Українське суспільство в ХVI ст. (укр.) ІСТОРІЯ УКРАЇНИ. Нова історія. Ранньомодерна доба.

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 4 июл 2024
  • Відеоурок з історії України або матеріал для підготовки до ЗНО/НМТ.
    Соціальна структура на українських землях під владою іноземних держав в XVI столітті: Великого князівства Литовського, королівства Польського та Речі Посполитої. Основні стани суспільства. Шляхта. Статус шляхтичів за Литовськими статутами, шляхетська демократія. Магнати, духівництво. Розвиток міст, категорії міщанства, магдебурзьке право. Селянство та формування кріпацтва. Категорії залежних та напівзалежних селян. Козацтво.
    ======================================================
    УРОКИ ІСТОРІЇ ПІТОНА КАА - канал, створений учителем для вчителів та їхніх учнів/студентів. Він містить постійно поповнювану колекцію відеоуроків з історії, які можна застосовувати для дистанційного навчання та демонстрацій під час викладання. Українською та російською мовами.
    ======================================================
    І. А. Алєйніков, викладач історії та права Кропивницького економіко-правового ліцею 'Сучасник' (НВК №34.) У відео використані матеріали підручників з Історії України авторських колективів І. Щупака та ін., Н. Сорочинської, О. Гісем. Для оформлення використаний малюнок Ю. Журавля. Музика від epidemicsound.com : Aiyo - Lost in the Dark #ПитонКаа #ПітонКаа #історіяукраїни #нова_історія #новаісторія #історія_україни #історія #Україна #Польша #Великекнязівстволитовське #РічПосполита

Комментарии • 28

  • @aqqwer
    @aqqwer 6 дней назад +4

    Дякую шановному Автору за дуже цікаву та пізнавальну розповідь! Бажаю Автору успіхів, сил та натхнення! Слава Україні! 💙💛🔱🛡🦾✌ Смерть ворогам!⚔☠

    • @Python_Kaa
      @Python_Kaa  6 дней назад

      Дякую. Героям слава!

  • @R0mario
    @R0mario 6 дней назад +2

  • @IVWOR
    @IVWOR 5 дней назад

    Цікаве та пізнавальне відео. Дякую 💙💛
    ...
    Однозначно підписка

    • @Python_Kaa
      @Python_Kaa  5 дней назад

      Дякую за увагу

  • @taraserker_isr
    @taraserker_isr 6 дней назад +5

    Кто то мне объяснит.
    Где тут государство Украина если весь урок про Литовское княжество?
    Какое отношение к Украине имеют шляхта, магнаты и сейм?

    • @Python_Kaa
      @Python_Kaa  6 дней назад +2

      Первый вопрос. Вы владеете украинским языком? Понятно, что нет. Иначе бы подобных вопросов, на которые есть ответы в видео, не возникало. Вы его не можете ни оценить, ни понять. А дополнительные лекции вам никто читать не будет. На канале есть исчерпывающие курсы по этому вопросу. 90% территории Великого княжества Литовского составляли бывшие земли Киевской Руси. Фактически ВКЛ стало ее политическим и культурным наследником, обогатив одновременно западноевропейскими общественно-политическими традициями. Именно в это время и происходит оформление украинского (русинского) народа. И шляхта, и магнаты - это его общественные группы, так же, как в Московии - бояре, служилые люди, холопы и т.д. Сеймы - выросшие из традиционного славянского народоправства и западноевропейских традиций парламентаризма органы сословно-представительской власти, которых в Московии просто не было. Конечно, вы об этом не знали. В ваших учебниках истории за этот период традиционно белое пятно.
      ______________________________________________
      Перше питання. Ви володієте українською мовою? Зрозуміло, що ні. Інакше б подібних запитань, на які є відповіді у відео, не виникало. Ви його не можете ані оцінити, ані зрозуміти. А додаткові лекції вам ніхто читати не буде. На каналі є вичерпні з цього питання курси. 90% території Великого князівства Литовського складали колишні землі Київської Русі. Фактично ВКЛ стало її політичним та культурним спадкоємцем, збагативши одночасно західноєвропейськими політичними традиціями. Саме в цей час і відбувається оформлення українського народу. І шляхта, і магнати - це його суспільні групи, так само, як у Московії - бояри, служиві люди, холопи тощо. Сейми - органи станово-представницької влади, які виросли з традиційного слов'янського народоправства і західноєвропейських традицій парламентаризму, яких у Московії просто не було. Звичайно, ви про це не знали. В ваших підручниках історії за цей період традиційно біла пляма.

    • @kagennadij
      @kagennadij 5 дней назад

      @@Python_Kaa Україна пішла від Гетьманщини , шо ти нам тут чешеш , це єдине державоутворення самостійне яке сформувалось на наших землях решта то окупації,не важливо чиї, так що нічого побут устрій окупаційних режимів описувати як Український!!!

    • @Python_Kaa
      @Python_Kaa  5 дней назад

      @kagennadij Чешуть коти яйця. Підручник в руки, невіглас. І, бажано, не московський.

    • @taraserker_isr
      @taraserker_isr 5 дней назад

      @@Python_Kaa я дуже добре володiю украйнською та ще декiлькома мовами.

    • @taraserker_isr
      @taraserker_isr 5 дней назад

      @@Python_Kaa в вашем ответе вы утверждаете что Княжество Литовское это культурное и политическое наследие Киевской Руси. Оригинально я аплодирую.

  • @kagennadij
    @kagennadij 5 дней назад

    ти наригав ту т стан речі посполитої, Україна це Гетьманщина , у нас не було ніякої шляхти , у нас була Старшина!!

    • @Python_Kaa
      @Python_Kaa  5 дней назад +3

      Я дивлюсь, тут випадок прогресуючого буратінізму. Старшина (себто старші військові посади) була тільки в козаків. І переважна більшість з неї, що характерно, була шляхтичами. Підписаний аж один день і, мабуть, вже останній. За наступний подібний хамський наїзд вилетиш з каналу.

    • @user-mg7gj1ok4u
      @user-mg7gj1ok4u 5 дней назад +1

      Чувак, ты пишешь на мове, ты эдакий поц'реот, а историю Украины даже близко не знаешь - пишешь полную ахинею. Даже автору стыдно за твоё буратиское невежество. И к слову, козацкая старшина в Речи Посполитой, была в подданстве короля и под руководством польного гетмана назначаемого из князей - Потоцкий, Конецпольский, Замойский, Жовкевский и прочие. Да и сама козацкая старшина, считала себя мелкопоместыми шлязтичами, так как имела большие по сравнению с остальным селянством и рядовым козачеством наделы, и наёмных работников.
      Читай Николая Костомарова - профессора, черниговского мещанина и украинского историка!

    • @Python_Kaa
      @Python_Kaa  5 дней назад

      @user-mg7gj1ok4u ну, в целом верно, только чего Костомаров-то черниговский мещанин? )) Родился под Воронежем, учился в Харькове, затем преподавал в Киеве и Петербурге.

    • @taraserker_isr
      @taraserker_isr 5 дней назад

      @@Python_Kaa да даже на лингивистическом уровне слова шляхта и магнат никак не ассоциируется с Украиной. И вся лекция получается непонятно о чем.

    • @Python_Kaa
      @Python_Kaa  5 дней назад

      @taraserker_isr вот как? А вы в курсе, что такое ассоциация? Это психическое явление, когда человек умозрительно или на интуитивном уровне связывает две вещи. Т.е. это чисто ваше психологическое восприятие (точнее неприятие). Вы просто не в теме в силу недостаточного изучения этого вопроса.