„Vasara Jono Jablonskio Tėviškėje“ projekto dalis literatūrinis muzikinis vakaras„Laiškai“

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 7 сен 2024
  • Lietuvos kultūros tarybos finansuojamas projektas „Vasara Jono Jablonskio Tėviškėje“ kurį vykdo Šakių kultūros centro Griškabūdžio padalinio pamažu auga . Šakių rajone, Rygiškių kaime, kalbininko Jono Jablonskio sodyboje vyko literatūrinis muzikinis vakaras „Laiškai“.
    Gimtoji kalba yra žodžiai, kurie kuria bendrystę ir vienybę, leidžia mums dalintis savo džiaugsmais ir rūpesčiais. Tai kalba, kuria gimsta svajonės, meilė ir viltis. Jos dėka galime suprasti kitus ir būti suprasti, kurti gilesnius santykius ir bendruomenę.
    Lietuvių kalbos instituto geolingvistikos centro vyriausioji darbuotoja docentė Rima Bakšienė skaitė pranešimą „Zanavykų šnekta XXI amžiuje“kuriame kalbėjo apie zanavykų šnektą XXI amžiuje, jos išlikusias ir pakitusias ypatybes. Vakaro metu taip pat buvo skaitoma poetų kūryba, dalijamasi prisiminimais, pristatyti leidiniai: Arvydo J. Galgino poezijos rinktinė „Iš niekur atėjau“ ir „Albino Bernoto kūrybos vaizdingų veiksmažodžių žodynas“ (sudarė Lina Ėringienė, Ona Jasinskienė, Šakių rajono savivaldybės viešoji biblioteka). Pastarasis leidinys parengtas pagal rinkinį, kuris buvo pristatytas Lietuvių kalbos instituto organizuotam 6-ajam nacionaliniam konkursui „Mano žodynas“ ir suaugusiųjų grupėje užėmė II vietą.Klasikinėmis melodijomis renginį papuošė jaunoji smuikininkė Austėja Grigaitytė.
    Utenos kultūros centro Užpalių skyriaus saviraiškos grupė vadovė Birutė Minutkienė atliko programą „Tėvų kalba“ Birželio 26-27 dienomis čia Jablonskynėje vyko projekto „Vasara Jono Jablonskio tėviškėje“ dalis Kūrybinės dirbtuvės. Mes turime išskirtinę galimybę šių veiklų autorius ir jų darbus išvysti , pajausti ir pasigrožėti. Kūrėjus vienija Šakių menininkų draugija „Dailius“ ir jų vadovas Vidas Cikana.
    Literatūrinio vakaro pabaigoje Šakių kultūros centro Griškabūdžio padalinio vadovė Asta Grigaitienė dėkojo visiems už meilę gimtajai kalbai sakydama jog gimtoji kalba lyg švelnus mamos balsas, kuris ramina ir guodžia, kai pasaulis aplink mus tampa neramus. Gimtoji kalba yra mūsų vaikystės prisiminimų lobynas, pripildytas senelių pasakojimų, dainų ir pasakų. Tai tiltas, jungiantis kartas, perduodantis išmintį ir patirtį.

Комментарии •