Lélek Koffein Podcast: Tudatos minimalizmus

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 29 авг 2024
  • Soul & Green - Életünk a tudatosság útján
    Tudatosság a lelkünkben, tudatosság az életünkben. A Soul & Green edukációs rendezvénysorozatunk, célja, hogy apró és tudatos lépéseken keresztül kialakítsuk életünkben a környezet- és klímatudatossághoz kapcsolódó szokásokat, emellett a belső fejlődésre is nagy hangsúlyt helyezünk, hogy a mindfulness útján megtanuljuk értékelni és megélni mindazt, amink van.
    Június 4-én indítottuk útjára az eseményt egy élő interaktív podcast felvétellel, a város felett, a Filozófusok kertjében, csodálatos nők társaságában piknikezve. Kimmel Hajnalkával, a Mindent Értetek! Környezetvédelmi és Klímaadaptációs Közösség és Blog megálmodójával és Musch Rozinával a tudatos minimalizmusról beszélgettünk. Arról, mit tehetünk saját magunk a közvetlen környezetünkben annak érdekében, hogy csökkentsük az ökológiai lábnyomunkat és kordában tarthassuk a túlfogyasztást. Hogyan tudunk jelen lenni úgy az életünkben, hogy értjük és tudjuk, mely dolgokra van ráhatásunk és mely dolgokra nincs, felelősséget vállalva tetteinkért, döntéseinkért.
    Nagyon erős és mély tartalom lett, szívünk-lelkünk benne.
    Hallgassátok nagy-nagy szeretettel, nyitottsággal a legfrissebb podcast adást.
    Ölellek benneteket,
    Pauer Kriszta
    Linkek:
    / lelekkoffein
    / lelekkoffein
    [www.lelekkoffein.hu](www.lelekkoffei...)
    Gyártó: Showcast Media
    Technikai háttér: Just Now Productions
    Az adásokat támogatta a The Body Shop, a Carmex és az O.B.

Комментарии • 3

  • @doricserkuti5005
    @doricserkuti5005 Год назад

    Sziasztok
    Köszönöm az infókat.
    Én egyszerűen élek és az egyszerűség minimalizál. A csendet még nem próbáltam de ez most egy új feladat lesz .

  • @eleonoravaliczko3808
    @eleonoravaliczko3808 Год назад

    Most akadtam rá a beszélgetéseidre és nagyon tetszenek, mint a fenti is. Teljesen egyetértek azzal, amit mondtatok, mi a párommal már több éve érzékeljük ezt és probálunk egy önfentartó gazdaságot kialakítani. Ide viszont elég sok dologra van szükség. Ha a sajtkészítéstől a befőzésig, a disznóvágástól a varrásig, kertészkedésig, a kenyérsütéstől a mindennapi főzésig mindent magunk csinálunk elég sok cuccra van szükség, bármenyire is akarpm a számukat csökkenteni. És igen eszünk húst. Szerintem nem a húsfogyasztással van a probléma, hanem azzal, hogy milyen minőségű húst eszünk. Mi regeneratív mezőgazdasággal próbálunk foglalkozni és ahhoz, hogy a talaj minőségén érdemben javítani tudjunk trágyára van szükségünk. Nagyobb menyiségben csa úgy lehet komposztot előállítani, ha máshonan elvisszúk a növényi maradványokat, így az nem megoldás, mert akkor ott zsigereljük ki a földet. Szóval ez egy körforgás, amihez szükség van minden szereplőre. Szerintem az lenne a fontos, hogy mindenki a közeléből, organikus módon előállított, szezonális élelmiszert fogyasszon és akkor nem károsítanánk a talajainkat, hanem jobb minőségüvé tennénk, mert a mai technológiák melett erre is van lehetőség. Sok kitartást a missziódhoz.