#BoCo

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 11 авг 2016
  • / autorskaszkolamusicalowa
    www.szkola-musicalowa.pl
    Apelujemy niniejszą akcją do dzieci i młodzieży, rodziców i nauczycieli oraz przede wszystkim do osób, które dopuszczają się stalkingu. Drodzy rodzice - rozmawiajcie z dziećmi, reagujcie na sygnały, nie lekceważcie zachowania swojego dziecka. Sytuacje podobne jak te przedstawione w filmie często pozostają ukrywane. Są to sytuacje dla dziecka wstydliwe. Bardzo często w ogóle nie są ujawniane, natomiast niosą za sobą bardzo wiele nieprzyjemnych następstw.
    Drogie dzieci, droga młodzieży - nie pozwólcie na to, żeby ktoś odbierał Wam wasze marzenia. Reagujcie, nie bójcie się o tym rozmawiać, nie chowajcie tego. Wokół jest mnóstwo ludzi, którzy Wam pomogą! W tym my!
    O AKCJI:
    Dotknięci wieloma przeróżnymi autentycznymi historiami z życia naszych wychowanków, zdecydowaliśmy się zainicjować kampanię społeczną, mającą na celu zwrócenie uwagi na problem stalkingu wśród dzieci i młodzieży w coraz młodszym wieku.
    Stalking jest definiowany jako „złośliwe i powtarzające się nagabywanie, naprzykrzanie się czy prześladowanie zagrażające czyjemuś bezpieczeństwu”. Jest często powiązany z czynami karalnymi, tj. obrazą i zniewagą, zniszczeniem mienia, przemocą domową. Działania te są szczególnie niebezpieczne, gdy mogą przybrać formę przemocy fizycznej, zagrażającej życiu ofiary. W polskim kodeksie karnym stalking (zdefiniowany jako uporczywe nękanie powodujące uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia lub istotne naruszenie prywatności) od 6 czerwca 2011 r. stanowi przestępstwo, zagrożone karą pozbawienia wolności do 3 lat (art. 190a § 1 k.k.) lub - w przypadku doprowadzenia ofiary do próby samobójczej - do 10 lat. Osoba dopuszczająca się stalkingu nazywana jest stalkerem.
    Naszym celem jest przybliżenie problemu, pod postacią serii spotów. W pierwszym z nich dziewczynka - uczennica - opowiada swoją historię. Trzynastolatka jest w okresie dojrzewania emocjonalnego. Impulsy, które płyną do niej ze środowiska rówieśniczego są teraz wyjątkowo silne - silniejsze nawet niż te płynące od rodziny. Ten okres w życiu dziecka, jest szczególnie chwiejny, gdyż następuje dysonans pomiędzy wartościami przejmowanymi w drodze wychowania, a tymi które wynikają z bardzo silnego procesu socjalizacji grup rówieśniczych. Wpływ otoczenia szkolnego, “podwórkowego” ma olbrzymie znaczenie dla dalszego rozwoju jednostki.
    Grupy dążą wewnętrznie to wyrównania. Nie tolerują wyróżniających się jednostek. Odstępstwo od grupy jest odbierane jako atak na jej jednolitość i w drodze naturalnych procesów zaczyna się sprowadzanie jednostki do sytuacji sprzed wprowadzenia czynnika “rewolucyjnego”. Przekładając to na historię konkretnego przypadku - grupa rówieśników, którą stanowi klasa dziewczynki, nie toleruje jej “odmienności”, talentu, wyższych umiejętności w dziedzinach artystycznych i próbuje ją nieustannie dyskredytować.
    Jest jednak problem, charakterystyczny dla współczesnych czasów jakim jest łatwość kontaktu i szeroki wachlarz narzędzi sprzyjających stalkingowi. Komunikatory takie jak Messenger, SMSy, Snapchat, Instagram są głównymi kanałami. Dodatkowo poczucie anonimowości, jakie dają nam te narzędzia (login - nick możemy wymyślić dowolny zachowując anonimowość) powoduje, że podmioty stalkujące są bardziej wylewne i pozwalają sobie na większą bezpośredniość. Poza tym bariera, jaką stanowi ekran komputera lub telefonu, w przeciwieństwie do kontaktu “face-to-face” jest nie tylko udogodnieniem dla stalkera (brak fizycznego kontaktu = brak oporu), ale także dyskomfortem dla ofiary, jaką jest brak możliwości lub ograniczona możliwość obrony przez stalkingiem.

Комментарии • 5

  • @DianaKazimiera-
    @DianaKazimiera- 2 года назад +2

    Bardzo ważna kampania...
    #StopStalking #StopHejt
    Wyrazy szacunku 🕊️
    Pamiętajmy... Czyjeś życie...nie jest Twoim życiem.

  • @izabelanowak515
    @izabelanowak515 6 лет назад +8

    Czy ty wystąpiłaś w filmie?? Nie pamiętam jak się nazywał :/ Jeśli to ty to jesteś genialna😱😱❤ (w tym serialu byłaś gluchoniema i zabiłaś jakiegoś człowieka) Boże ogl ten film 50 razy😭👏

  • @sebastiankreft2322
    @sebastiankreft2322 3 года назад +1

    Jest prokurator.

  • @zuziawadecka4952
    @zuziawadecka4952 6 лет назад +2

    Ania będzie dobrze nie martw się

  • @weglik102na2
    @weglik102na2 6 лет назад

    Ale denerwująca reklama