Słowenia walczy o swoje pszczoły | ARTE.tv Dokumenty
HTML-код
- Опубликовано: 7 фев 2025
- W ciągu zaledwie kilku lat Słowenia stała się europejską mistrzynią pszczelarstwa. W kraju jest ponad 12 tysięcy pszczelarzy, czyli 1 na 200 mieszkańców. Pszczelarstwo jest obecne w wielu dziedzinach życia: od klasycznej produkcji miodu, po medycynę alternatywną, a nawet resocjalizację więźniów. Podniosło to ochronę pszczół do rangi słoweńskiej sprawy narodowej.
📆 Dostępny do 11/11/2026
Subskrybuj nasz kanał RUclips: 👉 / @artetvdokumenty
ARTE.tv Dokumenty to kanał RUclips w języku polskim z filmami dokumentalnymi i reportażami z całego świata. Polityka, gospodarka, społeczeństwo, kultura, nauka, historia i środowisko.
Poznawaj świat z ARTE.tv Dokumenty.
#pszczoły #artedokumenty #dokument
Zobacz też 👉ruclips.net/video/vhnlWZOyCLU/видео.html
Paryż, stolica pszczół | ARTE.tv Dokumenty
Piękne i pracowite.
Beautiful documentary
Kpinaa nie wagi!
#teatr_dla_gooyów
Zależymy bardziej od dzikich zapylaczy. To niestety jeden z częściej powielanych mitów że powinniśmy chronić chodowlaną pszczołę miodną.
Idiota
Niestety na ten moment większość upraw zapyla pszczoła miodna
Meinen ❤ binen ist gutt nich meinen 7 Seper binen richtich selec binen,meinen frauen nich fligen.
W Polsce najwyższym vzasem jest walczyć o pszczoły bo dochod narodowy z jednego ula to parę tysięcy złotych
Aktualnie w kilku województwach mamy przepszczelenie, więc o co mamy walczyć? Z drugiej strony rynek zalewa wyrób miodopodobny i jeżeli chcemy chronić pszczoły, wystarczy kupować miód od pszczelarzy a nie z marketu, rynek dalej już sobie poradzi.
@@sylwek15549 Chyba człowieku nie rozumiesz o czym tu jest mowa. Nie o miodzie ani o przepsczeleniu tylko o sytuacji w której rodzina pszczela bez mocnej opieki nie przetrwa nawet jednego roku. Choroby, środki ochrony roślin, monokultury i brak wystarczającej bazy pozytkowej sprawia ,że pszczelarstwo nie dość ,że jest nieopłacalne to trudne w utrzymaniu i pochłaniające coraz więcej czasu i pieniędzy,. Import tego czegoś co nazywają miodek to gwóźdź do trumny.
@@mathew679, mamy ludzi którzy o swoje pasieki nie dbają i przez to są inkubatorem dla chorób przenoszącym się na inne pasieki, rolników którzy mają gdzieś zasady bezpiecznego użycia środków chemicznych, z drugiej strony nie chcących płacić za usługę zapylania drzew owocowych, hobbystów dokładających do interesu i windujących ceny, oszustów mieszających miód z syropami z chin i tak dalej... Problem jest taki że kiedy pszczół mamy za dużo, to po co ktoś ma ten dziki zachód naprawiać?