajvizsgálatot ,ecet és föld , de nem pezsget ,mivel lehet javítani a földet , paprika és paradicsom van benne.
Ha sürgős, mert nőnek a termések, akkor mésztejjel be lehet locsolni (oltott mész + víz). Ne sokat, mert lúgos! Ha még csak virágzik, akkor legjobb lenne dolomit port kiszórni és bekapálni, mert az magnéziumot is ad. Ha ez nincs, akkor mészpor vagy gipsz kiszórásával és földbe forgatásával is megoldható. Utóbbi azért jobb fejlett növények esetében, mert nem lúgosít úgy, mint a mész, tehát nem borítja fel a talaj ph-t.
@@Kisvakondkert Rád mindig lehet számitani. Köszönöm.
Csudi hasznos ismét!! Köszönöm!! Épp azon agyaltam, mit tegyek borsó után.. az epret gondoltam.. szerinted jó lesz?
Akár azt is lehet. 🙂
Céklát
@@Kisvakondkert köszönöm😊
Mulcsnak nem jó a karalábé levél körülötte ott hagyni?
Dehogynem! Csak ugye, ahol van szárnyas, ott vétek lenne. Az is kell a levesbe a karalábé mellé 😂😄
@@Kisvakondkert Az a finom húsleves! 🐓🐔🥄😍🙂🙃
Kedves Kisvakond!Nagyon jók ezek az oktató videók.Ma is elvégeztem az útmutatás szerinti levélritkításokat.De mi a helyzet a determinált bokornövésű paradicsommal? Ugyanaz vonatkozik rá, mint a folytonnövőre?Ha válaszolnál,nagyon megköszönöm.
A determináltra ebben a formában nem vonatkozik. A legalsó leveleket ott is érdemes eltávolítani, de a hajtásokkal mas a helyzet. Épp amiatt, mert determinált, ezeket nem jó agyonmetszeni. Meg kell becsülni minden hajtást, hiszen véges számúak. Azokat csak épp annyira szoktam megcsípkedni, hogy ne bokrosodjon áthatolhatatlanul sűrűre.
@@Kisvakondkert Köszönöm a gyors választ!Bő termést és minden jót kívánok!
Egy érdekes kérdés csak paraszt logika alapján ha a leveleket levágjuk a növényről mindegy mi az nem arra lesz ösztönözve hogy hozzon létre újabbakat a fennmaradásához , mivel eddig ment 20 levéllel és lesz neki 15 akkor nem fog esetleg leveleket képezni minthogy termést növelni :)
Elméletileg igen, vegetatív növekedést fog serkenteni. Gyakorlatilag viszont fotoszintézis szempontjából a levelek éppúgy rendelkeznek egy jólműködési határidővel, mint a napelemek. Minél öregebb egy levél (vagy egy napelem), annál kevesebb cukrot állít elő fotoszintézissel. Így ha 2 öreg levelet levágunk, azt akár egyetlen friss levél pótolni tudja. A természet megdöbbentően ravasz tud lenni.
@@Kisvakondkert Jövőre szivesen látnék egy ilyen tesztet hogy tényleg működik mondjuk 5-5 paradicsomon 5db-nak lecsippantod a leveleit másik 5-nek nem ugyan az a víz kaja hely palánta méret nagyjából és milyen eredménye lesz termés szempontjából mit segít a növénynek :)
@@lajosnagy6175 Nem szükséges tesztelni, mivel ez már egy nagyon régi termesztéstechnikai módszer, ami működik. Ha leegyszerűsítjük és egy példával szemléltetjük, érthetőbb. Képzeljük el, hogy van egy paradicsomunk, aminek van egy régi levele, egy új levele és egy termése. Veszi fel a tápanyagokat, minden ok. Egy nap jön egy környezeti behatás, ami például azt eredményezi, hogy több nitrogént vesz fel. Ehez több kálcium is kellene a jó felhasználáshoz, de az nincs csak amennyi előző nap is volt. Így létrejön egy relatív kálciumhiány. Relatív, mert van kálcium, de a felvett nitrogénhez képest kevés.
No, ezt a keveset továbbra is 3 felé kell leossza: a régi levélbe, a friss levélbe és a termésbe. Nem egyenlően fogja osztani: a leveleknek többet ad. Ha egyenlően oszlana le, akkor is hiány volna, mindhárom kevesebbet kapna, de mint mondtam, a levelekbe több megy. Így aztán a friss levélben kis hiánnyal érkezik, az öreg levélbe szintén kis hiánnyal, a termésbe viszont nagy hiánnyal. Így a termés sejtjei sérülnet és jön a csúcsrothadás. Cserébe lesz két kicsit hiányos levelünk. Rossz üzlet.
Helyette lekapjuk az öreg levelet (úgyis lecsökkent a fotoszintézise, a benne lévő tápanyag pedig nem mozdul, mivel a kalciumot a növény nem tudja az idős szövetekből a fiatal, növekvő növényi részekbe szállítani). Az ő részét a tápanyagból pedig szétosszuk a friss levélnek és a termésnek. Ergó: csökken a kálciumhiány létrejöttének esélye és nyomva vannak a friss levelek, amelyek jobban teljesítenek.
Ennyi a hatásmechanizmusa a metszésnek bővebben kifejtve.
@@Kisvakondkert Köszönöm a teljeskörű választ így már érthetőbb és hihetőbb is hogy működik :)
Szia. Én most palantáztam a karalábét... Késő? :=)
Dehogy! Jó lesz!