Прізвища українців не українського походження.
HTML-код
- Опубликовано: 15 ноя 2024
- Не всі українці мають українські прізвища. Українці мають й прізвища своїх сусідів які історично проживали у прикордонних областях. В процесів асиміляції українці приймали в тому числі й прізвища своїх сусідів, народів з якими вони жили поруч сторіччями. Що це за прізвища про це розповідаємо у новому відео на нашому каналі.
Розкриваємо таємниці української традиції : від приказок до історичних особливостей.
TikTok: www.tiktok.com/@AvtorskeTrio
RUclips: / @avtorsketrio
Будемо вдячні за підтримку каналу:
Монобанк: 4441 1111 5117 5100
Приватбанк: 5457 0825 0993 7194
Дякуємо за цікаві відео. Якщо Ваша ласка, поясніть значення прізвищ Шеврикуко, Шаша.
@@СветланаИгнатьева-ф2к Доброго дня! Дякуємо!
В основі прізвища Шеврикуко лежить українське слово шевро - м'яка тонка шкіра хромового дублення, виготовлена зі шкур молодих кіз та болгарське кука - гачок. У цьому випадку прізвисько Шеврикуко відноситься до так званих професійних імен, що містять вказівку на рід занять людини. В даному випадку таке прізвище міг отримати той, хто займався виробленням шкур - кушнір.
@@Avtorsketrio Дякуємо за відповідь.
Прізвище Шаша - це польське прізвище, походить від слова sasz що означає саксонець, людина із Саксонії.
@@Avtorsketrio Цікаво. Це знайомі мені люди, які не знають значення своїх прізвищ.
@@СветланаИгнатьева-ф2к Звертайтесь, якщо потрібна інформація!
Є цікаве прізвище яке я чув в Польщі і Україні це прізвище Плюта. Під Київом є село Плюти і там чимало людей з ци призвіщем. Тільки не можу зрозуміти чи це Польске чи Українське?
@@TeodorLoong Доброго дня!Прізвище Плюта належить до найпоширенішого типу сімейних іменувань, утворених від особистого прізвиська.
З середини XIII століття до 1795 року існувала багатонаціональна держава Велике князівство Литовське, що розташовувалося на території нинішньої Литви, Білорусії, більшої частини України та західних областей Росії. Тому сьогодні у цих місцях часто можна зустріти спадкові родові іменування - прізвища, утворені виходячи з різних сімейних моделей і різних мов.
До групи іменувань, походження яких неможливо зараз визначити однозначно, належить і прізвисько Плюта. Воно походить від апелятива плюта вітряна погода з опадами. В українських текстах антропонім Плюта згадується 1565 р.: Chwedor Pluta. У польськолатинських джерелах антропонім Iacobus Plutha згадується вже 1445 р. Споріднене значення цього слова й у західнобілоруських говірках - «сльота, дощова погода». У литовській мові "pluta" означає "кірка", а в латиській - "тіло, плоть, шкіра".
Можливе і топонімічне походження прізвиська Плюта. Так, наприклад, в Обухівському районі Київської області є село Плюти, що розташоване на річці Козинка, здавна славетною рясною рибалкою.
Отже визначити однозначне походження прізвища сьогодні неможливо однозначно можна говорити що прізвище є українсько-польсько-білоруським.
Однак якщо його походження точно топонімічне тоді з впевненістю можна говорити про українське походження цього прізвища.